15.1
15.1
11.1
6.12
16.1
15.1
31.12
31.12
9.1
17.1
15‐16.1
15.1
15.1
19.12
16.1
14.1
31.12
31.12
9.1
2.1
15.1
13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
Tävlande: 40 (14+26)   Starter: 43 (17+26)

Män
M 100 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Patrik AnderssonUllevi FK
10.71
  
3Oskar Greilert
11.24
Ullevi FK
11.24
PB
  
M 200 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Patrik AnderssonUllevi FK
21.54
SB
  
2Alexander LesserUllevi FK
21.99
  
3Oskar Greilert
22.37
Ullevi FK
22.37
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Alexander LundskogUllevi FK
48.32
PB
  
2Martin Selin
49.58
Ullevi FK
49.58
  
Final B
3Nils EickhoffIK Ymer
53.91
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Awet Mengsteab
3:52.55
Örgryte IS
3:52.55
PB
  
4Jonatan Fridolfsson
3:56.05
Sävedalens AIK
3:56.05
SB
  
M 3000 m     


Final A

Final

2Mahamuud Ahmed
8:56.16
Örgryte IS
8:56.16
SB
  
M 5000 m     


Final A

Final

2Eskil Kinneberg
Eskil Kinneberg 92, IFK Göteborg
14:51.18
IFK Göteborg
14:51.18
PB
  
Final B
3Erik Eklund
17:38.97
IK Lerum FI
17:38.97
PB
  
M Längd     


Final A

Final

2Daniel LennartssonÖrgryte IS
6.84
0.0 SB
  
M Kula     


Final A

Final

1Leif Arrhenius
Leif Arrhenius 86, Spårvägen
18.77
Spårvägens FK
18.77
  
M Diskus     


Final A

Final

1Niklas Arrhenius
60.39
Spårvägens FK
60.39
  
2Leif Arrhenius
Leif Arrhenius 86, Spårvägen
55.52
Spårvägens FK
55.52
  
Arrhenius57.0857.7159.4760.3957.9657.13
Arrhenius
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -0.4

Final A

Final

Vind: -0.4
1Hanna Palmqvist
12.28
Mölndals AIK
12.28
PB
  
3Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
12.78
Göteborgs KIK
12.78
PB
  
K 200 m     

Vind: -1.3

Final A

Final

Vind: -1.3
1Emelie RantzowIK Ymer
24.78
  
Final B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Linnea Hjortstam
27.27
Alingsås IF
27.27
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
57.08
PB
  
2Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK
58.29
Göteborgs KIK
58.29
SB
  
Final B
5Gabrielle Wehlander
Gabrielle Wehlander 96, Göteborgs KIK
1:03.85
Göteborgs KIK
1:03.85
SB
  
Final C
1Linnea Ivarsson
1:00.22
IK Lerum FI
1:00.22
SB
  
2Julia Nielsen
Julia Nielsen 01, Sävedalen
1:01.58
Sävedalens AIK
1:01.58
PB
  
3Sophia Geirup
1:02.43
Ullevi FK
1:02.43
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Alexandra BrackmannIF Rigor
2:21.00
PB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Frida Kristiansson
17:16.43
Örgryte IS
17:16.43
SB
  
1Anette Lundqvist
20:02.48
Falkenbergs IK
20:02.48
PB
  
1Catrine Gunnarsson
20:52.79
Falkenbergs IK
20:52.79
PB
  
2Malin Strand
Malin Strand 93, Sävedalen
17:27.22
Sävedalens AIK
17:27.22
PB
  
5Linnea Smalström
19:31.31
Sävedalens AIK
19:31.31
PB
  
6Nicole Pelin
19:32.39
Varbergs GIF
19:32.39
PB
  
7Maria Björkman
19:40.77
Hälle IF
19:40.77
PB
  
8Johanna Andersson
19:47.09
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Ellen BjörklundIFK Lund
1.78
SB
  
2Ellen Ekholm
1.75
Ullevi FK
1.75
  
3Vendela von CorswantÖrgryte IS
1.72
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Kamila Pietruszka
Kamila Pietruszka 94, Göteborgs KIK
11.88
Göteborgs KIK
11.88
0.0 SB
  
4Desirée LindénUllevi FK
11.15
+1.5 SB
  
K Diskus     


Final A

Final

2Mia CallenbergIK Lerum FI
33.45
SB
  
3Maria Runneberger
25.73
Sävedalens AIK
25.73
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik