16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
2.10
21.9
14.9
29.8
3.10
26.9
3.10
2.10
26.9
26.9
3.10
Tävlande: 27 (22+5)   Starter: 27 (22+5)

Män
M 300 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Vidar StenqvistTäby IS
34.97
PB
  
1Lauri Eneh
Lauri Eneh 97, FIN
35.80
97FIN
35.80
PB
  
2Ilari Ryyppö
Ilari Ryyppö 97, FIN
36.22
97FIN
36.22
PB
  
2Elias Lindahl
36.53
Täby IS
36.53
PB
  
3Carl EnhörningBromma IF
37.95
PB
  
Final B
1Gustav Gahne
Gustav Gahne 01, Spårvägen
37.57
Spårvägens FK
37.57
PB
  
2Gustav Zetterlund
38.17
KFUM Örebro
38.17
PB
  
2Jesper Sjölund
38.56
Spårvägens FK
38.56
PB
  
3Oscar Stenberg
Oscar Stenberg 99, Fredrikshof
38.82
Fredrikshofs FIF
38.82
PB
  
3Elias Vlachos
Elias Vlachos 01, Spårvägen
40.42
Spårvägens FK
40.42
PB
  
Final C
1Simon Sandkvist
Simon Sandkvist 01, Järfälla FK
39.31
Järfälla FK
39.31
PB
  
2Filip Ahlberg
40.99
Bromma IF
40.99
PB
  
P17 300 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Markus Lantto
37.26
Bromma IF
37.26
PB
  
2Simon Martinsson
Simon Martinsson 01, Österhaninge
37.87
Österhaninge IF
37.87
PB
  
P15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Arvid WändesjöTyresö FK
5.89
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
2Max Bergqvist
Max Bergqvist 02, Mälarhöjden
12.44
Mälarhöjdens IK
12.44
PB
  
3Sebastian SandblomHuddinge AIS
10.15
PB
  
P14 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
2Albin Eriksson
1.70
Tyresö FK
1.70
PB
  
3Niklas Wall
1.64
Tyresö FK
1.64
PB
  
P14 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
3David Thid
5.34
Tyresö FK
5.34
PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elias Lind
Elias Lind 03, Hässelby
12.87
Hässelby SK
12.87
PB
  
2Viktor Wall
10.41
Tyresö FK
10.41
PB
  
Kvinnor
K 300 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nike Isaksson
43.22
IFK Lidingö
43.22
PB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
2Ella Hagman
10.82
Huddinge AIS
10.82
PB
  
3Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
10.47
Hammarby IF
10.47
PB
  
F14 60 m     
Inne
Inne
Heat 5
2Rebecca ÖstergrenHuddinge AIS
8.24
PB
  
F14 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Beata Edelholm
5.07
Hammarby IF
5.07
PB