21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
Tävlande: 305 (167+138)   Starter: 391 (208+183)


select distinct results15.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results15.Ind AS Indiiy, results15.ID AS ID, results15.ID AS IDI, Events.TF AS type, results15.eventname AS en2, results15.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results15.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results15.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results15.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results15.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results15.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results15.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results15.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results15.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results15.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results15.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results15.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results15.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results15.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results15.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results15.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results15 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results15.ID AND CASE WHEN results15.Sex=1 and (results15.secondarypos not rlike ('K|F') or results15.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results15.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results15.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results15.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results15.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results15.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results15.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results15.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results15.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results15.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results15.iid LEFT JOIN world.countries ON results15.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results15.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results15.IID=combinedmen.parentid AND results15.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results15.IID=combinedwomen.parentid AND results15.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results15.iid=womenpbestsweden.iid AND (results15.Sex=2 OR results15.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results15.iid=womensbestsweden.iid AND (results15.Sex=2 OR results15.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results15.CID= 12861212 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results15.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results15.AGO=12 THEN 999999 ELSE results15.AGO END, results15.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 100 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Roy Ejiakuekwu
Roy Ejiakuekwu 95, GBR
10.35
95GBR
10.35
PB
  
2Emmanuel Biron
Emmanuel Biron 88, FRA
10.37
88FRA
10.37
SB
  
3Guy-Elphège Anouman
Guy-Elphège Anouman 94, FRA
10.38
94FRA
10.38
PB
  
4Amaury Golitin
Amaury Golitin 97, FRA
10.50
97FRA
10.50
  
5Rolf Fongué
Rolf Fongué 87, SUI
10.50
87SUI
10.50
SB
  
6Aurel Manga
Aurel Manga 92, FRA
10.51
92FRA
10.51
SB
  
7Dewi Hammond
Dewi Hammond 94, GBR
10.52
94GBR
10.52
  
8Otto Ahlfors
Otto Ahlfors 94, FIN
10.60
94FIN
10.60
  
Final B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Pierre Vincent
Pierre Vincent 92, FRA
10.45
92FRA
10.45
SB
  
2Reto Amaru Schenkel
Reto Amaru Schenkel 88, SUI
10.53
88SUI
10.53
SB
  
3Bastien Mouthon
Bastien Mouthon 94, SUI
10.57
94SUI
10.57
SB
  
4Adam Thomas
Adam Thomas 95, GBR
10.60
95GBR
10.60
  
5Ben Stephenson
Ben Stephenson 92, GBR
10.71
92GBR
10.71
  
6Stephen Gaffney
Stephen Gaffney 93, IRL
11.87
93IRL
11.87
  
Christian Carson
Christian Carson 92, GBR
DQ
92GBR
DQ
  
Heat 1
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1Emmanuel Biron
Emmanuel Biron 88, FRA
10.39
88FRA
10.39
SB
q
  
2Roy Ejiakuekwu
Roy Ejiakuekwu 95, GBR
10.39
95GBR
10.39
PB
q
  
3Dewi Hammond
Dewi Hammond 94, GBR
10.51
94GBR
10.51
q
  
4Guy-Elphège Anouman
Guy-Elphège Anouman 94, FRA
10.52
94FRA
10.52
q
  
5Pierre Vincent
Pierre Vincent 92, FRA
10.57
92FRA
10.57
q
  
6Reto Amaru Schenkel
Reto Amaru Schenkel 88, SUI
10.62
88SUI
10.62
=SB
q
  
7Ken Romain
Ken Romain 93, FRA
10.77
93FRA
10.77
  
8Eetu Rantala
Eetu Rantala 93, FIN
10.79
93FIN
10.79
SB
  
Heat 2
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1Amaury Golitin
Amaury Golitin 97, FRA
10.49
97FRA
10.49
q
  
2Aurel Manga
Aurel Manga 92, FRA
10.54
92FRA
10.54
SB
q
  
3Rolf Fongué
Rolf Fongué 87, SUI
10.54
87SUI
10.54
SB
q
  
4Pierre-Alexis Pessonneaux
Pierre-Alexis Pessonneaux 87, FRA
10.59
87FRA
10.59
SB
  
5Bastien Mouthon
Bastien Mouthon 94, SUI
10.62
94SUI
10.62
q
  
6Adam Thomas
Adam Thomas 95, GBR
10.66
95GBR
10.66
q
  
7Ville Myllymäki
Ville Myllymäki 90, FIN
10.74
90FIN
10.74
  
8Mustapha Traore
Mustapha Traore 90, MLI
10.85
90MLI
10.85
  
Heat 3
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Marcus Lawler
Marcus Lawler 95, IRL
10.47
95IRL
10.47
SB
  
2Christian Carson
Christian Carson 92, GBR
10.58
92GBR
10.58
q
  
3Ben Stephenson
Ben Stephenson 92, GBR
10.70
92GBR
10.70
q
  
4Nans André
Nans André 97, FRA
10.76
97FRA
10.76
SB
  
5Sylvain Chuard
Sylvain Chuard 96, SUI
10.78
96SUI
10.78
  
6Yann Vianas
Yann Vianas 95, FRA
10.88
95FRA
10.88
SB
  
7Fabrice Tsigra
Fabrice Tsigra 92, FRA
10.99
92FRA
10.99
SB
  
Conrad Williams
Conrad Williams 82, GBR
DQ
82GBR
DQ
  
Heat 4
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Otto Ahlfors
Otto Ahlfors 94, FIN
10.56
94FIN
10.56
PB
q
  
2Stephen Gaffney
Stephen Gaffney 93, IRL
10.63
93IRL
10.63
PB
q
  
3Jonathon Browning
Jonathon Browning 93, IRL
10.72
93IRL
10.72
PB
q
  
4Yanier Bello
Yanier Bello 95, SUI
10.74
95SUI
10.74
=SB
  
5Keith Pike
Keith Pike 94, IRL
10.78
94IRL
10.78
SB
  
6Eanna Madden
Eanna Madden 94, IRL
10.80
94IRL
10.80
  
7Eric-Kian Zandi Rad
Eric-Kian Zandi Rad 97, SUI
10.92
97SUI
10.92
  
8Pin Wanheab
Pin Wanheab 85, CAM
11.07
85CAM
11.07
SB
  
Heat 5
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Samuel Gordon
Samuel Gordon 94, GBR
10.56
94GBR
10.56
SB
  
2Sylvain Bouressam
Sylvain Bouressam 95, FRA
10.82
95FRA
10.82
PB
  
3Yoann Ibeka
Yoann Ibeka 98, FRA
10.92
98FRA
10.92
  
4Ville Wendelin
Ville Wendelin 90, FIN
10.96
90FIN
10.96
  
5Aurelien Carbon
Aurelien Carbon 97, FRA
10.96
97FRA
10.96
SB
  
6Alexander Ham
Alexander Ham 95, SUI
11.05
95SUI
11.05
PB
  
7Will Oyowe
Will Oyowe 87, BEL
11.10
87BEL
11.10
PB
  
Heat 6
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Suganthan Somasundaram
Suganthan Somasundaram 92, SUI
10.77
92SUI
10.77
SB
  
2Pascal Müller
Pascal Müller 88, SUI
10.85
88SUI
10.85
SB
  
3Hamid Hoxha
Hamid Hoxha 94, SUI
11.04
94SUI
11.04
  
4Iori Moore
Iori Moore 97, GBR
11.11
97GBR
11.11
  
M 200 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Pierre-Alexis Pessonneaux
Pierre-Alexis Pessonneaux 87, FRA
20.61
87FRA
20.61
PB
  
2Leon Reid
Leon Reid 94, GBR
20.62
94GBR
20.62
=PB
  
3Pierre Vincent
Pierre Vincent 92, FRA
20.72
92FRA
20.72
SB
  
4Arnout Matthys
Arnout Matthys 87, BEL
20.94
87BEL
20.94
  
5Jonathan Åstrand
Jonathan Åstrand 85, FIN
21.28
85FIN
21.28
SB
  
6Lorenzo Valentini
Lorenzo Valentini 91, ITA
21.48
91ITA
21.48
SB
  
Roy Ejiakuekwu
Roy Ejiakuekwu 95, GBR
DNF
95GBR
DNF
  
Final B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Reece Prescod
Reece Prescod 96, GBR
20.70
96GBR
20.70
PB
  
2Marcus Lawler
Marcus Lawler 95, IRL
20.74
95IRL
20.74
PB
  
3Samuli Samuelsson
Samuli Samuelsson 95, FIN
20.91
95FIN
20.91
PB
  
4Pascal Müller
Pascal Müller 88, SUI
21.31
88SUI
21.31
  
5Mustapha Traore
Mustapha Traore 90, MLI
21.35
90MLI
21.35
SB
  
6Christian Carson
Christian Carson 92, GBR
21.64
92GBR
21.64
  
Will Oyowe
Will Oyowe 87, BEL
DNF
87BEL
DNF
  
Final C
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Benjamin Boyer
Benjamin Boyer 93, FRA
21.06
93FRA
21.06
PB
  
2Eanna Madden
Eanna Madden 94, IRL
21.48
94IRL
21.48
SB
  
3Iori Moore
Iori Moore 97, GBR
21.90
97GBR
21.90
PB
  
4Sylvain Chuard
Sylvain Chuard 96, SUI
22.00
96SUI
22.00
SB
  
Final D
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Felix SvenssonSWE
21.45
PB
  
2Dylan Barbier
Dylan Barbier 96, FRA
21.64
96FRA
21.64
PB
  
3Charles Renard
Charles Renard 96, FRA
21.95
96FRA
21.95
SB
  
4Ville Wendelin
Ville Wendelin 90, FIN
21.98
90FIN
21.98
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Conrad Williams
Conrad Williams 82, GBR
45.06
82GBR
45.06
PB
  
2Jarryd Dunn
Jarryd Dunn 92, GBR
45.22
92GBR
45.22
PB
  
3Mame-Ibra Anne
Mame-Ibra Anne 89, FRA
45.28
89FRA
45.28
PB
  
4Thomas Jordier
Thomas Jordier 94, FRA
45.59
94FRA
45.59
PB
  
5Andrew Steele
Andrew Steele 84, GBR
46.20
84GBR
46.20
SB
  
6Brian Gregan
Brian Gregan 89, IRL
46.34
89IRL
46.34
SB
  
7Patrice Maurice
Patrice Maurice 89, FRA
46.69
89FRA
46.69
SB
  
Final B
1Richard Buck
Richard Buck 86, GBR
45.99
86GBR
45.99
SB
  
2Antoine Gillet
Antoine Gillet 88, BEL
46.69
88BEL
46.69
SB
  
3Jonathan Vilaine
Jonathan Vilaine 91, FRA
47.15
91FRA
47.15
SB
  
4Richard Morrissey
Richard Morrissey 91, IRL
47.33
91IRL
47.33
SB
  
5Hugo Grillas
Hugo Grillas 89, FRA
47.54
89FRA
47.54
SB
  
6Marc Macedot
Marc Macedot 88, FRA
47.65
88FRA
47.65
SB
  
7Brian Murphy
Brian Murphy 82, IRL
47.75
82IRL
47.75
SB
  
Final C
1Alexandre Divet
Alexandre Divet 93, FRA
46.61
93FRA
46.61
PB
  
2Dimitri Gael
Dimitri Gael 85, FRA
46.81
85FRA
46.81
PB
  
3Seppe Thijs
Seppe Thijs 92, BEL
46.86
92BEL
46.86
PB
  
4Craig Lynch
Craig Lynch 90, IRL
47.10
90IRL
47.10
PB
  
5Michael Warner
Michael Warner 90, GBR
47.41
90GBR
47.41
SB
  
6Jack Wightman
Jack Wightman 95, GBR
47.45
95GBR
47.45
  
7Owen Smith
Owen Smith 94, GBR
47.58
94GBR
47.58
  
Final D
1Luca Flück
Luca Flück 96, SUI
47.40
96SUI
47.40
PB
  
2Jérôme Bellon
Jérôme Bellon 93, SUI
47.92
93SUI
47.92
  
3Paolo Danesini
Paolo Danesini 92, ITA
48.17
92ITA
48.17
  
4Philip Rosenthal
Philip Rosenthal 96, SUI
48.41
96SUI
48.41
PB
  
5Silvan Lutz
Silvan Lutz 90, SUI
48.48
90SUI
48.48
SB
  
Final E
1Patrick Swan
Patrick Swan 88, GBR
48.25
88GBR
48.25
  
2Matthias Barth
Matthias Barth 94, SUI
48.43
94SUI
48.43
PB
  
3Jordan Geenen
Jordan Geenen 94, FRA
48.56
94FRA
48.56
SB
  
4Andreas Ritz
Andreas Ritz 89, SUI
48.60
89SUI
48.60
PB
  
5László Bartha
László Bartha 87, HUN
48.72
87HUN
48.72
SB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Süleyman Bekmezci
Süleyman Bekmezci 95, TUR
3:44.42
95TUR
3:44.42
SB
  
2El Houssine Mouzoun
El Houssine Mouzoun 89, MAR
3:46.99
89MAR
3:46.99
PB
  
3Thomas Huwiler
Thomas Huwiler 89, SUI
3:49.57
89SUI
3:49.57
PB
  
4Julien Wanders
Julien Wanders 96, SUI
3:50.35
96SUI
3:50.35
PB
  
5Sebastian Graf
Sebastian Graf 94, SUI
3:50.57
94SUI
3:50.57
  
6Ilias Hernandez
Ilias Hernandez 93, SUI
3:51.49
93SUI
3:51.49
PB
  
7Pascal Furtwängler
Pascal Furtwängler 93, SUI
3:51.88
93SUI
3:51.88
PB
  
8Florian Lussy
Florian Lussy 94, SUI
3:53.54
94SUI
3:53.54
PB
  
9Hendrik Engel
Hendrik Engel 92, GER
3:54.91
92GER
3:54.91
PB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Halil Akkaş
Halil Akkaş 83, TUR
8:38.98
83TUR
8:38.98
SB
  
2Áron Dani
Áron Dani 91, HUN
9:08.62
91HUN
9:08.62
  
M 110 m häck     

Vind: +2.2

Final A

Final

Vind: +2.2
1Sekou Kaba
Sekou Kaba 90, CAN
13.55w
90CAN
13.55w
  
2Yidiel Contreras
Yidiel Contreras 92, ESP
13.58w
92ESP
13.58w
  
3Hassane Fofana
Hassane Fofana 92, ITA
13.60w
92ITA
13.60w
  
4Dario De Borger
Dario De Borger 92, BEL
13.66w
92BEL
13.66w
  
5Tobias Furer
Tobias Furer 87, SUI
13.82w
87SUI
13.82w
  
6Lorenzo Perini
Lorenzo Perini 94, ITA
13.87w
94ITA
13.87w
  
7Jake Porter
Jake Porter 93, GBR
13.91w
93GBR
13.91w
  
Adrien Deghelt
Adrien Deghelt 85, BEL
DNF
85BEL
DNF
  
Final B
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1David Omoregie
David Omoregie 95, GBR
13.76
95GBR
13.76
=SB
  
2Andreas Martinsen
Andreas Martinsen 90, DEN
13.98
90DEN
13.98
=SB
  
3Michael Page
Michael Page 88, SUI
14.22
88SUI
14.22
SB
  
4Brahian Peña
Brahian Peña 94, SUI
14.23
94SUI
14.23
  
5James Gladman
James Gladman 93, GBR
14.58
93GBR
14.58
  
Heat 1
Vind: -2.3
Vind: -2.3
1Yidiel Contreras
Yidiel Contreras 92, ESP
13.73
92ESP
13.73
q
  
2Sekou Kaba
Sekou Kaba 90, CAN
13.79
90CAN
13.79
q
  
3Hassane Fofana
Hassane Fofana 92, ITA
13.94
92ITA
13.94
q
  
4Lorenzo Perini
Lorenzo Perini 94, ITA
14.02
94ITA
14.02
q
  
5David Omoregie
David Omoregie 95, GBR
14.13
95GBR
14.13
q
  
6Andreas Martinsen
Andreas Martinsen 90, DEN
14.22
90DEN
14.22
q
  
Heat 2
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Tobias Furer
Tobias Furer 87, SUI
13.88
87SUI
13.88
SB
q
  
2Dario De Borger
Dario De Borger 92, BEL
13.93
92BEL
13.93
q
  
3Adrien Deghelt
Adrien Deghelt 85, BEL
14.00
85BEL
14.00
q
  
4Brahian Peña
Brahian Peña 94, SUI
14.12
94SUI
14.12
SB
q
  
5James Gladman
James Gladman 93, GBR
14.55
93GBR
14.55
SB
q
  
6Cherif Banda
Cherif Banda 92, FRA
14.82
92FRA
14.82
q
  
Heat 3
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Jake Porter
Jake Porter 93, GBR
14.12
93GBR
14.12
=SB
q
  
2Michael Page
Michael Page 88, SUI
14.54
88SUI
14.54
q
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Tom Burton
Tom Burton 88, GBR
49.36
88GBR
49.36
PB
  
2Michaël Bultheel
Michaël Bultheel 86, BEL
49.90
86BEL
49.90
SB
  
3Mohamed Sghaier
Mohamed Sghaier 88, TUN
50.22
88TUN
50.22
  
4Niall Flannery
Niall Flannery 91, GBR
50.25
91GBR
50.25
SB
  
5Sebastian Rodger
Sebastian Rodger 91, GBR
50.94
91GBR
50.94
SB
  
6Rhys Williams
Rhys Williams 84, GBR
51.24
84GBR
51.24
SB
  
Jack Green
Jack Green 91, GBR
DNF
91GBR
DNF
  
Final B
1Kurt Couto
Kurt Couto 85, MOZ
50.18
85MOZ
50.18
SB
  
2Jacob Paul
Jacob Paul 95, GBR
50.38
95GBR
50.38
PB
  
3Jack Houghton
Jack Houghton 93, GBR
50.42
93GBR
50.42
PB
  
4Stéphane Yato
Stéphane Yato 92, FRA
50.60
92FRA
50.60
SB
  
5Yoann Décimus
Yoann Décimus 87, FRA
50.79
87FRA
50.79
SB
  
6Adrien Clemenceau
Adrien Clemenceau 88, FRA
51.00
88FRA
51.00
SB
  
7Giacomo Panizza
Giacomo Panizza 89, ITA
51.55
89ITA
51.55
  
Final C
1Aramís Díaz
Aramís Díaz 74, ITA
50.55
74ITA
50.55
SB
  
2Mario Lambrughi
Mario Lambrughi 92, ITA
50.89
92ITA
50.89
SB
  
3Nicolai Trock Hartling
Nicolai Trock Hartling 94, DEN
51.32
94DEN
51.32
  
4Martin Carrere
Martin Carrere 90, FRA
51.45
90FRA
51.45
SB
  
5Yann Senjaric
Yann Senjaric 89, CRO
51.80
89CRO
51.80
SB
  
6Robert Díez
Robert Díez 88, ESP
53.23
88ESP
53.23
SB
  
Final D
1Benjamin Chevrol
Benjamin Chevrol 86, FRA
51.46
86FRA
51.46
SB
  
2David Perrier
David Perrier 86, FRA
52.82
86FRA
52.82
SB
  
3Sam Plumb
Sam Plumb 94, GBR
52.97
94GBR
52.97
  
4Maoulida Daroueche
Maoulida Daroueche 90, COM
53.24
90COM
53.24
SB
  
5Luca Cacopardo
Luca Cacopardo 95, ITA
53.56
95ITA
53.56
SB
  
Final E
1Guillaume Sarnette
Guillaume Sarnette 93, FRA
52.95
93FRA
52.95
  
Final F
1Fausto Santini
Fausto Santini 87, SUI
53.04
87SUI
53.04
SB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Allan Smith
Allan Smith 92, GBR
2.20
92GBR
2.20
  
2Ray Bobrownicki
Ray Bobrownicki 84, GBR
2.16
84GBR
2.16
  
3Quentin Pirlet
Quentin Pirlet 94, SUI
2.16
94SUI
2.16
PB
  
4Maxime Drula
Maxime Drula 91, FRA
2.12
91FRA
2.12
PB
  
5Vincent Leveques
Vincent Leveques 91, FRA
2.04
91FRA
2.04
  
6Michael Ravedoni
Michael Ravedoni 94, SUI
2.00
94SUI
2.00
  
7Nils Portemer
Nils Portemer 75, FRA
2.00
75FRA
2.00
SB
  
M Stav     


Final A

Final

1Mitch Greeley
Mitch Greeley 86, USA
5.40
86USA
5.40
SB
  
2Paul Walker
Paul Walker 85, GBR
5.20
85GBR
5.20
SB
  
4Marquis Richards
Marquis Richards 91, SUI
5.20
91SUI
5.20
=SB
  
5Stanley Joseph
Stanley Joseph 91, FRA
5.20
91FRA
5.20
=SB
  
6Charlie Myers
Charlie Myers 97, GBR
5.00
97GBR
5.00
  
M Längd     


Final A

Final

1Wang Jianan 
Wang Jianan  96, CHN
7.71
96CHN
7.71
0.0
  
2Yann Randrianasolo
Yann Randrianasolo 94, FRA
7.59
94FRA
7.59
+1.7
  
3Augustin Bey
Augustin Bey 95, FRA
7.42
95FRA
7.42
+0.1 SB
  
4Thomas Van Der Plaetsen
Thomas Van Der Plaetsen 90, BEL
7.26
90BEL
7.26
+0.1 SB
  
5Zoheir Laroussi
Zoheir Laroussi 94, FRA
7.22
94FRA
7.22
+1.3 SB
  
6Scott Hall
Scott Hall 94, GBR
7.21
94GBR
7.21
–0.1 SB
  
7Jean-Remy Blanc
Jean-Remy Blanc 90, FRA
7.06
90FRA
7.06
0.0
  
Wang Jianan7.55
0.0
7.59
0.0
x7.71
0.0
7.70
+0.3
7.69
+0.2
Randrianasolo
Bey
Van Der Plaetsen
Laroussi
Hall
Blanc
M Tresteg     


Final A

Final

1Andreas Graber
Andreas Graber 92, SUI
15.80
92SUI
15.80
–0.2 SB
  
2Anthony Zio
Anthony Zio 92, FRA
14.90w
92FRA
14.90w
+2.3
  
3Wilfried Panguere Lebrun
Wilfried Panguere Lebrun 86, FRA
14.89
86FRA
14.89
–0.6 SB
  
4Nils Wicki
Nils Wicki 87, SUI
14.86
87SUI
14.86
+1.4
  
M Kula     


Final A

Final

1Scott Lincoln
Scott Lincoln 93, GBR
18.08
93GBR
18.08
  
2Romain Gotteland
Romain Gotteland 88, FRA
17.21
88FRA
17.21
  
M Spjut     


Final A

Final

1Roberto Bertolini
Roberto Bertolini 85, ITA
80.97
85ITA
80.97
PB
  
2Jānis Svens Grīva
Jānis Svens Grīva 93, LAT
74.81
93LAT
74.81
  
3Jean-Baptiste Collet
Jean-Baptiste Collet 84, FRA
65.35
84FRA
65.35
  
Bertolinix75.4280.9772.7074.9876.74
Grīva73.4370.9474.8171.29xx
Collet
M 4x100 m     


Final A

Final

1Irland 
Irland  
40.27
IRL
40.27
  
  Jonathon Browning, Marcus Lawler, Eanna Madden, Stephen Gaffney
2Schweiz 
Schweiz  lag U23
40.54
lag U23SUI
40.54
  
  Yanier Bello, Hamid Hoxha, Bastien Mouthon, Alexander Ham
3Frankrike 
Frankrike  lag U20
40.77
lag U20FRA
40.77
  
  Dylan Barbier, Charles Renard, Aurelien Carbon, Amaury Golitin
Finland 
Finland  
DNF
FIN
DNF
  
  Eetu Rantala, Otto Ahlfors, Samuli Samuelsson, Ville Myllymäki
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Salomé Kora
Salomé Kora 94, SUI
11.62
94SUI
11.62
=PB
  
2Louise Bloor
Louise Bloor 85, GBR
11.65
85GBR
11.65
=SB
  
3Daniella BuskSWE
11.74
SB
  
4Solenn Compper
Solenn Compper 95, FRA
11.79
95FRA
11.79
  
5Charlène Keller
Charlène Keller 94, SUI
11.95
94SUI
11.95
  
6Marisa Lavanchy
Marisa Lavanchy 90, SUI
12.03
90SUI
12.03
  
Irene EkelundSWE
DQ
  
Final B
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Cynthia Bolingo Mbongo
Cynthia Bolingo Mbongo 93, BEL
11.75
93BEL
11.75
SB
  
2Isabelle EureniusSWE
11.84
  
3Ombretta Minkue-Meye
Ombretta Minkue-Meye 96, FRA
11.90
96FRA
11.90
  
4Esther Akihary
Esther Akihary 87, NED
11.91
87NED
11.91
SB
  
5Phil Healy
Phil Healy 94, IRL
11.91
94IRL
11.91
  
6Elin ÖstlundSWE
12.01
  
7Cynthia Leduc
Cynthia Leduc 97, FRA
12.03
97FRA
12.03
  
8Muswama Kambundji
Muswama Kambundji 96, SUI
12.15
96SUI
12.15
  
Heat 1
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1Mujinga Kambundji
Mujinga Kambundji 92, SUI
11.31
92SUI
11.31
SB
q
  
2Joey Duck
Joey Duck 89, GBR
11.60
89GBR
11.60
=PB
  
3Louise Bloor
Louise Bloor 85, GBR
11.65
85GBR
11.65
SB
q
  
4Irene EkelundSWE
11.70
SB
q
  
5Daniella BuskSWE
11.75
SB
q
  
6Marisa Lavanchy
Marisa Lavanchy 90, SUI
11.79
90SUI
11.79
q
  
7Cynthia Bolingo Mbongo
Cynthia Bolingo Mbongo 93, BEL
11.90
93BEL
11.90
q
  
8Phil Healy
Phil Healy 94, IRL
11.96
94IRL
11.96
q
  
Heat 2
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Salomé Kora
Salomé Kora 94, SUI
11.62
94SUI
11.62
PB
q
  
2Solenn Compper
Solenn Compper 95, FRA
11.78
95FRA
11.78
SB
q
  
3Isabelle EureniusSWE
11.83
SB
q
  
4Ombretta Minkue-Meye
Ombretta Minkue-Meye 96, FRA
11.88
96FRA
11.88
q
  
5Esther Akihary
Esther Akihary 87, NED
11.96
87NED
11.96
SB
q
  
6Catherine McManus
Catherine McManus 92, IRL
12.05
92IRL
12.05
  
7Mica Moore
Mica Moore 92, GBR
12.07
92GBR
12.07
  
8Caroline SandsjoeSWE
12.40
SB
  
Heat 3
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Charlène Keller
Charlène Keller 94, SUI
11.83
94SUI
11.83
SB
q
  
2Elin ÖstlundSWE
11.95
SB
q
  
3Linnea KillanderSWE
11.98
SB
  
4Caroline Chaillou
Caroline Chaillou 96, FRA
12.04
96FRA
12.04
  
5Elaine O'Neill
Elaine O'Neill 89, GBR
12.15
89GBR
12.15
SB
  
6Shimada Bajon
Shimada Bajon 88, NED
12.17
88NED
12.17
  
7Pernilla TornemarkSWE
12.27
SB
  
8Inola Blatty
Inola Blatty 98, SUI
12.60
98SUI
12.60
SB
  
Heat 4
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Muswama Kambundji
Muswama Kambundji 96, SUI
11.95
96SUI
11.95
PB
q
  
2Alisha Baumann
Alisha Baumann 97, SUI
12.16
97SUI
12.16
  
3Samantha Dagry
Samantha Dagry 94, SUI
12.17
94SUI
12.17
  
4Julia Beugger
Julia Beugger 93, SUI
12.27
93SUI
12.27
PB
  
5Sara Balduchelli
Sara Balduchelli 87, ITA
12.39
87ITA
12.39
PB
  
6Anna Lüber
Anna Lüber 97, SUI
12.43
97SUI
12.43
SB
  
7Eveline Rebsamen
Eveline Rebsamen 94, SUI
12.52
94SUI
12.52
SB
  
Heat 5
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Cynthia Leduc
Cynthia Leduc 97, FRA
11.86
97FRA
11.86
PB
q
  
2Lena Weiss
Lena Weiss 94, SUI
12.23
94SUI
12.23
SB
  
3Géraldine Frey
Géraldine Frey 97, SUI
12.26
97SUI
12.26
PB
  
K 200 m     

Vind: -0.2

Final A

Final

Vind: -0.2
1Kelly Proper
Kelly Proper 88, IRL
23.26
88IRL
23.26
SB
  
2Hanne Claes
Hanne Claes 91, BEL
23.29
91BEL
23.29
SB
  
3Joëlle Golay
Joëlle Golay 87, SUI
23.40
87SUI
23.40
PB
  
4Moa HjelmerSWE
23.52
SB
  
5Cynthia Bolingo Mbongo
Cynthia Bolingo Mbongo 93, BEL
23.59
93BEL
23.59
SB
  
6Louise Bloor
Louise Bloor 85, GBR
23.88
85GBR
23.88
SB
  
Final B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Giulia Riva
Giulia Riva 92, ITA
23.30
92ITA
23.30
PB
  
2Brigitte Ntiamoah
Brigitte Ntiamoah 94, FRA
23.47
94FRA
23.47
PB
  
3Maroussia Pare
Maroussia Pare 96, FRA
23.50
96FRA
23.50
PB
  
4Amy Foster
Amy Foster 88, IRL
23.62
88IRL
23.62
SB
  
5Esther Akihary
Esther Akihary 87, NED
24.08
87NED
24.08
SB
  
6Sarah McCarthy
Sarah McCarthy 95, IRL
24.87
95IRL
24.87
  
Steffi Creaner
Steffi Creaner 91, IRL
DNF
91IRL
DNF
  
Final C
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Elise Trynkler
Elise Trynkler 92, FRA
24.10
92FRA
24.10
SB
  
2Linnea KillanderSWE
24.31
PB
  
3Pernilla TornemarkSWE
24.62
SB
  
4Hannah Thomas
Hannah Thomas 93, GBR
24.68
93GBR
24.68
SB
  
5Elaine O'Neill
Elaine O'Neill 89, GBR
25.03
89GBR
25.03
SB
  
6Shimada Bajon
Shimada Bajon 88, NED
25.41
88NED
25.41
  
7Marion Couturier
Marion Couturier 96, FRA
25.48
96FRA
25.48
  
K 400 m     


Final A

Final

1Agnes Raharolahy
Agnes Raharolahy 92, FRA
52.23
92FRA
52.23
PB
  
2Kirsten McAslan
Kirsten McAslan 93, GBR
52.43
93GBR
52.43
PB
  
3Chiara Bazzoni
Chiara Bazzoni 84, ITA
52.51
84ITA
52.51
=SB
  
4Gunta Latiševa-Čudare
Gunta Latiševa-Čudare 95, LAT
53.13
95LAT
53.13
SB
  
5Elena Bonfanti
Elena Bonfanti 88, ITA
53.30
88ITA
53.30
  
6Cátia Azevedo
Cátia Azevedo 94, POR
53.42
94POR
53.42
SB
  
7Kelly Massey
Kelly Massey 85, GBR
53.43
85GBR
53.43
SB
  
Final B
1Laura Maddox
Laura Maddox 90, GBR
53.59
90GBR
53.59
SB
  
2Marta Milani
Marta Milani 87, ITA
53.80
87ITA
53.80
  
3Laura de Witte
Laura de Witte 95, NED
54.02
95NED
54.02
  
4Emma Pullen
Emma Pullen 89, GBR
54.49
89GBR
54.49
SB
  
5Amy Allcock
Amy Allcock 93, GBR
54.52
93GBR
54.52
SB
  
6Josefin MagnussonSWE
54.75
SB
  
7Lisa Duffy
55.23
SWE
55.23
  
Final C
1Jessie Knight
Jessie Knight 94, GBR
53.48
94GBR
53.48
PB
  
2Thélia Sigère
Thélia Sigère 85, FRA
53.54
85FRA
53.54
SB
  
3Louise-Anne Bertheau
Louise-Anne Bertheau 92, FRA
54.21
92FRA
54.21
  
4Dorothé Évora
Dorothé Évora 91, POR
54.71
91POR
54.71
SB
  
5Vanessa Zimmermann
Vanessa Zimmermann 90, SUI
54.85
90SUI
54.85
SB
  
6Alessia Ripamonti
Alessia Ripamonti 92, ITA
55.23
92ITA
55.23
SB
  
7Pauline Gruffaz
Pauline Gruffaz 96, FRA
55.97
96FRA
55.97
  
8Abigail Lewis
Abigail Lewis 93, JAM
56.11
93JAM
56.11
  
Final D
1Pascale Gränicher
Pascale Gränicher 88, SUI
54.84
88SUI
54.84
PB
  
2Annina Fähr
Annina Fähr 93, SUI
55.02
93SUI
55.02
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Bianka Kéri
Bianka Kéri 94, HUN
2:05.79
94HUN
2:05.79
PB
  
2Deirdre Doyle
Deirdre Doyle 90, IRL
2:08.23
90IRL
2:08.23
PB
  
3Aislinn Crossey
Aislinn Crossey 95, IRL
2:08.82
95IRL
2:08.82
SB
  
4Aude Korotchansky
Aude Korotchansky 91, FRA
2:10.13
91FRA
2:10.13
SB
  
5Lore Hoffmann
Lore Hoffmann 96, SUI
2:10.32
96SUI
2:10.32
PB
  
6Eugenie Morel
Eugenie Morel 99, FRA
2:10.44
99FRA
2:10.44
PB
  
7Ylenia Vignolo
Ylenia Vignolo 89, ITA
2:10.95
89ITA
2:10.95
SB
  
8Kerstin Rubin
Kerstin Rubin 97, SUI
2:11.68
97SUI
2:11.68
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
1Noemi Zbären
Noemi Zbären 94, SUI
13.00
94SUI
13.00
  
2Karolina Kołeczek
Karolina Kołeczek 93, POL
13.10
93POL
13.10
SB
  
3Clélia Reuse
Clélia Reuse 88, SUI
13.31
88SUI
13.31
SB
  
4Gnima Faye
Gnima Faye 84, SEN
13.31
84SEN
13.31
SB
  
5Awa Sene
Awa Sene 94, FRA
13.36
94FRA
13.36
PB
  
6Yasmin Miller
Yasmin Miller 95, GBR
13.44
95GBR
13.44
SB
  
7Pauline Lett
Pauline Lett 91, FRA
13.53
91FRA
13.53
PB
  
Alice Decaux
Alice Decaux 85, FRA
DQ
85FRA
DQ
  
Final B
Vind: -1.7
Vind: -1.7
1Catherine McManus
Catherine McManus 92, IRL
13.92
92IRL
13.92
SB
  
2Coralie Comte
Coralie Comte 95, FRA
13.94
95FRA
13.94
  
3Alexane Bornoz
Alexane Bornoz 96, SUI
14.09
96SUI
14.09
  
4Chrystie Lange
Chrystie Lange 95, FRA
14.12
95FRA
14.12
  
5Adriana JanicSWE
14.29
  
6Carine Allard
Carine Allard 92, FRA
14.40
92FRA
14.40
  
7Irina Strebel
Irina Strebel 96, SUI
14.44
96SUI
14.44
  
Heat 1
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Noemi Zbären
Noemi Zbären 94, SUI
13.04
94SUI
13.04
q
  
2Alice Decaux
Alice Decaux 85, FRA
13.05
85FRA
13.05
=SB
q
  
3Karolina Kołeczek
Karolina Kołeczek 93, POL
13.19
93POL
13.19
SB
q
  
4Clélia Reuse
Clélia Reuse 88, SUI
13.39
88SUI
13.39
SB
q
  
5Gnima Faye
Gnima Faye 84, SEN
13.62
84SEN
13.62
q
  
6Yasmin Miller
Yasmin Miller 95, GBR
13.71
95GBR
13.71
q
  
7Chrystie Lange
Chrystie Lange 95, FRA
13.97
95FRA
13.97
SB
q
  
Heat 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Alexane Bornoz
Alexane Bornoz 96, SUI
13.99
96SUI
13.99
q
  
2Coralie Comte
Coralie Comte 95, FRA
14.00
95FRA
14.00
q
  
3Adriana JanicSWE
14.13
SB
q
  
4Ellen Sprunger
Ellen Sprunger 86, SUI
14.37
86SUI
14.37
SB
  
4Irina Strebel
Irina Strebel 96, SUI
14.37
96SUI
14.37
SB
q
  
Sara Balduchelli
Sara Balduchelli 87, ITA
DQ
87ITA
DQ
  
Heat 3
Vind: -1.6
Vind: -1.6
1Awa Sene
Awa Sene 94, FRA
13.64
94FRA
13.64
q
  
2Pauline Lett
Pauline Lett 91, FRA
13.93
91FRA
13.93
PB
q
  
3Catherine McManus
Catherine McManus 92, IRL
14.13
92IRL
14.13
SB
q
  
4Carine Allard
Carine Allard 92, FRA
14.32
92FRA
14.32
q
  
Majella Hauri
Majella Hauri 95, SUI
DQ
95SUI
DQ
  
Eveline Rebsamen
Eveline Rebsamen 94, SUI
DNF
94SUI
DNF
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Sara Slott Petersen
Sara Slott Petersen 87, DEN
55.23
87DEN
55.23
PB NR
  
2Meghan Beesley
Meghan Beesley 89, GBR
55.48
89GBR
55.48
SB
  
3Stina Troest
Stina Troest 94, DEN
56.02
94DEN
56.02
PB
  
4Robine Schürmann
Robine Schürmann 89, SUI
56.65
89SUI
56.65
PB
  
5Léa Sprunger
Léa Sprunger 90, SUI
57.12
90SUI
57.12
PB
  
6Shona Richards
Shona Richards 95, GBR
57.18
95GBR
57.18
SB
  
7Petra Fontanive
Petra Fontanive 88, SUI
57.19
88SUI
57.19
SB
  
8Hayley McLean
Hayley McLean 94, GBR
58.98
94GBR
58.98
SB
  
Final B
1Francesca Doveri
Francesca Doveri 82, ITA
57.10
82ITA
57.10
SB
  
2Joan Medjid
Joan Medjid 95, FRA
58.09
95FRA
58.09
SB
  
3Audrey Nkamsao
Audrey Nkamsao 89, CMR
58.17
89CMR
58.17
PB
  
4Jessica Turner
Jessica Turner 95, GBR
58.32
95GBR
58.32
  
5Margaux Soriano
Margaux Soriano 93, FRA
58.92
93FRA
58.92
  
6Jasmine Ambowode
Jasmine Ambowode 90, FRA
1:02.34
90FRA
1:02.34
  
Final C
1Anais Seiller
Anais Seiller 97, FRA
58.59
97FRA
58.59
PB
  
2Eleonora Marchiando
Eleonora Marchiando 97, ITA
59.43
97ITA
59.43
PB
  
3Bettina Meyer
Bettina Meyer 88, SUI
59.91
88SUI
59.91
PB
  
4Nessa Cooper Millet
Nessa Cooper Millet 94, IRL
1:00.08
94IRL
1:00.08
SB
  
5Leslie Delgado
Leslie Delgado 89, POR
1:00.39
89POR
1:00.39
SB
  
6Emily First
Emily First 95, GBR
1:01.02
95GBR
1:01.02
  
Final D
1Gaelle Overney
Gaelle Overney 89, SUI
1:01.31
89SUI
1:01.31
  
2Eléonore Paupe
Eléonore Paupe 92, SUI
1:02.30
92SUI
1:02.30
  
3Charline Gonin
Charline Gonin 91, SUI
1:02.60
91SUI
1:02.60
  
4Chloé Oberson
Chloé Oberson 88, SUI
1:02.78
88SUI
1:02.78
  
K Höjd     


Final A

Final

1Vieira Liliana Vieira
Vieira Liliana Vieira 84, POR
1.70
84POR
1.70
PB
  
2Samantha Medina
Samantha Medina 92, SUI
1.70
92SUI
1.70
PB
  
K Stav     


Final A

Final

1Chloé Henry
Chloé Henry 87, BEL
4.21
87BEL
4.21
SB
  
2Sirine Ebondo
Sirine Ebondo 83, TUN
4.01
83TUN
4.01
  
3Jessica Botter
Jessica Botter 88, SUI
3.81
88SUI
3.81
  
K Längd     


Final A

Final

1Munich Tovar
Munich Tovar 89, VEN
6.32
89VEN
6.32
+1.5
  
2Sarah McCarthy
Sarah McCarthy 95, IRL
6.23
95IRL
6.23
+0.4
  
3Awa Sene
Awa Sene 94, FRA
6.10
94FRA
6.10
+1.0 SB
  
4Jolien Leemans
Jolien Leemans 94, BEL
5.96
94BEL
5.96
+0.1
  
5Emily Wright
Emily Wright 98, GBR
5.92
98GBR
5.92
–0.4
  
6Fatim Affessi
Fatim Affessi 93, SUI
5.90
93SUI
5.90
0.0
  
7Pauline Lett
Pauline Lett 91, FRA
5.83
91FRA
5.83
+1.2 SB
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Marthe Mioland
Marthe Mioland 93, FRA
12.45
93FRA
12.45
–1.2
  
2Elenore Bailly
Elenore Bailly 91, CIV
12.43
91CIV
12.43
+0.9
  
3Jade De Souza
Jade De Souza 98, FRA
12.19
98FRA
12.19
–0.7
  
K Kula     


Final A

Final

1Ellen Sprunger
Ellen Sprunger 86, SUI
12.69
86SUI
12.69
  
K Spjut     


Final A

Final

1Lu Huihui 
Lu Huihui  89, CHN
58.19
89CHN
58.19
  
2Li Lingwei 
Li Lingwei  89, CHN
56.78
89CHN
56.78
  
3Sara Jemai
Sara Jemai 92, ITA
54.56
92ITA
54.56
  
Lu Huihui54.4058.1658.19x
Li Lingwei56.78x
Jemai
K 4x100 m     


Final A

Final

1Schweiz 
Schweiz  
43.11
SUI
43.11
  
 Marisa Lavanchy, Léa Sprunger, Mujinga Kambundji, Joëlle Golay
2 
44.17
SWE
44.17
  
 Irene Ekelund  97, Isabelle Eurenius  89, Daniella Busk  93, Moa Hjelmer  90
3Irland 
Irland  
44.75
IRL
44.75
  
 Amy Foster, Steffi Creaner, Catherine McManus, Phil Healy
4Frankrike 
Frankrike  lag U20
44.79
lag U20FRA
44.79
  
5Schweiz 
Schweiz  lag U20
46.44
lag U20SUI
46.44
  
 Alisha Baumann, Inola Blatty, Muswama Kambundji, Géraldine Frey