0
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 |
Män | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 200 m 19 maj Vind: -0.6 Final A Final | 19 maj | Vind: -0.6 | |||||||||||||||||||||
1 | Kidus Yohannes Getahun Kidus Yohannes Getahun 98, Hammarby 23.04 | 98 | Hammarby IF | 23.04 | =SB | ||||||||||||||||||
2 | Rodi Kay Rodi Kay 98, Hammarby 23.61 | 98 | Hammarby IF | 23.61 | =SB | ||||||||||||||||||
M 800 m 19 maj Final A Final | 19 maj | ||||||||||||||||||||||
1 | Anton Persson Anton Persson 96, Hässelby 1:53.74 | 96 | Hässelby SK | 1:53.74 | =SB | ||||||||||||||||||
1 | Albert Henriksson Albert Henriksson 03, Hässelby 2:14.20 | 03 | Hässelby SK | 2:14.20 | =SB | ||||||||||||||||||
2 | Estifanos Faid Asked Estifanos Faid Asked 92, Spårvägen 1:54.28 | 92 | Spårvägens FK | 1:54.28 | =SB | ||||||||||||||||||
3 | Gustav Berlin Gustav Berlin 95, Hässelby 1:54.38 | 95 | Hässelby SK | 1:54.38 | =SB | ||||||||||||||||||
5 | Erik Djurberg Erik Djurberg 97, Hässelby 1:56.78 | 97 | Hässelby SK | 1:56.78 | =PB | ||||||||||||||||||
8 | Rasmus Bengtsson Rasmus Bengtsson 95, Spårvägen 1:59.38 | 95 | Spårvägens FK | 1:59.38 | =SB | ||||||||||||||||||
9 | Jack Karlsson Jack Karlsson 99, KFUM Örebro 2:00.75 | 99 | KFUM Örebro | 2:00.75 | =SB | ||||||||||||||||||
Final B 20 maj | 20 maj | ||||||||||||||||||||||
1 | Tobias Eknor Tobias Eknor 00, Spårvägen 1:58.69 | 00 | Spårvägens FK | 1:58.69 | =SB | ||||||||||||||||||
2 | Anton Sjölund Anton Sjölund 01, Spårvägen 2:01.10 | 01 | Spårvägens FK | 2:01.10 | =PB | ||||||||||||||||||
6 | Anders Fox Anders Fox 95, Spårvägen 2:03.16 | 95 | Spårvägens FK | 2:03.16 | =PB | ||||||||||||||||||
Final C 20 maj | 20 maj | ||||||||||||||||||||||
4 | Simon Sandkvist Simon Sandkvist 01, Triangeln 2:05.15 | 01 | IF Triangeln | 2:05.15 | =SB | ||||||||||||||||||
M 110 m häck 19 maj Vind: +0.2 Final A Final | 19 maj | Vind: +0.2 | |||||||||||||||||||||
1 | Fredrik Samuelsson Fredrik Samuelsson 95, Hässelby 14.41 | 95 | Hässelby SK | 14.41 | =SB | ||||||||||||||||||
M Höjd 19 maj Final A Final | 19 maj | ||||||||||||||||||||||
1 | Fabian Delryd Fabian Delryd 96, Täby 2.33 | 96 | Täby IS | 2.33 | =PB | 4 SWE AT | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Längd 20 maj Final A Final | 20 maj | ||||||||||||||||||||||
1 | Alexander Nyman Alexander Nyman 00, Hanviken 6.61 | 00 | Hanvikens SK | 6.61 | +2.0 =PB | ||||||||||||||||||
M Kula (6.0 kg) 19 maj Final A Final | 19 maj | ||||||||||||||||||||||
2 | Jakob Samuelsson Jakob Samuelsson 98, Hässelby 15.37 | 98 | Hässelby SK | 15.37 | =SB | ||||||||||||||||||
M Kula 19 maj Final A Final | 19 maj | ||||||||||||||||||||||
1 | Jakob Samuelsson Jakob Samuelsson 98, Hässelby 15.37 | 98 | Hässelby SK | 15.37 | =PB | ||||||||||||||||||
2 | Fredrik Samuelsson Fredrik Samuelsson 95, Hässelby 14.35 | 95 | Hässelby SK | 14.35 | =SB | ||||||||||||||||||
M Spjut 20 maj Final A Final | 20 maj | ||||||||||||||||||||||
1 | Jakob Samuelsson Jakob Samuelsson 98, Hässelby 63.41 | 98 | Hässelby SK | 63.41 | =PB | ||||||||||||||||||
2 | Valentin Strohkirch Valentin Strohkirch 99, Täby 43.43 | 99 | Täby IS | 43.43 | =SB | ||||||||||||||||||
P19 Kula (6.0 kg) 19 maj Final A Final | 19 maj | ||||||||||||||||||||||
1 | Patrik Lindstedt Patrik Lindstedt 99, Hässelby 17.89 | 99 | Hässelby SK | 17.89 | = | ||||||||||||||||||
P17 100 m 20 maj Vind: -0.5 Final A Final | 20 maj | Vind: -0.5 | |||||||||||||||||||||
1 | Zion Eriksson Zion Eriksson 02, Täby 11.12 | 02 | Täby IS | 11.12 | =PB | ||||||||||||||||||
Heat 2 20 maj Vind: -0.9 | 20 maj | Vind: -0.9 | |||||||||||||||||||||
1 | Ludvig All Ludvig All 02, Täby 11.58 | 02 | Täby IS | 11.58 | =PB | ||||||||||||||||||
P17 200 m | |||||||||||||||||||||||
Final B 19 maj Vind: +1.4 | 19 maj | Vind: +1.4 | |||||||||||||||||||||
1 | Fred Österblom Fred Österblom 02, Täby 23.83 | 02 | Täby IS | 23.83 | =PB | ||||||||||||||||||
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) 19 maj Vind: +0.6 Final A Final | 19 maj | Vind: +0.6 | |||||||||||||||||||||
3 | Måns Boshuis Måns Boshuis 02, Lidingö 16.26 | 02 | IFK Lidingö | 16.26 | =PB | ||||||||||||||||||
4 | William Gardell William Gardell 01, AIK 17.63 | 01 | AIK | 17.63 | =PB | ||||||||||||||||||
P17 Längd 19 maj Final A Final | 19 maj | ||||||||||||||||||||||
2 | Sebastian Isakson Sebastian Isakson 02, Täby 6.16w | 02 | Täby IS | 6.16w | +2.1 | ||||||||||||||||||
4 | Kiran Karlström Kiran Karlström 01, Hellas 5.84 | 01 | Hellas FK | 5.84 | –1.5 =SB | ||||||||||||||||||
P15 80 m häck (83.8 cm) | |||||||||||||||||||||||
Final B 19 maj Vind: +1.1 | 19 maj | Vind: +1.1 | |||||||||||||||||||||
1 | Joel Enander Joel Enander 05, Täby 12.40 | 05 | Täby IS | 12.40 | =PB | ||||||||||||||||||
Final C 19 maj Vind: -0.6 | 19 maj | Vind: -0.6 | |||||||||||||||||||||
4 | Viktor Wall Viktor Wall 03, Tyresö 12.21 | 03 | Tyresö FK | 12.21 | =PB | ||||||||||||||||||
P15 Höjd 19 maj Final A Final | 19 maj | ||||||||||||||||||||||
3 | Arvid Wändesjö Arvid Wändesjö 03, Tyresö 1.71 | 03 | Tyresö FK | 1.71 | =PB | ||||||||||||||||||
5 | Lucas Lindberg Lucas Lindberg 04, Hässelby 1.67 | 04 | Hässelby SK | 1.67 | =PB | ||||||||||||||||||
6 | Joel Enander Joel Enander 05, Täby 1.63 | 05 | Täby IS | 1.63 | =PB | ||||||||||||||||||
P15 Längd 19 maj Final A Final | 19 maj | ||||||||||||||||||||||
5 | Elias Lind Elias Lind 03, Hässelby 5.87 | 03 | Hässelby SK | 5.87 | +0.0 =PB | ||||||||||||||||||
6 | Mårten Nystrand Mårten Nystrand 03, Hässelby 5.63 | 03 | Hässelby SK | 5.63 | +1.5 =PB | ||||||||||||||||||
7 | Teodor Borgius Teodor Borgius 03, Hammarby 5.56 | 03 | Hammarby IF | 5.56 | +0.0 =PB | ||||||||||||||||||
P15 Kula (4.0 kg) 19 maj Final A Final | 19 maj | ||||||||||||||||||||||
5 | Arvid Wändesjö Arvid Wändesjö 03, Tyresö 12.47 | 03 | Tyresö FK | 12.47 | =PB | ||||||||||||||||||
10 | Fabian Mix Fabian Mix 05, Täby 10.67 | 05 | Täby IS | 10.67 | =PB | ||||||||||||||||||
12 | Viktor Sandström Viktor Sandström 03, Tureberg 10.56 | 03 | Turebergs FK | 10.56 | =PB | ||||||||||||||||||
P14 Längd 20 maj Final A Final | 20 maj | ||||||||||||||||||||||
1 | Edvin Gustafsson Edvin Gustafsson 04, Upsala IF 5.38w | 04 | Upsala IF | 5.38w | +2.2 | ||||||||||||||||||
Edvin Gustafsson Edvin Gustafsson 04, Upsala IF 5.35 | 04 | Upsala IF | 5.35 | +1.8 =PB | |||||||||||||||||||
Kvinnor | |||||||||||||||||||||||
K 100 m 20 maj Vind: -2.0 Final A Final | 20 maj | Vind: -2.0 | |||||||||||||||||||||
1 | Amanda Finney Nilsson Amanda Finney Nilsson 01, Täby 13.19 | 01 | Täby IS | 13.19 | =SB | ||||||||||||||||||
K 200 m 19 maj Vind: +0.8 Final A Final | 19 maj | Vind: +0.8 | |||||||||||||||||||||
1 | Amanda Finney Nilsson Amanda Finney Nilsson 01, Täby 26.17 | 01 | Täby IS | 26.17 | =SB | ||||||||||||||||||
2 | Amanda Eriksson Amanda Eriksson 00, Spårvägen 26.97 | 00 | Spårvägens FK | 26.97 | =SB | ||||||||||||||||||
4 | Junianna Larsen Brolin 26.97 | 02 | Täby IS | 26.97 | =PB | ||||||||||||||||||
5 | Shila Fathli Shila Fathli 01, Hässelby 27.11 | 01 | Hässelby SK | 27.11 | =PB | ||||||||||||||||||
K 800 m 20 maj Final A Final | 20 maj | ||||||||||||||||||||||
2 | Agnes Ekman Agnes Ekman 01, AIK 2:29.78 | 01 | AIK | 2:29.78 | =PB | ||||||||||||||||||
3 | Selma Nilsson Selma Nilsson 01, AIK 2:30.00 | 01 | AIK | 2:30.00 | =SB | ||||||||||||||||||
4 | Rakel Rune Rakel Rune 01, AIK 2:31.60 | 01 | AIK | 2:31.60 | =PB | ||||||||||||||||||
5 | Vanna Ullén Vanna Ullén 03, Tureberg 2:33.79 | 03 | Turebergs FK | 2:33.79 | =SB | ||||||||||||||||||
K Höjd 20 maj Final A Final | 20 maj | ||||||||||||||||||||||
1 | Lisa Mårtensson Lisa Mårtensson 05, Huddinge 1.60 | 05 | Huddinge AIS | 1.60 | =PB | ||||||||||||||||||
1 | Amanda Finney Nilsson Amanda Finney Nilsson 01, Täby 1.53 | 01 | Täby IS | 1.53 | =SB | ||||||||||||||||||
2 | Norah Lind Norah Lind 05, Tyresö 1.54 | 05 | Tyresö FK | 1.54 | =PB | ||||||||||||||||||
4 | Frida Krantz Frida Krantz 04, Hammarby 1.53 | 04 | Hammarby IF | 1.53 | =PB | ||||||||||||||||||
5 | Alexandra Mella Alexandra Mella 03, Täby 1.53 | 03 | Täby IS | 1.53 | =PB | ||||||||||||||||||
K Stav 20 maj Final A Final | 20 maj | ||||||||||||||||||||||
1 | Alva Sundin Alva Sundin 01, Täby 3.81 | 01 | Täby IS | 3.81 | =SB | ||||||||||||||||||
2 | Ana María Chacón Ana María Chacón 01, ESP 3.71 | 01 | ESP | 3.71 | =SB | ||||||||||||||||||
3 | Ana Carrasco Ana Carrasco 01, ESP 3.71 | 01 | ESP | 3.71 | =PB | ||||||||||||||||||
K Längd 19 maj Final A Final | 19 maj | ||||||||||||||||||||||
1 | Amanda Finney Nilsson Amanda Finney Nilsson 01, Täby 5.23 | 01 | Täby IS | 5.23 | –0.2 =PB | ||||||||||||||||||
2 | Elin Träff Elin Träff 01, Åkersberga 5.12 | 01 | Åkersberga SK | 5.12 | –0.1 =SB | ||||||||||||||||||
5 | Beata Edelholm Beata Edelholm 03, Hammarby 4.99 | 03 | Hammarby IF | 4.99 | +1.7 =PB | ||||||||||||||||||
5 | Nova Hekkelstrand Nova Hekkelstrand 02, Täby 4.84 | 02 | Täby IS | 4.84 | +0.8 =PB | ||||||||||||||||||
6 | Tasa Scheele Bhatia Tasa Scheele Bhatia 04, Täby 4.94 | 04 | Täby IS | 4.94 | +1.3 =PB | ||||||||||||||||||
K Spjut 20 maj Final A Final | 20 maj | ||||||||||||||||||||||
1 | Hannah Hilding Hannah Hilding 02, Tyresö 34.83 | 02 | Tyresö FK | 34.83 | =PB | ||||||||||||||||||
F17 800 m 20 maj Final A Final | 20 maj | ||||||||||||||||||||||
1 | Lovisa Bivstedt Lovisa Bivstedt 01, Hässelby 2:13.15 | 01 | Hässelby SK | 2:13.15 | =SB | ||||||||||||||||||
F17 Kula (3.0 kg) 19 maj Final A Final | 19 maj | ||||||||||||||||||||||
1 | Hannah Hilding Hannah Hilding 02, Tyresö 13.40 | 02 | Tyresö FK | 13.40 | =PB | ||||||||||||||||||
3 | Amanda Finney Nilsson Amanda Finney Nilsson 01, Täby 11.09 | 01 | Täby IS | 11.09 | =SB | ||||||||||||||||||
F17 Spjut (500 g) 20 maj Final A Final | 20 maj | ||||||||||||||||||||||
2 | Amanda Finney Nilsson Amanda Finney Nilsson 01, Täby 33.07 | 01 | Täby IS | 33.07 | =SB | ||||||||||||||||||
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m) 19 maj Vind: +0.7 Final A Final | 19 maj | Vind: +0.7 | |||||||||||||||||||||
1 | Nora Lindahl Nora Lindahl 04, Täby 12.85 | 04 | Täby IS | 12.85 | =PB | ||||||||||||||||||
Final B 19 maj Vind: +1.1 | 19 maj | Vind: +1.1 | |||||||||||||||||||||
1 | Sophie Okejeme Sophie Okejeme 04, Täby 13.28 | 04 | Täby IS | 13.28 | =PB | ||||||||||||||||||
Final C 19 maj Vind: +1.6 | 19 maj | Vind: +1.6 | |||||||||||||||||||||
2 | Alannah Hellstadius Alannah Hellstadius 04, Hammarby 12.71 | 04 | Hammarby IF | 12.71 | =PB | ||||||||||||||||||
F15 Kula (3.0 kg) 19 maj Final A Final | 19 maj | ||||||||||||||||||||||
2 | Laura Fodor Laura Fodor 03, Hässelby 10.04 | 03 | Hässelby SK | 10.04 | =PB | ||||||||||||||||||
F15 Spjut (500 g) 19 maj Final A Final | 19 maj | ||||||||||||||||||||||
4 | Kajsa Manzi Kajsa Manzi 03, Täby 25.92 | 03 | Täby IS | 25.92 | =PB |