24.10
24.10
24.10
21.10
17.10
23.10
23‐24.10
9.9
17.10
16.10
23.10
23.10
22.10
21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
Tävlande: 304 (139+165)   Starter: 510 (246+264)


select distinct results18.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results18.Ind AS Indiiy, results18.ID AS ID, results18.ID AS IDI, Events.TF AS type, results18.eventname AS en2, results18.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results18.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results18.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results18.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results18.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results18.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results18.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results18.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results18.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results18.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results18.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results18.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results18.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results18.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results18.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results18.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results18 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results18.ID AND CASE WHEN results18.Sex=1 and (results18.secondarypos not rlike ('K|F') or results18.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results18.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results18.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results18.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results18.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results18.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results18.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results18.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results18.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results18.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results18.iid LEFT JOIN world.countries ON results18.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results18.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results18.IID=combinedmen.parentid AND results18.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results18.IID=combinedwomen.parentid AND results18.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results18.iid=womenpbestsweden.iid AND (results18.Sex=2 OR results18.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results18.iid=womensbestsweden.iid AND (results18.Sex=2 OR results18.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results18.CID= 12903014 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results18.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results18.AGO=12 THEN 999999 ELSE results18.AGO END, results18.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 60 m     
Inne
Inne
Final B
2Edward Appelberg
Edward Appelberg 01, Lidköpings IS
7.45
Lidköpings IS
7.45
PB
  
2Casper GustafssonIK Ymer
7.77
PB
  
M 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sondre Martinsen
Sondre Martinsen 03, NOR
2:45.86
03NOR
2:45.86
PB
  
2Abdullahi Dahir Rabi
Abdullahi Dahir Rabi 03, SOM
2:46.38
03SOM
2:46.38
PB
  
3Håvard Dale Foyn Skovly
Håvard Dale Foyn Skovly 03, NOR
2:50.98
03NOR
2:50.98
PB
  
4Trym Fjøsne Hexeberg
Trym Fjøsne Hexeberg 03, NOR
2:53.63
03NOR
2:53.63
PB
  
5Johannes Galåen
Johannes Galåen 03, NOR
2:56.94
03NOR
2:56.94
PB
  
6Rasmus Haak
Rasmus Haak 03, Stenungsunds FI
3:04.34
F Stenungsunds FI
3:04.34
PB
  
7Abdishakur JulioIK Ymer
3:08.10
PB
  
8Jonas Magnusson
3:08.77
Hälle IF
3:08.77
PB
  
9Jostein Henri Liland
Jostein Henri Liland 04, NOR
3:09.27
04NOR
3:09.27
PB
  
10Vilmer Andersson
Vilmer Andersson 04, Trollhättan FIK
3:10.45
Trollhättan FIK
3:10.45
PB
  
11Noel Edvinsson
3:15.31
IF Göta Karlstad
3:15.31
PB
  
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
7.00
PB
  
2Jonathan Holen
Jonathan Holen 01, NOR
7.21
01NOR
7.21
PB
  
3Jo Magnus Ryen Aalerud
Jo Magnus Ryen Aalerud 01, NOR
7.40
01NOR
7.40
PB
  
4Simon AvramssonIK Ymer
7.43
PB
  
5Sam Wingqvist
7.64
PB
  
6Kristian Trigueno Steen
Kristian Trigueno Steen 01, NOR
7.70
01NOR
7.70
PB
  
Final B
1Anders Nikolai Bovolden
Anders Nikolai Bovolden 01, NOR
7.34
01NOR
7.34
PB
  
2Edward Appelberg
Edward Appelberg 01, Lidköpings IS
7.45
Lidköpings IS
7.45
=PB
  
3Alfred Hauane
Alfred Hauane 01, NOR
7.53
01NOR
7.53
PB
  
4Sebastian Plows
Sebastian Plows 01, NOR
7.56
01NOR
7.56
PB
  
5Abdifatah Mohammed
7.73
PB
  
6Vahid Hassani
Vahid Hassani 01, Håfreström
7.83
Håfreströms IF
7.83
PB
  
P17 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Thomas Graftås
Thomas Graftås 01, NOR
23.72
01NOR
23.72
PB
  
2Simon AvramssonIK Ymer
23.91
PB
  
Albin EnbackerIF Göta Karlstad
DQ
  
Final B
1Sebastian Plows
Sebastian Plows 01, NOR
23.75
01NOR
23.75
PB
  
2Alfred Hauane
Alfred Hauane 01, NOR
24.49
01NOR
24.49
PB
  
3Bilal Ali
Bilal Ali 01, Dals Södra
27.16
Dals Södra FFI
27.16
PB
  
Final C
1Kristian Trigueno Steen
Kristian Trigueno Steen 01, NOR
24.22
01NOR
24.22
PB
  
2Jo Magnus Ryen Aalerud
Jo Magnus Ryen Aalerud 01, NOR
24.51
01NOR
24.51
PB
  
3Nahom Hailu
25.30
IF Göta Karlstad
25.30
PB
  
Final D
1Jonathan Holen
Jonathan Holen 01, NOR
23.94
01NOR
23.94
PB
  
2Edward Appelberg
Edward Appelberg 01, Lidköpings IS
24.14
Lidköpings IS
24.14
PB
  
3Rohullah Qasemi
26.20
PB
  
P17 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Moa Abounnachat Bollerød
Moa Abounnachat Bollerød 01, NOR
4:16.78
01NOR
4:16.78
PB
  
2Nils Bredin
4:18.14
Hälle IF
4:18.14
PB
  
3Sharmarke Ahmed
4:24.21
Hälle IF
4:24.21
PB
  
4Theodor Berre Jacobsen
Theodor Berre Jacobsen 01, NOR
4:27.16
01NOR
4:27.16
PB
  
5Håvard Petterson
Håvard Petterson 01, NOR
4:30.34
01NOR
4:30.34
PB
  
6Nahom Hailu
4:30.54
IF Göta Karlstad
4:30.54
PB
  
7David Cannmo
David Cannmo 01, Trollhättan FIK
4:31.77
Trollhättan FIK
4:31.77
SB
  
8Mathias Bjerke Pedersen
Mathias Bjerke Pedersen 01, NOR
4:38.66
01NOR
4:38.66
PB
  
9Nils Tveite
Nils Tveite 02, NOR
4:42.03
02NOR
4:42.03
PB
  
10Oscar Eliasson
4:45.14
Alingsås IF
4:45.14
PB
  
11Abdifatah Mohammed
4:49.16
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Markus Rooth
Markus Rooth 01, NOR
8.16
01NOR
8.16
PB
  
2Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
8.22
PB
  
3Henrik Flåtnes
Henrik Flåtnes 01, NOR
8.47
01NOR
8.47
PB
  
4Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
8.90
Lidköpings IS
8.90
PB
  
5Jo Magnus Ryen Aalerud
Jo Magnus Ryen Aalerud 01, NOR
9.05
01NOR
9.05
PB
  
6Edgaras CerniauskasBrattås CK
9.30
PB
  
Final B
1Sander Aae Skotheim
Sander Aae Skotheim 02, NOR
8.73
02NOR
8.73
PB
  
2Alfred Hauane
Alfred Hauane 01, NOR
9.09
01NOR
9.09
PB
  
3Simon AvramssonIK Ymer
10.46
PB
  
4Vahid Hassani
Vahid Hassani 01, Håfreström
10.56
Håfreströms IF
10.56
PB
  
5Albin Enbacker
11.09
IF Göta Karlstad
11.09
PB
  
6Nils Tveite
Nils Tveite 02, NOR
12.00
02NOR
12.00
PB
  
P17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sander Aae Skotheim
Sander Aae Skotheim 02, NOR
1.93
02NOR
1.93
PB
  
2Henrik Flåtnes
Henrik Flåtnes 01, NOR
1.85
01NOR
1.85
PB
  
3Markus Rooth
Markus Rooth 01, NOR
1.77
01NOR
1.77
PB
  
4Edgaras CerniauskasBrattås CK
1.73
  
5Tor Jansen
Tor Jansen 02, NOR
1.65
02NOR
1.65
PB
  
6Vebjørn Sæten Skre
Vebjørn Sæten Skre 02, NOR
1.61
02NOR
1.61
PB
  
7Daniel Adolfsson
1.61
Tingbergs AIS
1.61
SB
  
8Pavel Larsson
1.49
Istrums SK
1.49
PB
  
9Albin Enbacker
1.45
IF Göta Karlstad
1.45
PB
  
10Rohullah Qasemi
1.37
PB
  
P17 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sander Aae Skotheim
Sander Aae Skotheim 02, NOR
3.47
02NOR
3.47
PB
  
2Oliver Ellström
3.37
IF Göta Karlstad
3.37
PB
  
3Edgaras CerniauskasBrattås CK
2.87
PB
  
4Melker Drackner
Melker Drackner 01, Lidköpings IS
2.87
Lidköpings IS
2.87
PB
  
5Rikard Throgen-HedinSK Bore
2.57
PB
  
6David Adolfsson
2.47
Tingbergs AIS
2.47
PB
  
7Lucas Fernandes Thom Gjesdal
Lucas Fernandes Thom Gjesdal 05, NOR
2.37
05NOR
2.37
PB
  
8Rolf Magnus Marstein Kristiansen
Rolf Magnus Marstein Kristiansen 06, NOR
2.37
06NOR
2.37
PB
  
9Agustin HilmerssonIK Orient
1.97
PB
  
10Olle Jacobson
1.97
Istrums SK
1.97
PB
  
11Casper Bergstrand
Casper Bergstrand 04, Stenungsunds FI
1.87
F Stenungsunds FI
1.87
PB
  
Tobias Rian
Tobias Rian 05, NOR
NH
05NOR
NH
  
P17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Henrik Flåtnes
Henrik Flåtnes 01, NOR
7.12
01NOR
7.12
PB
  
2Markus Rooth
Markus Rooth 01, NOR
6.53
01NOR
6.53
PB
  
3Bereket Wayu
Bereket Wayu 01, NOR
6.42
01NOR
6.42
PB
  
4Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
6.01
PB
  
5Daniel Adolfsson
5.72
Tingbergs AIS
5.72
SB
  
6Vahid Hassani
Vahid Hassani 01, Håfreström
5.64
Håfreströms IF
5.64
  
7Kristian Trigueno Steen
Kristian Trigueno Steen 01, NOR
5.55
01NOR
5.55
PB
  
8Christian Andrés Lervik
Christian Andrés Lervik 02, NOR
5.48
02NOR
5.48
PB
  
9Pavel Larsson
5.18
Istrums SK
5.18
PB
  
10Lars Ådland
Lars Ådland 02, NOR
5.15
02NOR
5.15
PB
  
11Rohullah Qasemi
5.01
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johannes OlssonHälle IF
14.04
PB
  
2Daniel Adolfsson
11.74
Tingbergs AIS
11.74
  
3Vebjørn Sæten Skre
Vebjørn Sæten Skre 02, NOR
11.45
02NOR
11.45
PB
  
4Haldor Andersen Knive
Haldor Andersen Knive 01, NOR
10.97
01NOR
10.97
PB
  
5Andreas Støwer-Rohdin
Andreas Støwer-Rohdin 02, NOR
10.52
02NOR
10.52
PB
  
6Philip Robertsson
Philip Robertsson 01, Lidköpings IS
10.49
Lidköpings IS
10.49
PB
  
7Anders Nikolai Bovolden
Anders Nikolai Bovolden 01, NOR
9.01
01NOR
9.01
PB
  
8Nahom Hailu
8.81
IF Göta Karlstad
8.81
PB
  
9Jonathan Sörgren
8.34
Dals Södra FFI
8.34
PB
  
10Abdifatah Mohammed
7.99
PB
  
11Lars Ådland
Lars Ådland 02, NOR
7.05
02NOR
7.05
PB
  
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jhon Johansson
7.53
Alingsås IF
7.53
  
2Sondre Audahl Vik
Sondre Audahl Vik 04, NOR
7.72
04NOR
7.72
PB
  
3Abraham Sandvin Vogelsang
Abraham Sandvin Vogelsang 03, NOR
7.75
03NOR
7.75
PB
  
4Lukas Ellström
7.76
IF Göta Karlstad
7.76
PB
  
5Casper Bergstrand
Casper Bergstrand 04, Stenungsunds FI
7.85
F Stenungsunds FI
7.85
PB
  
6Mats Karlsen
Mats Karlsen 03, NOR
8.10
03NOR
8.10
PB
  
Final B
1Simen Nordheim Berg
Simen Nordheim Berg 03, NOR
7.59
03NOR
7.59
PB
  
2Casper GustafssonIK Ymer
7.77
=PB
  
3Vidar WingqvistHälle IF
8.10
PB
  
4Akshathan Nadarajah
Akshathan Nadarajah 03, NOR
8.31
03NOR
8.31
PB
  
5Fritz Moström
8.47
IF Göta Karlstad
8.47
PB
  
P15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sigurd Clementsen
Sigurd Clementsen 03, NOR
24.35
03NOR
24.35
PB
  
2Håvard Dale Foyn Skovly
Håvard Dale Foyn Skovly 03, NOR
24.40
03NOR
24.40
PB
  
3Nils Ekström
Nils Ekström 03, Trollhättan FIK
25.24
Trollhättan FIK
25.24
PB
  
Final B
1Oliver Ellström
24.65
IF Göta Karlstad
24.65
PB
  
2Vidar WingqvistHälle IF
26.23
PB
  
3Abdullahi Dahir Rabi
Abdullahi Dahir Rabi 03, SOM
26.78
03SOM
26.78
PB
  
Final C
1Emil Nordal
Emil Nordal 03, NOR
25.03
03NOR
25.03
PB
  
2Jhon Johansson
25.24
Alingsås IF
25.24
PB
  
3Mats Karlsen
Mats Karlsen 03, NOR
26.01
03NOR
26.01
PB
  
Final D
1Alexander CarlssonHälle IF
26.93
PB
  
2Akshathan Nadarajah
Akshathan Nadarajah 03, NOR
28.04
03NOR
28.04
PB
  
Love LindströmIF Göta Karlstad
DQ
  
P15 60 m häck (83.8 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mats William Marrot
Mats William Marrot 03, NOR
8.82
03NOR
8.82
PB
  
2Nils Ekström
Nils Ekström 03, Trollhättan FIK
9.01
Trollhättan FIK
9.01
PB
  
3Casper Bergstrand
Casper Bergstrand 04, Stenungsunds FI
9.23
F Stenungsunds FI
9.23
PB
  
4Sigurd Clementsen
Sigurd Clementsen 03, NOR
9.97
03NOR
9.97
PB
  
5Rikard Throgen-HedinSK Bore
10.01
PB
  
Final B
1Marcus Westh
Marcus Westh 03, Lidköpings IS
9.25
Lidköpings IS
9.25
PB
  
2Sigve Johan Tjørn Lie
Sigve Johan Tjørn Lie 03, NOR
9.62
03NOR
9.62
PB
  
3Oliver Sonnerup
9.62
Brattås CK
9.62
PB
  
4Love Lindström
10.64
IF Göta Karlstad
10.64
PB
  
5Johannes Galåen
Johannes Galåen 03, NOR
11.47
03NOR
11.47
PB
  
P15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Melwin Lycke HolmKils AIK
1.93
  
2Agustin HilmerssonIK Orient
1.89
PB
  
3Erik HögbergTibro AIK
1.69
PB
  
4Abraham Sandvin Vogelsang
Abraham Sandvin Vogelsang 03, NOR
1.61
03NOR
1.61
PB
  
5Petter Berg
Petter Berg 03, NOR
1.61
03NOR
1.61
PB
  
6Oliver ForsströmHälle IF
1.57
SB
  
7Emil Nordal
Emil Nordal 03, NOR
1.57
03NOR
1.57
PB
  
7Edvin SandströmTibro AIK
1.57
  
9Gaute Andreassen
Gaute Andreassen 03, NOR
1.57
03NOR
1.57
PB
  
10Sondre Overskeid
Sondre Overskeid 03, NOR
1.53
03NOR
1.53
PB
  
11Mats Karlsen
Mats Karlsen 03, NOR
1.41
03NOR
1.41
PB
  
12Love Lindström
1.33
IF Göta Karlstad
1.33
PB
  
P15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oliver Ellström
5.94
IF Göta Karlstad
5.94
PB
  
2Abraham Sandvin Vogelsang
Abraham Sandvin Vogelsang 03, NOR
5.66
03NOR
5.66
PB
  
3Mats William Marrot
Mats William Marrot 03, NOR
5.61
03NOR
5.61
PB
  
4Sondre Audahl Vik
Sondre Audahl Vik 04, NOR
5.38
04NOR
5.38
PB
  
5Aksel Maute Torjesen
Aksel Maute Torjesen 04, NOR
5.24
04NOR
5.24
PB
  
6Marcus Westh
Marcus Westh 03, Lidköpings IS
5.11
Lidköpings IS
5.11
PB
  
7Fritz Moström
5.04
IF Göta Karlstad
5.04
PB
  
8Casper GustafssonIK Ymer
4.98
PB
  
9Agustin HilmerssonIK Orient
4.88
  
10Emil Nordal
Emil Nordal 03, NOR
4.80
03NOR
4.80
PB
  
11Gaute Andreassen
Gaute Andreassen 03, NOR
4.66
03NOR
4.66
PB
  
12Tobias Nilsson
Tobias Nilsson 04, Dals Södra
4.60
Dals Södra FFI
4.60
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jørgen Brenna Loennechen
Jørgen Brenna Loennechen 03, NOR
12.87
03NOR
12.87
PB
  
2Håvard Syrstad
Håvard Syrstad 03, NOR
12.46
03NOR
12.46
PB
  
3Lukas Ellström
12.07
IF Göta Karlstad
12.07
PB
  
4Oliver Sonnerup
11.64
Brattås CK
11.64
PB
  
5Øystein Solheim Hytten
Øystein Solheim Hytten 04, NOR
11.52
04NOR
11.52
PB
  
6Rikard Throgen-HedinSK Bore
11.42
PB
  
7Alvin Hedin
Alvin Hedin 03, Strömstads IF
11.20
Strömstads IF
11.20
  
8Petter Berg
Petter Berg 03, NOR
10.33
03NOR
10.33
PB
  
9Gaute Andreassen
Gaute Andreassen 03, NOR
9.48
03NOR
9.48
PB
  
10Viggo Berlin
Viggo Berlin 04, Lidköpings IS
9.01
Lidköpings IS
9.01
PB
  
11Casper GustafssonIK Ymer
8.78
PB
  
12Anass Safiani
Anass Safiani 03, NOR
6.47
03NOR
6.47
PB
  
P13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johan HedenbergIF Hagen
8.29
PB
  
2Lucas Falch Avestruz
Lucas Falch Avestruz 06, NOR
8.51
06NOR
8.51
PB
  
3Albin Alfredsson
8.52
PB
  
4Robin Jenssen-Sæther
Robin Jenssen-Sæther 05, NOR
8.52
05NOR
8.52
PB
  
5Axel Logg
8.56
Hälle IF
8.56
PB
  
6Jakob Aker-Svendsen
Jakob Aker-Svendsen 05, NOR
13.05
05NOR
13.05
PB
  
Final B
1Lars Hedlund
Lars Hedlund 05, Trollhättan FIK
8.42
Trollhättan FIK
8.42
PB
  
2Kristian Drabløs
Kristian Drabløs 05, NOR
8.57
05NOR
8.57
PB
  
3Gabriel Berndtsson Sanders
Gabriel Berndtsson Sanders 06, NOR
8.75
06NOR
8.75
PB
  
4Anton KamperinKils AIK
8.87
PB
  
5Hampus Hassel
8.88
IK Orient
8.88
PB
  
P13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sigmund Le Fjeld
Sigmund Le Fjeld 05, NOR
27.68
05NOR
27.68
PB
  
2Andrei Popa
Andrei Popa 06, Mariestads AIF
29.10
Mariestads AIF
29.10
PB
  
3Daniel Forsman
29.96
IF Göta Karlstad
29.96
PB
  
Final B
1Axel Logg
28.16
Hälle IF
28.16
PB
  
2Robin Jenssen-Sæther
Robin Jenssen-Sæther 05, NOR
28.45
05NOR
28.45
PB
  
Final C
1Kristian Drabløs
Kristian Drabløs 05, NOR
28.83
05NOR
28.83
PB
  
2Leo Bergman
30.20
Brattås CK
30.20
PB
  
3Anton KamperinKils AIK
30.98
PB
  
Final D
1Olle Jacobson
29.10
Istrums SK
29.10
PB
  
2Gabriel Berndtsson Sanders
Gabriel Berndtsson Sanders 06, NOR
29.49
06NOR
29.49
PB
  
P13 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Andreas Fjeld Halvorsen
Andreas Fjeld Halvorsen 05, NOR
2:15.14
05NOR
2:15.14
PB
  
2Halvard Grape Fladby
Halvard Grape Fladby 05, NOR
2:18.12
05NOR
2:18.12
PB
  
3Nikolai Solum
Nikolai Solum 05, NOR
2:20.00
05NOR
2:20.00
PB
  
4Algot Wedberg
2:32.22
Hälle IF
2:32.22
PB
  
5Markus Jensen Sales
Markus Jensen Sales 05, NOR
2:38.63
05NOR
2:38.63
PB
  
6Morten Longvastøl
Morten Longvastøl 05, NOR
2:40.09
05NOR
2:40.09
PB
  
7Lukas Kallin
2:48.92
IK Orient
2:48.92
PB
  
8Tim Wigh Dahlgren
2:59.36
Filipstads IF
2:59.36
PB
  
9Philip Larsson
3:00.59
PB
  
10Rasmus Ehn
3:09.26
Istrums SK
3:09.26
PB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jonathan Hertwig-øDegaard
Jonathan Hertwig-øDegaard 05, NOR
9.62
05NOR
9.62
PB
  
2William Schjerve Moe
William Schjerve Moe 05, NOR
11.06
05NOR
11.06
PB
  
3Daniel Forsman
11.52
IF Göta Karlstad
11.52
PB
  
4Filip Larsson
Filip Larsson 05, Lidköpings IS
20.88
Lidköpings IS
20.88
PB
  
Final B
1Sigmund Le Fjeld
Sigmund Le Fjeld 05, NOR
9.87
05NOR
9.87
PB
  
2Lucas Fernandes Thom Gjesdal
Lucas Fernandes Thom Gjesdal 05, NOR
11.02
05NOR
11.02
PB
  
3Eddie Edvinsson
Eddie Edvinsson 05, Mariestads AIF
11.57
Mariestads AIF
11.57
PB
  
4Tim Wigh Dahlgren
12.56
Filipstads IF
12.56
PB
  
5Erik Carlsson
Erik Carlsson 06, Stenungsunds FI
12.73
F Stenungsunds FI
12.73
PB
  
6Morten Longvastøl
Morten Longvastøl 05, NOR
12.89
05NOR
12.89
PB
  
P13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lars Hedlund
Lars Hedlund 05, Trollhättan FIK
1.53
Trollhättan FIK
1.53
  
2Sebastian Aspelund Nilsen
Sebastian Aspelund Nilsen 05, NOR
1.53
05NOR
1.53
PB
  
3Jakob Aker-Svendsen
Jakob Aker-Svendsen 05, NOR
1.49
05NOR
1.49
PB
  
4Rasmus Ehn
1.45
Istrums SK
1.45
PB
  
5Calle Rydén
1.45
PB
  
6Magnus M. Kristiansen
Magnus M. Kristiansen 06, NOR
1.41
06NOR
1.41
PB
  
7Tim Wigh Dahlgren
1.37
Filipstads IF
1.37
PB
  
8Albin Nilsson WikmanKFUM Arvika
1.29
PB
  
8Calle Gustavsson
1.29
PB
  
10Simen Fritsvold
Simen Fritsvold 05, NOR
1.29
05NOR
1.29
PB
  
11Lucas Fernandes Thom Gjesdal
Lucas Fernandes Thom Gjesdal 05, NOR
1.25
05NOR
1.25
PB
  
P13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Robin Jenssen-Sæther
Robin Jenssen-Sæther 05, NOR
4.86
05NOR
4.86
PB
  
2Sebastian Aspelund Nilsen
Sebastian Aspelund Nilsen 05, NOR
4.82
05NOR
4.82
PB
  
3Olle Jacobson
4.80
Istrums SK
4.80
PB
  
4Lucas Falch Avestruz
Lucas Falch Avestruz 06, NOR
4.73
06NOR
4.73
PB
  
5Andrei Popa
Andrei Popa 06, Mariestads AIF
4.56
Mariestads AIF
4.56
PB
  
6Hampus Hassel
4.39
IK Orient
4.39
PB
  
7Brooklyn Jenssen-Sæther
Brooklyn Jenssen-Sæther 06, NOR
4.28
06NOR
4.28
PB
  
8Albin Nilsson WikmanKFUM Arvika
4.27
PB
  
9Leo Bergman
4.24
Brattås CK
4.24
PB
  
10Jonathan AspetorpKFUM Arvika
4.20
PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Eric Christopher Becklund
Eric Christopher Becklund 05, NOR
9.74
05NOR
9.74
PB
  
2Jonathan Hertwig-øDegaard
Jonathan Hertwig-øDegaard 05, NOR
9.38
05NOR
9.38
PB
  
3Jonathan FrändbergIF Hagen
8.57
PB
  
4Henrik Vineshaugen
Henrik Vineshaugen 06, NOR
8.55
06NOR
8.55
PB
  
5Johan HedenbergIF Hagen
8.52
PB
  
6Axel Logg
8.49
Hälle IF
8.49
PB
  
7Simen Fritsvold
Simen Fritsvold 05, NOR
8.28
05NOR
8.28
PB
  
8Daniel Forsman
8.04
IF Göta Karlstad
8.04
PB
  
9Hjalmar Almén
Hjalmar Almén 05, Strömstad LK
7.91
Strömstad LK
7.91
PB
  
10Albin Alfredsson
7.89
PB
  
11Morten Longvastøl
Morten Longvastøl 05, NOR
5.09
05NOR
5.09
PB
  
Kvinnor
F17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fanny JanssonIFK Sunne
7.90
SB
  
2Vilde Marstein
Vilde Marstein 02, NOR
7.92
02NOR
7.92
PB
  
3Linnea Gateman
Linnea Gateman 01, Strömstads IF
8.06
Strömstads IF
8.06
PB
  
4Siri Kyller
8.44
Tibro AIK
8.44
PB
  
5Elisabella Hjelpedahl
Elisabella Hjelpedahl 02, NOR
8.45
02NOR
8.45
PB
  
6Cornelia Johnsen Braseth
Cornelia Johnsen Braseth 02, NOR
8.67
02NOR
8.67
PB
  
Final B
1Frida Røe Tærum
Frida Røe Tærum 01, NOR
8.06
01NOR
8.06
PB
  
2Saranda Krueziu
Saranda Krueziu 02, NOR
8.20
02NOR
8.20
PB
  
3Hanna Hedin
8.35
IK Orient
8.35
  
4Cecilia ErikssonSäffle FIK
8.40
PB
  
5Alma ErikssonIK Ymer
8.46
PB
  
F17 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Frida Røe Tærum
Frida Røe Tærum 01, NOR
26.15
01NOR
26.15
PB
  
2Siri Kyller
28.82
Tibro AIK
28.82
PB
  
Constance Løken Dahl
Constance Løken Dahl 01, NOR
DQ
01NOR
DQ
  
Final B
1Linnea Gateman
Linnea Gateman 01, Strömstads IF
26.26
Strömstads IF
26.26
  
2Andrea Rooth
Andrea Rooth 02, NOR
26.43
02NOR
26.43
PB
  
3Elisabella Hjelpedahl
Elisabella Hjelpedahl 02, NOR
27.29
02NOR
27.29
PB
  
Final C
1Maria Aaberg
Maria Aaberg 01, NOR
26.98
01NOR
26.98
PB
  
2Olivia Österling StrömstedtIF Göta Karlstad
27.23
SB
  
3Evelina Österman
Evelina Österman 02, Trollhättan FIK
29.94
Trollhättan FIK
29.94
PB
  
Final D
1Saranda Krueziu
Saranda Krueziu 02, NOR
27.62
02NOR
27.62
PB
  
2Linnea Borrman
Linnea Borrman 01, Strömstads IF
28.56
Strömstads IF
28.56
SB
  
3Cecilia Eriksson
29.24
Säffle FIK
29.24
PB
  
F17 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Kristin Svendby Otervik
Kristin Svendby Otervik 01, NOR
4:48.09
01NOR
4:48.09
PB
  
2Mari Roligheten Ruud
Mari Roligheten Ruud 02, NOR
4:51.98
02NOR
4:51.98
PB
  
3Hannah Berntzen Engevik
Hannah Berntzen Engevik 02, NOR
4:52.50
02NOR
4:52.50
PB
  
4Iris Engenes
Iris Engenes 03, NOR
5:05.18
03NOR
5:05.18
PB
  
5Lina Karlsson
Lina Karlsson 02, Lidköpings IS
5:29.88
Lidköpings IS
5:29.88
  
6Alma Sjöberg
5:36.98
Tibro AIK
5:36.98
PB
  
7Filippa Dedorsson
5:55.12
IFK Kristinehamn
5:55.12
PB
  
8Alice Gunnarsson
6:00.43
IK Orient
6:00.43
PB
  
9Linnéa Lindh
6:02.75
IK Orient
6:02.75
PB
  
10Sara Furnes
Sara Furnes 02, NOR
NT
02NOR
NT
PB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Vilde Marstein
Vilde Marstein 02, NOR
8.62
02NOR
8.62
PB
  
2Maria Aaberg
Maria Aaberg 01, NOR
9.12
01NOR
9.12
PB
  
3Hanna Hedin
9.45
IK Orient
9.45
PB
  
4Lisa Holmberg
Lisa Holmberg 02, Lidköpings IS
9.53
Lidköpings IS
9.53
PB
  
5Cornelia Johnsen Braseth
Cornelia Johnsen Braseth 02, NOR
9.55
02NOR
9.55
PB
  
6Ada Westerlund
Ada Westerlund 02, NOR
9.60
02NOR
9.60
PB
  
Final B
1Andrea Rooth
Andrea Rooth 02, NOR
8.99
02NOR
8.99
PB
  
2Line Aasland
Line Aasland 01, NOR
10.11
01NOR
10.11
PB
  
3Alice GunnarssonIK Orient
10.16
PB
  
4Agnes Brunnsgård
10.78
IFK Kristinehamn
10.78
PB
  
5Jenny Jonsson
Jenny Jonsson 02, Lidköpings IS
10.84
Lidköpings IS
10.84
PB
  
F17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Olivia Österling StrömstedtIF Göta Karlstad
1.65
PB
  
2Andrea Modin Engesæth
Andrea Modin Engesæth 01, NOR
1.61
01NOR
1.61
SB
  
3Anastasia Schnell
Anastasia Schnell 01, GER
1.57
01GER
1.57
PB
  
4Lisa Holmberg
Lisa Holmberg 02, Lidköpings IS
1.57
Lidköpings IS
1.57
SB
  
4Julie Von Krogh
Julie Von Krogh 01, NOR
1.57
01NOR
1.57
PB
  
6Elina Bergman
1.53
Brattås CK
1.53
  
7Jenny Jonsson
Jenny Jonsson 02, Lidköpings IS
1.53
Lidköpings IS
1.53
SB
  
8Andrea Rooth
Andrea Rooth 02, NOR
1.49
02NOR
1.49
PB
  
9Hedda Kronstrand Kvalvåg
Hedda Kronstrand Kvalvåg 02, NOR
1.49
02NOR
1.49
PB
  
10Saranda Krueziu
Saranda Krueziu 02, NOR
1.49
02NOR
1.49
PB
  
11Tilde Johansson
1.49
Bokenäs IF
1.49
  
12Emmy Nyström JanssonIF Göta Karlstad
1.45
PB
  
F17 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hedda Marie Kjølberg Hauge
Hedda Marie Kjølberg Hauge 01, NOR
3.77
01NOR
3.77
PB
  
2Alma ErikssonIK Ymer
3.07
SB
  
3Ebba Bremer
2.77
Brattås CK
2.77
  
4Elisabeth Thon Rosvold
Elisabeth Thon Rosvold 02, NOR
2.57
02NOR
2.57
PB
  
5Agnes Brunnsgård
2.57
IFK Kristinehamn
2.57
PB
  
6Jonna Andersson
2.37
Brattås CK
2.37
  
7Marina Weidemannchristiansen
Marina Weidemannchristiansen 02, NOR
2.37
02NOR
2.37
PB
  
8Lea Leivestad Scharff
Lea Leivestad Scharff 01, NOR
2.37
01NOR
2.37
PB
  
9Line Aasland
Line Aasland 01, NOR
2.37
01NOR
2.37
PB
  
10Hilda TörngårdHälle IF
2.27
PB
  
11Emma Carlsson
2.07
Istrums SK
2.07
=PB
  
12Silje Eide Nygård
Silje Eide Nygård 03, NOR
1.97
03NOR
1.97
PB
  
13Siobhan CroninIstrums SK
1.87
PB
  
14Julie Bjørge Madsen
Julie Bjørge Madsen 05, NOR
1.77
05NOR
1.77
PB
  
15Malin Johansson
1.57
IK Vikingen
1.57
PB
  
Hanna KarlssonIF Göta Karlstad
NH
  
Isabella Alida Indrebø
Isabella Alida Indrebø 04, NOR
NH
04NOR
NH
  
F17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Maria Aaberg
Maria Aaberg 01, NOR
5.47
01NOR
5.47
SB
  
2Hedda Kronstrand Kvalvåg
Hedda Kronstrand Kvalvåg 02, NOR
5.43
02NOR
5.43
PB
  
3Fanny JanssonIFK Sunne
5.34
SB
  
4Andrea Modin Engesæth
Andrea Modin Engesæth 01, NOR
5.27
01NOR
5.27
SB
  
5Amilia Bolsø Mediaa
Amilia Bolsø Mediaa 01, NOR
4.94
01NOR
4.94
PB
  
6Linnéa Lindh
4.94
IK Orient
4.94
  
7Anastasia Schnell
Anastasia Schnell 01, GER
4.92
01GER
4.92
PB
  
8Lisa Holmberg
Lisa Holmberg 02, Lidköpings IS
4.85
Lidköpings IS
4.85
PB
  
9Sara Furnes
Sara Furnes 02, NOR
4.81
02NOR
4.81
PB
  
10Filippa Dedorsson
4.53
IFK Kristinehamn
4.53
SB
  
11Tova Holmberg
Tova Holmberg 01, Lidköpings IS
4.44
Lidköpings IS
4.44
PB
  
12Martina OlssonIK Orient
4.00
SB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elisabeth Thon Rosvold
Elisabeth Thon Rosvold 02, NOR
13.47
02NOR
13.47
PB
  
2Amanda Fridberg
12.09
IF Göta Karlstad
12.09
SB
  
3Jenny Jonsson
Jenny Jonsson 02, Lidköpings IS
11.41
Lidköpings IS
11.41
SB
  
4Anastasia Schnell
Anastasia Schnell 01, GER
10.79
01GER
10.79
PB
  
5Petra BäckströmSäffle FIK
10.24
SB
  
6Hannah Johansson
Hannah Johansson 01, Stenungsunds FI
10.09
F Stenungsunds FI
10.09
  
7Vilde Marstein
Vilde Marstein 02, NOR
9.47
02NOR
9.47
PB
  
8Hedda Kronstrand Kvalvåg
Hedda Kronstrand Kvalvåg 02, NOR
9.13
02NOR
9.13
PB
  
9Emmy Lindström HelmerssonHälle IF
8.99
PB
  
10Amilia Bolsø Mediaa
Amilia Bolsø Mediaa 01, NOR
8.72
01NOR
8.72
PB
  
11Tova Holmberg
Tova Holmberg 01, Lidköpings IS
8.62
Lidköpings IS
8.62
PB
  
12Selma Folkedahl
Selma Folkedahl 01, NOR
8.37
01NOR
8.37
PB
  
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elvira Tanderud
Elvira Tanderud 04, Trollhättan FIK
7.87
Trollhättan FIK
7.87
  
2Kajsa Rooth
Kajsa Rooth 03, NOR
8.08
03NOR
8.08
PB
  
3Ebba Wulcan
8.11
Säffle FIK
8.11
SB
  
4Minna Geerts
Minna Geerts 03, Håfreström
8.20
Håfreströms IF
8.20
  
5Hedvik Kallåk
Hedvik Kallåk 04, NOR
8.23
04NOR
8.23
PB
  
6Andrea Madsen Eide
Andrea Madsen Eide 03, NOR
8.71
03NOR
8.71
PB
  
Final B
1Sissel Eliasson
8.10
Alingsås IF
8.10
  
2Elina Løken Dahl
Elina Løken Dahl 03, NOR
8.18
03NOR
8.18
PB
  
3Stella Seraina Wang
Stella Seraina Wang 03, NOR
8.24
03NOR
8.24
PB
  
4Maya Norling
Maya Norling 03, NOR
8.40
03NOR
8.40
PB
  
5Bea Vold JohannessonIFK Sunne
8.47
PB
  
6Elin Olausson
8.66
IK Orient
8.66
PB
  
F15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elvira Tanderud
Elvira Tanderud 04, Trollhättan FIK
25.99
Trollhättan FIK
25.99
PB
  
2Hanna Karlsson
27.34
IF Göta Karlstad
27.34
PB
  
3Minna Geerts
Minna Geerts 03, Håfreström
28.05
Håfreströms IF
28.05
  
Final B
1Anne Gine Løvnes
Anne Gine Løvnes 03, NOR
27.37
03NOR
27.37
PB
  
2Solveig Emilie Johansen
Solveig Emilie Johansen 03, NOR
27.51
03NOR
27.51
PB
  
3Helle Madsen Auensen
Helle Madsen Auensen 03, NOR
28.53
03NOR
28.53
PB
  
Final C
1Sissel Eliasson
27.47
Alingsås IF
27.47
PB
  
2Maya Norling
Maya Norling 03, NOR
28.48
03NOR
28.48
PB
  
3Bea Vold JohannessonIFK Sunne
28.73
PB
  
Final D
1Stella Seraina Wang
Stella Seraina Wang 03, NOR
27.62
03NOR
27.62
PB
  
2Anna Mathilde Blegen
Anna Mathilde Blegen 03, NOR
28.48
03NOR
28.48
PB
  
3Tilda Knauer
28.67
Hälle IF
28.67
PB
  
F15 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Marthe Johanne Hjelmeseth
Marthe Johanne Hjelmeseth 04, NOR
3:01.41
04NOR
3:01.41
PB
  
2Ingvild Brennhovd
Ingvild Brennhovd 03, NOR
3:02.51
03NOR
3:02.51
PB
  
3Sigrid Alvik
Sigrid Alvik 03, NOR
3:02.91
03NOR
3:02.91
PB
  
4Anna Marie Nordengen Sirevåg
Anna Marie Nordengen Sirevåg 04, NOR
3:05.27
04NOR
3:05.27
PB
  
5Helle Madsen Auensen
Helle Madsen Auensen 03, NOR
3:12.53
03NOR
3:12.53
PB
  
6Lova Perman
3:13.75
IF Göta Karlstad
3:13.75
SB
  
7Sabina Aumo
3:16.34
Hälle IF
3:16.34
PB
  
8Tilda Knauer
3:16.39
Hälle IF
3:16.39
  
9Indra Johansson
Indra Johansson 04, Trollhättan FIK
3:19.00
Trollhättan FIK
3:19.00
PB
  
10Ida Genitz
3:26.10
Istrums SK
3:26.10
PB
  
11Felicia Eriksson
3:34.00
IF Göta Karlstad
3:34.00
PB
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elin Stenhammar
9.30
Alingsås IF
9.30
PB
  
2Hanna Karlsson
9.31
IF Göta Karlstad
9.31
PB
  
3Annie Berntsson
9.43
Brattås CK
9.43
PB
  
4Oda Schatvet
Oda Schatvet 04, NOR
9.60
04NOR
9.60
PB
  
5Isabella Alida Indrebø
Isabella Alida Indrebø 04, NOR
12.18
04NOR
12.18
PB
  
Sara Meland
Sara Meland 03, NOR
DQ
03NOR
DQ
  
Final B
1Elina Løken Dahl
Elina Løken Dahl 03, NOR
9.46
03NOR
9.46
PB
  
2Nora Jolbäck
Nora Jolbäck 04, Lidköpings IS
9.69
Lidköpings IS
9.69
PB
  
3Stella Seraina Wang
Stella Seraina Wang 03, NOR
9.81
03NOR
9.81
PB
  
4Irma TörngårdHälle IF
10.14
PB
  
5Ane Bergsholm
Ane Bergsholm 03, NOR
10.39
03NOR
10.39
PB
  
6Sophie SäweKils AIK
11.20
PB
  
F15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hedvik Kallåk
Hedvik Kallåk 04, NOR
1.53
04NOR
1.53
PB
  
1Kim Rodén
Kim Rodén 03, Håfreström
1.53
Håfreströms IF
1.53
  
3Ane Bergsholm
Ane Bergsholm 03, NOR
1.53
03NOR
1.53
PB
  
4Kajsa Pettersson
Kajsa Pettersson 03, Kristinehamn
1.49
IFK Kristinehamn
1.49
PB
  
5Siobhan CroninIstrums SK
1.49
PB
  
6Ida EngelbrektssonAlingsås IF
1.45
  
7Sophie SäweKils AIK
1.45
PB
  
8Kajsa Rooth
Kajsa Rooth 03, NOR
1.45
03NOR
1.45
PB
  
9Rebekka Roheim
Rebekka Roheim 03, NOR
1.41
03NOR
1.41
PB
  
10Alva Berthel Sveeen
Alva Berthel Sveeen 03, NOR
1.37
03NOR
1.37
PB
  
11Irma TörngårdHälle IF
1.33
PB
  
12Mari Hytten Skyvang
Mari Hytten Skyvang 03, NOR
1.29
03NOR
1.29
PB
  
F15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ebba Wulcan
5.15
Säffle FIK
5.15
SB
  
2Tuva Wikman
4.97
KFUM Arvika
4.97
PB
  
3Hedvik Kallåk
Hedvik Kallåk 04, NOR
4.97
04NOR
4.97
PB
  
4Emma Sophie Gjerland
Emma Sophie Gjerland 03, NOR
4.95
03NOR
4.95
PB
  
5Emelie Falk
Emelie Falk 04, Alingsås
4.94
Alingsås IF
4.94
PB
  
6Lovisa Pettersson
Lovisa Pettersson 03, Lidköpings IS
4.88
Lidköpings IS
4.88
PB
  
7Minna Geerts
Minna Geerts 03, Håfreström
4.84
Håfreströms IF
4.84
PB
  
8Elin Olausson
4.50
IK Orient
4.50
PB
  
9Isabella Alida Indrebø
Isabella Alida Indrebø 04, NOR
4.38
04NOR
4.38
PB
  
10Johanna Johansen
Johanna Johansen 03, NOR
4.34
03NOR
4.34
PB
  
11Anna Normann
Anna Normann 03, NOR
4.19
03NOR
4.19
PB
  
12Helle Madsen Auensen
Helle Madsen Auensen 03, NOR
4.05
03NOR
4.05
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hanna Emilie Hjeltnes
Hanna Emilie Hjeltnes 04, NOR
12.02
04NOR
12.02
PB
  
2Johanna Hallsten
10.47
Dals Södra FFI
10.47
PB
  
3Jonna KronanderIK Ymer
10.38
  
4Emilia Wernerliv
9.76
Kongahälla AIK
9.76
  
5Johanna Johansen
Johanna Johansen 03, NOR
9.56
03NOR
9.56
PB
  
6Kajsa Rooth
Kajsa Rooth 03, NOR
9.45
03NOR
9.45
PB
  
7Bea Vold JohannessonIFK Sunne
9.04
PB
  
8Tiril Lappegård
Tiril Lappegård 03, NOR
9.01
03NOR
9.01
PB
  
9Frøydis Hvaara
Frøydis Hvaara 03, NOR
8.80
03NOR
8.80
PB
  
10Felicia Eriksson
8.77
IF Göta Karlstad
8.77
PB
  
11Lovis Abrahamsson
Lovis Abrahamsson 04, Strömstads IF
8.46
Strömstads IF
8.46
PB
  
12Anna Mathilde Blegen
Anna Mathilde Blegen 03, NOR
7.83
03NOR
7.83
PB
  
F13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
8.37
PB
  
2Ida Borggren
Ida Borggren 05, Stenungsunds FI
8.50
F Stenungsunds FI
8.50
PB
  
3Synne Wikborg
Synne Wikborg 05, NOR
8.55
05NOR
8.55
PB
  
4Svea WikstrandIF Hagen
8.56
PB
  
5Filippa Bertelsen Fadnes
Filippa Bertelsen Fadnes 05, NOR
8.67
05NOR
8.67
PB
  
6Julie Bjørge Madsen
Julie Bjørge Madsen 05, NOR
9.04
05NOR
9.04
PB
  
Final B
1Claudia H Foss
Claudia H Foss 05, NOR
8.49
05NOR
8.49
PB
  
2Ebba Eklund
8.51
IF Hagen
8.51
PB
  
3Tindra Lööf
8.53
Säffle FIK
8.53
PB
  
4Milla Andreassen
Milla Andreassen 05, NOR
8.72
05NOR
8.72
PB
  
5Sabina Kern
8.79
Brattås CK
8.79
PB
  
6Aislin Feliot
Aislin Feliot 05, NOR
8.86
05NOR
8.86
PB
  
F13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Märta Lundström LarssonIF Göta Karlstad
28.16
PB
  
2Claudia H Foss
Claudia H Foss 05, NOR
28.52
05NOR
28.52
PB
  
3Synne Wikborg
Synne Wikborg 05, NOR
28.93
05NOR
28.93
PB
  
Final B
1Chanel MoularéIF Hagen
28.36
PB
  
2Tindra Lööf
28.77
Säffle FIK
28.77
PB
  
3Aislin Feliot
Aislin Feliot 05, NOR
29.16
05NOR
29.16
PB
  
Final C
1Tilde Dahlberg
28.65
Hälle IF
28.65
PB
  
2Svea WikstrandIF Hagen
29.61
PB
  
3Vilja West Evensen
Vilja West Evensen 05, NOR
29.72
05NOR
29.72
PB
  
Final D
1Milla Andreassen
Milla Andreassen 05, NOR
29.63
05NOR
29.63
PB
  
2Sabina Kern
29.73
Brattås CK
29.73
PB
  
3Lotte Bergsholm
Lotte Bergsholm 05, NOR
31.76
05NOR
31.76
PB
  
F13 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Filippa Bertelsen Fadnes
Filippa Bertelsen Fadnes 05, NOR
2:30.41
05NOR
2:30.41
PB
  
2Nelly Elned
2:31.45
Hälle IF
2:31.45
PB
  
3Isabel Eie
Isabel Eie 05, NOR
2:33.22
05NOR
2:33.22
PB
  
4Emelie Olsson
2:37.22
Säffle FIK
2:37.22
PB
  
5Anna Sande
Anna Sande 05, NOR
2:39.59
05NOR
2:39.59
PB
  
6Lathifa Afrah
2:41.06
IF Göta Karlstad
2:41.06
PB
  
7Jolina Nyfeldt
2:44.81
IK Ymer
2:44.81
PB
  
8Cassandra Ødegård Nilsen
Cassandra Ødegård Nilsen 06, NOR
2:45.02
06NOR
2:45.02
PB
  
9Tova Gustafsson
2:45.67
Istrums SK
2:45.67
PB
  
10Malva Arvidsson
2:46.01
Brattås CK
2:46.01
PB
  
11Telma Björk Rostoft Kristjansson
Telma Björk Rostoft Kristjansson 05, NOR
2:46.59
05NOR
2:46.59
PB
  
12Hanna Hjertaas
Hanna Hjertaas 05, NOR
2:47.17
05NOR
2:47.17
PB
  
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Vilhelmina SonnerupBrattås CK
10.32
PB
  
2Telma Björk Rostoft Kristjansson
Telma Björk Rostoft Kristjansson 05, NOR
10.85
05NOR
10.85
PB
  
3Irma Jonhed
10.87
IF Göta Karlstad
10.87
PB
  
4Ellevine Skare
Ellevine Skare 05, NOR
11.03
05NOR
11.03
PB
  
5Julie Bjørge Madsen
Julie Bjørge Madsen 05, NOR
11.42
05NOR
11.42
PB
  
6Anna Carlsson
12.64
Tingbergs AIS
12.64
PB
  
Final B
1Linn Rynning Borander
Linn Rynning Borander 05, NOR
10.50
05NOR
10.50
PB
  
2Tilde Andersson
10.75
IF Göta Karlstad
10.75
PB
  
3Sunniva Indahl
Sunniva Indahl 06, NOR
10.81
06NOR
10.81
PB
  
4Klara TernanderIK Orient
11.16
PB
  
5Marie F Petterson
Marie F Petterson 05, NOR
12.84
05NOR
12.84
PB
  
6Lilly Almqvist
13.45
PB
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sara LarssonKils AIK
1.46
PB
  
2Ebba Eklund
1.46
IF Hagen
1.46
PB
  
3Linnea Hallsten
1.42
Dals Södra FFI
1.42
PB
  
4Doris Erixon
Doris Erixon 05, Stenungsunds FI
1.42
F Stenungsunds FI
1.42
PB
  
5Telma Björk Rostoft Kristjansson
Telma Björk Rostoft Kristjansson 05, NOR
1.42
05NOR
1.42
PB
  
6Engla Sandelin
1.38
PB
  
7Vilja West Evensen
Vilja West Evensen 05, NOR
1.34
05NOR
1.34
PB
  
8Camilla Haugan
Camilla Haugan 05, NOR
1.30
05NOR
1.30
PB
  
9Sunniva Indahl
Sunniva Indahl 06, NOR
1.26
06NOR
1.26
PB
  
10Tova GustafssonIstrums SK
1.26
PB
  
11Anne Grete Løwe Stillerud
Anne Grete Løwe Stillerud 05, NOR
1.22
05NOR
1.22
PB
  
12Lotte Bergsholm
Lotte Bergsholm 05, NOR
1.18
05NOR
1.18
PB
  
F13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ebba Vold JohannessonIFK Sunne
4.76
PB
  
2Tilde DahlbergHälle IF
4.64
PB
  
3Linn Rynning Borander
Linn Rynning Borander 05, NOR
4.60
05NOR
4.60
PB
  
4Claudia H Foss
Claudia H Foss 05, NOR
4.52
05NOR
4.52
PB
  
5Sabina Kern
4.50
Brattås CK
4.50
PB
  
6Anna Sande
Anna Sande 05, NOR
4.47
05NOR
4.47
PB
  
7Chanel MoularéIF Hagen
4.46
PB
  
8Emilia SkattIK Ymer
4.46
PB
  
9Tilde Andersson
4.44
IF Göta Karlstad
4.44
PB
  
10Cassandra Ødegård Nilsen
Cassandra Ødegård Nilsen 06, NOR
4.39
06NOR
4.39
PB
  
11Anne Grete Løwe Stillerud
Anne Grete Løwe Stillerud 05, NOR
4.00
05NOR
4.00
PB
  
12Sunniva Indahl
Sunniva Indahl 06, NOR
3.97
06NOR
3.97
PB
  
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Edvina Norberg
12.26
Ransäters AIS
12.26
PB
  
2Ellevine Skare
Ellevine Skare 05, NOR
11.40
05NOR
11.40
PB
  
3Linnea Fohlén Gladh
Linnea Fohlén Gladh 06, Trollhättan FIK
11.03
Trollhättan FIK
11.03
PB
  
4Klara Berntsson
10.99
Brattås CK
10.99
PB
  
5Emma LarssonKils AIK
10.80
PB
  
6Sofie Lappegård
Sofie Lappegård 05, NOR
10.17
05NOR
10.17
PB
  
7Emilia SkattIK Ymer
8.70
PB
  
8Camilla Haugan
Camilla Haugan 05, NOR
8.58
05NOR
8.58
PB
  
9Tilia Olsson
8.45
Bokenäs IF
8.45
PB
  
10Marie F Petterson
Marie F Petterson 05, NOR
8.01
05NOR
8.01
PB
  
11Ebba Jakobine Bell
Ebba Jakobine Bell 05, NOR
7.87
05NOR
7.87
PB
  
12Anne Grete Løwe Stillerud
Anne Grete Løwe Stillerud 05, NOR
7.57
05NOR
7.57
PB