1‐2.7
29.6
3.7
5.6
19.6
2.7
2.7
18.6
5.6
2.7
3.7
2.7
2‐3.7
2.7
1‐3.7
3.7
28‐29.6
29.6
29.6
29.6
22.6
30.6
28.5
11.6
21.6
29.6
21.6
28.6
18‐19.6
26.6
30.6
8.6
8.6
1.6
24.5
19.5
30.6
4.6
28.6
16.6
28‐29.6
28.6
28.6
28.6
27.6
22.6
21.6
20.6
14.6
27.6
24.6
26.6
21.6
26.6
26.6
19.6
26.6
26.6
26.6
22.6
20.6
23.6
26.6
25‐26.6
22.6
22.6
22.6
16.6
20.6
15.6
22.6
21.6
20.6
18.6
14.6
17‐19.6
17‐19.6
6.6
26.5
18.6
15.6
21.6
21.6
21.6
18.6
30.4
15.5
21.5
22.5
8.6
20.6
20.6
13.6
16.6
14.6
19.6
6.6
6.6
6.6
6.6
Tävlande: 51 (26+25)   Starter: 75 (34+41)

Män
M Kula     


Final A

Final

1Gabriel Heen
16.66
Hässelby SK
16.66
  
M Diskus     


Final A

Final

1Simon Pettersson
61.13
Hässelby SK
61.13
  
1Simon Pettersson
61.13
Hässelby SK
61.13
  
Pettersson59.8359.8759.3361.13x59.55
Pettersson59.8359.8759.3361.13x59.55
M Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

4Hugo Sörby
Hugo Sörby 01, Upsala IF
55.46
Upsala IF
55.46
PB
  
M Slägga     


Final A

Final

2Philip Anbakk
37.42
Upsala IF
37.42
PB
  
M Spjut     


Final A

Final

1Jiannis Smalios
Jiannis Smalios 87, Thorengruppen
79.89
Thoréngruppen TFC
79.89
SB
  
1Jiannis Smalios
Jiannis Smalios 87, Thorengruppen
79.89
Thoréngruppen TFC
79.89
=SB
  
2Theodor Thor
Theodor Thor 93, Thorengruppen
70.84
Thoréngruppen TFC
70.84
SB
  
2Theodor Thor
Theodor Thor 93, Thorengruppen
70.84
Thoréngruppen TFC
70.84
=SB
  
3Kamil Kaminski
67.01
Hässelby SK
67.01
PB
  
4Markus Hayden
62.11
Hässelby SK
62.11
SB
  
5Jakob Samuelsson
61.87
Hässelby SK
61.87
  
6Esa Hiltunen
60.84
Ullevi FK
60.84
PB
  
8Joakim Olsson
50.01
Hässelby SK
50.01
PB
  
Smalios79.8977.8277.07x74.2776.00
Smalios79.8977.8277.07x74.2776.00
Thor
Thor
Kaminski
Hayden
Samuelsson
Hiltunen
Olsson
P19 Kula (6.0 kg)     


Final A

Final

1Patrik Lindstedt
17.96
Hässelby SK
17.96
PB
  
P19 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

1Sebastian LöschnerHuddinge AIS
48.15
PB
  
3Viktor Karlsson
26.88
Wedevågs IF
26.88
PB
  
P19 Slägga (6.0 kg)     


Final A

Final

1Ragnar CarlssonFalu IK
69.95
  
1Ragnar CarlssonFalu IK
69.95
  
2Ivar Moisander
Ivar Moisander 00, Spårvägen
59.66
Spårvägens FK
59.66
PB
  
5Viktor Karlsson
29.24
Wedevågs IF
29.24
PB
  
P19 Spjut     


Final A

Final

1Carl Widenholm
62.08
Hellas FK
62.08
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Arvid Mägi TheorinIF Kville
17.35
PB
  
4Erik Lindkvist
10.09
Wedevågs IF
10.09
PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     


Final A

Final

1Arvid Mägi TheorinIF Kville
49.94
PB
  
2Johannes Lilius
49.77
Huddinge AIS
49.77
PB
  
3Victor Wisén
48.85
Upsala IF
48.85
SB
  
8Karl-William EinarsonWedevågs IF
28.53
PB
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1William LanndalenIF Kville
63.32
PB
  
2Andreas HenrikssonIFK Lund
62.03
PB
  
3Karl Ludvik
57.13
Turebergs FK
57.13
PB
  
5Karl-William EinarsonWedevågs IF
39.04
PB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Karl Ludvik
58.63
Turebergs FK
58.63
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

3Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås FK
13.13
Västerås FK
13.13
PB
  
Kvinnor
K Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

2Felicia Lejros
Felicia Lejros 01, Djurmo Sifferbo
12.18
Djurmo Sifferbo IF
12.18
SB
  
3Amanda Fridberg
12.05
IF Göta Karlstad
12.05
SB
  
K Kula     


Final A

Final

1Victoria Engström KindmarkUpsala IF
12.82
SB
  
3Malin Skogström
11.72
Hässelby SK
11.72
=PB
  
K Diskus     


Final A

Final

1Heidi Schmidt
Heidi Schmidt 93, Spårvägen
47.31
Spårvägens FK
47.31
SB
  
2Lydia Sundin
45.94
Hässelby SK
45.94
SB
  
3Ellen Pettersson
44.76
Upsala IF
44.76
  
4Nina Björkman
Nina Björkman 98, Västerås FK
40.96
Västerås FK
40.96
SB
  
5Fanny Öhrn SelahnTurebergs FK
40.73
SB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Grete Ahlberg
62.35
Hammarby IF
62.35
  
1Grete Ahlberg
62.35
Hammarby IF
62.35
  
2Hanna Mårtensson
55.44
Turebergs FK
55.44
SB
  
2Hanna Mårtensson
55.44
Turebergs FK
55.44
=SB
  
3Michaela NorrbeliusGefle IF
55.28
SB
  
3Michaela NorrbeliusGefle IF
55.28
=SB
  
4Rebecka HallerthHellas FK
54.65
  
4Rebecka HallerthHellas FK
54.65
  
K Spjut     


Final A

Final

1Louise Liljeblad
39.13
Mölndals AIK
39.13
SB
  
2Malin Skogström
39.07
Hässelby SK
39.07
SB
  
F19 Diskus     


Final A

Final

1Ida StenbäckSK Bore
42.71
SB
  
F19 Slägga     


Final A

Final

1Ida StenbäckSK Bore
48.98
  
7Louise Olsson
35.53
Huddinge AIS
35.53
PB
  
F19 Spjut     


Final A

Final

1Stina Jacobson
39.01
Istrums SK
39.01
PB
  
2Daniella Ekström
37.34
Upsala IF
37.34
PB
  
3Alba Lindfors
Alba Lindfors 00, Mälarhöjden
30.05
Mälarhöjdens IK
30.05
SB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Hillevi CarlssonFalu IK
13.39
SB
  
F17 Diskus     


Final A

Final

1Hillevi CarlssonFalu IK
42.27
PB
  
4Felicia Lejros
Felicia Lejros 01, Djurmo Sifferbo
28.54
Djurmo Sifferbo IF
28.54
PB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Hillevi CarlssonFalu IK
59.85
  
1Hillevi CarlssonFalu IK
59.85
  
2Anna Götberg
Anna Götberg 01, Västerås FK
58.72
Västerås FK
58.72
=SB
  
2Anna Götberg
Anna Götberg 01, Västerås FK
58.72
Västerås FK
58.72
SB
  
3Amanda Fridberg
54.58
IF Göta Karlstad
54.58
=SB
  
3Amanda Fridberg
54.58
IF Göta Karlstad
54.58
SB
  
4Jennifer Andersson
54.12
Västerås FK
54.12
SB
  
4Jennifer Andersson
54.12
Västerås FK
54.12
=SB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Linnea WesterbergF Bålsta IK
39.04
PB
  
2Felicia Lejros
Felicia Lejros 01, Djurmo Sifferbo
38.91
Djurmo Sifferbo IF
38.91
PB
  
3Amanda Fridberg
29.33
IF Göta Karlstad
29.33
SB
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Alva Nilsson
Alva Nilsson 04, Thorengruppen
10.61
Thorengruppen TFC
10.61
PB
  
F15 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Jennifer Axelsson
39.72
Wedevågs IF
39.72
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik