27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 86 (28+58)   Starter: 99 (33+66)

Män
M 200 m     

Vind: -0.4

Final A

Final

Vind: -0.4
2Chidozie Abika
22.82
IF Kville
22.82
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Viktor Bergkvist
Viktor Bergkvist 00, Linköpings GIF
51.24
Linköpings GIF
51.24
SB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Johan Claeson
Johan Claeson 01, Linköpings GIF
2:01.56
Linköpings GIF
2:01.56
PB
  
2Marcus ClaessonIK Ymer
2:01.92
PB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Melvin Johansson
11:23.65
IF Kville
11:23.65
PB
  
2Emil Renholm
Emil Renholm 01, Linköpings GIF
11:28.07
Linköpings GIF
11:28.07
PB
  
3Fredrik LundqvistIK Sisu
12:04.02
SB
  
4Olle Serrander
12:24.12
IK Ymer
12:24.12
PB
  
M 110 m häck     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Philip Ryding
16.69
IF Kville
16.69
PB
  
2Nils EickhoffIK Ymer
17.01
SB
  
4Victor Gustafsson
Victor Gustafsson 01, Linköpings GIF
18.81
Linköpings GIF
18.81
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

2Nils Eickhoff
1:00.08
IK Ymer
1:00.08
SB
  
3Fredrik Sangberg
1:04.17
IF Kville
1:04.17
SB
  
M Höjd     


Final A

Final

2Simon LarssonIK Ymer
1.90
SB
  
4Noah Melin
1.65
IK Sisu
1.65
PB
  
M Stav     


Final A

Final

2William Nestor
William Nestor 03, Linköpings GIF
4.00
Linköpings GIF
4.00
PB
  
3Filip AnellIK Ymer
3.80
SB
  
M Längd     


Final A

Final

1Andreas CarlssonIK Ymer
7.60
+1.0 SB
  
2Anton Östebo
Anton Östebo 96, Linköpings GIF
6.52
Linköpings GIF
6.52
+0.6 SB
  
4Gustav Tartu
6.01
IF Kville
6.01
+0.4 PB
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Andreas CarlssonIK Ymer
14.54
–0.5 SB
  
2Tobias LundqvistIK Sisu
13.29
0.0 SB
  
4Anton Östebo
Anton Östebo 96, Linköpings GIF
12.35
Linköpings GIF
12.35
+0.5 PB
  
M Kula     


Final A

Final

2Dariusz Kaminski
Dariusz Kaminski 69, Linköpings GIF
12.25
Linköpings GIF
12.25
SB
  
3Niklas TrennéusIK Ymer
12.25
SB
  
4Peter Fritz
12.05
IK Sisu
12.05
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

2Niklas TrennéusIK Ymer
39.55
SB
  
3Daniel KorhonenIF Kville
39.50
SB
  
4Dariusz Kaminski
Dariusz Kaminski 69, Linköpings GIF
34.63
Linköpings GIF
34.63
SB
  
M Slägga     


Final A

Final

2Ulf SjöbergIK Ymer
31.79
SB
  
3Linus Fogelberg
Linus Fogelberg 99, Linköpings GIF
26.93
Linköpings GIF
26.93
SB
  
M Spjut     


Final A

Final

1William LanndalenIF Kville
47.94
PB
  
2Jonathan GunningeIK Sisu
46.87
SB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
1Emelie RantzowIK Ymer
12.08
  
2Rebecca Strand
12.37
Ullevi FK
12.37
  
3Famke PerssonIFK Lund
12.58
PB
  
5Linnea Pihl
13.41
IK Lerum FI
13.41
PB
  
K 200 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
2Daga IndebetouIFK Lund
26.33
PB
  
4Emma Gerdes
26.85
Åhus FIK
26.85
PB
  
5Linnea TebeliusIK Lerum FI
27.35
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Judith Wagersten
1:00.01
Örgryte IS
1:00.01
PB
  
3Clara AugustssonIK Ymer
1:02.63
PB
  
4Julia Berns
1:03.35
IFK Lund
1:03.35
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Frida Kristiansson
2:18.73
Örgryte IS
2:18.73
SB
  
3Sandra Carlson
2:23.54
IFK Lund
2:23.54
SB
  
4Linn Skoog
2:28.51
IK Ymer
2:28.51
PB
  
5Linnea Isaksson
2:30.20
Falkenbergs IK
2:30.20
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Nina Persson
4:47.15
Örgryte IS
4:47.15
SB
  
2Fanny Andersson
4:47.86
Falkenbergs IK
4:47.86
PB
  
3Stina Pettersson
5:07.52
IK Lerum FI
5:07.52
PB
  
4Sandra Carlson
5:08.42
IFK Lund
5:08.42
PB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Frida Kristiansson
17:06.65
Örgryte IS
17:06.65
  
2Freya Orban
20:23.65
IFK Lund
20:23.65
SB
  
3Anna Sundell JenkinsIK Lerum FI
20:28.91
PB
  
4Catrine Gunnarsson
20:29.43
Falkenbergs IK
20:29.43
SB
  
5Linnea Hoström
20:58.42
IK Ymer
20:58.42
PB
  
K 1500 m hinder     


Final A

Final

1Emma Dahl
Emma Dahl 91, Örgryte
4:56.31
Örgryte IS
4:56.31
PB
  
2Stina Pettersson
5:44.29
IK Lerum FI
5:44.29
PB
  
3Freya Orban
5:48.11
IFK Lund
5:48.11
PB
  
4Maja WrångemyrIK Ymer
5:53.89
PB
  
6Cornelia HelgessonÅhus FIK
6:24.93
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
1Julia WennerstenIK Ymer
14.78
PB
  
2Felicia AscardIFK Lund
15.29
PB
  
4Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
16.34
PB
  
5Ella Darrell
16.39
IK Lerum FI
16.39
PB
  
6Wilma Folkesson
17.78
Falkenbergs IK
17.78
PB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

4Filippa Svensson
1:10.27
Åhus FIK
1:10.27
PB
  
5Ella Darrell
1:05.72
IK Lerum FI
1:05.72
SB
  
5Ida Bengtsson
Ida Bengtsson 98, Falkenberg
1:14.88
Falkenbergs IK
1:14.88
PB
  
6Vilma Snygg
1:16.61
IK Ymer
1:16.61
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

3Alexandra Schill
1.55
Örgryte IS
1.55
SB
  
K Stav     


Final A

Final

1Malin Dahlström
3.70
Örgryte IS
3.70
  
2Sara Cannmo
3.60
Örgryte IS
3.60
  
5Erica KarlströmÅhus FIK
2.20
PB
  
K Längd     


Final A

Final

1Judith Wagersten
5.54w
Örgryte IS
5.54w
+2.8
  
3Ida Bengtsson
Ida Bengtsson 98, Falkenberg
5.25
Falkenbergs IK
5.25
+1.1 SB
  
Judith Wagersten
5.53
Örgryte IS
5.53
0.0 PB
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS
12.45
+0.6
  
4Signe Hedin
10.82
IK Ymer
10.82
0.0 SB
  
5Thea Terho
Thea Terho 02, Falkenberg
10.79
Falkenbergs IK
10.79
+1.0 PB
  
6Elsa WållgrenIK Lerum FI
9.62
+0.1 PB
  
K Kula     


Final A

Final

1Elisabet WållgrenIK Lerum FI
12.35
SB
  
2Thea LöfmanIFK Lund
10.54
PB
  
3Claudia BelgraveIK Ymer
9.73
PB
  
4Michaela Meijer
9.70
Örgryte IS
9.70
SB
  
5Tilde Johansson
9.70
Falkenbergs IK
9.70
PB
  
K Diskus     


Final A

Final

2Ebba Toorell
32.41
IK Lerum FI
32.41
PB
  
3Linnea Helgegren
30.08
Örgryte IS
30.08
PB
  
4Emilia WamslerIFK Lund
29.80
PB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Jennifer QuickIFK Lund
52.85
  
2Linnéa SvenssonIK Lerum FI
41.28
SB
  
3Cajsa AugustssonIK Ymer
38.49
PB
  
4Marielle Stålberg
33.57
Falkenbergs IK
33.57
SB
  
5Malin Fors
Malin Fors 93, Örgryte
32.37
Örgryte IS
32.37
PB
  
K Spjut     


Final A

Final

1Kajsa AnderssonÅhus FIK
34.86
PB
  
2Judith Sjöman
32.75
Örgryte IS
32.75
SB
  
3Corinne WessmanIK Ymer
31.28
SB
  
4Linn Svedberg JarlhageFalkenbergs IK
30.60
PB
  
5Isabel SjöbergIK Lerum FI
26.74
PB