21.9
5.10
2.10
15.9
1.10
1.10
5.10
25.9
10.9
1.10
17.9
6.8
1.10
4.10
9.7
28.9
17.6
23‐24.9
1.10
25.9
25.9
25.9
18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
Tävlande: 63 (27+36)   Starter: 71 (34+37)

Män
M Stav     


Final A

Final

1Linus Jönsson
Linus Jönsson 05, Tjalve IF Norrköping
3.42
Tjalve IF Norrköping
3.42
  
P14 300 m     


Final A

Final

1Kristoffer AnderssonFalu IK
38.39
PB
  
3Lucas Lindberg
39.73
Hässelby SK
39.73
PB
  
4Erik Skoglund
39.80
Danderyds SK
39.80
PB
  
Final B
1Love Lindström
41.07
IF Göta Karlstad
41.07
PB
  
2Alvin Reinebo
Alvin Reinebo 04, KFUM Örebro
41.79
KFUM Örebro
41.79
PB
  
P14 2000 m     


Final A

Final

1Fabian Olin
Fabian Olin 04, Hässelby
6:30.46
Hässelby SK
6:30.46
PB
  
2Edvin Schön
6:31.07
Gottsunda IF
6:31.07
PB
  
4Viktor Skoglund
6:54.80
Danderyds SK
6:54.80
PB
  
P14 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: -0.4

Final A

Final

Vind: -0.4
1Kristoffer AnderssonFalu IK
11.50
PB
  
2Ludvig Jaasund
Ludvig Jaasund 04, Västerås FK
11.86
Västerås FK
11.86
PB
  
5Love Lindström
13.05
IF Göta Karlstad
13.05
PB
  
Heat 1
Vind: -1.0
Vind: -1.0
4Lukas Forss
Lukas Forss 04, Upsala IF
12.64
Upsala IF
12.64
PB
  
P14 Stav     


Final A

Final

1Linus Jonsson
3.42
Hässelby SK
3.42
PB
  
2Hugo Winther
3.32
Turebergs FK
3.32
PB
  
4Ludvig Jaasund
Ludvig Jaasund 04, Västerås FK
2.92
Västerås FK
2.92
PB
  
5Eric Mathier
2.72
Huddinge AIS
2.72
PB
  
7Joel Ekman
Joel Ekman 04, Upsala IF
2.42
Upsala IF
2.42
PB
  
8Hugo Sturebrand
Hugo Sturebrand 04, Västerås FK
2.42
Västerås FK
2.42
PB
  
P14 Längd     


Final A

Final

1Melwin Lycke HolmKils AIK
6.89
+1.3 PB
  
2Kristoffer AnderssonFalu IK
6.48
+1.5 PB
  
3Linus Jonsson
6.18
Hässelby SK
6.18
0.0 PB
  
4Lucas Lindberg
5.93w
Hässelby SK
5.93w
+2.7
  
Lucas Lindberg
5.63
Hässelby SK
5.63
+1.9 PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

3Patrick HopkinsAlunda SK
11.87
PB
  
P14 Slägga (4.0 kg)     


Final A

Final

1Oscar Niklasson
49.63
Hanvikens SK
49.63
PB
  
9Daniel Hedgilow
23.69
Hedesunda IF
23.69
PB
  
P13 Stav     


Final A

Final

1Axel Nilsson
2.82
F Bålsta IK
2.82
PB
  
2Viktor Rahm
Viktor Rahm 05, Västerås FK
2.72
Västerås FK
2.72
PB
  
4Viggo StridhTäby IS
2.72
PB
  
5Alfons Elmgren HallingerKFUM Örebro
2.62
PB
  
6Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
2.62
KFUM Örebro
2.62
PB
  
9Elis GemzellTierps IF
2.42
PB
  
10Erik Larripa TaxellHässelby SK
2.32
PB
  
Kvinnor
K 1500 m     


Final A

Final

1Lowa Branth
Lowa Branth 05, Gottsunda
5:03.06
Gottsunda IF
5:03.06
PB
  
2Emelie Olsson
5:03.98
Säffle FIK
5:03.98
PB
  
3Cornelia Larsten
5:25.24
IFK Lidingö
5:25.24
PB
  
4Evelina Sparf
Evelina Sparf 05, Åkersberga
5:26.92
Åkersberga SK
5:26.92
PB
  
5Vera Haglund
5:29.06
IFK Tumba
5:29.06
PB
  
6Felicia Jansson
5:30.65
Alunda SK
5:30.65
PB
  
7Sara Sundberg
5:35.64
Väsby IK
5:35.64
PB
  
8Rebecka Molund
5:36.01
Gottsunda IF
5:36.01
PB
  
Final B
1Meija Peterson
5:34.62
Säffle FIK
5:34.62
PB
  
2Celina Andersson
Celina Andersson 05, Västerås FK
5:38.32
Västerås FK
5:38.32
PB
  
K 2000 m     


Final A

Final

2Elina Hellgren
6:54.02
Vallentuna FK
6:54.02
PB
  
K 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Heat 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
2Filippa Rydensjö
Filippa Rydensjö 04, Eskilstuna FI
13.03
Eskilstuna FI
13.03
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

3Klara Lindholm
1.55
IF Göta Karlstad
1.55
PB
  
4Emma Häggblom
1.52
Upsala IF
1.52
  
K Stav     


Final A

Final

1Greta ErlandssonRånäs 4H
3.46
PB
  
5Sofia EskilssonTyresö FK
2.82
PB
  
6Natalie Lindgren
2.42
Hässelby SK
2.42
PB
  
7Emilia JohanssonRånäs 4H
2.32
PB
  
K Längd     


Final A

Final

1Saga HermundstadTäby IS
5.55
–0.5 PB
  
2Tilde SöderlundAlunda SK
5.24
0.0 PB
  
F14 300 m     


Final A

Final

1Nora Lindahl
41.44
Täby IS
41.44
PB
  
2Vera Lindblad
41.96
Bromma IF
41.96
PB
  
4Ebba Asp
Ebba Asp 04, KFUM Örebro
43.13
KFUM Örebro
43.13
PB
  
Final B
1Lykke Iacobaeus
42.79
Värmdö IF
42.79
PB
  
Final C
2Bea Vold JohannessonIFK Sunne
43.66
PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, Thorengruppen
12.68
Thorengruppen TFC
12.68
PB
  
3Hanna Bertilsson
Hanna Bertilsson 04, Eskilstuna FI
11.05
Eskilstuna FI
11.05
PB
  
4Saga Berg
Saga Berg 04, Östhammar
10.89
Östhammar FI
10.89
PB
  
5Madeleine RehnbergIF Göta Karlstad
10.68
PB
  
8Amanda Eriksson
10.31
Huddinge AIS
10.31
  
8Amanda Eriksson
10.31
Huddinge AIS
10.31
=PB
  
F14 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Ebba Lind
Ebba Lind 04, Hanviken
43.32
Hanvikens SK
43.32
PB
  
3Elvira HögmanKils AIK
37.27
PB
  
6Sofie Af UgglasTäby IS
31.51
PB
  
8Jennie Gregestam
30.82
Huddinge AIS
30.82
PB
  
12Hedvig Ström
25.57
IF Skade
25.57
PB
  
F13 200 m     

Vind: -1.3

Final A

Final

Vind: -1.3
1Lathifa Afrah
27.43
IF Göta Karlstad
27.43
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik