27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Tybblelundshallen
Tävlande: 513 (218+295)   Starter: 1361 (544+817)

Män
M 60 m     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Henrik Larsson
6.85
IF Göta Karlstad
6.85
PB
  
2Jean-Christian ZirignonHammarby IF
6.96
SB
  
3Jacob Ewertzh
7.05
Hammarby IF
7.05
SB
  
4Markus Ögren
7.26
Hammarby IF
7.26
  
5Eric Sjölund
Eric Sjölund 00, FIN
7.28
00FIN
7.28
=PB
  
6Braulio Ribeiro
Braulio Ribeiro 92, Thorengruppen
7.35
Thorengruppen TFC
7.35
=SB
  
Heat 1
14 jan
14 jan
1Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro
7.15
KFUM Örebro
7.15
SB
  
2Braulio Ribeiro
Braulio Ribeiro 92, Thorengruppen
7.35
Thorengruppen TFC
7.35
SB
  
3Tobias JonssonIK Orient
7.43
  
4Alexander Nyman
7.57
Hanvikens SK
7.57
  
5Johan NordströmFalu IK
7.89
=PB
  
6Niklas Eriksson
8.33
Hanvikens SK
8.33
PB
  
Heat 2
14 jan
14 jan
1Henrik Larsson
6.86
IF Göta Karlstad
6.86
PB
  
2Eric Sjölund
Eric Sjölund 00, FIN
7.28
00FIN
7.28
PB
  
3Henning André
7.34
Nyköpings BIS
7.34
SB
  
4Tim HolmbergFalu IK
7.58
PB
  
5Anton Östebo
Anton Östebo 96, Linköpings GIF
7.77
Linköpings GIF
7.77
PB
  
6Mattias Nestor
Mattias Nestor 70, Linköpings GIF
8.14
Linköpings GIF
8.14
PB
  
Heat 3
14 jan
14 jan
1Jean-Christian ZirignonHammarby IF
7.04
SB
  
2Sebastian LandströmHammarby IF
7.37
SB
  
3Gustav Karlsson
Gustav Karlsson 00, Thorengruppen
7.40
Thorengruppen TFC
7.40
SB
  
4Per Jonsson
7.50
Bollnäs FIK
7.50
SB
  
5Viktor Bergkvist
Viktor Bergkvist 00, Linköpings GIF
7.66
Linköpings GIF
7.66
PB
  
6Peter Johansson
7.81
Hanvikens SK
7.81
PB
  
Heat 4
14 jan
14 jan
1Jacob Ewertzh
7.08
Hammarby IF
7.08
SB
  
2Markus Ögren
7.22
Hammarby IF
7.22
SB
  
3Gustaf Borg
Gustaf Borg 98, Linköpings GIF
7.39
Linköpings GIF
7.39
SB
  
4Kristoffer Kold ErlandsenKFUM Örebro
7.44
PB
  
5Noa Fridell
Noa Fridell 99, Eskilstuna
7.60
Eskilstuna FI
7.60
SB
  
M 200 m     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Henrik Larsson
21.87
IF Göta Karlstad
21.87
SB
  
2Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro
22.41
KFUM Örebro
22.41
PB
  
3Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro
23.42
KFUM Örebro
23.42
PB
  
4Braulio Ribeiro
Braulio Ribeiro 92, Thorengruppen
23.63
Thorengruppen TFC
23.63
SB
  
Final B
13 jan
13 jan
1Gustav Karlsson
Gustav Karlsson 00, Thorengruppen
22.86
Thorengruppen TFC
22.86
PB
  
2Eric Sjölund
Eric Sjölund 00, FIN
23.42
00FIN
23.42
PB
  
3Anton BertilssonHabo FIF-04
23.50
SB
  
4Marcus HagerudAIK
23.64
PB
  
Final C
13 jan
13 jan
1Carl af ForsellesHellas FK
23.18
PB
  
2Johan Claeson
Johan Claeson 01, Linköpings GIF
23.49
Linköpings GIF
23.49
PB
  
3Milo WahlgrenAIK
23.90
PB
  
4Moi Wirunpan
24.14
Gefle IF
24.14
  
Final D
13 jan
13 jan
1Gustaf Otterhed
Gustaf Otterhed 01, Thorengruppen
23.77
Thorengruppen TFC
23.77
PB
  
2Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
24.11
Spårvägens FK
24.11
PB
  
3Anton Sjölund
Anton Sjölund 01, Spårvägen
24.58
Spårvägens FK
24.58
PB
  
Gustav Zetterlund
DQ
KFUM Örebro
DQ
  
Final E
13 jan
13 jan
1Leonard Herzog
24.92
Sävedalens AIK
24.92
PB
  
2Sebastian Svedhammer
26.18
Spårvägens FK
26.18
PB
  
Final F
13 jan
13 jan
1Love LjungqvistHellas FK
25.64
PB
  
2Rodney HundermarkIFK Nora
26.80
PB
  
3Tobias Heldt
27.25
Ludvika FFI
27.25
PB
  
M 400 m     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Kristian Efremov
50.45
Hammarby IF
50.45
SB
  
2Viktor Bergkvist
Viktor Bergkvist 00, Linköpings GIF
51.58
Linköpings GIF
51.58
PB
  
3Erik RosqvistAIK
51.66
  
Olle Tyrsmo
Olle Tyrsmo 00, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
Final B
14 jan
14 jan
1Axel Sandberg
Axel Sandberg 00, KFUM Örebro
53.75
KFUM Örebro
53.75
PB
  
2Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
54.14
KFUM Örebro
54.14
PB
  
3Leo Kvisth
54.29
AIK
54.29
PB
  
4Gustav Zetterlund
55.11
KFUM Örebro
55.11
SB
  
M 800 m     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Yared Kidane
Yared Kidane 99, Eskilstuna
1:55.61
Eskilstuna FI
1:55.61
PB
  
2Omar Nuur
Omar Nuur 01, IFK Växjö
1:56.03
IFK Växjö
1:56.03
PB
  
3Jonatan Gustafsson
1:56.77
KFUM Örebro
1:56.77
PB
  
4William Wickholm
William Wickholm 98, KFUM Örebro
2:01.08
KFUM Örebro
2:01.08
PB
  
5Michael Welday
Michael Welday 99, Stocksäter
2:03.04
Stocksäters IF
2:03.04
PB
  
6Axel Sandberg
Axel Sandberg 00, KFUM Örebro
2:05.12
KFUM Örebro
2:05.12
  
Final B
13 jan
13 jan
1Daniel Ekström
2:07.30
Ärla IF
2:07.30
PB
  
2Emil Renholm
Emil Renholm 01, Linköpings GIF
2:13.27
Linköpings GIF
2:13.27
PB
  
3Rodney HundermarkIFK Nora
2:14.63
PB
  
4Lars Lundegård
Lars Lundegård 65, KFUM Örebro
2:19.06
KFUM Örebro
2:19.06
PB
  
5Hamid Ali
Hamid Ali 99, KFUM Örebro
2:20.43
KFUM Örebro
2:20.43
PB
  
M 1500 m     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Yared Kidane
Yared Kidane 99, Eskilstuna
4:03.31
Eskilstuna FI
4:03.31
PB
  
2Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI
4:03.52
PB
  
3Jonatan Gustafsson
4:07.29
KFUM Örebro
4:07.29
PB
  
4Seare Kibrom
Seare Kibrom 98, Tjalve IF Norrköping
4:09.19
Tjalve IF Norrköping
4:09.19
PB
  
5Thomas Chaillou
Thomas Chaillou 85, KFUM Örebro
4:09.60
KFUM Örebro
4:09.60
SB
  
6Michael Welday
Michael Welday 99, Stocksäter
4:13.71
Stocksäters IF
4:13.71
PB
  
7Melker Forsberg
Melker Forsberg 01, KFUM Örebro
4:15.84
KFUM Örebro
4:15.84
PB
  
8Erik Rosqvist
4:23.88
AIK
4:23.88
PB
  
Final B
14 jan
14 jan
1Elias Rapp
Elias Rapp 99, Västerås
4:21.32
Västerås FK
4:21.32
PB
  
2Felix Davidsson-BerndtssonHammarby IF
4:35.48
PB
  
3Hamid Ali
Hamid Ali 99, KFUM Örebro
4:55.29
KFUM Örebro
4:55.29
PB
  
Lars Lundegård
Lars Lundegård 65, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
M 3000 m     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Omar Nuur
Omar Nuur 01, IFK Växjö
8:35.94
IFK Växjö
8:35.94
PB
  
2Thomas Chaillou
Thomas Chaillou 85, KFUM Örebro
8:52.03
KFUM Örebro
8:52.03
SB
  
3Markus Bohman
8:54.33
IF Linnéa
8:54.33
PB
  
4Elias Rapp
Elias Rapp 99, Västerås
9:10.67
Västerås FK
9:10.67
PB
  
5David Kjellén
9:10.97
IF Göta Karlstad
9:10.97
PB
  
6Fredrik Johnsson
9:33.07
Örebro AIK
9:33.07
PB
  
7Oskar Arlebo
Oskar Arlebo 77, Örebro AIK
9:38.46
Örebro AIK
9:38.46
PB
  
M 60 m häck     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Anton BertilssonHabo FIF-04
8.34
PB
  
2Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 00, Tjalve IF Norrköping
8.48
Tjalve IF Norrköping
8.48
PB
  
3Jesper Nyman
10.13
Hanvikens SK
10.13
PB
  
4Joacim Kämpe
Joacim Kämpe 74, Linköpings GIF
10.18
Linköpings GIF
10.18
PB
  
M Höjd     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Otto Brinkman
Otto Brinkman 97, Spårvägen
2.09
Spårvägens FK
2.09
SB
  
2Oskar Lundqvist
2.01
Upsala IF
2.01
SB
  
3Arvid Ryberg
1.98
Örgryte IS
1.98
SB
  
4Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 00, Tjalve IF Norrköping
1.98
Tjalve IF Norrköping
1.98
  
5Markus Asplund
1.92
IF Göta Karlstad
1.92
SB
  
6Simon Throgen
1.92
IF Göta Karlstad
1.92
SB
  
7Simon Andersson
1.89
IF Göta Karlstad
1.89
PB
  
8Alexander Nyman
1.81
Hanvikens SK
1.81
PB
  
9Jesper Nyman
1.66
Hanvikens SK
1.66
SB
  
M Stav     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Carl Sténson
5.04
Hellas FK
5.04
SB
  
2Dennis Fransson BergetoftKFUM Örebro
4.84
SB
  
3Oliver Edman ChrantzÖrgryte IS
3.84
PB
  
4Leonard Herzog
3.74
Sävedalens AIK
3.74
PB
  
5Jack Tranderyd
Jack Tranderyd 00, KFUM Örebro
3.64
KFUM Örebro
3.64
PB
  
M Längd     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
7.30
Eskilstuna FI
7.30
SB
  
2Max Andersson
7.09
Upsala IF
7.09
SB
  
3Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro
7.02
KFUM Örebro
7.02
PB
  
4Rickard Willman
6.97
Västerås FK
6.97
SB
  
5Tobias JonssonIK Orient
6.71
SB
  
6Kristoffer Kold ErlandsenKFUM Örebro
6.61
PB
  
7Oskar Erixon
Oskar Erixon 99, Westmannia
6.61
IK Westmannia
6.61
SB
  
8Per Jonsson
6.54
Bollnäs FIK
6.54
SB
  
9Philip StömneValbo AIF
6.34
PB
  
10Anton Östebo
Anton Östebo 96, Linköpings GIF
6.30
Linköpings GIF
6.30
SB
  
11Noa Fridell
Noa Fridell 99, Eskilstuna
5.99
Eskilstuna FI
5.99
SB
  
12Emil Bergqvist
Emil Bergqvist 91, KFUM Örebro
4.69
KFUM Örebro
4.69
  
M Tresteg     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Timothy Olsson
14.19
Huddinge AIS
14.19
SB
  
2Henning André
14.03
Nyköpings BIS
14.03
PB
  
3Alexander Nyman
12.96
Hanvikens SK
12.96
PB
  
4Johan NordströmFalu IK
12.61
SB
  
5Albin WägmarkAIK
12.56
SB
  
6Lukas Olsson
12.17
Upsala IF
12.17
SB
  
7Oskar Palmén
11.39
Karlskoga FI
11.39
SB
  
8Philip Wilhelmsson
11.20
KFUM Örebro
11.20
SB
  
M Kula     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Niklas Lindstedt
15.44
Hässelby SK
15.44
SB
  
2Emil Nilsson
14.36
IF Göta Karlstad
14.36
PB
  
3Ali Alsaadi
Ali Alsaadi 95, Eskilstuna
12.99
Eskilstuna FI
12.99
SB
  
4Joacim Kämpe
Joacim Kämpe 74, Linköpings GIF
9.62
Linköpings GIF
9.62
PB
  
5Jack Tranderyd
Jack Tranderyd 00, KFUM Örebro
9.56
KFUM Örebro
9.56
PB
  
6Viktor Karlsson
8.96
Wedevågs IF
8.96
PB
  
7Jesper Nyman
8.51
Hanvikens SK
8.51
PB
  
8Henrik KarlssonMotala AIF
8.49
PB
  
P19 Kula (6.0 kg) extra     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Emil Nilsson
14.36
IF Göta Karlstad
14.36
PB
  
P17 60 m     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Bimo Soenarso
Bimo Soenarso 01, KFUM Örebro
7.14
KFUM Örebro
7.14
SB
  
2Milo WahlgrenAIK
7.28
PB
  
3Carl af ForsellesHellas FK
7.29
PB
  
4Marcus HagerudAIK
7.31
PB
  
5Amir Musa
Amir Musa 01, KFUM Örebro
7.43
KFUM Örebro
7.43
  
6Moi WirunpanGefle IF
7.46
  
7Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
7.47
KFUM Örebro
7.47
  
Heat 1
14 jan
14 jan
1Felix Wilow
Felix Wilow 01, Linköpings GIF
7.52
Linköpings GIF
7.52
PB
  
2Karl Hällgren
Karl Hällgren 01, KFUM Örebro
7.58
KFUM Örebro
7.58
PB
  
3Viktor Palmén
7.65
Karlskoga FI
7.65
PB
  
4Linus Strand
Linus Strand 01, KFUM Örebro
7.68
KFUM Örebro
7.68
PB
  
5Karl-William EinarsonWedevågs IF
8.11
PB
  
6Oliver Smidskog
8.28
Västerås FK
8.28
PB
  
Heat 2
14 jan
14 jan
1Milo WahlgrenAIK
7.33
  
2Carl af ForsellesHellas FK
7.35
SB
  
3Amir Musa
Amir Musa 01, KFUM Örebro
7.38
KFUM Örebro
7.38
PB
  
4Love LjungqvistHellas FK
7.77
PB
  
5Olle Ek
Olle Ek 02, Råby-Rekarne
7.78
Råby-Rekarne FIF
7.78
PB
  
6Oliver Åström
8.06
Västerås FK
8.06
PB
  
7Harald Gemmel
8.58
Hammarby IF
8.58
PB
  
8Fredrik SundvallGefle IF
10.58
PB
  
Heat 3
14 jan
14 jan
1Bimo Soenarso
Bimo Soenarso 01, KFUM Örebro
7.17
KFUM Örebro
7.17
SB
  
2Marcus HagerudAIK
7.36
=PB
  
3Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
7.44
KFUM Örebro
7.44
  
4Moi WirunpanGefle IF
7.47
  
5Gustaf Otterhed
Gustaf Otterhed 01, Thorengruppen
7.69
Thorengruppen TFC
7.69
PB
  
6Philip Wilhelmsson
8.00
KFUM Örebro
8.00
PB
  
7Hugo Olsson
8.08
Turebergs FK
8.08
PB
  
8William Larsson SvenssonGefle IF
8.12
PB
  
P17 400 m     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Linus Strand
Linus Strand 01, KFUM Örebro
55.24
KFUM Örebro
55.24
PB
  
2Wilhelm Bergentz
Wilhelm Bergentz 02, Thorengruppen
56.51
Thorengruppen TFC
56.51
PB
  
3Noha Olsson
Noha Olsson 02, Thorengruppen
58.34
Thorengruppen TFC
58.34
PB
  
4Karl-William EinarsonWedevågs IF
59.88
PB
  
Final B
13 jan
13 jan
1Kevin Bodén
56.49
Motala AIF
56.49
PB
  
2August Kallin
August Kallin 02, Västerås
56.62
Västerås FK
56.62
PB
  
3Arvid Brikell
Arvid Brikell 01, Spårvägen
57.10
Spårvägens FK
57.10
PB
  
4William Larsson SvenssonGefle IF
1:02.82
PB
  
P17 1500 m     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Omar Nuur
Omar Nuur 01, IFK Växjö
4:02.11
IFK Växjö
4:02.11
PB
  
2Wilhelm Bergentz
Wilhelm Bergentz 02, Thorengruppen
4:20.42
Thorengruppen TFC
4:20.42
PB
  
3Noha Olsson
Noha Olsson 02, Thorengruppen
4:37.18
Thorengruppen TFC
4:37.18
PB
  
4Emil Renholm
Emil Renholm 01, Linköpings GIF
4:56.92
Linköpings GIF
4:56.92
PB
  
5Filip Söderberg
4:59.46
Hammarby IF
4:59.46
PB
  
6Karl-William EinarsonWedevågs IF
5:26.22
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Carl af ForsellesHellas FK
8.04
PB
  
2Johan Claeson
Johan Claeson 01, Linköpings GIF
8.23
Linköpings GIF
8.23
PB
  
3Benjamin TinglöfÄrla IF
8.28
PB
  
4Jonatan HåkanssonHammarby IF
8.73
PB
  
5Elias Sahlin
8.91
Hellas FK
8.91
SB
  
P17 Höjd     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Oliver Ericsson-SottermanUpsala IF
1.88
SB
  
2Imran LerneboAIK
1.82
SB
  
3Natthaphon MuanngoenGefle IF
1.76
SB
  
4Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
1.73
KFUM Örebro
1.73
PB
  
5William Larsson SvenssonGefle IF
1.64
PB
  
P17 Stav     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Henrik Renz
Henrik Renz 01, Tjalve IF Norrköping
3.54
Tjalve IF Norrköping
3.54
SB
  
2Jonatan HåkanssonHammarby IF
3.34
PB
  
3Harald Gemmel
3.34
Hammarby IF
3.34
PB
  
P17 Längd     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro
6.93
KFUM Örebro
6.93
PB
  
2Henrik Renz
Henrik Renz 01, Tjalve IF Norrköping
6.71
Tjalve IF Norrköping
6.71
PB
  
3Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
6.30
KFUM Örebro
6.30
PB
  
4Amir Musa
Amir Musa 01, KFUM Örebro
6.19
KFUM Örebro
6.19
PB
  
5Moi WirunpanGefle IF
5.91
SB
  
6Natthaphon MuanngoenGefle IF
5.75
PB
  
7Viktor Palmén
5.71
Karlskoga FI
5.71
PB
  
8Hugo Olsson
5.57
Turebergs FK
5.57
  
9Karl-William EinarsonWedevågs IF
5.33
PB
  
10Oliver Smidskog
5.05
Västerås FK
5.05
PB
  
11William Larsson SvenssonGefle IF
4.62
PB
  
12Fredrik SundvallGefle IF
3.61
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Adam Bruckner
10.63
Ludvika FFI
10.63
PB
  
2Linus Strand
Linus Strand 01, KFUM Örebro
10.00
KFUM Örebro
10.00
PB
  
3Oskar Hjelte
Oskar Hjelte 02, Stocksäter
9.88
Stocksäters IF
9.88
PB
  
4Erik Lindkvist
9.51
Wedevågs IF
9.51
PB
  
5Karl-William EinarsonWedevågs IF
7.93
PB
  
6Fredrik SundvallGefle IF
5.20
PB
  
P15 60 m     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Sebastian ErikssonAlunda SK
7.54
PB
  
2Oliver Ellström
7.58
IF Göta Karlstad
7.58
PB
  
3Stefan Franzén
Stefan Franzén 03, KFUM Örebro
7.74
KFUM Örebro
7.74
  
4Erik Wrede
Erik Wrede 03, Råby-Rekarne
7.80
Råby-Rekarne FIF
7.80
  
5Liam Wiklander
Liam Wiklander 03, Tjalve IF Norrköping
7.97
Tjalve IF Norrköping
7.97
  
6Christoph Herzog
Christoph Herzog 03, Linköpings GIF
8.03
Linköpings GIF
8.03
  
7Tushar Nyqvist
Tushar Nyqvist 03, Råby-Rekarne
8.22
Råby-Rekarne FIF
8.22
  
Heat 1
14 jan
14 jan
1Sebastian ErikssonAlunda SK
7.79
PB
  
2Liam Wiklander
Liam Wiklander 03, Tjalve IF Norrköping
7.91
Tjalve IF Norrköping
7.91
PB
  
3Christoph Herzog
Christoph Herzog 03, Linköpings GIF
8.01
Linköpings GIF
8.01
PB
  
4Oliver Nilsson
Oliver Nilsson 03, Linköpings GIF
8.11
Linköpings GIF
8.11
PB
  
5Lukas Holm
8.21
Gefle IF
8.21
PB
  
6Joakim Hellbratt
8.44
Huddinge AIS
8.44
PB
  
7Erik Granstedt
8.58
Västerås FK
8.58
PB
  
Heat 2
14 jan
14 jan
1Oliver Ellström
7.61
IF Göta Karlstad
7.61
PB
  
2Stefan Franzén
Stefan Franzén 03, KFUM Örebro
7.73
KFUM Örebro
7.73
PB
  
3Erik Wrede
Erik Wrede 03, Råby-Rekarne
7.75
Råby-Rekarne FIF
7.75
PB
  
4Tushar Nyqvist
Tushar Nyqvist 03, Råby-Rekarne
8.10
Råby-Rekarne FIF
8.10
PB
  
5William Nestor
William Nestor 03, Linköpings GIF
8.29
Linköpings GIF
8.29
PB
  
6Adam Hägerström
Adam Hägerström 03, Linköpings GIF
8.56
Linköpings GIF
8.56
PB
  
7Ludvig Molinder
Ludvig Molinder 03, KFUM Örebro
8.69
KFUM Örebro
8.69
PB
  
P15 200 m     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Sebastian ErikssonAlunda SK
24.71
PB
  
2Erik Wrede
Erik Wrede 03, Råby-Rekarne
25.44
Råby-Rekarne FIF
25.44
PB
  
3Liam Wiklander
Liam Wiklander 03, Tjalve IF Norrköping
26.01
Tjalve IF Norrköping
26.01
PB
  
Tadesse JohanssonAIK
DQ
  
Final B
13 jan
13 jan
1Christoph Herzog
Christoph Herzog 03, Linköpings GIF
26.01
Linköpings GIF
26.01
PB
  
2Lukas Holm
26.31
Gefle IF
26.31
PB
  
3Viktor Sjökvist
26.41
Stocksäters IF
26.41
PB
  
Final C
13 jan
13 jan
1Adam Hägerström
Adam Hägerström 03, Linköpings GIF
28.10
Linköpings GIF
28.10
PB
  
2Erik Granstedt
28.30
Västerås FK
28.30
PB
  
3Joakim Hellbratt
28.44
Huddinge AIS
28.44
PB
  
P15 1000 m     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Henrik Franzén
Henrik Franzén 03, Thorengruppen
2:50.05
Thorengruppen TFC
2:50.05
PB
  
2Viktor Sjökvist
2:51.45
Stocksäters IF
2:51.45
PB
  
3Nils Ekroth
Nils Ekroth 03, Upsala IF
2:53.45
Upsala IF
2:53.45
PB
  
4Evert Jonsson
Evert Jonsson 03, Eskilstuna
2:55.10
Eskilstuna FI
2:55.10
PB
  
5Lukas Holm
3:14.12
Gefle IF
3:14.12
PB
  
6Sacharias N Lindelöf
3:15.64
PB
  
7Ludvig Molinder
Ludvig Molinder 03, KFUM Örebro
3:18.06
KFUM Örebro
3:18.06
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm)     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Karl Östholm
Karl Östholm 03, Linköpings GIF
9.17
Linköpings GIF
9.17
PB
  
2Oliver Nilsson
Oliver Nilsson 03, Linköpings GIF
9.47
Linköpings GIF
9.47
PB
  
3Lukas Holm
9.76
Gefle IF
9.76
PB
  
4William Nestor
William Nestor 03, Linköpings GIF
9.93
Linköpings GIF
9.93
PB
  
Gustav Hammarsson
DNF
  
P15 Höjd     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Hugo Karlsson
Hugo Karlsson 03, Linköpings GIF
1.64
Linköpings GIF
1.64
PB
  
2Karl Östholm
Karl Östholm 03, Linköpings GIF
1.61
Linköpings GIF
1.61
PB
  
3Oliver Nilsson
Oliver Nilsson 03, Linköpings GIF
1.61
Linköpings GIF
1.61
  
4Lukas Holm
1.61
Gefle IF
1.61
PB
  
5Viktor Lilja
Viktor Lilja 03, Linköpings GIF
1.61
Linköpings GIF
1.61
PB
  
6William Nestor
William Nestor 03, Linköpings GIF
1.61
Linköpings GIF
1.61
PB
  
7Joakim Hellbratt
1.53
Huddinge AIS
1.53
PB
  
8Liam Wiklander
Liam Wiklander 03, Tjalve IF Norrköping
1.53
Tjalve IF Norrköping
1.53
PB
  
9Adam Hägerström
Adam Hägerström 03, Linköpings GIF
1.38
Linköpings GIF
1.38
PB
  
P15 Stav     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Karl Östholm
Karl Östholm 03, Linköpings GIF
3.26
Linköpings GIF
3.26
PB
  
2Oliver Lundström
3.16
KFUM Örebro
3.16
PB
  
3William Nestor
William Nestor 03, Linköpings GIF
2.96
Linköpings GIF
2.96
PB
  
4Oliver Nilsson
Oliver Nilsson 03, Linköpings GIF
2.76
Linköpings GIF
2.76
PB
  
5Linus Björk
Linus Björk 03, Linköpings GIF
2.66
Linköpings GIF
2.66
PB
  
6Liam Wiklander
Liam Wiklander 03, Tjalve IF Norrköping
2.36
Tjalve IF Norrköping
2.36
PB
  
P15 Längd     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Oliver Ellström
5.73
IF Göta Karlstad
5.73
  
2Karl Östholm
Karl Östholm 03, Linköpings GIF
5.68
Linköpings GIF
5.68
PB
  
3Sebastian ErikssonAlunda SK
5.38
  
4Oliver Nilsson
Oliver Nilsson 03, Linköpings GIF
5.33
Linköpings GIF
5.33
PB
  
5Lukas Holm
5.12
Gefle IF
5.12
PB
  
6Joakim Hellbratt
5.03
Huddinge AIS
5.03
PB
  
7Christoph Herzog
Christoph Herzog 03, Linköpings GIF
4.95
Linköpings GIF
4.95
PB
  
8William Nestor
William Nestor 03, Linköpings GIF
4.94
Linköpings GIF
4.94
  
9Adam Hägerström
Adam Hägerström 03, Linköpings GIF
4.77
Linköpings GIF
4.77
PB
  
10Ludvig Molinder
Ludvig Molinder 03, KFUM Örebro
4.57
KFUM Örebro
4.57
PB
  
11Linus Björk
Linus Björk 03, Linköpings GIF
4.56
Linköpings GIF
4.56
PB
  
12Erik Granstedt
4.33
Västerås FK
4.33
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Liam Wiklander
Liam Wiklander 03, Tjalve IF Norrköping
11.36
Tjalve IF Norrköping
11.36
PB
  
2Tushar Nyqvist
Tushar Nyqvist 03, Råby-Rekarne
10.74
Råby-Rekarne FIF
10.74
PB
  
3Sebastian ErikssonAlunda SK
10.41
PB
  
4Adam Hägerström
Adam Hägerström 03, Linköpings GIF
7.99
Linköpings GIF
7.99
PB
  
5Linus Björk
Linus Björk 03, Linköpings GIF
7.91
Linköpings GIF
7.91
PB
  
P14 60 m     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Oscar Niklasson
8.10
Hanvikens SK
8.10
  
2Jonathan Appel
Jonathan Appel 04, Linköpings GIF
8.19
Linköpings GIF
8.19
PB
  
3Patrik PetterssonWedevågs IF
8.24
  
4David Höglund
8.45
Huddinge AIS
8.45
  
5Vilgot Elfström
Vilgot Elfström 04, Linköpings GIF
8.52
Linköpings GIF
8.52
  
6Gustav Käll
Gustav Käll 04, Glanshammar
8.65
Glanshammars IF
8.65
  
7Adam Eriksson
8.67
Hanvikens SK
8.67
  
Heat 1
14 jan
14 jan
1Patrik PetterssonWedevågs IF
8.13
PB
  
2Jonathan Appel
Jonathan Appel 04, Linköpings GIF
8.32
Linköpings GIF
8.32
PB
  
3Vilgot Elfström
Vilgot Elfström 04, Linköpings GIF
8.49
Linköpings GIF
8.49
PB
  
4Adam Eriksson
8.63
Hanvikens SK
8.63
PB
  
5Hugo Andersson
8.70
Huddinge AIS
8.70
PB
  
6Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
8.83
PB
  
7Jacob Vestman
9.07
Huddinge AIS
9.07
PB
  
8Ernan Debrah
9.52
Hanvikens SK
9.52
PB
  
Heat 2
14 jan
14 jan
1Oscar Niklasson
8.07
Hanvikens SK
8.07
PB
  
2David Höglund
8.43
Huddinge AIS
8.43
PB
  
3Gustav Käll
Gustav Käll 04, Glanshammar
8.50
Glanshammars IF
8.50
PB
  
4Axel Månsson
8.75
Hanvikens SK
8.75
PB
  
5Eric Mathier
9.14
Huddinge AIS
9.14
PB
  
6Victor Wassén
9.54
Huddinge AIS
9.54
PB
  
7Lukas Rudheim Nordh
9.96
PB
  
8Ludvig Schönning
10.26
Hanvikens SK
10.26
PB
  
P14 200 m     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Jonathan Appel
Jonathan Appel 04, Linköpings GIF
26.30
Linköpings GIF
26.30
PB
  
2Erik Zetterlund
Erik Zetterlund 04, KFUM Örebro
27.02
KFUM Örebro
27.02
PB
  
3Patrik Pettersson
27.97
Wedevågs IF
27.97
PB
  
Olle BillgrenHellas FK
DQ
  
Final B
13 jan
13 jan
1Oscar Niklasson
26.30
Hanvikens SK
26.30
PB
  
2Adam Eriksson
28.31
Hanvikens SK
28.31
PB
  
3Linus Jansson
Linus Jansson 04, Oxelösund
28.33
SLK Oxelösund
28.33
PB
  
4Axel Månsson
28.90
Hanvikens SK
28.90
PB
  
Final C
13 jan
13 jan
1Rufus ArvénAIK
27.41
PB
  
2Vilgot Elfström
Vilgot Elfström 04, Linköpings GIF
27.70
Linköpings GIF
27.70
PB
  
3Ludvig Schönning
32.91
Hanvikens SK
32.91
PB
  
4Lukas Rudheim Nordh
33.67
PB
  
Final D
13 jan
13 jan
1Hugo Andersson
29.26
Huddinge AIS
29.26
PB
  
2Ernan Debrah
32.53
Hanvikens SK
32.53
PB
  
P14 1000 m     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Linus Jansson
Linus Jansson 04, Oxelösund
2:59.04
SLK Oxelösund
2:59.04
PB
  
2Hugo Örn
2:59.52
IF Start
2:59.52
PB
  
3Axel Månsson
3:11.42
Hanvikens SK
3:11.42
PB
  
4Olle Staaf
Olle Staaf 04, Linköpings GIF
3:16.71
Linköpings GIF
3:16.71
PB
  
5Izak Warma
Izak Warma 04, Tjalve IF Norrköping
3:30.23
Tjalve IF Norrköping
3:30.23
PB
  
6Ludvig Schönning
3:55.86
Hanvikens SK
3:55.86
PB
  
P14 60 m häck (83.8 cm)     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Ludvig Jaasund
9.30
Västerås FK
9.30
PB
  
2Noel Rudberg
Noel Rudberg 04, Linköpings GIF
9.83
Linköpings GIF
9.83
PB
  
3David Höglund
10.90
Huddinge AIS
10.90
PB
  
4Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
11.11
PB
  
5Eric Mathier
11.28
Huddinge AIS
11.28
PB
  
6Jacob Vestman
11.59
Huddinge AIS
11.59
PB
  
7Patrik Pettersson
11.61
Wedevågs IF
11.61
PB
  
8Olle Billgren
11.82
Hellas FK
11.82
PB
  
P14 Höjd     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Ludvig Jaasund
1.70
Västerås FK
1.70
PB
  
2Oscar Niklasson
1.61
Hanvikens SK
1.61
  
3Rufus ArvénAIK
1.52
PB
  
4Olle Billgren
1.52
Hellas FK
1.52
  
5Hugo Andersson
1.49
Huddinge AIS
1.49
PB
  
6Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
1.46
PB
  
7Olle Staaf
Olle Staaf 04, Linköpings GIF
1.46
Linköpings GIF
1.46
PB
  
8Victor Wassén
1.41
Huddinge AIS
1.41
PB
  
9Jacob Vestman
1.36
Huddinge AIS
1.36
PB
  
10David Höglund
1.31
Huddinge AIS
1.31
PB
  
11Adam Eriksson
1.31
Hanvikens SK
1.31
PB
  
12Ernan Debrah
1.31
Hanvikens SK
1.31
PB
  
12Axel Månsson
1.31
Hanvikens SK
1.31
PB
  
P14 Stav     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Linus Jönsson
Linus Jönsson 05, Tjalve IF Norrköping
3.36
Tjalve IF Norrköping
3.36
PB
  
2Noel Rudberg
Noel Rudberg 04, Linköpings GIF
2.96
Linköpings GIF
2.96
PB
  
3Erik Zetterlund
Erik Zetterlund 04, KFUM Örebro
2.66
KFUM Örebro
2.66
PB
  
4Vilgot Elfström
Vilgot Elfström 04, Linköpings GIF
2.06
Linköpings GIF
2.06
PB
  
5Eric Mathier
1.96
Huddinge AIS
1.96
PB
  
5Hugo Andersson
1.96
Huddinge AIS
1.96
PB
  
7Victor Wassén
1.66
Huddinge AIS
1.66
PB
  
P14 Längd     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Oscar Niklasson
5.63
Hanvikens SK
5.63
  
2Douglas Goldén
5.33
Katrineholms SK
5.33
PB
  
3Noel Rudberg
Noel Rudberg 04, Linköpings GIF
4.86
Linköpings GIF
4.86
PB
  
4Hugo Andersson
4.59
Huddinge AIS
4.59
PB
  
5Olle Billgren
4.57
Hellas FK
4.57
PB
  
6Patrik PetterssonWedevågs IF
4.52
PB
  
7Vilgot Elfström
Vilgot Elfström 04, Linköpings GIF
4.50
Linköpings GIF
4.50
PB
  
8Jonathan Appel
Jonathan Appel 04, Linköpings GIF
4.39
Linköpings GIF
4.39
PB
  
9David Höglund
4.27
Huddinge AIS
4.27
PB
  
10Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
4.24
PB
  
11Olle Staaf
Olle Staaf 04, Linköpings GIF
4.23
Linköpings GIF
4.23
PB
  
12Adam Eriksson
4.23
Hanvikens SK
4.23
PB
  
13Eric Mathier
4.18
Huddinge AIS
4.18
PB
  
14Jacob Vestman
3.95
Huddinge AIS
3.95
PB
  
15Ernan Debrah
3.64
Hanvikens SK
3.64
PB
  
16Lukas Rudheim Nordh
3.54
PB
  
17Axel Månsson
3.43
Hanvikens SK
3.43
PB
  
18Ludvig SchönningHanvikens SK
3.01
PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Oscar Niklasson
11.68
Hanvikens SK
11.68
  
2Noel Rudberg
Noel Rudberg 04, Linköpings GIF
10.11
Linköpings GIF
10.11
PB
  
3Ludvig Jaasund
9.37
Västerås FK
9.37
  
4David Höglund
8.71
Huddinge AIS
8.71
PB
  
5Alexander Davidsson ErikssonDanderyds SK
8.00
PB
  
6Adam Eriksson
7.43
Hanvikens SK
7.43
PB
  
7Gustav Käll
Gustav Käll 04, Glanshammar
7.43
Glanshammars IF
7.43
PB
  
8Vilgot Elfström
Vilgot Elfström 04, Linköpings GIF
7.40
Linköpings GIF
7.40
PB
  
9Markus Karlsson
5.94
Wedevågs IF
5.94
PB
  
10Eric Mathier
5.81
Huddinge AIS
5.81
PB
  
11Axel Månsson
5.64
Hanvikens SK
5.64
PB
  
12Lukas Rudheim Nordh
4.25
PB
  
13Ernan Debrah
4.23
Hanvikens SK
4.23
PB
  
P13 60 m     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Elias Sadek
8.35
Gefle IF
8.35
PB
  
2Sebastian HåårdhSödra Vi IF
8.57
PB
  
3Christoffer BergkvistHanvikens SK
8.59
PB
  
4Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
8.85
KFUM Örebro
8.85
PB
  
5Calle LindstedtMotala AIF
8.88
PB
  
6Alexander Stenmark
9.00
KFUM Örebro
9.00
  
7Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
9.18
KFUM Örebro
9.18
  
8Wilmer Daleskog
Wilmer Daleskog 05, KFUM Örebro
9.27
KFUM Örebro
9.27
  
Heat 1
14 jan
14 jan
1Elias Sadek
8.50
Gefle IF
8.50
PB
  
2Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
8.86
KFUM Örebro
8.86
PB
  
3Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
9.05
KFUM Örebro
9.05
PB
  
4Hampus Wiborg
Hampus Wiborg 05, KFUM Örebro
9.26
KFUM Örebro
9.26
PB
  
5Jonathan Hurtig
9.32
Hanvikens SK
9.32
PB
  
6Noah Simonsson
Noah Simonsson 05, KFUM Örebro
9.59
KFUM Örebro
9.59
PB
  
7Filip Knochenhauer
9.80
PB
  
8Marcus Julin
9.95
Hanvikens SK
9.95
PB
  
Heat 2
14 jan
14 jan
1Sebastian HåårdhSödra Vi IF
8.64
PB
  
2Christoffer BergkvistHanvikens SK
8.83
PB
  
3Calle LindstedtMotala AIF
8.96
PB
  
4Alexander Stenmark
8.99
KFUM Örebro
8.99
PB
  
5Wilmer Daleskog
Wilmer Daleskog 05, KFUM Örebro
9.23
KFUM Örebro
9.23
PB
  
6Teodor Nyman
9.81
Hanvikens SK
9.81
PB
  
7Leon Bodén
9.82
Motala AIF
9.82
PB
  
8Emil Wennerström
10.63
Hanvikens SK
10.63
PB
  
P13 200 m     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Elias Sadek
27.45
Gefle IF
27.45
PB
  
2Calle LindstedtMotala AIF
28.87
PB
  
3Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
28.90
KFUM Örebro
28.90
PB
  
4Anton Eklind
Anton Eklind 05, KFUM Örebro
29.53
KFUM Örebro
29.53
PB
  
Final B
13 jan
13 jan
1Sebastian Håårdh
28.88
Södra Vi IF
28.88
PB
  
2Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
29.59
KFUM Örebro
29.59
PB
  
3Hampus Wiborg
Hampus Wiborg 05, KFUM Örebro
30.57
KFUM Örebro
30.57
PB
  
4Ludvig SjöbergÅsbro GOIF
30.84
PB
  
Final C
13 jan
13 jan
1Wilmer Daleskog
Wilmer Daleskog 05, KFUM Örebro
30.94
KFUM Örebro
30.94
PB
  
2Marcus Julin
31.25
Hanvikens SK
31.25
PB
  
3Leon Bodén
31.35
Motala AIF
31.35
PB
  
Final D
13 jan
13 jan
1Emil Wennerström
35.35
Hanvikens SK
35.35
PB
  
Christoffer BergkvistHanvikens SK
DQ
  
Jonathan HurtigHanvikens SK
DQ
  
P13 600 m     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Calle Lindstedt
1:49.15
Motala AIF
1:49.15
PB
  
2Anton Eklind
Anton Eklind 05, KFUM Örebro
1:49.31
KFUM Örebro
1:49.31
PB
  
3Mio Sörling
Mio Sörling 05, KFUM Örebro
1:49.70
KFUM Örebro
1:49.70
PB
  
4Leon Bodén
1:49.73
Motala AIF
1:49.73
PB
  
5Elias Sadek
1:57.69
Gefle IF
1:57.69
PB
  
6Emil Wennerström
2:11.31
Hanvikens SK
2:11.31
PB
  
Ludvig SjöbergÅsbro GOIF
DNF
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Anton Eklind
Anton Eklind 05, KFUM Örebro
11.44
KFUM Örebro
11.44
PB
  
2Calle LindstedtMotala AIF
11.65
PB
  
3Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
11.66
KFUM Örebro
11.66
PB
  
4Christoffer BergkvistHanvikens SK
11.67
PB
  
5Alfons Elmgren HallingerKFUM Örebro
12.35
PB
  
6Wilmer Daleskog
Wilmer Daleskog 05, KFUM Örebro
12.44
KFUM Örebro
12.44
PB
  
7Marcus Julin
12.72
Hanvikens SK
12.72
PB
  
8Jonathan Hurtig
13.61
Hanvikens SK
13.61
PB
  
P13 Höjd     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
1.53
KFUM Örebro
1.53
PB
  
2Alexander Stenmark
1.46
KFUM Örebro
1.46
PB
  
3Christoffer BergkvistHanvikens SK
1.35
PB
  
4Alfons Elmgren HallingerKFUM Örebro
1.35
PB
  
5Filip Knochenhauer
1.30
PB
  
6Sebastian HåårdhSödra Vi IF
1.30
PB
  
7Teodor Nyman
1.25
Hanvikens SK
1.25
PB
  
8Calle LindstedtMotala AIF
1.25
PB
  
9Leon Bodén
1.20
Motala AIF
1.20
PB
  
P13 Längd (zon)     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Sebastian HåårdhSödra Vi IF
4.61
PB
  
2Christoffer BergkvistHanvikens SK
4.54
PB
  
3Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
4.46
KFUM Örebro
4.46
PB
  
4Calle LindstedtMotala AIF
4.32
PB
  
5Alfons Elmgren HallingerKFUM Örebro
4.32
PB
  
6Albin Gyhlenius
Albin Gyhlenius 05, KFUM Örebro
4.13
KFUM Örebro
4.13
PB
  
7Teodor Nyman
4.09
Hanvikens SK
4.09
PB
  
8Jonathan Hurtig
4.08
Hanvikens SK
4.08
PB
  
9Filip Knochenhauer
3.97
PB
  
10Mio Sörling
Mio Sörling 05, KFUM Örebro
3.91
KFUM Örebro
3.91
PB
  
11Ludvig SjöbergÅsbro GOIF
3.90
PB
  
12Elias Sadek
3.89
Gefle IF
3.89
PB
  
13Hampus Wiborg
Hampus Wiborg 05, KFUM Örebro
3.85
KFUM Örebro
3.85
PB
  
14Marcus Julin
3.80
Hanvikens SK
3.80
PB
  
15Noah Simonsson
Noah Simonsson 05, KFUM Örebro
3.49
KFUM Örebro
3.49
PB
  
16Emil WennerströmHanvikens SK
3.08
PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Anton Eklind
Anton Eklind 05, KFUM Örebro
9.85
KFUM Örebro
9.85
PB
  
2Robin Ringström
Robin Ringström 05, KFUM Örebro
9.57
KFUM Örebro
9.57
PB
  
3Leon Bodén
9.26
Motala AIF
9.26
PB
  
4Jonathan Hurtig
8.75
Hanvikens SK
8.75
PB
  
5Christoffer BergkvistHanvikens SK
8.71
PB
  
6Sebastian HåårdhSödra Vi IF
8.16
PB
  
7Edwin Gyllander
Edwin Gyllander 05, KFUM Örebro
8.00
KFUM Örebro
8.00
PB
  
8Marcus Julin
7.06
Hanvikens SK
7.06
PB
  
9Teodor Nyman
5.99
Hanvikens SK
5.99
PB
  
10Emil WennerströmHanvikens SK
4.43
PB
  
P12 60 m     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Sigge Bergentz
Sigge Bergentz 06, Thorengruppen
8.57
Thorengruppen TFC
8.57
=PB
  
2Ludvig DanielssonHanvikens SK
8.88
PB
  
3Jon Joelsson
Jon Joelsson 06, KFUM Örebro
9.13
KFUM Örebro
9.13
PB
  
4Rasmus KarlssonHälle IF
9.32
=SB
  
5Ville Rennemark
9.40
Hanvikens SK
9.40
PB
  
6Leon BorgedahlTäby IS
9.46
PB
  
7Ludvig Eriksson
Ludvig Eriksson 06, Linköpings GIF
9.55
Linköpings GIF
9.55
  
8Mattias Nilsson
9.57
Hanvikens SK
9.57
PB
  
Heat 1
14 jan
14 jan
1Sigge Bergentz
Sigge Bergentz 06, Thorengruppen
8.57
Thorengruppen TFC
8.57
PB
  
2Rasmus KarlssonHälle IF
9.32
SB
  
3Ville Rennemark
9.44
Hanvikens SK
9.44
PB
  
4Leon BorgedahlTäby IS
9.50
PB
  
5Mattias Nilsson
9.60
Hanvikens SK
9.60
PB
  
6Gustav Malmkvist
9.89
Katrineholms SK
9.89
PB
  
Heat 2
14 jan
14 jan
1Ludvig DanielssonHanvikens SK
8.91
PB
  
2Jon Joelsson
Jon Joelsson 06, KFUM Örebro
9.19
KFUM Örebro
9.19
PB
  
3Ludvig Eriksson
Ludvig Eriksson 06, Linköpings GIF
9.44
Linköpings GIF
9.44
PB
  
4Henrik Avebäck
9.76
Hammarby IF
9.76
PB
  
5Lucas Asplund
Lucas Asplund 06, KFUM Örebro
10.05
KFUM Örebro
10.05
PB
  
6Benjamin SamuelssonHanvikens SK
10.16
PB
  
P12 200 m     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Sigge Bergentz
Sigge Bergentz 06, Thorengruppen
28.04
Thorengruppen TFC
28.04
PB
  
2Ludvig Danielsson
30.99
Hanvikens SK
30.99
PB
  
3Jon Joelsson
Jon Joelsson 06, KFUM Örebro
31.37
KFUM Örebro
31.37
PB
  
4Jasper Norlander
33.35
Glanshammars IF
33.35
PB
  
Final B
13 jan
13 jan
1Ville Rennemark
31.42
Hanvikens SK
31.42
PB
  
2Ludvig Eriksson
Ludvig Eriksson 06, Linköpings GIF
31.85
Linköpings GIF
31.85
PB
  
3Benjamin SamuelssonHanvikens SK
35.91
PB
  
George Kennedy
George Kennedy 06, KFUM Örebro
DQ
KFUM Örebro
DQ
  
P12 600 m     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Sigge Bergentz
Sigge Bergentz 06, Thorengruppen
1:57.10
Thorengruppen TFC
1:57.10
PB
  
2Leon Borgedahl
1:59.77
Täby IS
1:59.77
PB
  
3Ludvig Eriksson
Ludvig Eriksson 06, Linköpings GIF
2:01.09
Linköpings GIF
2:01.09
PB
  
4Lucas Asplund
Lucas Asplund 06, KFUM Örebro
2:06.59
KFUM Örebro
2:06.59
PB
  
P12 60 m häck (68 cm, 7.5 m)     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Ludvig Danielsson
12.02
Hanvikens SK
12.02
PB
  
2Ville Rennemark
12.10
Hanvikens SK
12.10
PB
  
3Ludvig Eriksson
Ludvig Eriksson 06, Linköpings GIF
12.84
Linköpings GIF
12.84
PB
  
4Jon Joelsson
Jon Joelsson 06, KFUM Örebro
13.00
KFUM Örebro
13.00
PB
  
5Mattias Nilsson
13.10
Hanvikens SK
13.10
PB
  
6George Kennedy
George Kennedy 06, KFUM Örebro
13.55
KFUM Örebro
13.55
PB
  
7Gustav Malmkvist
13.60
Katrineholms SK
13.60
PB
  
8Benjamin SamuelssonHanvikens SK
13.64
PB
  
P12 Höjd     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Gustav Malmkvist
1.32
Katrineholms SK
1.32
PB
  
2Ludvig DanielssonHanvikens SK
1.27
PB
  
3Jasper Norlander
1.22
Glanshammars IF
1.22
PB
  
4Rasmus Carlsson
1.22
IF Göta Karlstad
1.22
PB
  
4Johan Lindkvist
1.22
Wedevågs IF
1.22
PB
  
6Ville Rennemark
1.17
Hanvikens SK
1.17
PB
  
7Ludvig Eriksson
Ludvig Eriksson 06, Linköpings GIF
1.17
Linköpings GIF
1.17
PB
  
8Jon Joelsson
Jon Joelsson 06, KFUM Örebro
1.17
KFUM Örebro
1.17
PB
  
P12 Längd (zon)     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
4.65
KFUM Örebro
4.65
PB
  
2Leon BorgedahlTäby IS
4.10
PB
  
3Jon Joelsson
Jon Joelsson 06, KFUM Örebro
4.09
KFUM Örebro
4.09
PB
  
4Gustav Malmkvist
4.08
Katrineholms SK
4.08
PB
  
5Rasmus Carlsson
3.98
IF Göta Karlstad
3.98
PB
  
6Ludvig DanielssonHanvikens SK
3.94
PB
  
7Henrik Avebäck
3.86
Hammarby IF
3.86
PB
  
8Ludvig Eriksson
Ludvig Eriksson 06, Linköpings GIF
3.76
Linköpings GIF
3.76
PB
  
9Ville Rennemark
3.71
Hanvikens SK
3.71
PB
  
10Mattias Nilsson
3.64
Hanvikens SK
3.64
PB
  
11Benjamin SamuelssonHanvikens SK
3.29
PB
  
P12 Kula (3.0 kg)     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Neo Jansson
Neo Jansson 06, Råby-Rekarne
8.58
Råby-Rekarne FIF
8.58
PB
  
2Hampus Hillding
Hampus Hillding 06, KFUM Örebro
8.21
KFUM Örebro
8.21
PB
  
3Mattias Nilsson
8.20
Hanvikens SK
8.20
PB
  
4Liam Haili
Liam Haili 06, Wedevåg
6.92
Wedevågs IF
6.92
PB
  
5Ville Rennemark
6.69
Hanvikens SK
6.69
PB
  
6Johan Lindkvist
6.51
Wedevågs IF
6.51
PB
  
7Gustav Malmkvist
6.51
Katrineholms SK
6.51
PB
  
8Jasper Norlander
6.18
Glanshammars IF
6.18
PB
  
9Ludvig Eriksson
Ludvig Eriksson 06, Linköpings GIF
5.68
Linköpings GIF
5.68
PB
  
10Benjamin SamuelssonHanvikens SK
5.63
PB
  
11Ludvig DanielssonHanvikens SK
4.40
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Helene Rønningen
Helene Rønningen 98, NOR
7.46
98NOR
7.46
SB
  
2Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.53
KFUM Örebro
7.53
  
3Hanna Wiss
Hanna Wiss 91, KFUM Örebro
7.63
KFUM Örebro
7.63
=PB
  
4Malin Ström
7.73
Bollnäs FIK
7.73
  
5Emma JanssonFalu IK
7.76
  
6Josefin PalmFalu IK
7.86
  
7Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll 97, Linköpings GIF
7.97
Linköpings GIF
7.97
  
Heat 1
14 jan
14 jan
1Helene Rønningen
Helene Rønningen 98, NOR
7.54
98NOR
7.54
  
2Malin Ström
7.75
Bollnäs FIK
7.75
  
3Josefin PalmFalu IK
7.83
SB
  
4Melisa ZilicFalu IK
8.01
SB
  
5Livia Tibbling
Livia Tibbling 05, Tjalve IF Norrköping
8.35
Tjalve IF Norrköping
8.35
PB
  
6Ylwa HaglundFalu IK
8.50
SB
  
Heat 2
14 jan
14 jan
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.46
KFUM Örebro
7.46
SB
  
2Emma JanssonFalu IK
7.69
PB
  
3Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll 97, Linköpings GIF
7.95
Linköpings GIF
7.95
SB
  
4Sofia Södergårdh
Sofia Södergårdh 99, FIN
8.24
99FIN
8.24
PB
  
5Sara Sjögren
Sara Sjögren 98, Stenungsunds FI
8.32
F Stenungsunds FI
8.32
  
Heat 3
14 jan
14 jan
1Hanna Wiss
Hanna Wiss 91, KFUM Örebro
7.63
KFUM Örebro
7.63
=PB
  
2Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
7.75
KFUM Örebro
7.75
  
3Anna Westher
Anna Westher 97, KFUM Örebro
8.14
KFUM Örebro
8.14
SB
  
4Maja Swang
8.25
Gefle IF
8.25
  
5Ebba Gustavsson
8.37
IF Göta Karlstad
8.37
SB
  
6Zandra KarlssonKils AIK
9.17
PB
  
K 200 m     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Emma Jansson
25.12
Falu IK
25.12
PB
  
2Sarah Karlsson
26.15
Huddinge AIS
26.15
SB
  
3Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll 97, Linköpings GIF
27.01
Linköpings GIF
27.01
SB
  
4Draina Kintu
27.15
Hellas FK
27.15
SB
  
Final B
13 jan
13 jan
1Moa Eklundh
Moa Eklundh 01, KFUM Örebro
26.31
KFUM Örebro
26.31
PB
  
2Bilge Kaya
26.42
Hellas FK
26.42
SB
  
3Victoria Sandsjoe
26.91
IF Göta Karlstad
26.91
SB
  
4Alva von Gerber
27.03
Huddinge AIS
27.03
PB
  
Final C
13 jan
13 jan
1Lina Arousell
26.99
Iggesunds SK
26.99
PB
  
2Maja Swang
27.32
Gefle IF
27.32
PB
  
3Ester Björck
27.40
Motala AIF
27.40
SB
  
4Jessica Gibellini
Jessica Gibellini 96, FRA
28.31
96FRA
28.31
PB
  
Final D
13 jan
13 jan
1Caroline CedergrenHellas FK
27.70
PB
  
2Emilia Rydensjö
27.72
Eskilstuna FI
27.72
PB
  
3Felicia KölvallFlens FS
27.94
PB
  
4Ylwa Haglund
28.07
Falu IK
28.07
PB
  
Final E
13 jan
13 jan
1Hanna Zakrisson
27.99
Finspångs AIK
27.99
SB
  
2Josephine Rezene HjalmarssonHellas FK
28.03
PB
  
3Alva Kojic
Alva Kojic 01, KFUM Örebro
28.21
KFUM Örebro
28.21
PB
  
4Orchina GhreiboMotala AIF
28.46
PB
  
Final F
13 jan
13 jan
1Tilda TryggvesonFalu IK
29.82
PB
  
2Maja Persson Wallin
29.96
PB
  
3Zandra KarlssonKils AIK
29.97
PB
  
K 400 m     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Carolina SöderbomÄrla IF
59.25
SB
  
2Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
1:00.19
KFUM Örebro
1:00.19
PB
  
3Vilma Hultström
1:01.65
Hammarby IF
1:01.65
PB
  
4Hanna Säfström
Hanna Säfström 00, Thorengruppen
1:01.91
Thorengruppen TFC
1:01.91
SB
  
Final B
14 jan
14 jan
1Ester Björck
1:03.19
Motala AIF
1:03.19
SB
  
2Jessica Gibellini
Jessica Gibellini 96, FRA
1:03.25
96FRA
1:03.25
PB
  
3Johanna Mickels
1:04.67
Eskilstuna FI
1:04.67
PB
  
K 800 m     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Susannah Reid
Susannah Reid 95, GBR
2:20.64
95GBR
2:20.64
PB
  
2Malin Dahlbäck
2:21.59
Eskilstuna FI
2:21.59
PB
  
3Johanna Mickels
2:23.42
Eskilstuna FI
2:23.42
PB
  
4Maria Söderlund
Maria Söderlund 99, FIN
2:24.43
99FIN
2:24.43
PB
  
5Emily Fielder
2:29.64
Motala AIF
2:29.64
PB
  
6Emma Bodin
2:53.00
Gefle IF
2:53.00
PB
  
Final B
13 jan
13 jan
1Elin Ekengren
Elin Ekengren 02, Eskilstuna
2:26.94
Eskilstuna FI
2:26.94
PB
  
2Emelie Svensson
2:26.99
IFK Mora
2:26.99
PB
  
3Emma Sjuls
Emma Sjuls 98, FIN
2:41.60
98FIN
2:41.60
PB
  
4Sofie Franzén
Sofie Franzén 02, Thorengruppen
2:41.85
Thorengruppen TFC
2:41.85
PB
  
5Lisa M Soffe Kumlin
2:48.47
Stocksäters IF
2:48.47
  
6Sara Karlsson
2:54.85
Motala AIF
2:54.85
PB
  
K 1500 m     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Malin Dahlbäck
4:56.58
Eskilstuna FI
4:56.58
PB
  
2Filippa Ramberg
5:00.48
Hammarby IF
5:00.48
PB
  
3Emelie Eriksson
Emelie Eriksson 00, Stora Skedvi
5:05.65
Stora Skedvi IK
5:05.65
PB
  
Emily FielderMotala AIF
DNF
  
K 60 m häck     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
8.45
KFUM Örebro
8.45
PB
  
2Emilia Karlsson
8.78
Nyköpings BIS
8.78
  
3Josefine SandeliusHammarby IF
9.07
  
4Frida Johansson
Frida Johansson 95, Tjalve IF Norrköping
9.17
Tjalve IF Norrköping
9.17
  
5Alva von Gerber
9.34
Huddinge AIS
9.34
  
Lovisa ÖstervallUpsala IF
DQ
  
Heat 1
13 jan
13 jan
1Emilia Karlsson
8.59
Nyköpings BIS
8.59
PB
  
2Lovisa Östervall
8.90
Upsala IF
8.90
SB
  
3Frida Johansson
Frida Johansson 95, Tjalve IF Norrköping
9.11
Tjalve IF Norrköping
9.11
SB
  
4Jonna Uttman
10.16
IF Göta Karlstad
10.16
SB
  
Heat 2
13 jan
13 jan
1Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
8.51
KFUM Örebro
8.51
=PB
  
2Josefine SandeliusHammarby IF
9.05
SB
  
3Alva von Gerber
9.29
Huddinge AIS
9.29
PB
  
4Sofia Lindh
Sofia Lindh 98, Upsala IF
9.45
Upsala IF
9.45
PB
  
5Linnéa Bodin
Linnéa Bodin 00, KFUM Örebro
10.81
KFUM Örebro
10.81
PB
  
K Höjd     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.77
SB
  
2Lovisa Lindholm
Lovisa Lindholm 01, Linköpings GIF
1.70
Linköpings GIF
1.70
SB
  
3Ellen Hedin
1.61
IK Orient
1.61
=PB
  
K Stav     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Alva Sundin
3.82
Täby IS
3.82
PB
  
1Malin DahlströmUllevi FK
2.45
SB
  
2Sara Cannmo
3.72
Örgryte IS
3.72
SB
  
3Sandra AlveroHabo FIF-04
3.62
  
4Maria Lindholm
Maria Lindholm 01, Linköpings GIF
3.52
Linköpings GIF
3.52
PB
  
5Tilda Kapell
3.52
Hammarby IF
3.52
PB
  
6Fanny Fransson-BergetoftKFUM Örebro
3.22
PB
  
K Längd     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Lovisa Östervall
5.71
Upsala IF
5.71
SB
  
2Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
5.68
KFUM Örebro
5.68
SB
  
3Jenny Lestander
Jenny Lestander 98, Linköpings GIF
5.60
Linköpings GIF
5.60
SB
  
4Sara Sjögren
Sara Sjögren 98, Stenungsunds FI
5.59
F Stenungsunds FI
5.59
SB
  
5Melisa ZilicFalu IK
5.47
SB
  
6Anna LennmanFalu IK
5.47
SB
  
7Sofia Sundstedt
4.95
Västerås FK
4.95
PB
  
8Elin Andersson Junestav
Elin Andersson Junestav 98, Tjalve IF Norrköping
4.50
Tjalve IF Norrköping
4.50
PB
  
9Tilda TryggvesonFalu IK
4.14
SB
  
10Therése Knutsson
3.75
Glanshammars IF
3.75
SB
  
K Tresteg     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Jenny Lestander
Jenny Lestander 98, Linköpings GIF
12.36
Linköpings GIF
12.36
PB
  
2Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
11.93
Råby-Rekarne FIF
11.93
PB
  
3Emilia SjöstrandAIK
11.59
PB
  
4Lisa Weyhenmeyer
11.46
Upsala IF
11.46
SB
  
5Bilge Kaya
11.25
Hellas FK
11.25
PB
  
6Sabina Hedhag
11.25
IF Göta Karlstad
11.25
PB
  
7Emelina WirebroMotala AIF
11.01
SB
  
8Clara Bernhult
Clara Bernhult 02, Thorengruppen
10.77
Thorengruppen TFC
10.77
SB
  
9Klara Avebäck
10.67
Hammarby IF
10.67
PB
  
10Ida Pettersson
Ida Pettersson 02, KFUM Örebro
10.48
KFUM Örebro
10.48
PB
  
11Myra Eriksson
Myra Eriksson 03, Stocksäter
9.56
Stocksäters IF
9.56
  
K Kula     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Amanda Lejros
12.21
Hässelby SK
12.21
SB
  
2Nina Björkman
11.90
Västerås FK
11.90
SB
  
3Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
11.68
KFUM Örebro
11.68
PB
  
4Felicia Lejros
Felicia Lejros 01, Djurmo Sifferbo
10.31
Djurmo Sifferbo IF
10.31
PB
  
5Linnéa Bodin
Linnéa Bodin 00, KFUM Örebro
10.20
KFUM Örebro
10.20
PB
  
6Maria EkströmIF Start
8.98
PB
  
7Ebba Löfholm
Ebba Löfholm 00, KFUM Örebro
8.31
KFUM Örebro
8.31
PB
  
F17 60 m     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Moa Eklundh
Moa Eklundh 01, KFUM Örebro
7.90
KFUM Örebro
7.90
  
2Ella Hagman
7.91
Huddinge AIS
7.91
=PB
  
3Emily Capobianco
Emily Capobianco 01, KFUM Örebro
7.91
KFUM Örebro
7.91
  
4Hanna EnlundAIK
7.97
PB
  
5Ella SjöblomAIK
8.02
SB
  
6Fannie PousetteGefle IF
8.09
  
7Draina Kintu
8.18
Hellas FK
8.18
  
8Cornelia Fernsten
8.29
KFUM Örebro
8.29
  
Heat 1
14 jan
14 jan
1Moa Eklundh
Moa Eklundh 01, KFUM Örebro
7.87
KFUM Örebro
7.87
  
2Anni Nylund
Anni Nylund 02, FIN
8.21
02FIN
8.21
PB
  
3Agnes EkmanAIK
8.26
SB
  
4Ida Pettersson
Ida Pettersson 02, KFUM Örebro
8.41
KFUM Örebro
8.41
PB
  
5Madelene Amnebratt
8.81
PB
  
6Maja Persson Wallin
8.91
PB
  
7Julia Widén
Julia Widén 02, Glanshammar
8.92
Glanshammars IF
8.92
PB
  
Heat 2
14 jan
14 jan
1Ella SjöblomAIK
8.03
SB
  
2Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
8.20
Råby-Rekarne FIF
8.20
PB
  
3Hanna Zakrisson
8.33
Finspångs AIK
8.33
SB
  
4Melina Mancuso
8.54
Västerås FK
8.54
PB
  
5Sofia Ejlertsson
Sofia Ejlertsson 02, Linköpings GIF
8.65
Linköpings GIF
8.65
PB
  
6Emilia MerkellGefle IF
9.30
PB
  
7Maja Key Tunedal
9.43
PB
  
Heat 3
14 jan
14 jan
1Emily Capobianco
Emily Capobianco 01, KFUM Örebro
7.90
KFUM Örebro
7.90
SB
  
2Fannie PousetteGefle IF
8.09
  
3Hanna EnlundAIK
8.11
PB
  
4Alva Kojic
Alva Kojic 01, KFUM Örebro
8.44
KFUM Örebro
8.44
PB
  
5Caroline CedergrenHellas FK
8.47
SB
  
6Selma NilssonAIK
8.56
PB
  
7Sofie Fransson
Sofie Fransson 02, KFUM Örebro
8.88
KFUM Örebro
8.88
PB
  
Heat 4
14 jan
14 jan
1Ella Hagman
7.91
Huddinge AIS
7.91
PB
  
2Astrid Eggesjö
8.23
Västerås FK
8.23
SB
  
3Alicia Gånge
Alicia Gånge 02, Västerås
8.37
Västerås FK
8.37
PB
  
3Emelina CindricGefle IF
8.37
PB
  
5Sofia Bertilsson
8.49
Eskilstuna FI
8.49
PB
  
6Hannah Eriksson
Hannah Eriksson 02, Thorengruppen
9.06
Thorengruppen TFC
9.06
PB
  
7Maja Bjurman
Maja Bjurman 02, Thorengruppen
9.27
Thorengruppen TFC
9.27
PB
  
Heat 5
14 jan
14 jan
1Draina Kintu
8.15
Hellas FK
8.15
SB
  
2Cornelia Fernsten
8.19
KFUM Örebro
8.19
PB
  
3Lina Arousell
8.27
Iggesunds SK
8.27
  
4Cornelia Böhnke
8.50
Huddinge AIS
8.50
PB
  
5Ebba Melin
Ebba Melin 02, Katrineholm
8.58
Katrineholms SK
8.58
PB
  
6Maja Karlsson
9.05
IF Göta Karlstad
9.05
PB
  
7Emma Bodin
9.66
Gefle IF
9.66
PB
  
F17 400 m     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Hanna EnlundAIK
58.80
PB
  
2Anni Nylund
Anni Nylund 02, FIN
59.09
02FIN
59.09
PB
  
3Emilia Rydensjö
1:00.54
Eskilstuna FI
1:00.54
SB
  
4Amanda Ivehammar
Amanda Ivehammar 01, Linköpings GIF
1:02.52
Linköpings GIF
1:02.52
SB
  
Final B
13 jan
13 jan
1Cornelia Fernsten
1:03.00
KFUM Örebro
1:03.00
PB
  
2Walda Jonsson
Walda Jonsson 01, Eskilstuna
1:03.99
Eskilstuna FI
1:03.99
PB
  
3Eleonora Von Wetter-Rosenthal
Eleonora Von Wetter-Rosenthal 02, FIN
1:06.68
02FIN
1:06.68
PB
  
4Towa Korsell
Towa Korsell 02, Eksjö Södra
1:07.68
Eksjö Södra IK
1:07.68
PB
  
Final C
13 jan
13 jan
1Tuvalisa Rosenquist
Tuvalisa Rosenquist 02, Tjalve IF Norrköping
1:01.52
Tjalve IF Norrköping
1:01.52
PB
  
2Sofia Wallenberg
1:06.72
Tranås AIF
1:06.72
PB
  
3Rakel Rune
1:10.85
AIK
1:10.85
PB
  
4Lovisa Gustafsson
Lovisa Gustafsson 02, Thorengruppen
1:14.44
Thorengruppen TFC
1:14.44
PB
  
F17 1500 m     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Amanda Ivehammar
Amanda Ivehammar 01, Linköpings GIF
4:57.65
Linköpings GIF
4:57.65
SB
  
2Johanna Mickels
5:02.09
Eskilstuna FI
5:02.09
SB
  
3Ida Blom
Ida Blom 02, Hässelby
5:10.55
Hässelby SK
5:10.55
PB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Ella Hagman
8.93
Huddinge AIS
8.93
PB
  
2Clara Bernhult
Clara Bernhult 02, Thorengruppen
9.26
Thorengruppen TFC
9.26
PB
  
3Hanna Zakrisson
9.37
Finspångs AIK
9.37
PB
  
4Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
9.43
Mälarhöjdens IK
9.43
PB
  
5Sofia Ejlertsson
Sofia Ejlertsson 02, Linköpings GIF
9.46
Linköpings GIF
9.46
PB
  
6Tuvalisa Rosenquist
Tuvalisa Rosenquist 02, Tjalve IF Norrköping
9.52
Tjalve IF Norrköping
9.52
PB
  
7Cornelia Böhnke
9.61
Huddinge AIS
9.61
  
8Towa Korsell
Towa Korsell 02, Eksjö Södra
9.87
Eksjö Södra IK
9.87
PB
  
Heat 1
13 jan
13 jan
1Clara Bernhult
Clara Bernhult 02, Thorengruppen
9.31
Thorengruppen TFC
9.31
PB
  
2Cornelia Böhnke
9.44
Huddinge AIS
9.44
PB
  
3Sofia Ejlertsson
Sofia Ejlertsson 02, Linköpings GIF
9.48
Linköpings GIF
9.48
PB
  
4Hanna Zakrisson
9.50
Finspångs AIK
9.50
PB
  
5Towa Korsell
Towa Korsell 02, Eksjö Södra
9.89
Eksjö Södra IK
9.89
PB
  
6Emma Bodin
12.46
Gefle IF
12.46
PB
  
Heat 2
13 jan
13 jan
1Ella Hagman
9.19
Huddinge AIS
9.19
PB
  
2Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
9.57
Mälarhöjdens IK
9.57
PB
  
3Tuvalisa Rosenquist
Tuvalisa Rosenquist 02, Tjalve IF Norrköping
9.82
Tjalve IF Norrköping
9.82
PB
  
4Maja Bjurman
Maja Bjurman 02, Thorengruppen
11.49
Thorengruppen TFC
11.49
PB
  
Lina Arousell
DNF
Iggesunds SK
DNF
  
F17 Höjd     
Inne 14 jan

Final A

Final
Inne 14 jan
1Emmy Pettersson
1.52
Katrineholms SK
1.52
SB
  
2Lina Arousell
1.47
Iggesunds SK
1.47
SB
  
2Cornelia Böhnke
1.47
Huddinge AIS
1.47
PB
  
2Johanna WirebroMotala AIF
1.47
PB
  
2Ebba Melin
Ebba Melin 02, Katrineholm
1.47
Katrineholms SK
1.47
  
6Alicia Gånge
Alicia Gånge 02, Västerås
1.42
Västerås FK
1.42
PB
  
7Ella Hagman
1.42
Huddinge AIS
1.42
PB
  
8Sofia WallenbergTranås AIF
1.37
PB
  
9Emma Bodin
1.32
Gefle IF
1.32
PB
  
F17 Stav     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Selma NilssonAIK
2.92
SB
  
2Towa Korsell
Towa Korsell 02, Eksjö Södra
2.62
Eksjö Södra IK
2.62
PB
  
F17 Längd     
Inne 13 jan

Final A

Final
Inne 13 jan
1Agnes EkmanAIK
5.57
PB
  
2Emilia SjöstrandAIK
5.39
PB
  
3Bilge Kaya
5.30
Hellas FK
5.30
SB
  
4Clara Bernhult
Clara Bernhult 02, Thorengruppen
5.22
Thorengruppen TFC
5.22
PB
  
5Lina Arousell
5.17
Iggesunds SK
5.17
PB
  
6Josefin Wikfeldt
Josefin Wikfeldt 02, Mälarhöjden
5.15
Mälarhöjdens IK
5.15
PB
  
7Ebba Lindblom
5.02
Alunda SK
5.02
PB
  
8Vera SjöbergAIK
4.87
PB
  
Final B
13 jan
13 jan
1Ida Pettersson
Ida Pettersson 02, KFUM Örebro
4.84
KFUM Örebro
4.84
SB
  
2Sofia Bertilsson
4.78
Eskilstuna FI
4.78
SB
  
3Draina Kintu
4.74
Hellas FK
4.74
SB
  
4Alva Hilding
4.54
Motala AIF
4.54
PB
  
5Sofie Fransson
Sofie Fransson 02, KFUM Örebro
4.15
KFUM Örebro
4.15
PB
  
6Hannah Eriksson
Hannah Eriksson 02, Thorengruppen
4.12
Thorengruppen TFC
4.12
PB
  
7Tyra Johansson
3.41
F Bålsta IK
3.41
SB
  
8Lisa Kareliussén
2.55
Glanshammars IF
2.55
PB
  
Final C
13 jan
13 jan
1Sofia Ejlertsson
Sofia Ejlertsson 02, Linköpings GIF
4.69
Linköpings GIF
4.69
PB
  
2Ebba Melin
Ebba Melin 02, Katrineholm
4.67
Katrineholms SK
4.67
  
3Cornelia Böhnke
4.65
Huddinge AIS
4.65
PB
  
4Selma NilssonAIK
4.62
PB
  
5Maja Karlsson
4.47
IF Göta Karlstad
4.47
SB
  
6Sofia WallenbergTranås AIF
4.26
PB
  
7Amira Musa
3.93
PB
  
8Rakel RuneAIK