31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
Arena: Sätrahallen
Tävlande: 525 (239+286)   Starter: 1232 (558+674)

Män
M 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Vidar StenqvistTäby IS
6.84
PB
  
2Jean-Christian ZirignonHammarby IF
6.92
SB
  
3Michael LuxemburgTäby IS
7.03
PB
  
4Oskar Motta
7.05
Upsala IF
7.05
PB
  
5Douglas HellbrattHammarby IF
7.05
=SB
  
6Benjamin Mullen
7.17
Turebergs FK
7.17
PB
  
6Benjamin Mullen
7.17
Turebergs FK
7.17
=PB
  
7Sebastian LandströmHammarby IF
7.38
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Jean-Christian ZirignonHammarby IF
6.98
  
2Sebastian LandströmHammarby IF
7.33
=PB
  
3Andreas Movin
7.37
IFK Lidingö
7.37
SB
  
4Alsing Johan
7.49
PB
  
5Andreas CigéhnTäby IS
7.55
PB
  
6Oliver Velde BissetIF Linnéa
7.59
PB
  
7Arvid Friberg
7.64
Danderyds SK
7.64
PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Douglas HellbrattHammarby IF
7.05
SB
  
2Fredrick Ekholm
7.07
IFK Lidingö
7.07
=PB
  
3Daniel Persson
7.43
Hammarby IF
7.43
SB
  
4Timothy Olsson
7.47
Huddinge AIS
7.47
PB
  
5Valentin StrohkirchDanderyds SK
7.58
PB
  
6Erik Orrell
Erik Orrell 99, Östersunds GIF
7.72
Östersunds GIF
7.72
PB
  
7Tawsiful Islam
7.83
Hammarby IF
7.83
PB
  
Heat 3
20 jan
20 jan
1Benjamin Mullen
7.2m
Turebergs FK
7.2m
  
2Erik Ahlfont
7.34
Turebergs FK
7.34
PB
  
3Christian Merico
7.6m
  
4Sebastian BramefjordGefle IF
7.62
PB
  
5Anton Johansson
7.89
Huddinge AIS
7.89
SB
  
Heat 4
20 jan
20 jan
1Vidar StenqvistTäby IS
6.91
PB
  
2Michael LuxemburgTäby IS
7.04
PB
  
3Oskar Motta
7.11
Upsala IF
7.11
PB
  
4Markus Ögren
7.41
Hammarby IF
7.41
  
5Gustaf Backman
Gustaf Backman 99, Spårvägen
7.46
Spårvägens FK
7.46
PB
  
6Albin Boestad
7.47
IFK Lidingö
7.47
PB
  
M 200 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Fredrik ÅströmTäby IS
22.5m
  
2Mattia Cella
Mattia Cella 92, ITA
22.55
92ITA
22.55
PB
  
3Michael LuxemburgTäby IS
22.8m
  
Final B
21 jan
21 jan
1Arvid GustafssonUpsala IF
22.78
PB
  
2Kristian Efremov
22.88
Hammarby IF
22.88
SB
  
3Oscar Stenberg
Oscar Stenberg 99, Fredrikshof
24.31
Fredrikshofs FIF
24.31
PB
  
Final C
21 jan
21 jan
1Andreas CigéhnTäby IS
24.02
PB
  
2Arvid Friberg
24.12
Danderyds SK
24.12
PB
  
3Sebastian Svedhammer
25.72
Spårvägens FK
25.72
PB
  
Final D
21 jan
21 jan
1Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
24.04
Spårvägens FK
24.04
PB
  
2Oliver Velde BissetIF Linnéa
24.9m
  
Martin Berg
DQ
Turebergs FK
DQ
  
Final E
21 jan
21 jan
1Mario Bulgarini
24.84
PB
  
2André Malm
28.45
PB
  
M 60 m häck     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1David Adrian
9.2m
Huddinge AIS
9.2m
  
2Anton Johansson
10.19
Huddinge AIS
10.19
SB
  
M Höjd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Fabian DelrydTäby IS
2.26
PB
  
6 SWE AT
2Hampus Carlens
1.97
IFK Lidingö
1.97
PB
  
2Emil Petersson
1.75
Turebergs FK
1.75
PB
  
3Fredrick Ekholm
1.97
IFK Lidingö
1.97
SB
  
4Carl Windmar
Carl Windmar 00, Spårvägen
1.84
Spårvägens FK
1.84
=PB
  
5Alsing Johan
1.80
PB
  
2.052.152.202.232.262.30
Delrydooooxxoxxx
Carlens
Petersson
Ekholm
Windmar
Johan
M Stav     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Carl Sténson
5.02
Hellas FK
5.02
  
2Erik Thorstensson
4.62
Spårvägens FK
4.62
SB
  
3Edvin Hagberg
4.12
Turebergs FK
4.12
PB
  
4Stellan Back
4.12
Turebergs FK
4.12
SB
  
5Samuel ErikssonRånäs 4H
4.02
PB
  
6Jonathan KarlssonTäby IS
3.82
PB
  
7Noah Ander
Noah Ander 01, Hammarby
3.62
Hammarby IF
3.62
SB
  
8Harald Gemmel
3.32
Hammarby IF
3.32
  
9Erik Dahlberg
3.22
Turebergs FK
3.22
SB
  
10Teodor Borgius
3.22
Hammarby IF
3.22
PB
  
Oscar JansonUllevi FK
NH
  
M Längd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Andreas OtterlingIFK Lidingö
7.42
SB
  
2Rickard Willman
7.24
Västerås FK
7.24
SB
  
3Fredrick Ekholm
6.91
IFK Lidingö
6.91
SB
  
4Oskar Erixon
Oskar Erixon 99, Westmannia
6.81
IK Westmannia
6.81
SB
  
5Edvin Hagberg
6.46
Turebergs FK
6.46
PB
  
6Felix Prins
6.22
Hammarby IF
6.22
SB
  
7Håkan Setthammar
6.18
Västerås FK
6.18
SB
  
8Jakob Samuelsson
6.09
Hässelby SK
6.09
SB
  
9Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
6.09
SB
  
10David Adrian
6.03
Huddinge AIS
6.03
PB
  
11Filip Nyström
5.67
Turebergs FK
5.67
SB
  
12Anton Johansson
5.54
Huddinge AIS
5.54
PB
  
Timothy OlssonHuddinge AIS
NM
  
Vidar MörkBoo IF
NM
  
M Kula     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Jakob Samuelsson
14.20
Hässelby SK
14.20
SB
  
2Bengt Petersson
13.89
Huddinge AIS
13.89
  
3Ali Alsaadi
Ali Alsaadi 95, Eskilstuna
13.71
Eskilstuna FI
13.71
SB
  
4Fredrick Ekholm
13.16
IFK Lidingö
13.16
SB
  
Jesper Ahlin
NM
Turebergs FK
NM
  
Elliot BorgedahlTäby IS
NM
  
Jonathan EdbergTurebergs FK
NM
  
Alexander DahlgrenIFK Halmstad
NM
  
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Staffan Risberg
8.34
Turebergs FK
8.34
SB
  
2Erik Orrell
Erik Orrell 99, Östersunds GIF
8.84
Östersunds GIF
8.84
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Patrik Lindstedt
18.08
Hässelby SK
18.08
PB
  
P17 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Emil Johansson
7.14
Turebergs FK
7.14
=PB
  
1Zion ErikssonTäby IS
7.14
PB
  
3Imran LerneboAIK
7.2m
  
4Filip EngströmAIK
7.28
PB
  
5Oskar EdlundTäby IS
7.3m
  
6Milo WahlgrenAIK
7.35
  
7Felix Ekman
Felix Ekman 01, Sundbyberg
7.38
Sundbybergs IK
7.38
  
Elias LindahlTäby IS
DQ
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Emil Johansson
7.14
Turebergs FK
7.14
PB
  
2Elias LindahlTäby IS
7.5m
  
3Anton RunemarTäby IS
7.6m
  
4André Barroso JohanssonHammarby IF
7.67
PB
  
5Chonpakorn ThongbuaGefle IF
7.91
PB
  
6Emil Lavett
7.96
Hammarby IF
7.96
PB
  
7Enzo Fors
8.16
Tyresö FK
8.16
PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Felix Ekman
Felix Ekman 01, Sundbyberg
7.37
Sundbybergs IK
7.37
  
2Filip EngströmAIK
7.39
PB
  
3Fred ÖsterblomTäby IS
7.59
PB
  
4Kamyar Shakiba
7.7m
Hässelby SK
7.7m
  
5Gabriel Larsson StewartHammarby IF
7.73
SB
  
6Leo Raksanyi
Leo Raksanyi 02, Mälarhöjden
7.88
Mälarhöjdens IK
7.88
PB
  
7Felix Olofsson
Felix Olofsson 02, Mälarhöjden
8.03
Mälarhöjdens IK
8.03
PB
  
8Harald Gemmel
8.59
Hammarby IF
8.59
  
Heat 3
20 jan
20 jan
1Oskar EdlundTäby IS
7.31
PB
  
2Milo WahlgrenAIK
7.34
  
3Ludvig All
7.51
Täby IS
7.51
PB
  
4Love LjungqvistHellas FK
7.69
PB
  
5Mikael Agge
7.76
Hammarby IF
7.76
PB
  
6Måns Boshuis
7.78
IFK Lidingö
7.78
PB
  
7Noah Ander
Noah Ander 01, Hammarby
7.87
Hammarby IF
7.87
PB
  
Marcus HagerudAIK
DQ
  
Heat 4
20 jan
20 jan
1Zion ErikssonTäby IS
7.17
PB
  
2Imran LerneboAIK
7.27
PB
  
3Sebastian IsaksonTäby IS
7.58
PB
  
4Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
7.6m
Spårvägens FK
7.6m
  
5William HedenbergBoo IF
7.77
PB
  
6Samuel ErikssonRånäs 4H
7.8m
  
7William Larsson SvenssonGefle IF
8.07
PB
  
P17 200 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Emil Johansson
22.63
Turebergs FK
22.63
PB
  
2Zion Eriksson
22.83
Täby IS
22.83
PB
  
3Filip EngströmAIK
23.4m
  
Final B
21 jan
21 jan
1Ludvig All
23.53
Täby IS
23.53
PB
  
2Robin Isaksson
23.83
IFK Lidingö
23.83
PB
  
3Filip Söderberg
25.41
Hammarby IF
25.41
PB
  
4Caspar Larsson
26.79
Huddinge AIS
26.79
PB
  
Final C
21 jan
21 jan
1Felix Ekman
Felix Ekman 01, Sundbyberg
23.93
Sundbybergs IK
23.93
PB
  
2Elias Lindahl
24.05
Täby IS
24.05
SB
  
3Anton Runemar
24.07
Täby IS
24.07
PB
  
Final D
21 jan
21 jan
1Fred ÖsterblomTäby IS
23.97
PB
  
2Sebastian IsaksonTäby IS
24.29
PB
  
2Sebastian IsaksonTäby IS
24.29
=PB
  
3Mikael Agge
25.04
Hammarby IF
25.04
PB
  
4Love LjungqvistHellas FK
26.1m
  
P17 1500 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Julius Mördrup
4:31.07
IFK Lidingö
4:31.07
SB
  
2Alexander Andersson
4:38.32
Turebergs FK
4:38.32
PB
  
3Samuel Bergman
4:40.63
Hässelby SK
4:40.63
PB
  
4Samuel Olsson
4:41.14
Hässelby SK
4:41.14
PB
  
5Samuel Nyström-Öhlin
4:48.58
Fredrikshofs FIF
4:48.58
SB
  
6Albin Carlerud
4:50.78
Täby IS
4:50.78
PB
  
7Karl Källman
4:53.79
Hässelby SK
4:53.79
PB
  
8Oskar Arvidsson
5:02.60
Fredrikshofs FIF
5:02.60
PB
  
9Erik Bungerfeldt
5:17.76
Hässelby SK
5:17.76
PB
  
10Axel Wålinder
5:29.81
Täby IS
5:29.81
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Carl af ForsellesHellas FK
8.00
PB
  
2Emil Johansson
8.48
Turebergs FK
8.48
PB
  
3Henrik Renz
Henrik Renz 01, Tjalve IF
8.51
Tjalve IF Norrköping
8.51
PB
  
4Ludvig All
8.65
Täby IS
8.65
PB
  
5Robin Isaksson
9.11
IFK Lidingö
9.11
PB
  
Final B
21 jan
21 jan
1Fred ÖsterblomTäby IS
8.91
PB
  
2Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
8.93
Spårvägens FK
8.93
PB
  
3Samuel ErikssonRånäs 4H
9.03
PB
  
4Måns Boshuis
9.21
IFK Lidingö
9.21
PB
  
P17 Höjd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
1.95
SB
  
2Emil Petersson
1.75
Turebergs FK
1.75
=PB
  
2Samuel ErikssonRånäs 4H
1.75
PB
  
4Henrik Renz
Henrik Renz 01, Tjalve IF
1.75
Tjalve IF Norrköping
1.75
PB
  
5Theodor Duvert
1.70
Turebergs FK
1.70
SB
  
Erik Dahlberg
NH
Turebergs FK
NH
  
P17 Längd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Carl af ForsellesHellas FK
6.84
SB
  
2Ludvig All
6.17
Täby IS
6.17
PB
  
3Robin Isaksson
6.14
IFK Lidingö
6.14
PB
  
4André Barroso JohanssonHammarby IF
6.09
PB
  
5Oliver PapinskiTäby IS
5.86
SB
  
6Maximiliano Díaz ArayaHammarby IF
5.68
PB
  
7Emil Lavett
5.66
Hammarby IF
5.66
PB
  
8Theodor Duvert
5.65
Turebergs FK
5.65
SB
  
9Måns Boshuis
5.60
IFK Lidingö
5.60
PB
  
10Sebastian IsaksonTäby IS
5.57
PB
  
11Samuel ErikssonRånäs 4H
5.38
PB
  
12Enzo Fors
5.30
Tyresö FK
5.30
PB
  
13Felix Olofsson
Felix Olofsson 02, Mälarhöjden
5.28
Mälarhöjdens IK
5.28
PB
  
14Mikael Agge
5.27
Hammarby IF
5.27
PB
  
15Chonpakorn ThongbuaGefle IF
5.13
PB
  
16Leo Raksanyi
Leo Raksanyi 02, Mälarhöjden
5.05
Mälarhöjdens IK
5.05
PB
  
17Caspar Larsson
4.78
Huddinge AIS
4.78
PB
  
18William Larsson SvenssonGefle IF
4.45
  
Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
5.54
Spårvägens FK
5.54
PB
  
William HedenbergBoo IF
NM
  
af Forselles3.40
All3.303.15
Isaksson
Barroso Johansson
Papinski
Díaz Araya
Lavett4.905.10
Duvert
Boshuis
Isakson
Eriksson
Fors
Olofsson
Agge
Thongbua1.861.941.90
Raksanyi1.90
Larsson
Larsson Svensson
Afework
Hedenberg
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Johannes Lilius
13.85
Huddinge AIS
13.85
PB
  
2Caspar Larsson
11.06
Huddinge AIS
11.06
PB
  
3Mert Affan
Mert Affan 02, Mälarhöjden
9.68
Mälarhöjdens IK
9.68
PB
  
4Anton Harrysson
Anton Harrysson 02, Mälarhöjden
7.46
Mälarhöjdens IK
7.46
PB
  
Lilius5.976.175.936.156.15x
Larsson5.125.375.86
Affan
Harrysson
P15 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Viktor Wall
7.34
Tyresö FK
7.34
  
2Arvid WändesjöTyresö FK
7.41
PB
  
3Niklas Wall
7.56
Tyresö FK
7.56
PB
  
4Hugo Wallberg
Hugo Wallberg 03, Östersunds GIF
7.79
Östersunds GIF
7.79
PB
  
5Adam Kraft
Adam Kraft 03, Östersunds GIF
7.9m
Östersunds GIF
7.9m
  
6Liam Wiklander
7.95
Tjalve IF Norrköping
7.95
  
7Anton Säll
7.98
Huddinge AIS
7.98
  
8Daniel Canda
8.01
=PB
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Arvid WändesjöTyresö FK
7.47
PB
  
2Anton Säll
7.86
Huddinge AIS
7.86
PB
  
3Adam Kraft
Adam Kraft 03, Östersunds GIF
7.91
Östersunds GIF
7.91
PB
  
4Daniel Canda
8.01
PB
  
5Arvid Hedin
Arvid Hedin 03, Östersunds GIF
8.03
Östersunds GIF
8.03
PB
  
6Casper Elliot
8.44
Huddinge AIS
8.44
PB
  
7Christopher LundbergTurebergs FK
9.07
PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Hugo Wallberg
Hugo Wallberg 03, Östersunds GIF
7.8m
Östersunds GIF
7.8m
  
2George MaricTäby IS
8.12
PB
  
3Johan Sundgren
8.2m
Huddinge AIS
8.2m
  
4Joakim Hellbratt
8.48
Huddinge AIS
8.48
  
5Jakob Ohlsson
8.88
PB
  
Heat 3
20 jan
20 jan
1Viktor Wall
7.33
Tyresö FK
7.33
=PB
  
2Niklas Wall
7.71
Tyresö FK
7.71
PB
  
3Liam Wiklander
7.87
Tjalve IF Norrköping
7.87
PB
  
4Oliver NäckrosAIK
8.08
PB
  
5Martin Sundberg
8.5m
Hammarby IF
8.5m
  
6Victor Forsebäck
9.59
PB
  
P15 200 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Viktor Wall
23.06
Tyresö FK
23.06
PB
  
2Niklas Wall
24.39
Tyresö FK
24.39
PB
  
3Casper Elliot
25.61
Huddinge AIS
25.61
PB
  
Final B
21 jan
21 jan
1Noah Bucht WesslénHammarby IF
25.18
PB
  
2Liam Wiklander
25.75
Tjalve IF Norrköping
25.75
PB
  
Final C
21 jan
21 jan
1Tadesse JohanssonAIK
25.49
PB
  
2Arvid Hedin
Arvid Hedin 03, Östersunds GIF
25.93
Östersunds GIF
25.93
PB
  
3Johan Sundgren
26.63
Huddinge AIS
26.63
PB
  
4Rodrigo Riviera
27.7m
  
Final D
21 jan
21 jan
1Hugo Wallberg
Hugo Wallberg 03, Östersunds GIF
25.84
Östersunds GIF
25.84
PB
  
2Isak Franzén
26.42
Turebergs FK
26.42
PB
  
3Lukas Holm
26.49
Gefle IF
26.49
  
4Emil Sörqvist
27.62
Huddinge AIS
27.62
PB
  
Final E
21 jan
21 jan
1Hugo Holmlund
25.96
Tyresö FK
25.96
PB
  
2Oliver NäckrosAIK
26.53
PB
  
3Daniel Canda
27.13
PB
  
4Jakob Ohlsson
28.49
PB
  
P15 1000 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Albert Henriksson
2:58.43
Hässelby SK
2:58.43
PB
  
2Linus Jansson
Linus Jansson 04, Oxelösund
3:01.11
SLK Oxelösund
3:01.11
  
3Simon Öberg
Simon Öberg 03, Västerås
3:03.09
Västerås FK
3:03.09
PB
  
4Markus Pihl
3:06.39
Täby IS
3:06.39
PB
  
5Fabian Olin
Fabian Olin 04, Hässelby
3:07.57
Hässelby SK
3:07.57
PB
  
6Sebastian Ljungberg
3:07.71
IFK Lidingö
3:07.71
PB
  
7Viktor Skoglund
3:17.19
Danderyds SK
3:17.19
PB
  
8Erik Skoglund
3:21.56
Danderyds SK
3:21.56
PB
  
Final B
20 jan
20 jan
1Tadesse JohanssonAIK
2:59.44
PB
  
2Lowe Gylling
3:01.80
Täby IS
3:01.80
PB
  
3Gordon Eriksson
3:09.15
PB
  
4Rodrigo Riviera
3:13.57
PB
  
5Emil Tärnvik
3:13.64
Hammarby IF
3:13.64
PB
  
6Lukas Holm
3:15.06
Gefle IF
3:15.06
  
7Emil Sörqvist
3:17.67
Huddinge AIS
3:17.67
PB
  
8Vilhelm Werner
3:17.95
Hässelby SK
3:17.95
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Markus Moberg
8.84
Hammarby IF
8.84
PB
  
2Malte Fuchs EdbergBromma IF
9.16
PB
  
3Casper Elliot
9.59
Huddinge AIS
9.59
PB
  
4Lukas Holm
9.71
Gefle IF
9.71
PB
  
Final B
21 jan
21 jan
1Liam Wiklander
9.59
Tjalve IF Norrköping
9.59
PB
  
2Hugo Wallberg
Hugo Wallberg 03, Östersunds GIF
9.59
Östersunds GIF
9.59
PB
  
3Arvid Hedin
Arvid Hedin 03, Östersunds GIF
9.81
Östersunds GIF
9.81
PB
  
4Tor Mörk
11.88
11.88
PB
  
P15 Höjd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Viktor Wall
1.77
Tyresö FK
1.77
PB
  
2Malte Fuchs EdbergBromma IF
1.74
PB
  
3Niklas Wall
1.71
Tyresö FK
1.71
PB
  
4Adam Kraft
Adam Kraft 03, Östersunds GIF
1.64
Östersunds GIF
1.64
SB
  
5Lowe GyllingTäby IS
1.64
PB
  
6Albin Eriksson
1.55
Tyresö FK
1.55
SB
  
7Markus Pihl
1.55
Täby IS
1.55
PB
  
8Liam Wiklander
1.55
Tjalve IF Norrköping
1.55
PB
  
8Lukas Holm
1.55
Gefle IF
1.55
  
10Ludwig Lissgärde
1.45
PB
  
P15 Längd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Arvid WändesjöTyresö FK
6.32
PB
  
2Viktor Wall
6.06
Tyresö FK
6.06
PB
  
3Niklas Wall
5.85
Tyresö FK
5.85
PB
  
4Viktor Rydåker
5.49
Örbyhus IF
5.49
PB
  
5Liam Wiklander
5.48
Tjalve IF Norrköping
5.48
PB
  
6Hugo Wallberg
Hugo Wallberg 03, Östersunds GIF
5.24
Östersunds GIF
5.24
PB
  
7Arvid Hedin
Arvid Hedin 03, Östersunds GIF
5.03
Östersunds GIF
5.03
PB
  
8Casper Elliot
4.98
Huddinge AIS
4.98
PB
  
9Johan Sundgren
4.98
Huddinge AIS
4.98
PB
  
10Lukas Holm
4.97
Gefle IF
4.97
  
11Ludwig Lissgärde
4.95
PB
  
12Martin Sundberg
4.74
Hammarby IF
4.74
PB
  
13Emil Sörqvist
4.71
Huddinge AIS
4.71
PB
  
14George MaricTäby IS
4.70
PB
  
15Joakim Hellbratt
4.63
Huddinge AIS
4.63
  
16Markus Pihl
4.54
Täby IS
4.54
PB
  
17Victor Forsebäck
3.35
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Viktor Wall
14.09
Tyresö FK
14.09
PB
  
2Viktor Rydåker
13.11
Örbyhus IF
13.11
PB
  
3Adam Kraft
Adam Kraft 03, Östersunds GIF
13.02
Östersunds GIF
13.02
PB
  
4Martin Sundberg
12.01
Hammarby IF
12.01
PB
  
5Liam Wiklander
11.01
Tjalve IF Norrköping
11.01
  
6Arvid Hedin
Arvid Hedin 03, Östersunds GIF
10.49
Östersunds GIF
10.49
PB
  
7Anton Säll
9.93
Huddinge AIS
9.93
PB
  
8August Schmidt
August Schmidt 03, Mälarhöjden
9.85
Mälarhöjdens IK
9.85
PB
  
P14 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1David SteinbergBromma IF
7.96
PB
  
2Erik Skoglund
8.00
Danderyds SK
8.00
PB
  
3Alexander LudwigsDanderyds SK
8.1m
  
4Elon Yesilova
8.27
Hässelby SK
8.27
PB
  
5Viktor Skoglund
8.29
Danderyds SK
8.29
  
6Tim EngqvistIFK Tumba
8.56
  
7Aron Swartz
Aron Swartz 04, Östersunds GIF
8.62
Östersunds GIF
8.62
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1David SteinbergBromma IF
8.00
PB
  
2Alexander LudwigsDanderyds SK
8.09
PB
  
3Aron Swartz
Aron Swartz 04, Östersunds GIF
8.42
Östersunds GIF
8.42
PB
  
4Anton Gruber
8.87
Turebergs FK
8.87
PB
  
5Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
8.91
  
6Albin Wikman
Albin Wikman 04, Östersunds GIF
9.25
Östersunds GIF
9.25
PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Erik Skoglund
8.08
Danderyds SK
8.08
PB
  
2Ludvig Granberg
8.47
Huddinge AIS
8.47
PB
  
3Elon Yesilova
8.5m
Hässelby SK
8.5m
  
4Joar Modén
Joar Modén 04, Östersunds GIF
8.71
Östersunds GIF
8.71
PB
  
5Joel Ekman
9.05
Upsala IF
9.05
PB
  
6Gustav Pettersson
Gustav Pettersson 04, Östersunds GIF
9.12
Östersunds GIF
9.12
PB
  
Heat 3
20 jan
20 jan
1Viktor Skoglund
8.26
Danderyds SK
8.26
PB
  
2Tim EngqvistIFK Tumba
8.44
PB
  
3Ludvig WallénBromma IF
8.53
PB
  
4Max SundgrenTäby IS
8.75
PB
  
5Valter Kjellberg
8.81
Turebergs FK
8.81
PB
  
P14 200 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Olle Billgren
26.11
Hellas FK
26.11
PB
  
2Max Sundgren
28.17
Täby IS
28.17
PB
  
3Oscar Heaton
29.87
Huddinge AIS
29.87
PB
  
Final B
20 jan
20 jan
1Viktor Skoglund
26.42
Danderyds SK
26.42
PB
  
2Edvin Unger
26.77
IFK Lidingö
26.77
PB
  
3Conor Hogan
29.29
Turebergs FK
29.29
PB
  
4Kalle Ader Berg
32.95
IFK Lidingö
32.95
PB
  
Final C
20 jan
20 jan
1Erik Skoglund
26.67
Danderyds SK
26.67
PB
  
2Elias Bouloussaa
26.97
IFK Lidingö
26.97
PB
  
Fabian Olin
Fabian Olin 04, Hässelby
DQ
Hässelby SK
DQ
  
Final D
20 jan
20 jan
1Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
28.42
PB
  
2Valter Kjellberg
28.59
Turebergs FK
28.59
PB
  
3Anton Gruber
29.00
Turebergs FK
29.00
PB
  
Final E
20 jan
20 jan
1Gustav Pettersson
Gustav Pettersson 04, Östersunds GIF
30.03
Östersunds GIF
30.03
PB
  
2Joel Ekman
30.5m
Upsala IF
30.5m
  
3Alexsander Heaton
31.31
Huddinge AIS
31.31
PB
  
Final 5
20 jan
20 jan
2Joar Modén
Joar Modén 04, Östersunds GIF
29.24
Östersunds GIF
29.24
PB
  
3Albin Wikman
Albin Wikman 04, Östersunds GIF
32.07
Östersunds GIF
32.07
PB
  
David SteinbergBromma IF
DQ
  
P14 60 m häck (83.8 cm)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Aron Swartz
Aron Swartz 04, Östersunds GIF
10.14
Östersunds GIF
10.14
PB
  
2Max Sundgren
10.64
Täby IS
10.64
PB
  
3Gustav Pettersson
Gustav Pettersson 04, Östersunds GIF
10.81
Östersunds GIF
10.81
PB
  
4Olle Billgren
11.07
Hellas FK
11.07
PB
  
Final B
21 jan
21 jan
1David SteinbergBromma IF
9.69
PB
  
2Joar Modén
Joar Modén 04, Östersunds GIF
10.75
Östersunds GIF
10.75
PB
  
3Conor Hogan
11.04
Turebergs FK
11.04
PB
  
4Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
11.31
  
5Albin Wikman
Albin Wikman 04, Östersunds GIF
13.13
Östersunds GIF
13.13
PB
  
P14 Höjd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Alexander LudwigsDanderyds SK
1.77
PB
  
2Aron Swartz
Aron Swartz 04, Östersunds GIF
1.60
Östersunds GIF
1.60
PB
  
3Ludvig Granberg
1.55
Huddinge AIS
1.55
  
4Olle Billgren
1.50
Hellas FK
1.50
  
5Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
1.45
  
5Max SundgrenTäby IS
1.45
PB
  
5Valter Kjellberg
1.45
Turebergs FK
1.45
PB
  
8Gustav Pettersson
Gustav Pettersson 04, Östersunds GIF
1.45
Östersunds GIF
1.45
PB
  
8Viktor Skoglund
1.45
Danderyds SK
1.45
PB
  
10Erik Skoglund
1.40
Danderyds SK
1.40
PB
  
P14 Längd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Aron Swartz
Aron Swartz 04, Östersunds GIF
5.07
Östersunds GIF
5.07
PB
  
2Borrman Joel
4.98
PB
  
3Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
4.40
PB
  
4Gustav Pettersson
Gustav Pettersson 04, Östersunds GIF
4.30
Östersunds GIF
4.30
PB
  
5Joar Modén
Joar Modén 04, Östersunds GIF
4.29
Östersunds GIF
4.29
PB
  
6Joel Ekman
4.16
Upsala IF
4.16
PB
  
7Albin Wikman
Albin Wikman 04, Östersunds GIF
3.97
Östersunds GIF
3.97
PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Aron Swartz
Aron Swartz 04, Östersunds GIF
8.97
Östersunds GIF
8.97
PB
  
2Kalle Aldskogius
8.90
Hammarby IF
8.90
PB
  
3Borrman Joel
7.73
PB
  
4Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
7.71
  
5Gustav Pettersson
Gustav Pettersson 04, Östersunds GIF
7.12
Östersunds GIF
7.12
PB
  
P13 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Joel EnanderTäby IS
8.2m
  
2Edvin Unger
8.2m
IFK Lidingö
8.2m
  
3Elias Bouloussaa
8.33
IFK Lidingö
8.33
  
4David Hedlund CarlsonBromma IF
8.58
  
5Filip EkströmBromma IF
8.78
  
6Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
8.93
Spårvägens FK
8.93
  
7Adrian Holma
8.96
PB
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Edvin Unger
8.15
IFK Lidingö
8.15
PB
  
2Elias Bouloussaa
8.29
IFK Lidingö
8.29
PB
  
3David Hedlund CarlsonBromma IF
8.53
PB
  
4Adrian Holma
8.7m
  
5Filip EkströmBromma IF
8.73
PB
  
6Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
8.94
PB
  
7Alexander Arrelöv
9.43
PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Joel EnanderTäby IS
8.24
PB
  
2Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
8.88
Spårvägens FK
8.88
PB
  
3Linus Barenstedt
9.05
IFK Lidingö
9.05
PB
  
4Kalle Ader Berg
9.31
IFK Lidingö
9.31
PB
  
5Leo Lindberg
Leo Lindberg 05, Östersunds GIF
9.43
Östersunds GIF
9.43
PB
  
6Holger EhrströmBromma IF
9.96
PB
  
Heat 3
20 jan
20 jan
1Nicklas Östlund
8.89
IFK Lidingö
8.89
PB
  
2Max Haaber-BernthIFK Lidingö
8.95
PB
  
2Nikolaj Jakshöj
8.95
PB
  
4Viggo StridhTäby IS
9.21
PB
  
5Viktor AnheimTäby IS
9.38
PB
  
6Victor JohnsonBromma IF
9.54
PB
  
P13 800 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Erik Norlén
2:32.94
Täby IS
2:32.94
PB
  
2Vidar Mörk
2:35.89
Boo IF
2:35.89
PB
  
3Nicklas Östlund
2:40.49
IFK Lidingö
2:40.49
PB
  
4Markus Andersson
2:42.26
Västerås FK
2:42.26
PB
  
5John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
2:44.65
Turebergs FK
2:44.65
PB
  
6Leon Borgedahl
2:45.37
Täby IS
2:45.37
PB
  
7Elliot Borgedahl
2:46.85
Täby IS
2:46.85
PB
  
Final B
21 jan
21 jan
1Alexander Hägg
2:41.27
Hässelby SK
2:41.27
PB
  
2Yannick Buchli
2:41.37
Täby IS
2:41.37
PB
  
3Lowe Fuxe Barkvall
2:42.96
Turebergs FK
2:42.96
PB
  
4Leo Lindberg
Leo Lindberg 05, Östersunds GIF
2:47.49
Östersunds GIF
2:47.49
PB
  
5Victor Johnson
2:49.09
Bromma IF
2:49.09
PB
  
6Simon Ryman
2:50.68
2:50.68
PB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Viggo Stridh
10.74
Täby IS
10.74
PB
  
2Yannick BuchliTäby IS
11.64
PB
  
3Victor Johnson
11.75
Bromma IF
11.75
PB
  
4Markus Andersson
12.03
Västerås FK
12.03
PB
  
5Leo Lindberg
Leo Lindberg 05, Östersunds GIF
12.13
Östersunds GIF
12.13
PB
  
Final B
21 jan
21 jan
1Joel EnanderTäby IS
9.73
PB
  
2David Hedlund CarlsonBromma IF
9.86
PB
  
3Elias Bouloussaa
10.79
IFK Lidingö
10.79
PB
  
4John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
11.39
Turebergs FK
11.39
PB
  
5Vidar MörkBoo IF
13.21
PB
  
P13 Höjd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Joel EnanderTäby IS
1.57
PB
  
2Filip EkströmBromma IF
1.45
PB
  
3Fabian Gyldén SvenssonIFK Lidingö
1.38
PB
  
4Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
1.34
PB
  
5Adrian Holma
1.34
PB
  
6Nikolaj Jakshöj
1.34
PB
  
7Viggo StridhTäby IS
1.34
PB
  
8Kalle Ader Berg
1.30
IFK Lidingö
1.30
PB
  
9Oscar Heaton
1.25
Huddinge AIS
1.25
PB
  
10Alexsander HeatonHuddinge AIS
1.25
PB
  
11Gustav Rydåker
1.20
Örbyhus IF
1.20
PB
  
12Leo Lindberg
Leo Lindberg 05, Östersunds GIF
1.20
Östersunds GIF
1.20
PB
  
13Victor JohnsonBromma IF
1.15
PB
  
P13 Längd (zon)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Joel EnanderTäby IS
4.96
PB
  
2David Hedlund CarlsonBromma IF
4.72
PB
  
3Filip EkströmBromma IF
4.69
PB
  
4Elias Bouloussaa
4.60
IFK Lidingö
4.60
PB
  
5Viggo StridhTäby IS
4.47
PB
  
6Nikolaj Jakshöj
4.42
PB
  
7Erik NorlénTäby IS
4.38
PB
  
8Nicklas Östlund
4.37
IFK Lidingö
4.37
PB
  
9Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
4.30
PB
  
10Yannick BuchliTäby IS
4.20
PB
  
11Markus Andersson
4.16
Västerås FK
4.16
PB
  
12Linus Barenstedt
4.04
IFK Lidingö
4.04
PB
  
13Victor JohnsonBromma IF
3.98
PB
  
14Leo Lindberg
Leo Lindberg 05, Östersunds GIF
3.86
Östersunds GIF
3.86
PB
  
15Holger EhrströmBromma IF
3.80
PB
  
16Carl Kåver
3.34
Täby IS
3.34
PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Joel Enander
10.13
Täby IS
10.13
PB
  
2Jacob Nilsson
Jacob Nilsson 05, Spårvägen
9.84
Spårvägens FK
9.84
PB
  
3August Calles
9.69
IFK Lidingö
9.69
PB
  
4David Hedlund CarlsonBromma IF
8.84
PB
  
5Viggo StridhTäby IS
8.30
PB
  
6Filip EkströmBromma IF
8.25
PB
  
7Gustav Rydåker
8.02
Örbyhus IF
8.02
PB
  
8Anton Hellstrand HellebergIFK Lidingö
7.81
PB
  
9Victor JohnsonBromma IF
6.58
PB
  
10Viktor AnheimTäby IS
6.43
PB
  
11Adrian Holma
6.32
PB
  
12Holger EhrströmBromma IF
6.25
PB
  
13Alexander Arrelöv
6.23
PB
  
P12 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Elias Kapell
8.58
Hammarby IF
8.58
PB
  
2William LoqvistTäby IS
8.69
PB
  
3William Freifelt
8.8m
Hammarby IF
8.8m
  
4Edvin SidwallTäby IS
8.81
  
5Filip Herre
8.88
Hammarby IF
8.88
PB
  
6John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
9.12
Turebergs FK
9.12
  
7Joel Billing
9.15
Turebergs FK
9.15
PB
  
8Noah Oliveras
Noah Oliveras 06, Mälarhöjden
9.25
Mälarhöjdens IK
9.25
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1William Freifelt
8.88
Hammarby IF
8.88
PB
  
2Joel Billing
9.1m
Turebergs FK
9.1m
  
3Benjamin GummerusTäby IS
9.3m
  
4Alfred Berglind
9.46
Hammarby IF
9.46
PB
  
5Elliot BorgedahlTäby IS
9.53
PB
  
6Erik Alteskog
11.06
Hammarby IF
11.06
PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Filip Herre
8.95
Hammarby IF
8.95
PB
  
2John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
9.08
Turebergs FK
9.08
PB
  
3Leon BorgedahlTäby IS
9.41
PB
  
4Hugo Aronsson
Hugo Aronsson 06, Åkersberga
9.42
Åkersberga SK
9.42
PB
  
5Henrik Avebäck
9.69
Hammarby IF
9.69
PB
  
6Elliot DomandersTäby IS
9.92
PB
  
Heat 3
20 jan
20 jan
1Noah Oliveras
Noah Oliveras 06, Mälarhöjden
9.18
Mälarhöjdens IK
9.18
PB
  
2Oscar Pettersson
9.5m
IFK Lidingö
9.5m
  
3Ludwig Holzapfel
9.7m
Danderyds SK
9.7m
  
4Oskar Jansson
9.74
Alunda SK
9.74
PB
  
5Mattias BlomquistIFK Lidingö
9.95
PB
  
6Lukas Djurstedt
10.1m
Hammarby IF
10.1m
  
Heat 4
20 jan
20 jan
1Elias Kapell
8.6m
Hammarby IF
8.6m
  
2Edvin SidwallTäby IS
8.72
PB
  
3William LoqvistTäby IS
8.75
PB
  
4Samuel Hillerström StefanssonTäby IS
9.28
PB
  
5Oskar SternerTäby IS
9.76
PB
  
6Simon Ryman
9.78
PB
  
6Wilmer LidgrenTäby IS
9.78
PB
  
P12 Höjd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Jonathan Edberg
1.50
Turebergs FK
1.50
PB
  
2Neo Hall
Neo Hall 06, Hammarby
1.38
Hammarby IF
1.38
PB
  
3Noah Oliveras
Noah Oliveras 06, Mälarhöjden
1.38
Mälarhöjdens IK
1.38
PB
  
4Hugo Aronsson
Hugo Aronsson 06, Åkersberga
1.38
Åkersberga SK
1.38
PB
  
5William Freifelt
1.30
Hammarby IF
1.30
PB
  
6Elias Kapell
1.30
Hammarby IF
1.30
PB
  
6Olle Hart
Olle Hart 06, Lidingö
1.30
IFK Lidingö
1.30
PB
  
8Joel Billing
1.30
Turebergs FK
1.30
PB
  
9Oskar Jansson
1.25
Alunda SK
1.25
PB
  
10Oscar Setthammar
1.25
Västerås FK
1.25
PB
  
11Oskar SternerTäby IS
1.25
PB
  
12Leon BorgedahlTäby IS
1.20
PB
  
13William LoqvistTäby IS
1.20
PB
  
14Filip Herre
1.20
Hammarby IF
1.20
PB
  
15Henrik Avebäck
1.15
Hammarby IF
1.15
PB
  
16Liam Koops
Liam Koops 06, Hammarby
1.15
Hammarby IF
1.15
PB
  
17Mattias BlomquistIFK Lidingö
1.10
PB
  
18Lukas Djurstedt
1.10
Hammarby IF
1.10
PB
  
19Alfred Berglind
1.05
Hammarby IF
1.05
PB
  
20Simon Ryman
1.05
PB
  
Erik Alteskog
NH
Hammarby IF
NH
  
P12 Längd (zon)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Elias Kapell
4.90
Hammarby IF
4.90
PB
  
2William Freifelt
4.37
Hammarby IF
4.37
PB
  
3Filip Herre
4.18
Hammarby IF
4.18
PB
  
4Neo Hall
Neo Hall 06, Hammarby
4.11
Hammarby IF
4.11
PB
  
5Noah Oliveras
Noah Oliveras 06, Mälarhöjden
4.11
Mälarhöjdens IK
4.11
PB
  
6William LoqvistTäby IS
4.06
PB
  
7Tim Laurell
Tim Laurell 06, Hässelby
3.91
Hässelby SK
3.91
PB
  
8Liam Koops
Liam Koops 06, Hammarby
3.81
Hammarby IF
3.81
PB
  
9Alfred Berglind
3.74
Hammarby IF
3.74
PB
  
10Ludwig Holzapfel
3.70
Danderyds SK
3.70
PB
  
11Oscar Pettersson
3.59
IFK Lidingö
3.59
PB
  
12Mattias BlomquistIFK Lidingö
3.35
PB
  
13Lukas Djurstedt
3.21
Hammarby IF
3.21
PB
  
14Erik Alteskog
3.06
Hammarby IF
3.06
PB
  
Final B
20 jan
20 jan
1Jonathan Edberg
4.70
Turebergs FK
4.70
PB
  
2Edvin SidwallTäby IS
4.62
PB
  
3John Bäck
John Bäck 06, Tureberg
4.59
Turebergs FK
4.59
PB
  
4Oscar Setthammar
4.29
Västerås FK
4.29
PB
  
5Joel Billing
4.16
Turebergs FK
4.16
PB
  
6Leon BorgedahlTäby IS
4.14
PB
  
7Hugo Aronsson
Hugo Aronsson 06, Åkersberga
3.88
Åkersberga SK
3.88
PB
  
8Elliot DomandersTäby IS
3.78
PB
  
9Oskar SternerTäby IS
3.76
PB
  
10Elliot BorgedahlTäby IS
3.76
PB
  
11Benjamin GummerusTäby IS
3.70
PB
  
12Simon Ryman
3.54
PB
  
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Elias Kapell
8.55
Hammarby IF
8.55
PB
  
2Vilhelm PsilanderIFK Lidingö
7.97
PB
  
3Oscar Setthammar
7.41
Västerås FK
7.41
PB
  
4William Freifelt
6.77
Hammarby IF
6.77
PB
  
5Joel Billing
6.75
Turebergs FK
6.75
PB
  
6Neo Hall
Neo Hall 06, Hammarby
6.52
Hammarby IF
6.52
PB
  
7Filip Herre
6.49
Hammarby IF
6.49
PB
  
8Benjamin GummerusTäby IS
6.41
PB
  
9Leon BorgedahlTäby IS
6.27
PB
  
10Elliot DomandersTäby IS
6.19
PB
  
11Wilmer LidgrenTäby IS
6.19
PB
  
12Hugo Aronsson
Hugo Aronsson 06, Åkersberga
5.83
Åkersberga SK
5.83
PB
  
13Alfred Berglind
5.61
Hammarby IF
5.61
PB
  
14Oskar SternerTäby IS
5.50
PB
  
15Liam Koops
Liam Koops 06, Hammarby
5.24
Hammarby IF
5.24
PB
  
16Mattias BlomquistIFK Lidingö
5.02
PB
  
17Lukas Djurstedt
5.01
Hammarby IF
5.01
PB
  
18Erik Alteskog
3.91
Hammarby IF
3.91
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Alina LindqvistVäsby IK
7.98
SB
  
2Anna Engelin
Anna Engelin 98, Östersunds GIF
8.09
Östersunds GIF
8.09
SB
  
3Maria SödergrenTäby IS
8.19
SB
  
4Amanda Jansson
8.21
Örbyhus IF
8.21
SB
  
5Levina AhlgrenUpsala IF
8.21
  
6Izabella RipswedenHuddinge AIS
8.31
  
7Caroline Jansson
8.33
Örbyhus IF
8.33
SB
  
8Bianca Sundell
8.54
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Alina LindqvistVäsby IK
8.00
SB
  
2Anna Engelin
Anna Engelin 98, Östersunds GIF
8.16
Östersunds GIF
8.16
SB
  
3Amanda Jansson
8.24
Örbyhus IF
8.24
SB
  
4Caroline Jansson
8.3m
Örbyhus IF
8.3m
  
5Bianca Sundell
8.49
PB
  
6Fanny Jonsson
Fanny Jonsson 99, Östersunds GIF
8.57
Östersunds GIF
8.57
PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Maria SödergrenTäby IS
8.2m
  
2Izabella RipswedenHuddinge AIS
8.27
PB
  
3Levina AhlgrenUpsala IF
8.29
  
4Katja JohnsonTäby IS
8.54
PB
  
K 200 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Caroline KihlblomTäby IS
25.07
PB
  
2Linnéa Frobe
25.19
Täby IS
25.19
PB
  
3Lovisa Linde
25.56
Täby IS
25.56
PB
  
Final B
21 jan
21 jan
1Sofia HultgrenTäby IS
25.95
PB
  
2Lovisa Glavare KarlssonTäby IS
27.09
PB
  
3Emelie Eklund
27.18
Täby IS
27.18
PB
  
Final C
21 jan
21 jan
1Anna Engelin
Anna Engelin 98, Östersunds GIF
26.8m
Östersunds GIF
26.8m
  
2Elin Áslaug HelgadóttirSpårvägens FK
27.72
PB
  
3Katja Johnson
28.55
Täby IS
28.55
PB
  
Final D
21 jan
21 jan
1Josefine LundvallTäby IS
27.02
SB
  
2Liva Gustavsson
29.49
Spårvägens FK
29.49
PB
  
3Sanna Pettersson
Sanna Pettersson 99, Östersunds GIF
29.79
Östersunds GIF
29.79
PB
  
K 60 m häck     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Emilia Karlsson
8.75
Nyköpings BIS
8.75
  
2Sofia MossbergUpsala IF
8.9m
  
3Maria SödergrenTäby IS
9.17
SB
  
4Amanda Eriksson
9.38
Spårvägens FK
9.38
PB
  
Bianca Salming
DNF
Turebergs FK
DNF
  
Final B
21 jan
21 jan
1Josefine SandeliusHammarby IF
9.09
  
2Emelie Nyman Wänseth
9.11
Östersunds GIF
9.11
SB
  
3Helena KolteTäby IS
9.48
SB
  
Levina AhlgrenUpsala IF
DNF
  
K Höjd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Linda Skantze
1.74
IFK Lidingö
1.74
PB
  
1Linn Harryson
1.53
Hammarby IF
1.53
PB
  
2Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
1.72
Västerås FK
1.72
SB
  
3Sanna Pettersson
Sanna Pettersson 99, Östersunds GIF
1.66
Östersunds GIF
1.66
SB
  
4Madeleine SerenhovIFK Lidingö
1.63
SB
  
5Karin Boestad
1.57
IFK Lidingö
1.57
PB
  
K Stav     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Alva Sundin
3.72
Täby IS
3.72
  
2Greta ErlandssonRånäs 4H
3.12
PB
  
3Elena Mitchell
2.72
Hammarby IF
2.72
PB
  
4Norah Lind
2.72
Tyresö FK
2.72
PB
  
5Clara Billing
2.72
Turebergs FK
2.72
PB
  
6Sara WinbergTäby IS
2.62
PB
  
7Alvah Lind
2.52
Tyresö FK
2.52
PB
  
8Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
2.22
Turebergs FK
2.22
PB
  
8Eila JanssonGefle IF
2.22
SB
  
8Tove WidströmTäby IS
2.22
PB
  
11Tyra Tjulander
2.22
Västerås FK
2.22
PB
  
12Kristina HvalgrenIFK Lidingö
2.02
PB
  
K Längd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Malin Marmbrandt
6.04
Västerås FK
6.04
SB
  
2Malin Olsson
5.94
IFK Lidingö
5.94
SB
  
3Emelie Nyman Wänseth
5.64
Östersunds GIF
5.64
PB
  
4Bianca Salming
5.36
Turebergs FK
5.36
SB
  
5Helena KolteTäby IS
5.29
PB
  
6Emilia SjöstrandAIK
5.23
  
7Levina AhlgrenUpsala IF
5.17
SB
  
8Lovisa Olsson
Lovisa Olsson 99, Spårvägen
4.76
Spårvägens FK
4.76
SB
  
9Fanny Jonsson
Fanny Jonsson 99, Östersunds GIF
4.68
Östersunds GIF
4.68
SB
  
Emelie EklundTäby IS
NM
  
Josefine LundvallTäby IS
NM
  
Thea Miilus-LarsenÅkersberga SK
NM
  
Final B
21 jan
21 jan
Elise Hallner
NM
IFK Lidingö
NM
  
K Kula     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Bianca Salming
13.16
Turebergs FK
13.16
SB
  
2Mathilda Eriksson
12.65
Huddinge AIS
12.65
SB
  
3Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
12.48
Västerås FK
12.48
SB
  
4Malin Skogström
12.33
Hässelby SK
12.33
PB
  
5Helena Kolte
11.21
Täby IS
11.21
PB
  
6Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
9.78
Spårvägens FK
9.78
PB
  
Emilia Johansson Ijska
NM
  
Final B
20 jan
20 jan
Christina Tisell Thorsander
NM
  
Emmie Wedin
NM
Turebergs FK
NM
  
Filippa Hanikat
NM
Spårvägens FK
NM
  
Venla EngströmTurebergs FK
NM
  
F17 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Draina Kintu
8.15
Hellas FK
8.15
=SB
  
2Ida Winther
8.19
Turebergs FK
8.19
  
3Leticia BuchliTäby IS
8.23
  
4Molly Freeman
8.24
Hammarby IF
8.24
  
5Jeanne Lindestam
8.24
Danderyds SK
8.24
PB
  
6Elwira Ripsweden
8.3m
Huddinge AIS
8.3m
  
7Victoria DavidssonTyresö FK
8.38
PB
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Draina Kintu
8.15
Hellas FK
8.15
=SB
  
2Elwira Ripsweden
8.25
Huddinge AIS
8.25
PB
  
3Gabriella LindströmFalu IK
8.35
PB
  
4Fredrika PetterssonHammarby IF
8.62
PB
  
5Amanda BladhAIK
8.74
PB
  
6Emilia MerkellGefle IF
9.1m
  
7Filippa GranåsenTäby IS
9.45
PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Junianna Larsen BrolinTäby IS
8.18
SB
  
2Leticia BuchliTäby IS
8.19
SB
  
3Ida Winther
8.22
Turebergs FK
8.22
  
4Jeanne Lindestam
8.31
Danderyds SK
8.31
PB
  
5Liv Andersson
8.49
Rånäs 4H
8.49
PB
  
6Hanna Askling
8.66
Bromma IF
8.66
PB
  
7Lovisa ArlestrandHellas FK
9.1m
  
Heat 3
20 jan
20 jan
1Molly Freeman
8.23
Hammarby IF
8.23
PB
  
2Victoria DavidssonTyresö FK
8.3m
  
3Tyra Johansson
8.39
F Bålsta IK
8.39
PB
  
4Nora Swartz
Nora Swartz 01, Östersunds GIF
8.57
Östersunds GIF
8.57
PB
  
5Sandra Persson
Sandra Persson 02, Östersunds GIF
9.15
Östersunds GIF
9.15
PB
  
6Malika ErnströmHellas FK
9.21
PB
  
7Maja Key Tunedal
9.38
PB
  
F17 200 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Bilge Kaya
26.19
Hellas FK
26.19
PB
  
2Leticia BuchliTäby IS
26.8m
  
Tiffanie MagnussonUpsala IF
DQ
  
Final B
21 jan
21 jan
1Astrid Eggesjö
26.72
Västerås FK
26.72
PB
  
2Amanda Finney NilssonTäby IS
27.07
PB
  
3Elisabeth HvalgrenIFK Lidingö
27.28
SB
  
Final C
21 jan
21 jan
1Caroline CedergrenHellas FK
27.71
  
2Emilia Larson
28.29
Täby IS
28.29
PB
  
3Nora Swartz
Nora Swartz 01, Östersunds GIF
28.98
Östersunds GIF
28.98
PB
  
Final D
21 jan
21 jan
1Amanda BladhAIK
29.33
PB
  
2Kristina Hvalgren
29.46
IFK Lidingö
29.46
PB
  
3Emma Bodin
32.06
Gefle IF
32.06
PB
  
Final E
21 jan
21 jan
1Lovisa ArlestrandHellas FK
30.45
PB
  
2Malika ErnströmHellas FK
31.42
PB
  
3Sandra Persson
Sandra Persson 02, Östersunds GIF
31.85
Östersunds GIF
31.85
PB
  
F17 1500 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Vera Sjöberg
4:55.92
AIK
4:55.92
PB
  
2Johanna Mickels
5:03.22
Eskilstuna FI
5:03.22
  
3Klara Ygeby
5:04.99
Upsala IF
5:04.99
PB
  
4Ida Blom
Ida Blom 02, Hässelby
5:18.87
Hässelby SK
5:18.87
  
5Micaela Jungelin
5:23.45
Hammarby IF
5:23.45
PB
  
6Astou Sene
Astou Sene 02, Tullinge
5:26.50
Tullinge FI
5:26.50
PB
  
7Nora Axelsson
5:31.78
Upsala IF
5:31.78
PB
  
8Liva Gustavsson
5:32.12
Spårvägens FK
5:32.12
SB
  
9Carolina Larson
5:37.95
IFK Lidingö
5:37.95
SB
  
10Johanna Molin
5:45.57
Upsala IF
5:45.57
PB
  
11Emma Bodin
6:22.70
Gefle IF
6:22.70
PB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Lisa Fröberg
9.51
IFK Lidingö
9.51
PB
  
2Amanda Finney NilssonTäby IS
9.62
SB
  
3Tuvalisa RosenquistTjalve IF Norrköping
9.62
  
Leticia BuchliTäby IS
DNF
  
F17 Höjd     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Tuvalisa RosenquistTjalve IF Norrköping
1.60
SB
  
2Lisa Fröberg
1.60
IFK Lidingö
1.60
  
2Tiffanie MagnussonUpsala IF
1.60
PB
  
4Vendela Einberg
1.60
Huddinge AIS
1.60
PB
  
5Elin Träff
Elin Träff 01, Åkersberga
1.50
Åkersberga SK
1.50
SB
  
6Vendela Wahlberg
1.45
IFK Lidingö
1.45
SB
  
7Anna ÖstergrenVisby IF Gute
1.40
PB
  
7Emma Bodin
1.40
Gefle IF
1.40
PB
  
9Julia Richards NilssonBromma IF
1.30
PB
  
F17 Längd     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Bilge Kaya
5.34
Hellas FK
5.34
=PB
  
2Molly Freeman
5.11
Hammarby IF
5.11
SB
  
3Madeleine Aulio
5.07
IFK Lidingö
5.07
SB
  
4Alva Wolwan
5.03
Upsala IF
5.03
SB
  
5Amanda Finney NilssonTäby IS
4.99
=PB
  
6Ella EnanderTäby IS
4.95
SB
  
7Gabriella LindströmFalu IK
4.94
PB
  
8Draina Kintu
4.94
Hellas FK
4.94
SB
  
9Nora Swartz
Nora Swartz 01, Östersunds GIF
4.88
Östersunds GIF
4.88
PB
  
10Victoria DavidssonTyresö FK
4.85
PB
  
11Elisabeth GetahunHellas FK
4.85
SB
  
12Tyra Johansson
4.84
F Bålsta IK
4.84
PB
  
13Leticia BuchliTäby IS
4.72
SB
  
14Hanna Askling
4.68
Bromma IF
4.68
SB
  
15Elin Träff
Elin Träff 01, Åkersberga
4.58
Åkersberga SK
4.58
SB
  
16Fredrika PetterssonHammarby IF
4.52
PB
  
17Emilia MerkellGefle IF
4.20
PB
  
18Sandra Persson
Sandra Persson 02, Östersunds GIF
4.05
Östersunds GIF
4.05
PB
  
19Filippa GranåsenTäby IS
3.86
PB
  
20Anna ÖstergrenVisby IF Gute
3.77
PB
  
21Emma Bodin
3.65
Gefle IF
3.65
PB
  
Liv AnderssonRånäs 4H
NM
  
Nathalie OlssonHammarby IF
NM
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Hannah Hilding
12.23
Tyresö FK
12.23
SB
  
2Amanda Finney NilssonTäby IS
12.05
PB
  
4Vendela Einberg
11.30
Huddinge AIS
11.30
PB
  
5Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
9.90
Hammarby IF
9.90
SB
  
6Victoria DavidssonTyresö FK
8.25
PB
  
7Anna ÖstergrenVisby IF Gute
7.90
PB
  
F15 60 m     
Inne 20 jan

Final A

Final
Inne 20 jan
1Katharina GråmanTyresö FK
7.92
PB
  
2Bella Lindgren De FlonVisby IF Gute
8.19
=PB
  
3Meja Lindberg
Meja Lindberg 03, Östersunds GIF
8.21
Östersunds GIF
8.21
PB
  
4Lisen Rignell
8.29
Bromma IF
8.29
  
6Beata Edelholm
8.52
Hammarby IF
8.52
  
7Klara Avebäck
8.53
Hammarby IF
8.53
  
8Kristina DahlströmTäby IS
8.54
PB
  
Heat 1
20 jan
20 jan
1Bella Lindgren De FlonVisby IF Gute
8.19
PB
  
2Beata Edelholm
8.39
Hammarby IF
8.39
PB
  
3Alma Flygt
8.43
Täby IS
8.43
PB
  
4Alicia Löwhagen
8.67
Hammarby IF
8.67
PB
  
5Amanda Johansson
8.95
Huddinge AIS
8.95
PB
  
6Alva SöderlindTäby IS
8.97
PB
  
7Alva Eriksson
Alva Eriksson 03, Vallentuna
9.05
Vallentuna FK
9.05
PB
  
Heat 2
20 jan
20 jan
1Ellinore DahlbergBromma IF
8.59
PB
  
2Hedda Folkhage
8.63
Turebergs FK
8.63
PB
  
3Elsa Eriksson
8.73
Hässelby SK
8.73
PB
  
4Emilia Johansson Ijska
8.93
PB
  
5Caitlin RorabaughGefle IF
9.13
PB
  
6Josefine LjungfeldtBromma IF
9.22
PB
  
Heat 3
20 jan
20 jan
1Katharina GråmanTyresö FK
8.00
  
2Kristina DahlströmTäby IS
8.4m
  
3Klara Avebäck
8.41
Hammarby IF
8.41
  
4Julia Nilsson
Julia Nilsson 03, Sundbyberg
8.53
Sundbybergs IK
8.53
SB
  
5Kajsa Manzi
8.78
Täby IS
8.78
PB
  
6Juliana AnderssonHuddinge AIS
8.88
PB
  
Heat 4
20 jan
20 jan
1Lisen Rignell
8.28
Bromma IF
8.28
PB
  
1Meja Lindberg
Meja Lindberg 03, Östersunds GIF
8.28
Östersunds GIF
8.28
PB
  
3Moa Nyström
8.5m
Turebergs FK
8.5m
  
4Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
8.78
PB
  
5Moa Ivarsson
8.96
Huddinge AIS
8.96
PB
  
6Maja Thodenius
Maja Thodenius 03, Mälarhöjden
8.98
Mälarhöjdens IK
8.98
PB
  
Heat 5
20 jan
20 jan
1Emma NilssonGefle IF
8.39
PB
  
2Tove Tjeder
8.54
Täby IS
8.54
PB
  
3Parya Darvishi GazianiTurebergs FK
8.99
PB
  
4Victoria WickmanAlunda SK
9.08
PB
  
5Sarah Bracken
9.16
Huddinge AIS
9.16
PB
  
6Tove WidströmTäby IS
9.22
PB
  
7Amanda PetterssonIFK Växjö
10.29
PB
  
F15 200 m     
Inne 21 jan

Final A

Final
Inne 21 jan
1Katharina GråmanTyresö FK
26.44
PB
  
2Bella Lindgren De FlonVisby IF Gute
26.73
PB
  
3Beata Edelholm
27.42
Hammarby IF
27.42
PB
  
Final B
21 jan
21 jan
1Lisen Rignell
27.64
Bromma IF
27.64
PB
  
2Hedda Folkhage
28.6m
Turebergs FK
28.6m
  
3Matilda Persson
32.13
Huddinge AIS
32.13
PB
  
Final C
21 jan
21 jan
1Moa Nyström
28.22
Turebergs FK
28.22
PB
  
2Vanna Ullén
28.33