0
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 |
Män | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 100 m Vind: +1.4 Final A Final | Vind: +1.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | David Lima David Lima 90, POR 10.14 | 90 | POR | 10.14 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emile Erasmus Emile Erasmus 92, RSA 10.21 | 92 | RSA | 10.21 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sibusiso Matsenjwa Sibusiso Matsenjwa 88, SWZ 10.31 | 88 | SWZ | 10.31 | =PB NR | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Giovanni Codrington Giovanni Codrington 88, NED 10.32 | 88 | NED | 10.32 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Tony Darkwah Tony Darkwah 86, SWE 10.53 | 86 | SWE | 10.53 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Andreas Haas Andreas Haas 96, SUI 10.61 | 96 | SUI | 10.61 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Amine Ouzeri Amine Ouzeri 90, FRA 11.01 | 90 | FRA | 11.01 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: -0.1 | Vind: -0.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Louis Quiblier Louis Quiblier 01, SUI 11.04 | 01 | SUI | 11.04 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jonas Rufener Jonas Rufener 92, SUI 11.12 | 92 | SUI | 11.12 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Geoffrey Bocquet Geoffrey Bocquet 93, FRA 11.23 | 93 | FRA | 11.23 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Vind: +0.6 | Vind: +0.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emile Erasmus Emile Erasmus 92, RSA 10.27 | 92 | RSA | 10.27 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | David Lima David Lima 90, POR 10.29 | 90 | POR | 10.29 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Giovanni Codrington Giovanni Codrington 88, NED 10.40 | 88 | NED | 10.40 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sibusiso Matsenjwa Sibusiso Matsenjwa 88, SWZ 10.46 | 88 | SWZ | 10.46 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Andreas Haas Andreas Haas 96, SUI 10.73 | 96 | SUI | 10.73 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Tony Darkwah Tony Darkwah 86, SWE 10.74 | 86 | SWE | 10.74 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Vind: +1.1 | Vind: +1.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gildas Toyb Gildas Toyb 97, FRA 10.80 | 97 | FRA | 10.80 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Amine Ouzeri Amine Ouzeri 90, FRA 10.99 | 90 | FRA | 10.99 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Geoffrey Bocquet Geoffrey Bocquet 93, FRA 11.22 | 93 | FRA | 11.22 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jean Champollion Jean Champollion 95, FRA 11.24 | 95 | FRA | 11.24 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Peter Emelieze Peter Emelieze 88, GER DQ | 88 | GER | DQ | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 Vind: +1.4 | Vind: +1.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Louis Quiblier Louis Quiblier 01, SUI 11.09 | 01 | SUI | 11.09 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jonas Rufener Jonas Rufener 92, SUI 11.14 | 92 | SUI | 11.14 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 200 m Vind: +1.7 Final A Final | Vind: +1.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Isaac Makwala Isaac Makwala 85, BOT 20.38 | 85 | BOT | 20.38 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Liemarvin Bonevacia Liemarvin Bonevacia 89, NED 20.77 | 89 | NED | 20.77 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anaso Jobodwana Anaso Jobodwana 92, RSA 20.78 | 92 | RSA | 20.78 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tom Gamble Tom Gamble 91, AUS 20.99 | 91 | AUS | 20.99 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sibusiso Matsenjwa Sibusiso Matsenjwa 88, SWZ 21.05 | 88 | SWZ | 21.05 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Hendrik Maartens Hendrik Maartens 96, RSA 21.22 | 96 | RSA | 21.22 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +0.6 | Vind: +0.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | David Lima David Lima 90, POR 20.30 | 90 | POR | 20.30 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Samuel García Samuel García 91, ESP 20.75 | 91 | ESP | 20.75 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Juander Santos Juander Santos 95, DOM 21.18 | 95 | DOM | 21.18 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Luke Lennon-Ford Luke Lennon-Ford 89, IRL 21.53 | 89 | IRL | 21.53 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C Vind: +0.3 | Vind: +0.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gautier Dautremer Gautier Dautremer 95, FRA 20.89 | 95 | FRA | 20.89 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Pascal Mancini Pascal Mancini 89, SUI 20.96 | 89 | SUI | 20.96 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Eanna Madden Eanna Madden 94, IRL 21.20 | 94 | IRL | 21.20 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Bastien Mouthon Bastien Mouthon 94, SUI 21.34 | 94 | SUI | 21.34 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D Vind: +0.1 | Vind: +0.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Pascal Müller Pascal Müller 88, SUI 21.52 | 88 | SUI | 21.52 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Andreas Haas Andreas Haas 96, SUI 21.61 | 96 | SUI | 21.61 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jimsher Muradov Jimsher Muradov 96, GEO 21.84 | 96 | GEO | 21.84 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final E Vind: +2.4 | Vind: +2.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nathan Gyger Nathan Gyger 92, SUI 21.70w | 92 | SUI | 21.70w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Pau Fradera Pau Fradera 87, ESP 21.83w | 87 | ESP | 21.83w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Isaac Makwala Isaac Makwala 85, BOT 44.80 | 85 | BOT | 44.80 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gilles Grossmann-Wirth Gilles Grossmann-Wirth 94, FRA 47.79 | 94 | FRA | 47.79 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Liemarvin Bonevacia Liemarvin Bonevacia 89, NED 45.63 | 89 | NED | 45.63 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Brian Murphy Brian Murphy 82, IRL 48.93 | 82 | IRL | 48.93 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Bjorn Blauwhof Bjorn Blauwhof 90, NED 46.67 | 90 | NED | 46.67 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Łukasz Krawczuk Łukasz Krawczuk 89, POL 46.94 | 89 | POL | 46.94 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Gilles Biron Gilles Biron 95, FRA 47.37 | 95 | FRA | 47.37 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Luke Lennon-Ford Luke Lennon-Ford 89, IRL DQ | 89 | IRL | DQ | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mamoudou Hanne Mamoudou Hanne 88, FRA 45.78 | 88 | FRA | 45.78 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Zakithi Nene Zakithi Nene 98, RSA 47.48 | 98 | RSA | 47.48 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nick Ekelund-Arenander 47.57 | 89 | DEN | 47.57 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Nicolas Courbiere Nicolas Courbiere 93, FRA 47.61 | 93 | FRA | 47.61 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Pau Fradera Pau Fradera 87, ESP 48.93 | 87 | ESP | 48.93 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 800 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Henco Uys Henco Uys 92, RSA 1:54.89 | 92 | RSA | 1:54.89 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 110 m häck Vind: +2.2 Final A Final | Vind: +2.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Koen Smet Koen Smet 92, NED 13.59w | 92 | NED | 13.59w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Simon Krauss Simon Krauss 92, FRA 13.69w | 92 | FRA | 13.69w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Othman Hadj Lazib Othman Hadj Lazib 83, ALG 14.05w | 83 | ALG | 14.05w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Junior Effa Effa Junior Effa Effa 96, GAB 14.18w | 96 | GAB | 14.18w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Itamar Feiler Itamar Feiler 97, ISR 14.43w | 97 | ISR | 14.43w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Florian Somé Florian Somé 94, BUR 14.55w | 94 | BUR | 14.55w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Ramon Flammer Ramon Flammer 95, SUI 14.67w | 95 | SUI | 14.67w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Vind: +0.1 | Vind: +0.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Simon Krauss Simon Krauss 92, FRA 13.72 | 92 | FRA | 13.72 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Koen Smet Koen Smet 92, NED 13.78 | 92 | NED | 13.78 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Othman Hadj Lazib Othman Hadj Lazib 83, ALG 14.07 | 83 | ALG | 14.07 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Florian Somé Florian Somé 94, BUR 14.77 | 94 | BUR | 14.77 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Vind: +1.1 | Vind: +1.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Itamar Feiler Itamar Feiler 97, ISR 14.54 | 97 | ISR | 14.54 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ramon Flammer Ramon Flammer 95, SUI 14.77 | 95 | SUI | 14.77 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Junior Effa Effa Junior Effa Effa 96, GAB 14.79 | 96 | GAB | 14.79 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m häck Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Juander Santos Juander Santos 95, DOM 49.32 | 95 | DOM | 49.32 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Le Roux Hamman Le Roux Hamman 92, RSA 49.70 | 92 | RSA | 49.70 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Hardus Maritz Hardus Maritz 90, NAM 50.09 | 90 | NAM | 50.09 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Mohamed Sghaier Mohamed Sghaier 88, TUN 50.83 | 88 | TUN | 50.83 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Cameron French Cameron French 92, NZL 50.10 | 92 | NZL | 50.10 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gerber Blanco Gerber Blanco 93, GUA 51.25 | 93 | GUA | 51.25 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mickaël François Mickaël François 88, FRA 51.44 | 88 | FRA | 51.44 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alain-Hervé Mfomkpa Alain-Hervé Mfomkpa 96, SUI 51.45 | 96 | SUI | 51.45 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Yann Senjaric Yann Senjaric 89, CRO 51.62 | 89 | CRO | 51.62 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Muhammad Abdalla Kounta Muhammad Abdalla Kounta 94, FRA 51.55 | 94 | FRA | 51.55 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jason Harvey Jason Harvey 91, IRL 52.03 | 91 | IRL | 52.03 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mattia Tajana Mattia Tajana 96, SUI 52.62 | 96 | SUI | 52.62 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Kurt Couto Kurt Couto 85, MOZ 53.28 | 85 | MOZ | 53.28 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Mathias Guillaume Mathias Guillaume 92, FRA 54.47 | 92 | FRA | 54.47 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final D | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Raphael Clemencio Raphael Clemencio 94, SUI 55.22 | 94 | SUI | 55.22 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Stav Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Reto Fahrni Reto Fahrni 92, SUI 4.70 | 92 | SUI | 4.70 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Längd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Henry Frayne Henry Frayne 90, AUS 8.21 | 90 | AUS | 8.21 | +1.8 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tiago da Silva Tiago da Silva 93, BRA 8.00 | 93 | BRA | 8.00 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Adam McMullen Adam McMullen 90, IRL 7.75 | 90 | IRL | 7.75 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Denis Eradiri Denis Eradiri 83, BUL 7.71 | 83 | BUL | 7.71 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Lucas dos Santos Lucas dos Santos 95, BRA 7.67 | 95 | BRA | 7.67 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ezekiel Ewulo Ezekiel Ewulo 86, NGR 7.52 | 86 | NGR | 7.52 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Luca Bernaschina Luca Bernaschina 95, SUI 7.00 | 95 | SUI | 7.00 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Tresteg Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mateus de Sá Mateus de Sá 95, BRA 15.08 | 95 | BRA | 15.08 | +0.0 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 4x100 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Schweiz Schweiz 44.20 | SUI | 44.20 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m Vind: +1.9 Final A Final | Vind: +1.9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Amy Foster Amy Foster 88, IRL 11.42 | 88 | IRL | 11.42 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Marije van Hunenstijn Marije van Hunenstijn 95, NED 11.47 | 95 | NED | 11.47 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Stella Akakpo Stella Akakpo 94, FRA 11.48 | 94 | FRA | 11.48 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ayodelé Ikuesan Ayodelé Ikuesan 85, FRA 11.68 | 85 | FRA | 11.68 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Cynthia Leduc Cynthia Leduc 97, FRA 11.75 | 97 | FRA | 11.75 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Mariely Sánchez Mariely Sánchez 88, DOM 11.76 | 88 | DOM | 11.76 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Taylor Evans Jobodwana Taylor Evans Jobodwana 89, RSA 11.78 | 89 | RSA | 11.78 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Fanette Humair Fanette Humair 91, SUI 11.90 | 91 | SUI | 11.90 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +0.5 | Vind: +0.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gemma Acheampong Gemma Acheampong 93, GHA 11.89 | 93 | GHA | 11.89 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Riccarda Dietsche Riccarda Dietsche 96, SUI 12.14 | 96 | SUI | 12.14 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Amandine Evard Amandine Evard 96, SUI 12.42 | 96 | SUI | 12.42 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Vind: +1.5 | Vind: +1.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marije van Hunenstijn Marije van Hunenstijn 95, NED 11.54 | 95 | NED | 11.54 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Amy Foster Amy Foster 88, IRL 11.58 | 88 | IRL | 11.58 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Stella Akakpo Stella Akakpo 94, FRA 11.59 | 94 | FRA | 11.59 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ayodelé Ikuesan Ayodelé Ikuesan 85, FRA 11.67 | 85 | FRA | 11.67 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Cynthia Leduc Cynthia Leduc 97, FRA 11.75 | 97 | FRA | 11.75 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Mariely Sánchez Mariely Sánchez 88, DOM 11.77 | 88 | DOM | 11.77 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Taylor Evans Jobodwana Taylor Evans Jobodwana 89, RSA 11.86 | 89 | RSA | 11.86 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Gemma Acheampong Gemma Acheampong 93, GHA 12.04 | 93 | GHA | 12.04 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Vind: +0.7 | Vind: +0.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fanette Humair Fanette Humair 91, SUI 12.00 | 91 | SUI | 12.00 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Laetitia Hermet Laetitia Hermet 94, SUI 12.04 | 94 | SUI | 12.04 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Riccarda Dietsche Riccarda Dietsche 96, SUI 12.18 | 96 | SUI | 12.18 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Muswama Kambundji Muswama Kambundji 96, SUI 12.28 | 96 | SUI | 12.28 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 200 m Vind: +2.7 Final A Final | Vind: +2.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Léa Sprunger Léa Sprunger 90, SUI 23.05w | 90 | SUI | 23.05w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mariely Sánchez Mariely Sánchez 88, DOM 23.67w | 88 | DOM | 23.67w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Niamh Whelan Niamh Whelan 90, IRL 24.11w | 90 | IRL | 24.11w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Brigitte Ntiamoah Brigitte Ntiamoah 94, FRA 24.21w | 94 | FRA | 24.21w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Gemma Acheampong Gemma Acheampong 93, GHA 24.76w | 93 | GHA | 24.76w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: +1.6 | Vind: +1.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fanette Humair Fanette Humair 91, SUI 24.03 | 91 | SUI | 24.03 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Carmen Sánchez Carmen Sánchez 90, ESP 24.14 | 90 | ESP | 24.14 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Géraldine Frey Géraldine Frey 97, SUI 25.04 | 97 | SUI | 25.04 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final C Vind: +1.4 | Vind: +1.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Andrea Rutschmann Andrea Rutschmann 98, SUI 24.71 | 98 | SUI | 24.71 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Caroline Agnou Caroline Agnou 96, SUI 24.88 | 96 | SUI | 24.88 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Bettina Rinderer Bettina Rinderer 97, AUT 24.93 | 97 | AUT | 24.93 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Muswama Kambundji Muswama Kambundji 96, SUI 24.94 | 96 | SUI | 24.94 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Léa Sprunger Léa Sprunger 90, SUI 51.09 | 90 | SUI | 51.09 | =PB NR | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ewelina Ptak Ewelina Ptak 87, POL 52.68 | 87 | POL | 52.68 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Djénébou Danté Djénébou Danté 89, MLI 53.31 | 89 | MLI | 53.31 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sinead Denny Sinead Denny 91, IRL 53.59 | 91 | IRL | 53.59 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Eva Hovenkamp Eva Hovenkamp 96, NED DQ | 96 | NED | DQ | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Carmen Sánchez Carmen Sánchez 90, ESP 54.44 | 90 | ESP | 54.44 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Brigitte Ntiamoah Brigitte Ntiamoah 94, FRA 56.30 | 94 | FRA | 56.30 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m häck Vind: +2.1 Final A Final | Vind: +2.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Rikenette Steenkamp Rikenette Steenkamp 92, RSA 12.92w | 92 | RSA | 12.92w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Eefje Boons Eefje Boons 94, NED 13.03w | 94 | NED | 13.03w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Deborah John Deborah John 90, TTO 13.19w | 90 | TTO | 13.19w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Eva Wimberger Eva Wimberger 93, AUT 13.77w | 93 | AUT | 13.77w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Caroline Agnou Caroline Agnou 96, SUI 13.84w | 96 | SUI | 13.84w | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Majella Hauri Majella Hauri 95, SUI DNF | 95 | SUI | DNF | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Vind: +1.3 | Vind: +1.3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Rikenette Steenkamp Rikenette Steenkamp 92, RSA 13.23 | 92 | RSA | 13.23 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Eefje Boons Eefje Boons 94, NED 13.43 | 94 | NED | 13.43 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Deborah John Deborah John 90, TTO 13.46 | 90 | TTO | 13.46 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Fabiana dos Santos Fabiana dos Santos 86, BRA 13.58 | 86 | BRA | 13.58 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Vind: +1.1 | Vind: +1.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mobolaji Adeokun Mobolaji Adeokun 94, NGR 13.86 | 94 | NGR | 13.86 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Eva Wimberger Eva Wimberger 93, AUT 13.89 | 93 | AUT | 13.89 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Caroline Agnou Caroline Agnou 96, SUI 14.05 | 96 | SUI | 14.05 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Majella Hauri Majella Hauri 95, SUI 14.08 | 95 | SUI | 14.08 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Maryke Brits Maryke Brits 94, RSA 14.68 | 94 | RSA | 14.68 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 Vind: +0.1 | Vind: +0.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexane Bornoz Alexane Bornoz 96, SUI 14.55 | 96 | SUI | 14.55 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m häck Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Aurelie Chaboudez Aurelie Chaboudez 93, FRA 58.43 | 93 | FRA | 58.43 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Aisha Naibe-Wey Aisha Naibe-Wey 93, SLE 58.76 | 93 | SLE | 58.76 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Audrey Nkamsao Audrey Nkamsao 89, CMR 1:00.17 | 89 | CMR | 1:00.17 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Anna Percy Anna Percy 97, NZL 1:00.77 | 97 | NZL | 1:00.77 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Julie Hounsinou Julie Hounsinou 97, FRA DNF | 97 | FRA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Pauline Gruffaz Pauline Gruffaz 96, FRA 1:00.69 | 96 | FRA | 1:00.69 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Wahiba Mohammedi Wahiba Mohammedi 97, FRA 1:01.57 | 97 | FRA | 1:01.57 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Höjd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nawal Meniker Nawal Meniker 97, FRA 1.70 | 97 | FRA | 1.70 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Stav Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Angelica Moser Angelica Moser 97, SUI 4.60 | 97 | SUI | 4.60 | =PB NU23R | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lea Bachmann Lea Bachmann 96, SUI 3.90 | 96 | SUI | 3.90 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pascale Stöcklin Pascale Stöcklin 97, SUI 3.70 | 97 | SUI | 3.70 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Fanny Leimgruber Fanny Leimgruber 90, SUI 3.70 | 90 | SUI | 3.70 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jessica Botter Jessica Botter 88, SUI 3.50 | 88 | SUI | 3.50 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Marie Vaucher Marie Vaucher 88, SUI 3.50 | 88 | SUI | 3.50 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Längd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Naa Anang Naa Anang 95, AUS 6.68 | 95 | AUS | 6.68 | +1.9 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Caroline Agnou Caroline Agnou 96, SUI 6.13 | 96 | SUI | 6.13 | +1.2 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Tresteg Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Liuba M. Zaldívar Liuba M. Zaldívar 93, CUB 13.95w | 93 | CUB | 13.95w | +2.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Serena Raffi Serena Raffi 93, SUI 12.50 | 93 | SUI | 12.50 | +1.7 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Rebecca Sare Rebecca Sare 91, MLT 11.85w | 91 | MLT | 11.85w | +2.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|