17.10
26.8
21‐22.9
24.10
24.10
9.10
19.10
3.10
23.10
4.9
16.10
17.10
24.10
24.10
24.10
21.10
23.10
23‐24.10
9.9
17.10
16.10
23.10
23.10
22.10
21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
Arena: Storängshallen
Tävlande: 564 (284+280)   Starter: 1206 (566+640)


select distinct results18.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results18.Ind AS Indiiy, results18.ID AS ID, results18.ID AS IDI, Events.TF AS type, results18.eventname AS en2, results18.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results18.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results18.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results18.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results18.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results18.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results18.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results18.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results18.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results18.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results18.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results18.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results18.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results18.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results18.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results18.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results18 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results18.ID AND CASE WHEN results18.Sex=1 and (results18.secondarypos not rlike ('K|F') or results18.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results18.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results18.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results18.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results18.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results18.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results18.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results18.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results18.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results18.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results18.iid LEFT JOIN world.countries ON results18.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results18.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results18.IID=combinedmen.parentid AND results18.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results18.IID=combinedwomen.parentid AND results18.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results18.iid=womenpbestsweden.iid AND (results18.Sex=2 OR results18.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results18.iid=womensbestsweden.iid AND (results18.Sex=2 OR results18.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results18.CID= 12903569 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results18.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results18.AGO=12 THEN 999999 ELSE results18.AGO END, results18.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 60 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Anton Stålkula
9.81
Huddinge AIS
9.81
PB
  
1Axel Forsgren
10.80
Huddinge AIS
10.80
PB
  
2Gaston Alvfeldt
10.50
Huddinge AIS
10.50
PB
  
2Valter Bennerdt
11.08
Hammarby IF
11.08
PB
  
3Leo Junlén
10.75
Huddinge AIS
10.75
PB
  
3Nore Melin
Nore Melin 09, Huddinge
11.16
Huddinge AIS
11.16
PB
  
4Folke Bergqvist
10.77
PB
  
4Wilmer Hägg
11.26
Hässelby SK
11.26
PB
  
5Maximilian Smith Svedlind
10.96
PB
  
5Olle Thulin
11.28
Habo FIF-04
11.28
  
6Hugo Wiklund
11.00
Hanvikens SK
11.00
  
6Olle Bäckden
11.35
Huddinge AIS
11.35
PB
  
7Hugo Brink
Hugo Brink 09, Huddinge
11.05
Huddinge AIS
11.05
PB
  
7Samuel Werner
11.36
Huddinge AIS
11.36
PB
  
8Harald Wahlin
11.21
Huddinge AIS
11.21
SB
  
1Michael LuxemburgTäby IS
7.01
PB
  
2Paul Förnestig
7.22
Hammarby IF
7.22
=PB
  
3Viktor Thor
7.23
Strands IF
7.23
PB
  
4Kidus Yohannes GetahunHammarby IF
7.24
PB
  
5Ludwig Sjödin
Ludwig Sjödin 95, Skellefteå AIK
7.27
Skellefteå AIK
7.27
SB
  
6William Thor
7.28
Strands IF
7.28
PB
  
7Eric Sjölund
Eric Sjölund 00, FIN
7.32
00FIN
7.32
  
1Anton Stålkula
9.83
Huddinge AIS
9.83
SB
  
1Folke Bergqvist
10.69
PB
  
1Maximilian Smith Svedlind
10.70
PB
  
1Axel Forsgren
11.05
Huddinge AIS
11.05
PB
  
2Gaston Alvfeldt
10.64
Huddinge AIS
10.64
  
2Leo Junlén
10.86
Huddinge AIS
10.86
  
2Nore Melin
Nore Melin 09, Huddinge
11.07
Huddinge AIS
11.07
PB
  
2Wilmer Hägg
11.13
Hässelby SK
11.13
PB
  
3Hugo Brink
Hugo Brink 09, Huddinge
10.90
Huddinge AIS
10.90
PB
  
3Valter Bennerdt
11.09
Hammarby IF
11.09
  
3Samuel Werner
11.37
Huddinge AIS
11.37
PB
  
3Hampus Axelsson
11.58
Huddinge AIS
11.58
PB
  
4Hugo Wiklund
10.94
Hanvikens SK
10.94
  
4Olle Thulin
11.25
Habo FIF-04
11.25
PB
  
4Sixten Norrbro AspHuddinge AIS
11.40
  
4Olle Mott
Olle Mott 09, Huddinge
12.22
Huddinge AIS
12.22
PB
  
5Harald Wahlin
11.05
Huddinge AIS
11.05
PB
  
5Olle Wärlegård
11.45
Huddinge AIS
11.45
PB
  
5Alfred Stålnacke
11.92
Huddinge AIS
11.92
PB
  
5Theo Wikström
13.03
Huddinge AIS
13.03
PB
  
6Olle Bäckden
11.26
Huddinge AIS
11.26
PB
  
6Milo Öbrink Filmberg
Milo Öbrink Filmberg 10, Huddinge
12.36
10Huddinge AIS
12.36
PB
  
6Aston Bedarvik
13.30
Huddinge AIS
13.30
PB
  
6Arvid Kallenbäck
13.36
Huddinge AIS
13.36
PB
  
Heat 1
27 jan
27 jan
1Viktor Thor
7.25
Strands IF
7.25
SB
  
2Eric Sjölund
Eric Sjölund 00, FIN
7.38
00FIN
7.38
  
3Mikael Lundkvist
7.39
Huddinge AIS
7.39
PB
  
4Karl David Nie
7.47
Hammarby IF
7.47
SB
  
5Emil Sandström
7.49
Söderhamns IF
7.49
  
6Anton Johansson
7.89
Huddinge AIS
7.89
=SB
  
Heat 2
27 jan
27 jan
1Michael LuxemburgTäby IS
7.03
=PB
  
2Paul Förnestig
7.22
Hammarby IF
7.22
PB
  
3Ludwig Sjödin
Ludwig Sjödin 95, Skellefteå AIK
7.29
Skellefteå AIK
7.29
SB
  
3William Thor
7.29
Strands IF
7.29
PB
  
5Kidus Yohannes GetahunHammarby IF
7.42
SB
  
M 200 m     
Inne 26 jan

Final A

Final
Inne 26 jan
1Vidar StenqvistTäby IS
21.93
PB
  
2Benjamin Mullen
22.66
Turebergs FK
22.66
  
3Fredrik ÅströmTäby IS
22.94
PB
  
Final B
26 jan
26 jan
1Eric Sjölund
Eric Sjölund 00, FIN
23.55
00FIN
23.55
  
2Emil Sandström
24.37
Söderhamns IF
24.37
PB
  
Final C
26 jan
26 jan
1Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
23.57
SB
  
2Lukas Guerrero
Lukas Guerrero 00, Spårvägen
25.04
Spårvägens FK
25.04
PB
  
Eric Hallquist
Eric Hallquist 96, Östersunds GIF
DQ
Östersunds GIF
DQ
  
M 400 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Edvin Hagberg
49.81
Turebergs FK
49.81
PB
  
2Emil Winther
51.56
Turebergs FK
51.56
PB
  
Akile Mehari
DQ
Hammarby IF
DQ
  
Final B
28 jan
28 jan
1Erik RosqvistAIK
51.54
  
2Daniel Tegbrant
53.12
Huddinge AIS
53.12
PB
  
Final C
28 jan
28 jan
1Jesper Sjölund
53.84
Spårvägens FK
53.84
PB
  
2Samiel Berhe
54.36
Hammarby IF
54.36
PB
  
3Mohammed Loukili
54.76
IFK Lidingö
54.76
PB
  
Final D
28 jan
28 jan
1Henry Jacobson
54.39
Hammarby IF
54.39
PB
  
2Mats Holmberg
Mats Holmberg 73, Spårvägen
54.45
Spårvägens FK
54.45
PB
  
3Sebastian Svedhammer
58.66
Spårvägens FK
58.66
PB
  
4André Malm
1:01.76
PB
  
M 800 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Ludvig Hillenfjärd
1:56.81
Huddinge AIS
1:56.81
PB
  
2Jonathan Bergdahl
1:58.51
Huddinge AIS
1:58.51
PB
  
3Daniel Tegbrant
1:59.67
Huddinge AIS
1:59.67
PB
  
4Henry Jacobson
1:59.74
Hammarby IF
1:59.74
PB
  
5Mohammed Loukili
2:00.24
IFK Lidingö
2:00.24
PB
  
6Anton Ledell
2:00.94
Huddinge AIS
2:00.94
PB
  
7Samiel Berhe
2:01.33
Hammarby IF
2:01.33
PB
  
8Daniel Norberg
Daniel Norberg 78, Spårvägen
2:04.25
Spårvägens FK
2:04.25
SB
  
Final B
27 jan
27 jan
1Faustin Mugabo
2:04.13
Väsby IK
2:04.13
PB
  
2Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
2:10.28
PB
  
3Matthew Kinane
2:11.05
Hässelby SK
2:11.05
PB
  
4Antonio Lavecchia
2:12.85
Huddinge AIS
2:12.85
PB
  
5Martin Jansson
2:16.33
Söderhamns IF
2:16.33
PB
  
6Josef Norin
2:18.85
IFK Tumba
2:18.85
PB
  
7André Malm
2:21.38
PB
  
M 1500 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Linus Näslund
4:12.69
Ärla IF
4:12.69
PB
  
2Hannes HejdebäckGefle IF
4:12.95
PB
  
3Daniel Antonsson
4:13.38
IFK Lidingö
4:13.38
PB
  
4Anton Ledell
4:26.26
Huddinge AIS
4:26.26
PB
  
5Ludvig Johansson
4:28.74
IFK Lidingö
4:28.74
PB
  
Mohammed LoukiliIFK Lidingö
DNF
  
Final B
28 jan
28 jan
1Henrik Engström
4:21.02
Fredrikshofs FIF
4:21.02
PB
  
2Christoffer Hiding
4:22.89
Fredrikshofs FIF
4:22.89
PB
  
3Faustin Mugabo
4:30.04
Väsby IK
4:30.04
PB
  
4Robert Backlund
4:46.62
IF Linnéa
4:46.62
PB
  
5Konstantin Avramidis
4:47.96
IFK Lidingö
4:47.96
PB
  
6Hussein Ali
Hussein Ali 99, KEN
4:58.88
99KEN
4:58.88
PB
  
7Anders Nyström
4:59.90
PB
  
M 3000 m     
Inne 26 jan

Final A

Final
Inne 26 jan
1William Levay
William Levay 96, Spårvägen
8:13.41
Spårvägens FK
8:13.41
PB
  
2Jonas Leandersson
8:16.79
Enhörna IF
8:16.79
SB
  
3Daniel Lundgren
8:23.79
Turebergs FK
8:23.79
SB
  
4Johan Walldén
Johan Walldén 87, Spårvägen
8:29.59
Spårvägens FK
8:29.59
=SB
  
5Oliver Löfqvist
8:41.54
Spårvägens FK
8:41.54
SB
  
6Alexander Holmblad
8:43.87
Spårvägens FK
8:43.87
PB
  
7Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
8:57.74
Spårvägens FK
8:57.74
SB
  
8Gustav Nordling
9:00.66
Spårvägens FK
9:00.66
PB
  
8Gustav Nordling
9:00.66
Spårvägens FK
9:00.66
=PB
  
9Markus Bohman
Markus Bohman 94, KFUM Örebro
9:05.38
KFUM Örebro
9:05.38
  
10Robel Kahisay
9:14.88
Hässelby SK
9:14.88
PB
  
11Harald Carling
9:25.96
Falu IK
9:25.96
PB
  
12Jens Rönnols
9:27.98
Järla IF
9:27.98
PB
  
Mikael AnderssonSäffle FIK
DNF
  
Simon GudmundssonFalu IK
DNF
  
David NilssonHögby IF
DNF
  
Final B
26 jan
26 jan
1Christoffer Hiding
9:17.17
Fredrikshofs FIF
9:17.17
PB
  
2Emil Jansson
Emil Jansson 81, Studenterna
9:25.04
FK Studenterna
9:25.04
SB
  
3Henrik Engström
9:26.38
Fredrikshofs FIF
9:26.38
PB
  
4Andreas Lundegård
9:26.65
FK Studenterna
9:26.65
SB
  
5Andreas Åkesson
Andreas Åkesson 87, Saltsjöbaden
9:28.37
Saltsjöbadens IF
9:28.37
SB
  
6Per Lindman
Per Lindman 96, Finspångs SOK
9:31.58
Finspångs SOK
9:31.58
PB
  
7Jens Wicksén
Jens Wicksén 83, Studenterna
9:32.17
FK Studenterna
9:32.17
PB
  
8Viktor Zackrisson
9:46.30
Enhörna IF
9:46.30
PB
  
9Martin Jansson
9:47.11
Söderhamns IF
9:47.11
PB
  
10Luis Loucel
Luis Loucel 88, ESA
9:54.90
88ESA
9:54.90
PB
  
11Konstantin Avramidis
10:22.34
IFK Lidingö
10:22.34
PB
  
Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Rasmus Ahlgren
Rasmus Ahlgren 99, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Final C
26 jan
26 jan
1Erik Arumskog
9:49.58
Enhörna IF
9:49.58
PB
  
2Simon Lundin
9:56.60
PB
  
3Sven Petersson
10:02.53
Huddinge AIS
10:02.53
PB
  
4Peter Schmitt
10:09.28
Huddinge AIS
10:09.28
PB
  
5Nathan Tanner-Malmén
10:17.80
Enhörna IF
10:17.80
PB
  
6Fredrik Nybäck
10:18.94
Bromma IF
10:18.94
PB
  
7Jimmie Espling
Jimmie Espling 75, Studenterna
10:19.60
FK Studenterna
10:19.60
PB
  
8Fredrik Munthe
10:20.09
IF Linnéa
10:20.09
PB
  
9Ulf Eriksson
10:21.70
Huddinge AIS
10:21.70
SB
  
10Mika Repo
Mika Repo 78, Huddinge
10:25.93
Huddinge AIS
10:25.93
PB
  
11Mario Cortinovis
10:26.45
PB
  
12Hussein Ali
Hussein Ali 99, KEN
10:46.97
99KEN
10:46.97
PB
  
13Björn Axelsson
11:18.71
Turebergs FK
11:18.71
PB
  
14Stefan Lindström
11:42.11
Huddinge AIS
11:42.11
PB
  
M 60 m häck     
Inne 26 jan

Final A

Final
Inne 26 jan
1Ludwig Sjödin
Ludwig Sjödin 95, Skellefteå AIK
8.55
Skellefteå AIK
8.55
SB
  
3Fredrik Kihlblom
8.96
Huddinge AIS
8.96
SB
  
3David Adrian
9.23
Huddinge AIS
9.23
PB
  
4Anton Johansson
9.91
Huddinge AIS
9.91
SB
  
5David Adrian
9.20
Huddinge AIS
9.20
PB
  
6Anton Johansson
10.12
Huddinge AIS
10.12
  
Fredrik KihlblomHuddinge AIS
DNF
  
M Höjd     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Jesper Nyman
1.80
Hanvikens SK
1.80
PB
  
2Lasse Ohtamaa
1.75
Huddinge AIS
1.75
  
3Anton Johansson
1.50
Huddinge AIS
1.50
SB
  
M Stav     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Erik Thorstensson
4.75
Spårvägens FK
4.75
SB
  
2Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
4.65
KFUM Örebro
4.65
  
3Jonathan KarlssonTäby IS
3.95
PB
  
4Gustaf Backman
Gustaf Backman 99, Spårvägen
3.95
Spårvägens FK
3.95
SB
  
5Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
3.45
PB
  
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
Anton JohanssonHuddinge AIS
NH
  
Carl SténsonHellas FK
NH
  
M Längd     
Inne 26 jan

Final A

Final
Inne 26 jan
1Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
7.11
Spårvägens FK
7.11
SB
  
2Anton Nilsson
6.71
Huddinge AIS
6.71
PB
  
3Wilhelm EidenstedtHässelby SK
6.64
PB
  
4Alexander Nyman
6.53
Hanvikens SK
6.53
PB
  
5Viktor Thor
6.52
Strands IF
6.52
PB
  
6Thomas Rydh-Sternbeck
6.46
Österhaninge IF
6.46
PB
  
7Timothy Olsson
6.17
Huddinge AIS
6.17
SB
  
8Jacob Tysén HolmbergHässelby SK
6.09
PB
  
9Filip Nyström
6.03
Turebergs FK
6.03
PB
  
10David Adrian
6.00
Huddinge AIS
6.00
  
11William Thor
5.84
Strands IF
5.84
PB
  
12Josh Routh
Josh Routh 02, Tullinge
5.70
Tullinge FI
5.70
PB
  
13Anton Johansson
5.62
Huddinge AIS
5.62
PB
  
Kiran KarlströmHellas FK
NM
  
M Tresteg     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Timothy Olsson
14.38
Huddinge AIS
14.38
PB
  
2Eric Hallquist
Eric Hallquist 96, Östersunds GIF
13.75
Östersunds GIF
13.75
PB
  
3Andreas Henriksson
13.65
Hässelby SK
13.65
PB
  
4Elias Högström
13.53
Sundsvalls FI
13.53
PB
  
5Alexander Nyman
13.26
Hanvikens SK
13.26
PB
  
6Jacob Tysén HolmbergHässelby SK
12.53
  
7David Århammar
12.41
IF Linnea
12.41
PB
  
8Måns Boshuis
11.85
IFK Lidingö
11.85
PB
  
9Josh Routh
Josh Routh 02, Tullinge
11.46
Tullinge FI
11.46
PB
  
M Kula     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Lasse Ohtamaa
14.28
Huddinge AIS
14.28
SB
  
2Tony Karlsson
10.70
Huddinge AIS
10.70
PB
  
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne 26 jan

Final A

Final
Inne 26 jan
1Staffan Risberg
8.27
Turebergs FK
8.27
SB
  
2Mikael Lundkvist
8.82
Huddinge AIS
8.82
PB
  
4Mikael Lundkvist
9.08
Huddinge AIS
9.08
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Patrik Lindstedt
18.04
Hässelby SK
18.04
  
2Sebastian LöschnerHuddinge AIS
14.59
PB
  
P17 60 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
7.63
Spårvägens FK
7.63
PB
  
2Gabriel Larsson StewartHammarby IF
7.76
  
3Theodor Duvert
7.93
Turebergs FK
7.93
PB
  
4Harald Gemmel
8.61
Hammarby IF
8.61
  
P17 400 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Simon Martinsson
Simon Martinsson 01, Österhaninge
52.0m
Österhaninge IF
52.0m
  
Final B
27 jan
27 jan
1Axel Glavare KarlssonTäby IS
54.40
PB
  
2Elias Lindahl
55.33
Täby IS
55.33
SB
  
P17 800 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Simon Sandkvist
2:12.04
IF Triangeln
2:12.04
PB
  
P17 1500 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Simon Sandkvist
4:40.38
IF Triangeln
4:40.38
PB
  
2Jacob Klinth
4:43.44
IFK Lidingö
4:43.44
PB
  
3Erik Bungerfeldt
5:01.45
Hässelby SK
5:01.45
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne 26 jan

Final A

Final
Inne 26 jan
1Theodor Duvert
9.28
Turebergs FK
9.28
SB
  
P17 Höjd     
Inne 26 jan

Final A

Final
Inne 26 jan
1Theodor Duvert
1.71
Turebergs FK
1.71
SB
  
2Enzo Fors
1.67
Tyresö FK
1.67
PB
  
P17 Stav     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Tobias Solberg
4.23
Hässelby SK
4.23
PB
  
2Noah Ander
Noah Ander 01, Hammarby
3.93
Hammarby IF
3.93
PB
  
3Theodor Duvert
3.63
Turebergs FK
3.63
PB
  
4Jonatan HåkanssonHammarby IF
3.53
PB
  
5Harald Gemmel
3.33
Hammarby IF
3.33
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 26 jan

Final A

Final
Inne 26 jan
1Enzo Fors
9.51
Tyresö FK
9.51
PB
  
P16 60 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Linus Simmerlein
7.55
Huddinge AIS
7.55
PB
  
2David ÅrhammarIF Linnea
7.67
PB
  
3Josh Routh
Josh Routh 02, Tullinge
7.75
Tullinge FI
7.75
PB
  
4Måns Boshuis
7.82
IFK Lidingö
7.82
  
5Marcus Adrian
8.15
Huddinge AIS
8.15
PB
  
6Sebastian SandblomHuddinge AIS
8.27
PB
  
7Caspar Larsson
8.32
Huddinge AIS
8.32
PB
  
P16 800 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Linus Simmerlein
2:14.47
Huddinge AIS
2:14.47
PB
  
2Viktor Möller
2:14.96
Hässelby SK
2:14.96
PB
  
3Karl Källman
2:15.95
Hässelby SK
2:15.95
PB
  
P16 1500 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Samuel Olsson
4:40.98
Hässelby SK
4:40.98
PB
  
2Sebastian ChristensonTurebergs FK
4:43.71
PB
  
P16 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne 26 jan

Final A

Final
Inne 26 jan
1Robin Isaksson
8.91
IFK Lidingö
8.91
PB
  
2Måns Boshuis
9.35
IFK Lidingö
9.35
  
P16 Höjd     
Inne 26 jan

Final A

Final
Inne 26 jan
1Erik Dahlberg
1.75
Turebergs FK
1.75
PB
  
2Emil Petersson
1.67
Turebergs FK
1.67
  
3Robin Isaksson
1.55
IFK Lidingö
1.55
PB
  
P16 Stav     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Casper Elliot
3.03
Huddinge AIS
3.03
  
1Simon Stjärnfelt
Simon Stjärnfelt 02, FIN
3.03
02FIN
3.03
PB
  
3Robin Isaksson
3.03
IFK Lidingö
3.03
PB
  
4Johan Sundgren
3.03
Huddinge AIS
3.03
PB
  
Erik Dahlberg
NH
Turebergs FK
NH
  
P16 Kula (5.0 kg)     
Inne 26 jan

Final A

Final
Inne 26 jan
1Robin Isaksson
12.50
IFK Lidingö
12.50
PB
  
2Caspar Larsson
11.20
Huddinge AIS
11.20
PB
  
3Sebastian SandblomHuddinge AIS
10.93
PB
  
4Felix Rodriguez
9.58
Huddinge AIS
9.58
PB
  
P15 60 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Arvid WändesjöTyresö FK
7.52
  
2Edvin Livak
7.76
Bromma IF
7.76
PB
  
3Maximus Jansson
7.80
IFK Lidingö
7.80
PB
  
4Johan Sundgren
7.99
Huddinge AIS
7.99
PB
  
5Daniel Canda
8.13
  
6Casper Elliot
8.18
Huddinge AIS
8.18
PB
  
7Gustav NordenskiöldHellas FK
8.35
  
8Emil Sörqvist
8.50
Huddinge AIS
8.50
  
Heat 1
28 jan
28 jan
1Arvid WändesjöTyresö FK
7.58
  
2Maximus Jansson
7.88
IFK Lidingö
7.88
PB
  
3Daniel Canda
8.13
  
4Casper Elliot
8.29
Huddinge AIS
8.29
PB
  
5Emil Sörqvist
8.49
Huddinge AIS
8.49
PB
  
Heat 2
28 jan
28 jan
1Edvin Livak
7.79
Bromma IF
7.79
PB
  
2Johan Sundgren
8.04
Huddinge AIS
8.04
PB
  
3Gustav NordenskiöldHellas FK
8.31
PB
  
4Albin Eriksson
9.22
Tyresö FK
9.22
PB
  
P15 1000 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Viktor Frisk
2:36.25
Huddinge AIS
2:36.25
PB
  
2Tadesse JohanssonAIK
2:48.76
PB
  
3Albert Henriksson
2:56.22
Hässelby SK
2:56.22
PB
  
4Simon Öberg
Simon Öberg 03, Västerås
2:58.65
Västerås FK
2:58.65
PB
  
5Casper Elliot
3:05.65
Huddinge AIS
3:05.65
PB
  
6Mikael Alm
3:13.04
IFK Tumba
3:13.04
PB
  
7Vilhelm Werner
3:13.22
Hässelby SK
3:13.22
PB
  
8Emil Sörqvist
3:13.52
Huddinge AIS
3:13.52
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm)     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Arvid WändesjöTyresö FK
8.80
PB
  
2Hugo Liljegren
9.41
Turebergs FK
9.41
PB
  
3Casper Elliot
9.67
Huddinge AIS
9.67
  
4Patrik Lande
12.16
Huddinge AIS
12.16
PB
  
P15 Höjd     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Albin Eriksson
1.54
Tyresö FK
1.54
  
P15 Längd     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Arvid WändesjöTyresö FK
6.18
  
2Viktor Wall
5.99
Tyresö FK
5.99
  
3Niklas Wall
5.61
Tyresö FK
5.61
  
4Maximus Jansson
5.51
IFK Lidingö
5.51
PB
  
5Johan Sundgren
5.00
Huddinge AIS
5.00
PB
  
6Emil Sörqvist
4.68
Huddinge AIS
4.68
  
7Patrik Lande
3.86
Huddinge AIS
3.86
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Teo Paganus
12.93
Turebergs FK
12.93
PB
  
2Arvid Wändesjö
11.67
Tyresö FK
11.67
PB
  
3Casper Elliot
9.79
Huddinge AIS
9.79
PB
  
P14 60 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Hugo Winther
7.92
Turebergs FK
7.92
PB
  
2Oscar Niklasson
8.03
Hanvikens SK
8.03
  
3Erik Skoglund
8.12
Danderyds SK
8.12
  
4Tim EngqvistIFK Tumba
8.39
PB
  
5Olle Billgren
8.41
Hellas FK
8.41
  
6David Höglund
8.50
Huddinge AIS
8.50
  
7Ludvig Granberg
8.57
Huddinge AIS
8.57
  
8Viktor Skoglund
8.58
Danderyds SK
8.58
  
Heat 1
28 jan
28 jan
1David Höglund
8.53
Huddinge AIS
8.53
  
2Borrman Joel
8.60
PB
  
3Adam Eriksson
8.92
Hanvikens SK
8.92
  
4Hector Bergqvist
9.44
PB
  
5Elias Lindkvist
9.84
PB
  
6Lukas Rudheim Nordh
10.15
  
Heat 2
28 jan
28 jan
1Erik Skoglund
8.14
Danderyds SK
8.14
  
2Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
8.87
Hässelby SK
8.87
  
3Walter Thornberg
9.04
Spårvägens FK
9.04
PB
  
4Anton Gruber
9.05
Turebergs FK
9.05
  
5Eric Mathier
9.06
Huddinge AIS
9.06
PB
  
6Hannes Sidibeh ZetterlundHuddinge AIS
10.41
PB
  
Heat 3
28 jan
28 jan
1Oscar Niklasson
8.01
Hanvikens SK
8.01
PB
  
2Hugo Winther
8.03
Turebergs FK
8.03
PB
  
3Olle Billgren
8.27
Hellas FK
8.27
PB
  
4Viktor Skoglund
8.46
Danderyds SK
8.46
  
5Tim EngqvistIFK Tumba
8.53
  
6Ludvig Granberg
8.56
Huddinge AIS
8.56
  
7Valter Kjellberg
8.94
Turebergs FK
8.94
  
P14 1000 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Viktor Skoglund
2:56.22
Danderyds SK
2:56.22
PB
  
2Linus Jansson
Linus Jansson 04, Oxelösund
2:57.94
SLK Oxelösund
2:57.94
PB
  
3Fabian Olin
Fabian Olin 04, Hässelby
2:57.95
Hässelby SK
2:57.95
PB
  
4Erik Skoglund
2:58.01
Danderyds SK
2:58.01
PB
  
5Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge
3:25.51
Tullinge FI
3:25.51
PB
  
P14 60 m häck (83.8 cm)     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
10.83
Hässelby SK
10.83
PB
  
2David Höglund
11.01
Huddinge AIS
11.01
  
3Jacob Vestman
11.67
Huddinge AIS
11.67
  
4Eric Mathier
11.79
Huddinge AIS
11.79
  
5Hugo Winther
16.12
Turebergs FK
16.12
PB
  
Final B
27 jan
27 jan
1Oscar Niklasson
9.46
Hanvikens SK
9.46
PB
  
2Felix Johansson
10.20
Huddinge AIS
10.20
PB
  
3Olle Billgren
10.41
Hellas FK
10.41
PB
  
4Tim Engqvist
11.06
IFK Tumba
11.06
PB
  
5Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge
11.14
Tullinge FI
11.14
PB
  
P14 Höjd     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Oscar Niklasson
1.65
Hanvikens SK
1.65
  
2Ludvig Granberg
1.58
Huddinge AIS
1.58
  
3Felix Johansson
1.50
Huddinge AIS
1.50
PB
  
4Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
1.46
Hässelby SK
1.46
  
5Linus Jonsson
1.46
Hässelby SK
1.46
PB
  
6Olle Billgren
1.42
Hellas FK
1.42
  
6Valter Kjellberg
1.42
Turebergs FK
1.42
  
8Dennis Varonen
1.42
Huddinge AIS
1.42
PB
  
9Walter Thornberg
1.37
Spårvägens FK
1.37
PB
  
10David Höglund
1.37
Huddinge AIS
1.37
PB
  
P14 Stav     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Hugo Winther
2.94
Turebergs FK
2.94
PB
  
2Eric Mathier
2.04
Huddinge AIS
2.04
PB
  
3Dennis Varonen
2.04
Huddinge AIS
2.04
PB
  
4Leon Antoni
1.84
IFK Lidingö
1.84
PB
  
P14 Längd     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Oscar Niklasson
5.72
Hanvikens SK
5.72
  
2Borrman Joel
4.89
  
3Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
4.65
Hässelby SK
4.65
  
4Viktor Skoglund
4.60
Danderyds SK
4.60
PB
  
5Kenan Kuru
Kenan Kuru 04, Tullinge
4.57
Tullinge FI
4.57
PB
  
6Erik Skoglund
4.50
Danderyds SK
4.50
PB
  
7Eric Mathier
4.21
Huddinge AIS
4.21
PB
  
8Tim EngqvistIFK Tumba
4.11
PB
  
9Jacob Vestman
4.06
Huddinge AIS
4.06
PB
  
10David Höglund
4.05
Huddinge AIS
4.05
  
11Calle Blomme´
3.81
Huddinge AIS
3.81
PB
  
12Lukas Rudheim Nordh
3.50
  
13Jonathan BergenrothHuddinge AIS
3.36
PB
  
14Hannes Sidibeh ZetterlundHuddinge AIS
3.20
PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Oscar Niklasson
12.07
Hanvikens SK
12.07
  
2Linus Jonsson
11.64
Hässelby SK
11.64
  
3David Höglund
9.37
Huddinge AIS
9.37
PB
  
4Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
9.10
Hässelby SK
9.10
  
5Borrman Joel
7.85
PB
  
6Adam Eriksson
7.80
Hanvikens SK
7.80
PB
  
7Dennis Varonen
7.74
Huddinge AIS
7.74
PB
  
8Eric Mathier
6.53
Huddinge AIS
6.53
PB
  
P13 60 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Ludvig Richtnér
8.53
Huddinge AIS
8.53
PB
  
2Leo Jordal
Leo Jordal 05, Huddinge
8.78
Huddinge AIS
8.78
PB
  
3Tim Forsberg
8.82
Huddinge AIS
8.82
PB
  
4Albin EdgertTäby IS
8.98
  
5Oscar Heaton
9.03
Huddinge AIS
9.03
  
6Liam Sandberg
9.16
Huddinge AIS
9.16
  
7Noel Ihlis
Noel Ihlis 05, Värmdö
9.24
Värmdö IF
9.24
PB
  
8Alexsander HeatonHuddinge AIS
9.39
  
Heat 1
28 jan
28 jan
1Albin EdgertTäby IS
8.90
PB
  
2Liam Sandberg
9.05
Huddinge AIS
9.05
PB
  
3Alexsander HeatonHuddinge AIS
9.35
PB
  
4Elliot Räftegård
9.37
PB
  
5Felix Elliot
10.51
Huddinge AIS
10.51
PB
  
6Agaton WinfridssonHuddinge AIS
10.59
PB
  
Heat 2
28 jan
28 jan
1Ludvig Richtnér
8.55
Huddinge AIS
8.55
PB
  
2Tim Forsberg
8.91
Huddinge AIS
8.91
PB
  
3Martin Våglund RytterVärmdö IF
9.54
PB
  
4Alexander Arrelöv
9.56
  
5Erik Lieback
9.73
Huddinge AIS
9.73
PB
  
Heat 3
28 jan
28 jan
1Leo Jordal
Leo Jordal 05, Huddinge
8.84
Huddinge AIS
8.84
PB
  
2Oscar Heaton
8.91
Huddinge AIS
8.91
PB
  
3Noel Ihlis
Noel Ihlis 05, Värmdö
9.30
Värmdö IF
9.30
PB
  
4Dante Schulze
9.53
Huddinge AIS
9.53
PB
  
5Filip Furtenbach
9.58
PB
  
P13 800 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Gustav Sandkvist
2:27.08
IF Triangeln
2:27.08
PB
  
2Erik Norlén
2:27.18
Täby IS
2:27.18
PB
  
3Tim Forsberg
2:37.78
Huddinge AIS
2:37.78
PB
  
4Liam Sandberg
2:38.04
Huddinge AIS
2:38.04
PB
  
5Albert Söderqvist
2:45.59
Tullinge FI
2:45.59
PB
  
6Jakob Århammar
2:45.90
IFK Lidingö
2:45.90
PB
  
7Oscar Heaton
2:51.64
Huddinge AIS
2:51.64
PB
  
8Alexsander Heaton
2:53.04
Huddinge AIS
2:53.04
PB
  
9Fjodor Forsman Borg
2:54.12
Huddinge AIS
2:54.12
PB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Albin Edgert
10.60
Täby IS
10.60
PB
  
2John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
11.05
Turebergs FK
11.05
PB
  
3Tim Forsberg
11.21
Huddinge AIS
11.21
PB
  
4Alexsander Heaton
11.64
Huddinge AIS
11.64
PB
  
5Oscar Heaton
12.09
Huddinge AIS
12.09
PB
  
Final B
28 jan
28 jan
1Noel Ihlis
Noel Ihlis 05, Värmdö
11.88
Värmdö IF
11.88
PB
  
2Liam Sandberg
12.13
Huddinge AIS
12.13
PB
  
3Elliot Räftegård
12.70
PB
  
4Martin Våglund RytterVärmdö IF
13.41
PB
  
5David Rindström
13.45
Huddinge AIS
13.45
PB
  
P13 Höjd     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Ludvig Richtnér
1.57
Huddinge AIS
1.57
PB
  
2Tim Forsberg
1.40
Huddinge AIS
1.40
PB
  
3Martin Hedin
1.35
Huddinge AIS
1.35
PB
  
4Oscar Heaton
1.30
Huddinge AIS
1.30
PB
  
5David Lundqvist
1.30
Huddinge AIS
1.30
PB
  
6Alexsander HeatonHuddinge AIS
1.25
=PB
  
7Linus HasselkvistHuddinge AIS
1.25
PB
  
8Alexander Arrelöv
1.20
PB
  
9Felix Elliot
1.10
Huddinge AIS
1.10
PB
  
P13 Stav     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Elias Kapell
2.17
Hammarby IF
2.17
PB
  
2Lucas TörnströmDanderyds SK
2.07
PB
  
3Joel EnanderTäby IS
2.02
PB
  
4Victor TörnströmDanderyds SK
2.02
PB
  
5Max Österberg
1.92
Värmdö IF
1.92
PB
  
6Leo Jordal
Leo Jordal 05, Huddinge
1.92
Huddinge AIS
1.92
PB
  
7Viggo StridhTäby IS
1.92
PB
  
8Oscar Heaton
1.82
Huddinge AIS
1.82
PB
  
9David Lundqvist
1.82
Huddinge AIS
1.82
PB
  
10Alexsander HeatonHuddinge AIS
1.72
PB
  
11Albin EdgertTäby IS
1.72
PB
  
12Liam Sandberg
1.62
Huddinge AIS
1.62
PB
  
13Linus HasselkvistHuddinge AIS
1.52
PB
  
14Felix Elliot
1.42
Huddinge AIS
1.42
PB
  
Dante Schulze
NH
Huddinge AIS
NH
  
Agaton WinfridssonHuddinge AIS
NH
  
P13 Längd (zon)     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Ludvig Richtnér
4.68
Huddinge AIS
4.68
PB
  
2Tim Forsberg
4.58
Huddinge AIS
4.58
PB
  
3Albin EdgertTäby IS
4.38
PB
  
4Oscar Heaton
4.35
Huddinge AIS
4.35
PB
  
5Leo Jordal
Leo Jordal 05, Huddinge
4.33
Huddinge AIS
4.33
PB
  
6Liam Sandberg
4.32
Huddinge AIS
4.32
PB
  
7Elliot Räftegård
4.09
PB
  
8Alexander Arrelöv
4.02
PB
  
9Noel Ihlis
Noel Ihlis 05, Värmdö
3.97
Värmdö IF
3.97
PB
  
10Martin Våglund RytterVärmdö IF
3.91
PB
  
11David Lundqvist
3.90
Huddinge AIS
3.90
PB
  
12Alexsander HeatonHuddinge AIS
3.86
PB
  
13Dante Schulze
3.56
Huddinge AIS
3.56
PB
  
14Agaton WinfridssonHuddinge AIS
2.80
PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1David Lundqvist
7.35
Huddinge AIS
7.35
PB
  
2Leo Jordal
Leo Jordal 05, Huddinge
7.32
Huddinge AIS
7.32
PB
  
3Alexander Arrelöv
6.51
PB
  
4Felix Elliot
5.46
Huddinge AIS
5.46
PB
  
5Agaton WinfridssonHuddinge AIS
5.20
PB
  
P12 60 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Elias Kapell
8.56
Hammarby IF
8.56
  
2William LoqvistTäby IS
8.73
  
3Edvin SidwallTäby IS
8.79
  
4Ludvig DanielssonHanvikens SK
9.03
  
5Filip Herre
9.10
Hammarby IF
9.10
  
6Hugo Ziegler
9.29
Huddinge AIS
9.29
PB
  
7Vidar Pege
Vidar Pege 06, Spårvägen
9.34
Spårvägens FK
9.34
  
8Filip Eriksson
9.36
IFK Lidingö
9.36
  
Final B
28 jan
28 jan
1Ville Rennemark
9.33
Hanvikens SK
9.33
PB
  
2Vilmer Säll
9.35
Huddinge AIS
9.35
PB
  
3Axel Nilsson
9.46
  
4William Saluveer
9.50
PB
  
5Mattias Nilsson
9.53
Umedalens IF
9.53
PB
  
6Oliver Sandberg
9.63
Huddinge AIS
9.63
  
7Emil Klockar
9.67
Huddinge AIS
9.67
  
8Ludwig Holzapfel
9.78
Danderyds SK
9.78
PB
  
Heat 1
28 jan
28 jan
1William LoqvistTäby IS
8.83
  
2Filip Herre
9.09
Hammarby IF
9.09
  
3Hugo Ziegler
9.30
Huddinge AIS
9.30
PB
  
4Oliver Sandberg
9.57
Huddinge AIS
9.57
PB
  
5Ludwig Holzapfel
9.73
Danderyds SK
9.73
PB
  
6August Humeur
August Humeur 06, Spårvägen
9.82
Spårvägens FK
9.82
PB
  
7Alexander JohanssonHuddinge AIS
10.13
PB
  
Heat 2
28 jan
28 jan
1Edvin SidwallTäby IS
8.87
  
2Filip Eriksson
9.26
IFK Lidingö
9.26
PB
  
3Mattias Nilsson
9.57
Umedalens IF
9.57
=PB
  
4Felix Tropan
9.83
Huddinge AIS
9.83
PB
  
5Gustav Persson
9.84
Huddinge AIS
9.84
PB
  
6Arvid Saluveer
10.09
PB
  
7Alfred Bergkvist
10.21
Huddinge AIS
10.21
PB
  
Heat 3
28 jan
28 jan
1Elias Kapell
8.55
Hammarby IF
8.55
PB
  
2Ludvig DanielssonHanvikens SK
8.94
  
3William Saluveer
9.64
PB
  
4Filip Cedérus
9.80
Huddinge AIS
9.80
PB
  
5Lukas Ståhl
9.84
Värmdö IF
9.84
PB
  
6Joar Olsson
10.10
Hanvikens SK
10.10
PB
  
7James Singh
10.40
Turebergs FK
10.40
PB
  
Heat 4
28 jan
28 jan
1Vidar Pege
Vidar Pege 06, Spårvägen
9.20
Spårvägens FK
9.20
PB
  
2Ville Rennemark
9.42
Hanvikens SK
9.42
  
3Axel Nilsson
9.43
PB
  
4Vilmer Säll
9.53
Huddinge AIS
9.53
PB
  
5Emil Klockar
9.62
Huddinge AIS
9.62
PB
  
6Ludvig Blylod
10.15
Huddinge AIS
10.15
PB
  
7Jakob Bergström
10.41
Turebergs FK
10.41
PB
  
P12 800 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Max Österberg
2:27.59
Värmdö IF
2:27.59
PB
  
2John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
2:42.29
Turebergs FK
2:42.29
PB
  
3Alexander Hägg
2:43.57
Hässelby SK
2:43.57
  
4Lowe Fuxe Barkvall
2:44.24
Turebergs FK
2:44.24
  
5Alfred Bergkvist
3:14.38
Huddinge AIS
3:14.38
PB
  
6Alexander Johansson
3:16.89
Huddinge AIS
3:16.89
PB
  
Final B
28 jan
28 jan
1Hugo Ziegler
2:45.27
Huddinge AIS
2:45.27
PB
  
2Jakob Bergström
2:45.89
Turebergs FK
2:45.89
PB
  
3Axel Nilsson
2:49.89
PB
  
4Joar Olsson
3:07.09
Hanvikens SK
3:07.09
PB
  
5Ludvig Blylod
3:07.50
Huddinge AIS
3:07.50
PB
  
P12 Höjd     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Jonathan Edberg
1.48
Turebergs FK
1.48
  
2Ludvig DanielssonHanvikens SK
1.37
PB
  
3Elias Kapell
1.37
Hammarby IF
1.37
PB
  
4William Saluveer
1.28
PB
  
5Axel Nilsson
1.24
PB
  
6Oliver Sandberg
1.24
Huddinge AIS
1.24
PB
  
7Leo Marcus
Leo Marcus 06, Huddinge
1.20
Huddinge AIS
1.20
PB
  
8Charlie Wahlström
1.20
PB
  
9Bob Kentrschynskyj
1.20
PB
  
10Emil Klockar
1.20
Huddinge AIS
1.20
PB
  
10Lukas Ståhl
1.20
Värmdö IF
1.20
PB
  
12Henrik Avebäck
1.20
Hammarby IF
1.20
PB
  
13Arvid Saluveer
1.12
PB
  
13Gabriel Öhrner
1.12
Hammarby IF
1.12
PB
  
15Alexander JohanssonHuddinge AIS
1.12
PB
  
16Joel Wikström
1.07
Huddinge AIS
1.07
PB
  
17Gabriel Vaalundi
1.07
Hanvikens SK
1.07
PB
  
18Alfred Bergkvist
1.02
Huddinge AIS
1.02
PB
  
18Felix Tropan
1.02
Huddinge AIS
1.02
PB
  
P12 Längd (zon)     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Elias Kapell
4.80
Hammarby IF
4.80
  
2John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
4.58
Turebergs FK
4.58
  
3Edvin SidwallTäby IS
4.51
  
4William LoqvistTäby IS
4.24
PB
  
5Vidar Pege
Vidar Pege 06, Spårvägen
4.22
Spårvägens FK
4.22
PB
  
6Max Österberg
4.17
Värmdö IF
4.17
PB
  
7Oliver Sandberg
3.98
Huddinge AIS
3.98
PB
  
8Axel Nilsson
3.97
PB
  
9Alexander Hägg
3.92
Hässelby SK
3.92
PB
  
10William Saluveer
3.89
PB
  
11Vilmer Säll
3.87
Huddinge AIS
3.87
PB
  
12Tim Laurell
Tim Laurell 06, Hässelby
3.86
Hässelby SK
3.86
  
13Emil Klockar
3.76
Huddinge AIS
3.76
PB
  
14Ludvig DanielssonHanvikens SK
3.76
  
15Ville Rennemark
3.72
Hanvikens SK
3.72
PB
  
16Filip Cedérus
3.70
Huddinge AIS
3.70
PB
  
17Mattias Nilsson
3.68
Umedalens IF
3.68
PB
  
18Arvid Saluveer
3.61
PB
  
19August Humeur
August Humeur 06, Spårvägen
3.60
Spårvägens FK
3.60
PB
  
20Jakob Bergström
3.60
Turebergs FK
3.60
PB
  
21Alexander JohanssonHuddinge AIS
3.59
PB
  
22Ludwig Holzapfel
3.59
Danderyds SK
3.59
  
23Lukas Ståhl
3.58
Värmdö IF
3.58
PB
  
24Felix Tropan
3.50
Huddinge AIS
3.50
PB
  
25Joar Olsson
3.42
Hanvikens SK
3.42
PB
  
26James Singh
3.35
Turebergs FK
3.35
PB
  
27Ludvig Blylod
3.33
Huddinge AIS
3.33
PB
  
28Alfred Bergkvist
3.31
Huddinge AIS
3.31
PB
  
29Joel Wikström
3.30
Huddinge AIS
3.30
PB
  
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Elias Kapell
8.72
Hammarby IF
8.72
PB
  
2Oliver Sandberg
8.34
Huddinge AIS
8.34
PB
  
3Mattias Nilsson
8.03
Umedalens IF
8.03
  
4Joel Wikström
6.97
Huddinge AIS
6.97
PB
  
5Emil Klockar
6.93
Huddinge AIS
6.93
PB
  
6Ville Rennemark
6.58
Hanvikens SK
6.58
  
7William Saluveer
6.39
PB
  
8Arvid Saluveer
6.37
PB
  
9Gabriel Öhrner
6.34
Hammarby IF
6.34
PB
  
10Gabriel Vaalundi
5.99
Hanvikens SK
5.99
PB
  
11Leo Marcus
Leo Marcus 06, Huddinge
5.99
Huddinge AIS
5.99
PB
  
12Bob Kentrschynskyj
5.68
PB
  
13Alfred Bergkvist
5.48
Huddinge AIS
5.48
PB
  
14Alexander JohanssonHuddinge AIS
5.42
PB
  
15Filip Cedérus
5.27
Huddinge AIS
5.27
PB
  
16Axel Nilsson
5.16
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Astrid Isacson
9.96
Huddinge AIS
9.96
  
2Leia Finbom HöglundHammarby IF
10.05
PB
  
3Alva Ihlis
10.35
PB
  
4Emmy Lindblom
10.63
Hammarby IF
10.63
PB
  
5Selma Alassaad
10.68
Hammarby IF
10.68
  
6Alma Eklöf
10.73
Hammarby IF
10.73
PB
  
7Olivia Ungewitter
10.94
PB
  
8Esther Elliot
11.07
Huddinge AIS
11.07
  
1Amanda Eriksson
8.08
Spårvägens FK
8.08
PB
  
2Kajsa Eriksson
8.14
Huddinge AIS
8.14
  
3Elenor Derrah
8.30
Huddinge AIS
8.30
SB
  
4Alexandra Hellborg
8.32
Österhaninge IF
8.32
  
5Emilia ÖstergrenHuddinge AIS
8.50
PB
  
6Ebba Koskinen
Ebba Koskinen 00, FIN
8.63
00FIN
8.63
PB
  
7Anna Berglund
8.77
PB
  
1Astrid Isacson
9.93
Huddinge AIS
9.93
PB
  
1Leia Finbom HöglundHammarby IF
10.06
PB
  
1Agnes Hjertzell
11.08
Huddinge AIS
11.08
PB
  
2Alva Ihlis
10.45
  
2Emmy Lindblom
10.71
Hammarby IF
10.71
PB
  
2Sara Lindkvist
11.39
Värmdö IF
11.39
PB
  
3Selma Alassaad
10.62
Hammarby IF
10.62
PB
  
3Alma Eklöf
10.87
Hammarby IF
10.87
PB
  
3Emma Hjertzell
11.61
Huddinge AIS
11.61
PB
  
4Esther Elliot
10.90
Huddinge AIS
10.90
PB
  
4Olivia Ungewitter
11.00
  
4Ingrid Lundstedt
12.42
Huddinge AIS
12.42
PB
  
5Hanna Lindkvist
11.04
Värmdö IF
11.04
PB
  
5Nora Eklöf
11.72
Hammarby IF
11.72
PB
  
5Heidi Westman SondellHuddinge AIS
12.49
PB
  
6Ida Almberger
11.68
Huddinge AIS
11.68
PB
  
6Meja Svedling
12.78
Huddinge AIS
12.78
PB
  
K 200 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
25.39
IF Göta Karlstad
25.39
PB
  
2Lovisa Linde
25.49
Täby IS
25.49
PB
  
3Draina Kintu
27.18
Hellas FK
27.18
  
Final B
27 jan
27 jan
1Sofia HultgrenTäby IS
25.79
PB
  
2Anni Nylund
Anni Nylund 02, FIN
26.77
02FIN
26.77
PB
  
3Bianca Salming
27.32
Turebergs FK
27.32
PB
  
Final C
27 jan
27 jan
1Kajsa Eriksson
26.96
Huddinge AIS
26.96
SB
  
2Agnes Hanell
28.22
IFK Tumba
28.22
PB
  
3Isabell Petersson
29.28
Huddinge AIS
29.28
PB
  
4Sanna Pettersson
Sanna Pettersson 99, Östersunds GIF
29.69
Östersunds GIF
29.69
PB
  
Final D
27 jan
27 jan
1Lovisa Glavare KarlssonTäby IS
27.13
  
2Elwira Ripsweden
27.71
Huddinge AIS
27.71
PB
  
3Alexandra Hellborg
28.13
Österhaninge IF
28.13
SB
  
Final E
27 jan
27 jan
1Ida Winther
27.40
Turebergs FK
27.40
PB
  
2Helena Kolte
27.89
Täby IS
27.89
SB
  
3Ebba Koskinen
Ebba Koskinen 00, FIN
28.42
00FIN
28.42
PB
  
Final F
27 jan
27 jan
1Rebecca ÖstergrenHuddinge AIS
27.76
SB
  
2Emilia Larson
28.33
Täby IS
28.33
  
3Victoria DavidssonTyresö FK
30.06
PB
  
K 400 m     
Inne 26 jan

Final A

Final
Inne 26 jan
1Caroline KihlblomTäby IS
57.19
SB
  
2Lovisa Bivstedt
58.17
Hässelby SK
58.17
SB
  
3Celina Reichardt
58.44
Spårvägens FK
58.44
SB
  
4Anni Nylund
Anni Nylund 02, FIN
1:00.00
02FIN
1:00.00
  
Final B
26 jan
26 jan
1Vilma Hultström
1:02.31
Hammarby IF
1:02.31
  
2Tilde Tofft
Tilde Tofft 00, Spårvägen
1:03.32
Spårvägens FK
1:03.32
SB
  
3Linda Nyblom
1:04.56
Turebergs FK
1:04.56
SB
  
Final C
26 jan
26 jan
1Bilge Kaya
1:02.40
Hellas FK
1:02.40
PB
  
2Josephine Rezene HjalmarssonHellas FK
1:07.28
PB
  
3Emma Sjuls
Emma Sjuls 98, FIN
1:08.72
98FIN
1:08.72
PB
  
Final D
26 jan
26 jan
1Agnes Ekman
1:03.49
AIK
1:03.49
  
2Emilia Larson
1:04.42
Täby IS
1:04.42
PB
  
3Liva Gustavsson
1:07.42
Spårvägens FK
1:07.42
SB
  
K 800 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Filippa Ramberg
2:24.07
Hammarby IF
2:24.07
PB
  
2Linda Nyblom
2:25.13
Turebergs FK
2:25.13
PB
  
3Jessica Borg
2:25.90
Huddinge AIS
2:25.90
PB
  
4Vilma Hultström
2:27.74
Hammarby IF
2:27.74
PB
  
5Maria Söderlund
Maria Söderlund 99, FIN
2:28.01
99FIN
2:28.01
  
6Emma Sjuls
Emma Sjuls 98, FIN
2:44.02
98FIN
2:44.02
  
7Michelle Remmer
Michelle Remmer 99, FIN
3:02.03
99FIN
3:02.03
PB
  
K 1500 m     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Emilia Bentayeb
4:51.89
Täby IS
4:51.89
PB
  
2Jessica Borg
4:54.39
Huddinge AIS
4:54.39
PB
  
3Dace Landström
4:54.55
Vallentuna FK
4:54.55
SB
  
4Emelie Eriksson
Emelie Eriksson 00, Stora Skedvi
5:02.39
Stora Skedvi IK
5:02.39
PB
  
5Filippa Ramberg
5:08.78
Hammarby IF
5:08.78
  
6Micaela Jungelin
5:15.52
Hammarby IF
5:15.52
PB
  
7Ida Blom
Ida Blom 02, Hässelby
5:23.68
Hässelby SK
5:23.68
  
8Caroline Olsmats
5:34.82
Danderyds SK
5:34.82
PB
  
Camilla Elofsson
5:07.3m
Huddinge AIS
5:07.3m
PB
  
K 3000 m     
Inne 26 jan

Final A

Final
Inne 26 jan
1Karolin Ohlsson
10:04.01
Järla IF
10:04.01
PB
  
2Frida Aspnäs
Frida Aspnäs 87, Spårvägen
10:21.69
Spårvägens FK
10:21.69
SB
  
3Anna Jonsson
Anna Jonsson 86, Studenterna
10:24.35
FK Studenterna
10:24.35
PB
  
4Camilla Eofsson
10:27.98
PB
  
4Camilla Elofsson
10:27.98
Huddinge AIS
10:27.98
PB
  
5Dace Landström
10:29.64
Vallentuna FK
10:29.64
SB
  
6Irina Nyberg
10:40.07
Hellas FK
10:40.07
PB
  
7Emelie Eriksson
Emelie Eriksson 00, Stora Skedvi
10:47.97
Stora Skedvi IK
10:47.97
PB
  
8Weronika Brzuchalska
11:47.29
FK Studenterna
11:47.29
PB
  
Anna Johansson
DNF
IK Nocout.se
DNF
  
K 60 m häck     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Emelie Nyman Wänseth
8.99
Östersunds GIF
8.99
SB
  
1Maria SödergrenTäby IS
9.15
SB
  
2Josefine SandeliusHammarby IF
9.09
  
2Josefine SandeliusHammarby IF
9.16
  
3Bianca Salming
9.18
Turebergs FK
9.18
SB
  
3Maria SödergrenTäby IS
9.23
  
4Bianca Salming
9.28
Turebergs FK
9.28
SB
  
4Helena KolteTäby IS
9.35
PB
  
5Alva von Gerber
9.36
Huddinge AIS
9.36
  
5Helena KolteTäby IS
9.45
SB
  
6Alva von Gerber
9.49
Huddinge AIS
9.49
  
6Emilia StenströmHuddinge AIS
9.90
SB
  
7Emilia StenströmHuddinge AIS
9.93
  
K Höjd     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.75
  
2Bianca Salming
1.75
Turebergs FK
1.75
SB
  
3Sanna Pettersson
Sanna Pettersson 99, Östersunds GIF
1.60
Östersunds GIF
1.60
  
4Emilia StenströmHuddinge AIS
1.60
SB
  
5Filippa BackmanGefle IF
1.57
PB
  
5Helena KolteTäby IS
1.57
SB
  
7Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
1.57
Spårvägens FK
1.57
SB
  
8Elin Berglund
Elin Berglund 99, Österhaninge
1.46
Österhaninge IF
1.46
SB
  
9Amanda JuvasTäby IS
1.46
PB
  
K Stav     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Merilin Iital
Merilin Iital 92, EST
3.70
92EST
3.70
PB
  
2Alva Sundin
3.49
Täby IS
3.49
  
3Fanny Fransson-BergetoftKFUM Örebro
3.34
PB
  
4Clara Billing
2.74
Turebergs FK
2.74
PB
  
K Längd     
Inne 26 jan

Final A

Final
Inne 26 jan
1Sara Kviberg
5.54
Hässelby SK
5.54
SB
  
2Emelie EklundTäby IS
5.43
PB
  
3Amanda Eriksson
5.26
Spårvägens FK
5.26
PB
  
4Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
5.17
Spårvägens FK
5.17
PB
  
5Linn EgerfältGefle IF
5.16
SB
  
6Emelina CindricGefle IF
4.61
SB
  
7Tora Rickelvik
4.56
Huddinge AIS
4.56
PB
  
8Lovisa Olsson
Lovisa Olsson 99, Spårvägen
4.55
Spårvägens FK
4.55
  
9Greta Nykulla
3.87
Huddinge AIS
3.87
PB
  
K Tresteg     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Emelie Nyman Wänseth
12.47
Östersunds GIF
12.47
PB
  
2Linn EgerfältGefle IF
11.26
PB
  
3Klara Avebäck
10.91
Hammarby IF
10.91
PB
  
4Linnea Ånger
Linnea Ånger 00, Söderhamn
10.89
Söderhamns IF
10.89
SB
  
5Bilge Kaya
10.88
Hellas FK
10.88
  
6Cornelia Böhnke
10.41
Huddinge AIS
10.41
PB
  
7Lisa Ekenberg
Lisa Ekenberg 01, Spårvägen
10.01
Spårvägens FK
10.01
PB
  
8Smilla Örling
Smilla Örling 01, Spårvägen
9.73
Spårvägens FK
9.73
  
K Kula     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Bianca Salming
13.67
Turebergs FK
13.67
SB
  
2Helena Kolte
11.27
Täby IS
11.27
PB
  
3Emelie Nyman Wänseth
11.23
Östersunds GIF
11.23
SB
  
4Emilia Stenström
11.04
Huddinge AIS
11.04
SB
  
F17 60 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Hanna EnlundAIK
8.02
  
2Emelina CindricGefle IF
8.35
PB
  
F17 800 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Micaela Jungelin
2:28.23
Hammarby IF
2:28.23
PB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Alva von Gerber
9.52
Huddinge AIS
9.52
SB
  
1Cornelia Böhnke
9.64
Huddinge AIS
9.64
  
F17 Höjd     
Inne 26 jan

Final A

Final
Inne 26 jan
1Amanda Finney NilssonTäby IS
1.54
SB
  
F17 Längd     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Elisabeth GetahunHellas FK
4.89
SB
  
2Linnea Sjögren
4.80
IF Triangeln
4.80
PB
  
3Nathalie Olsson
4.24
Hammarby IF
4.24
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Amanda Finney NilssonTäby IS
11.77
  
F16 60 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Draina Kintu
8.13
Hellas FK
8.13
SB
  
2Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
8.15
Mälarhöjdens IK
8.15
SB
  
3Elwira Ripsweden
8.29
Huddinge AIS
8.29
  
4Victoria DavidssonTyresö FK
8.46
  
5Hanna Zakrisson
8.47
Finspångs AIK
8.47
  
6Kristina HvalgrenIFK Lidingö
9.01
PB
  
F16 800 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Carolina Larson
2:30.45
IFK Lidingö
2:30.45
SB
  
2Astou Sene
Astou Sene 02, Tullinge
2:31.54
Tullinge FI
2:31.54
PB
  
3Kristina Hvalgren
2:40.80
IFK Lidingö
2:40.80
PB
  
F16 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Hanna Zakrisson
9.75
Finspångs AIK
9.75
  
F16 Höjd     
Inne 26 jan

Final A

Final
Inne 26 jan
1Vendela Einberg
1.58
Huddinge AIS
1.58
  
2Hannah Zetterman
1.46
Söderhamns IF
1.46
PB
  
F16 Längd     
Inne 28 jan

Final A

Final
Inne 28 jan
1Ella Hagman
5.43
Huddinge AIS
5.43
PB
  
2Vendela Einberg
5.23
Huddinge AIS
5.23
PB
  
3Bilge Kaya
5.17
Hellas FK
5.17
  
4Hannah Zetterman
5.08
Söderhamns IF
5.08
PB
  
5Draina Kintu
4.87
Hellas FK
4.87
  
6Victoria DavidssonTyresö FK
4.75
  
F16 Kula (3.0 kg)     
Inne 26 jan

Final A

Final
Inne 26 jan
1Hannah Hilding
12.57
Tyresö FK
12.57
PB
  
2Ella Hagman
10.86
Huddinge AIS
10.86
  
3Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
10.76
Hammarby IF
10.76
PB
  
4Vendela Einberg
10.73
Huddinge AIS
10.73
  
5Madeleine Aulio
9.01
IFK Lidingö
9.01
PB
  
6Victoria DavidssonTyresö FK
8.34
PB
  
7Ylva Björnsjö
Ylva Björnsjö 02, Södertälje IF
7.17
Södertälje IF
7.17
PB
  
F15 60 m     
Inne 27 jan

Final A

Final
Inne 27 jan
1Alexandra RosengrenHuddinge AIS
8.05
  
2Lisen Rignell
8.19
Bromma IF
8.19
PB
  
3Ida-Maria Sjölund
Ida-Maria Sjölund 03, FIN
8.38
03FIN
8.38
PB
  
4Clara Fallenius
8.46
Hässelby SK
8.46
  
5Rebecca ÖstergrenHuddinge AIS
8.47
=SB
  
6Julia Nilsson
Julia Nilsson 03, Sundbyberg
8.57
Sundbybergs IK
8.57
  
7Hedda Folkhage
8.60
Turebergs FK
8.60
PB
  
8Kristina DahlströmTäby IS
8.61
  
Final B
27 jan
27 jan
1Ellinore DahlbergBromma IF
8.70
  
2Isabell PeterssonHuddinge AIS
8.70
PB
  
3Clara BjörnumBromma IF
8.77
PB
  
4Elsa Eriksson
8.81
Hässelby SK
8.81
  
5Jennifer RaveliusTurebergs FK
8.83
  
6Emilia Johansson Ijska
9.09
  
Heat 1
27 jan
27 jan
1Ida-Maria Sjölund
Ida-Maria Sjölund 03, FIN
8.51
03FIN
8.51
PB
  
2Hedda Folkhage
8.70
Turebergs FK
8.70
  
3Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
8.71
PB
  
4Ellinore DahlbergBromma IF
8.77
  
5Jessica Holmberg
9.16
Hässelby SK
9.16
  
6Dora Humeur
Dora Humeur 03, Spårvägen
9.34
Spårvägens FK
9.34
PB
  
Heat 2
27 jan
27 jan
1Lisen Rignell
8.22
Bromma IF
8.22
PB
  
2Rebecca ÖstergrenHuddinge AIS
8.47
SB
  
3Kristina DahlströmTäby IS
8.60
  
4Clara BjörnumBromma IF
8.79
PB
  
5Parya Darvishi GazianiTurebergs FK
8.86
PB
  
6Tuva Kjellström
9.36
Hässelby SK
9.36
PB
  
7Malva Karlsson
Malva Karlsson 03, FIN
9.49
03FIN
9.49
PB
  
Heat 3
27 jan
27 jan
1Jennifer RaveliusTurebergs FK
8.73
PB
  
2Emilia Johansson Ijska
8.89
PB
  
3Caroline Graveley
8.95
Hässelby SK
8.95
  
4Josefine LjungfeldtBromma IF
9.06
PB
  
5Claudia Von Wetter-Rosenthal
Claudia Von Wetter-Rosenthal 03, FIN
9.10
03FIN
9.10
PB
  
6Emma Falkenberg
9.31
PB
  
Heat 4
27 jan
27 jan
1Alexandra RosengrenHuddinge AIS
8.08
  
2Clara Fallenius
8.39
Hässelby SK
8.39
PB
  
3Julia Nilsson
Julia Nilsson 03, Sundbyberg
8.49
Sundbybergs IK
8.49
SB
  
4Isabell PeterssonHuddinge AIS
8.72
PB
  
5Elsa Eriksson
8.79
Hässelby SK
8.79
  
6Ida Silverstam
9.26
Huddinge AIS
9.26
PB