27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 62 (38+24)   Starter: 73 (47+26)

Män
M 100 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Sulayman Bah
10.69
Ullevi FK
10.69
  
2Adam Denguir
10.76
Ullevi FK
10.76
SB
  
3Erik Annerfalk
10.83
Ullevi FK
10.83
  
4Oliwer DanielssonUllevi FK
11.04
  
Final B
Vind: -0.6
Vind: -0.6
5Michael SkaleniusIF Kville
11.74
SB
  
Heat 1
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Erik Annerfalk
10.77
Ullevi FK
10.77
  
2Oliwer DanielssonUllevi FK
11.07
  
Heat 2
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Sulayman Bah
10.83
Ullevi FK
10.83
  
Heat 3
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Adam Denguir
10.93
Ullevi FK
10.93
SB
  
2Alexander LesserUllevi FK
11.08
  
6Gustav Ölund
11.89
Örgryte IS
11.89
SB
  
M 200 m     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Alexander LesserUllevi FK
22.12
  
4Anton Levin
22.92
Malmö AI
22.92
SB
  
6Dennis Karanda
23.06
Malmö AI
23.06
SB
  
Final B
Vind: +2.4
Vind: +2.4
2Andreas CarlssonIK Ymer
23.75w
  
M 800 m     


Final A

Final

1Rickard Gunnarsson
1:51.12
Hässelby SK
1:51.12
  
2Benjamin Åberg
1:53.03
Hälle IF
1:53.03
  
3Simon Wallenlind
1:54.12
Mölndals AIK
1:54.12
SB
  
4Josef Wallenlind
1:54.42
Mölndals AIK
1:54.42
  
Final B
1Alexander Holmblad
1:54.74
Spårvägens FK
1:54.74
  
2Axel Alness-Borg
1:55.29
IFK Lidingö
1:55.29
  
3Aleksej Pirgholizadeh
1:55.35
Eskilstuna FI
1:55.35
PB
  
4Alexander Nilsson
1:55.62
Mölndals AIK
1:55.62
SB
  
7Gustav Norlander
1:59.06
Ärla IF
1:59.06
PB
  
9Samuel FitsumbrhanHälle IF
2:00.56
PB
  
Final C
2Sharmarke Ahmed
2:00.25
Hälle IF
2:00.25
PB
  
3Simon Wikell
2:01.19
Mölndals AIK
2:01.19
PB
  
5Markus Engsner
2:02.72
Sävedalens AIK
2:02.72
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

4Geert Tuinstra
9:24.33
Sävedalens AIK
9:24.33
SB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Mohammad Reza
Mohammad Reza 89, Spårvägen
14:17.59
Spårvägens FK
14:17.59
SB
  
2Anders Grahl
15:24.08
Hälle IF
15:24.08
SB
  
3Jonathan Weichbrodt
15:28.43
Mölndals AIK
15:28.43
SB
  
4Geert Tuinstra
16:01.77
Sävedalens AIK
16:01.77
PB
  
M 110 m häck     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
1Hampus Widlund
Hampus Widlund 93, IFK Växjö
14.39
IFK Växjö
14.39
  
2Anton Levin
14.79
Malmö AI
14.79
  
M Stav     


Final A

Final

1Micael Fagö
4.69
Kalmar SK
4.69
  
Aske Valdemar Petersen
Aske Valdemar Petersen 98, DEN
4.39
98DEN
4.39
  
Nikolaj Graves
Nikolaj Graves 98, DEN
4.19
98DEN
4.19
  
M Längd     


Final A

Final

1Andreas CarlssonIK Ymer
7.19
–0.7
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Erik Ehrlin
15.21
Hammarby IF
15.21
+0.6
  
2Mathias Ström
14.67
Örgryte IS
14.67
–1.0
  
Daniel LennartssonÖrgryte IS
14.34
+0.4 SB
  
P17 Stav     


Final A

Final

1Carl af ForsellesHellas FK
4.61
SB
  
3Jonathan HowserTäby IS
3.76
PB
  
P15 80 m     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
1Olle Billgren
10.01
Hellas FK
10.01
PB
  
P14 Höjd     


Final A

Final

2Olle Billgren
1.60
Hellas FK
1.60
PB
  
P14 Stav     


Final A

Final

1Felix Steene
3.41
IF Kville
3.41
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -1.2

Final A

Final

Vind: -1.2
1Jessica Östlund
12.01
Hässelby SK
12.01
  
4Elvira Erixon
12.85
Mölndals AIK
12.85
PB
  
6Felicia SjöblomIK Orient
13.24
SB
  
7Sissel Eliasson
13.33
Alingsås IF
13.33
PB
  
Final 2
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Jessica Östlund
12.16
Hässelby SK
12.16
  
K 200 m     

Vind: -1.6

Final A

Final

Vind: -1.6
2Elvira Tanderud
Elvira Tanderud 04, Trollhättan FIK
25.85
Trollhättan FIK
25.85
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Louise Jørgensen
Louise Jørgensen 91, DEN
2:12.48
91DEN
2:12.48
  
1Alma Svantesson
2:24.50
Mölndals AIK
2:24.50
PB
  
2Ebba Wahlberg
2:14.68
IK Ymer
2:14.68
PB
  
3Alicia Nilsson
Alicia Nilsson 98, Stenungsunds FI
2:15.84
F Stenungsunds FI
2:15.84
  
4Majken Söderlund Larsson
2:28.39
F Stenungsunds FI
2:28.39
PB
  
5Hilda Törngård
2:31.29
Hälle IF
2:31.29
PB
  
6Ebba Francois
2:33.52
Örgryte IS
2:33.52
PB
  
7Ida Thunberg
2:34.90
IF Rigor
2:34.90
=PB
  
K 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
2Felicia Nordahl Vieira
12.66
Göteborgs KIK
12.66
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.79
  
1Sofia Wingård
1.63
Örgryte IS
1.63
SB
  
2Ebba Jungmark
1.75
Mölndals AIK
1.75
  
K Stav     


Final A

Final

1Line R Jensen
Line R Jensen 92, DEN
3.88
92DEN
3.88
  
2Caroline Ranners
Caroline Ranners 95, DEN
3.68
95DEN
3.68
  
K Längd     


Final A

Final

1Sandra TörnrosGefle IF
5.94
+0.4
  
2Ida Nilsson
Ida Nilsson 98, Hovslätt
5.85
Hovslätts IK
5.85
+0.3
  
3Elin Larsson
5.80
IFK Halmstad
5.80
+0.9
  
4Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS
5.63
–0.6
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Izehi Ileso
12.11
Mölndals AIK
12.11
–1.1 SB
  
F15 800 m     


Final A

Final

7Ida Thunberg
2:34.90
IF Rigor
2:34.90
PB