0
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 5000 m Final A Final | |||||||||
4 | Abdisalam Hassan Abdisalam Hassan 86, Ullevi 15:42.15 | 86 | Ullevi FK | 15:42.15 | =SB | ||||
5 | Dan-Eric Archer Dan-Eric Archer 84, Sävedalen 16:01.38 | 84 | Sävedalens AIK | 16:01.38 | =SB | ||||
M Höjd Final A Final | |||||||||
3 | Julius Haight Julius Haight 89, Örgryte 1.90 | 89 | Örgryte IS | 1.90 | =PB | ||||
8 | Christian Hedman Christian Hedman 87, Falkenberg 1.75 | 87 | Falkenbergs IK | 1.75 | =SB | ||||
M Kula Final A Final | |||||||||
3 | Minh Le Minh Le 86, Lidköpings IS 11.52 | 86 | Lidköpings IS | 11.52 | =PB | ||||
P19 800 m Final A Final | |||||||||
3 | Anton Wendesten Anton Wendesten 89, Sävedalen 2:03.31 | 89 | Sävedalens AIK | 2:03.31 | =PB | ||||
4 | Johan Blomberg Johan Blomberg 88, Ullevi 2:04.66 | 88 | Ullevi FK | 2:04.66 | =PB | ||||
P19 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Marcus Andersson Marcus Andersson 88, Strömstad LK 9:45.86 | 88 | Strömstad LK | 9:45.86 | =PB | ||||
2 | Henrik Hansson Henrik Hansson 89, Strömstad LK 9:56.56 | 89 | Strömstad LK | 9:56.56 | =PB | ||||
P15 Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Oliwer Åstrand Oliwer Åstrand 92, Ymer 1.93 | 92 | IK Ymer | 1.93 | =PB | ||||
P14 2000 m Final A Final | |||||||||
2 | Hampus Frennemo Hampus Frennemo 93, Stenungsunds FI 6:44.63 | 93 | F Stenungsunds FI | 6:44.63 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K Längd Final A Final | |||||||||
2 | Sofia Rahdevi Sofia Rahdevi 87, Mölndal 5.61w | 87 | Mölndals AIK | 5.61w | +3.2 | ||||
K Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Sara Brankell Sara Brankell 81, Mölndal 12.69 | 81 | Mölndals AIK | 12.69 | +1.8 =SB | ||||
K Kula (3.0 kg) Final A Final | |||||||||
2 | Mari Klaup Mari Klaup 90, Örgryte 13.18 | 90 | Örgryte IS | 13.18 | =PB | ||||
K Kula Final A Final | |||||||||
2 | Karin Höglund Karin Höglund 87, Mölndal 10.89 | 87 | Mölndals AIK | 10.89 | =SB | ||||
K Spjut Final A Final | |||||||||
1 | Mari Klaup Mari Klaup 90, Örgryte 37.25 | 90 | Örgryte IS | 37.25 | =SB | ||||
2 | Karin Ivarsson Karin Ivarsson 86, Sävedalen 35.87 | 86 | Sävedalens AIK | 35.87 | =PB | ||||
F17 3000 m Final A Final | |||||||||
3 | Therese Lindqvist Therese Lindqvist 70, Akele 12:27.85 | 70 | IK Akele | 12:27.85 | =SB | ||||
F17 Tresteg Final A Final | |||||||||
4 | Sara Lidén Sara Lidén 90, Ymer 10.67 | 90 | IK Ymer | 10.67 | +1.7 =PB | ||||
F17 Spjut Final A Final | |||||||||
3 | Johanna Friberg Johanna Friberg 90, Staffanstorp 30.32 | 90 | Staffanstorps AI | 30.32 | =PB | ||||
F16 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Louise Bichler Louise Bichler 91, Sävedalen 10:53.44 | 91 | Sävedalens AIK | 10:53.44 | =PB | ||||
5 | Ditte Forsén Ditte Forsén 91, Sävedalen 11:59.05 | 91 | Sävedalens AIK | 11:59.05 | =PB | ||||
F16 Tresteg Final A Final | |||||||||
3 | Stephanie Franksson Stephanie Franksson 91, Ymer 10.39 | 91 | IK Ymer | 10.39 | +1.1 =SB | ||||
3 | Daniella Kleva Daniella Kleva 91, Rigor 10.00 | 91 | IF Rigor | 10.00 | +1.3 =PB | ||||
F15 2000 m Final A Final | |||||||||
4 | Stina Gustafsson Stina Gustafsson 92, Sävedalen 7:27.75 | 92 | Sävedalens AIK | 7:27.75 | =PB | ||||
F15 Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Nathalie Nagy Nathalie Nagy 92, Mölndal 11.10 | 92 | Mölndals AIK | 11.10 | –1.0 =PB | ||||
2 | Sofie Eklund Sofie Eklund 92, Göteborgs KIK 10.82 | 92 | Göteborgs KIK | 10.82 | –0.4 =PB | ||||
F14 2000 m Final A Final | |||||||||
2 | Emma Rutgersson Emma Rutgersson 93, Lerum 7:13.74 | 93 | IK Lerum FI | 7:13.74 | =PB | ||||
3 | Frida Johnsson Frida Johnsson 93, Ullevi 7:13.78 | 93 | Ullevi FK | 7:13.78 | =PB | ||||
F14 Höjd Final A Final | |||||||||
2 | Linnéa Edsand Linnéa Edsand 93, Sävedalen 1.51 | 93 | Sävedalens AIK | 1.51 | =PB | ||||
3 | Michaela Meijer Michaela Meijer 93, Mölndal 1.51 | 93 | Mölndals AIK | 1.51 | =PB | ||||
4 | Frida Löfvenborg Frida Löfvenborg 93, Mölndal 1.51 | 93 | Mölndals AIK | 1.51 | =PB | ||||
F14 Längd Final A Final | |||||||||
2 | Jessica Floback 5.07w | 93 | 5.07w | +2.1 | |||||
F12 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Emilia Elofsson Emilia Elofsson 95, Lidköpings IS 5:24.42 | 95 | Lidköpings IS | 5:24.42 | =PB |