29.7
3.8
26.7
31.7‐1.8
31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
Tävlande: 76 (39+37)   Starter: 125 (62+63)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Dennis Otieno
7.00
Hammarby IF
7.00
=PB
  
2Desmond Rogo
7.11
Hammarby IF
7.11
  
3Max Andersson
7.20
Upsala IF
7.20
  
4Moi WirunpanGefle IF
7.50
  
5Henning André
7.55
Nyköpings BIS
7.55
  
6Gabriel Bäcke
7.60
Bollnäs FIK
7.60
PB
  
7Mårten Skogman
8.04
Spårvägens FK
8.04
  
8Nour Dwara
9.13
PB
  
Final B
1Daniel SkalkGefle IF
7.50
PB
  
2Natthaphon MuanngoenGefle IF
7.61
PB
  
3Victor Hedman
Victor Hedman 03, Högbo GIF
7.68
Högbo GIF
7.68
PB
  
4Chonpakorn ThongbuaGefle IF
7.88
PB
  
5Gustaf HeikkiGefle IF
7.91
PB
  
6William Larsson SvenssonGefle IF
8.04
PB
  
7Teodor Klippmark
8.24
PB
  
8Oliver Arningsmark
8.76
PB
  
Final C
1Lukas Holm
8.02
Gefle IF
8.02
PB
  
2Gustav Hammarsson
8.55
PB
  
3Elias Sadek
8.75
Gefle IF
8.75
  
4Paul Winter
9.08
Gefle IF
9.08
PB
  
Final D
1Mikael PerssonHögby IF
9.76
PB
  
2Johan Norman
10.17
PB
  
3Valter WallnerGefle IF
10.74
  
4Stefan Larsson
10.91
PB
  
5Victor Normell DjurhedGefle IF
11.11
PB
  
M 60 m extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Dennis Otieno
7.16
Hammarby IF
7.16
  
2Henning André
7.45
Nyköpings BIS
7.45
  
3Mårten Skogman
8.09
Spårvägens FK
8.09
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
21.39
SB
  
2Erik Annerfalk
21.57
Ullevi FK
21.57
SB
  
3Elias Jonsson
23.93
Bollnäs FIK
23.93
PB
  
4Gabriel Bäcke
24.55
Bollnäs FIK
24.55
  
Dennis Otieno
DQ
Hammarby IF
DQ
  
Final B
1Victor Hedman
Victor Hedman 03, Högbo GIF
25.34
Högbo GIF
25.34
PB
  
2Mårten Skogman
25.42
Spårvägens FK
25.42
PB
  
3Lukas Holm
25.82
Gefle IF
25.82
PB
  
4Gustav Hammarsson
27.82
PB
  
5Elias Sadek
28.17
Gefle IF
28.17
  
Final C
1Chonpakorn ThongbuaGefle IF
25.72
PB
  
2William Larsson SvenssonGefle IF
26.51
PB
  
3Teodor Klippmark
26.70
PB
  
4Martin Jansson
27.19
Söderhamns IF
27.19
PB
  
5Nour Dwara
28.50
28.50
PB
  
Final D
1Paul Winter
32.67
Gefle IF
32.67
PB
  
2Valter WallnerGefle IF
38.28
PB
  
3Victor Normell DjurhedGefle IF
38.41
PB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Peter Wallin
53.66
IFK Märsta
53.66
SB
  
2Espoir Rushimisha
54.61
Bollnäs FIK
54.61
PB
  
3Tobias Rauch
58.34
IFK Märsta
58.34
PB
  
4Patrick Neudendorff
1:02.33
IFK Märsta
1:02.33
PB
  
Final B
1Valter Wallner
1:23.45
Gefle IF
1:23.45
PB
  
2Mikael Persson
1:28.79
Högby IF
1:28.79
PB
  
3Victor Normell DjurhedGefle IF
1:32.75
PB
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Desbele Berihu
Desbele Berihu 99, Spårvägen
4:26.39
Spårvägens FK
4:26.39
  
2Yakob Kerar
4:27.12
Bollnäs FIK
4:27.12
PB
  
3Martin Jansson
4:31.41
Söderhamns IF
4:31.41
PB
  
4Anders Hallberg
4:38.83
Hemlingby LK
4:38.83
PB
  
8Mounir Touzani
4:59.54
Hemlingby LK
4:59.54
PB
  
9Håkan Durmér
4:59.56
PB
  
10Mikael Persson
7:03.94
Högby IF
7:03.94
PB
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gustaf HeikkiGefle IF
2.60
PB
  
2Guido Ripke
2.40
Gefle IF
2.40
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nikki Sjöberg
7.65
Bollnäs FIK
7.65
  
2Greta Deltin
7.70
Hammarby IF
7.70
  
3Sofia Johnsson
7.97
Hässelby SK
7.97
SB
  
4Klara Rådbo
8.03
Hammarby IF
8.03
SB
  
5Charlotte AnderssonHammarby IF
8.10
SB
  
6Fannie PousetteGefle IF
8.11
  
7Lovisa Tällberg
8.26
Bollnäs FIK
8.26
PB
  
8Klara NolemoGefle IF
8.76
PB
  
Final B
1Linn EgerfältGefle IF
8.16
PB
  
2Anna LennmanFalu IK
8.22
  
3Julina StrömbergGefle IF
8.46
PB
  
4Emma NilssonGefle IF
8.53
  
5Josefin MöllerGefle IF
8.61
PB
  
6Veronika NordinGefle IF
8.78
PB
  
7Patricia KamgaUpsala IF
9.17
  
8Caitlin RorabaughGefle IF
9.25
  
Final C
1Emmy Jonsson
8.91
PB
  
2Lily Eurenius
9.23
PB
  
3Ida WennerboGefle IF
9.57
PB
  
4Amanda StroppGefle IF
9.74
PB
  
5Ella Östblom
10.06
Gefle IF
10.06
  
6Agnes ErikssonGefle IF
10.54
PB
  
Final D
1Johanna MöllerGefle IF
8.68
PB
  
2Olivia Richtnér
8.87
PB
  
3Elli Westermark
9.50
PB
  
4Vendela ErikssonGefle IF
10.25
PB
  
5Josefin StroppGefle IF
10.62
  
6Mollie AsplundGefle IF
10.72
PB
  
7Hanna Ihrlund
10.86
Hellas FK
10.86
PB
  
K 60 m extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Greta Deltin
7.65
Hammarby IF
7.65
  
2Nikki Sjöberg
7.74
Bollnäs FIK
7.74
  
3Klara Rådbo
7.97
Hammarby IF
7.97
SB
  
4Linn EgerfältGefle IF
8.06
PB
  
5Charlotte AnderssonHammarby IF
8.16
  
6Emelina CindricGefle IF
8.39
  
7Josefin MöllerGefle IF
8.70
  
Final B
1Lovisa Tällberg
8.35
Bollnäs FIK
8.35
  
2Johanna MöllerGefle IF
8.69
PB
  
3Veronika NordinGefle IF
8.75
PB
  
4Patricia KamgaUpsala IF
9.17
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malin Ström
24.69
Bollnäs FIK
24.69
SB
  
2Sofia Johnsson
25.24
Hässelby SK
25.24
PB
  
3Charlotte AnderssonHammarby IF
26.53
  
4Maja SöderlundGefle IF
27.32
PB
  
5Vendela StrömGefle IF
27.58
PB
  
Final B
1Emmy Jonsson
29.75
PB
  
2Olivia Richtnér
30.88
PB
  
3Lily Eurenius
31.24
PB
  
4Ida Wennerbo
31.79
Gefle IF
31.79
PB
  
Final C
1Elli Westermark
34.30
PB
  
2Amanda Stropp
34.67
Gefle IF
34.67
PB
  
Final D
1Ella Östblom
34.47
Gefle IF
34.47
PB
  
2Agnes ErikssonGefle IF
36.06
PB
  
3Mollie AsplundGefle IF
37.11
PB
  
4Josefin StroppGefle IF
37.87
PB
  
5Hanna Ihrlund
38.28
Hellas FK
38.28
PB
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linda Frödin GladIFK Lidingö
58.14
SB
  
2Lovisa Bivstedt
58.38
Hässelby SK
58.38
  
3Freja Nygren
1:00.42
Gefle IF
1:00.42
PB
  
Final B
1Ella Östblom
1:17.32
Gefle IF
1:17.32
PB
  
2Amanda Stropp
1:18.51
Gefle IF
1:18.51
PB
  
3Josefin Stropp
1:25.64
Gefle IF
1:25.64
PB
  
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Alva Malmsten NilssonIF Skade
4:56.85
PB