0
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 400 m Final A Final | |||||||||
3 | Niklas Ragneberg Niklas Ragneberg 91, Trollhättan FIK 52.13 | 91 | Trollhättan FIK | 52.13 | =SB | ||||
P17 400 m Final A Final | |||||||||
1 | Ludvig Ramhult Ludvig Ramhult 01, Ymer 51.47 | 01 | IK Ymer | 51.47 | =PB | ||||
3 | Elias Gummesson Elias Gummesson 01, Rigor 55.26 | 01 | IF Rigor | 55.26 | =PB | ||||
P17 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Viktor Hellström Viktor Hellström 01, Rigor 9:52.25 | 01 | IF Rigor | 9:52.25 | =PB | ||||
P17 Stav Final A Final | |||||||||
2 | Daniel Adolfsson Daniel Adolfsson 02, Tingberg 2.81 | 02 | Tingbergs AIS | 2.81 | =PB | ||||
P17 Längd Final A Final | |||||||||
4 | Sören Simonson Pauli Sören Simonson Pauli 01, Ullevi 6.01w | 01 | Ullevi FK | 6.01w | +2.1 | ||||
6 | Imran Lernebo Imran Lernebo 01, AIK 5.81 | 01 | AIK | 5.81 | +1.7 =SB | ||||
7 | Lucas Bolin Lucas Bolin 01, Ullevi 5.69w | 01 | Ullevi FK | 5.69w | +3.4 | ||||
Lucas Bolin Lucas Bolin 01, Ullevi 5.67 | 01 | Ullevi FK | 5.67 | +0.4 =PB | |||||
P17 Kula (5.0 kg) Final A Final | |||||||||
2 | William Lanndalen William Lanndalen 01, Kville 13.38 | 01 | IF Kville | 13.38 | =PB | ||||
3 | Lucas Bolin Lucas Bolin 01, Ullevi 12.28 | 01 | Ullevi FK | 12.28 | =PB | ||||
4 | Edvin Andersson Edvin Andersson 02, Varberg 10.87 | 02 | Varbergs GIF | 10.87 | =PB | ||||
P17 Spjut (700 g) Final A Final | |||||||||
1 | William Lanndalen William Lanndalen 01, Kville 55.45 | 01 | IF Kville | 55.45 | =PB | ||||
P15 300 m Final A Final | |||||||||
1 | Simon Wikell Simon Wikell 03, Mölndal 38.16 | 03 | Mölndals AIK | 38.16 | =PB | ||||
3 | Philip Frick Philip Frick 04, Kongahälla 40.67 | 04 | Kongahälla AIK | 40.67 | =PB | ||||
4 | Alexander Hedar Alexander Hedar 03, IFK Göteborg 40.93 | 03 | IFK Göteborg | 40.93 | =PB | ||||
P15 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Nils Olsson Nils Olsson 04, Lerum 10:08.86 | 04 | IK Lerum FI | 10:08.86 | =PB | ||||
P15 Stav Final A Final | |||||||||
3 | Gustav Thyrman Gustav Thyrman 04, Rigor 2.81 | 04 | IF Rigor | 2.81 | =PB | ||||
P15 Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Mattias Carman Mattias Carman 03, Örgryte 11.83 | 03 | Örgryte IS | 11.83 | +1.8 =PB | ||||
7 | Lucas Frew Lucas Frew 04, Lerum 10.17 | 04 | IK Lerum FI | 10.17 | +2.0 =PB | ||||
P15 Slägga (4.0 kg) Final A Final | |||||||||
3 | Felix Jordebrandt Felix Jordebrandt 03, Kongahälla 34.21 | 03 | Kongahälla AIK | 34.21 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 400 m Final A Final | |||||||||
1 | Lova Perman Lova Perman 03, IF Göta 1:00.02 | 03 | IF Göta Karlstad | 1:00.02 | =PB | ||||
2 | Tilda Knauer Tilda Knauer 03, Hälle 1:01.72 | 03 | Hälle IF | 1:01.72 | =PB | ||||
K Stav Final A Final | |||||||||
1 | Elsa Kaspersson Elsa Kaspersson 03, Varberg 2.91 | 03 | Varbergs GIF | 2.91 | =PB | ||||
1 | Elsa Dåverhög Elsa Dåverhög 04, Lerum 2.21 | 04 | IK Lerum FI | 2.21 | =PB | ||||
1 | Kajsa Roth Kajsa Roth 06, IFK Göteborg 2.01 | 06 | IFK Göteborg | 2.01 | =PB | ||||
2 | Alva Sjöström Alva Sjöström 06, Sävedalen 2.01 | 06 | Sävedalens AIK | 2.01 | =PB | ||||
K Tresteg Final A Final | |||||||||
2 | Matilda Härström Matilda Härström 02, Stenungsunds FI 10.08 | 02 | F Stenungsunds FI | 10.08 | –0.3 =PB | ||||
3 | Elin Hallbjörner Elin Hallbjörner 02, Ullevi 9.86 | 02 | Ullevi FK | 9.86 | +1.3 =PB | ||||
F15 300 m | |||||||||
Final B | |||||||||
1 | Nova Barrett Nova Barrett 04, Halmstad 44.91 | 04 | IFK Halmstad | 44.91 | =PB | ||||
F15 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Julia Svennblad Julia Svennblad 03, Bohus 10:30.83 | 03 | Bohus IF | 10:30.83 | =PB | ||||
2 | Alma Svantesson Alma Svantesson 04, Mölndal 10:50.97 | 04 | Mölndals AIK | 10:50.97 | =PB | ||||
3 | Louise Larsson Louise Larsson 04, Kongahälla 11:04.86 | 04 | Kongahälla AIK | 11:04.86 | =PB | ||||
4 | Johanna Svensson Johanna Svensson 03, Rigor 11:18.00 | 03 | IF Rigor | 11:18.00 | =PB | ||||
5 | Saga Provci Saga Provci 04, IFK Göteborg 11:34.40 | 04 | IFK Göteborg | 11:34.40 | =PB | ||||
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m) Vind: -2.2 Final A Final | Vind: -2.2 | ||||||||
1 | Sofie Hammarström Sofie Hammarström 03, Örgryte 12.48 | 03 | Örgryte IS | 12.48 | =PB | ||||
F15 Kula (3.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Nicole Dinu Nicole Dinu 03, Kville 10.74 | 03 | IF Kville | 10.74 | =PB | ||||
F12 Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Klara Ternander Klara Ternander 06, Orient 1.51 | 06 | IK Orient | 1.51 | =PB |