0
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 |
Män | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 60 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jaquone Hoyte Jaquone Hoyte 98, BAR 6.80 | 98 | BAR | 6.80 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Shivnarine Smalling Shivnarine Smalling 96, JAM 6.81 | 96 | JAM | 6.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Marcus Parker Marcus Parker 97, USA 6.81 | 97 | USA | 6.81 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Darien Tennon Darien Tennon , USA 6.87 | USA | 6.87 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jamel Anderson Jamel Anderson 97, USA 6.97 | 97 | USA | 6.97 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Brandon Letts Brandon Letts 97, CAN 6.91 | 97 | CAN | 6.91 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Andre Edwards Andre Edwards 99, JAM 6.94 | 99 | JAM | 6.94 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 200 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marcus Parker Marcus Parker 97, USA 21.29 | 97 | USA | 21.29 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Khamal Stewart-Baynes Khamal Stewart-Baynes 99, CAN 21.48 | 99 | CAN | 21.48 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Quinton Sansing Quinton Sansing 99, USA 21.85 | 99 | USA | 21.85 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Andre Edwards Andre Edwards 99, JAM 22.15 | 99 | JAM | 22.15 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Junior Charles Junior Charles 96, GRN 47.95 | 96 | GRN | 47.95 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Daniel Gyasi Daniel Gyasi 94, GHA 48.06 | 94 | GHA | 48.06 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Antonio Barrancos Antonio Barrancos 94, ESP 49.99 | 94 | ESP | 49.99 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final E | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ivar Moinat Ivar Moinat 97, NED 50.31 | 97 | NED | 50.31 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final H | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Giovanni Pieters Giovanni Pieters 94, BEL 52.37 | 94 | BEL | 52.37 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 800 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Rayon Buttler Rayon Buttler 97, JAM 1:55.36 | 97 | JAM | 1:55.36 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ricky Harvie Ricky Harvie 95, GBR 1:56.73 | 95 | GBR | 1:56.73 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 1 mile Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ricky Harvie Ricky Harvie 95, GBR 4:12.73 | 95 | GBR | 4:12.73 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ryan Thomson Ryan Thomson 96, GBR 4:18.61 | 96 | GBR | 4:18.61 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Shane Walsh Shane Walsh 93, IRL DNF | 93 | IRL | DNF | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 3000 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Felix Kosgei Felix Kosgei , KEN 8:35.53 | KEN | 8:35.53 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Johen Deleon Johen Deleon , USA 8:36.84 | USA | 8:36.84 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Daniel Reyes Daniel Reyes 96, MEX 8:37.39 | 96 | MEX | 8:37.39 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 60 m häck Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marcus Maxey Marcus Maxey 90, USA 7.90 | 90 | USA | 7.90 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | William Watson William Watson , USA 7.99 | USA | 7.99 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mason Weh Mason Weh 98, LBR 8.07 | 98 | LBR | 8.07 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Dalton Stidham Dalton Stidham 96, USA 8.13 | 96 | USA | 8.13 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Kylon Drones Kylon Drones 95, USA 8.30 | 95 | USA | 8.30 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ayodeji Adedokun Ayodeji Adedokun , USA 8.37 | USA | 8.37 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Patrick Johnson Patrick Johnson 01, USA 8.27 | 01 | USA | 8.27 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Harry Maslen Harry Maslen 96, GBR 8.50 | 96 | GBR | 8.50 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Paris Foster Paris Foster , USA 8.39 | USA | 8.39 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cornelius Coleman Cornelius Coleman 98, USA 8.40 | 98 | USA | 8.40 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Dragan Pešić Dragan Pešić 93, MNE 8.92 | 93 | MNE | 8.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Höjd Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | James Willingham James Willingham , USA 2.07 | USA | 2.07 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kenneth Lloyd Kenneth Lloyd , USA 2.07 | USA | 2.07 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Asani Hylton Asani Hylton 97, JAM 2.02 | 97 | JAM | 2.02 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Harry Maslen Harry Maslen 96, GBR NH | 96 | GBR | NH | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dragan Pešić Dragan Pešić 93, MNE NH | 93 | MNE | NH | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Stav Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Trivett Jones Trivett Jones , USA 5.00 | USA | 5.00 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Hudson Hall Hudson Hall , USA 4.90 | USA | 4.90 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Colin Millsap Colin Millsap , USA 4.70 | USA | 4.70 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Längd Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ifeanyi Otuonye Ifeanyi Otuonye 94, TKS 7.63 | 94 | TKS | 7.63 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Tresteg Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Leon Boyd Leon Boyd , USA 15.38 | USA | 15.38 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Danylo Molchanov Danylo Molchanov 97, UKR 15.09 | 97 | UKR | 15.09 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Abraham Seaneke Abraham Seaneke 96, GHA 14.92 | 96 | GHA | 14.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Fabian Antonio Zavala Fabian Antonio Zavala 92, MEX 14.69 | 92 | MEX | 14.69 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Kula Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Uziel Muñoz Uziel Muñoz 95, MEX 17.81 | 95 | MEX | 17.81 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Duke Kicinski Duke Kicinski 96, USA 17.20 | 96 | USA | 17.20 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Dragan Pešić Dragan Pešić 93, MNE 12.71 | 93 | MNE | 12.71 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 4x400 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Wayland Baptist Wayland Baptist 3:11.33 | USA | 3:11.33 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Quintaveon Poole, Demetrius Turner, Tre Hinds, Sonwabisi Skhosana | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | South Plains South Plains 3:11.96 | USA | 3:11.96 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Junior Charles, Willari Watson, Jordan Atkinson, Montel Hood | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 60 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Cheyenne Hill-Johnson Cheyenne Hill-Johnson , USA 7.61 | USA | 7.61 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Trishawna Crawford Trishawna Crawford 99, JAM 7.64 | 99 | JAM | 7.64 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Kennedy Hudson Kennedy Hudson 98, USA 7.68 | 98 | USA | 7.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Omotayo Abolaji Omotayo Abolaji 98, NGR 7.76 | 98 | NGR | 7.76 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Kaydee Kabia Valda Kaydee Kabia Valda 96, CAN 7.77 | 96 | CAN | 7.77 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Octavia Cato Octavia Cato 98, USA 7.65 | 98 | USA | 7.65 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Chloe Cavazos Chloe Cavazos , USA 7.75 | USA | 7.75 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Brittney Johnson Brittney Johnson 99, USA 7.78 | 99 | USA | 7.78 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 200 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kimisha Chambers Kimisha Chambers 96, JAM 24.34 | 96 | JAM | 24.34 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Taylor Rockwell Taylor Rockwell , USA 24.82 | USA | 24.82 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Shian Hyde Shian Hyde 96, JAM 24.90 | 96 | JAM | 24.90 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jadsia Warden Jadsia Warden 98, USA 24.45 | 98 | USA | 24.45 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mariya Hudson Mariya Hudson 98, USA 24.49 | 98 | USA | 24.49 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kaydee Kabia Valda Kaydee Kabia Valda 96, CAN 24.66 | 96 | CAN | 24.66 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tiana Bowen Tiana Bowen 99, BAR 24.79 | 99 | BAR | 24.79 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Natassha McDonald Natassha McDonald 97, CAN 55.09 | 97 | CAN | 55.09 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | D'Jai Baker D'Jai Baker 98, USA 55.19 | 98 | USA | 55.19 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Satanya Wright Satanya Wright 98, JAM 56.69 | 98 | JAM | 56.69 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nele Heinrich Nele Heinrich 98, GER 56.31 | 98 | GER | 56.31 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Minna Svärd Minna Svärd 98, SWE 56.84 | 98 | SWE | 56.84 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 800 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sandra Szpott Sandra Szpott 96, POL 2:17.77 | 96 | POL | 2:17.77 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nikolina Hrelec Nikolina Hrelec 94, CRO 2:18.00 | 94 | CRO | 2:18.00 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 1 mile Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sandra Szpott Sandra Szpott 96, POL 5:04.83 | 96 | POL | 5:04.83 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 60 m häck Inne | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kimisha Chambers Kimisha Chambers 96, JAM 8.71 | 96 | JAM | 8.71 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kami Norton Kami Norton 95, USA 8.91 | 95 | USA | 8.91 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Ashley Dendy Ashley Dendy , USA 9.41 | USA | 9.41 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Höjd Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Susan Jackson Susan Jackson 89, USA 1.80 | 89 | USA | 1.80 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kaitlin Lumpkins Kaitlin Lumpkins , USA 1.80 | USA | 1.80 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Abigail Kwarteng Abigail Kwarteng 97, GHA 1.75 | 97 | GHA | 1.75 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Ashley Dendy Ashley Dendy , USA 1.55 | USA | 1.55 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Stav Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Heather Shaffer Heather Shaffer , USA 3.70 | USA | 3.70 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Längd Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ruth Usoro Ruth Usoro 97, NGR 5.99 | 97 | NGR | 5.99 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kami Norton Kami Norton 95, USA 5.82 | 95 | USA | 5.82 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mariya Hudson Mariya Hudson 98, USA 5.78 | 98 | USA | 5.78 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Krystal Liburd Krystal Liburd 97, SKN 5.77 | 97 | SKN | 5.77 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Tresteg Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Rellie Kaputin Rellie Kaputin 93, PNG 12.93 | 93 | PNG | 12.93 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cathilee Mullings Cathilee Mullings 97, JAM 12.09 | 97 | JAM | 12.09 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Kula Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Daisy Osakue Daisy Osakue 96, ITA 15.26 | 96 | ITA | 15.26 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Crystal Onwukaife Crystal Onwukaife , USA 14.92 | USA | 14.92 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Cheyenne Williams Cheyenne Williams 96, USA 13.41 | 96 | USA | 13.41 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Paitlyn Tankersley Paitlyn Tankersley , USA 13.26 | USA | 13.26 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Vikt Inne Final A Final | Inne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Daisy Osakue Daisy Osakue 96, ITA 15.76 | 96 | ITA | 15.76 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|