0

27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
Arena: Sätrahallen
Tävlande: 84 (41+43)   Starter: 110 (46+64)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sunday Ojuri
7.01
Hammarby IF
7.01
SB
  
2Amadou Sussoho
7.02
Huddinge AIS
7.02
PB
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Gustav Berlin
1:54.23
IK Akele
1:54.23
SB
  
2Rickard Gunnarsson
1:54.39
Hässelby SK
1:54.39
  
3Johan Eriksson
1:54.80
Turebergs FK
1:54.80
SB
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Staffan Ek
Staffan Ek 91, Huddinge
3:47.16
Huddinge AIS
3:47.16
SB
  
2Simon Wallenlind
3:53.48
Mölndals AIK
3:53.48
PB
  
3Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
3:55.24
Sävedalens AIK
3:55.24
PB
  
4Simon Sundström
3:55.94
IFK Lidingö
3:55.94
PB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emil Blomberg
8:15.19
Hässelby SK
8:15.19
SB
  
2Lars Södergård
8:21.94
Spårvägens FK
8:21.94
SB
  
3Martin Regborn
Martin Regborn 92, KFUM Örebro
8:23.88
KFUM Örebro
8:23.88
PB
  
4Anton Danielson
8:25.83
Malmö AI
8:25.83
SB
  
5Marcus Gustafsson
8:31.92
Spårvägens FK
8:31.92
PB
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fredrik SamuelssonHässelby SK
8.28
=PB
  
2Jonathan Holm
8.32
Strands IF
8.32
  
3Ludwig Sjödin
Ludwig Sjödin 95, Skellefteå AIK
8.40
Skellefteå AIK
8.40
PB
  
Heat 1
1Filip Lööv
8.15
IF Göta Karlstad
8.15
  
2Darko Pešić
Darko Pešić 92, MNE
8.28
92MNE
8.28
SB
  
Heat 2
1Fredrick Ekholm
8.12
Huddinge AIS
8.12
SB
  
2Jonathan Holm
8.24
Strands IF
8.24
SB
  
3Ludwig Sjödin
Ludwig Sjödin 95, Skellefteå AIK
8.49
Skellefteå AIK
8.49
PB
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jakob ThorvaldssonIFK Lidingö
1.98
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erik Thorstensson
5.31
Spårvägens FK
5.31
PB
  
2Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
5.16
KFUM Örebro
5.16
SB
  
3Fredrik SamuelssonHässelby SK
4.66
PB
  
4Sebastian Ruthström
4.66
Spårvägens FK
4.66
PB
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Andreas Otterling
7.92
KFUM Örebro
7.92
SB
  
2Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna FI
7.29
Eskilstuna FI
7.29
=SB
  
3Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
7.11
Spårvägens FK
7.11
SB
  
4Fabian Rosenquist
7.09
GoIF Tjalve
7.09
SB
  
5Emil Bergqvist
Emil Bergqvist 91, KFUM Örebro
7.05
KFUM Örebro
7.05
  
6Daniel ÖrevikVisby IF Gute
7.00
SB
  
7Björn Bamane
Björn Bamane 93, Spårvägen
6.94
Spårvägens FK
6.94
PB
  
Otterling7.777.797.927.877.897.78
Talèus
Chiguer
Rosenquist
Bergqvist
Örevik
Bamane
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jesper Hellström
14.73
Hässelby SK
14.73
SB
  
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mesud Pezer
Mesud Pezer 94, BIH
19.58
94BIH
19.58
PB
  
2Marco Fortes
Marco Fortes 82, POR
18.91
82POR
18.91
SB
  
3Arwid Koskinen
17.62
Huddinge AIS
17.62
  
4Jonas Meyer
17.59
Örgryte IS
17.59
  
5Mats Olsson
Mats Olsson 86, Hässelby
16.07
Hässelby SK
16.07
SB
  
6Alexander Persson
15.56
Huddinge AIS
15.56
PB
  
7Darko Pešić
Darko Pešić 92, MNE
15.41
92MNE
15.41
SB
  
8Petter Olson
14.00
Hässelby SK
14.00
SB
  
9Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
13.95
KFUM Örebro
13.95
PB
  
Pezer18.9318.9619.50x19.5819.24
Fortesx18.4318.6418.4218.6718.91
Koskinen
Meyer
Olsson
Persson
Pešić
Olson
Carlsson
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
8.47
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Patrik Lindstedt
17.04
Hässelby SK
17.04
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Isabelle Eurenius
7.48
Spårvägens FK
7.48
PB
  
2Emilia KjellbergIFK Sunne
7.61
SB
  
3Hanna Axelsson
7.68
Upsala IF
7.68
=PB
  
4Sara Söderberg
7.70
GoIF Tjalve
7.70
  
5Claudia Payton
7.71
IF Göta Karlstad
7.71
  
6Jessica Östlund
7.71
Hässelby SK
7.71
SB
  
6Josefin PalmGefle IF
7.71
PB
  
8Emma GällstedtGefle IF
7.80
  
Final B
1Malin AnderssonGefle IF
7.82
  
2Marie Sönnerfors
7.82
Spårvägens FK
7.82
  
Heat 1
1Emilia KjellbergIFK Sunne
7.69
  
Heat 2
1Jessica Östlund
7.72
Hässelby SK
7.72
SB
  
2Josefin PalmGefle IF
7.74
SB
  
3Malin AnderssonGefle IF
7.80
SB
  
Heat 3
1Isabelle Eurenius
7.61
Spårvägens FK
7.61
SB
  
2Sara Söderberg
7.69
GoIF Tjalve
7.69
  
3Emma JanssonFalu IK
7.79
PB
  
Heat 4
1Claudia Payton
7.65
IF Göta Karlstad
7.65
PB
  
2Emma GällstedtGefle IF
7.74
SB
  
Heat 5
1Hanna Axelsson
7.68
Upsala IF
7.68
PB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
24.08
Spårvägens FK
24.08
SB
  
2Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
24.86
Spårvägens FK
24.86
  
3Elin Westerlund
24.95
Spårvägens FK
24.95
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
54.23
Spårvägens FK
54.23
SB
  
2Josefin MagnussonMalmö AI
55.47
  
3Elin Moraiti
55.66
Hässelby SK
55.66
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anna Silvander
2:07.20
IFK Lidingö
2:07.20
  
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lisa Öhberg
4:36.62
Hälle IF
4:36.62
SB
  
2Sara Christiansson
Sara Christiansson 97, Trollhättan FIK
4:38.34
Trollhättan FIK
4:38.34
SB
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elin Westerlund
8.35
Spårvägens FK
8.35
PB
  
2Madeleine ErikssonIFK Lidingö
8.59
  
3Caroline Tegel
8.65
IF Göta Karlstad
8.65
  
4Victoria Almerén HanssonHammarby IF
8.65
=PB
  
5Malin Skogström
8.69
Hässelby SK
8.69
  
6Hanna Palmqvist
8.71
Mölndals AIK
8.71
  
7Lovisa ÖstervallIFK Tumba
8.84
  
Heat 1
1Elin Westerlund
8.42
Spårvägens FK
8.42
PB
  
2Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
8.57
KFUM Örebro
8.57
SB
  
3Hanna Palmqvist
8.63
Mölndals AIK
8.63
PB
  
4Lovisa ÖstervallIFK Tumba
8.74
SB
  
5Sofia MossbergFalu IK
8.75
  
Heat 2
1Madeleine ErikssonIFK Lidingö
8.51
SB
  
2Malin Skogström
8.64
Hässelby SK
8.64
SB
  
3Victoria Almerén HanssonHammarby IF
8.65
PB
  
4Caroline Tegel
8.67
IF Göta Karlstad
8.67
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lisa EngmanKils AIK
1.80
  
2Lovisa ÖstervallIFK Tumba
1.74
SB
  
3Bianca SalmingTäby IS
1.71
SB
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elienor Werner
4.30
Hässelby SK
4.30
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt 85, Västerås FK
6.23
Västerås FK
6.23
  
2Sandra TörnrosGefle IF
6.09
PB
  
3Linda Bergh
Linda Bergh 89, Hässelby
6.02
Hässelby SK
6.02
SB
  
4Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, GoIF Tjalve
5.75
GoIF Tjalve
5.75
SB
  
5Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
5.68
IF Göta Karlstad
5.68
SB
  
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fanny Ernestam
Fanny Ernestam 98, KFUM Örebro
13.19
KFUM Örebro
13.19
PB
  
6 SWE F19 AT
2Jasmin Sabir
12.85
Hammarby IF
12.85
SB
  
3Madeleine NilssonGefle IF
12.78
PB
  
4Ewa Marcinkiewicz
Ewa Marcinkiewicz 93, Västerås FK
12.58
Västerås FK
12.58
PB
  
5Sofia Nilsson
12.27
Gefle IF
12.27
SB
  
K Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anneli Ståhl
Anneli Ståhl 90, Spårvägen
17.14
Spårvägens FK
17.14
SB
  
F19 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linnéa FrobeTäby IS
8.76
PB
  
F19 Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bianca SalmingTäby IS
13.27
PB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Victoria Almerén HanssonHammarby IF
8.50
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johanna EdvallGefle IF
13.53
SB