0
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 |
Män | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 100 m Vind: +0.2 Final A Final | Vind: +0.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alex Wilson Alex Wilson 90, SUI 10.18 | 90 | SUI | 10.18 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Pascal Mancini Pascal Mancini 89, SUI 10.31 | 89 | SUI | 10.31 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Marie Jean-Yann De Grace Marie Jean-Yann De Grace 95, MRI 10.43 | 95 | MRI | 10.43 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Florian Clivaz Florian Clivaz 94, SUI 10.54 | 94 | SUI | 10.54 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Felix Svensson Felix Svensson 97, SWE 10.54 | 97 | SWE | 10.54 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Silvan Wicki Silvan Wicki 95, SUI 10.65 | 95 | SUI | 10.65 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +0.1 | Vind: +0.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sylvain Chuard Sylvain Chuard 96, SUI 10.66 | 96 | SUI | 10.66 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Suganthan Somasundaram Suganthan Somasundaram 92, SUI 10.69 | 92 | SUI | 10.69 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Kevin Di Nocera Kevin Di Nocera 94, SUI 10.86 | 94 | SUI | 10.86 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jimsher Muradov Jimsher Muradov 96, GEO 10.87 | 96 | GEO | 10.87 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Andreas Baumann Andreas Baumann 79, SUI 11.03 | 79 | SUI | 11.03 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Nathan Gyger Nathan Gyger 92, SUI 11.05 | 92 | SUI | 11.05 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C Vind: +0.6 | Vind: +0.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Valentin Luc Valentin Luc 98, SUI 11.05 | 98 | SUI | 11.05 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Charles Devantay Charles Devantay 98, SUI 11.07 | 98 | SUI | 11.07 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pin Wanheab Pin Wanheab 85, CAM 11.11 | 85 | CAM | 11.11 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Vind: +1.3 | Vind: +1.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Pascal Mancini Pascal Mancini 89, SUI 10.37 | 89 | SUI | 10.37 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Marie Jean-Yann De Grace Marie Jean-Yann De Grace 95, MRI 10.40 | 95 | MRI | 10.40 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Florian Clivaz Florian Clivaz 94, SUI 10.54 | 94 | SUI | 10.54 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Silvan Wicki Silvan Wicki 95, SUI 10.55 | 95 | SUI | 10.55 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Suganthan Somasundaram Suganthan Somasundaram 92, SUI 10.64 | 92 | SUI | 10.64 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sylvain Chuard Sylvain Chuard 96, SUI 10.65 | 96 | SUI | 10.65 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Vind: +0.2 | Vind: +0.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Felix Svensson Felix Svensson 97, SWE 10.56 | 97 | SWE | 10.56 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kevin Di Nocera Kevin Di Nocera 94, SUI 10.88 | 94 | SUI | 10.88 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Andreas Baumann Andreas Baumann 79, SUI 10.96 | 79 | SUI | 10.96 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Valentin Luc Valentin Luc 98, SUI 11.01 | 98 | SUI | 11.01 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Simone Gabutti Simone Gabutti 99, SUI 11.05 | 99 | SUI | 11.05 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 Vind: -0.1 | Vind: -0.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nathan Gyger Nathan Gyger 92, SUI 11.00 | 92 | SUI | 11.00 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sales Junior Inglin Sales Junior Inglin 99, SUI 11.02 | 99 | SUI | 11.02 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pin Wanheab Pin Wanheab 85, CAM 11.03 | 85 | CAM | 11.03 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Charles Devantay Charles Devantay 98, SUI 11.09 | 98 | SUI | 11.09 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 4 Vind: -0.3 | Vind: -0.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexander Ham Alexander Ham 95, SUI 11.13 | 95 | SUI | 11.13 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 5 Vind: +0.8 | Vind: +0.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alex Wilson Alex Wilson 90, SUI 10.25 | 90 | SUI | 10.25 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Marco Thürkauf Marco Thürkauf 94, SUI 11.10 | 94 | SUI | 11.10 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 6 Vind: +2.2 | Vind: +2.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jimsher Muradov Jimsher Muradov 96, GEO 10.88w | 96 | GEO | 10.88w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Patrick Saile Patrick Saile 86, GER 11.12w | 86 | GER | 11.12w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 200 m Vind: +0.8 Final A Final | Vind: +0.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Pascal Mancini Pascal Mancini 89, SUI 20.99 | 89 | SUI | 20.99 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Bastien Mouthon Bastien Mouthon 94, SUI 21.11 | 94 | SUI | 21.11 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Valentin Luc Valentin Luc 98, SUI 21.95 | 98 | SUI | 21.95 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Charles Devantay Charles Devantay 98, SUI 22.09 | 98 | SUI | 22.09 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: 0.0 | Vind: 0.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nathan Gyger Nathan Gyger 92, SUI 21.64 | 92 | SUI | 21.64 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jimsher Muradov Jimsher Muradov 96, GEO 21.74 | 96 | GEO | 21.74 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 800 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sium Zerehannes Sium Zerehannes 91, ERI 1:55.61 | 91 | ERI | 1:55.61 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Längd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Christopher Ullmann Christopher Ullmann 93, SUI 7.91 | 93 | SUI | 7.91 | +0.0 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Marco Thürkauf Marco Thürkauf 94, SUI 7.11 | 94 | SUI | 7.11 | –0.6 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Damian Wild Damian Wild 00, SUI 7.10 | 00 | SUI | 7.10 | +0.0 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Christian Toussaint Christian Toussaint 99, HAI 7.03 | 99 | HAI | 7.03 | +0.9 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Steve Meystre Steve Meystre 98, SUI 6.99 | 98 | SUI | 6.99 | +0.0 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Enrico Güntert Enrico Güntert 97, SUI 6.93 | 97 | SUI | 6.93 | +1.5 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Diskus Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Stefan Grob Stefan Grob 84, SUI 48.92 | 84 | SUI | 48.92 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
P19 Kula (6.0 kg) Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Stefan Wieland Stefan Wieland 98, SUI 17.68 | 98 | SUI | 17.68 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m Vind: +1.6 Final A Final | Vind: +1.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Salomé Kora Salomé Kora 94, SUI 11.27 | 94 | SUI | 11.27 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Samantha Dagry Samantha Dagry 94, SUI 11.70 | 94 | SUI | 11.70 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Laetitia Hermet Laetitia Hermet 94, SUI 11.78 | 94 | SUI | 11.78 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Coralie Ambrosini Coralie Ambrosini 97, SUI 11.96 | 97 | SUI | 11.96 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Marine Egger Marine Egger 00, SUI 12.00 | 00 | SUI | 12.00 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Fanette Humair Fanette Humair 91, SUI DQ | 91 | SUI | DQ | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +2.1 | Vind: +2.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Cynthia Reinle Cynthia Reinle 00, SUI 12.03w | 00 | SUI | 12.03w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Pascale Becher Pascale Becher 00, SUI 12.14w | 00 | SUI | 12.14w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anika Krone Anika Krone 00, SUI 12.16w | 00 | SUI | 12.16w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Melanie Keller Melanie Keller 94, SUI 12.18w | 94 | SUI | 12.18w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Elfie Mechaussie Elfie Mechaussie 90, FRA 12.31w | 90 | FRA | 12.31w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Vind: +0.2 | Vind: +0.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Salomé Kora Salomé Kora 94, SUI 11.33 | 94 | SUI | 11.33 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Samantha Dagry Samantha Dagry 94, SUI 11.76 | 94 | SUI | 11.76 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Fanette Humair Fanette Humair 91, SUI 11.90 | 91 | SUI | 11.90 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Marine Egger Marine Egger 00, SUI 12.00 | 00 | SUI | 12.00 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Coralie Ambrosini Coralie Ambrosini 97, SUI 12.14 | 97 | SUI | 12.14 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Cynthia Reinle Cynthia Reinle 00, SUI 12.15 | 00 | SUI | 12.15 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Vind: +1.5 | Vind: +1.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Laetitia Hermet Laetitia Hermet 94, SUI 11.72 | 94 | SUI | 11.72 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Pascale Becher Pascale Becher 00, SUI 12.16 | 00 | SUI | 12.16 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anika Krone Anika Krone 00, SUI 12.17 | 00 | SUI | 12.17 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Melanie Keller Melanie Keller 94, SUI 12.18 | 94 | SUI | 12.18 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Simone Werner Simone Werner 93, SUI 12.26 | 93 | SUI | 12.26 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Xenia Schneider Xenia Schneider 95, SUI 12.26 | 95 | SUI | 12.26 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 200 m Vind: +0.6 Final A Final | Vind: +0.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ellen Sprunger Ellen Sprunger 86, SUI 23.52 | 86 | SUI | 23.52 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cornelia Halbheer Cornelia Halbheer 92, SUI 23.55 | 92 | SUI | 23.55 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Fanette Humair Fanette Humair 91, SUI 24.25 | 91 | SUI | 24.25 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Melanie Keller Melanie Keller 94, SUI 24.86 | 94 | SUI | 24.86 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Andrea Rutschmann Andrea Rutschmann 98, SUI 24.90 | 98 | SUI | 24.90 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +1.5 | Vind: +1.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Coralie Ambrosini Coralie Ambrosini 97, SUI 24.62 | 97 | SUI | 24.62 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Simone Werner Simone Werner 93, SUI 24.83 | 93 | SUI | 24.83 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Xenia Schneider Xenia Schneider 95, SUI 24.97 | 95 | SUI | 24.97 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Nadja Zurlinden Nadja Zurlinden 01, SUI 25.15 | 01 | SUI | 25.15 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C Vind: +0.2 | Vind: +0.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Anika Krone Anika Krone 00, SUI 24.95 | 00 | SUI | 24.95 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 800 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Khaoula Rharroubi Khaoula Rharroubi 98, SUI 2:16.06 | 98 | SUI | 2:16.06 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m häck Vind: +1.6 Final A Final | Vind: +1.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Celine Albisser Celine Albisser 96, SUI 14.33 | 96 | SUI | 14.33 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Annina Fahr Annina Fahr 93, SUI 14.67 | 93 | SUI | 14.67 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Längd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fatim Affessi Fatim Affessi 93, SUI 6.31 | 93 | SUI | 6.31 | +1.5 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Barbara Leuthard Barbara Leuthard 81, SUI 6.27 | 81 | SUI | 6.27 | +1.4 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alessia Danelli Alessia Danelli 00, SUI 5.95w | 00 | SUI | 5.95w | +2.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Daniela Schlatter Daniela Schlatter 94, SUI 5.87 | 94 | SUI | 5.87 | +1.4 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Celine Albisser Celine Albisser 96, SUI 5.85 | 96 | SUI | 5.85 | +0.8 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Laura Perlini Laura Perlini 02, SUI 5.80 | 02 | SUI | 5.80 | +1.7 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Célia Jaccard Célia Jaccard 00, SUI 5.70 | 00 | SUI | 5.70 | +0.4 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Michèle Garlinski Michèle Garlinski 93, SUI 5.66 | 93 | SUI | 5.66 | +0.8 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Annina Fahr Annina Fahr 93, SUI 5.55 | 93 | SUI | 5.55 | +1.1 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F17 Kula (3.0 kg) Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Chantal Winz Chantal Winz 00, SUI 13.33 | 00 | SUI | 13.33 | = |