31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
Tävlande: 62 (36+26)   Starter: 74 (42+32)

Män
M 200 m     
19 maj
Vind: -0.6

Final A

Final
19 maj
Vind: -0.6
1Kidus Yohannes GetahunHammarby IF
23.04
SB
  
2Rodi Kay
Rodi Kay 98, Hammarby
23.61
Hammarby IF
23.61
SB
  
M 800 m     
19 maj

Final A

Final
19 maj
1Anton Persson
1:53.74
Hässelby SK
1:53.74
SB
  
1Albert Henriksson
2:14.20
Hässelby SK
2:14.20
SB
  
2Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
1:54.28
Spårvägens FK
1:54.28
SB
  
3Gustav Berlin
1:54.38
Hässelby SK
1:54.38
SB
  
5Erik Djurberg
1:56.78
Hässelby SK
1:56.78
PB
  
8Rasmus Bengtsson
1:59.38
Spårvägens FK
1:59.38
SB
  
9Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
2:00.75
KFUM Örebro
2:00.75
SB
  
Final B
20 maj
20 maj
1Tobias Eknor
Tobias Eknor 00, Spårvägen
1:58.69
Spårvägens FK
1:58.69
SB
  
2Anton Sjölund
Anton Sjölund 01, Spårvägen
2:01.10
Spårvägens FK
2:01.10
PB
  
6Anders Fox
Anders Fox 95, Spårvägen
2:03.16
Spårvägens FK
2:03.16
PB
  
Final C
20 maj
20 maj
4Simon Sandkvist
2:05.15
IF Triangeln
2:05.15
SB
  
M 110 m häck     
19 maj
Vind: +0.2

Final A

Final
19 maj
Vind: +0.2
1Fredrik Samuelsson
14.41
Hässelby SK
14.41
SB
  
M Höjd     
19 maj

Final A

Final
19 maj
1Fabian DelrydTäby IS
2.33
PB
  
4 SWE AT
2.112.172.222.272.302.332.36
Delrydooooxooxxx
M Längd     
20 maj

Final A

Final
20 maj
1Alexander Nyman
6.61
Hanvikens SK
6.61
+2.0 PB
  
M Kula (6.0 kg)     
19 maj

Final A

Final
19 maj
2Jakob Samuelsson
15.37
Hässelby SK
15.37
SB
  
M Kula     
19 maj

Final A

Final
19 maj
1Jakob Samuelsson
15.37
Hässelby SK
15.37
PB
  
2Fredrik Samuelsson
14.35
Hässelby SK
14.35
SB
  
M Spjut     
20 maj

Final A

Final
20 maj
1Jakob Samuelsson
63.41
Hässelby SK
63.41
PB
  
2Valentin StrohkirchTäby IS
43.43
SB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
19 maj

Final A

Final
19 maj
1Patrik Lindstedt
17.89
Hässelby SK
17.89
  
P17 100 m     
20 maj
Vind: -0.5

Final A

Final
20 maj
Vind: -0.5
1Zion Eriksson
11.12
Täby IS
11.12
PB
  
Heat 2
20 maj Vind: -0.9
20 majVind: -0.9
1Ludvig All
11.58
Täby IS
11.58
PB
  
P17 200 m     
Final B
19 maj Vind: +1.4
19 majVind: +1.4
1Fred ÖsterblomTäby IS
23.83
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
19 maj
Vind: +0.6

Final A

Final
19 maj
Vind: +0.6
3Måns Boshuis
16.26
IFK Lidingö
16.26
PB
  
4William GardellAIK
17.63
PB
  
P17 Längd     
19 maj

Final A

Final
19 maj
2Sebastian IsaksonTäby IS
6.16w
+2.1
  
4Kiran KarlströmHellas FK
5.84
–1.5 SB
  
P15 80 m häck (83.8 cm)     
Final B
19 maj Vind: +1.1
19 majVind: +1.1
1Joel Enander
12.40
Täby IS
12.40
PB
  
Final C
19 maj Vind: -0.6
19 majVind: -0.6
4Viktor Wall
12.21
Tyresö FK
12.21
PB
  
P15 Höjd     
19 maj

Final A

Final
19 maj
3Arvid WändesjöTyresö FK
1.71
PB
  
5Lucas Lindberg
1.67
Hässelby SK
1.67
PB
  
6Joel EnanderTäby IS
1.63
PB
  
P15 Längd     
19 maj

Final A

Final
19 maj
5Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
5.87
Hässelby SK
5.87
0.0 PB
  
6Mårten Nystrand
5.63
Hässelby SK
5.63
+1.5 PB
  
7Teodor Borgius
5.56
Hammarby IF
5.56
0.0 PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
19 maj

Final A

Final
19 maj
5Arvid Wändesjö
12.47
Tyresö FK
12.47
PB
  
10Fabian Mix
10.67
Täby IS
10.67
PB
  
12Viktor Sandström
10.56
Turebergs FK
10.56
PB
  
P14 Längd     
20 maj

Final A

Final
20 maj
1Edvin GustafssonUpsala IF
5.38w
+2.2
  
Edvin GustafssonUpsala IF
5.35
+1.8 PB
  
Kvinnor
K 100 m     
20 maj
Vind: -2.0

Final A

Final
20 maj
Vind: -2.0
1Amanda Finney NilssonTäby IS
13.19
SB
  
K 200 m     
19 maj
Vind: +0.8

Final A

Final
19 maj
Vind: +0.8
1Amanda Finney NilssonTäby IS
26.17
SB
  
2Amanda Eriksson
26.97
Spårvägens FK
26.97
SB
  
4Junianna Larsen BrolinTäby IS
26.97
PB
  
5Shila Fathli
27.11
Hässelby SK
27.11
PB
  
K 800 m     
20 maj

Final A

Final
20 maj
2Agnes Ekman
2:29.78
AIK
2:29.78
PB
  
3Selma Nilsson
2:30.00
AIK
2:30.00
SB
  
4Rakel Rune
2:31.60
AIK
2:31.60
PB
  
5Vanna Ullén
2:33.79
Turebergs FK
2:33.79
SB
  
K Höjd     
20 maj

Final A

Final
20 maj
1Lisa Mårtensson
1.60
Huddinge AIS
1.60
PB
  
1Amanda Finney NilssonTäby IS
1.53
SB
  
2Norah Lind
1.54
Tyresö FK
1.54
PB
  
4Frida Krantz
1.53
Hammarby IF
1.53
=PB
  
5Alexandra MellaTäby IS
1.53
=PB
  
K Stav     
20 maj

Final A

Final
20 maj
1Alva Sundin
3.81
Täby IS
3.81
SB
  
2Ana María Chacón
Ana María Chacón 01, ESP
3.71
01ESP
3.71
SB
  
3Ana Carrasco
Ana Carrasco 01, ESP
3.71
01ESP
3.71
PB
  
K Längd     
19 maj

Final A

Final
19 maj
1Amanda Finney NilssonTäby IS
5.23
–0.2 PB
  
2Elin Träff
Elin Träff 01, Åkersberga
5.12
Åkersberga SK
5.12
–0.1 SB
  
5Beata Edelholm
4.99
Hammarby IF
4.99
+1.7 PB
  
5Nova HekkelstrandTäby IS
4.84
+0.8 PB
  
6Tasa Scheele BhatiaTäby IS
4.94
+1.3 PB
  
K Spjut     
20 maj

Final A

Final
20 maj
1Hannah Hilding
34.83
Tyresö FK
34.83
PB
  
F17 800 m     
20 maj

Final A

Final
20 maj
1Lovisa Bivstedt
2:13.15
Hässelby SK
2:13.15
SB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
19 maj

Final A

Final
19 maj
1Hannah Hilding
13.40
Tyresö FK
13.40
PB
  
3Amanda Finney NilssonTäby IS
11.09
SB
  
F17 Spjut (500 g)     
20 maj

Final A

Final
20 maj
2Amanda Finney NilssonTäby IS
33.07
SB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
19 maj
Vind: +0.7

Final A

Final
19 maj
Vind: +0.7
1Nora Lindahl
12.85
Täby IS
12.85
PB
  
Final B
19 maj Vind: +1.1
19 majVind: +1.1
1Sophie OkejemeTäby IS
13.28
PB
  
Final C
19 maj Vind: +1.6
19 majVind: +1.6
2Alannah HellstadiusHammarby IF
12.71
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
19 maj

Final A

Final
19 maj
2Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
10.04
Hässelby SK
10.04
PB
  
F15 Spjut (500 g)     
19 maj

Final A

Final
19 maj
4Kajsa Manzi
25.92
Täby IS
25.92
PB