0
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 80 m Vind: -0.6 Final A Final | Vind: -0.6 | ||||||||
1 | Kristoffer Andersson Kristoffer Andersson 04, Falun 9.51 | 04 | Falu IK | 9.51 | =PB | ||||
3 | Max Fors Max Fors 04, Upsala IF 9.97 | 04 | Upsala IF | 9.97 | =PB | ||||
M Tresteg Final A Final | |||||||||
6 | Joel Borrman Joel Borrman 04, Huddinge 11.02 | 04 | Huddinge AIS | 11.02 | +0.0 =PB | ||||
P14 800 m Final A Final | |||||||||
1 | Ludvig Jaasund Ludvig Jaasund 04, Västerås FK 2:11.35 | 04 | Västerås FK | 2:11.35 | =PB | ||||
3 | Erik Skoglund Erik Skoglund 04, Danderyd 2:12.85 | 04 | Danderyds SK | 2:12.85 | =PB | ||||
6 | Edvin Schön Edvin Schön 04, Gottsunda 2:19.95 | 04 | Gottsunda IF | 2:19.95 | =PB | ||||
P14 1500 m hinder (76.2 cm) Final A Final | |||||||||
1 | Tobias Pettersson Tobias Pettersson 04, Hammarby 5:00.40 | 04 | Hammarby IF | 5:00.40 | =PB | ||||
2 | Fabian Olin Fabian Olin 04, Hässelby 5:03.05 | 04 | Hässelby SK | 5:03.05 | =PB | ||||
P14 300 m häck (76.2 cm) Final A Final | |||||||||
1 | Ludvig Jaasund Ludvig Jaasund 04, Västerås FK 42.05 | 04 | Västerås FK | 42.05 | =PB | ||||
4 | David Steinberg David Steinberg 04, Bromma 44.19 | 04 | Bromma IF | 44.19 | =PB | ||||
5 | Erik Zetterlund Erik Zetterlund 04, KFUM Örebro 46.69 | 04 | KFUM Örebro | 46.69 | =PB | ||||
6 | Felix Johansson Felix Johansson 04, Huddinge 47.05 | 04 | Huddinge AIS | 47.05 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Love Lindström Love Lindström 04, IF Göta 44.71 | 04 | IF Göta Karlstad | 44.71 | =PB | ||||
2 | Lukas Forss Lukas Forss 04, Upsala IF 48.18 | 04 | Upsala IF | 48.18 | =PB | ||||
P14 Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Melwin Lycke Holm Melwin Lycke Holm 04, Kil 2.04 | 04 | Kils AIK | 2.04 | =PB | ||||
6 | Felix Johansson Felix Johansson 04, Huddinge 1.61 | 04 | Huddinge AIS | 1.61 | =PB | ||||
P14 Tresteg Final A Final | |||||||||
3 | Patrick Hopkins Patrick Hopkins 04, Alunda 11.77 | 04 | Alunda SK | 11.77 | +0.7 =PB | ||||
4 | Edvin Gustafsson Edvin Gustafsson 04, Upsala IF 11.16w | 04 | Upsala IF | 11.16w | +2.4 | ||||
5 | Elias Boman Elias Boman 04, Hässelby 11.10 | 04 | Hässelby SK | 11.10 | +0.0 =PB | ||||
6 | Joel Borrman Joel Borrman 04, Huddinge 11.02 | 04 | Huddinge AIS | 11.02 | +0.0 =PB | ||||
Edvin Gustafsson Edvin Gustafsson 04, Upsala IF 11.02 | 04 | Upsala IF | 11.02 | +0.0 =PB | |||||
P14 Diskus (1.0 kg) Final A Final | |||||||||
3 | Adam Hellbom Adam Hellbom 04, Falun 35.03 | 04 | Falu IK | 35.03 | =PB | ||||
7 | Elias Boman Elias Boman 04, Hässelby 26.68 | 04 | Hässelby SK | 26.68 | =PB | ||||
10 | Henrik Silva Skoog Henrik Silva Skoog 04, Västerås FK 25.07 | 04 | Västerås FK | 25.07 | =PB | ||||
P14 Spjut (600 g) Final A Final | |||||||||
1 | Linus Jönsson Linus Jönsson 05, Tjalve IF Norrköping 45.46 | 05 | Tjalve IF Norrköping | 45.46 | =PB | ||||
1 | Linus Jonsson Linus Jonsson 04, Hässelby 45.46 | 04 | Hässelby SK | 45.46 | =PB | ||||
2 | Filip Sundin Filip Sundin 04, IF Göta 45.03 | 04 | IF Göta Karlstad | 45.03 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 800 m Final A Final | |||||||||
2 | Lykke Iacobaeus Lykke Iacobaeus 04, Värmdö 2:22.26 | 04 | Värmdö IF | 2:22.26 | =PB | ||||
6 | Meja Larsson Meja Larsson 04, Eskilstuna FI 2:27.82 | 04 | Eskilstuna FI | 2:27.82 | =PB | ||||
K 1500 m hinder Final A Final | |||||||||
1 | Elina Hellgren Elina Hellgren 04, Vallentuna 5:20.00 | 04 | Vallentuna FK | 5:20.00 | =PB | ||||
2 | Alicia Larsten Alicia Larsten 04, Lidingö 5:30.66 | 04 | IFK Lidingö | 5:30.66 | =PB | ||||
3 | Julia Meijer Julia Meijer 04, IFK Mora FIK 5:30.96 | 04 | IFK Mora FIK | 5:30.96 | =PB | ||||
4 | Jasmine Gyllenhammar Jasmine Gyllenhammar 04, Täby 5:45.84 | 04 | Täby IS | 5:45.84 | =PB | ||||
5 | Emma Hättestrand Emma Hättestrand 04, Högbo GIF 6:02.05 | 04 | Högbo GIF | 6:02.05 | =PB | ||||
7 | Linnéa Carlsson Linnéa Carlsson 04, IF Göta 6:18.20 | 04 | IF Göta Karlstad | 6:18.20 | =PB | ||||
8 | Elin Brådenmark Elin Brådenmark 04, Upsala IF 6:40.24 | 04 | Upsala IF | 6:40.24 | =PB | ||||
9 | Kajsa Wibling Kajsa Wibling 04, Upsala IF 6:53.89 | 04 | Upsala IF | 6:53.89 | =PB | ||||
K Höjd Final A Final | |||||||||
2 | Karen Njeri Karen Njeri 05, Kvarnsveden 1.51 | 05 | Kvarnsvedens GoIF | 1.51 | =PB | ||||
K Stav Final A Final | |||||||||
1 | Sara Winberg Sara Winberg 04, Täby 3.32 | 04 | Täby IS | 3.32 | =PB | ||||
2 | Isabell Lundholm Isabell Lundholm 04, Thorengruppen 2.92 | 04 | Thorengruppen TFC | 2.92 | = | ||||
9 | Stella Stenman Stella Stenman 04, Thorengruppen 2.32 | 04 | Thorengruppen TFC | 2.32 | =PB | ||||
10 | Emma Häggblom Emma Häggblom 04, Upsala IF 2.22 | 04 | Upsala IF | 2.22 | =PB | ||||
11 | Kajsa Wibling Kajsa Wibling 04, Upsala IF 2.02 | 04 | Upsala IF | 2.02 | =PB | ||||
13 | Tyra Tjulander Tyra Tjulander 04, Västerås FK 2.02 | 04 | Västerås FK | 2.02 | =SB | ||||
K Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Tilde Söderlund Tilde Söderlund 04, Alunda 11.48 | 04 | Alunda SK | 11.48 | +0.2 = | ||||
3 | Fanny Karlsson Fanny Karlsson 04, Täby 11.04 | 04 | Täby IS | 11.04 | +0.1 =PB | ||||
4 | Maja Björk Maja Björk 04, Huddinge 10.74 | 04 | Huddinge AIS | 10.74 | +1.3 =PB | ||||
6 | Alva Nordvarg Alva Nordvarg 04, Upsala IF 10.51 | 04 | Upsala IF | 10.51 | +0.4 =PB | ||||
7 | Tyra Tunander Cedrenius Tyra Tunander Cedrenius 04, Lidingö 10.41 | 04 | IFK Lidingö | 10.41 | –0.4 =PB | ||||
11 | Alice Brattström Alice Brattström 04, Ludvika 9.69 nwi | 04 | Ludvika FFI | 9.69 nwi | = | ||||
Saga Berg Saga Berg 04, Östhammar 10.35 | 04 | Östhammar FI | 10.35 | +1.0 =PB | |||||
F14 300 m häck Final A Final | |||||||||
2 | Nora Lindahl Nora Lindahl 04, Täby 46.31 | 04 | Täby IS | 46.31 | =PB | ||||
3 | Lia Cederberg Lia Cederberg 04, Täby 47.00 | 04 | Täby IS | 47.00 | =PB | ||||
Final C | |||||||||
1 | Tyra Tjulander Tyra Tjulander 04, Västerås FK 48.90 | 04 | Västerås FK | 48.90 | =PB | ||||
2 | Klara Lindholm Klara Lindholm 04, IF Göta 49.17 | 04 | IF Göta Karlstad | 49.17 | =PB | ||||
4 | Emma Häggblom Emma Häggblom 04, Upsala IF 51.08 | 04 | Upsala IF | 51.08 | =PB | ||||
F14 Tresteg Final A Final | |||||||||
5 | Saga Berg Saga Berg 04, Östhammar 10.67 nwi | 04 | Östhammar FI | 10.67 nwi | = | ||||
F14 Diskus (0.75 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Tilda Bernhult Tilda Bernhult 04, Thorengruppen 38.18 | 04 | Thorengruppen TFC | 38.18 | =PB | ||||
2 | Elvira Högman Elvira Högman 04, Kil 30.66 | 04 | Kils AIK | 30.66 | =PB | ||||
3 | Amanda Eriksson Amanda Eriksson 04, Huddinge 30.02 | 04 | Huddinge AIS | 30.02 | =PB | ||||
3 | Amanda Eriksson Amanda Eriksson 04, Huddinge 30.02 | 04 | Huddinge AIS | 30.02 | =PB | ||||
4 | Vilma Stolpe Vilma Stolpe 04, Götlunda 30.02 | 04 | Götlunda IF | 30.02 | =PB | ||||
5 | Hanna Bertilsson Hanna Bertilsson 04, Eskilstuna FI 29.90 | 04 | Eskilstuna FI | 29.90 | =PB | ||||
F14 Spjut (500 g) Final A Final | |||||||||
1 | Tilda Bernhult Tilda Bernhult 04, Thorengruppen 45.66 | 04 | Thorengruppen TFC | 45.66 | =PB | ||||
3 | Matilda Eriksson Matilda Eriksson 04, Västerås FK 31.38 | 04 | Västerås FK | 31.38 | =PB | ||||
3 | Matilda Eriksson Matilda Eriksson 04, Västerås FK 31.38 | 04 | Västerås FK | 31.38 | =PB | ||||
4 | Elvira Högman Elvira Högman 04, Kil 30.81 | 04 | Kils AIK | 30.81 | =PB |