31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
Tävlande: 90 (42+48)   Starter: 147 (81+66)

Män
M 800 m     
9 sep

Final A

Final
9 sep
Markus Moberg
2:05.59
Hammarby IF
2:05.59
PB
  
Noa Skomorowski
2:10.46
Kvarnsvedens GoIF
2:10.46
PB
  
Malte Fuchs EdbergBromma IF
2:10.92
PB
  
Viktor Rydåker
2:11.34
Alunda SK
2:11.34
PB
  
M 80 m häck (83.8 cm)     
8 sep
Vind: -1.8

Final A

Final
8 sep
Vind: -1.8
Markus Moberg
10.93
Hammarby IF
10.93
PB
  
Malte Fuchs EdbergBromma IF
11.95
PB
  
Noa Skomorowski
12.08
Kvarnsvedens GoIF
12.08
PB
  
Maximilian LennartssonFIF Gnistan
12.28
PB
  
Jacob Thelander
12.43
Ljungby FIK
12.43
PB
  
Agustin HilmerssonIK Orient
12.57
PB
  
Arvid Klingberg
13.22
Kvarnsvedens GoIF
13.22
PB
  
M Höjd     
9 sep

Final A

Final
9 sep
Noa Skomorowski
1.66
Kvarnsvedens GoIF
1.66
PB
  
M Stav     
8 sep

Final A

Final
8 sep
Malte Fuchs EdbergBromma IF
3.73
PB
  
Teodor Borgius
3.53
Hammarby IF
3.53
PB
  
Markus Moberg
3.43
Hammarby IF
3.43
PB
  
Kristoffer AnderssonFalu IK
3.33
PB
  
Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
3.23
Hässelby SK
3.23
PB
  
Martin Sundberg
2.93
Hammarby IF
2.93
PB
  
Jacob ThelanderLjungby FIK
2.73
PB
  
Agustin HilmerssonIK Orient
2.73
PB
  
Arvid Klingberg
2.63
Kvarnsvedens GoIF
2.63
PB
  
Arvid Landström
2.63
Kvarnsvedens GoIF
2.63
PB
  
Lukas Ellström
2.33
IF Göta Karlstad
2.33
PB
  
M Längd     
9 sep

Final A

Final
9 sep
Malte Fuchs EdbergBromma IF
5.77
–0.9 PB
  
M Tiokamp     
8 - 9 sep

Final A

Final
8 - 9 sep
1Andreas GustafssonFalu IK
7.153
  
2Jonathan Carbe
6.792
Örgryte IS
6.792
SB
  
3Kevin Fankl
6.718
Ullevi FK
6.718
SB
  
4Nicklas Karlsson
5.758
Finspångs AIK
5.758
  
5Fredrik SangbergIF Kville
5.245
SB
  
6David Klingberg
David Klingberg 78, IFK Göteborg
4.258
IFK Göteborg
4.258
PB
  
Anton Nilsson
DNF
Huddinge AIS
DNF
  
Gustafsson11.246.9012.411.9049.8238.114.2349.144:42.22
Carbe11.177.0011.311.9349.5733.223.7341.204:42.53
Fankl11.456.6812.121.8452.0038.704.0356.125:09.38
Karlsson11.886.4512.021.7554.1935.114.5344.10DNF
Sangberg12.416.0610.721.8756.1126.193.3335.065:10.87
Klingberg13.315.359.031.6659.6126.083.3335.095:20.17
Nilsson11.646.5110.181.7550.81
P19 Tiokamp (P19)     
8 - 9 sep

Final A

Final
8 - 9 sep
1Edvin Hagberg
6.798
Turebergs FK
6.798
  
2Simon Thor
6.263
IFK Märsta
6.263
  
3Emil Uhlin
5.863
Falu IK
5.863
  
4Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
5.004
PB
  
Gustav Magnusson
DNF
Nyköpings BIS
DNF
  
Hagberg11.786.4611.971.8449.0136.304.2347.084:28.92
Thor12.336.2513.741.9056.4040.724.5348.155:29.56
Uhlin11.956.4411.63NH52.0138.784.0343.214:40.99
Larsen Nilsson12.385.6710.081.6654.0727.803.1333.644:52.96
Magnusson11.675.6011.781.6351.79
P17 Tiokamp (P17, 300m)     
8 - 9 sep

Final A

Final
8 - 9 sep
1Carl af ForsellesHellas FK
6.655
PB
  
2Benjamin TinglöfÄrla IF
6.537
PB
  
3Otto NilssonIK Sisu
5.946
PB
  
4Teodor Sobczyk
5.594
Hovslätts IK
5.594
PB
  
5Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
4.853
Lidköpings IS
4.853
PB
  
6Gustaf Heikki
4.754
Gefle IF
4.754
PB
  
af Forselles14.19/-2.114.19/-2.141.1341.134.1336.8536.4736.4711.59/-2.26.65/-0.110.991.813:14.60
Tinglöf14.13/-2.133.253.9341.2036.0036.0011.47/-2.26.12/-0.612.941.813:17.80
Nilsson15.57/-2.131.404.1339.5038.6112.02/-2.26.28/-0.111.831.753:24.86
Sobczyk15.70/-2.115.70/-2.136.153.6331.1138.8138.8112.09/-2.26.15/-1.110.2210.221.721.723:24.8
Drackner16.10/-2.125.1925.193.133.1334.3041.9612.39/-2.26.03/-0.69.641.633:30.13
Heikki17.33/-2.117.33/-2.122.353.033.0340.8740.8740.0812.36/-2.25.62/-1.011.7711.771.543:37.5
P16 Tiokamp (P17, 300m)     
8 - 9 sep

Final A

Final
8 - 9 sep
1Robin Isaksson
6.125
IFK Lidingö
6.125
PB
  
2Samuel Eriksson
5.826
Rånäs 4H
5.826
PB
  
3Olof Hedin
Olof Hedin 02, Eksjö Södra
4.970
Eksjö Södra IK
4.970
PB
  
4Karl-William EinarsonWedevågs IF
4.464
PB
  
5Daniel Kleist
Daniel Kleist 02, Eksjö Södra
4.404
Eksjö Södra IK
4.404
PB
  
Fredrik GrundIF Kville
DNF
  
Peter SvenssonIF Rigor
DNF
  
Isaksson16.02/-2.116.02/-2.122.763.2347.4436.1136.1111.74/-1.36.30/-0.712.3512.351.662:46.79
Eriksson16.03/-2.116.03/-2.137.5437.544.0341.6041.6040.1112.49/-1.35.56/-1.011.971.693:05.23
Hedin16.50/-1.416.50/-1.425.313.033.0325.3939.3939.3912.28/-1.35.41/+0.57.861.632:47.52
Einarson18.48/-1.418.48/-1.424.582.732.7327.0739.5239.5212.69/-1.35.80/-0.38.831.513:08.75
Kleist19.91/-2.125.412.832.8332.5038.8738.8711.97/-1.35.63/-1.58.861.543:34.03
Grund
Svensson
P15 Kula (4.0 kg)     
9 sep

Final A

Final
9 sep
Viktor RydåkerAlunda SK
14.82
=PB
  
Elliot Duvert
12.24
Turebergs FK
12.24
=PB
  
Jacob Thelander
11.06
Ljungby FIK
11.06
PB
  
Malte Fuchs EdbergBromma IF
11.00
PB
  
Markus Moberg
10.74
Hammarby IF
10.74
PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     
8 sep

Final A

Final
8 sep
Noa Skomorowski
41.91
Kvarnsvedens GoIF
41.91
PB
  
Elliot Duvert
35.43
Turebergs FK
35.43
SB
  
Markus Moberg
33.81
Hammarby IF
33.81
=PB
  
Arvid Klingberg
32.49
Kvarnsvedens GoIF
32.49
PB
  
Lukas Ellström
31.95
IF Göta Karlstad
31.95
=PB
  
Malte Fuchs EdbergBromma IF
28.38
PB
  
P15 Spjut (600 g)     
8 sep

Final A

Final
8 sep
Elliot Duvert
45.63
Turebergs FK
45.63
PB
  
Maximilian LennartssonFIF Gnistan
37.98
=PB
  
Agustin HilmerssonIK Orient
36.80
=PB
  
P15 Åttakamp (P15)     
8 - 9 sep

Final A

Final
8 - 9 sep
1Elliot Duvert
4.897
Turebergs FK
4.897
PB
  
2Noa Skomorowski
4.764
Kvarnsvedens GoIF
4.764
PB
  
3Viktor RydåkerAlunda SK
4.680
PB
  
4Malte Fuchs EdbergBromma IF
4.604
PB
  
5Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
4.428
Hässelby SK
4.428
PB
  
6Markus Moberg
4.410
Hammarby IF
4.410
PB
  
7Martin Sundberg
4.079
Hammarby IF
4.079
PB
  
8Jacob Thelander
4.069
Ljungby FIK
4.069
PB
  
9Maximilian LennartssonFIF Gnistan
3.956
PB
  
10Agustin HilmerssonIK Orient
3.866
PB
  
11Arvid Klingberg
3.618
Kvarnsvedens GoIF
3.618
PB
  
12Lukas Ellström
3.355
IF Göta Karlstad
3.355
PB
  
13Arvid Landström
2.003
Kvarnsvedens GoIF
2.003
PB
  
Oliver EllströmIF Göta Karlstad
DNF
  
Teodor Borgius
DNF
Hammarby IF
DNF
  
P14 Diskus (1.0 kg)     
8 sep

Final A

Final
8 sep
William Asker
33.19
IF Kville
33.19
PB
  
P14 Åttakamp (P15)     
8 - 9 sep

Final A

Final
8 - 9 sep
1Kristoffer AnderssonFalu IK
4.220
PB
  
William AskerIF Kville
DNF
  
M 100 m tiokamp    
8 sep
Vind: -1.9

Final A

Final
8 sep
Vind: -1.9
1Nicklas Karlsson
11.88
Finspångs AIK
11.88
  
2Fredrik SangbergIF Kville
12.41
SB
  
3David Klingberg
David Klingberg 78, IFK Göteborg
13.31
IFK Göteborg
13.31
PB
  
Final B
8 sep Vind: -1.9
8 sepVind: -1.9
1Jonathan Carbe
11.17
Örgryte IS
11.17
SB
  
2Andreas GustafssonFalu IK
11.24
  
3Kevin Fankl
11.45
Ullevi FK
11.45
  
4Anton Nilsson
11.64
Huddinge AIS
11.64
SB
  
M 400 m tiokamp    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Nicklas Karlsson
54.19
Finspångs AIK
54.19
  
2Fredrik SangbergIF Kville
56.11
PB
  
3David Klingberg
David Klingberg 78, IFK Göteborg
59.61
IFK Göteborg
59.61
PB
  
Final B
8 sep
8 sep
1Jonathan Carbe
49.57
Örgryte IS
49.57
  
2Andreas GustafssonFalu IK
49.82
SB
  
3Anton Nilsson
50.81
Huddinge AIS
50.81
SB
  
4Kevin Fankl
52.00
Ullevi FK
52.00
  
M 1500 m tiokamp    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Andreas GustafssonFalu IK
4:42.22
  
2Jonathan Carbe
4:42.53
Örgryte IS
4:42.53
SB
  
3Kevin Fankl
5:09.38
Ullevi FK
5:09.38
SB
  
4Fredrik Sangberg
5:10.87
IF Kville
5:10.87
PB
  
5David Klingberg
David Klingberg 78, IFK Göteborg
5:20.17
IFK Göteborg
5:20.17
PB
  
M 110 m häck tiokamp    
9 sep
Vind: -1.3

Final A

Final
9 sep
Vind: -1.3
1Nicklas Karlsson
15.98
Finspångs AIK
15.98
  
2Fredrik SangbergIF Kville
17.22
=SB
  
3David Klingberg
David Klingberg 78, IFK Göteborg
19.67
IFK Göteborg
19.67
  
Final B
9 sep Vind: -2.7
9 sepVind: -2.7
1Andreas GustafssonFalu IK
15.10
  
2Jonathan Carbe
15.25
Örgryte IS
15.25
SB
  
3Kevin Fankl
15.72
Ullevi FK
15.72
  
M Höjd tiokamp    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Jonathan Carbe
1.93
Örgryte IS
1.93
SB
  
2Andreas GustafssonFalu IK
1.90
  
3Fredrik SangbergIF Kville
1.87
=SB
  
4Kevin Fankl
1.84
Ullevi FK
1.84
  
5Anton Nilsson
1.75
Huddinge AIS
1.75
PB
  
6Nicklas Karlsson
1.75
Finspångs AIK
1.75
  
7David Klingberg
David Klingberg 78, IFK Göteborg
1.66
IFK Göteborg
1.66
PB
  
M Stav tiokamp    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Nicklas Karlsson
4.53
Finspångs AIK
4.53
  
2Andreas GustafssonFalu IK
4.23
  
3Kevin Fankl
4.03
Ullevi FK
4.03
SB
  
4Jonathan Carbe
3.73
Örgryte IS
3.73
PB
  
5David Klingberg
David Klingberg 78, IFK Göteborg
3.33
IFK Göteborg
3.33
PB
  
6Fredrik SangbergIF Kville
3.33
PB
  
M Längd tiokamp    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Jonathan Carbe
7.00
Örgryte IS
7.00
–0.4 SB
  
2Andreas GustafssonFalu IK
6.90
–0.3
  
3Kevin Fankl
6.68
Ullevi FK
6.68
0.0
  
4Anton Nilsson
6.51
Huddinge AIS
6.51
+0.6 PB
  
5Nicklas Karlsson
6.45
Finspångs AIK
6.45
–0.3
  
6Fredrik SangbergIF Kville
6.06
–0.4 =SB
  
7David Klingberg
David Klingberg 78, IFK Göteborg
5.35
IFK Göteborg
5.35
0.0 PB
  
M Kula tiokamp    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Andreas GustafssonFalu IK
12.41
  
2Kevin Fankl
12.12
Ullevi FK
12.12
  
3Nicklas Karlsson
12.02
Finspångs AIK
12.02
  
4Jonathan Carbe
11.31
Örgryte IS
11.31
SB
  
5Fredrik SangbergIF Kville
10.72
PB
  
6Anton Nilsson
10.18
Huddinge AIS
10.18
PB
  
7David Klingberg
David Klingberg 78, IFK Göteborg
9.03
IFK Göteborg
9.03
PB
  
M Diskus tiokamp    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Kevin Fankl
38.70
Ullevi FK
38.70
  
2Andreas GustafssonFalu IK
38.11
PB
  
3Nicklas Karlsson
35.11
Finspångs AIK
35.11
  
4Jonathan Carbe
33.22
Örgryte IS
33.22
SB
  
5Fredrik SangbergIF Kville
26.19
PB
  
6David Klingberg
David Klingberg 78, IFK Göteborg
26.08
IFK Göteborg
26.08
PB
  
M Spjut tiokamp    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Kevin Fankl
56.12
Ullevi FK
56.12
  
2Andreas GustafssonFalu IK
49.14
  
3Nicklas Karlsson
44.10
Finspångs AIK
44.10
  
4Jonathan Carbe
41.20
Örgryte IS
41.20
PB
  
5David Klingberg
David Klingberg 78, IFK Göteborg
35.09
IFK Göteborg
35.09
PB
  
6Fredrik SangbergIF Kville
35.06
PB
  
P19 100 m tiokamp (P19)    
8 sep
Vind: -1.8

Final A

Final
8 sep
Vind: -1.8
1Gustav Magnusson
11.67
Nyköpings BIS
11.67
  
2Edvin Hagberg
11.78
Turebergs FK
11.78
  
3Emil Uhlin
11.95
Falu IK
11.95
  
4Simon Thor
12.33
IFK Märsta
12.33
  
5Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
12.38
PB
  
P19 400 m tiokamp (P19)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Edvin Hagberg
49.01
Turebergs FK
49.01
  
2Gustav Magnusson
51.79
Nyköpings BIS
51.79
  
3Emil Uhlin
52.01
Falu IK
52.01
PB
  
4Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
54.07
  
5Simon Thor
56.40
IFK Märsta
56.40
SB
  
P19 1500 m tiokamp (P19)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Edvin Hagberg
4:28.92
Turebergs FK
4:28.92
  
2Emil Uhlin
4:40.99
Falu IK
4:40.99
PB
  
3Felix Larsen Nilsson
4:52.96
Örgryte IS
4:52.96
PB
  
4Simon Thor
5:29.56
IFK Märsta
5:29.56
  
P19 110 m häck (99.1 cm) tiokamp (P19)    
9 sep
Vind: -1.7

Final A

Final
9 sep
Vind: -1.7
1Emil Uhlin
15.58
Falu IK
15.58
  
2Edvin Hagberg
16.13
Turebergs FK
16.13
  
3Simon Thor
16.73
IFK Märsta
16.73
  
4Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
18.16
=PB
  
5Gustav Magnusson
19.20
Nyköpings BIS
19.20
=PB
  
P19 Höjd tiokamp (P19)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Simon Thor
1.90
IFK Märsta
1.90
  
2Edvin Hagberg
1.84
Turebergs FK
1.84
  
3Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
1.66
SB
  
4Gustav Magnusson
1.63
Nyköpings BIS
1.63
SB
  
P19 Stav tiokamp (P19)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Simon Thor
4.53
IFK Märsta
4.53
  
2Edvin Hagberg
4.23
Turebergs FK
4.23
PB
  
3Emil Uhlin
4.03
Falu IK
4.03
  
4Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
3.13
SB
  
P19 Längd tiokamp (P19)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Edvin Hagberg
6.46
Turebergs FK
6.46
–1.3 PB
  
2Emil Uhlin
6.44
Falu IK
6.44
–1.9
  
3Simon Thor
6.25
IFK Märsta
6.25
–1.6
  
4Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
5.67
–1.2 PB
  
5Gustav Magnusson
5.60
Nyköpings BIS
5.60
–2.3
  
P19 Kula (6.0 kg) tiokamp (P19)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Simon Thor
13.74
IFK Märsta
13.74
  
2Edvin Hagberg
11.97
Turebergs FK
11.97
  
3Gustav Magnusson
11.78
Nyköpings BIS
11.78
  
4Emil Uhlin
11.63
Falu IK
11.63
  
5Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
10.08
=PB
  
P19 Diskus (1.75 kg) tiokamp (P19)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Simon Thor
40.72
IFK Märsta
40.72
  
2Emil Uhlin
38.78
Falu IK
38.78
  
3Edvin Hagberg
36.30
Turebergs FK
36.30
  
4Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
27.80
=PB
  
P19 Spjut tiokamp (P19)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Simon Thor
48.15
IFK Märsta
48.15
  
2Edvin Hagberg
47.08
Turebergs FK
47.08
  
3Emil Uhlin
43.21
Falu IK
43.21
  
4Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
33.64
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) tiokamp (P17, 300m)    
8 sep
Vind: -2.1

Final A

Final
8 sep
Vind: -2.1
1Benjamin TinglöfÄrla IF
14.13
  
2Carl af ForsellesHellas FK
14.19
PB
  
3Otto NilssonIK Sisu
15.57
  
4Teodor Sobczyk
15.70
Hovslätts IK
15.70
PB
  
5Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
16.10
Lidköpings IS
16.10
  
6Gustaf Heikki
17.33
Gefle IF
17.33
PB
  
P17 Diskus (1.5 kg) tiokamp (P17, 300m)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Carl af ForsellesHellas FK
41.13
PB
  
2Teodor Sobczyk
36.15
Hovslätts IK
36.15
  
3Benjamin TinglöfÄrla IF
33.25
  
4Otto NilssonIK Sisu
31.40
  
5Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
25.19
Lidköpings IS
25.19
=PB
  
6Gustaf Heikki
22.35
Gefle IF
22.35
PB
  
P17 Stav tiokamp (P17, 300m)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Carl af ForsellesHellas FK
4.13
  
2Otto NilssonIK Sisu
4.13
  
3Benjamin TinglöfÄrla IF
3.93
  
4Teodor Sobczyk
3.63
Hovslätts IK
3.63
  
5Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
3.13
Lidköpings IS
3.13
PB
  
6Gustaf HeikkiGefle IF
3.03
PB
  
P17 Spjut (700 g) tiokamp (P17, 300m)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Benjamin TinglöfÄrla IF
41.20
  
2Gustaf Heikki
40.87
Gefle IF
40.87
=PB
  
3Otto NilssonIK Sisu
39.50
  
4Carl af ForsellesHellas FK
36.85
  
5Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
34.30
Lidköpings IS
34.30
  
6Teodor Sobczyk
31.11
Hovslätts IK
31.11
  
P17 300 m tiokamp (P17, 300m)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Benjamin TinglöfÄrla IF
36.00
PB
  
2Carl af ForsellesHellas FK
36.47
PB
  
3Otto NilssonIK Sisu
38.61
  
4Teodor Sobczyk
38.81
Hovslätts IK
38.81
=PB
  
5Gustaf Heikki
40.08
Gefle IF
40.08
PB
  
6Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
41.96
Lidköpings IS
41.96
PB
  
P17 100 m tiokamp (P17, 300m)    
9 sep
Vind: -2.2

Final A

Final
9 sep
Vind: -2.2
1Benjamin TinglöfÄrla IF
11.47
  
2Carl af ForsellesHellas FK
11.59
  
3Otto NilssonIK Sisu
12.02
  
4Teodor Sobczyk
12.09
Hovslätts IK
12.09
PB
  
5Gustaf Heikki
12.36
Gefle IF
12.36
  
6Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
12.39
Lidköpings IS
12.39
  
P17 Längd tiokamp (P17, 300m)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Carl af ForsellesHellas FK
6.65
–0.1
  
2Otto NilssonIK Sisu
6.28
–0.1
  
3Teodor Sobczyk
6.15
Hovslätts IK
6.15
–1.1
  
4Benjamin TinglöfÄrla IF
6.12
–0.6
  
5Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
6.03
Lidköpings IS
6.03
–0.6
  
6Gustaf HeikkiGefle IF
5.62
–1.0 PB
  
P17 Kula (5.0 kg) tiokamp (P17, 300m)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Benjamin TinglöfÄrla IF
12.94
  
2Otto NilssonIK Sisu
11.83
  
3Gustaf Heikki
11.77
Gefle IF
11.77
=PB
  
4Carl af ForsellesHellas FK
10.99
  
5Teodor Sobczyk
10.22
Hovslätts IK
10.22
=PB
  
6Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
9.64
Lidköpings IS
9.64
  
P17 Höjd tiokamp (P17, 300m)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Benjamin TinglöfÄrla IF
1.81
  
2Carl af ForsellesHellas FK
1.81
  
3Otto NilssonIK Sisu
1.75
  
4Teodor Sobczyk
1.72
Hovslätts IK
1.72
=PB
  
5Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
1.63
Lidköpings IS
1.63
PB
  
6Gustaf HeikkiGefle IF
1.54
PB
  
P17 1000 m tiokamp (P17, 300m)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Carl af Forselles
3:14.60
Hellas FK
3:14.60
SB
  
2Benjamin TinglöfÄrla IF
3:17.80
SB
  
3Teodor Sobczyk
3:24.84
Hovslätts IK
3:24.84
PB
  
4Otto Nilsson
3:24.86
IK Sisu
3:24.86
PB
  
5Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
3:30.13
Lidköpings IS
3:30.13
PB
  
6Gustaf Heikki
3:37.50
Gefle IF
3:37.50
PB
  
P16 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) tiokamp (P17, 300m)    
Final A
8 sep Vind: -1.4
8 sepVind: -1.4
2Peter SvenssonIF Rigor
16.65
  
Final B
8 sep Vind: -2.1
8 sepVind: -2.1
3Fredrik Grund
16.91
IF Kville
16.91
  
P16 Diskus (1.5 kg) tiokamp (P17, 300m)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
2Fredrik Grund
32.30
IF Kville
32.30
  
3Peter SvenssonIF Rigor
25.72
  
P16 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) tiokamp (P17, 300m)    
Final A
8 sep Vind: -1.4
8 sepVind: -1.4
1Olof Hedin
Olof Hedin 02, Eksjö Södra
16.50
Eksjö Södra IK
16.50
PB
  
3Karl-William EinarsonWedevågs IF
18.48
PB
  
Final B
8 sep Vind: -2.1
8 sepVind: -2.1
1Robin Isaksson
16.02
IFK Lidingö
16.02
PB
  
2Samuel Eriksson
16.03
Rånäs 4H
16.03
PB
  
4Daniel Kleist
Daniel Kleist 02, Eksjö Södra
19.91
Eksjö Södra IK
19.91
  
P16 Diskus (1.5 kg) tiokamp (P17, 300m)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Samuel Eriksson
37.54
Rånäs 4H
37.54
PB
  
4Daniel Kleist
Daniel Kleist 02, Eksjö Södra
25.41
Eksjö Södra IK
25.41
PB
  
5Olof Hedin
Olof Hedin 02, Eksjö Södra
25.31
Eksjö Södra IK
25.31
  
6Karl-William EinarsonWedevågs IF
24.58
  
7Robin Isaksson
22.76
IFK Lidingö
22.76
  
P16 Stav tiokamp (P17, 300m)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Samuel ErikssonRånäs 4H
4.03
  
2Robin Isaksson
3.23
IFK Lidingö
3.23
  
3Olof Hedin
Olof Hedin 02, Eksjö Södra
3.03
Eksjö Södra IK
3.03
SB
  
4Daniel Kleist
Daniel Kleist 02, Eksjö Södra
2.83
Eksjö Södra IK
2.83
PB
  
5Karl-William EinarsonWedevågs IF
2.73
PB
  
P16 Spjut (700 g) tiokamp (P17, 300m)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Robin Isaksson
47.44
IFK Lidingö
47.44
  
2Samuel Eriksson
41.60
Rånäs 4H
41.60
PB
  
3Daniel Kleist
Daniel Kleist 02, Eksjö Södra
32.50
Eksjö Södra IK
32.50
PB
  
4Karl-William EinarsonWedevågs IF
27.07
PB
  
5Olof Hedin
Olof Hedin 02, Eksjö Södra
25.39
Eksjö Södra IK
25.39
PB
  
P16 300 m tiokamp (P17, 300m)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Robin Isaksson
36.11
IFK Lidingö
36.11
=PB
  
2Daniel Kleist
Daniel Kleist 02, Eksjö Södra
38.87
Eksjö Södra IK
38.87
=PB
  
3Olof Hedin
Olof Hedin 02, Eksjö Södra
39.39
Eksjö Södra IK
39.39
PB
  
4Karl-William EinarsonWedevågs IF
39.52
=PB
  
5Samuel Eriksson
40.11
Rånäs 4H
40.11
PB
  
P16 100 m tiokamp (P17, 300m)    
9 sep
Vind: -1.3

Final A

Final
9 sep
Vind: -1.3
1Robin Isaksson
11.74
IFK Lidingö
11.74
  
2Daniel Kleist
Daniel Kleist 02, Eksjö Södra
11.97
Eksjö Södra IK
11.97
  
3Olof Hedin
Olof Hedin 02, Eksjö Södra
12.28
Eksjö Södra IK
12.28
  
4Samuel Eriksson
12.49
Rånäs 4H
12.49
PB
  
5Karl-William EinarsonWedevågs IF
12.69
PB
  
P16 Längd tiokamp (P17, 300m)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Robin Isaksson
6.30
IFK Lidingö
6.30
–0.7
  
2Karl-William EinarsonWedevågs IF
5.80
–0.3
  
3Daniel Kleist
Daniel Kleist 02, Eksjö Södra
5.63
Eksjö Södra IK
5.63
–1.5
  
4Samuel ErikssonRånäs 4H
5.56
–1.0
  
5Olof Hedin
Olof Hedin 02, Eksjö Södra
5.41
Eksjö Södra IK
5.41
+0.5
  
P16 Kula (5.0 kg) tiokamp (P17, 300m)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Robin Isaksson
12.35
IFK Lidingö
12.35
PB
  
2Samuel Eriksson
11.97
Rånäs 4H
11.97
  
3Daniel Kleist
Daniel Kleist 02, Eksjö Södra
8.86
Eksjö Södra IK
8.86
PB
  
4Karl-William EinarsonWedevågs IF
8.83
PB
  
5Olof Hedin
Olof Hedin 02, Eksjö Södra
7.86
Eksjö Södra IK
7.86
PB
  
P16 Höjd tiokamp (P17, 300m)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Samuel ErikssonRånäs 4H
1.69
  
2Robin Isaksson
1.66
IFK Lidingö
1.66
SB
  
3Olof Hedin
Olof Hedin 02, Eksjö Södra
1.63
Eksjö Södra IK
1.63
PB
  
4Daniel Kleist
Daniel Kleist 02, Eksjö Södra
1.54
Eksjö Södra IK
1.54
SB
  
5Karl-William EinarsonWedevågs IF
1.51
PB
  
P16 1000 m tiokamp (P17, 300m)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Robin Isaksson
2:46.79
IFK Lidingö
2:46.79
PB
  
2Olof Hedin
Olof Hedin 02, Eksjö Södra
2:47.52
Eksjö Södra IK
2:47.52
PB
  
3Samuel Eriksson
3:05.23
Rånäs 4H
3:05.23
PB
  
4Karl-William EinarsonWedevågs IF
3:08.75
PB
  
5Daniel Kleist
Daniel Kleist 02, Eksjö Södra
3:34.03
Eksjö Södra IK
3:34.03
PB
  
P15 80 m Åttakamp (P15)    
Final A
8 sep Vind: -1.2
8 sepVind: -1.2
1Agustin HilmerssonIK Orient
12.57
  
2Arvid Klingberg
13.22
Kvarnsvedens GoIF
13.22
PB
  
3Martin Sundberg
13.53
Hammarby IF
13.53
PB
  
4Lukas Ellström
14.29
IF Göta Karlstad
14.29
  
5Arvid Landström
16.19
Kvarnsvedens GoIF
16.19
PB
  
Final B
8 sep Vind: -1.8
8 sepVind: -1.8
1Noa Skomorowski
12.08
Kvarnsvedens GoIF
12.08
PB
  
2Maximilian LennartssonFIF Gnistan
12.28
  
3Jacob Thelander
12.43
Ljungby FIK
12.43
  
4Viktor RydåkerAlunda SK
12.45
PB
  
5Teodor Borgius
12.47
Hammarby IF
12.47
PB
  
Final 3
8 sep Vind: -1.8
8 sepVind: -1.8
1Markus Moberg
10.93
Hammarby IF
10.93
  
2Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
11.62
Hässelby SK
11.62
  
3Elliot Duvert
11.70
Turebergs FK
11.70
PB
  
4Malte Fuchs EdbergBromma IF
11.95
PB
  
5Oliver Ellström
12.07
IF Göta Karlstad
12.07
  
P15 800 m Åttakamp (P15)    
Final A
9 sep
9 sep
1Jacob Thelander
2:23.18
Ljungby FIK
2:23.18
PB
  
2Arvid Klingberg
2:26.01
Kvarnsvedens GoIF
2:26.01
PB
  
3Lukas Ellström
2:27.37
IF Göta Karlstad
2:27.37
PB
  
4Agustin HilmerssonIK Orient
2:28.99
PB
  
5Maximilian LennartssonFIF Gnistan
2:29.48
PB
  
6Arvid Landström
2:32.77
Kvarnsvedens GoIF
2:32.77
PB
  
Final B
9 sep
9 sep
1Markus Moberg
2:05.59
Hammarby IF
2:05.59
=PB
  
2Noa Skomorowski
2:10.46
Kvarnsvedens GoIF
2:10.46
=PB
  
3Malte Fuchs EdbergBromma IF
2:10.92
=PB
  
4Viktor Rydåker
2:11.34
Alunda SK
2:11.34
=PB
  
5Elliot Duvert
2:20.08
Turebergs FK
2:20.08
PB
  
6Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
2:23.48
Hässelby SK
2:23.48
PB
  
7Martin Sundberg
2:41.18
Hammarby IF
2:41.18
PB
  
P15 Höjd Åttakamp (P15)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Elliot Duvert
1.87
Turebergs FK
1.87
  
2Malte Fuchs EdbergBromma IF
1.84
  
3Agustin HilmerssonIK Orient
1.75
  
4Jacob ThelanderLjungby FIK
1.75
  
5Viktor RydåkerAlunda SK
1.69
  
6Noa Skomorowski
1.66
Kvarnsvedens GoIF
1.66
=PB
  
7Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
1.63
Hässelby SK
1.63
  
8Martin Sundberg
1.63
Hammarby IF
1.63
PB
  
9Markus Moberg
1.60
Hammarby IF
1.60
PB
  
10Lukas Ellström
1.57
IF Göta Karlstad
1.57
PB
  
11Arvid Klingberg
1.51
Kvarnsvedens GoIF
1.51
PB
  
12Maximilian LennartssonFIF Gnistan
1.48
PB
  
13Oliver Ellström
1.42
IF Göta Karlstad
1.42
SB
  
14Arvid Landström
1.15
Kvarnsvedens GoIF
1.15
PB
  
P15 Stav Åttakamp (P15)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Elliot Duvert
3.73
Turebergs FK
3.73
  
2Malte Fuchs EdbergBromma IF
3.73
=PB
  
3Oliver Ellström
3.53
IF Göta Karlstad
3.53
  
4Noa Skomorowski
3.53
Kvarnsvedens GoIF
3.53
  
5Teodor Borgius
3.53
Hammarby IF
3.53
=PB
  
6Markus Moberg
3.43
Hammarby IF
3.43
=PB
  
7Viktor RydåkerAlunda SK
3.43
  
8Maximilian LennartssonFIF Gnistan
3.23
  
9Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
3.23
Hässelby SK
3.23
=PB
  
10Martin Sundberg
2.93
Hammarby IF
2.93
=PB
  
11Jacob ThelanderLjungby FIK
2.73
=PB
  
12Agustin HilmerssonIK Orient
2.73
=PB
  
13Arvid Klingberg
2.63
Kvarnsvedens GoIF
2.63
=PB
  
14Arvid Landström
2.63
Kvarnsvedens GoIF
2.63
=PB
  
15Lukas Ellström
2.33
IF Göta Karlstad
2.33
=PB
  
P15 Längd Åttakamp (P15)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Oliver Ellström
6.05 nwi
IF Göta Karlstad
6.05 nwi
  
2Jacob Thelander
5.91 nwi
Ljungby FIK
5.91 nwi
  
3Elliot Duvert
5.90 nwi
Turebergs FK
5.90 nwi
  
4Noa Skomorowski
5.85 nwi
Kvarnsvedens GoIF
5.85 nwi
  
5Malte Fuchs EdbergBromma IF
5.77
–0.9 =PB
  
6Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
5.75 nwi
Hässelby SK
5.75 nwi
  
7Viktor Rydåker
5.63 nwi
Alunda SK
5.63 nwi
  
8Agustin Hilmersson
5.42 nwi
IK Orient
5.42 nwi
  
9Markus Moberg
5.28 nwi
Hammarby IF
5.28 nwi
  
10Martin Sundberg
5.14 nwi
Hammarby IF
5.14 nwi
  
11Maximilian LennartssonFIF Gnistan
5.03 nwi
  
12Arvid Klingberg
4.78 nwi
Kvarnsvedens GoIF
4.78 nwi
  
13Lukas Ellström
4.30 nwi
IF Göta Karlstad
4.30 nwi
  
14Arvid Landström
3.96 nwi
Kvarnsvedens GoIF
3.96 nwi
  
P15 Kula (4.0 kg) Åttakamp (P15)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Viktor RydåkerAlunda SK
14.82
PB
  
2Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
13.24
Hässelby SK
13.24
  
3Martin Sundberg
13.15
Hammarby IF
13.15
  
4Noa Skomorowski
12.49
Kvarnsvedens GoIF
12.49
PB
  
5Elliot Duvert
12.24
Turebergs FK
12.24
PB
  
6Lukas Ellström
12.21
IF Göta Karlstad
12.21
  
7Maximilian LennartssonFIF Gnistan
11.79
  
8Jacob Thelander
11.06
Ljungby FIK
11.06
=PB
  
9Arvid Klingberg
11.05
Kvarnsvedens GoIF
11.05
PB
  
10Agustin HilmerssonIK Orient
11.01
  
11Malte Fuchs EdbergBromma IF
11.00
=PB
  
12Markus Moberg
10.74
Hammarby IF
10.74
=PB
  
13Oliver Ellström
9.92
IF Göta Karlstad
9.92
  
14Arvid Landström
6.23
Kvarnsvedens GoIF
6.23
PB
  
P15 Diskus (1.0 kg) Åttakamp (P15)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Martin Sundberg
47.07
Hammarby IF
47.07
  
2Noa Skomorowski
41.91
Kvarnsvedens GoIF
41.91
=PB
  
3Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
37.97
Hässelby SK
37.97
  
4Maximilian LennartssonFIF Gnistan
36.51
  
5Viktor RydåkerAlunda SK
36.15
  
6Elliot Duvert
35.43
Turebergs FK
35.43
=SB
  
7Markus Moberg
33.81
Hammarby IF
33.81
PB
  
8Oliver Ellström
33.12
IF Göta Karlstad
33.12
  
9Arvid Klingberg
32.49
Kvarnsvedens GoIF
32.49
=PB
  
10Lukas Ellström
31.95
IF Göta Karlstad
31.95
PB
  
11Teodor Borgius
31.30
Hammarby IF
31.30
PB
  
12Agustin HilmerssonIK Orient
28.69
  
13Malte Fuchs EdbergBromma IF
28.38
=PB
  
14Jacob Thelander
24.92
Ljungby FIK
24.92
  
15Arvid Landström
17.33
Kvarnsvedens GoIF
17.33
PB
  
P15 Spjut (600 g) Åttakamp (P15)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Elliot Duvert
45.63
Turebergs FK
45.63
=PB
  
2Martin Sundberg
42.69
Hammarby IF
42.69
  
3Jacob Thelander
42.35
Ljungby FIK
42.35
  
4Arvid Klingberg
41.30
Kvarnsvedens GoIF
41.30
  
5Viktor RydåkerAlunda SK
38.51
  
6Malte Fuchs EdbergBromma IF
38.28
  
7Noa Skomorowski
38.16
Kvarnsvedens GoIF
38.16
  
8Maximilian LennartssonFIF Gnistan
37.98
PB
  
9Oliver Ellström
37.81
IF Göta Karlstad
37.81
  
10Lukas Ellström
36.86
IF Göta Karlstad
36.86
  
11Agustin HilmerssonIK Orient
36.80
PB
  
12Teodor Borgius
36.44
Hammarby IF
36.44
SB
  
13Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
32.46
Hässelby SK
32.46
PB
  
14Markus Moberg
27.50
Hammarby IF
27.50
PB
  
15Arvid Landström
23.66
Kvarnsvedens GoIF
23.66
PB
  
P14 80 m Åttakamp (P15)    
8 sep
Vind: -5.9

Final A

Final
8 sep
Vind: -5.9
1William Asker
11.94
IF Kville
11.94
  
2Kristoffer AnderssonFalu IK
12.00
PB
  
P14 800 m Åttakamp (P15)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Kristoffer AnderssonFalu IK
2:26.92
PB
  
P14 Höjd Åttakamp (P15)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Kristoffer AnderssonFalu IK
1.66
  
P14 Stav Åttakamp (P15)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1William Asker
3.53
IF Kville
3.53
PB
  
2Kristoffer AnderssonFalu IK
3.33
=PB
  
P14 Längd Åttakamp (P15)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Kristoffer AnderssonFalu IK
5.82 nwi
  
P14 Kula (4.0 kg) Åttakamp (P15)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Kristoffer AnderssonFalu IK
11.60
PB
  
P14 Diskus (1.0 kg) Åttakamp (P15)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Kristoffer AnderssonFalu IK
33.54
PB
  
2William Asker
33.19
IF Kville
33.19
=PB
  
P14 Spjut (600 g) Åttakamp (P15)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Kristoffer AnderssonFalu IK
33.66
  
2William Asker
28.20
IF Kville
28.20
PB
  
Kvinnor
K 800 m     
Final 1
8 sep
8 sep
Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK
DNF
Göteborgs KIK
DNF
  
K 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
8 sep
Vind: -1.5

Final A

Final
8 sep
Vind: -1.5
Clara Fallenius
12.61
Hässelby SK
12.61
=SB
  
Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
12.66
Hässelby SK
12.66
=PB
  
Tova GabrielssonTäby IS
13.16
=PB
  
Hanna Löfgren
13.21
Nyköpings BIS
13.21
=PB
  
Tindra Redenfors
13.28
IFK Halmstad
13.28
=PB
  
K Höjd     
8 sep

Final A

Final
8 sep
Clara Fallenius
1.57
Hässelby SK
1.57
=PB
  
Alma Flygt
1.51
Täby IS
1.51
PB
  
Justina Esangbedo
1.51
Kvarnsvedens GoIF
1.51
SB
  
K Längd     
9 sep

Final A

Final
9 sep
Justina Esangbedo
5.03
Kvarnsvedens GoIF
5.03
–1.9 PB
  
Tova GabrielssonTäby IS
4.93
–1.3 PB
  
K Sjukamp     
8 - 9 sep

Final A

Final
8 - 9 sep
1Lovisa ÖstervallUpsala IF
5.404
  
2Mari Klaup-McCollUllevi FK
5.236
  
3Emelie Nyman Wänseth
5.230
Östersunds GIF
5.230
SB
  
4Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
5.214
Lidköpings IS
5.214
PB
  
5Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
5.211
Västerås FK
5.211
  
6Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
5.001
Göteborgs KIK
5.001
  
7Emelie RantzowIK Ymer
4.639
PB
  
8Victoria Stöckel
Victoria Stöckel 97, Nedre Soppero
4.632
Nedre Soppero IK
4.632
SB
  
9Lovisa KarlssonHögby IF
4.468
  
10Emilia Stenström
4.461
Huddinge AIS
4.461
SB
  
11Frida Bergvall
4.085
IFK Växjö
4.085
  
12Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
4.078
Göteborgs KIK
4.078
PB
  
13Jessica Östlund
3.657
Hässelby SK
3.657
SB
  
14Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK
3.200
Göteborgs KIK
3.200
PB
  
Helena KolteTäby IS
DNF
  
Östervall14.541.7510.8226.055.6739.382:21.43
Klaup-McColl14.531.6911.9926.955.4043.712:29.22
Nyman Wänseth14.681.6911.8126.625.6341.772:31.66
Holmberg14.491.6611.3725.685.2336.582:19.62
Stenlöf14.921.6612.8126.485.7234.392:24.98
Söderström15.011.6911.3426.315.3429.672:21.21
Rantzow15.191.549.2325.025.4226.582:29.21
Stöckel16.451.6311.8427.284.9933.372:24.56
Karlsson14.851.6610.7927.395.2628.042:49.60
Stenström15.771.5710.2927.764.8536.002:28.69
Bergvall17.451.5712.0329.254.9233.212:40.99
Kjellander17.551.518.6627.305.2525.472:24.62
Östlund16.821.518.2325.504.6821.102:59.46
Hertz Saebbö21.031.699.3527.045.0524.25DNF
Kolte16.251.54
F17 Sjukamp (F17)     
8 - 9 sep

Final A

Final
8 - 9 sep
1Klara Rådbo
5.296
Hammarby IF
5.296
  
2Elvira CarlénIK Lerum FI
4.638
PB
  
3Angel Richmore
4.335
Malmö AI
4.335
PB
  
4Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
4.116
PB
  
5Olivia Österling StrömstedtIF Göta Karlstad
3.685
PB
  
6Nellie Malmros
Nellie Malmros 01, Båstads GoIF
3.332
Båstads GoIF
3.332
PB
  
Ebba Magnusson
Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg
DNF
IFK Göteborg
DNF
  
Rådbo14.611.6013.8526.095.5240.422:28.50
Carlén15.011.6311.3927.524.9529.892:28.18
Richmore17.741.5412.4127.365.0340.282:42.65
Jonsson Lorentsson15.461.578.6226.605.0518.612:36.61
Österling Strömstedt16.791.579.7527.154.9719.053:03.91
Malmros17.221.548.6930.764.8831.493:21.96
Magnusson15.091.428.9126.83
F16 Sjukamp (F17)     
8 - 9 sep

Final A

Final
8 - 9 sep
1Sophie Reid
4.956
IK Ymer
4.956
PB
  
2Ebba Åhman
4.733
IK Ymer
4.733
PB
  
3Cajsa AugustssonIK Ymer
4.201
PB
  
4Lisa Holmberg
Lisa Holmberg 02, Lidköpings IS
3.976
Lidköpings IS
3.976
PB
  
5Hanna Hedin
3.600
IK Orient
3.600
PB
  
6Rebecca Runfors CarlzzonÖrgryte IS
3.066
PB
  
Tilde GudmundssonIFK Växjö
DNF
  
Reid14.991.6613.9027.124.9537.302:32.94
Åhman14.781.6011.8726.475.2027.102:31.02
Augustsson16.041.6011.5227.114.7830.902:53.26
Holmberg15.881.579.3528.634.5928.762:40.02
Hedin16.381.548.1228.364.6717.422:42.62
Runfors Carlzzon17.391.457.6930.184.3715.572:46.99
Gudmundsson15.441.6612.2227.75
F15 Kula (3.0 kg)     
8 sep

Final A

Final
8 sep
Emelie Beckman
10.80
Hässelby SK
10.80
PB
  
Alma Flygt
10.26
Täby IS
10.26
PB
  
F15 Spjut (500 g)     
9 sep

Final A

Final
9 sep
Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
26.65
Hässelby SK
26.65
=PB
  
F15     
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Justina Esangbedo
3.672
Kvarnsvedens GoIF
3.672
PB
  
2Alma Flygt
3.574
Täby IS
3.574
PB
  
3Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
3.572
Hässelby SK
3.572
PB
  
4Clara Fallenius
3.557
Hässelby SK
3.557
PB
  
5Hanna Karlsson
3.505
IF Göta Karlstad
3.505
PB
  
6Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
3.456
Kvarnsvedens GoIF
3.456
PB
  
7Tova GabrielssonTäby IS
3.339
PB
  
8Tindra Frykholm
3.258
Glanshammars IF
3.258
PB
  
9Hanna Löfgren
3.250
Nyköpings BIS
3.250
PB
  
10Tindra Redenfors
3.020
IFK Halmstad
3.020
PB
  
11Emelie Beckman
2.950
Hässelby SK
2.950
PB
  
12Lisa BäckströmIstrums SK
2.785
PB
  
13Caroline Graveley
2.740
Hässelby SK
2.740
PB
  
Moa EhrenbrandStrands IF
DNF
  
Maria GrenegårdIF Göta Karlstad
DNF
  
F14 Kula (3.0 kg)     
8 sep

Final A

Final
8 sep
Tilde SöderlundAlunda SK
10.75
PB
  
Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall 04, Färjestaden
10.26
FIK Färjestaden
10.26
PB
  
F14 Spjut (500 g)     
9 sep

Final A

Final
9 sep
Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall 04, Färjestaden
29.56
FIK Färjestaden
29.56
=PB
  
Sydney KarströmÅhus FIK
26.22
=PB
  
F14     
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall 04, Färjestaden
3.764
FIK Färjestaden
3.764
PB
  
2Sydney KarströmÅhus FIK
3.587
PB
  
3Tilde SöderlundAlunda SK
3.581
PB
  
4Emma Carlsson
3.042
Istrums SK
3.042
PB
  
K 200 m sjukamp    
Final 1
8 sep Vind: -3.0
8 sepVind: -3.0
1Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK
27.04
Göteborgs KIK
27.04
SB
  
2Lovisa KarlssonHögby IF
27.39
  
3Emilia Stenström
27.76
Huddinge AIS
27.76
SB
  
4Frida Bergvall
29.25
IFK Växjö
29.25
  
Final 2
8 sep Vind: -3.2
8 sepVind: -3.2
1Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
25.68
Lidköpings IS
25.68
PB
  
2Emelie Nyman Wänseth
26.62
Östersunds GIF
26.62
SB
  
3Mari Klaup-McCollUllevi FK
26.95
  
4Victoria Stöckel
Victoria Stöckel 97, Nedre Soppero
27.28
Nedre Soppero IK
27.28
SB
  
5Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
27.30
Göteborgs KIK
27.30
  
Final 3
8 sep Vind: -2.5
8 sepVind: -2.5
1Emelie RantzowIK Ymer
25.02
  
2Jessica Östlund
25.50
Hässelby SK
25.50
  
3Lovisa ÖstervallUpsala IF
26.05
  
4Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
26.31
Göteborgs KIK
26.31
  
5Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
26.48
Västerås FK
26.48
  
K 800 m sjukamp    
Final 1
8 sep
8 sep
1Victoria Stöckel
Victoria Stöckel 97, Nedre Soppero
2:24.56
Nedre Soppero IK
2:24.56
PB
  
2Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
2:24.62
Göteborgs KIK
2:24.62
PB
  
3Emilia Stenström
2:28.69
Huddinge AIS
2:28.69
PB
  
4Emelie Rantzow
2:29.21
IK Ymer
2:29.21
PB
  
5Frida Bergvall
2:40.99
IFK Växjö
2:40.99
  
6Jessica Östlund
2:59.46
Hässelby SK
2:59.46
PB
  
Final 2
8 sep
8 sep
1Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
2:19.62
Lidköpings IS
2:19.62
PB
  
2Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
2:21.21
Göteborgs KIK
2:21.21
  
3Lovisa Östervall
2:21.43
Upsala IF
2:21.43
  
4Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
2:24.98
Västerås FK
2:24.98
  
5Mari Klaup-McColl
2:29.22
Ullevi FK
2:29.22
  
6Emelie Nyman Wänseth
2:31.66
Östersunds GIF
2:31.66
SB
  
7Lovisa Karlsson
2:49.60
Högby IF
2:49.60
  
K 100 m häck sjukamp    
Final 1
8 sep Vind: -2.7
8 sepVind: -2.7
1Emelie RantzowIK Ymer
15.19
PB
  
2Victoria Stöckel
Victoria Stöckel 97, Nedre Soppero
16.45
Nedre Soppero IK
16.45
SB
  
3Jessica Östlund
16.82
Hässelby SK
16.82
=PB
  
4Frida Bergvall
17.45
IFK Växjö
17.45
  
5Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK
21.03
Göteborgs KIK
21.03
PB
  
Final 2
8 sep Vind: -2.0
8 sepVind: -2.0
1Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
14.49
Lidköpings IS
14.49
  
2Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
15.01
Göteborgs KIK
15.01
  
3Emilia Stenström
15.77
Huddinge AIS
15.77
  
4Helena Kolte
16.25
Täby IS
16.25
  
5Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
17.55
Göteborgs KIK
17.55
PB
  
Final 3
8 sep Vind: -2.8
8 sepVind: -2.8
1Mari Klaup-McCollUllevi FK
14.53
  
2Lovisa ÖstervallUpsala IF
14.54
  
3Emelie Nyman Wänseth
14.68
Östersunds GIF
14.68
  
4Lovisa KarlssonHögby IF
14.85
  
5Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
14.92
Västerås FK
14.92
  
K Höjd sjukamp    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Lovisa ÖstervallUpsala IF
1.75
  
2Mari Klaup-McCollUllevi FK
1.69
  
2Emelie Nyman Wänseth
1.69
Östersunds GIF
1.69
=SB
  
4Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK
1.69
Göteborgs KIK
1.69
=PB
  
5Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
1.69
Göteborgs KIK
1.69
  
6Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
1.66
Lidköpings IS
1.66
=PB
  
7Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
1.66
Västerås FK
1.66
  
8Lovisa KarlssonHögby IF
1.66
SB
  
9Victoria Stöckel
Victoria Stöckel 97, Nedre Soppero
1.63
Nedre Soppero IK
1.63
SB
  
10Emilia StenströmHuddinge AIS
1.57
  
10Frida Bergvall
1.57
IFK Växjö
1.57
  
12Helena KolteTäby IS
1.54
  
13Emelie RantzowIK Ymer
1.54
SB
  
14Jessica Östlund
1.51
Hässelby SK
1.51
=PB
  
15Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
1.51
Göteborgs KIK
1.51
=PB
  
K Längd sjukamp    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
5.72
Västerås FK
5.72
–1.1
  
2Lovisa ÖstervallUpsala IF
5.67
–0.6
  
2Tilde SöderlundAlunda SK
5.06
–0.5 PB
  
3Emelie Nyman Wänseth
5.63
Östersunds GIF
5.63
–2.1
  
3Sydney KarströmÅhus FIK
4.74
–2.1
  
4Emelie RantzowIK Ymer
5.42
–0.9 SB
  
4Emma Carlsson
4.73
Istrums SK
4.73
–2.0
  
5Mari Klaup-McCollUllevi FK
5.40
–0.6
  
6Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
5.34
Göteborgs KIK
5.34
–0.7 PB
  
7Lovisa KarlssonHögby IF
5.26
–0.9
  
8Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
5.25
Göteborgs KIK
5.25
–1.0
  
9Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
5.23
Lidköpings IS
5.23
–0.5 SB
  
10Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK
5.05
Göteborgs KIK
5.05
–0.5 SB
  
11Victoria Stöckel
Victoria Stöckel 97, Nedre Soppero
4.99
Nedre Soppero IK
4.99
–0.2 SB
  
12Frida Bergvall
4.92
IFK Växjö
4.92
+0.2
  
13Emilia StenströmHuddinge AIS
4.85
–1.4
  
14Jessica Östlund
4.68
Hässelby SK
4.68
–2.0 PB
  
K Kula sjukamp    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
12.81
Västerås FK
12.81
  
2Frida Bergvall
12.03
IFK Växjö
12.03
  
3Mari Klaup-McCollUllevi FK
11.99
  
4Victoria Stöckel
Victoria Stöckel 97, Nedre Soppero
11.84
Nedre Soppero IK
11.84
SB
  
5Emelie Nyman Wänseth
11.81
Östersunds GIF
11.81
SB
  
6Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
11.37
Lidköpings IS
11.37
SB
  
7Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
11.34
Göteborgs KIK
11.34
PB
  
8Lovisa ÖstervallUpsala IF
10.82
  
9Lovisa KarlssonHögby IF
10.79
  
10Emilia Stenström
10.29
Huddinge AIS
10.29
  
11Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK
9.35
Göteborgs KIK
9.35
=PB
  
12Emelie RantzowIK Ymer
9.23
PB
  
13Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
8.66
Göteborgs KIK
8.66
PB
  
14Jessica Östlund
8.23
Hässelby SK
8.23
PB
  
K Spjut sjukamp    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Mari Klaup-McCollUllevi FK
43.71
  
2Emelie Nyman Wänseth
41.77
Östersunds GIF
41.77
  
3Lovisa ÖstervallUpsala IF
39.38
  
4Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
36.58
Lidköpings IS
36.58
PB
  
5Emilia Stenström
36.00
Huddinge AIS
36.00
  
6Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
34.39
Västerås FK
34.39
SB
  
7Victoria Stöckel
Victoria Stöckel 97, Nedre Soppero
33.37
Nedre Soppero IK
33.37
  
8Frida Bergvall
33.21
IFK Växjö
33.21
  
9Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
29.67
Göteborgs KIK
29.67
  
10Lovisa KarlssonHögby IF
28.04
  
11Emelie RantzowIK Ymer
26.58
  
12Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
25.47
Göteborgs KIK
25.47
PB
  
13Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK
24.25
Göteborgs KIK
24.25
PB
  
14Jessica Östlund
21.10
Hässelby SK
21.10
PB
  
F17 200 m sjukamp (F17)    
Final 1
8 sep Vind: -3.0
8 sepVind: -3.0
1Angel Richmore
27.36
Malmö AI
27.36
PB
  
2Elvira CarlénIK Lerum FI
27.52
  
3Nellie Malmros
Nellie Malmros 01, Båstads GoIF
30.76
Båstads GoIF
30.76
PB
  
Final 2
8 sep Vind: -2.6
8 sepVind: -2.6
1Klara Rådbo
26.09
Hammarby IF
26.09
  
2Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
26.60
  
3Ebba Magnusson
Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg
26.83
IFK Göteborg
26.83
  
4Olivia Österling StrömstedtIF Göta Karlstad
27.15
  
F17 800 m sjukamp (F17)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Elvira Carlén
2:28.18
IK Lerum FI
2:28.18
PB
  
2Klara Rådbo
2:28.50
Hammarby IF
2:28.50
PB
  
3Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
2:36.61
SB
  
4Angel Richmore
2:42.65
Malmö AI
2:42.65
PB
  
5Olivia Österling StrömstedtIF Göta Karlstad
3:03.91
PB
  
6Nellie Malmros
Nellie Malmros 01, Båstads GoIF
3:21.96
Båstads GoIF
3:21.96
PB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) sjukamp (F17)    
Final 1
8 sep Vind: -2.5
8 sepVind: -2.5
1Olivia Österling StrömstedtIF Göta Karlstad
16.79
PB
  
2Nellie Malmros
Nellie Malmros 01, Båstads GoIF
17.22
Båstads GoIF
17.22
  
3Angel Richmore
17.74
Malmö AI
17.74
PB
  
Final 2
8 sep Vind: -2.0
8 sepVind: -2.0
1Klara Rådbo
14.61
Hammarby IF
14.61
  
2Elvira CarlénIK Lerum FI
15.01
  
3Ebba Magnusson
Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg
15.09
IFK Göteborg
15.09
PB
  
4Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
15.46
  
F17 Höjd sjukamp (F17)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Elvira CarlénIK Lerum FI
1.63
  
2Klara Rådbo
1.60
Hammarby IF
1.60
  
3Olivia Österling StrömstedtIF Göta Karlstad
1.57
  
4Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
1.57
SB
  
5Nellie Malmros
Nellie Malmros 01, Båstads GoIF
1.54
Båstads GoIF
1.54
  
5Angel RichmoreMalmö AI
1.54
  
7Ebba Magnusson
Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg
1.42
IFK Göteborg
1.42
SB
  
F17 Längd sjukamp (F17)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Klara Rådbo
5.52 nwi
Hammarby IF
5.52 nwi
  
2Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
5.05 nwi
  
3Angel Richmore
5.03 nwi
Malmö AI
5.03 nwi
  
4Olivia Österling StrömstedtIF Göta Karlstad
4.97 nwi
  
5Elvira Carlén
4.95 nwi
IK Lerum FI
4.95 nwi
  
6Nellie Malmros
Nellie Malmros 01, Båstads GoIF
4.88 nwi
Båstads GoIF
4.88 nwi
  
F17 Kula (3.0 kg) sjukamp (F17)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Klara Rådbo
13.85
Hammarby IF
13.85
  
2Angel Richmore
12.41
Malmö AI
12.41
  
3Elvira CarlénIK Lerum FI
11.39
  
4Olivia Österling StrömstedtIF Göta Karlstad
9.75
PB
  
5Ebba Magnusson
Ebba Magnusson 01, IFK Göteborg
8.91
IFK Göteborg
8.91
PB
  
6Nellie Malmros
Nellie Malmros 01, Båstads GoIF
8.69
Båstads GoIF
8.69
PB
  
7Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
8.62
PB
  
F17 Spjut (500 g) sjukamp (F17)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Klara Rådbo
40.42
Hammarby IF
40.42
  
2Angel Richmore
40.28
Malmö AI
40.28
PB
  
3Nellie Malmros
Nellie Malmros 01, Båstads GoIF
31.49
Båstads GoIF
31.49
  
4Elvira CarlénIK Lerum FI
29.89
  
5Olivia Österling StrömstedtIF Göta Karlstad
19.05
PB
  
6Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
18.61
SB
  
F16 200 m sjukamp (F17)    
Final 1
8 sep Vind: -2.7
8 sepVind: -2.7
1Hanna Hedin
28.36
IK Orient
28.36
PB
  
2Lisa Holmberg
Lisa Holmberg 02, Lidköpings IS
28.63
Lidköpings IS
28.63
PB
  
3Rebecca Runfors CarlzzonÖrgryte IS
30.18
PB
  
Final 2
8 sep Vind: -2.3
8 sepVind: -2.3
1Ebba Åhman
26.47
IK Ymer
26.47
PB
  
2Cajsa AugustssonIK Ymer
27.11
  
3Sophie Reid
27.12
IK Ymer
27.12
PB
  
4Tilde GudmundssonIFK Växjö
27.75
  
F16 800 m sjukamp (F17)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Ebba Åhman
2:31.02
IK Ymer
2:31.02
SB
  
2Sophie Reid
2:32.94
IK Ymer
2:32.94
PB
  
3Lisa Holmberg
Lisa Holmberg 02, Lidköpings IS
2:40.02
Lidköpings IS
2:40.02
PB
  
4Hanna Hedin
2:42.62
IK Orient
2:42.62
PB
  
5Rebecca Runfors CarlzzonÖrgryte IS
2:46.99
PB
  
6Cajsa AugustssonIK Ymer
2:53.26
PB
  
F16 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) sjukamp (F17)    
Final 1
8 sep Vind: -1.3
8 sepVind: -1.3
1Cajsa AugustssonIK Ymer
16.04
PB
  
2Hanna Hedin
16.38
IK Orient
16.38
PB
  
3Rebecca Runfors CarlzzonÖrgryte IS
17.39
  
Final 2
8 sep Vind: -1.4
8 sepVind: -1.4
1Ebba Åhman
14.78
IK Ymer
14.78
  
2Sophie Reid
14.99
IK Ymer
14.99
PB
  
3Tilde GudmundssonIFK Växjö
15.44
  
4Lisa Holmberg
Lisa Holmberg 02, Lidköpings IS
15.88
Lidköpings IS
15.88
  
F16 Höjd sjukamp (F17)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Tilde GudmundssonIFK Växjö
1.66
  
2Sophie ReidIK Ymer
1.66
  
3Cajsa AugustssonIK Ymer
1.60
PB
  
4Ebba ÅhmanIK Ymer
1.60
SB
  
5Lisa Holmberg
Lisa Holmberg 02, Lidköpings IS
1.57
Lidköpings IS
1.57
  
6Hanna Hedin
1.54
IK Orient
1.54
  
7Rebecca Runfors CarlzzonÖrgryte IS
1.45
PB
  
F16 Längd sjukamp (F17)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Ebba ÅhmanIK Ymer
5.20
–0.5 PB
  
2Sophie ReidIK Ymer
4.95
–0.6 PB
  
3Cajsa Augustsson
4.78 nwi
IK Ymer
4.78 nwi
  
4Hanna Hedin
4.67 nwi
IK Orient
4.67 nwi
  
5Lisa Holmberg
Lisa Holmberg 02, Lidköpings IS
4.59 nwi
Lidköpings IS
4.59 nwi
  
6Rebecca Runfors CarlzzonÖrgryte IS
4.37 nwi
  
F16 Kula (3.0 kg) sjukamp (F17)    
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Sophie Reid
13.90
IK Ymer
13.90
PB
  
2Tilde GudmundssonIFK Växjö
12.22
  
3Ebba Åhman
11.87
IK Ymer
11.87
PB
  
4Cajsa AugustssonIK Ymer
11.52
=PB
  
5Lisa Holmberg
Lisa Holmberg 02, Lidköpings IS
9.35
Lidköpings IS
9.35
PB
  
6Hanna Hedin
8.12
IK Orient
8.12
PB
  
7Rebecca Runfors CarlzzonÖrgryte IS
7.69
PB
  
F16 Spjut (500 g) sjukamp (F17)    
9 sep

Final A

Final
9 sep
1Sophie Reid
37.30
IK Ymer
37.30
  
2Cajsa AugustssonIK Ymer
30.90
PB
  
3Lisa Holmberg
Lisa Holmberg 02, Lidköpings IS
28.76
Lidköpings IS
28.76
  
4Ebba Åhman
27.10
IK Ymer
27.10
PB
  
5Hanna Hedin
17.42
IK Orient
17.42
PB
  
6Rebecca Runfors CarlzzonÖrgryte IS
15.57
PB
  
F15 600 m     
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Hanna Karlsson
1:40.78
IF Göta Karlstad
1:40.78
PB
  
2Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
1:40.96
Hässelby SK
1:40.96
PB
  
3Clara Fallenius
1:43.37
Hässelby SK
1:43.37
PB
  
4Caroline Graveley
1:44.28
Hässelby SK
1:44.28
PB
  
5Justina Esangbedo
1:46.27
Kvarnsvedens GoIF
1:46.27
PB
  
6Tindra Frykholm
1:47.32
Glanshammars IF
1:47.32
PB
  
7Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
1:47.47
Kvarnsvedens GoIF
1:47.47
PB
  
8Tova Gabrielsson
1:48.35
Täby IS
1:48.35
PB
  
9Alma Flygt
1:51.21
Täby IS
1:51.21
PB
  
10Hanna Löfgren
1:51.80
Nyköpings BIS
1:51.80
PB
  
11Tindra Redenfors
1:52.27
IFK Halmstad
1:52.27
PB
  
12Lisa Bäckström
1:58.24
Istrums SK
1:58.24
PB
  
13Emelie Beckman
2:10.19
Hässelby SK
2:10.19
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Final 1
8 sep Vind: -2.5
8 sepVind: -2.5
1Tova GabrielssonTäby IS
13.16
PB
  
2Hanna Löfgren
13.21
Nyköpings BIS
13.21
PB
  
3Caroline Graveley
13.69
Hässelby SK
13.69
PB
  
4Lisa BäckströmIstrums SK
14.02
PB
  
5Emelie Beckman
14.04
Hässelby SK
14.04
PB
  
Final 2
8 sep Vind: -2.2
8 sepVind: -2.2
1Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
12.66
Hässelby SK
12.66
PB
  
2Tindra Redenfors
13.28
IFK Halmstad
13.28
PB
  
3Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
13.51
Kvarnsvedens GoIF
13.51
PB
  
4Justina Esangbedo
13.70
Kvarnsvedens GoIF
13.70
PB
  
Final 3
8 sep Vind: -1.5
8 sepVind: -1.5
1Hanna Karlsson
12.17
IF Göta Karlstad
12.17
  
2Clara Fallenius
12.61
Hässelby SK
12.61
SB
  
3Alma Flygt
12.73
Täby IS
12.73
  
4Tindra Frykholm
12.78
Glanshammars IF
12.78
  
5Moa Ehrenbrand
13.47
Strands IF
13.47
  
F15 Höjd     
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Clara Fallenius
1.57
Hässelby SK
1.57
=PB
  
2Moa EhrenbrandStrands IF
1.54
  
3Tindra Redenfors
1.54
IFK Halmstad
1.54
  
4Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
1.51
Kvarnsvedens GoIF
1.51
  
5Alma Flygt
1.51
Täby IS
1.51
=PB
  
6Tova GabrielssonTäby IS
1.51
  
6Tindra Frykholm
1.51
Glanshammars IF
1.51
  
8Hanna Löfgren
1.51
Nyköpings BIS
1.51
  
9Justina Esangbedo
1.51
Kvarnsvedens GoIF
1.51
=SB
  
10Lisa BäckströmIstrums SK
1.45
  
11Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
1.45
Hässelby SK
1.45
PB
  
12Hanna Karlsson
1.45
IF Göta Karlstad
1.45
PB
  
13Emelie Beckman
1.45
Hässelby SK
1.45
PB
  
14Caroline Graveley
1.36
Hässelby SK
1.36
PB
  
F15 Längd     
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Alma Flygt
5.08 nwi
Täby IS
5.08 nwi
  
2Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
5.05 nwi
Kvarnsvedens GoIF
5.05 nwi
  
3Justina Esangbedo
5.03 nwi
Kvarnsvedens GoIF
5.03 nwi
  
4Clara Fallenius
5.02 nwi
Hässelby SK
5.02 nwi
  
5Hanna Karlsson
4.99 nwi
IF Göta Karlstad
4.99 nwi
  
6Tova Gabrielsson
4.93 nwi
Täby IS
4.93 nwi
  
7Tindra Frykholm
4.86 nwi
Glanshammars IF
4.86 nwi
  
8Tindra Redenfors
4.83 nwi
IFK Halmstad
4.83 nwi
  
9Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
4.80 nwi
Hässelby SK
4.80 nwi
  
10Caroline Graveley
4.77 nwi
Hässelby SK
4.77 nwi
  
11Hanna Löfgren
4.71 nwi
Nyköpings BIS
4.71 nwi
  
12Moa Ehrenbrand
4.59 nwi
Strands IF
4.59 nwi
  
13Lisa Bäckström
4.58 nwi
Istrums SK
4.58 nwi
  
14Emelie Beckman
4.55 nwi
Hässelby SK
4.55 nwi
  
F15 Kula (3.0 kg)     
8 sep

Final A

Final
8 sep
1Justina Esangbedo
12.19
Kvarnsvedens GoIF
12.19
  
2Emelie Beckman
10.80
Hässelby SK
10.80
=PB
  
3Alma Flygt
10.26
Täby IS
10.26
=PB
  
4Moa Ehrenbrand
10.02
Strands IF
10.02
  
5Clara Fallenius
9.97
Hässelby SK
9.97
  
6Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
9.96
Hässelby SK
9.96
  
7Ebba Hedberg
Ebba Hedberg 03, Kvarnsveden
9.03
Kvarnsvedens GoIF
9.03
PB
  
8Tova GabrielssonTäby IS
8.88
PB
  
9Hanna Löfgren
8.81
Nyköpings BIS
8.81
PB
  
10Lisa BäckströmIstrums SK
8.74
PB
  
11Tindra Frykholm
8.60