0

25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1

Män
M 9 km terräng     


Final A

Final

1Olle Walleräng
27:10
Spårvägens FK
27:10
  
2Ole Hesselbjerg
Ole Hesselbjerg 90, DEN
27:17
90DEN
27:17
  
3David Nilsson
27:20
Högby IF
27:20
  
4Hans Kristian Fløystad
Hans Kristian Fløystad 89, NOR
27:23
89NOR
27:23
  
4Napoleon Solomon
27:23
Fredrikshofs FIF
27:23
  
6Thijs Nijhuis
Thijs Nijhuis 92, DEN
27:25
92DEN
27:25
  
7Johan Larsson
Johan Larsson 83, Strömstad LK
27:26
Strömstad LK
27:26
  
8Jussi Utriainen
Jussi Utriainen 78, FIN
27:35
78FIN
27:35
  
9Audun Nordtveit
Audun Nordtveit 88, NOR
27:40
88NOR
27:40
  
9Mads Tærsbøl
Mads Tærsbøl 92, DEN
27:40
92DEN
27:40
  
11Jesper Faurschou
Jesper Faurschou 83, DEN
27:42
83DEN
27:42
  
12Erik Udø Pedersen
Erik Udø Pedersen 94, NOR
27:45
94NOR
27:45
  
12Marius Øyre Vedvik
Marius Øyre Vedvik 92, NOR
27:45
92NOR
27:45
  
14Lars Södergård
27:52
Spårvägens FK
27:52
  
15Johan Bugge
Johan Bugge 91, NOR
27:54
91NOR
27:54
  
16Peter Glans
Peter Glans 93, DEN
28:00
93DEN
28:00
  
17Andreas Åhwall
28:09
Hässelby SK
28:09
  
18Jaakko Nieminen
Jaakko Nieminen 87, FIN
28:29
87FIN
28:29
  
19Ilari Piipponen
Ilari Piipponen 88, FIN
29:01
88FIN
29:01
  
20Oscar Claesson
29:03
IF Hallby
29:03
  
21Antti-Pekka Niinistö
Antti-Pekka Niinistö 90, FIN
29:33
90FIN
29:33
  
22Jonathan WeichbrodtMölndals AIK
29:46
  
P19 6 km terräng     


Final A

Final

1Jakob Ingebrigtsen
Jakob Ingebrigtsen 00, NOR
18:30
00NOR
18:30
  
2Stian Øvergaard Aarvik
Stian Øvergaard Aarvik 97, NOR
18:36
97NOR
18:36
  
2Suldan Hassan
18:36
Ullevi FK
18:36
  
4Sigurd Ruud Skjeseth
Sigurd Ruud Skjeseth 96, NOR
18:45
96NOR
18:45
  
5Kristian Holm Jensen
Kristian Holm Jensen 97, DEN
18:48
97DEN
18:48
  
6Andreas Holst Lindgreen
Andreas Holst Lindgreen 98, DEN
18:51
98DEN
18:51
  
7Joachim Weel Rosbo
Joachim Weel Rosbo 97, DEN
18:53
97DEN
18:53
  
8Mohammed MohamoudUllevi FK
18:56
  
9Andreas Wathne
Andreas Wathne 97, NOR
18:57
97NOR
18:57
  
10Emil Danielsson
19:03
Dala-Järna IK
19:03
  
11Vidar Johansson
19:05
Sävedalens AIK
19:05
  
12Albert Sperstad
Albert Sperstad 99, NOR
19:08
99NOR
19:08
  
13Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
19:13
Sävedalens AIK
19:13
  
14Gabriel SandörIK Akele
19:36
  
15Tomi Lehto
Tomi Lehto 99, FIN
19:50
99FIN
19:50
  
16Emil Holm
Emil Holm 96, DEN
20:06
96DEN
20:06
  
17Pekka Antikainen
Pekka Antikainen 97, FIN
20:09
97FIN
20:09
  
Kvinnor
K 7.5 km terräng     


Final A

Final

1Johanna Peiponen
Johanna Peiponen 90, FIN
25:06
90FIN
25:06
  
2Simone Glad
Simone Glad 90, DEN
26:05
90DEN
26:05
  
3Sara Holmgren
Sara Holmgren 90, Sävedalen
26:15
Sävedalens AIK
26:15
  
4Maja Alm
Maja Alm 88, DEN
26:23
88DEN
26:23
  
5Annemari Kiekara
Annemari Kiekara 77, FIN
26:36
77FIN
26:36
  
6Eli Anne Dvergsdal
Eli Anne Dvergsdal 91, NOR
26:40
91NOR
26:40
  
7Linn Nilsson
26:48
Hälle IF
26:48
  
8Kirsten Marathon Melkevik
Kirsten Marathon Melkevik 70, NOR
26:55
70NOR
26:55
  
9Heidi Pharo
Heidi Pharo 87, NOR
26:56
87NOR
26:56
  
10Hedda Bångman
Hedda Bångman 95, Trångsviken
27:04
Trångsvikens IF
27:04
  
11Anne Kristine Nevin
Anne Kristine Nevin 73, NOR
27:18
73NOR
27:18
  
12Laura Markovaara
Laura Markovaara 73, FIN
27:25
73FIN
27:25
  
13Frida KristianssonÖrgryte IS
27:27
  
14Ronja Fjellner
27:45
Örgryte IS
27:45
  
15Frida Aspnäs
Frida Aspnäs 87, Spårvägen
28:10
Spårvägens FK
28:10
  
16Zenia Hejlskov Mogensen
Zenia Hejlskov Mogensen 89, DEN
28:15
89DEN
28:15
  
17Marna Leila Vandsdal Egholm
Marna Leila Vandsdal Egholm 81, DEN
33:00
81DEN
33:00
  
F19 4.5 km terräng     


Final A

Final

1Alisa Vainio
Alisa Vainio 97, FIN
15:19
97FIN
15:19
  
2Anna Emilie Møller
Anna Emilie Møller 97, DEN
15:29
97DEN
15:29
  
3Johanna Matintalo
Johanna Matintalo 96, FIN
15:35
96FIN
15:35
  
4Louise Rode
Louise Rode 97, DEN
15:42
97DEN
15:42
  
5Line K Schulz
Line K Schulz 96, DEN
15:45
96DEN
15:45
  
6Live Solheimdal
Live Solheimdal 96, NOR
15:53
96NOR
15:53
  
7Aino Kivenmäki
Aino Kivenmäki 96, FIN
15:55
96FIN
15:55
  
8Anna Mark Helwigh
Anna Mark Helwigh 00, DEN
16:03
00DEN
16:03
  
9Mariann Roe
Mariann Roe 97, NOR
16:05
97NOR
16:05
  
10Amélie Svensson
16:06
Sävedalens AIK
16:06
  
11Josephine Thestrup
Josephine Thestrup 96, DEN
16:16
96DEN
16:16
  
12Stine Wangberg
Stine Wangberg 99, NOR
16:19
99NOR
16:19
  
13Malin Jonsson
Malin Jonsson 96, Sävedalen
16:21
Sävedalens AIK
16:21
  
14Clara Kall
Clara Kall 99, DEN
16:23
99DEN
16:23
  
15Jill Höstman
16:26
Ullevi FK
16:26
  
16Moa Gålnander
16:28
Upsala IF
16:28
  
17Thea Boström
Thea Boström 98, GoIF Tjalve
16:32
GoIF Tjalve
16:32
  
18Alice Greberg
17:16
Mölndals AIK
17:16
  
19Hanne Mjøen Maridal
Hanne Mjøen Maridal 96, NOR
17:32
96NOR
17:32
  
20Emma Magnusson
25:37
Mölndals AIK
25:37