9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 39 (19+20)   Starter: 41 (20+21)

Män
M 100 m     
Final B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Kristian Efremov
11.68
Hammarby IF
11.68
SB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Elmar Engholm
1:50.99
Hässelby SK
1:50.99
  
2Anton Persson
1:53.94
Hässelby SK
1:53.94
  
3Gustav Bivstedt
1:55.97
Hässelby SK
1:55.97
  
4Alexander Holmblad
1:56.41
Spårvägens FK
1:56.41
SB
  
5Johan Hydén
1:59.25
Huddinge AIS
1:59.25
SB
  
8Lars Södergård
2:04.16
Spårvägens FK
2:04.16
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Otto Kingstedt
8:37.01
Huddinge AIS
8:37.01
PB
  
2Bienvenue Musore
8:45.58
Hammarby IF
8:45.58
PB
  
4Oscar Majling
8:49.84
Hässelby SK
8:49.84
SB
  
5Andreas Jansson
8:51.06
Hässelby SK
8:51.06
SB
  
6Hugo Lindell
9:02.45
Rånäs 4H
9:02.45
SB
  
7Thomas Chaillou
Thomas Chaillou 85, KFUM Örebro
9:04.40
KFUM Örebro
9:04.40
PB
  
8Linus Johansson
Linus Johansson 91, Mantra Sport
9:20.11
IF Mantra Sport
9:20.11
PB
  
9Elias Dahl
Elias Dahl 76, Hammarby
9:27.19
Hammarby IF
9:27.19
PB
  
M 1500 m hinder (76.2 cm)     


Final A

Final

1Emil Blomberg
4:09.12
Hässelby SK
4:09.12
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Andreas HenrikssonHässelby SK
1.88
SB
  
M Längd     


Final A

Final

2Alexander Strid
6.58w
Hässelby SK
6.58w
+2.9
  
Alexander Strid
6.53
Hässelby SK
6.53
+1.2 PB
  
P17 Slägga (5.0 kg)     


Final A

Final

1Ragnar CarlssonFalu IK
72.24
  
Carlssonx71.5871.0672.2471.7271.37
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +2.6

Final A

Final

Vind: +2.6
1Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
11.82w
  
2Rebecca Larsson
12.34w
Hässelby SK
12.34w
  
3Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
12.52w
Spårvägens FK
12.52w
  
Final B
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Madeleine ErikssonIFK Lidingö
12.17
PB
  
2Jenny Adolfsson
12.98
PB
  
K 200 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
1Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
24.64
  
3Ella Hagman
26.95
Huddinge AIS
26.95
PB
  
4Bilge Kaya
27.13
Hellas FK
27.13
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

3Frida Skarin
2:29.86
Hässelby SK
2:29.86
SB
  
K 3000 m     


Final A

Final

1Cecilia Norrbom
9:38.85
Spårvägens FK
9:38.85
SB
  
2Lisa Öhberg
9:41.07
Hälle IF
9:41.07
  
3Sanna Mustonen
9:54.23
Hässelby SK
9:54.23
PB
  
4Hanna Bartholomew
9:59.43
Hässelby SK
9:59.43
SB
  
5Anna Ställberg
10:14.81
Tullinge SK
10:14.81
SB
  
7Paola Masdeu Vaerlien
11:47.53
Huddinge AIS
11:47.53
SB
  
8Lina Andersson
11:55.94
Huddinge AIS
11:55.94
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Madeleine SerenhovIFK Lidingö
1.66
SB
  
K Kula     


Final A

Final

1Frida Åkerström
14.87
Huddinge AIS
14.87
  
K Diskus     


Final A

Final

1Heidi Schmidt
Heidi Schmidt 93, Spårvägen
48.16
Spårvägens FK
48.16
  
K Slägga     


Final A

Final

1Madelene FahlstedtIFK Lidingö
48.99
SB
  
F19 Slägga     


Final A

Final

1Ebba Karlsson
43.83
Huddinge AIS
43.83
PB