0

25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
Tävlande: 26 (11+15)   Starter: 28 (11+17)

Män
M 100 m     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Kristoffer AnderssonFalu IK
11.92
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Simon Hodler
Simon Hodler 87, IFK Mora FIK
15:04.07
IFK Mora FIK
15:04.07
PB
  
M Kula     


Final A

Final

2Thomas Rydh-Sternbeck
10.59
Österhaninge IF
10.59
PB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Andreas ErikssonIK Heros
43.83
PB
  
P19 5000 m     


Final A

Final

1Harald Carling
17:20.45
Falu IK
17:20.45
PB
  
P17 800 m     


Final A

Final

1Jakob Tapani
Jakob Tapani 01, Jukkasjärvi IF
2:12.11
Jukkasjärvi IF
2:12.11
PB
  
P17 Höjd     


Final A

Final

1Per Liljegren
Per Liljegren 01, Österhaninge
1.76
Österhaninge IF
1.76
PB
  
P15 80 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Malte Edwardsson
9.83
Bollnäs FIK
9.83
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Olle Hübert
14.75
IK Heros
14.75
PB
  
3Mille Edwardsson
10.03
Bollnäs FIK
10.03
PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

1Rikard Throgen-HedinSK Bore
42.52
PB
  
Kvinnor
K 800 m     


Final A

Final

1Linn Tapani
Linn Tapani 01, Jukkasjärvi IF
2:20.4m
Jukkasjärvi IF
2:20.4m
PB
  
K 1500 m hinder     


Final A

Final

3Filippa Rydensjö
Filippa Rydensjö 04, Eskilstuna FI
5:47.80
Eskilstuna FI
5:47.80
PB
  
3Amanda Helgesson
5:59.21
Hanvikens SK
5:59.21
PB
  
5Wilma Nordgren
Wilma Nordgren 03, Österhaninge
6:03.08
Österhaninge IF
6:03.08
PB
  
6Lina Rydén
Lina Rydén 04, IFK Mora FIK
6:10.80
IFK Mora FIK
6:10.80
PB
  
8Thea Ädling Ring
6:30.98
IFK Mora FIK
6:30.98
PB
  
K Längd     


Final A

Final

2Veronika NordinGefle IF
4.99
+0.2 PB
  
3Alexandra Hellborg
4.80
Österhaninge IF
4.80
+0.3 SB
  
K Kula     


Final A

Final

1Klara Helander
11.23
Upsala IF
11.23
SB
  
2Ida StenbäckSK Bore
10.82
SB
  
K Slägga     


Final A

Final

2Linnea Hammargren
34.93
Bollnäs FIK
34.93
SB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Felicia Lejros
Felicia Lejros 01, Djurmo Sifferbo
12.98
Djurmo Sifferbo IF
12.98
PB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

2Emma Palmgren
Emma Palmgren 01, Nyköpings BIS
60.82
Nyköpings BIS
60.82
PB
  
5Linnea Hammargren
44.81
Bollnäs FIK
44.81
SB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

3Emilia Breiling
27.43
IF Göta Karlstad
27.43
PB
  
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Edvina Norberg
34.65
Ransäters AIS
34.65
PB
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Amanda Helgesson
28.87
Hanvikens SK
28.87
PB