0
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 15 km terräng 24 sep Final A Final | 24 sep | ||||||||
1 | Betesfa Getahun Betesfa Getahun 98, ETH 45:44 | 98 | ETH | 45:44 | = | ||||
2 | Adhanom Adhanom Adhanom Adhanom 77, Eskilstuna FI 46:33 | 77 | Eskilstuna FI | 46:33 | = | ||||
3 | Olle Walleräng Olle Walleräng 85, Spårvägen 47:15 | 85 | Spårvägens FK | 47:15 | = | ||||
4 | Yared Admasu Yared Admasu 87, Hälle 48:43 | 87 | Hälle IF | 48:43 | = | ||||
5 | John Foitzik John Foitzik 91, Spårvägen 49:05 | 91 | Spårvägens FK | 49:05 | = | ||||
M 30 km terräng 24 sep Final A Final | 24 sep | ||||||||
1 | Japhet Kipkorir Japhet Kipkorir 81, KEN 1:37:52 | 81 | KEN | 1:37:52 | = | ||||
2 | Habtu Kibrom Habtu Kibrom 93, ETH 1:37:53 | 93 | ETH | 1:37:53 | = | ||||
3 | David Nilsson David Nilsson 87, Högby 1:38:45 | 87 | Högby IF | 1:38:45 | = | ||||
4 | Mustafa Mohamed Mustafa Mohamed 79, Hälle 1:39:58 | 79 | Hälle IF | 1:39:58 | = | ||||
5 | Ebba Tulu Chala Ebba Tulu Chala 96, Huddinge 1:41:12 | 96 | Huddinge AIS | 1:41:12 | = | ||||
6 | John Börjesson John Börjesson 92, Ullevi 1:41:51 | 92 | Ullevi FK | 1:41:51 | = | ||||
7 | Daniel Lundgren Daniel Lundgren 85, Tureberg 1:43:59 | 85 | Turebergs FK | 1:43:59 | = | ||||
8 | John Kingstedt John Kingstedt 92, Huddinge 1:44:10 | 92 | Huddinge AIS | 1:44:10 | = | ||||
9 | Ibrahim Mukunga Ibrahim Mukunga 92, KEN 1:44:37 | 92 | KEN | 1:44:37 | = | ||||
10 | Rolf Steier Rolf Steier 84, USA 1:44:39 | 84 | USA | 1:44:39 | = | ||||
11 | Robert Magut Robert Magut 83, KEN 1:44:40 | 83 | KEN | 1:44:40 | = | ||||
12 | Eirik Gramstad Eirik Gramstad 84, NOR 1:45:04 | 84 | NOR | 1:45:04 | = | ||||
13 | Lars Södergård Lars Södergård 83, Spårvägen 1:45:08 | 83 | Spårvägens FK | 1:45:08 | = | ||||
14 | Linus Rosdahl Linus Rosdahl 92, KFUM Örebro 1:45:18 | 92 | KFUM Örebro | 1:45:18 | = | ||||
15 | Alexander Söderberg Alexander Söderberg 88, Spårvägen 1:45:30 | 88 | Spårvägens FK | 1:45:30 | = | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 10 km terräng 25 sep Final A Final | 25 sep | ||||||||
1 | Sylvia Kiberenge Sylvia Kiberenge 90, KEN 34:51 | 90 | KEN | 34:51 | = | ||||
2 | Gudeta Bekelech Gudeta Bekelech 97, ETH 34:59 | 97 | ETH | 34:59 | = | ||||
3 | Kidsan Alema Kidsan Alema 95, ETH 35:30 | 95 | ETH | 35:30 | = | ||||
4 | Webalem Ayele Webalem Ayele 89, ETH 35:40 | 89 | ETH | 35:40 | = | ||||
5 | Charlotta Fougberg Charlotta Fougberg 85, Ullevi 35:43 | 85 | Ullevi FK | 35:43 | = | ||||
6 | Alemi Tsegaye Alemi Tsegaye 94, ETH 35:53 | 94 | ETH | 35:53 | = | ||||
7 | Boneshi Woldegorgis Boneshi Woldegorgis 97, ETH 36:57 | 97 | ETH | 36:57 | = | ||||
K 30 km terräng 24 sep Final A Final | 24 sep | ||||||||
1 | Maria Larsson Maria Larsson 94, Örgryte 1:56:54 | 94 | Örgryte IS | 1:56:54 | = | ||||
2 | Malin Ewerlöf Malin Ewerlöf 72, Lidingö 1:58:51 | 72 | IFK Lidingö | 1:58:51 | = |