0
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 |
Men | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 100m Wind: +0.1 Final A Final | Wind: +0.1 | ||||||||||||||||||||||
1 | Patrik Andersson Patrik Andersson 91, Ullevi 10.71 | 91 | Ullevi FK | 10.71 | = | ||||||||||||||||||
3 | Oskar Greilert Oskar Greilert 95, Ullevi 11.24 | 95 | Ullevi FK | 11.24 | =PB | ||||||||||||||||||
Men 200m Wind: 0.0 Final A Final | Wind: 0.0 | ||||||||||||||||||||||
1 | Patrik Andersson Patrik Andersson 91, Ullevi 21.54 | 91 | Ullevi FK | 21.54 | =SB | ||||||||||||||||||
2 | Alexander Lesser Alexander Lesser 93, Ullevi 21.99 | 93 | Ullevi FK | 21.99 | = | ||||||||||||||||||
3 | Oskar Greilert Oskar Greilert 95, Ullevi 22.37 | 95 | Ullevi FK | 22.37 | =PB | ||||||||||||||||||
Men 400m Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Alexander Lundskog Alexander Lundskog 96, Ullevi 48.32 | 96 | Ullevi FK | 48.32 | =PB | ||||||||||||||||||
2 | Martin Selin Martin Selin 95, Ullevi 49.58 | 95 | Ullevi FK | 49.58 | = | ||||||||||||||||||
Race B | |||||||||||||||||||||||
3 | Nils Eickhoff Nils Eickhoff 97, Ymer 53.91 | 97 | IK Ymer | 53.91 | =PB | ||||||||||||||||||
Men 1500m Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Awet Mengsteab Awet Mengsteab 95, Örgryte 3:52.55 | 95 | Örgryte IS | 3:52.55 | =PB | ||||||||||||||||||
4 | Jonatan Fridolfsson Jonatan Fridolfsson 92, Sävedalen 3:56.05 | 92 | Sävedalens AIK | 3:56.05 | =SB | ||||||||||||||||||
Men 3000m Final A Final | |||||||||||||||||||||||
2 | Mahamuud Ahmed Mahamuud Ahmed 98, Örgryte 8:56.16 | 98 | Örgryte IS | 8:56.16 | =SB | ||||||||||||||||||
Men 5000m Final A Final | |||||||||||||||||||||||
2 | Eskil Kinneberg Eskil Kinneberg 92, IFK Göteborg 14:51.18 | 92 | IFK Göteborg | 14:51.18 | =PB | ||||||||||||||||||
Race B | |||||||||||||||||||||||
3 | Erik Eklund Erik Eklund 99, Lerum 17:38.97 | 99 | IK Lerum FI | 17:38.97 | =PB | ||||||||||||||||||
Men Long Jump Final A Final | |||||||||||||||||||||||
2 | Daniel Lennartsson Daniel Lennartsson 88, Örgryte 6.84 | 88 | Örgryte IS | 6.84 | +0.0 =SB | ||||||||||||||||||
Men Shot Put Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Leif Arrhenius Leif Arrhenius 86, Spårvägen 18.77 | 86 | Spårvägens FK | 18.77 | = | ||||||||||||||||||
Men Discus Throw Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Niklas Arrhenius Niklas Arrhenius 82, Spårvägen 60.39 | 82 | Spårvägens FK | 60.39 | = | ||||||||||||||||||
2 | Leif Arrhenius Leif Arrhenius 86, Spårvägen 55.52 | 86 | Spårvägens FK | 55.52 | = | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Women | |||||||||||||||||||||||
Women 100m Wind: -0.4 Final A Final | Wind: -0.4 | ||||||||||||||||||||||
1 | Hanna Palmqvist Hanna Palmqvist 96, Mölndal 12.28 | 96 | Mölndals AIK | 12.28 | =PB | ||||||||||||||||||
3 | Tess Hertz Saebbö Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK 12.78 | 98 | Göteborgs KIK | 12.78 | =PB | ||||||||||||||||||
Women 200m Wind: -1.3 Final A Final | Wind: -1.3 | ||||||||||||||||||||||
1 | Emelie Rantzow Emelie Rantzow 98, Ymer 24.78 | 98 | IK Ymer | 24.78 | = | ||||||||||||||||||
Race B Wind: 0.0 | Wind: 0.0 | ||||||||||||||||||||||
1 | Linnea Hjortstam Linnea Hjortstam 98, Alingsås 27.27 | 98 | Alingsås IF | 27.27 | =SB | ||||||||||||||||||
Women 400m Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Johanna Holmén Svensson Johanna Holmén Svensson 95, Ullevi 57.08 | 95 | Ullevi FK | 57.08 | =PB | ||||||||||||||||||
2 | Vendela Rydbäck Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK 58.29 | 97 | Göteborgs KIK | 58.29 | =SB | ||||||||||||||||||
Race B | |||||||||||||||||||||||
5 | Gabrielle Wehlander Gabrielle Wehlander 96, Göteborgs KIK 1:03.85 | 96 | Göteborgs KIK | 1:03.85 | =SB | ||||||||||||||||||
Race C | |||||||||||||||||||||||
1 | Linnea Ivarsson Linnea Ivarsson 94, Lerum 1:00.22 | 94 | IK Lerum FI | 1:00.22 | =SB | ||||||||||||||||||
2 | Julia Nielsen Julia Nielsen 01, Sävedalen 1:01.58 | 01 | Sävedalens AIK | 1:01.58 | =PB | ||||||||||||||||||
3 | Sophia Geirup Sophia Geirup 94, Ullevi 1:02.43 | 94 | Ullevi FK | 1:02.43 | =SB | ||||||||||||||||||
Women 800m Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Alexandra Brackmann Alexandra Brackmann 97, Rigor 2:21.00 | 97 | IF Rigor | 2:21.00 | =PB | ||||||||||||||||||
Women 5000m Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Frida Kristiansson Frida Kristiansson 92, Örgryte 17:16.43 | 92 | Örgryte IS | 17:16.43 | =SB | ||||||||||||||||||
1 | Anette Lundqvist Anette Lundqvist 85, Falkenberg 20:02.48 | 85 | Falkenbergs IK | 20:02.48 | =PB | ||||||||||||||||||
1 | Catrine Gunnarsson Catrine Gunnarsson 86, Falkenberg 20:52.79 | 86 | Falkenbergs IK | 20:52.79 | =PB | ||||||||||||||||||
2 | Malin Strand Malin Strand 93, Sävedalen 17:27.22 | 93 | Sävedalens AIK | 17:27.22 | =PB | ||||||||||||||||||
5 | Linnea Smalström Linnea Smalström 99, Sävedalen 19:31.31 | 99 | Sävedalens AIK | 19:31.31 | =PB | ||||||||||||||||||
6 | Nicole Pelin Nicole Pelin 87, Varberg 19:32.39 | 87 | Varbergs GIF | 19:32.39 | =PB | ||||||||||||||||||
7 | Maria Björkman Maria Björkman 77, Hälle 19:40.77 | 77 | Hälle IF | 19:40.77 | =PB | ||||||||||||||||||
8 | Johanna Andersson Johanna Andersson 85, Solvikingarna 19:47.09 | 85 | Solvikingarna | 19:47.09 | =PB | ||||||||||||||||||
Women High Jump Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Ellen Björklund Ellen Björklund 90, Lund 1.78 | 90 | IFK Lund | 1.78 | =SB | ||||||||||||||||||
2 | Ellen Ekholm Ellen Ekholm 96, Ullevi 1.75 | 96 | Ullevi FK | 1.75 | = | ||||||||||||||||||
3 | Vendela von Corswant Vendela von Corswant 93, Örgryte 1.72 | 93 | Örgryte IS | 1.72 | = | ||||||||||||||||||
Women Triple Jump Final A Final | |||||||||||||||||||||||
1 | Kamila Pietruszka Kamila Pietruszka 94, Göteborgs KIK 11.88 | 94 | Göteborgs KIK | 11.88 | +0.0 =SB | ||||||||||||||||||
4 | Desirée Lindén Desirée Lindén 76, Ullevi 11.15 | 76 | Ullevi FK | 11.15 | +1.5 =SB | ||||||||||||||||||
Women Discus Throw Final A Final | |||||||||||||||||||||||
2 | Mia Callenberg Mia Callenberg 89, Lerum 33.45 | 89 | IK Lerum FI | 33.45 | =SB | ||||||||||||||||||
3 | Maria Runneberger Maria Runneberger 99, Sävedalen 25.73 | 99 | Sävedalens AIK | 25.73 | =PB |