3.10
23.10
4.9
16.10
24.10
24.10
24.10
21.10
17.10
23.10
23‐24.10
9.9
17.10
16.10
23.10
23.10
22.10
21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10


select distinct results16.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results16.Ind AS Indiiy, results16.ID AS ID, results16.ID AS IDI, Events.TF AS type, results16.eventname AS en2, results16.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results16.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results16.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results16.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results16.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results16.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results16.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results16.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results16.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results16.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results16.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results16.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results16.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results16.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results16.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results16.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results16 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results16.ID AND CASE WHEN results16.Sex=1 and (results16.secondarypos not rlike ('K|F') or results16.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results16.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results16.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results16.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results16.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results16.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results16.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results16.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results16.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results16.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results16.iid LEFT JOIN world.countries ON results16.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results16.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results16.IID=combinedmen.parentid AND results16.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results16.IID=combinedwomen.parentid AND results16.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results16.iid=womenpbestsweden.iid AND (results16.Sex=2 OR results16.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results16.iid=womensbestsweden.iid AND (results16.Sex=2 OR results16.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results16.CID= 12878822 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results16.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results16.AGO=12 THEN 999999 ELSE results16.AGO END, results16.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Adhanom Abraha
11:53
Eskilstuna FI
11:53
  
2Suldan Hassan
11:57
Ullevi FK
11:57
  
3Andreas Åhwall
11:57
Hässelby SK
11:57
  
4Staffan Ek
Staffan Ek 91, Huddinge
11:59
Huddinge AIS
11:59
  
5Daniel Lundgren
12:03
Turebergs FK
12:03
  
6William Lind
William Lind 85, Sävedalen
12:05
Sävedalens AIK
12:05
  
7John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
12:07
Spårvägens FK
12:07
  
8John Kingstedt
12:09
Huddinge AIS
12:09
  
9Joel ZachrissonUllevi FK
12:10
  
10Olle Walleräng
12:12
Spårvägens FK
12:12
  
11Anton DanielsonMalmö AI
12:18
  
12Vidar Johansson
12:19
Sävedalens AIK
12:19
  
13Johan Walldén
Johan Walldén 87, Spårvägen
12:19
Spårvägens FK
12:19
  
14Elmar Engholm
12:23
Hässelby SK
12:23
  
15Ebba Tulu Chala
12:25
Huddinge AIS
12:25
  
16Nasir Dawoud
Nasir Dawoud 91, Eskilstuna
12:29
Eskilstuna FI
12:29
  
17Alexander Söderberg
12:31
Spårvägens FK
12:31
  
18Tom Honig
Tom Honig 91, Mantra Sport
12:33
IF Mantra Sport
12:33
  
19Karim Mohammadi
12:33
Spårvägens FK
12:33
  
20Jonatan Fridolfsson
12:34
Sävedalens AIK
12:34
  
21Hampus BörjessonUllevi FK
12:35
  
22Andreas Jansson
12:36
Hässelby SK
12:36
  
23Daniel AntonssonRoma IF
12:37
  
24Martin Stjernlöf
12:39
Eskilstuna FI
12:39
  
25Simon Sundström
12:43
IFK Lidingö
12:43
  
26Merih Hagos
Merih Hagos 98, Eskilstuna
12:46
Eskilstuna FI
12:46
  
27Jesper Hamrin
Jesper Hamrin 90, Trångsviken
12:47
Trångsvikens IF
12:47
  
28Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
12:53
Västerås FK
12:53
  
29Henrik Löfås
12:53
Upsala IF
12:53
  
30Emil Blomberg
12:55
Hässelby SK
12:55
  
31Oskar Danielsson
Oskar Danielsson 88, Tjalve IF Norrköping
12:56
Tjalve IF Norrköping
12:56
  
32Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
12:59
Spårvägens FK
12:59
  
33Akile Mehari
13:03
Hammarby IF
13:03
  
34Mirza Nalic
13:07
Ärla IF
13:07
  
35Jonatan Alvaeus
13:07
Upsala IF
13:07
  
36Archibald Casteel
13:11
Spårvägens FK
13:11
  
37Albert Mollén
13:11
Sävedalens AIK
13:11
  
38Mattias Nätterlund
13:12
Örebro AIK
13:12
  
39Mathias Stjernlöf
13:12
Eskilstuna FI
13:12
  
40Rickard Emilsson
Rickard Emilsson 89, Tjalve IF Norrköping
13:13
Tjalve IF Norrköping
13:13
  
41Twelde Haile Abay
13:14
Eskilstuna FI
13:14
  
42Bienvenue Musore
13:15
Hammarby IF
13:15
  
43Robin Leanderson
13:19
Spårvägens FK
13:19
  
44Ablel Arefe TesfatonFalu IK
13:19
  
45Björn Seifert
13:29
Upsala IF
13:29
  
46Joakim Frisk
Joakim Frisk 90, Västerås
13:29
Västerås FK
13:29
  
47Jonatan Björnberg
13:29
Team Blekinge LF
13:29
  
48Alexander Holm
Alexander Holm 92, Tjalve IF Norrköping
13:33
Tjalve IF Norrköping
13:33
  
49Robin JohanssonÄrla IF
13:45
  
50Karl Wilenius
Karl Wilenius 85, Lidköpings VSK
13:50
Lidköpings VSK
13:50
  
51Erik ThorstenssonÄrla IF
13:59
  
52Adam Bills
Adam Bills 93, Hässelby
14:22
Hässelby SK
14:22
  
53Kalle Brunnstedt
14:37
Hammarby IF
14:37
  
54Martin Jansson
15:06
Söderhamns IF
15:06
  
55Alexander Öhgren
15:56
Eskilstuna FI
15:56
  
56Mats Liljegren
19:07
Team Skavsåret IF
19:07
  
M 12 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Adhanom Abraha
37:38
Eskilstuna FI
37:38
  
2David Nilsson
37:50
Högby IF
37:50
  
3Olle Walleräng
38:22
Spårvägens FK
38:22
  
4William Lind
William Lind 85, Sävedalen
38:33
Sävedalens AIK
38:33
  
5John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
38:43
Spårvägens FK
38:43
  
6John Kingstedt
38:54
Huddinge AIS
38:54
  
7Andreas Åhwall
39:00
Hässelby SK
39:00
  
8Staffan Ek
Staffan Ek 91, Huddinge
39:08
Huddinge AIS
39:08
  
9Nasir Dawoud
Nasir Dawoud 91, Eskilstuna
39:13
Eskilstuna FI
39:13
  
10Lars Södergård
39:13
Spårvägens FK
39:13
  
11Elmar Engholm
39:22
Hässelby SK
39:22
  
12Marcus Åberg
39:26
Hässelby SK
39:26
  
13Linus Rosdal
Linus Rosdal 92, KFUM Örebro
39:39
KFUM Örebro
39:39
  
14Alexander Söderberg
39:42
Spårvägens FK
39:42
  
15Martin Regborn
Martin Regborn 92, KFUM Örebro
39:53
KFUM Örebro
39:53
  
16Martin Öhman
39:54
Hässelby SK
39:54
  
17Oscar Carlsson
40:00
Hässelby SK
40:00
  
18Daniel AntonssonRoma IF
40:12
  
19Johan Fagerberg
40:16
Finspångs AIK
40:16
  
20Martin Stjernlöf
40:37
Eskilstuna FI
40:37
  
21Jesper Hamrin
Jesper Hamrin 90, Trångsviken
40:44
Trångsvikens IF
40:44
  
22Anton Rehn
40:53
Högby IF
40:53
  
23Martin Holm
Martin Holm 84, Studenterna
41:04
FK Studenterna
41:04
  
24Björn Hammar
Björn Hammar 92, Sävedalen
41:21
Sävedalens AIK
41:21
  
25Nils Spetz
Nils Spetz 91, Spårvägen
41:32
Spårvägens FK
41:32
  
26Joacim Lantz
41:41
Ockelbo SK
41:41
  
27Oskar Danielsson
Oskar Danielsson 88, Tjalve IF Norrköping
41:53
Tjalve IF Norrköping
41:53
  
28Björn Martinsson
Björn Martinsson 88, Strömstad LK
42:06
Strömstad LK
42:06
  
29Mirza Nalic
42:10
Ärla IF
42:10
  
30Geert Tuinstra
42:17
Sävedalens AIK
42:17
  
31Pontus Svensson
42:19
Örgryte IS
42:19
  
32Jonatan Alvaeus
42:52
Upsala IF
42:52
  
33Gustav MilessonHögby IF
42:59
  
34Jonatan Björnberg
43:31
Team Blekinge LF
43:31
  
35Andreas Lundegård
43:52
FK Studenterna
43:52
  
36Andreas Åkesson
44:37
Örgryte IS
44:37
  
37Daniel Berggren
Daniel Berggren 87, Strömstad LK
46:36
Strömstad LK
46:36
  
M22 8 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Gabriel Steffensen
25:35
Sävedalens AIK
25:35
  
2Otto Kingstedt
25:39
Huddinge AIS
25:39
  
3Joel ZachrissonUllevi FK
26:06
  
4Alexander Nilsson
26:12
Mölndals AIK
26:12
  
5Andreas Jansson
26:17
Hässelby SK
26:17
  
6Algirdas BartkeviciusIK Akele
26:30
  
7Awet Mengsteab
26:35
Örgryte IS
26:35
  
8Jonathan WeichbrodtMölndals AIK
26:37
  
9Hampus BörjessonUllevi FK
26:39
  
10Jakob Ranglin GrisslerÖrgryte IS
26:45
  
11Archibald Casteel
26:48
Spårvägens FK
26:48
  
12Oliver Langselius
26:52
Spårvägens FK
26:52
  
13Oscar Claesson
27:19
Sävedalens AIK
27:19
  
14Ludvig Danielson
Ludvig Danielson 95, Tjalve IF Norrköping
27:23
Tjalve IF Norrköping
27:23
  
15Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
27:52
Västerås FK
27:52
  
16Twelde Haile Abay
28:15
Eskilstuna FI
28:15
  
17Erik Espinoza
28:19
Ullevi FK
28:19
  
18Andreas DavidssonHögby IF
28:54
  
19Abdelhafiz Ibrahim
28:58
Sävedalens AIK
28:58
  
20Kalle Brunnstedt
29:56
Hammarby IF
29:56
  
21Melcher Sjöman
30:26
Örgryte IS
30:26
  
22David Kjellén
31:09
IF Göta Karlstad
31:09
  
P19 6 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Oliver Löfqvist
19:30
Spårvägens FK
19:30
  
2Merih Hagos
Merih Hagos 98, Eskilstuna
19:31
Eskilstuna FI
19:31
  
3Hussein IbrahimUllevi FK
19:32
  
4Haben Kidane
Haben Kidane 98, Eskilstuna
19:35
Eskilstuna FI
19:35
  
5Mahamuud Ahmed
19:59
Örgryte IS
19:59
  
6Mohammed MohamoudUllevi FK
20:00
  
7Joel Norling
20:01
Turebergs FK
20:01
  
8Adelegn Zewdu
20:01
Keep Up RC
20:01
  
9Erik Lagerlöf
20:10
IFK Lidingö
20:10
  
10Mowlid Dahur NurUllevi FK
20:15
  
11Olle Meijer
20:16
Malmö AI
20:16
  
12Seare Kibrom
Seare Kibrom 98, Tjalve IF Norrköping
20:19
Tjalve IF Norrköping
20:19
  
13Gustav Nordling
20:24
Spårvägens FK
20:24
  
14Miguel Palm
20:27
Mölndals AIK
20:27
  
15Lukas MårtenssonIF Udd
20:29
  
16Erik Djurberg
20:31
Hässelby SK
20:31
  
17Albin Andersson
20:34
Hammarby IF
20:34
  
18Simon LarssonIK Ymer
20:34
  
19Sebastian Nilsson
20:41
Mölndals AIK
20:41
  
20Stefan Stojanovic
20:42
Hässelby SK
20:42
  
21Aklilu Habtom
Aklilu Habtom 97, Brännans FF
20:45
Brännans FF
20:45
  
22Olof Nordling
Olof Nordling 97, Spårvägen
20:49
Spårvägens FK
20:49
  
23Erik Karlsson
20:54
Högby IF
20:54
  
24Daniel Eriksson
21:03
Mölndals AIK
21:03
  
25Ahmed Mahmoud Ali
Ahmed Mahmoud Ali 97, Strömstad LK
21:03
Strömstad LK
21:03
  
26Abdullahi Adan
21:10
Hammarby IF
21:10
  
27Alexander WaermeUllevi FK
21:12
  
28Filmon Fshseayen
21:19
Tidaholm SOK Sisu
21:19
  
29Nils Hammaräng GripHögby IF
21:25
  
30Robel Kahisay
21:41
Hässelby SK
21:41
  
31Daniel Alemu
Daniel Alemu 97, Spårvägen
21:57
Spårvägens FK
21:57
  
32Samiel Berhe
22:14
Hammarby IF
22:14
  
33William Wickholm
William Wickholm 98, KFUM Örebro
22:26
KFUM Örebro
22:26
  
34Marcus Bredberg
22:34
Mölndals AIK
22:34
  
35Yasin Hussein
Yasin Hussein 98, Eskilstuna
22:58
Eskilstuna FI
22:58
  
36Ludvig Johansson
23:01
IFK Lidingö
23:01
  
37Abdikarim Mohamed
23:02
  
38Einar Johansson
23:22
Eskilstuna FI
23:22
  
39Erik Jaldell
23:55
IF Göta Karlstad
23:55
  
P17 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Vasco Vilaça
Vasco Vilaça 99, Västerås
12:44
Västerås FK
12:44
  
2Abdikhalaq NoohUllevi FK
12:50
  
3Yassin Abdi
Yassin Abdi 99, Kungsängen
13:00
Kungsängen FK
13:00
  
4Ahmed AbdullahiUllevi FK
13:04
  
5Omar Ismail
13:06
Högby IF
13:06
  
6Ludvig BjurelidHögby IF
13:15
  
7August Mollén
August Mollén 99, Tjalve IF Norrköping
13:16
Tjalve IF Norrköping
13:16
  
8Gustav NorlanderÄrla IF
13:23
  
9Erik Jälknäs
Erik Jälknäs 00, Trollhättan FIK
13:25
Trollhättan FIK
13:25
  
10Wilhelm Olofsson
13:30
IFK Umeå
13:30
  
11Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
13:31
KFUM Örebro
13:31
  
12Simon Åstot
13:35
IFK Umeå
13:35
  
13Yared Kidane
Yared Kidane 99, Eskilstuna
13:36
Eskilstuna FI
13:36
  
14Elias Rapp
Elias Rapp 99, Västerås
13:38
Västerås FK
13:38
  
15Johan Ekberg
13:39
Hammarby IF
13:39
  
16Max Kuuttanen
13:40
Malmö AI
13:40
  
17Samuel Eriksson LidbrinkSpårvägens FK
13:41
  
18Olof Silvander
13:42
IFK Lidingö
13:42
  
19Edvin Hagberg
13:43
Turebergs FK
13:43
  
20Rasmus Ahlgren
Rasmus Ahlgren 99, Spårvägen
13:48
Spårvägens FK
13:48
  
21Eric KällmanIK Ymer
13:51
  
22Linus Nygren
Linus Nygren 99, Ulricehamn
13:51
Ulricehamns FK
13:51
  
22Mathias Söder
13:51
Ullevi FK
13:51
  
24Jonatan Gustafsson
13:57
KFUM Örebro
13:57
  
25Hannes HejdebäckGefle IF
13:58
  
26Hampus Brunander
Hampus Brunander 00, Väsby SS Triathlon
14:06
Väsby SS Triathlon
14:06
  
27Linus NäslundÄrla IF
14:06
  
28Tobias Eknor
Tobias Eknor 00, Spårvägen
14:08
Spårvägens FK
14:08
  
29Maxamed Jaleebam Aadan
14:12
  
30Carl Jälknäs
Carl Jälknäs 00, Trollhättan FIK
14:15
Trollhättan FIK
14:15
  
31Eric Boethius
Eric Boethius 00, Kongahälla
14:18
Kongahälla AIK
14:18
  
32Gustav Johnsson
14:19
Eskilstuna FI
14:19
  
33Henrik Möbius
14:22
Malmö AI
14:22
  
34Mikael Andersson
14:23
Säffle FIK
14:23
  
35Jonathan Edemalm
14:23
Eskilstuna FI
14:23
  
36Simon Hjortmark
Simon Hjortmark 00, Tjalve IF Norrköping
14:27
Tjalve IF Norrköping
14:27
  
37Anton Ledell
14:29
Huddinge AIS
14:29
  
38Abdirahman Ali MohamoudUtby IK
14:31
  
39Hassan Hussein
14:34
Ullevi FK
14:34
  
40Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
14:42
  
41Alexander Skogtjärn-LundsteinOK Linné
14:44
  
42Erik LidforsIFK Lund
14:44
  
43Linus Nilsson
14:46
Umedalens IF
14:46
  
44Abdirizak Abdi
Abdirizak Abdi 00, Tjalve IF Norrköping
14:48
Tjalve IF Norrköping
14:48
  
45Carl Malmström
14:53
Kongahälla AIK
14:53
  
46Jonathan Bergdahl
14:55
Huddinge AIS
14:55
  
47Daniel Tegbrant
15:06
Huddinge AIS
15:06
  
48Markus Asplund
15:15
Huddinge AIS
15:15
  
49Simon CarringtonHögby IF
15:20
  
50Abdi Yusuf
Abdi Yusuf 00, Hammarby
15:25
Hammarby IF
15:25
  
51Pontus Olofsson BierfeldtÄrla IF
16:01
  
52Ismail Aidid
Ismail Aidid 99, Löparakademin
16:07
Löparakademin IF
16:07
  
53Adam Forngren
16:11
Ärla IF
16:11
  
54Alex Andersson
16:29
Malmö AI
16:29
  
55Rasmus Ternström
16:32
Gottsunda IF
16:32
  
56Robin Holmgren
16:34
IF Göta Karlstad
16:34
  
57Björn Ternström
16:35
Gottsunda IF
16:35
  
58Ludwig Branth
17:08
Gottsunda IF
17:08
  
59Joel Bäckström
22:53
Bergslagens FIK
22:53
  
P15 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Emil Millán Magnell
13:11
Eskilstuna FI
13:11
  
2Anton Axelsson
13:18
Hässelby SK
13:18
  
3Hassan Abdiqadir
13:21
Västerås FK
13:21
  
4Andreas Carlsson
13:27
Hässelby SK
13:27
  
5Alexander Bucht
13:42
Sävedalens AIK
13:42
  
6Omar Mohammed
Omar Mohammed 01, IFK Växjö
13:50
IFK Växjö
13:50
  
7Melker Forsberg
14:10
Glanshammars IF
14:10
  
8Filip Lindeberg
14:27
IFK Lidingö
14:27
  
9Johan Friberg
14:27
Hässelby SK
14:27
  
10Linus Sommansson
14:38
Björnstorps IF
14:38
  
11Kasper Friberg
Kasper Friberg 01, Björnstorp
14:42
Björnstorps IF
14:42
  
12Gustav Gahne
Gustav Gahne 01, Spårvägen
14:43
Spårvägens FK
14:43
  
13Max Bechtel
Max Bechtel 01, Hässelby
14:44
Hässelby SK
14:44
  
14Rasmus RudbergIK Akele
14:50
  
15Arvid Schön
15:05
Gottsunda IF
15:05
  
16Fabian Berntsson
15:06
Sävedalens AIK
15:06
  
17Axel Glavare KarlssonTäby IS
15:17
  
18Markus Engsner
15:28
Sävedalens AIK
15:28
  
19Jacob Klinth
15:36
IFK Lidingö
15:36
  
20Felix Labor
Felix Labor 01, Hässelby
15:36
Hässelby SK
15:36
  
21Edwin NylanderIF Start
15:40
  
22Kaj Wahlberg
16:11
Gottsunda IF
16:11
  
23Melker Tillenius
16:11
Sävedalens AIK
16:11
  
24Gustav Svärdhagen
Gustav Svärdhagen 01, Lidköpings VSK
16:15
Lidköpings VSK
16:15
  
25Felix Lundström
16:34
IFK Lidingö
16:34
  
26Daniel Mannoun
16:47
Gottsunda IF
16:47
  
Kvinnor
K 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Sarah Lahti
Sarah Lahti 95, Hässelby
13:14
Hässelby SK
13:14
  
2Charlotta FougbergUllevi FK
13:26
  
3Louise Wiker
13:50
Hässelby SK
13:50
  
4Ronja Fjellner
13:52
Örgryte IS
13:52
  
5Sara Holmgren
Sara Holmgren 90, Sävedalen
13:53
Sävedalens AIK
13:53
  
6Frida KristianssonÖrgryte IS
13:54
  
7Lovisa Lindh
13:56
Ullevi FK
13:56
  
8Elin Borglund
Elin Borglund 91, Sävedalen
14:04
Sävedalens AIK
14:04
  
9Lisa Öhberg
14:05
Hälle IF
14:05
  
10Hanna Bartholomew
14:06
Hässelby SK
14:06
  
11Frida Aspnäs
Frida Aspnäs 87, Spårvägen
14:18
Spårvägens FK
14:18
  
12Cecilia Norrbom
14:20
Spårvägens FK
14:20
  
13Lena Örn
Lena Örn 88, Spårvägen
14:22
Spårvägens FK
14:22
  
14Elina Johansson
14:39
Spårvägens FK
14:39
  
15Charlotte SchönbeckIFK Lidingö
14:43
  
16Jill Höstman
14:46
Ullevi FK
14:46
  
17Sofia Öberg
14:51
IFK Lidingö
14:51
  
18Maria SandströmMalmö AI
14:59
  
19Johanna Larsson
15:02
Örgryte IS
15:02
  
20Jennifer Asp
Jennifer Asp 92, Spårvägen
15:02
Spårvägens FK
15:02
  
21Dace Landström
15:06
Vallentuna FK
15:06
  
22Kristin NyströmIK Akele
15:10
  
23Rebecka Öberg
15:18
IFK Lidingö
15:18
  
24Louise Ringström
15:18
Spårvägens FK
15:18
  
25Madeleine Björlin-Delmar
15:21
IFK Göteborg
15:21
  
26Erika Svanborg
15:26
Sävedalens AIK
15:26
  
27Karin Olsson
15:37
Täby IS
15:37
  
28Nina Persson
15:41
Örgryte IS
15:41
  
29Amanda Nekby
15:45
Turebergs FK
15:45
  
30Jessica Österberg
15:52
Spårvägens FK
15:52
  
31Gunilla Axelsson
Gunilla Axelsson 88, Borlänge LK
16:08
Borlänge LK
16:08
  
32Emma Jansson
16:20
Hässelby SK
16:20
  
33Malin Sjöberg
16:32
Hemlingby LK
16:32
  
34Alice Östvik
Alice Östvik 98, Eskilstuna
16:43
Eskilstuna FI
16:43
  
35Julia Frisk
Julia Frisk 89, Eskilstuna
16:48
Eskilstuna FI
16:48
  
36Tsega Fsiha
Tsega Fsiha 96, Eskilstuna
18:55
Eskilstuna FI
18:55
  
K 8 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Charlotta FougbergUllevi FK
27:42
  
2Ronja Fjellner
29:08
Örgryte IS
29:08
  
3Sara Holmgren
Sara Holmgren 90, Sävedalen
29:12
Sävedalens AIK
29:12
  
4Lisa Ring
Lisa Ring 93, Nocout.se
29:18
IK Nocout.se
29:18
  
5Frida KristianssonÖrgryte IS
29:29
  
6Elin Borglund
Elin Borglund 91, Sävedalen
29:36
Sävedalens AIK
29:36
  
7Cecilia Norrbom
29:43
Spårvägens FK
29:43
  
8Lisa Öhberg
29:51
Hälle IF
29:51
  
9Frida Aspnäs
Frida Aspnäs 87, Spårvägen
30:08
Spårvägens FK
30:08
  
10Malin Strand
Malin Strand 93, Sävedalen
30:18
Sävedalens AIK
30:18
  
11Anna Ställberg
30:29
Tullinge SK
30:29
  
12Elina Johansson
30:43
Spårvägens FK
30:43
  
13Mikaela Kemppi
Mikaela Kemppi 73, Örebro AIK
30:55
Örebro AIK
30:55
  
14Anja Tjärdal
Anja Tjärdal 76, Spårvägen
31:11
Spårvägens FK
31:11
  
15Sofie Nelsson
31:19
IF Göta Karlstad
31:19
  
16Maria SandströmMalmö AI
31:30
  
17Johanna Larsson
31:38
Örgryte IS
31:38
  
18Dace Landström
32:10
Vallentuna FK
32:10
  
19Hanna DICKÉR
32:55
Örgryte IS
32:55
  
K22 6 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Jill Höstman
22:59
Ullevi FK
22:59
  
2Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Sävedalen
23:04
Sävedalens AIK
23:04
  
3Kerstin Axelsson
Kerstin Axelsson 96, IK Hakarpspojkarna
23:09
IK Hakarpspojkarna
23:09
  
4Frida Michold
23:12
Set Sail IF
23:12
  
5Moa Rothman
Moa Rothman 96, Västerås
23:45
Västerås FK
23:45
  
6Alice Kristiansen
23:54
Sävedalens AIK
23:54
  
7Nadja Strandberg
24:35
Västerås FK
24:35
  
8Lisa Hedbäck
24:55
Högby IF
24:55
  
9Moa Pettersson
25:04
Örgryte IS
25:04
  
10Angelica Strandberg
25:26
IFK Umeå
25:26
  
F19 4 km terräng     
23 okt

Final A

Final
23 okt
1Sara Christiansson
14:31
Sävedalens AIK
14:31
  
2Alice Greberg
15:03
Mölndals AIK
15:03
  
3Ellen Persson
15:05
Högby IF
15:05
  
4Astrid Rosvall
15:13
Hässelby SK
15:13
  
5Hanna Bergström
15:35
Huddinge AIS
15:35
  
6Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
15:39
Mölndals AIK
15:39
  
7Olivia Weslien
15:48
IF Göta Karlstad
15:48
  
8Ida KellströmRoma IF
16:02
  
9Freya Orban
16:07
IFK Lund
16:07
  
10Alexandra SimonsenMölndals AIK
16:11
  
11Nelly Höglund
Nelly Höglund 98, Kvarnsveden
16:14
Kvarnsvedens GoIF
16:14
  
12Filippa Ramberg
16:18
Hammarby IF
16:18
  
13Ida Tryggveson
16:21
F Bålsta IK
16:21
  
14Ellen MeurlingTäby IS
16:43
  
15Aleksandra Gustavsson
17:20
Lidköpings IS
17:20
  
16Emma Jansson
Emma Jansson 98, Westmannia
17:24
IK Westmannia
17:24
  
17Vera Vilaca
Vera Vilaca 98, Västerås
18:16
Västerås FK
18:16
  
18Agnes Jansson
Agnes Jansson 98, Westmannia
19:16
IK Westmannia
19:16
  
F17 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Mika Söderström
14:57
IFK Lidingö
14:57
  
2Vilma Jonsson
15:02
IFK Lidingö
15:02
  
3Emma Magnusson
15:15
Mölndals AIK
15:15
  
4Linnea Palm
15:21
Falu IK
15:21
  
5Eleonora Olsmats
15:26
Turebergs FK
15:26
  
6Julia SamuelssonHögby IF
15:53
  
7Amani Ismael
15:58
Malmö AI
15:58
  
8Vy Nguyen
15:58
Ärla IF
15:58
  
9Frida Jensen
16:00
IF Göta Karlstad
16:00
  
10Kristina AxelssonSya SK
16:13
  
11Hanna Näslund
Hanna Näslund 00, Trångsviken
16:15
Trångsvikens IF
16:15
  
12Stina Johansson
16:19
Tranås AIF
16:19
  
13Hedvig Leijonhielm
16:33
Spårvägens FK
16:33
  
14Maria Novak
Maria Novak 00, Trångsviken
16:36
Trångsvikens IF
16:36
  
15Sandra Boström
16:51
Gottsunda IF
16:51
  
16Emily Fielder
16:54
Motala AIF
16:54
  
17Linn Alness-Borg
16:57
IFK Lidingö
16:57
  
18Filippa Hörnberg
16:59
Hässelby SK
16:59
  
19Senna Ohlsson
Senna Ohlsson 00, Sävedalen
17:00
Sävedalens AIK
17:00
  
20Frida Ahlund
17:13
Upsala IF
17:13
  
21Cornelia Gunnergren
17:17
Sävedalens AIK
17:17
  
22Sandra Wikström
17:26
Umedalens IF
17:26
  
23Ebba Olsson
17:28
Umedalens IF
17:28
  
24Klara Tvede-JensenIFK Lidingö
17:28
  
25Isa Ek
Isa Ek 99, Björnstorp
17:31
Björnstorps IF
17:31
  
26Emilia Palm
17:43
IFK Halmstad
17:43
  
27Tilda Pettersson
18:01
Björnstorps IF
18:01
  
28Klara LeijonIK Ymer
18:07
  
29Jennifer WikströmUmedalens IF
18:10
  
F15 4 km terräng     
22 okt

Final A

Final
22 okt
1Gaël De Coninck
14:31
Sävedalens AIK
14:31
  
2Elsa Wallenius
15:04
Västerås FK
15:04
  
3Lovisa Bivstedt
15:34
Hässelby SK
15:34
  
4Linnea JohanssonIK Akele
15:51
  
5Felicia Niklasson
15:53
Sävedalens AIK
15:53
  
6Amanda Ivehammar
Amanda Ivehammar 01, Linköpings GIF
16:29
Linköpings GIF
16:29
  
7Kajsa Sten
Kajsa Sten 01, Hässelby
16:32
Hässelby SK
16:32
  
8Lotta WeyhenmeyerIF Thor
16:52
  
9Lisa Hallmén
Lisa Hallmén 01, KFUM Örebro
16:57
KFUM Örebro
16:57
  
10Frida Nöu
Frida Nöu 01, Tureberg
16:59
Turebergs FK
16:59
  
11Wilma Larsson
Wilma Larsson 01, Eskilstuna
17:10
Eskilstuna FI
17:10
  
12Alexandra Gullberg
17:19
Sävedalens AIK
17:19
  
13Liva Gustavsson
17:25
Spårvägens FK
17:25
  
14Moa Sellergren
17:57
IFK Lidingö
17:57
  
15Alva Hardeberg
18:01
IFK Lidingö
18:01
  
16Emilia Larson
18:47
Täby IS
18:47
  
17Jenny Österback
19:40
IFK Lidingö
19:40
  
18Emilia Wikner
20:02
Tranås AIF
20:02