0
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 |
Men | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 1500m Final A Final | |||||||||
1 | Martin Hammar Martin Hammar 95, Rånäs 4:01.18 | 95 | Rånäs 4H | 4:01.18 | =PB | ||||
1 | Erik Norrbom Erik Norrbom 93, Tureberg 4:04.67 | 93 | Turebergs FK | 4:04.67 | =SB | ||||
4 | Anton Danielson Anton Danielson 90, GoIF Tjalve 3:55.74 | 90 | GoIF Tjalve | 3:55.74 | =SB | ||||
6 | Jonathan Cleghorn Jonathan Cleghorn 90, Spårvägen 3:57.66 | 90 | Spårvägens FK | 3:57.66 | =PB | ||||
Race B | |||||||||
1 | Abdelfath Yassin Abdelfath Yassin 95, Gefle 3:57.25 | 95 | Gefle IF | 3:57.25 | =PB | ||||
1 | Aleksander Liss Aleksander Liss 91, Tureberg 4:15.67 | 91 | Turebergs FK | 4:15.67 | =SB | ||||
1 | Anders Herrmann Anders Herrmann 76, Rånäs 4:16.95 | 76 | Rånäs 4H | 4:16.95 | =SB | ||||
4 | Abdi Yusuf Abdi Yusuf 96, Hammarby 4:03.54 | 96 | Hammarby IF | 4:03.54 | =PB | ||||
5 | Erik Djurberg Erik Djurberg 97, Upsala IF 4:04.04 | 97 | Upsala IF | 4:04.04 | =PB | ||||
Men 400m Hurdles Final A Final | |||||||||
1 | Carl Sjöstedt Carl Sjöstedt 94, IF Göta 54.48 | 94 | IF Göta Karlstad | 54.48 | =PB | ||||
2 | Isak Andersson Isak Andersson 96, Upsala IF 54.61 | 96 | Upsala IF | 54.61 | =PB | ||||
Men Long Jump Final A Final | |||||||||
5 | Felix Siljebäck Larsen Felix Siljebäck Larsen 89, Västerås FK 6.87 | 89 | Västerås FK | 6.87 | +0.5 =SB | ||||
7 | Jacob Tersander Jacob Tersander 92, Hammarby 6.30 | 92 | Hammarby IF | 6.30 | –0.3 =SB | ||||
U20 M Long Jump Final A Final | |||||||||
2 | Marcus Rostmark Marcus Rostmark 96, Märsta 6.83 | 96 | IFK Märsta | 6.83 | +2.0 =PB | ||||
5 | Adam Nygårds Jacobsson Adam Nygårds Jacobsson 96, Falun 6.41 | 96 | Falu IK | 6.41 | +2.0 =SB | ||||
6 | Egert Eist Egert Eist 95, EST 6.26w | 95 | EST | 6.26w | +3.2 | ||||
7 | Anton Östebo Anton Östebo 96, Glanshammar 6.08w | 96 | Glanshammars IF | 6.08w | +4.2 | ||||
Egert Eist Egert Eist 95, EST 6.20 | 95 | EST | 6.20 | +1.6 =SB | |||||
U18 M 100m Wind: +3.3 Final A Final | Wind: +3.3 | ||||||||
3 | Lukas Nordèn Lukas Nordèn 98, Västerås FK 11.22w | 98 | Västerås FK | 11.22w | |||||
4 | Victor Pettersson Victor Pettersson 97, IF Göta 11.35w | 97 | IF Göta Karlstad | 11.35w | |||||
7 | Carlos Jonsson Carlos Jonsson 98, Hässelby 11.60w | 98 | Hässelby SK | 11.60w | |||||
8 | Jonatan Paulsson-Bixo Jonatan Paulsson-Bixo 97, Östersunds GIF 11.63w | 97 | Östersunds GIF | 11.63w | |||||
Heat 1 Wind: +2.6 | Wind: +2.6 | ||||||||
3 | Fredrik Lorentzon Fredrik Lorentzon 97, Lidingö 11.92w | 97 | IFK Lidingö | 11.92w | |||||
4 | Anton Cigéhn Anton Cigéhn 98, Täby 11.95w | 98 | Täby IS | 11.95w | |||||
Heat 2 Wind: +2.8 | Wind: +2.8 | ||||||||
5 | Frank Förnestig Frank Förnestig 98, Hammarby 11.96w | 98 | Hammarby IF | 11.96w | |||||
Heat 3 Wind: +2.7 | Wind: +2.7 | ||||||||
2 | William Frobe William Frobe 98, Täby 11.86w | 98 | Täby IS | 11.86w | |||||
Heat ? Wind: +2.6 | Wind: +2.6 | ||||||||
22 | Kevin Reisenbuk Kevin Reisenbuk 98, EST 12.61w | 98 | EST | 12.61w | |||||
24 | Alvar Maidla Alvar Maidla 98, EST 12.88w | 98 | EST | 12.88w | |||||
U18 M 800m Final A Final | |||||||||
4 | Fars Tekeste Fars Tekeste 97, Järvsö 2:10.35 | 97 | Järvsö IF | 2:10.35 | =PB | ||||
U18 M 300m Hurdles (84cm) Final A Final | |||||||||
5 | Johan Bengtsson Johan Bengtsson 98, Täby 42.33 | 98 | Täby IS | 42.33 | =PB | ||||
6 | Martin Jacobson Martin Jacobson 97, Hammarby 43.80 | 97 | Hammarby IF | 43.80 | =SB | ||||
U18 M High Jump Final A Final | |||||||||
4 | Oscar Hjerm Oscar Hjerm 97, Västerås FK 1.78 | 97 | Västerås FK | 1.78 | =PB | ||||
6 | Salesi Pettersson Hafoka Salesi Pettersson Hafoka 97, Spårvägen 1.73 | 97 | Spårvägens FK | 1.73 | =SB | ||||
U18 M Long Jump Final A Final | |||||||||
4 | Grigorios Kyriakoudis Grigorios Kyriakoudis 97, Mälarhöjden 6.06 | 97 | Mälarhöjdens IK | 6.06 | –3.5 =PB | ||||
U16 M 80m Wind: +2.0 Final A Final | Wind: +2.0 | ||||||||
1 | Noa Jonsson Noa Jonsson 99, Hässelby 9.37 | 99 | Hässelby SK | 9.37 | =PB | ||||
3 | Carl-Einar Söderström Eskonniemi 9.61 | 99 | Hellas FK | 9.61 | =PB | ||||
5 | Calle Haag Calle Haag 00, Märsta 9.71 | 00 | IFK Märsta | 9.71 | =PB | ||||
6 | Nikolai Kronmann Nikolai Kronmann 99, Söderhamn 9.85 | 99 | Söderhamns IF | 9.85 | = | ||||
7 | Felix Prins Felix Prins 00, Hammarby 9.89 | 00 | Hammarby IF | 9.89 | =PB | ||||
Heat 1 Wind: +3.1 | Wind: +3.1 | ||||||||
1 | Noa Jonsson Noa Jonsson 99, Hässelby 9.28w | 99 | Hässelby SK | 9.28w | |||||
2 | Felix Prins Felix Prins 00, Hammarby 9.69w | 00 | Hammarby IF | 9.69w | |||||
3 | Malte Åhman Malte Åhman 99, Lidingö 9.88w | 99 | IFK Lidingö | 9.88w | |||||
Heat 2 Wind: +2.5 | Wind: +2.5 | ||||||||
1 | Carl-Einar Söderström Eskonniemi 9.58w | 99 | Hellas FK | 9.58w | |||||
2 | Ahmed Bahaa Ahmed Bahaa 00, Mälarhöjden 9.75w | 00 | Mälarhöjdens IK | 9.75w | |||||
3 | Nikolai Kronmann Nikolai Kronmann 99, Söderhamn 9.79 | 99 | Söderhamns IF | 9.79 | =PB | ||||
Heat 3 Wind: +2.0 | Wind: +2.0 | ||||||||
1 | Ernesto Turro Herrera Ernesto Turro Herrera 00, Lidingö 9.49 | 00 | IFK Lidingö | 9.49 | =PB | ||||
2 | Johan Sjölander Johan Sjölander 99, Täby 9.56 | 99 | Täby IS | 9.56 | =PB | ||||
U16 M 800m Final A Final | |||||||||
1 | Isak Lefvert Isak Lefvert 00, Mälarhöjden 2:08.83 | 00 | Mälarhöjdens IK | 2:08.83 | =PB | ||||
2 | Anton Ledell Anton Ledell 99, Huddinge 2:09.69 | 99 | Huddinge AIS | 2:09.69 | =PB | ||||
U16 M Long Jump Final A Final | |||||||||
1 | Carl-Einar Söderström Eskonniemi 5.86 | 99 | Hellas FK | 5.86 | +1.4 =PB | ||||
4 | Ernesto Turro Herrera Ernesto Turro Herrera 00, Lidingö 5.76 | 00 | IFK Lidingö | 5.76 | +1.9 =PB | ||||
6 | Staffan Risberg Staffan Risberg 99, Tureberg 5.66 | 99 | Turebergs FK | 5.66 | +0.5 =PB | ||||
U16 M Shot Put (4kg) Final A Final | |||||||||
3 | Henrik Larsson Henrik Larsson 99, IF Göta 12.21 | 99 | IF Göta Karlstad | 12.21 | =PB | ||||
U14 M 600m Final A Final | |||||||||
1 | Siim Sander Pärn Siim Sander Pärn 01, EST 1:42.03 | 01 | EST | 1:42.03 | =PB | ||||
U14 M High Jump Final A Final | |||||||||
3 | Siim Sander Pärn Siim Sander Pärn 01, EST 1.54 | 01 | EST | 1.54 | =PB | ||||
Women | |||||||||
Women 80m Wind: +1.0 Final A Final | Wind: +1.0 | ||||||||
4 | Vilma Åkerman Vilma Åkerman 99, Gefle 10.49 | 99 | Gefle IF | 10.49 | =PB | ||||
Women 1500m Final A Final | |||||||||
4 | Linnéa Smeds Linnéa Smeds 85, Spårvägen 4:42.31 | 85 | Spårvägens FK | 4:42.31 | =SB | ||||
5 | Isabell Norstedt Isabell Norstedt 95, Helsingborg 4:43.54 | 95 | IFK Helsingborg | 4:43.54 | =SB | ||||
6 | Ellen Narfgren Ellen Narfgren 94, Hammarby 4:51.45 | 94 | Hammarby IF | 4:51.45 | =PB | ||||
7 | Julia Wangenheim Julia Wangenheim 92, Hammarby 4:56.67 | 92 | Hammarby IF | 4:56.67 | =PB | ||||
8 | Stina Åberg Stina Åberg 94, Hammarby 5:09.47 | 94 | Hammarby IF | 5:09.47 | =PB | ||||
Women 300m Hurdles Final A Final | |||||||||
1 | Sanna Pettersson Sanna Pettersson 99, Östersunds GIF 49.55 | 99 | Östersunds GIF | 49.55 | =PB | ||||
1 | Hedda Jahrl Hedda Jahrl 99, Hammarby 49.84 | 99 | Hammarby IF | 49.84 | =PB | ||||
2 | Ebba Gällhagen Ebba Gällhagen 99, Tureberg 50.22 | 99 | Turebergs FK | 50.22 | =PB | ||||
Race B | |||||||||
2 | Cani Mahmoud Cani Mahmoud 99, Marieby 50.97 | 99 | Marieby GIF | 50.97 | =SB | ||||
Women 400m Hurdles Final A Final | |||||||||
5 | Malin Trollsås Malin Trollsås 93, Danderyd 1:10.98 | 93 | Danderyds SK | 1:10.98 | =PB | ||||
Women Long Jump Final A Final | |||||||||
5 | Sofia Lund Sofia Lund 86, Hässelby 5.67 | 86 | Hässelby SK | 5.67 | +2.0 =SB | ||||
7 | Janeli Toomel Janeli Toomel 94, EST 5.58w | 94 | EST | 5.58w | +3.1 | ||||
Janeli Toomel Janeli Toomel 94, EST 5.34 | 94 | EST | 5.34 | +1.4 =SB | |||||
Matilda Rönnberg Matilda Rönnberg 00, Tureberg 4.88w | 00 | Turebergs FK | 4.88w | +2.6 | |||||
U20 W 300m Hurdles Final A Final | |||||||||
1 | Josefine Havdelin Josefine Havdelin 95, Lidingö 48.05 | 95 | IFK Lidingö | 48.05 | =PB | ||||
2 | Hanna Johnsson Hanna Johnsson 96, Lidingö 49.80 | 96 | IFK Lidingö | 49.80 | =SB | ||||
U20 W Long Jump Final A Final | |||||||||
8 | Matilde Andersson Matilde Andersson 96, Upsala IF 5.15 | 96 | Upsala IF | 5.15 | –2.4 =SB | ||||
9 | Klara Zetterberg Klara Zetterberg 96, Upsala IF 5.10 | 96 | Upsala IF | 5.10 | –3.4 =SB | ||||
U18 W 100m Wind: +1.7 Final A Final | Wind: +1.7 | ||||||||
1 | Alexandra Larsson Alexandra Larsson 98, IF Göta 12.51 | 98 | IF Göta Karlstad | 12.51 | =PB | ||||
2 | Sandra Hentschel Sandra Hentschel 97, Hammarby 12.53 | 97 | Hammarby IF | 12.53 | =SB | ||||
6 | Ella Frödin Ella Frödin 97, Västerås FK 12.87 | 97 | Västerås FK | 12.87 | =SB | ||||
Heat 1 Wind: +2.8 | Wind: +2.8 | ||||||||
1 | Alexandra Larsson Alexandra Larsson 98, IF Göta 12.41w | 98 | IF Göta Karlstad | 12.41w | |||||
2 | Sandra Hentschel Sandra Hentschel 97, Hammarby 12.50w | 97 | Hammarby IF | 12.50w | |||||
2 | Hanna Strömbeck Hanna Strömbeck 97, Hammarby 13.35 | 97 | Hammarby IF | 13.35 | =SB | ||||
4 | Johanna Norberg Johanna Norberg 98, Täby 13.22w | 98 | Täby IS | 13.22w | |||||
Heat 2 Wind: +1.5 | Wind: +1.5 | ||||||||
1 | Tove Olsson Tove Olsson 98, Sågmyra 12.84 | 98 | Sågmyra SK | 12.84 | =SB | ||||
Heat 3 Wind: +1.7 | Wind: +1.7 | ||||||||
1 | Amanda Sundstedt Amanda Sundstedt 97, Västerås FK 12.59 | 97 | Västerås FK | 12.59 | =PB | ||||
2 | Nikki Sjöberg Nikki Sjöberg 98, Bollnäs 12.66 | 98 | Bollnäs FIK | 12.66 | =PB | ||||
5 | Ellinor Lindén Ellinor Lindén 97, Lidingö 13.32 | 97 | IFK Lidingö | 13.32 | =PB | ||||
U18 W 800m Final A Final | |||||||||
3 | Emma Gustafsson Emma Gustafsson 97, Hässelby 2:24.32 | 97 | Hässelby SK | 2:24.32 | =SB | ||||
U18 W High Jump Final A Final | |||||||||
2 | Elin Johansson Elin Johansson 98, Kristinehamn 1.62 | 98 | IFK Kristinehamn | 1.62 | =SB | ||||
3 | Stina Westin Stina Westin 98, Östersunds GIF 1.52 | 98 | Östersunds GIF | 1.52 | =PB | ||||
U18 W Javelin Throw (500g) Final A Final | |||||||||
3 | Charlott Danko Charlott Danko 97, Hanviken 35.17 | 97 | Hanvikens SK | 35.17 | =PB | ||||
U16 W 80m Wind: +1.0 Final A Final | Wind: +1.0 | ||||||||
3 | Linda Eriksson Linda Eriksson 00, Huddinge 10.41 | 00 | Huddinge AIS | 10.41 | =PB | ||||
8 | Elin Backlund Elin Backlund 99, Marieby 10.74 | 99 | Marieby GIF | 10.74 | =PB | ||||
Heat 2 Wind: +1.7 | Wind: +1.7 | ||||||||
1 | Hanna Axelsson Hanna Axelsson 99, Upsala IF 10.00 | 99 | Upsala IF | 10.00 | =PB | ||||
Heat 3 Wind: +1.0 | Wind: +1.0 | ||||||||
1 | Amanda Hansson Amanda Hansson 99, Hässelby 10.43 | 99 | Hässelby SK | 10.43 | =PB | ||||
2 | Louise Svensson Louise Svensson 99, Eskilstuna FI 10.52 | 99 | Eskilstuna FI | 10.52 | =PB | ||||
Heat 4 Wind: +1.0 | Wind: +1.0 | ||||||||
2 | Kajsa Eriksson Kajsa Eriksson 00, Huddinge 10.68 | 00 | Huddinge AIS | 10.68 | =PB | ||||
3 | Ebba Gällhagen Ebba Gällhagen 99, Tureberg 10.73 | 99 | Turebergs FK | 10.73 | =PB | ||||
Heat 5 Wind: +2.6 | Wind: +2.6 | ||||||||
1 | Elin Backlund Elin Backlund 99, Marieby 10.60w | 99 | Marieby GIF | 10.60w | |||||
U16 W 800m Final A Final | |||||||||
1 | Linnea Dennerporth Linnea Dennerporth 99, Väsby 2:21.50 | 99 | Väsby IK | 2:21.50 | =PB | ||||
2 | Marie Ebbestad Marie Ebbestad 00, Gottsunda 2:28.88 | 00 | Gottsunda IF | 2:28.88 | =PB | ||||
3 | Maria Persson Maria Persson 00, Bollnäs 2:30.60 | 00 | Bollnäs FIK | 2:30.60 | =PB | ||||
5 | Frida Ahlund Frida Ahlund 99, Upsala IF 2:31.58 | 99 | Upsala IF | 2:31.58 | =SB | ||||
6 | Kärt Õunapuu Kärt Õunapuu 00, EST 2:39.81 | 00 | EST | 2:39.81 | =PB | ||||
9 | Laura Brigitta King Laura Brigitta King 99, EST 2:45.27 | 99 | EST | 2:45.27 | =PB | ||||
U16 W Long Jump Final A Final | |||||||||
1 | Kärt Õunapuu Kärt Õunapuu 00, EST 5.11w | 00 | EST | 5.11w | +2.3 | ||||
3 | Elin Backlund Elin Backlund 99, Marieby 5.06 | 99 | Marieby GIF | 5.06 | +1.5 =PB | ||||
5 | Kaili Nurk Kaili Nurk 00, EST 4.95 | 00 | EST | 4.95 | +1.5 = | ||||
10 | Birgit Paju Birgit Paju 00, EST 4.68w | 00 | EST | 4.68w | +2.8 | ||||
Kärt Õunapuu Kärt Õunapuu 00, EST 5.10 | 00 | EST | 5.10 | +0.9 =PB | |||||
Birgit Paju Birgit Paju 00, EST 4.61 | 00 | EST | 4.61 | +1.8 =PB | |||||
U16 W Shot Put (3kg) Final A Final | |||||||||
5 | Cani Mahmoud Cani Mahmoud 99, Marieby 10.72 | 99 | Marieby GIF | 10.72 | =PB | ||||
U16 W Javelin Throw (500g) Final A Final | |||||||||
2 | Hanna Bielke Hanna Bielke 99, Täby 34.16 | 99 | Täby IS | 34.16 | =PB | ||||
7 | Fanny Jonsson Fanny Jonsson 99, Östersunds GIF 28.13 | 99 | Östersunds GIF | 28.13 | =PB | ||||
U14 W 60m Wind: +1.9 Final A Final | Wind: +1.9 | ||||||||
1 | Stina Gustavsson Stina Gustavsson 01, Hammarby 7.99 | 01 | Hammarby IF | 7.99 | =PB | ||||
2 | Sira Gassama Sira Gassama 01, Hammarby 8.13 | 01 | Hammarby IF | 8.13 | =PB | ||||
3 | Siri Lindvall Siri Lindvall 01, Hammarby 8.20 | 01 | Hammarby IF | 8.20 | =PB | ||||
4 | Lovisa Bivstedt Lovisa Bivstedt 01, Hässelby 8.22 | 01 | Hässelby SK | 8.22 | =PB | ||||
U14 W High Jump Final A Final | |||||||||
2 | Jeanne Lindestam Jeanne Lindestam 01, Danderyd 1.51 | 01 | Danderyds SK | 1.51 | =PB |