13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
17‐18.12
16.12
13.11
14.12
15.12
11.12
10.12
16.12
11.12
11.12
15.12
11.12
12.12
12.12
16.10
4.11
12.12
11.12
10‐12.12
11.12
9.10
Tävlande: 65 (36+29)   Starter: 76 (43+33)

Män
M 100 m     

Vind: +6.2

Final A

Final

Vind: +6.2
5Rickard Willman
Rickard Willman 94, Västerås FK
11.13w
Västerås FK
11.13w
  
6Gustaf Borg
Gustaf Borg 98, Nyköpings BIS
11.19w
Nyköpings BIS
11.19w
  
7Akram Adinda
11.33w
Upsala IF
11.33w
  
Heat 3
Vind: +3.0
Vind: +3.0
2David Svensson
11.28w
IFK Tumba
11.28w
  
5Joel Liendeborg FredinHässelby SK
11.86w
  
M 400 m     


Final A

Final

2Bienvenue Musore
51.17
Hammarby IF
51.17
SB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Erik Djurberg
4:07.63
Hässelby SK
4:07.63
SB
  
2Albert Mollén
4:08.62
Sävedalens AIK
4:08.62
SB
  
4August Mollén
August Mollén 99, Tjalve IF Norrköping
4:16.98
Tjalve IF Norrköping
4:16.98
SB
  
9Marcus Häggh
4:21.35
Huddinge AIS
4:21.35
SB
  
M Längd     


Final A

Final

2Elias Martinsson
7.30
Brattås CK
7.30
+1.4
  
3Rickard Willman
Rickard Willman 94, Västerås FK
7.20
Västerås FK
7.20
+2.0 PB
  
4Björn Bamane
Björn Bamane 93, Spårvägen
6.84
Spårvägens FK
6.84
+1.8 PB
  
5Nicklas Karlsson
6.68w
Finspångs AIK
6.68w
+3.0
  
6Anton Östebo
Anton Östebo 96, Glanshammar
6.58w
Glanshammars IF
6.58w
+4.4
  
7Judel Kibondo
Judel Kibondo 86, Spårvägen
6.53w
Spårvägens FK
6.53w
+4.0
  
Anton Östebo
Anton Östebo 96, Glanshammar
6.50
Glanshammars IF
6.50
+1.4 SB
  
M Kula     


Final A

Final

2Bengt Petersson
14.23
Huddinge AIS
14.23
SB
  
P17 1500 m     


Final A

Final

3Abdisamed KhaderKA 2 IF
4:34.03
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

1Gustav Karlsson
Gustav Karlsson 00, Thorengruppen
6.81w
Thorengruppen TFC
6.81w
+2.4
  
3Axel Jeske Magnusson
6.66w
Sävedalens AIK
6.66w
+2.4
  
4Albin Månsson
Albin Månsson 99, IFK Växjö
6.61w
IFK Växjö
6.61w
+2.8
  
5Simon Björnstedt
6.53w
Enköpings AI
6.53w
+3.0
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

1Axel Jeske Magnusson
12.52
Sävedalens AIK
12.52
PB
  
4Fredrik NordinGefle IF
10.33
PB
  
P15 80 m     

Vind: +4.4

Final A

Final

Vind: +4.4
1Paul Förnestig
9.31w
Hammarby IF
9.31w
  
3Kristian Gerdtsson
9.62w
Bergslagens FIK
9.62w
  
P15 300 m     


Final A

Final

1Paul Förnestig
38.08
Hammarby IF
38.08
PB
  
2Benjamin TinglöfÄrla IF
38.95
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

2Hassan Abdiqadir
Hassan Abdiqadir 01, Västerås FK
5:59.59
Västerås FK
5:59.59
PB
  
3Albert Nygren
5:59.91
Upsala IF
5:59.91
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1Adam Fogelberg
1.73
Hammarby IF
1.73
PB
  
3Marcus Führ
Marcus Führ 01, KFUM Örebro
1.70
KFUM Örebro
1.70
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

2Kristian Gerdtsson
5.67w
Bergslagens FIK
5.67w
+2.2
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

2Alex Johansson
40.61
Turebergs FK
40.61
PB
  
P14 80 m     
Heat 1
Vind: +4.7
Vind: +4.7
2Viktor Wall
9.68w
Tyresö FK
9.68w
  
3Alexander NyströmBollnäs FIK
9.91w
  
4Jakob Rylander
Jakob Rylander 02, Västerås FK
10.02w
Västerås FK
10.02w
  
P14 300 m     


Final A

Final

1Viktor Wall
39.15
Tyresö FK
39.15
PB
  
3Alexander NyströmBollnäs FIK
40.37
PB
  
P14 2000 m     


Final A

Final

1Wilhelm Bergentz
Wilhelm Bergentz 02, Thorengruppen
6:25.02
Thorengruppen TFC
6:25.02
SB
  
3Linus Jansson
Linus Jansson 04, Oxelösund
6:40.74
SLK Oxelösund
6:40.74
PB
  
P14 Tresteg     


Final A

Final

2Oliver Smidskog
Oliver Smidskog 02, Västerås FK
10.01w
Västerås FK
10.01w
+4.5
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
5Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
12.65
Spårvägens FK
12.65
PB
  
Heat 2
Vind: +2.8
Vind: +2.8
7Camilla Söderlund
13.39w
Västerås FK
13.39w
  
K 1500 m     


Final A

Final

2Rebecka Öberg
4:44.01
IFK Lidingö
4:44.01
SB
  
Final B
3Maja Bakken
Maja Bakken 96, Hässelby
5:20.18
Hässelby SK
5:20.18
PB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Tove Olsson
1:03.72
Sågmyra SK
1:03.72
SB
  
3Celina Reichardt
1:05.66
Spårvägens FK
1:05.66
PB
  
5Hanna Kapell
1:08.92
Hammarby IF
1:08.92
PB
  
K Spjut     


Final A

Final

3Louise Liljeblad
40.66
Mölndals AIK
40.66
SB
  
5Malin Skogström
36.86
Hässelby SK
36.86
SB
  
6Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås FK
35.40
Västerås FK
35.40
SB
  
F17 100 m     


Final A

Final

2Emmy Smedberg
12.47 nwi
KA 2 IF
12.47 nwi
  
3Virva Rylander
Virva Rylander 00, Västerås FK
12.56 nwi
Västerås FK
12.56 nwi
  
5Michelle De Silva
12.85 nwi
Ullevi FK
12.85 nwi
  
6Sofia Sundstedt
Sofia Sundstedt 00, Västerås FK
12.99 nwi
Västerås FK
12.99 nwi
  
Heat 1
Vind: +3.7
Vind: +3.7
2Sarah Karlsson
12.90w
Huddinge AIS
12.90w
  
4Frida Wistfors
Frida Wistfors 99, Linköpings GIF
13.24w
Linköpings GIF
13.24w
  
Heat 2
Vind: +4.6
Vind: +4.6
1Emmy SmedbergKA 2 IF
12.43w
  
2Virva Rylander
Virva Rylander 00, Västerås FK
12.54w
Västerås FK
12.54w
  
3Sofia Sundstedt
Sofia Sundstedt 00, Västerås FK
12.95w
Västerås FK
12.95w
  
4Tilde Tofft
Tilde Tofft 00, Spårvägen
13.15w
Spårvägens FK
13.15w
  
Heat 3
Vind: +2.4
Vind: +2.4
4Fannie PousetteGefle IF
13.05w
  
F17 Längd     


Final A

Final

2Emelie SvenssonIFK Tumba
5.27w
+3.0
  
5Annina Stens
Annina Stens 99, Spårvägen
4.98
Spårvägens FK
4.98
+1.9 PB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

4Gabriella Fataki
25.74
Kungsängen FK
25.74
SB
  
F15 80 m     

Vind: +3.3

Final A

Final

Vind: +3.3
8Astrid Eggesjö
Astrid Eggesjö 01, Västerås FK
10.70w
Västerås FK
10.70w
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Lovisa Ulegård
Lovisa Ulegård 01, Västerås FK
5.32w
Västerås FK
5.32w
+2.3
  
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

2Jennifer Andersson
11.38
Västerås FK
11.38
PB
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

2Emilia SjöstrandTyresö FK
30.79
PB
  
F14 80 m     

Vind: +3.5

Final A

Final

Vind: +3.5
1Ebba Lindblom
10.70w
Alunda SK
10.70w
  
2Emilia Sjöstrand
10.71w
Tyresö FK
10.71w
  
F14 300 m     


Final A

Final

1Nike Isaksson
44.31
IFK Lidingö
44.31
PB
  
F14 2000 m     


Final A

Final

1Emilia Rydensjö
6:54.30
Ärla IF
6:54.30
PB
  
3Alice Magnell Millán
Alice Magnell Millán 05, Tjalve IF Norrköping
7:35.21
Tjalve IF Norrköping
7:35.21
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik