28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
13.7
12.7
12.7
12.7
7.7
6.7
3.7
14.7
Tävlande: 65 (30+35)   Starter: 71 (32+39)

Män
M 100 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Alexander LesserUllevi FK
10.79
SB
  
2Martin Astner
11.11
Ullevi FK
11.11
SB
  
3Chidozie Abika
11.27
IF Kville
11.27
SB
  
Final B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
2Andreas NorströmUllevi FK
11.37
SB
  
M 200 m     

Vind: +1.7

Final A

Final

Vind: +1.7
1Alexander LesserUllevi FK
21.58
SB
  
2Erik Annerfalk
21.65
Ullevi FK
21.65
SB
  
3David Sennung
21.70
Ullevi FK
21.70
PB
  
4Carl Bengtström
21.80
Örgryte IS
21.80
PB
  
Final B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
2Samuel Wiik
22.40
Örgryte IS
22.40
PB
  
Final C
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Andreas NorströmUllevi FK
23.01
SB
  
2Viggo Hahnsson
23.54
Örgryte IS
23.54
PB
  
3Michael SkaleniusIF Kville
23.85
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Niklas Bergman Larsson
48.09
Linköpings GIF
48.09
PB
  
2Oskar Greilert
48.98
Ullevi FK
48.98
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Awet Mengsteab
1:54.03
Örgryte IS
1:54.03
PB
  
2Ali Al-Janabi
1:54.77
Ullevi FK
1:54.77
SB
  
Final B
2Erik Guander
Erik Guander 02, Sävedalen
2:01.17
Sävedalens AIK
2:01.17
PB
  
Final C
4Fabian Berntsson
2:12.78
Sävedalens AIK
2:12.78
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Abdelhafiz Ibrahim
15:04.10
Sävedalens AIK
15:04.10
SB
  
1Erik Eklund
17:06.99
IK Lerum FI
17:06.99
PB
  
2Karl Wilenius
Karl Wilenius 85, Lidköpings VSK
15:35.22
Lidköpings VSK
15:35.22
PB
  
4Oliver Svensson
16:40.00
PB
  
Final C
1Olle Leibe Bergstedt
17:15.66
Solvikingarna
17:15.66
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

3Oscar SöderberghUllevi FK
1.89
SB
  
M Stav     


Final A

Final

1Adam BengtssonUllevi FK
4.40
PB
  
2William Rydin
4.20
Ullevi FK
4.20
PB
  
M Längd     


Final A

Final

8Otto HammarströmÖrgryte IS
6.36
+0.7 PB
  
9Tobias Carlryd
6.19
Örgryte IS
6.19
0.0 PB
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Mathias Ström
15.56
Örgryte IS
15.56
+1.4 SB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Gustav Liberg
55.47
Ullevi FK
55.47
  
5Jonathan Carbe
34.10
Örgryte IS
34.10
SB
  
M Slägga     


Final A

Final

1August BergstrandUllevi FK
50.15
SB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
1Matilda HellqvistUllevi FK
11.88
  
2Jessica Östlund
11.88
Hässelby SK
11.88
  
3Linnea Hjortstam
13.10
Alingsås IF
13.10
PB
  
4Madeleine SöderlundIK Lerum FI
13.11
SB
  
5Moa Sjödell
Moa Sjödell 99, Hakarpspojkarna
13.32
IK Hakarpspojkarna
13.32
PB
  
Final B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
3Linnea Pihl
13.42
IK Lerum FI
13.42
PB
  
K 200 m     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
1Denise ErikssonUllevi FK
24.53
  
2Jessica Östlund
24.82
Hässelby SK
24.82
  
4Linnea TebeliusIK Lerum FI
25.59
SB
  
Final B
Vind: +0.6
Vind: +0.6
3Sofie Cedergrund
Sofie Cedergrund 01, Göteborgs KIK
26.99
Göteborgs KIK
26.99
PB
  
Final C
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Elvira Erixon
26.52
Mölndals AIK
26.52
PB
  
2Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 00, Göteborgs KIK
26.61
Göteborgs KIK
26.61
PB
  
4Cornelia LindbergIK Lerum FI
27.09
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

4Ella Darrell
1:01.42
IK Lerum FI
1:01.42
PB
  
Final B
1Alice Kjellander
Alice Kjellander 00, Göteborgs KIK
1:00.87
Göteborgs KIK
1:00.87
PB
  
2Sara Dahlén
1:03.60
IK Lerum FI
1:03.60
SB
  
3Linnea Pihl
1:04.82
IK Lerum FI
1:04.82
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Sara Gunnarsson
2:25.48
Mölndals AIK
2:25.48
SB
  
3Elsa Björk
Elsa Björk 02, Sävedalen
2:26.08
Sävedalens AIK
2:26.08
PB
  
7Frida Hansson
Frida Hansson 97, Stenungsunds FI
2:31.04
F Stenungsunds FI
2:31.04
SB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Malin Strand
Malin Strand 93, Sävedalen
17:15.92
Sävedalens AIK
17:15.92
SB
  
1Saga Kullenbäck BalafoutisUllevi FK
20:13.48
PB
  
2Johanna Larsson
17:59.83
Örgryte IS
17:59.83
PB
  
3Johanna Anvell
18:01.64
Mölndals AIK
18:01.64
SB
  
4Hanna DICKÉR
18:06.63
Örgryte IS
18:06.63
PB
  
5Karin Nilsson
18:19.83
Ullevi FK
18:19.83
SB
  
6Malin Sjöberg
19:06.22
Hemlingby LK
19:06.22
PB
  
8Johanna Andersson
19:16.19
PB
  
9Helena Gotte
19:19.53
19:19.53
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

2Moa Sjödell
Moa Sjödell 99, Hakarpspojkarna
1.64
IK Hakarpspojkarna
1.64
SB
  
K Stav     


Final A

Final

1Ebba Hager
3.20
Ullevi FK
3.20
SB
  
4Ellen SjöstrandIK Lerum FI
3.10
SB
  
K Längd     


Final A

Final

2Moa Karlin JosefssonUllevi FK
5.00
0.0 SB
  
K Tresteg     


Final A

Final

3Johanna KonséleusUllevi FK
11.98
+1.6 PB
  
K Diskus     


Final A

Final

1Erica Larsson
Erica Larsson 90, Falkenberg
47.30
Falkenbergs IK
47.30
PB
  
3Ida Olsson
38.89
IF Hagen
38.89
SB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Luana Lund Klaric
Luana Lund Klaric 99, Göteborgs KIK
52.09
Göteborgs KIK
52.09
PB
  
2Ida Olsson
49.17
IF Hagen
49.17
  
3Molly Broback
Molly Broback 01, Sävedalen
31.71
Sävedalens AIK
31.71
PB