27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 77 (42+35)   Starter: 90 (51+39)

Män
M 100 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Michael LuxemburgTäby IS
11.01
SB
  
2Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro
11.12
KFUM Örebro
11.12
SB
  
4Mose Hussein
Mose Hussein 00, Eskilstuna
11.98
Eskilstuna FI
11.98
PB
  
M 200 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
2William GardellHellas FK
23.42
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Anders Pihlblad
Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro
52.10
KFUM Örebro
52.10
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Abdelfath Yassin
1:54.09
Gefle IF
1:54.09
PB
  
2Yared Kidane
Yared Kidane 99, Eskilstuna
1:54.13
Eskilstuna FI
1:54.13
PB
  
4Axel Glavare KarlssonTäby IS
2:07.92
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Joshua Kellier
Joshua Kellier 97, CAN
3:46.20
97CAN
3:46.20
=PB
  
2Connor Black
Connor Black 96, CAN
3:48.65
96CAN
3:48.65
  
3Mostafa Elkurdy
Mostafa Elkurdy 96, CAN
3:49.86
96CAN
3:49.86
SB
  
4Mark Patton
Mark Patton 97, CAN
3:54.13
97CAN
3:54.13
SB
  
4Twelde Haile Abay
4:16.27
Eskilstuna FI
4:16.27
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Nasir Dawoud
Nasir Dawoud 91, Eskilstuna
8:42.24
Eskilstuna FI
8:42.24
SB
  
2Per Sjögren
Per Sjögren 79, KFUM Örebro
8:45.40
KFUM Örebro
8:45.40
SB
  
M 2000 m hinder     


Final A

Final

4Lucas Grönborg
7:36.06
Hellas FK
7:36.06
SB
  
5Martin Hedlund
7:40.47
Gefle IF
7:40.47
SB
  
M 110 m häck     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
16.38
KFUM Örebro
16.38
PB
  
2Leo BergströmTäby IS
16.39
PB
  
3Carl af ForsellesHellas FK
16.52
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Nils-Göran NilssonTäby IS
1:00.92
SB
  
2Ali Mohammed
Ali Mohammed 94, Eskilstuna
1:02.26
Eskilstuna FI
1:02.26
SB
  
3Jack Tranderyd
Jack Tranderyd 00, KFUM Örebro
1:03.94
KFUM Örebro
1:03.94
PB
  
4Andreas EfverströmGefle IF
1:06.98
SB
  
5William Gardell
1:11.66
Hellas FK
1:11.66
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Leo BergströmTäby IS
1.96
SB
  
2Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
1.93
Eskilstuna FI
1.93
SB
  
3Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
1.93
KFUM Örebro
1.93
=PB
  
M Stav     


Final A

Final

1Carl Sténson
5.00
Hellas FK
5.00
SB
  
2Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
4.80
KFUM Örebro
4.80
SB
  
4Hunter S Mabon
3.70
Danderyds SK
3.70
PB
  
4Hannes GidlöfGefle IF
3.40
SB
  
M Längd     


Final A

Final

1Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
7.16
Eskilstuna FI
7.16
+1.4 SB
  
2Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro
7.00
KFUM Örebro
7.00
+0.8 PB
  
2Mark Emode
Mark Emode 95, CAN
6.62
95CAN
6.62
–0.5 PB
  
3Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
6.35
+1.9
  
M Tresteg     


Final A

Final

3Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro
12.90
KFUM Örebro
12.90
+1.7 SB
  
4Moi Wirunpan
12.38
Gefle IF
12.38
+2.0 PB
  
M Kula     


Final A

Final

1Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
13.86
KFUM Örebro
13.86
SB
  
3Anders LarssonGefle IF
12.34
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Albin Lager
Albin Lager 96, KFUM Örebro
50.15
KFUM Örebro
50.15
SB
  
2Robert AlnerothGefle IF
44.50
SB
  
3William Frobe
31.00
Täby IS
31.00
PB
  
M Slägga     


Final A

Final

1Robert AlnerothGefle IF
55.25
SB
  
2Tony Settle
Tony Settle 75, Eskilstuna
45.80
Eskilstuna FI
45.80
SB
  
3Jacob Krumlinde
42.76
IFK Lidingö
42.76
PB
  
4Albin Lager
Albin Lager 96, KFUM Örebro
35.93
KFUM Örebro
35.93
SB
  
6Carl Widenholm
31.89
Hellas FK
31.89
PB
  
M Spjut     


Final A

Final

1Carl Widenholm
55.77
Hellas FK
55.77
PB
  
1Niclas RichardssonGefle IF
45.01
SB
  
2Anton Johansson
Anton Johansson 96, KFUM Örebro
50.11
KFUM Örebro
50.11
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
11.89
KFUM Örebro
11.89
SB
  
2Bilge Kaya
12.70
Hellas FK
12.70
PB
  
3Ida Winther
12.94
Turebergs FK
12.94
PB
  
4Elenor Derrah
13.21
Huddinge AIS
13.21
SB
  
K 200 m     

Vind: -1.5

Final A

Final

Vind: -1.5
1Naomi Lance
Naomi Lance 91, CAN
24.69
91CAN
24.69
  
2Lisa Fröberg
26.72
IFK Lidingö
26.72
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Elisabeth HvalgrenIFK Lidingö
59.95
SB
  
3Cornelia Fernsten
1:01.38
KFUM Örebro
1:01.38
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Rachel Aubry
Rachel Aubry 90, CAN
2:09.98
90CAN
2:09.98
SB
  
1Isabelle Haugen
2:24.95
Hellas FK
2:24.95
SB
  
2Katelyn Ayers
Katelyn Ayers 95, CAN
2:11.44
95CAN
2:11.44
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Isabella Andersson
4:25.48
Turebergs FK
4:25.48
PB
  
1Carise Thompson
Carise Thompson 92, CAN
4:34.66
92CAN
4:34.66
  
2Camilla Elofsson
5:03.36
Huddinge AIS
5:03.36
PB
  
3Josefin Gerdevåg
5:05.41
KFUM Örebro
5:05.41
SB
  
4Filippa Rydensjö
5:08.83
Eskilstuna FI
5:08.83
PB
  
K 3000 m     


Final A

Final

2Josefin Gerdevåg
11:17.37
KFUM Örebro
11:17.37
SB
  
3Alma Holmberg
12:05.20
IFK Lidingö
12:05.20
PB
  
K 1500 m hinder     


Final A

Final

1Julia Arnhult
5:40.34
IFK Lidingö
5:40.34
SB
  
2Cornelia Böhnke
5:57.18
Huddinge AIS
5:57.18
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
14.24
KFUM Örebro
14.24
PB
  
2Tove Söder
15.42
Huddinge AIS
15.42
PB
  
4Johanna Hellman
17.82
IFK Lidingö
17.82
PB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Josefine Havdelin
1:03.94
IFK Lidingö
1:03.94
PB
  
3Caroline CedergrenHellas FK
1:13.93
PB
  
K Stav     


Final A

Final

2Madeleine EngströmHuddinge AIS
3.20
PB
  
5Elisabeth GetahunHellas FK
2.00
PB
  
K Längd     


Final A

Final

4Hanna Johnsson
5.08
IFK Lidingö
5.08
+1.6 =PB
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Lisa Olsson
11.30
Hellas FK
11.30
–0.2 SB
  
3Ida Pettersson
Ida Pettersson 02, KFUM Örebro
10.47
KFUM Örebro
10.47
0.0 PB
  
4Lisa Fröberg
10.33
IFK Lidingö
10.33
–1.6 PB
  
K Kula     


Final A

Final

1Mathilda Eriksson
13.12
Huddinge AIS
13.12
PB
  
3Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
11.42
KFUM Örebro
11.42
PB
  
4Louise Svensson
10.70
Eskilstuna FI
10.70
PB
  
K Diskus     


Final A

Final

1Mathilda Eriksson
50.22
Huddinge AIS
50.22
PB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Eleni Larsson
57.93
Huddinge AIS
57.93
  
2Linnea Larsson HuuskoTurebergs FK
48.17
  
K Spjut     


Final A

Final

1Elisabeth Lithell
51.37
KFUM Örebro
51.37
SB
  
2Johanna Wikström
29.96
Huddinge AIS
29.96
SB