11.9
8.9
25.8
26.9
6.9
6.9
25.9
23.9
25.9
23.9
19.9
16.9
5.9
25.9
26.9
26.9
26.9
26.9
26.9
26.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
24.9
23.9
23.9
19.9
18.9
18.9
12.9
8.9
5.9
22.9
19.9
4.9
25.9
18‐19.9
25.9
25.9
18.9
18.9
23.9
12.8
22.9
22.9
22.9
22.9
23.9
22.9
22.9
18.9
19.9
22.9
22.9
16.9
11.9
19.9
11.9
21.9
25.6
22.9
16.9
11‐12.9
29.8
18.9
16.9
12.9
18‐19.9
19.9
20.9
19.9
19.9
19.9
18.9
16.9
15.9
5.9
12.9
18.9
18‐19.9
18.9
18‐19.9
19.9
19.9
18.9
16.9
13.9
16.9
16.9
14.9
13.9
12.9
16.9
16.9
2.9
18.9
18.9
Arena: Baldershovs IP
Tävlande: 24 (14+10)   Starter: 45 (25+20)

Män
M 100 m     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
10.42
  
2Tony Darkwah
10.55
Hammarby IF
10.55
  
3Sunday Ojuri
10.87
Hammarby IF
10.87
  
4Gustav Kjell
10.92
Turebergs FK
10.92
  
5Linus Kapstad
10.93
Umedalens IF
10.93
PB
  
6Yonathan Helsing
10.95
Sundsvalls FI
10.95
PB
  
7Jonathan Wulff
10.97
Hammarby IF
10.97
  
8Nils Thornberg
11.06
Bollnäs FIK
11.06
PB
  
Heat 2
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Linus Kapstad
11.00
Umedalens IF
11.00
=PB
  
2Yonathan Helsing
11.03
Sundsvalls FI
11.03
SB
  
Heat 3
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
10.46
  
2Tony Darkwah
10.56
Hammarby IF
10.56
  
3Stefan Tärnhuvud
10.84
Sundsvalls FI
10.84
SB
  
4Johan Lilja
Johan Lilja 95, Sundsvall
10.90
Sundsvalls FI
10.90
  
5Sunday Ojuri
10.93
Hammarby IF
10.93
  
6Jonathan Wulff
10.97
Hammarby IF
10.97
  
7Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
11.01
Spårvägens FK
11.01
  
8Gustav Kjell
11.07
Turebergs FK
11.07
  
M 200 m     

Vind: +3.7

Final A

Final

Vind: +3.7
1Tom Kling-Baptiste
21.40w
Huddinge AIS
21.40w
  
2Johan Lilja
Johan Lilja 95, Sundsvall
21.70w
Sundsvalls FI
21.70w
  
3Sunday Ojuri
22.10w
Hammarby IF
22.10w
  
M 110 m häck     
Final 1
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Jonathan Holm
14.55
Strands IF
14.55
=SB
  
Final 2
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Fredrik Samuelsson
14.25
Hässelby SK
14.25
PB
  
2Jonathan Holm
14.30
Strands IF
14.30
PB
  
3Petter Olson
14.81
Hässelby SK
14.81
SB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +2.0

Final A

Final

Vind: +2.0
1Jessica Östlund
11.70
Hässelby SK
11.70
PB
  
2Isabelle Eurenius
11.72
Spårvägens FK
11.72
=PB
  
3Malin Ström
11.74
Bollnäs FIK
11.74
PB
  
4Karolina NikamoUpsala IF
12.04
SB
  
5Nikki Sjöberg
12.06
Bollnäs FIK
12.06
  
6Josefin Palm
12.17
Gefle IF
12.17
SB
  
7Sandra TörnrosGefle IF
12.30
  
8Saga Berneryd
Saga Berneryd 99, Spårvägen
12.36
Spårvägens FK
12.36
PB
  
Heat 1
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Jessica Samuelsson
12.36
Hässelby SK
12.36
SB
  
Heat 2
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1Malin Ström
11.80
Bollnäs FIK
11.80
PB
  
2Jessica Östlund
11.82
Hässelby SK
11.82
PB
  
3Isabelle Eurenius
11.85
Spårvägens FK
11.85
  
4Nikki Sjöberg
12.07
Bollnäs FIK
12.07
  
5Pernilla TornemarkMalmö AI
12.10
  
6Josefin Palm
12.21
Gefle IF
12.21
SB
  
7Sandra TörnrosGefle IF
12.22
  
8Karolina NikamoUpsala IF
12.24
  
K 200 m     

Vind: -0.8

Final A

Final

Vind: -0.8
1Malin Ström
24.43
Bollnäs FIK
24.43
SB
  
2Pernilla TornemarkMalmö AI
24.78
SB
  
3Jessica Samuelsson
25.20
Hässelby SK
25.20
SB