0
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P19 300 m häck Final A Final | |||||||||
5 | Tommy Fors Tommy Fors 90, IK Hakarpspojkarna 42.35 | 90 | IK Hakarpspojkarna | 42.35 | =PB | ||||
P18 3000 m Final A Final | |||||||||
3 | Tawakal Abdikadir Tawakal Abdikadir 90, IFK Växjö 9:07.68 | 90 | IFK Växjö | 9:07.68 | =PB | ||||
4 | Karl Samuelsson Karl Samuelsson 90, Karlskoga LK 9:26.69 | 90 | Karlskoga LK | 9:26.69 | =PB | ||||
5 | Henrik Blåder Henrik Blåder 90, Ullevi 9:27.61 | 90 | Ullevi FK | 9:27.61 | =PB | ||||
P18 300 m häck Final A Final | |||||||||
3 | Joar Rüdrich Skogseld Joar Rüdrich Skogseld 90, Märsta 40.60 | 90 | IFK Märsta | 40.60 | =PB | ||||
4 | Felix Siljebäck Larsen Felix Siljebäck Larsen 89, Västerås FK 41.40 | 89 | Västerås FK | 41.40 | =PB | ||||
6 | Filip Essbrant Filip Essbrant 90, Åhus 42.94 | 90 | Åhus FIK | 42.94 | =PB | ||||
7 | Darko Šarović Darko Šarović 90, IFK Göteborg 43.87 | 90 | IFK Göteborg | 43.87 | =PB | ||||
P18 Stav Final A Final | |||||||||
1 | Rasmus Nim Rasmus Nim 89, Gäddede 4.60 | 89 | Gäddede SK | 4.60 | =PB | ||||
2 | Viktor Fröberg Viktor Fröberg 90, Kville 4.25 | 90 | IF Kville | 4.25 | =PB | ||||
3 | Felix Siljebäck Larsen Felix Siljebäck Larsen 89, Västerås FK 3.95 | 89 | Västerås FK | 3.95 | =SB | ||||
4 | Douglas Stenberg Douglas Stenberg 90, IF Göta 3.95 | 90 | IF Göta | 3.95 | =PB | ||||
5 | Joar Rüdrich Skogseld Joar Rüdrich Skogseld 90, Märsta 3.85 | 90 | IFK Märsta | 3.85 | =SB | ||||
6 | Pekka Matala Pekka Matala 90, Haparanda SKT 3.65 | 90 | Haparanda SKT | 3.65 | =PB | ||||
7 | Peter Svedlund Peter Svedlund 90, Haparanda SKT 3.65 | 90 | Haparanda SKT | 3.65 | =PB | ||||
P18 Diskus (1.75 kg) Final A Final | |||||||||
4 | Pontus Rabe Pontus Rabe 90, Bålsta 47.00 | 90 | F Bålsta IK | 47.00 | =PB | ||||
8 | Mattias Lindberg Mattias Lindberg 90, Skellefteå AIK 37.68 | 90 | Skellefteå AIK | 37.68 | =PB | ||||
P18 Spjut Final A Final | |||||||||
5 | Niklas Stjerndorff Niklas Stjerndorff 90, Eslövs IF 52.28 | 90 | Eslövs IF | 52.28 | =PB | ||||
P17 800 m Final A Final | |||||||||
1 | Erik Smedhs Erik Smedhs 91, IFK Mora FIK 1:57.70 | 91 | IFK Mora FIK | 1:57.70 | =PB | ||||
5 | Tomas Hultgren Tomas Hultgren 91, Ludvika 2:01.80 | 91 | Ludvika FFI | 2:01.80 | =PB | ||||
6 | Lars Lindberg Lars Lindberg 91, Vingarna 2:02.29 | 91 | IF Vingarna | 2:02.29 | =PB | ||||
7 | Oscar Hinrichsen Oscar Hinrichsen 91, Nyköpings BIS 2:02.84 | 91 | Nyköpings BIS | 2:02.84 | =PB | ||||
P17 3000 m Final A Final | |||||||||
2 | Philip Lundell Philip Lundell 91, Österhaninge 9:20.72 | 91 | Österhaninge IF | 9:20.72 | =PB | ||||
4 | Niclas Woodbridge Niclas Woodbridge 91, Örgryte 9:31.14 | 91 | Örgryte IS | 9:31.14 | =PB | ||||
5 | Hreinn Juliusson Hreinn Juliusson 91, Huddinge 9:56.31 | 91 | Huddinge AIS | 9:56.31 | =SB | ||||
P17 300 m häck (83.8 cm) Final A Final | |||||||||
3 | Erik Persson Erik Persson 91, Upsala IF 39.61 | 91 | Upsala IF | 39.61 | =PB | ||||
4 | Arvid Berglund Arvid Berglund 91, Tranås 39.68 | 91 | Tranås AIF | 39.68 | =PB | ||||
5 | Simon Styrman Simon Styrman 91, Haparanda SKT 40.14 | 91 | Haparanda SKT | 40.14 | =PB | ||||
6 | Alen Besic Alen Besic 91, IFK Göteborg 40.42 | 91 | IFK Göteborg | 40.42 | =PB | ||||
7 | Patrik Norin-Algerstam Patrik Norin-Algerstam 91, Valbo 41.72 | 91 | Valbo AIF | 41.72 | =PB | ||||
Heat 1 | |||||||||
4 | Mattias Abulu Mattias Abulu 91, Ullevi 41.21 | 91 | Ullevi FK | 41.21 | =PB | ||||
Heat 2 | |||||||||
5 | Jaakko Laakkonen Jaakko Laakkonen 91, Haparanda SKT 43.59 | 91 | Haparanda SKT | 43.59 | =PB | ||||
P17 Stav Final A Final | |||||||||
4 | Erik Jönhagen Erik Jönhagen 91, Bromma 3.85 | 91 | Bromma IF | 3.85 | =PB | ||||
5 | Henrik Brus Henrik Brus 91, Falun 3.75 | 91 | Falu IK | 3.75 | = | ||||
P17 Kula (5.0 kg) Final A Final | |||||||||
6 | Mattias Hansson-Bergén Mattias Hansson-Bergén 92, Huddinge 14.10 | 92 | Huddinge AIS | 14.10 | =PB | ||||
7 | Jonathan Laack Jonathan Laack 92, Bore 14.02 | 92 | SK Bore | 14.02 | =PB | ||||
P17 Slägga (5.0 kg) Final A Final | |||||||||
6 | Sebastian Kemdal Sebastian Kemdal 91, Västerås FK 46.89 | 91 | Västerås FK | 46.89 | =PB | ||||
P17 Spjut (700 g) Final A Final | |||||||||
1 | Johan Melin Johan Melin 91, Habo 63.35 | 91 | Habo FIF-04 | 63.35 | =PB | ||||
1 | Martin Holmström Martin Holmström 91, KA2 43.92 | 91 | KA 2 IF | 43.92 | =PB | ||||
1 | Simon Lindblom Simon Lindblom 91, Råby-Rekarne 43.82 | 91 | Råby-Rekarne FIF | 43.82 | =PB | ||||
2 | Jaakko Laakkonen Jaakko Laakkonen 91, Haparanda SKT 58.57 | 91 | Haparanda SKT | 58.57 | =PB | ||||
5 | David Johansson David Johansson 91, Åhus 54.02 | 91 | Åhus FIK | 54.02 | =PB | ||||
6 | Simon Assarsson Simon Assarsson 91, Sisu 53.09 | 91 | IK Sisu | 53.09 | =PB | ||||
P16 400 m Final A Final | |||||||||
2 | Andreas Petersson Andreas Petersson 92, Örgryte 50.83 | 92 | Örgryte IS | 50.83 | =PB | ||||
6 | Jonatan Andersson Ceder Jonatan Andersson Ceder 92, Sollefteå 53.36 | 92 | Sollefteå GIF | 53.36 | =PB | ||||
P16 800 m Final A Final | |||||||||
5 | Alexander Svensson Alexander Svensson 92, Akele 2:06.69 | 92 | IK Akele | 2:06.69 | =PB | ||||
P16 3000 m Final A Final | |||||||||
2 | Henrik Fristedt Henrik Fristedt 92, Högbo GIF 9:24.05 | 92 | Högbo GIF | 9:24.05 | =PB | ||||
3 | Niklas Jonsson Niklas Jonsson 92, Hammarby 9:24.56 | 92 | Hammarby IF | 9:24.56 | =PB | ||||
4 | Sebastian Lundberg Sebastian Lundberg 92, Ljungby 9:26.06 | 92 | Ljungby FIK | 9:26.06 | =PB | ||||
P16 300 m häck (83.8 cm) Final A Final | |||||||||
3 | Cedric Ullberg Cedric Ullberg 92, Ymer 40.46 | 92 | IK Ymer | 40.46 | =PB | ||||
6 | Christoffer Gustavsson Christoffer Gustavsson 92, GoIF Tjalve 42.87 | 92 | GoIF Tjalve | 42.87 | =PB | ||||
P16 Längd Final A Final | |||||||||
2 | Filip Lööv Filip Lööv 92, Kil 6.43 | 92 | Kils AIK | 6.43 | +1.0 =PB | ||||
3 | Albin Axelsson Albin Axelsson 92, IF Göta 6.30 | 92 | IF Göta | 6.30 | +1.5 =PB | ||||
5 | Anders Teigen Anders Teigen 92, Kil 6.26 | 92 | Kils AIK | 6.26 | +0.6 =PB | ||||
7 | Oscar Jansson Oscar Jansson 92, Strömsund 6.03 | 92 | IFK Strömsund | 6.03 | +0.8 =PB | ||||
P16 Kula (5.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Viktor Gustafsson Viktor Gustafsson 92, Huddinge 11.55 | 92 | Huddinge AIS | 11.55 | =PB | ||||
P16 Slägga (5.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Michael Dahlström Michael Dahlström 92, IF Göta 27.48 | 92 | IF Göta | 27.48 | =PB | ||||
2 | Mikael Larsson Mikael Larsson 92, Bore 55.90 | 92 | SK Bore | 55.90 | =PB | ||||
7 | Philip Gustafsson Philip Gustafsson 92, Katrineholm 40.64 | 92 | Katrineholms SK | 40.64 | =PB | ||||
P15 100 m Vind: -0.4 Final A Final | Vind: -0.4 | ||||||||
2 | Robin Nordkvist Robin Nordkvist 93, Huddinge 11.77 | 93 | Huddinge AIS | 11.77 | =PB | ||||
P15 2000 m Final A Final | |||||||||
1 | Alexander Palm Alexander Palm 93, IK Norrköping FI 6:19.15 | 93 | IK Norrköping FI | 6:19.15 | =PB | ||||
2 | Christoffer Ohlsson Christoffer Ohlsson 93, Umedalen 5:57.82 | 93 | Umedalens IF | 5:57.82 | =PB | ||||
3 | Fredrik Eråker Fredrik Eråker 93, IF Göta 5:58.92 | 93 | IF Göta | 5:58.92 | =PB | ||||
4 | Simon Samuelsson Simon Samuelsson 93, Västerås FK 6:02.04 | 93 | Västerås FK | 6:02.04 | =PB | ||||
5 | Alexander Lötvall Alexander Lötvall 93, Mölndal 6:03.09 | 93 | Mölndals AIK | 6:03.09 | =PB | ||||
7 | Erik Norrbom Erik Norrbom 93, Tureberg 6:06.71 | 93 | Turebergs FK | 6:06.71 | =PB | ||||
9 | Erik Filipovic Erik Filipovic 93, Klippan 6:08.89 | 93 | Klippans FK | 6:08.89 | =PB | ||||
P15 300 m häck (76.2 cm) Final A Final | |||||||||
1 | Martin Rydenborg Martin Rydenborg 93, IFK Växjö 40.45 | 93 | IFK Växjö | 40.45 | = | Felaktig häck | |||
2 | Marcus Hawkins Marcus Hawkins 93, Rånäs 42.00 | 93 | Rånäs 4H | 42.00 | = | Felaktig häck | |||
P15 Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Gustav Fridh Gustav Fridh 93, Huddinge 12.94 | 93 | Huddinge AIS | 12.94 | +0.8 =PB | ||||
2 | Dennis Eriksson Dennis Eriksson 93, Sundsvall 12.93 | 93 | Sundsvalls FI | 12.93 | +1.4 =PB | ||||
4 | Mattias Jällrud Mattias Jällrud 93, Rånäs 12.28 | 93 | Rånäs 4H | 12.28 | +0.8 =PB | ||||
P15 Kula (4.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Oscar Vestlund Oscar Vestlund 93, Kil 17.71 | 93 | Kils AIK | 17.71 | =PB | ||||
2 | Niklas Lindstedt Niklas Lindstedt 93, Hässelby 17.04 | 93 | Hässelby SK | 17.04 | =PB | ||||
P15 Spjut (600 g) Final A Final | |||||||||
1 | Erik Olofsson Erik Olofsson 93, IFK Umeå 59.92 | 93 | IFK Umeå | 59.92 | =PB | ||||
2 | Johannes Henriksson Johannes Henriksson 93, IF Göta 59.82 | 93 | IF Göta | 59.82 | =PB | ||||
4 | Nico Lehtonen Nico Lehtonen 93, Rånäs 52.33 | 93 | Rånäs 4H | 52.33 | =PB | ||||
5 | Niclas Richardsson Niclas Richardsson 93, Gefle 48.84 | 93 | Gefle IF | 48.84 | =PB | ||||
7 | Gunnar Henriksson Gunnar Henriksson 93, Ärla IF 46.44 | 93 | Ärla IF | 46.44 | =PB | ||||
8 | Oscar Vestlund Oscar Vestlund 93, Kil 45.52 | 93 | Kils AIK | 45.52 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K Höjd Final A Final | |||||||||
3 | Regina Paet Regina Paet 91, Falun 1.58 | 91 | Falu IK | 1.58 | =SB | ||||
F18 400 m Final A Final | |||||||||
3 | Erica Pettersson Erica Pettersson 90, Kil 1:00.45 | 90 | Kils AIK | 1:00.45 | =SB | ||||
F18 800 m Final A Final | |||||||||
5 | Nathalie Tolvers Nathalie Tolvers 90, Hammarby 2:21.20 | 90 | Hammarby IF | 2:21.20 | =SB | ||||
6 | Elin Kindberg Elin Kindberg 90, KFUM Örebro 2:21.56 | 90 | KFUM Örebro | 2:21.56 | =PB | ||||
7 | Anna-Maria Bazan Anna-Maria Bazan 90, Sollefteå 2:23.14 | 90 | Sollefteå GIF | 2:23.14 | =PB | ||||
F18 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Mary Alenbratt Mary Alenbratt 90, Kongahälla 10:29.20 | 90 | Kongahälla AIK | 10:29.20 | =SB | ||||
3 | Therese Lindqvist Therese Lindqvist 70, Akele 11:31.08 | 70 | IK Akele | 11:31.08 | =SB | ||||
4 | Camilla Andersson Camilla Andersson 90, Sävedalen 11:35.74 | 90 | Sävedalens AIK | 11:35.74 | =PB | ||||
F18 300 m häck Final A Final | |||||||||
2 | Sandra Höckerstrand Sandra Höckerstrand 90, Hammarby 46.54 | 90 | Hammarby IF | 46.54 | =PB | ||||
3 | Johanna Stjernström Johanna Stjernström 90, Tureberg 46.92 | 90 | Turebergs FK | 46.92 | =PB | ||||
5 | Petra Olsen Petra Olsen 90, Malmö 48.19 | 90 | Malmö AI | 48.19 | =PB | ||||
6 | Nathalie Tolvers Nathalie Tolvers 90, Hammarby 48.53 | 90 | Hammarby IF | 48.53 | =PB | ||||
7 | Anna Stångberg Anna Stångberg 90, Upsala IF 49.49 | 90 | Upsala IF | 49.49 | =SB | ||||
F18 Tresteg Final A Final | |||||||||
2 | Frida Linde Frida Linde 90, Täby 11.88 | 90 | Täby IS | 11.88 | +1.7 = | ||||
4 | Johanna Froode Johanna Froode 90, Udd 11.47 | 90 | IF Udd | 11.47 | +1.7 =PB | ||||
7 | Sara Arwald Sara Arwald 90, Pallas 10.42 | 90 | IK Pallas | 10.42 | +1.4 =PB | ||||
F18 Kula Final A Final | |||||||||
6 | Kim Pettersson-Ek | 90 | 9.88 | =PB | |||||
F17 400 m Final A Final | |||||||||
1 | Rebecca Moyo Rebecca Moyo 91, IK Hakarpspojkarna 56.84 | 91 | IK Hakarpspojkarna | 56.84 | =PB | ||||
3 | Sara Bley Sara Bley 91, GoIF Tjalve 58.13 | 91 | GoIF Tjalve | 58.13 | =PB | ||||
4 | Stephanie Olsson Stephanie Olsson 91, KA2 58.70 | 91 | KA 2 IF | 58.70 | =PB | ||||
F17 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Olivia Lindh Olivia Lindh 91, Gefle 10:25.26 | 91 | Gefle IF | 10:25.26 | =PB | ||||
F17 300 m häck Final A Final | |||||||||
1 | Evelin Hindrikes Evelin Hindrikes 91, Kvarnsveden 44.14 | 91 | Kvarnsvedens GoIF | 44.14 | =PB | ||||
3 | Isabell Englund Isabell Englund 91, Malmö 45.23 | 91 | Malmö AI | 45.23 | =PB | ||||
5 | Lisa Linnell Lisa Linnell 91, Ljungby 45.74 | 91 | Ljungby FIK | 45.74 | =SB | ||||
Heat 1 | |||||||||
4 | Camilla Bergqvist Camilla Bergqvist 91, Tureberg 46.61 | 91 | Turebergs FK | 46.61 | =PB | ||||
F17 Höjd Final A Final | |||||||||
6 | Sofie Ögren Sofie Ögren 91, Skellefteå AIK 1.53 | 91 | Skellefteå AIK | 1.53 | =SB | ||||
F17 Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Ulrika Jakobsson Ulrika Jakobsson 91, Hammarby 11.45 | 91 | Hammarby IF | 11.45 | +1.8 =PB | ||||
2 | Viktoria Carlsson Viktoria Carlsson 91, IF Göta 11.42 | 91 | IF Göta | 11.42 | +1.0 =PB | ||||
4 | Stephanie Olsson Stephanie Olsson 91, KA2 11.01 | 91 | KA 2 IF | 11.01 | +0.2 =PB | ||||
8 | Josefine Leander Nilsson Josefine Leander Nilsson 91, Orient 10.17 | 91 | IK Orient | 10.17 | +1.4 =PB | ||||
F17 Kula (3.0 kg) Final A Final | |||||||||
1 | Caroline Lundahl Caroline Lundahl 91, KA2 11.44 | 91 | KA 2 IF | 11.44 | =SB | ||||
1 | Frida Engström Frida Engström 91, IFK Växjö 11.22 | 91 | IFK Växjö | 11.22 | =SB | ||||
1 | Elin Falegård Elin Falegård 91, IFK Växjö 10.05 | 91 | IFK Växjö | 10.05 | = | ||||
3 | Camilla Norr-Ericson Camilla Norr-Ericson 91, GoIF Tjalve 13.47 | 91 | GoIF Tjalve | 13.47 | =PB | ||||
4 | Sophie Kling Sophie Kling 91, Hammarby 13.10 | 91 | Hammarby IF | 13.10 | =PB | ||||
7 | Emilia Eklund Emilia Eklund 91, Upsala IF 11.93 | 91 | Upsala IF | 11.93 | =PB | ||||
F16 400 m Final A Final | |||||||||
3 | Lisa Skagersten Lisa Skagersten 92, Varberg 58.68 | 92 | Varbergs GIF | 58.68 | =PB | ||||
4 | Caroline Andersson Caroline Andersson 92, IF Göta 59.15 | 92 | IF Göta | 59.15 | =PB | ||||
F16 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Erica Wesström Erica Wesström 92, Upsala IF 11:04.08 | 92 | Upsala IF | 11:04.08 | =PB | ||||
2 | Karin Olsson Karin Olsson 92, Ludvika 11:27.56 | 92 | Ludvika FFI | 11:27.56 | =PB | ||||
3 | Elin Nygren-Wåhlin Elin Nygren-Wåhlin 92, Huddinge 11:39.19 | 92 | Huddinge AIS | 11:39.19 | =PB | ||||
F16 300 m häck Final A Final | |||||||||
5 | Louise Swärd Louise Swärd 92, Finish 46.73 | 92 | IK Finish | 46.73 | =PB | ||||
F16 Längd Final A Final | |||||||||
1 | Tova Thuresson Tova Thuresson 92, Bålsta 5.60w | 92 | F Bålsta IK | 5.60w | +2.3 | ||||
1 | Ellen Isacsson Ellen Isacsson 92, Åhus 5.11 | 92 | Åhus FIK | 5.11 | +1.8 =PB | ||||
1 | Andrea Eriksson Andrea Eriksson 92, Orient 5.10 | 92 | IK Orient | 5.10 | +0.5 =SB | ||||
1 | Kristin Wahman Kristin Wahman 92, Orient 5.04 | 92 | IK Orient | 5.04 | +1.3 =PB | ||||
1 | Gabriella Nykvist Gabriella Nykvist 92, Tranås 5.03 | 92 | Tranås AIF | 5.03 | +1.2 =PB | ||||
2 | Hanna Adriansson Hanna Adriansson 92, Wärnamo 5.49 | 92 | Wärnamo SK | 5.49 | +0.9 =SB | ||||
5 | Evelina Nyman Wänseth Evelina Nyman Wänseth 92, Östersunds GIF 5.29 | 92 | Östersunds GIF | 5.29 | +1.2 =PB | ||||
8 | Anna Jacobsson Anna Jacobsson 92, Lidingö 5.22 | 92 | IFK Lidingö | 5.22 | +1.8 =PB | ||||
F16 Diskus Final A Final | |||||||||
1 | Matilda Berglund Matilda Berglund 92, IFK Växjö 40.25 | 92 | IFK Växjö | 40.25 | =PB | ||||
F15 2000 m Final A Final | |||||||||
1 | Helén Andreasson Helén Andreasson 93, Orient 7:34.22 | 93 | IK Orient | 7:34.22 | =PB | ||||
2 | Jenny Håland Jenny Håland 93, Tumba 6:36.61 | 93 | IFK Tumba | 6:36.61 | =PB | ||||
5 | Johanna Nissén Karlsson Johanna Nissén Karlsson 93, Lidköpings IS 6:56.42 | 93 | Lidköpings IS | 6:56.42 | =PB | ||||
6 | Kristin Edquist-Servold Kristin Edquist-Servold 93, IF Göta 7:01.22 | 93 | IF Göta | 7:01.22 | =PB | ||||
8 | Caroline Hjalmarsson Caroline Hjalmarsson 93, Hovslätt 7:17.65 | 93 | Hovslätts IK | 7:17.65 | =PB | ||||
9 | Fanny Dahlgren Fanny Dahlgren 93, IF Göta 7:29.40 | 93 | IF Göta | 7:29.40 | =PB | ||||
F15 300 m häck Final A Final | |||||||||
5 | Sofi Stahring 48.90 | 93 | 48.90 | = | Felaktig häck | ||||
F15 Höjd Final A Final | |||||||||
3 | Frida Eriksson Frida Eriksson 93, Skellefteå AIK 1.62 | 93 | Skellefteå AIK | 1.62 | =PB | ||||
5 | Julia Wigren Julia Wigren 93, Gefle 1.59 | 93 | Gefle IF | 1.59 | =PB | ||||
6 | Elin Svedlund Elin Svedlund 93, Haparanda SKT 1.56 | 93 | Haparanda SKT | 1.56 | =PB | ||||
F15 Kula (3.0 kg) Final A Final | |||||||||
2 | Heidi Schmidt Heidi Schmidt 93, Täby 12.47 | 93 | Täby IS | 12.47 | =PB | ||||
4 | Marielle Bengtsson Marielle Bengtsson 93, Trollhättan FIK 11.86 | 93 | Trollhättan FIK | 11.86 | =PB | ||||
5 | Louise Danielsson 11.54 | 93 | 11.54 | =PB | |||||
8 | Anna Hildingsson Anna Hildingsson 93, Lerum 11.20 | 93 | IK Lerum FI | 11.20 | =PB |