27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 59 (19+40)   Starter: 69 (22+47)

Män
M 100 m     
10 jul
Vind: +0.2

Final A

Final
10 jul
Vind: +0.2
1Philip NilssonIFK Lund
11.05
PB
  
2Sebastian KadestålÖresund FK
11.11
PB
  
Heat 2
10 jul Vind: -0.4
10 julVind: -0.4
1Benjamin Olsson
11.08
IFK Helsingborg
11.08
SB
  
2Philip NilssonIFK Lund
11.08
PB
  
M 800 m     
8 jul

Final A

Final
8 jul
1Johan Henningsson
1:55.17
Turebergs FK
1:55.17
  
M 400 m häck     
8 jul

Final A

Final
8 jul
1Anton Nilsson
54.46
Huddinge AIS
54.46
  
M Tresteg     
9 jul

Final A

Final
9 jul
1Artur Engström
15.00w
Örgryte IS
15.00w
+2.3
  
M Kula     
10 jul

Final A

Final
10 jul
1Viktor GardenkransMalmö AI
17.46
  
M Diskus     
10 jul

Final A

Final
10 jul
1Benn Harradine
60.17
Hammarby IF
60.17
  
2Zane Duquemin
Zane Duquemin 91, GBR
59.34
91GBR
59.34
  
3Ola Stunes Isene
Ola Stunes Isene 95, NOR
56.66
95NOR
56.66
  
4Viktor GardenkransMalmö AI
52.94
  
5Gustav Liberg
51.50
Ullevi FK
51.50
  
M Slägga     
8 jul

Final A

Final
8 jul
1Stefan Kvist
62.09
Alvesta FI
62.09
  
2Tim SöderqvistHälle IF
58.29
  
M Spjut     
9 jul

Final A

Final
9 jul
1Jiannis Smalios
Jiannis Smalios 87, KFUM Örebro
75.56
KFUM Örebro
75.56
  
2Jonathan HarleyRydö ASK
67.81
  
P19 Höjd     
9 jul

Final A

Final
9 jul
1Hamdi Mahamat Alamine Saleh
Hamdi Mahamat Alamine Saleh 97, QAT
2.16
97QAT
2.16
  
P19 Kula (6.0 kg)     
10 jul

Final A

Final
10 jul
1Wictor PeterssonMalmö AI
19.08
  
P19 Diskus (1.75 kg)     
10 jul

Final A

Final
10 jul
1Jakob GardenkransMalmö AI
58.40
  
2Wictor PeterssonMalmö AI
54.42
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
9 jul
Vind: +1.4

Final A

Final
9 jul
Vind: +1.4
1Melker Gustavsson
14.58
IF Göta Karlstad
14.58
PB
  
Kvinnor
K 200 m     
9 jul
Vind: +1.2

Final A

Final
9 jul
Vind: +1.2
1Irene Ekelund
24.50
Malmö AI
24.50
  
Heat 1
9 jul Vind: -0.1
9 julVind: -0.1
1Irene Ekelund
24.16
Malmö AI
24.16
  
Heat 3
9 jul Vind: +2.2
9 julVind: +2.2
1Alice Svantesson
25.14w
Ullevi FK
25.14w
  
K 400 m     
10 jul

Final A

Final
10 jul
1Ebba SvantessonUllevi FK
56.52
  
K 800 m     
8 jul

Final A

Final
8 jul
1Patricia Striner
2:13.20
Malmö AI
2:13.20
  
K 100 m häck     
9 jul
Vind: +1.5

Final A

Final
9 jul
Vind: +1.5
1Johanna Carlsson
14.31
IFK Helsingborg
14.31
PB
  
K 400 m häck     
8 jul

Final A

Final
8 jul
1Nora Kollerød Wold
Nora Kollerød Wold 97, NOR
1:02.47
97NOR
1:02.47
  
K Höjd     
10 jul

Final A

Final
10 jul
1Ellen BjörklundIFK Lund
1.75
  
2Sandra B. Christensen
Sandra B. Christensen 95, DEN
1.75
95DEN
1.75
SB
  
3Ellen Ekholm
1.72
Ullevi FK
1.72
  
4Linnea Jönsson
1.72
IFK Helsingborg
1.72
  
K Stav     
9 jul

Final A

Final
9 jul
1Cathrine Larsåsen
Cathrine Larsåsen 86, NOR
4.10
86NOR
4.10
  
K Längd     
10 jul

Final A

Final
10 jul
1Martha Traoré
Martha Traoré 95, DEN
5.98
95DEN
5.98
–0.9
  
2Rebecka AbrahamssonFIF Gnistan
5.92
0.0
  
3Johanna Carlsson
5.85
IFK Helsingborg
5.85
–1.6
  
4Thilda SärnevångIF Udd
5.63
–0.9
  
K Tresteg     
9 jul

Final A

Final
9 jul
1Thilda SärnevångIF Udd
12.41w
+2.4
  
2Nellie MårtenssonMalmö AI
12.40
+2.0 PB
  
3Fatima Koné
12.38w
Ullevi FK
12.38w
+2.2
  
4Celina Baumgart
Celina Baumgart 97, GER
11.97
97GER
11.97
+2.0 PB
  
K Kula     
10 jul

Final A

Final
10 jul
1Julia Svärd AxelssonMalmö AI
13.56
PB
  
K Diskus     
10 jul

Final A

Final
10 jul
1Kathrine Bebe
Kathrine Bebe 91, DEN
50.98
91DEN
50.98
  
2Berit Stunes Isene
Berit Stunes Isene 98, NOR
43.72
98NOR
43.72
  
3Tenna Riber Thordahl
Tenna Riber Thordahl 95, DEN
43.01
95DEN
43.01
  
4Hanna Erlandsson
42.25
Hovslätts IK
42.25
SB
  
K Slägga     
8 jul

Final A

Final
8 jul
1Eleni Larsson
62.63
Huddinge AIS
62.63
  
2Karolina PedersenUllevi FK
61.78
SB
  
3Celina Julin
Celina Julin 94, DEN
59.40
94DEN
59.40
  
4Louise Odgaard
Louise Odgaard 93, DEN
53.91
93DEN
53.91
  
5Rebecka Kvist
53.53
Alvesta FI
53.53
  
K Spjut     
9 jul

Final A

Final
9 jul
1Malin Andersson
42.35
Heleneholms IF
42.35
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
9 jul
Vind: +1.4

Final A

Final
9 jul
Vind: +1.4
1Moa KjellanderÅhus FIK
14.31
PB
  
2Luisa Kosch
Luisa Kosch 00, GER
14.54
00GER
14.54
PB
  
Heat 1
9 jul Vind: +0.5
9 julVind: +0.5
1Moa KjellanderÅhus FIK
14.33
PB
  
F17 Höjd     
9 jul

Final A

Final
9 jul
1Linnea Jönsson
1.68
IFK Helsingborg
1.68
  
F17 Stav     
10 jul

Final A

Final
10 jul
1Linnea Jönsson
3.70
IFK Helsingborg
3.70
=SB
  
F17 Längd     
10 jul

Final A

Final
10 jul
1Luisa Kosch
Luisa Kosch 00, GER
5.71
00GER
5.71
0.0 PB
  
1Sara Sjögren
Sara Sjögren 98, Stenungsunds FI
5.58
F Stenungsunds FI
5.58
–0.6
  
F17 Kula (3.0 kg)     
10 jul

Final A

Final
10 jul
1Ella Andersson
13.73
Eslövs AI
13.73
PB
  
2Hanna Borgemyr
Hanna Borgemyr 99, Trollhättan FIK
13.18
Trollhättan FIK
13.18
PB
  
3Amanda Nilsson
13.09
Hammarby IF
13.09
PB
  
4Kajsa Nilsson
13.05
UF Contact
13.05
PB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     
8 jul

Final A

Final
8 jul
1Cecilia Larsson
58.51
IFK Växjö
58.51
  
2Helle Henriksen Hvidsten
Helle Henriksen Hvidsten 01, NOR
54.87
01NOR
54.87
  
3Jennifer QuickIFK Lund
54.22
  
F17 Spjut (500 g)     
8 jul

Final A

Final
8 jul
1Liv Cantby
Liv Cantby 99, DEN
44.13
99DEN
44.13
PB
  
F15 Höjd     
10 jul

Final A

Final
10 jul
1Maja Küßner
Maja Küßner 01, GER
1.75
01GER
1.75
PB