0

25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
Tävlande: 21 (14+7)   Starter: 22 (15+7)

Män
M 100 m     
13 jun
Vind: -1.5

Final A

Final
13 jun
Vind: -1.5
1Sunday Ojuri
10.92
Hammarby IF
10.92
SB
  
2Amadou Sussoho
10.94
Huddinge AIS
10.94
SB
  
M 200 m     
14 jun
Vind: -1.3

Final A

Final
14 jun
Vind: -1.3
1Amadou Sussoho
21.96
Huddinge AIS
21.96
  
M 800 m     
14 jun

Final A

Final
14 jun
1Thobias Ekhamre
1:53.37
Huddinge AIS
1:53.37
SB
  
M 1500 m     
13 jun

Final A

Final
13 jun
1Johan Hydén
3:46.07
Huddinge AIS
3:46.07
SB
  
2Staffan Ek
Staffan Ek 91, Huddinge
3:47.84
Huddinge AIS
3:47.84
  
M 5000 m     
14 jun

Final A

Final
14 jun
1Emil Danielsson
14:27.17
Dala-Järna IK
14:27.17
PB
  
2Alexander Palm
Alexander Palm 93, Spårvägen
14:34.06
Spårvägens FK
14:34.06
PB
  
3John Kingstedt
14:36.24
Huddinge AIS
14:36.24
PB
  
M 110 m häck     
14 jun
Vind: -0.6

Final A

Final
14 jun
Vind: -0.6
1Amir Shaker
14.16
Hammarby IF
14.16
  
M Längd     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
7.35
Spårvägens FK
7.35
+1.8 SB
  
2Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna FI
7.19
Eskilstuna FI
7.19
0.0
  
M Tresteg     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Erik Ehrlin
15.66
Hammarby IF
15.66
+1.0 SB
  
M Diskus     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Jussi Kiviniemi
Jussi Kiviniemi 93, Södertälje IF
51.12
Södertälje IF
51.12
  
P19 5000 m     
14 jun

Final A

Final
14 jun
1Ebba Tulu Chala
14:32.35
Spårvägens FK
14:32.35
PB
  
Kvinnor
K Stav     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Emma Kiviniemi AnderssonSpårvägens FK
3.80
PB
  
K Längd     
14 jun

Final A

Final
14 jun
1Jasmin Sabir
5.84
Hammarby IF
5.84
+0.5 SB
  
2Sara Kviberg
5.66
Hässelby SK
5.66
+1.2
  
K Tresteg     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Emma Ehrlin
12.58w
Ärla IF
12.58w
+2.3
  
K Diskus     
12 jun

Final A

Final
12 jun
1Emma Ljungberg
Emma Ljungberg 94, Nyköpings BIS
48.22
Nyköpings BIS
48.22
  
F17 Slägga (3.0 kg)     
14 jun

Final A

Final
14 jun
1Grete Ahlberg
61.21
Hammarby IF
61.21
  
2Emily Berghäll
56.46
Hammarby IF
56.46
PB