0
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 |
Män | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 100 m 30 jul Vind: 0.0 Final A Final | 30 jul | Vind: 0.0 | ||||||||||||||||||||
1 | Björn Boström Björn Boström 87, Lund 10.95 | 87 | IFK Lund | 10.95 | = | |||||||||||||||||
1 | Björn Boström Björn Boström 87, Lund 11.03 | 87 | IFK Lund | 11.03 | = | |||||||||||||||||
2 | Sebastian Kadestål Sebastian Kadestål 96, Malmö 11.08 | 96 | Malmö AI | 11.08 | = | |||||||||||||||||
M 400 m 30 jul Final A Final | 30 jul | |||||||||||||||||||||
1 | Nicolai Trock Hartling Nicolai Trock Hartling 94, DEN 47.80 | 94 | DEN | 47.80 | =SB | |||||||||||||||||
M 110 m häck 29 jul Vind: +0.5 Final A Final | 29 jul | Vind: +0.5 | ||||||||||||||||||||
1 | Alexander Brorsson Alexander Brorsson 90, Athletics 24Seven 14.00 | 90 | Athletics 24Seven SK | 14.00 | =SB | |||||||||||||||||
2 | Anton Levin Anton Levin 92, Malmö 14.17 | 92 | Malmö AI | 14.17 | = | |||||||||||||||||
M Höjd 29 jul Final A Final | 29 jul | |||||||||||||||||||||
1 | Mutaz Essa Barshim Mutaz Essa Barshim 91, QAT 2.30 | 91 | QAT | 2.30 | = | |||||||||||||||||
2 | Hamdi Mahamat Alamine Saleh Hamdi Mahamat Alamine Saleh 97, QAT 2.10 | 97 | QAT | 2.10 | = | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
M Spjut 29 jul Final A Final | 29 jul | |||||||||||||||||||||
1 | Jonathan Amneskog Jonathan Amneskog 98, Klippan 66.83 | 98 | Klippans FK | 66.83 | =PB | |||||||||||||||||
2 | Lucas Kvist Lucas Kvist 94, Helsingborg 63.57 | 94 | IFK Helsingborg | 63.57 | =SB | |||||||||||||||||
P19 2000 m hinder 28 jul Final A Final | 28 jul | |||||||||||||||||||||
1 | Omar Nuur Omar Nuur 01, IFK Växjö 6:14.10 | 01 | IFK Växjö | 6:14.10 | =PB | |||||||||||||||||
P19 110 m häck (99.1 cm) 29 jul Vind: +2.2 Final A Final | 29 jul | Vind: +2.2 | ||||||||||||||||||||
1 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson 99, Helsingborg 14.29w | 99 | IFK Helsingborg | 14.29w | ||||||||||||||||||
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) 29 jul Vind: +0.7 Final A Final | 29 jul | Vind: +0.7 | ||||||||||||||||||||
1 | Thomas Jones Thomas Jones 01, Kyrkhult 14.35 | 01 | Kyrkhults SK | 14.35 | =PB | |||||||||||||||||
Kvinnor | ||||||||||||||||||||||
K 200 m 29 jul Vind: +1.0 Final A Final | 29 jul | Vind: +1.0 | ||||||||||||||||||||
1 | Pernilla Nilsson Pernilla Nilsson 92, Malmö 24.46 | 92 | Malmö AI | 24.46 | = | |||||||||||||||||
K 800 m 30 jul Final A Final | 30 jul | |||||||||||||||||||||
1 | Sara Ericsson Sara Ericsson 95, Heleneholm 2:09.58 | 95 | Heleneholms IF | 2:09.58 | =PB | |||||||||||||||||
2 | Elin Brink Elin Brink 97, Mölndal 2:14.22 | 97 | Mölndals AIK | 2:14.22 | = | |||||||||||||||||
K 400 m häck 28 jul Final A Final | 28 jul | |||||||||||||||||||||
1 | Alice Svantesson Alice Svantesson 97, Ullevi 1:03.11 | 97 | Ullevi FK | 1:03.11 | = | |||||||||||||||||
K Höjd 30 jul Final A Final | 30 jul | |||||||||||||||||||||
1 | Matilda Nilsson Matilda Nilsson 93, IK Hakarpspojkarna 1.76 | 93 | IK Hakarpspojkarna | 1.76 | =SB | |||||||||||||||||
K Stav 29 jul Final A Final | 29 jul | |||||||||||||||||||||
1 | Gabriella Jönsson Gabriella Jönsson 01, Helsingborg 3.80 | 01 | IFK Helsingborg | 3.80 | =PB | |||||||||||||||||
2 | Linnea Jönsson Linnea Jönsson 99, Helsingborg 3.70 | 99 | IFK Helsingborg | 3.70 | =SB | |||||||||||||||||
K Tresteg 29 jul Final A Final | 29 jul | |||||||||||||||||||||
1 | Nellie Mårtensson Nellie Mårtensson 95, Malmö 12.17 | 95 | Malmö AI | 12.17 | +1.3 =SB | |||||||||||||||||
K Kula 30 jul Final A Final | 30 jul | |||||||||||||||||||||
1 | Fanny Roos Fanny Roos 95, Athletics 24Seven 18.14 | 95 | Athletics 24Seven SK | 18.14 | = | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
K Diskus 29 jul Final A Final | 29 jul | |||||||||||||||||||||
1 | Lina Bengtson Lina Bengtson 94, Heleneholm 46.69 | 94 | Heleneholms IF | 46.69 | = | |||||||||||||||||
2 | Moa Eskilsson Moa Eskilsson 93, Villstad 45.00 | 93 | Villstad GIF | 45.00 | =SB | |||||||||||||||||
3 | Ida Wåhlstrand Ida Wåhlstrand 00, IFK Växjö 43.11 | 00 | IFK Växjö | 43.11 | =PB | |||||||||||||||||
K Slägga 28 jul Final A Final | 28 jul | |||||||||||||||||||||
1 | Daniela Gherman Daniela Gherman 97, Åhus 52.84 | 97 | Åhus FIK | 52.84 | =PB | |||||||||||||||||
K Spjut 30 jul Final A Final | 30 jul | |||||||||||||||||||||
1 | Malin Andersson Malin Andersson 93, Heleneholm 43.81 | 93 | Heleneholms IF | 43.81 | =SB |