0

25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
Tävlande: 104 (43+61)   Starter: 126 (47+79)

Män
M 60 m     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
1Vidar StenqvistTäby IS
6.77
PB
  
7 SWE P19 AT
2Dennis Leal
Dennis Leal 94, Spårvägen
6.81
Spårvägens FK
6.81
PB
  
3Desmond Rogo
6.99
Hammarby IF
6.99
  
Heat 1
10 feb
10 feb
1Adam Lindhe
7.00
IFK Lidingö
7.00
  
1Noel MontelinVisby IF Gute
7.33
PB
  
5Kidus Yohannes GetahunHammarby IF
7.21
=PB
  
6Yamfu Arhin
Yamfu Arhin 89, Spårvägen
7.37
Spårvägens FK
7.37
SB
  
Heat 2
10 feb
10 feb
1Dennis Leal
Dennis Leal 94, Spårvägen
6.84
Spårvägens FK
6.84
  
2Jean-Christian ZirignonHammarby IF
6.98
  
3Andreas CigéhnTäby IS
7.49
PB
  
4Felix Prins
7.50
Hammarby IF
7.50
SB
  
Heat 3
10 feb
10 feb
1Vidar StenqvistTäby IS
6.86
  
2Desmond Rogo
6.98
Hammarby IF
6.98
  
2Fred ÖsterblomTäby IS
7.43
PB
  
M 200 m     
Inne
Inne
Final D
11 feb
11 feb
2Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
23.76
Spårvägens FK
23.76
PB
  
Final E
11 feb
11 feb
2Axel Glavare KarlssonTäby IS
24.12
PB
  
M 400 m     
Inne
Inne
Final B
9 feb
9 feb
2Akile Mehari
51.29
Hammarby IF
51.29
PB
  
Final C
9 feb
9 feb
2Jonathan Bergdahl
52.92
Huddinge AIS
52.92
PB
  
M 800 m     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
5Jacob Åkersten
1:59.46
Täby IS
1:59.46
PB
  
7Daniel Norberg
Daniel Norberg 78, Spårvägen
2:00.56
Spårvägens FK
2:00.56
SB
  
9Hannes HejdebäckGefle IF
2:02.33
PB
  
M 1500 m     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
2Simon Sandkvist
4:34.23
IF Triangeln
4:34.23
PB
  
6Harald Carling
4:17.64
Falu IK
4:17.64
PB
  
M 3000 m     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
2Otmane Nait Hammou
8:35.79
Hammarby IF
8:35.79
PB
  
6Jonatan Gustafsson
8:56.22
KFUM Örebro
8:56.22
PB
  
8Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
9:05.38
KFUM Örebro
9:05.38
PB
  
9Simon GudmundssonFalu IK
9:12.33
PB
  
11Harald Carling
9:23.89
Falu IK
9:23.89
PB
  
12Simon Imark
Simon Imark 98, Tullinge SK
9:25.25
Tullinge SK
9:25.25
PB
  
13Melker Forsberg
Melker Forsberg 01, KFUM Örebro
9:26.58
KFUM Örebro
9:26.58
PB
  
M 60 m häck     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
2Fredrik Kihlblom
8.77
Huddinge AIS
8.77
SB
  
M Höjd     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Andreas HenrikssonHässelby SK
2.00
SB
  
M Stav     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
3Björn Andersson
4.82
IFK Lidingö
4.82
SB
  
4Oskar Törnvall
2.52
Hammarby IF
2.52
PB
  
5Simon WernerssonBromma IF
2.32
PB
  
M Längd     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
2Alexander Wittlock
6.78
Spårvägens FK
6.78
SB
  
5Fabian Engström
6.34
Spårvägens FK
6.34
PB
  
M Kula     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
3Tony Karlsson
11.13
Huddinge AIS
11.13
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
1Patrik Lindstedt
18.12
Hässelby SK
18.12
PB
  
10 SWE P19 AT
P17 1500 m     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
1Samuel Nyström-Öhlin
4:33.93
Fredrikshofs FIF
4:33.93
PB
  
3Samuel Olsson
4:35.33
Hässelby SK
4:35.33
PB
  
5Jacob Klinth
4:37.33
IFK Lidingö
4:37.33
PB
  
P17 Stav     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
2Jonatan HåkanssonHammarby IF
3.74
PB
  
P17 Tresteg     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
1Ludvig All
12.88
Täby IS
12.88
PB
  
2Lukas Olsson
12.43
Upsala IF
12.43
PB
  
P15 Höjd     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
3Albin Eriksson
1.67
Tyresö FK
1.67
SB
  
P14 Höjd     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
1Alexander LudwigsDanderyds SK
1.79
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
1Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
7.60
Spårvägens FK
7.60
  
1Nora LindahlTäby IS
8.17
PB
  
1Alexandra HovenäsHuddinge AIS
8.17
PB
  
2Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
7.66
KFUM Örebro
7.66
SB
  
2Nicole NybergTäby IS
8.19
PB
  
3Alva von Gerber
7.89
Huddinge AIS
7.89
PB
  
3Bilge Kaya
8.06
Hellas FK
8.06
PB
  
3Saga HermundstadIF Linnéa
8.30
PB
  
4Charlotte AnderssonHammarby IF
7.94
SB
  
5Daniela Karlsson
Daniela Karlsson 96, Västerås FK
8.10
Västerås FK
8.10
SB
  
Final B
10 feb
10 feb
1Emilia SjöstrandAIK
8.25
PB
  
Heat 1
10 feb
10 feb
1Sofia Lindh
Sofia Lindh 98, Upsala IF
8.08
Upsala IF
8.08
SB
  
Heat 2
10 feb
10 feb
1Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
7.69
KFUM Örebro
7.69
SB
  
1Lykke Iacobaeus
8.23
Värmdö IF
8.23
PB
  
2Alva von Gerber
7.99
Huddinge AIS
7.99
PB
  
Heat 3
10 feb
10 feb
1Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
7.59
Spårvägens FK
7.59
  
1Beata Edelholm
8.17
Hammarby IF
8.17
PB
  
2Charlotte AnderssonHammarby IF
8.00
SB
  
3Maria SödergrenTäby IS
8.15
SB
  
4Agnes EkmanAIK
8.14
PB
  
K 200 m     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
24.60
Spårvägens FK
24.60
SB
  
2Caroline KihlblomTäby IS
24.69
PB
  
Final B
11 feb
11 feb
3Celina Reichardt
26.14
Spårvägens FK
26.14
PB
  
Final D
11 feb
11 feb
2Lovisa Glavare KarlssonTäby IS
26.94
PB
  
K 400 m     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Sofia HultgrenTäby IS
58.72
PB
  
2Isabelle Eriksson
58.80
IFK Lidingö
58.80
SB
  
3Ida Holm
58.93
Täby IS
58.93
PB
  
Final C
9 feb
9 feb
2Tilde Tofft
Tilde Tofft 00, Spårvägen
1:02.94
Spårvägens FK
1:02.94
SB
  
K 800 m     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
2Malin Dahlbäck
Malin Dahlbäck 99, Eskilstuna FI
2:20.19
Eskilstuna FI
2:20.19
PB
  
3Fredrika Karlsson
2:20.25
LK Roslagen
2:20.25
PB
  
6Jessica Borg
2:24.35
Huddinge AIS
2:24.35
PB
  
K 1500 m     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
2Alma Holmberg
5:09.66
IFK Lidingö
5:09.66
SB
  
5Emelie Eriksson
Emelie Eriksson 00, Stora Skedvi
4:54.97
Stora Skedvi IK
4:54.97
PB
  
5Tilda Eriksson
Tilda Eriksson 02, Västerås FK
5:25.16
Västerås FK
5:25.16
PB
  
6Linnéa Ericsson BäckvallTurebergs FK
5:34.18
PB
  
K 3000 m     
Inne
Inne
Final B
9 feb
9 feb
1Eleonora Olsmats
10:19.46
Turebergs FK
10:19.46
PB
  
2Anna Jonsson
Anna Jonsson 86, Studenterna
10:24.25
FK Studenterna
10:24.25
PB
  
5Kerstin Axelsson
10:35.14
Hässelby SK
10:35.14
SB
  
K 60 m häck     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
8.52
KFUM Örebro
8.52
  
Final B
11 feb
11 feb
1Maria SödergrenTäby IS
9.04
PB
  
2Alva von Gerber
9.08
Huddinge AIS
9.08
PB
  
K 60 m häck extra     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
3Veronika NordinGefle IF
9.95
PB
  
K Höjd     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Madeleine SerenhovIFK Lidingö
1.70
SB
  
1Elvira Jonsson
Elvira Jonsson 03, Västerås FK
1.66
Västerås FK
1.66
PB
  
K Stav     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
2Lana Lackanovic
2.64
Hammarby IF
2.64
PB
  
2Ida Slättegård
2.34
Hässelby SK
2.34
PB
  
3Tilde Tofft
Tilde Tofft 00, Spårvägen
2.84
Spårvägens FK
2.84
PB
  
6Jessica Holmberg
2.34
Hässelby SK
2.34
PB
  
7Philippa KastbergTäby IS
2.04
PB
  
9Lisa Mårtensson
2.04
Huddinge AIS
2.04
PB
  
K Längd     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
3Klara Avebäck
5.21
Hammarby IF
5.21
PB
  
4Draina Kintu
4.96
Hellas FK
4.96
SB
  
5Alice Eriksson
5.24
IFK Lidingö
5.24
SB
  
6Ebba Gustavsson
5.14
IF Göta Karlstad
5.14
PB
  
K Tresteg     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
2Alice Eriksson
12.16
IFK Lidingö
12.16
PB
  
4Veronika NordinGefle IF
10.98
PB
  
K Kula     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
3Rosanna Cianelli
10.84
Hammarby IF
10.84
PB
  
K Vikt     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Grete Ahlberg
18.80
Hammarby IF
18.80
PB
  
5Jonna Geiryd
13.70
Huddinge AIS
13.70
PB
  
6Caroline Wallin
12.20
Huddinge AIS
12.20
PB
  
F17 60 m     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
1Sarah Karlsson
7.88
Huddinge AIS
7.88
  
2Ella Hagman
7.91
Huddinge AIS
7.91
  
Heat 2
10 feb
10 feb
1Ella Hagman
7.88
Huddinge AIS
7.88
PB
  
Heat 3
10 feb
10 feb
1Sarah Karlsson
7.84
Huddinge AIS
7.84
PB
  
F17 400 m     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
2Tyra Landin
Tyra Landin 02, Västerås FK
1:01.33
Västerås FK
1:01.33
PB
  
Final B
9 feb
9 feb
1Emelie From Hoppeler
1:05.76
Mälarhöjdens IK
1:05.76
PB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Ella Hagman
8.97
Huddinge AIS
8.97
  
Final B
11 feb
11 feb
1Ella Hagman
8.97
Huddinge AIS
8.97
  
F17 Stav     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Alva Sundin
3.84
Täby IS
3.84
PB
  
2Sandra AlveroHabo FIF-04
3.74
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
2Amanda Finney NilssonTäby IS
12.38
PB
  
3Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
11.56
Hammarby IF
11.56
PB
  
F17 Vikt (7.26 kg)     
Inne 9 feb

Final A

Final
Inne 9 feb
1Anna Götberg
Anna Götberg 01, Västerås FK
18.72
Västerås FK
18.72
  
F15 60 m     
Inne 10 feb

Final A

Final
Inne 10 feb
1Katharina GråmanTyresö FK
7.89
PB
  
Heat 1
10 feb
10 feb
1Katharina GråmanTyresö FK
8.00
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Frida Hjorth
9.04
Säters IF
9.04
  
Heat 1
11 feb
11 feb
1Katharina GråmanTyresö FK
8.94
PB
  
Heat 2
11 feb
11 feb
1Frida Hjorth
9.02
Säters IF
9.02
PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     
Inne 11 feb

Final A

Final
Inne 11 feb
1Frida Krantz
11.43
Hammarby IF
11.43
PB