13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
17‐18.12
16.12
13.11
14.12
15.12
11.12
10.12
16.12
11.12
11.12
15.12
11.12
12.12
12.12
16.10
4.11
12.12
11.12
10‐12.12
11.12
9.10
Tävlande: 43 (30+13)   Starter: 48 (32+16)

Män
M 100 m     

Vind: +1.7

Final A

Final

Vind: +1.7
1Hector Falk
Hector Falk 93, Eskilstuna FI
11.31
Eskilstuna FI
11.31
SB
  
2Kristian Efremov
11.34
Hammarby IF
11.34
PB
  
3Andrej Ekholm
11.34
Huddinge AIS
11.34
PB
  
5Nicholas Jansson
11.91
Huddinge AIS
11.91
PB
  
Final C
Vind: +1.1
Vind: +1.1
3Hamid Reza Amini
11.76
Huddinge AIS
11.76
PB
  
M 200 m     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
1Alexander NordkvistHuddinge AIS
22.02
SB
  
6Bienvenue Musore
23.69
Tyresö FK
23.69
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

3Anton Nilsson
2:00.77
Huddinge AIS
2:00.77
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1John Kingstedt
8:37.06
Huddinge AIS
8:37.06
  
1Simon Bloss
9:25.73
Enhörna IF
9:25.73
  
2Johan Fagerberg
8:47.29
Finspångs AIK
8:47.29
PB
  
3Tom Honig
Tom Honig 91, Mantra Sport
8:48.25
IF Mantra Sport
8:48.25
PB
  
4Nils Spetz
Nils Spetz 91, Hammarby
8:50.16
Hammarby IF
8:50.16
PB
  
5Michele Alemayoh
8:51.06
Hammarby IF
8:51.06
PB
  
6Alexander Holm
Alexander Holm 92, GoIF Tjalve
8:51.92
GoIF Tjalve
8:51.92
PB
  
7Johannes Fahlström
8:58.78
FK Studenterna
8:58.78
SB
  
8Hugo Lindell
9:13.16
Rånäs 4H
9:13.16
SB
  
9Johan Södersten
9:14.28
Hässelby SK
9:14.28
PB
  
Final B
1Merih Hagos
9:41.87
Falu IK
9:41.87
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Fabian DelrydTäby IS
2.10
SB
  
2Joakim Södling
Joakim Södling 87, Nyköpings BIS
1.86
Nyköpings BIS
1.86
SB
  
M Längd     


Final A

Final

1Andreas Otterling
7.88
KFUM Örebro
7.88
+1.0
  
2Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
7.32
Spårvägens FK
7.32
0.0
  
M Kula     


Final A

Final

1Arwid Koskinen
17.60
Huddinge AIS
17.60
  
2Alexander Persson
15.29
Huddinge AIS
15.29
PB
  
3Fredrick Ekholm
12.95
Huddinge AIS
12.95
PB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Jussi Kiviniemi
Jussi Kiviniemi 93, Södertälje IF
51.53
Södertälje IF
51.53
  
2Matt Brown
Matt Brown 80, Hammarby
49.71
Hammarby IF
49.71
  
2Matt Brown
Matt Brown 80, Hammarby
49.71
Hammarby IF
49.71
  
3Fredrick Ekholm
37.77
Huddinge AIS
37.77
PB
  
M Slägga     


Final A

Final

1Kristian PeterssonHuddinge AIS
31.81
SB
  
2Lars-Göran NylénDanderyds SK
31.14
SB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
2Tilda Feltenmark
12.99
Huddinge AIS
12.99
PB
  
Final B
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Sarah Karlsson
Sarah Karlsson 01, Nyköpings BIS
13.08w
Nyköpings BIS
13.08w
  
K 200 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Sarah Karlsson
Sarah Karlsson 01, Nyköpings BIS
26.81
Nyköpings BIS
26.81
PB
  
2Kajsa Eriksson
26.90
Huddinge AIS
26.90
PB
  
3Linda Eriksson
27.24
Huddinge AIS
27.24
SB
  
K 3000 m     


Final A

Final

1Cecilia Norrbom
9:35.39
Spårvägens FK
9:35.39
PB
  
2Louise Wiker
9:46.37
Hässelby SK
9:46.37
SB
  
3Lisa Öhberg
9:47.61
Hälle IF
9:47.61
PB
  
3Lisa Öhberg
9:47.61
Hälle IF
9:47.61
=PB
  
4Dace Landström
10:08.34
Vallentuna FK
10:08.34
SB
  
K Längd     


Final A

Final

4Tilda Feltenmark
4.95
Huddinge AIS
4.95
+1.4 PB
  
K Diskus     


Final A

Final

1Emma Swärd
Emma Swärd 89, Södertälje IF
43.78
Södertälje IF
43.78
  
2Lena Björk
42.65
IFK Lidingö
42.65
  
3Fanny Öhrn Selahn
Fanny Öhrn Selahn 95, Södertälje IF
40.99
Södertälje IF
40.99
SB
  
5Marika Kiviniemi
Marika Kiviniemi 97, Södertälje IF
33.40
Södertälje IF
33.40
SB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Grete Ahlberg
63.83
Hammarby IF
63.83
  

© 2022 Friidrottsstatistik