11.9
8.9
25.8
26.9
6.9
6.9
25.9
23.9
25.9
23.9
19.9
16.9
5.9
25.9
26.9
26.9
26.9
26.9
26.9
26.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
24.9
23.9
23.9
19.9
18.9
18.9
12.9
8.9
5.9
22.9
19.9
4.9
25.9
18‐19.9
25.9
25.9
18.9
18.9
23.9
12.8
22.9
22.9
22.9
22.9
23.9
22.9
22.9
18.9
19.9
22.9
22.9
16.9
11.9
19.9
11.9
21.9
25.6
22.9
16.9
11‐12.9
29.8
18.9
16.9
12.9
18‐19.9
19.9
20.9
19.9
19.9
19.9
18.9
16.9
15.9
5.9
12.9
18.9
18‐19.9
18.9
18‐19.9
19.9
19.9
18.9
16.9
13.9
16.9
16.9
14.9
13.9
12.9
16.9
16.9
2.9
18.9
18.9
Tävlande: 40 (21+19)   Starter: 46 (22+24)

Män
M 100 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
1Nils Thornberg
10.71
Bollnäs FIK
10.71
PB
  
2Mostafa HasaniFalu IK
11.03
PB NR
  
3William Thor
11.09
Strands IF
11.09
PB
  
Final B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Per Jonsson
11.60
Bollnäs FIK
11.60
SB
  
2Simon Sigurd
11.73
Timrå AIF
11.73
PB
  
4Sakhi Husseini
Sakhi Husseini 99, Håfreström
11.84
Håfreströms IF
11.84
PB
  
5Elias Jonsson
11.99
Bollnäs FIK
11.99
PB
  
M 200 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
3Alexander NyströmBollnäs FIK
23.19
PB
  
M Längd     


Final A

Final

1Max Andersson
7.33w
Upsala IF
7.33w
+2.4
  
M Spjut     


Final A

Final

1Tim Holmberg
62.59
Upsala IF
62.59
PB
  
2Max Andersson
56.62
Upsala IF
56.62
SB
  
4David Ståhlberg
51.95
Örbyhus IF
51.95
PB
  
P17 100 m     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
2Simon Plesse
11.36
Upsala IF
11.36
PB
  
3Viktor HedlundFalu IK
11.82
PB
  
P17 200 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Emil Persson
23.15
Sundsvalls FI
23.15
PB
  
P17 800 m     


Final A

Final

2Abdi Ali
Abdi Ali 02, Bollnäs
2:03.37
Bollnäs FIK
2:03.37
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

2Natthaphon MuanngoenGefle IF
6.15
0.0 PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Daniel Andersson
Daniel Andersson 02, Brännans FF
27.52
Brännans FF
27.52
PB
  
P15 80 m     

Vind: +2.7

Final A

Final

Vind: +2.7
3Kahlil Joshua
9.76w
Rånäs 4H
9.76w
  
4Teodor Lundvall
9.86w
Bollnäs FIK
9.86w
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

3Linus Öhman
35.36
Strands IF
35.36
PB
  
P15 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

1Albin Silén
49.07
Strands IF
49.07
PB
  
Kvinnor
K 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
1Vanna Ullén
12.96
Turebergs FK
12.96
PB
  
K 100 m     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Malin Ström
11.91
Bollnäs FIK
11.91
  
1Liv Andersson
13.16
Rånäs 4H
13.16
PB
  
3Amanda JanssonTierps IF
12.75
SB
  
Heat 1
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Caroline JanssonTierps IF
13.08
SB
  
Heat 2
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Malin Ström
11.94
Bollnäs FIK
11.94
  
4Maja Swang
13.12
Gefle IF
13.12
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

3Emelie Svensson
1:03.42
IFK Mora
1:03.42
SB
  
K 3000 m     


Final A

Final

1Malin Persson
10:48.55
Bollnäs FIK
10:48.55
SB
  
K 100 m häck     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
2Veronika NordinGefle IF
17.03
PB
  
K 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
1Ebba Lindblom
17.06
Alunda SK
17.06
PB
  
K Längd     


Final A

Final

1Nora Jolbäck
Nora Jolbäck 04, Lidköpings IS
5.29w
Lidköpings IS
5.29w
+2.1
  
1Feben Tewelde
5.17
Järvsö IF
5.17
+1.0 =PB
  
1Emilia StenströmHuddinge AIS
5.09
+1.9 SB
  
2Liv Andersson
4.98
Rånäs 4H
4.98
+2.0 PB
  
4Therese Lind
4.81w
Bollnäs FIK
4.81w
+2.8
  
K Diskus     


Final A

Final

1Ebba WesterbergGefle IF
25.90
PB
  
K Slägga     


Final A

Final

2Lina Arousell
38.35
Iggesunds SK
38.35
PB
  
K Spjut     


Final A

Final

1Feben Tewelde
40.20
Järvsö IF
40.20
PB
  
4Moa Ehrenbrand
26.76
Strands IF
26.76
PB
  
F17 100 m     

Vind: +2.0

Final A

Final

Vind: +2.0
2Evelina Sparf
Evelina Sparf 05, Åkersberga
13.33
Åkersberga SK
13.33
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Lina Arousell
11.82
Iggesunds SK
11.82
SB
  
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

1Nora Jolbäck
Nora Jolbäck 04, Lidköpings IS
32.91
Lidköpings IS
32.91
PB
  
3Linnea Backlund
30.38
Sundsvalls FI
30.38
PB