10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
Arena: Sätrahallen
Tävlande: 328 (189+139)   Starter: 462 (258+204)


select distinct results15.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results15.Ind AS Indiiy, results15.ID AS ID, results15.ID AS IDI, Events.TF AS type, results15.eventname AS en2, results15.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results15.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results15.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results15.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results15.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results15.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results15.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results15.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results15.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results15.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results15.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results15.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results15.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results15.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results15.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results15.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results15 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results15.ID AND CASE WHEN results15.Sex=1 and (results15.secondarypos not rlike ('K|F') or results15.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results15.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results15.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results15.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results15.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results15.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results15.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results15.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results15.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results15.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results15.iid LEFT JOIN world.countries ON results15.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results15.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results15.IID=combinedmen.parentid AND results15.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results15.IID=combinedwomen.parentid AND results15.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results15.iid=womenpbestsweden.iid AND (results15.Sex=2 OR results15.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results15.iid=womensbestsweden.iid AND (results15.Sex=2 OR results15.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results15.CID= 12857060 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results15.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results15.AGO=12 THEN 999999 ELSE results15.AGO END, results15.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 60 m     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.74
SB
  
2Sulayman Bah
6.74
Ullevi FK
6.74
  
3David Sennung
6.88
Ullevi FK
6.88
  
4Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
6.89
Spårvägens FK
6.89
  
5Gustav Kjell
6.91
Turebergs FK
6.91
PB
  
6Jakob LindbomKA 2 IF
6.99
  
7Alexander Andersson
Alexander Andersson 94, IK Hakarpspojkarna
7.13
IK Hakarpspojkarna
7.13
  
Emil von BarthUllevi FK
DNS
  
Semi 1
21 feb
21 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.83
  
2David Sennung
6.87
Ullevi FK
6.87
SB
  
3Emil von BarthUllevi FK
6.91
  
4Edwin Råsberg
7.02
Hässelby SK
7.02
  
4Alexander Andersson
Alexander Andersson 94, IK Hakarpspojkarna
7.02
IK Hakarpspojkarna
7.02
  
6Fredrik ÅströmTäby IS
7.06
PB
  
7Kasper Kadestål
7.10
Öresund FK
7.10
PB
  
8Viktor Elvung-NilssonFIF Gnistan
7.18
  
Semi 2
21 feb
21 feb
1Sulayman Bah
6.80
Ullevi FK
6.80
  
2Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
6.89
Spårvägens FK
6.89
  
3Gustav Kjell
6.93
Turebergs FK
6.93
  
4Jakob LindbomKA 2 IF
6.96
PB
  
5Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås
7.09
Västerås FK
7.09
PB
  
6Erik Nyberg
7.12
Hammarby IF
7.12
  
7Tarley Allison
7.12
Järvsö IF
7.12
  
Erik Hagberg
DNS
Upsala IF
DNS
  
Heat 1
21 feb
21 feb
1Emil von BarthUllevi FK
6.95
  
2Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
7.01
Spårvägens FK
7.01
  
3Viktor Elvung-NilssonFIF Gnistan
7.15
  
4Giovanni InostrozaTurebergs FK
7.16
PB
  
5Rodi Kay
Rodi Kay 98, Hammarby
7.27
Hammarby IF
7.27
  
6Mikael Gerlach
7.36
Sundsvalls FI
7.36
SB
  
Jonathan Wulff
DNS
Hammarby IF
DNS
  
Heat 2
21 feb
21 feb
1Sulayman Bah
6.83
Ullevi FK
6.83
  
2David Sennung
6.89
Ullevi FK
6.89
SB
  
3Jakob LindbomKA 2 IF
7.04
=PB
  
4Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås
7.10
Västerås FK
7.10
PB
  
5Henrik Larsson
7.21
IF Göta Karlstad
7.21
  
6Judel Kibondo
Judel Kibondo 86, Spårvägen
7.24
Spårvägens FK
7.24
  
7Sebastian EliassonIK Lerum FI
7.31
PB
  
Heat 3
21 feb
21 feb
1Erik Hagberg
6.90
Upsala IF
6.90
  
2Gustav Kjell
7.00
Turebergs FK
7.00
  
3Alexander Andersson
Alexander Andersson 94, IK Hakarpspojkarna
7.01
IK Hakarpspojkarna
7.01
  
4Fredrik ÅströmTäby IS
7.07
PB
  
5Erik Nyberg
7.08
Hammarby IF
7.08
PB
  
6David Östling
7.14
IF Göta Karlstad
7.14
  
7Mattias QvarfordtHammarby IF
7.21
  
Heat 4
21 feb
21 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.81
SB
  
2Edwin Råsberg
7.03
Hässelby SK
7.03
  
3Tarley Allison
7.10
Järvsö IF
7.10
PB
  
4Kasper Kadestål
7.13
Öresund FK
7.13
PB
  
5Johan Forsberg
7.25
Huddinge AIS
7.25
  
6Marcus Berggren
7.32
Spårvägens FK
7.32
  
Jacob Ewertzh
DNS
Hammarby IF
DNS
  
M 200 m     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Nil de Oliveira
21.24
Spårvägens FK
21.24
  
2Joel Groth
Joel Groth 91, Bollnäs
21.69
Bollnäs FIK
21.69
SB
  
3Johan Wissman
21.86
Hässelby SK
21.86
  
4Thomas Yemane
22.39
Hässelby SK
22.39
  
Final B
22 feb
22 feb
1Viktor Elvung-NilssonFIF Gnistan
22.13
  
2Victor Fingal
22.35
Ullevi FK
22.35
  
3Isak Andersson
22.40
Upsala IF
22.40
  
4Sunday Ojuri
22.56
Hammarby IF
22.56
  
Final C
22 feb
22 feb
1Grigorios KyriakoudisHuddinge AIS
22.65
  
2Alexander LesserUllevi FK
22.85
  
Hampus ForsbergÖresund FK
DNF
  
Dennis Karanda
DNF
Öresund FK
DNF
  
Heat 1
21 feb
21 feb
1David Östling
23.12
IF Göta Karlstad
23.12
PB
  
Jakob LindbomKA 2 IF
DNS
  
Alexander Andersson
Alexander Andersson 94, IK Hakarpspojkarna
DNS
IK Hakarpspojkarna
DNS
  
Heat 2
21 feb
21 feb
1Sunday Ojuri
22.25
Hammarby IF
22.25
PB
  
2Hampus Forsberg
22.28
Öresund FK
22.28
=PB
  
3Sebastian EliassonIK Lerum FI
23.33
  
Heat 3
21 feb
21 feb
1Viktor Elvung-NilssonFIF Gnistan
22.11
  
2Victor Fingal
22.19
Ullevi FK
22.19
PB
  
3Martin Cameron
Martin Cameron 85, Spårvägen
23.45
Spårvägens FK
23.45
PB
  
Heat 4
21 feb
21 feb
1Johan Wissman
21.68
Hässelby SK
21.68
  
2Carl Sjöstedt
22.40
IF Göta Karlstad
22.40
SB
  
3Lukas Nordèn
Lukas Nordèn 98, Västerås
22.41
Västerås FK
22.41
PB
  
Heat 5
21 feb
21 feb
1Thomas Yemane
22.10
Hässelby SK
22.10
  
2Dennis Karanda
22.32
Öresund FK
22.32
SB
  
3Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
22.84
IFK Helsingborg
22.84
PB
  
Heat 6
21 feb
21 feb
1Joel Groth
Joel Groth 91, Bollnäs
21.78
Bollnäs FIK
21.78
  
2Eric Larsson
Eric Larsson 93, IK Hakarpspojkarna
22.55
IK Hakarpspojkarna
22.55
PB
  
3Martin Astner
23.14
Ullevi FK
23.14
  
Heat 7
21 feb
21 feb
1Grigorios KyriakoudisHuddinge AIS
22.39
  
2Alexander LesserUllevi FK
22.40
PB
  
3Mikael Gerlach
23.44
Sundsvalls FI
23.44
PB
  
Heat 8
21 feb
21 feb
1Nil de Oliveira
21.44
Spårvägens FK
21.44
  
2Isak Andersson
22.22
Upsala IF
22.22
PB
  
3Emil Lyrberg
22.43
Ullevi FK
22.43
PB
  
M 400 m     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Erik MartinssonGefle IF
47.81
  
2Trausti Stefánsson
47.99
Spårvägens FK
47.99
PB
  
3Alexander NordkvistHuddinge AIS
48.09
  
4Adam DanielssonUllevi FK
48.63
PB
  
Final B
22 feb
22 feb
1Felix Francois
48.99
Örgryte IS
48.99
  
2Erik Lindahl
49.55
Ullevi FK
49.55
PB
  
3Christopher HalldenHuddinge AIS
50.00
  
Jonathan Carbe
DNS
Örgryte IS
DNS
  
Heat 1
21 feb
21 feb
1Erik MartinssonGefle IF
48.19
  
2Erik Lindahl
49.56
Ullevi FK
49.56
PB
  
3Christopher HalldenHuddinge AIS
49.69
PB
  
Heat 2
21 feb
21 feb
1Trausti Stefánsson
48.32
Spårvägens FK
48.32
  
2Jonathan Carbe
49.41
Örgryte IS
49.41
SB
  
3Markus Johansson
50.41
IFK Umeå
50.41
PB
  
4Anton SigurdssonMalmö AI
50.80
PB
  
Heat 3
21 feb
21 feb
1Alexander NordkvistHuddinge AIS
48.41
  
2Martin Astner
50.14
Ullevi FK
50.14
PB
  
3Martin Selin
50.35
Ullevi FK
50.35
SB
  
Heat 4
21 feb
21 feb
1Adam DanielssonUllevi FK
48.90
  
2Felix Francois
48.95
Örgryte IS
48.95
  
3David Kallebäck
David Kallebäck 89, Atleticum Växjö
50.21
Atleticum Växjö SK
50.21
SB
  
4Hampus Widlund
Hampus Widlund 93, IFK Växjö
50.52
IFK Växjö
50.52
PB
  
M 800 m     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
1:49.26
F Stenungsunds FI
1:49.26
SB
  
2Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
1:50.21
Spårvägens FK
1:50.21
SB
  
3Rickard Gunnarsson
1:50.93
Hässelby SK
1:50.93
SB
  
4Andreas Kramer
1:51.11
Sävedalens AIK
1:51.11
  
5Gustav Berlin
1:54.46
IK Akele
1:54.46
  
6Bienvenue Musore
1:54.79
Tyresö FK
1:54.79
  
7Karim Mohammadi
1:56.68
Spårvägens FK
1:56.68
  
Heat 1
21 feb
21 feb
1Andreas Kramer
1:52.96
Sävedalens AIK
1:52.96
  
2Gustav Berlin
1:53.74
IK Akele
1:53.74
PB
  
3Bienvenue Musore
1:54.14
Tyresö FK
1:54.14
PB =NR
  
4Gustav Bivstedt
1:55.57
Hässelby SK
1:55.57
PB
  
Gustav KarnebäckTurebergs FK
DNF
  
Heat 2
21 feb
21 feb
1Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
1:51.88
Spårvägens FK
1:51.88
SB
  
2Karim Mohammadi
1:52.27
Spårvägens FK
1:52.27
SB
  
3Abshir Awees
Abshir Awees 95, KFUM Örebro
1:57.10
KFUM Örebro
1:57.10
  
4Christopher NilssonUllevi FK
2:01.49
SB
  
5Jaouad Khamlichi
2:03.46
Tyresö FK
2:03.46
PB
  
Heat 3
21 feb
21 feb
1Rickard Gunnarsson
1:53.91
Hässelby SK
1:53.91
SB
  
2Jonas Wahl-SjömanBromma IF
1:54.73
SB
  
3Martin Hammar
1:59.80
Turebergs FK
1:59.80
SB
  
4Erik Smedhs
2:00.17
Turebergs FK
2:00.17
SB
  
5Dennis Wikström-Roos
2:01.34
Skellefteå AIK
2:01.34
PB
  
Heat 4
21 feb
21 feb
1Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
1:54.70
F Stenungsunds FI
1:54.70
  
2Benjamin Mullen
1:58.79
Turebergs FK
1:58.79
  
3Mattias Ohlsson
1:59.14
Öresund FK
1:59.14
SB
  
4Anton Persson
1:59.36
Hässelby SK
1:59.36
PB
  
Daniel Norberg
Daniel Norberg 78, Spårvägen
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
M 1500 m     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Johan Walldén
Johan Walldén 87, Spårvägen
3:51.85
Spårvägens FK
3:51.85
  
2Vidar Johansson
3:54.54
Sävedalens AIK
3:54.54
PB
  
3Abdelfath Yassin
3:55.00
Gefle IF
3:55.00
PB
  
4Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
3:55.58
Sävedalens AIK
3:55.58
PB
  
5David Nilsson
3:57.01
Högby IF
3:57.01
  
6Albert Mollén
3:59.21
Sävedalens AIK
3:59.21
PB
  
7Daniel Gleimar
4:04.11
Turebergs FK
4:04.11
SB
  
Tim Sundström
Tim Sundström 89, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
Adam Lindström
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Thobias EkhamreHammarby IF
DNS
  
Marcus Gustafsson
DNS
Spårvägens FK
DNS
  
Daniel Norberg
Daniel Norberg 78, Spårvägen
DNS
Spårvägens FK
DNS
  
M 3000 m     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Staffan Ek
Staffan Ek 91, Björnstorp
8:16.17
Björnstorps IF
8:16.17
SB
  
2Daniel Lundgren
8:17.73
Turebergs FK
8:17.73
SB
  
3Alexander Palm
Alexander Palm 93, Spårvägen
8:19.62
Spårvägens FK
8:19.62
PB
  
4Scott Fraser
8:20.87
Hälle IF
8:20.87
  
5Robin Rohlén
8:28.09
IFK Umeå
8:28.09
  
6Anton Danielson
8:30.94
Malmö AI
8:30.94
  
7John Kingstedt
8:35.76
Huddinge AIS
8:35.76
  
8Alexander Söderberg
8:36.43
Spårvägens FK
8:36.43
SB
  
9Jonathan Cleghorn
8:39.04
Spårvägens FK
8:39.04
PB
  
David NilssonHögby IF
DNS
  
Final B
21 feb
21 feb
1Haben Idris
Haben Idris 87, Hässelby
8:31.56
Hässelby SK
8:31.56
SB
  
2Per Sjögren
Per Sjögren 79, KFUM Örebro
8:33.68
KFUM Örebro
8:33.68
  
3Gabriel Steffensen
8:34.01
Sävedalens AIK
8:34.01
PB
  
4Jonatan Fridolfsson
8:37.51
Sävedalens AIK
8:37.51
PB
  
5Anders Grahl
8:39.02
Enhörna IF
8:39.02
  
6Martin Regborn
Martin Regborn 92, KFUM Örebro
8:39.70
KFUM Örebro
8:39.70
PB
  
7Patrik Sällstedt
8:40.08
Enhörna IF
8:40.08
SB
  
8Henrik Löfås
8:51.43
Upsala IF
8:51.43
  
9Jonatan Björnberg
8:54.37
Team Blekinge LF
8:54.37
PB
  
10Ludvig Danielson
9:01.47
GoIF Tjalve
9:01.47
  
M 60 m häck     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Philip Nossmy
7.90
Malmö AI
7.90
SB
  
2Anton Levin
7.95
Malmö AI
7.95
PB
  
3Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
8.00
Spårvägens FK
8.00
SB
  
4Petter Olson
8.13
Hässelby SK
8.13
  
5Filip Lööv
8.20
IF Göta Karlstad
8.20
  
6Anders LeifssonIK Orient
8.29
  
7Jonathan Holm
8.70
Strands IF
8.70
  
M Höjd     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Emil Svensson
2.18
Örgryte IS
2.18
=PB
  
2Mehdi Katib
2.18
Hammarby IF
2.18
SB
  
3Andreas CarlssonIK Ymer
2.18
=PB
  
4Jesper Borg
2.08
Ullevi FK
2.08
  
4Yuan-Zhong Wu
Yuan-Zhong Wu 91, IFK Växjö
2.08
IFK Växjö
2.08
  
6Jakob ThorvaldssonIFK Lidingö
2.08
SB
  
7Fredrik SangbergIF Kville
2.04
SB
  
8Fabian DelrydTäby IS
2.04
  
9Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
2.04
Spårvägens FK
2.04
  
1.942.002.042.082.112.142.162.182.20
Svensson----oxoxxooxxx
Katib--o-oxoxoxoxxx
Carlsson---xooxoxxoxoxxx
Borg-xoxooxxx
Wu-oxxooxxx
Thorvaldsson-ooxxoxxx
Sangbergoxooxxx
Delrydooxoxxx
Chiguer-oxxoxxx
M Stav     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Carl Sténson
5.22
Hellas FK
5.22
  
2Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
5.17
KFUM Örebro
5.17
PB
  
3Erik Thorstensson
5.07
Spårvägens FK
5.07
  
4Filip GyllenstenIF Kville
5.01
PB
  
5Dennis Fransson BergetoftKFUM Örebro
4.95
SB
  
6Petter Olson
4.86
Hässelby SK
4.86
  
7Jonas Asplund
4.77
IFK Märsta
4.77
SB
  
8David Kappelin
4.77
Örgryte IS
4.77
  
Esa HiltunenUllevi FK
NH
  
Simon Assarsson
NH
IFK Växjö
NH
  
Carl IvarssonIK Lerum FI
NH
  
Björn AnderssonF Bålsta IK
NH
  
Oscar JansonUllevi FK
DNS
  
4.49
5.32
4.63
4.77
4.86
4.95
5.01
5.07
5.12
5.17
5.22
5.27
Sténson-
xx
-
-
-
-
o
-
x
o
xo
x
Carlsson-
-
-
o
o
-
o
o
xxo
xx
x
Thorstensson-
-
-
-
-
o
xo
-
xxx


Gyllensten-
-
-
xo
-
o
-
xxx



Fransson Bergetoft-
-
o
o
xo
xxx





Olson-
o
o
o
xxx






Asplundo
o
xo
xxx







Kappelin-
xo
xxo
xxx







Hiltunenxxx










Assarsson-
-
-
xxx







Ivarsson-
xxx









Anderssonxxx










Janson










M Längd     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Michel Tornéus
7.88
Hammarby IF
7.88
  
2Thobias Nilsson MontlerMalmö AI
7.73
PB
  
2 SWE P19 AT
3Alexander Wittlock
7.45
Spårvägens FK
7.45
PB
  
4Fredrik SamuelssonHässelby SK
7.29
PB
  
5Max AnderssonTierps IF
7.23
  
6Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
7.21
Spårvägens FK
7.21
SB
  
7Daniel ÖrevikVisby IF Gute
7.03
PB
  
8Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås
7.02
Västerås FK
7.02
SB
  
9Per Jonsson
7.01
Bollnäs FIK
7.01
PB
  
10Adam Stålberg
6.99
Upsala IF
6.99
SB
  
11Erik Olsson
6.78
Örgryte IS
6.78
PB
  
12Jesper Hellström
6.76
Hässelby SK
6.76
PB
  
13Kevin Fankl
6.60
Ullevi FK
6.60
  
14Jens Mattisson
6.46
Vittsjö GIK
6.46
SB
  
15Manne Persson
6.38
Hammarby IF
6.38
  
16Nils AnderssonSK Bore
6.26
PB
  
17Simon Averin-MarkströmHammarby IF
6.24
PB
  
Judel Kibondo
Judel Kibondo 86, Spårvägen
NM
Spårvägens FK
NM
  
Björn Bamane
Björn Bamane 93, Spårvägen
NM
Spårvägens FK
NM
  
Jonas ArbingeHellas FK
NM
  
Patrik HolmbergHuddinge AIS
DNS
  
Tornéusx7.88x7.78
Nilsson Montler7.027.257.737.287.67
Wittlockxx7.31x7.45x
Samuelsson7.167.267.20x7.297.28
Andersson6.727.237.207.026.996.92
Chiguer7.21x7.06x6.887.20
Örevik7.037.027.036.706.966.56
Hjort6.656.847.026.786.776.63
Jonsson7.007.016.99
Stålberg6.856.936.99
Olssonx6.496.78
Hellströmx6.76x
Fankl6.606.43x
Mattisson6.35x6.46
Persson6.256.38
Andersson6.266.26x
Averin-Markström6.15x6.24
Kibondoxxx
Bamanexxx
Arbingexxx
Holmberg
M Tresteg     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Daniel LennartssonÖrgryte IS
15.99
SB
  
2Mathias Ström
15.95
Örgryte IS
15.95
SB
  
3Erik Ehrlin
15.79
Hammarby IF
15.79
PB
  
4Isak Persson
15.65
Örgryte IS
15.65
PB
  
5Jesper Hellström
14.91
Hässelby SK
14.91
PB
  
6Marcus Nyberg
14.51
Malmö AI
14.51
PB
  
7Sebastian Ruthström
14.43
Spårvägens FK
14.43
PB
  
8Erik Olsson
14.39
Örgryte IS
14.39
=PB
  
9Christofer Pool Wiklund
14.29
Falköpings FIK
14.29
SB
  
10Artur Engström
14.28
Örgryte IS
14.28
PB
  
11Henry Rebane
13.67
Huddinge AIS
13.67
PB
  
Lennartsson15.6215.6915.9915.7315.6815.88
Ström15.4415.67xxx15.95
Ehrlin14.9815.53x15.4015.7915.35
Persson15.6515.6015.3915.11xx
Hellström13.6014.40x14.90x14.91
Nybergx13.9614.5114.0714.10
Ruthström13.8414.0814.4214.1714.4314.23
Olsson14.1014.35xx14.3114.39
Pool Wiklund14.29xx
Engströmx13.6114.28
Rebanexx13.67
M Kula     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Leif Arrhenius
Leif Arrhenius 86, Spårvägen
18.92
Spårvägens FK
18.92
SB
  
2Niklas Arrhenius
18.27
Spårvägens FK
18.27
SB
  
3Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
17.94
Spårvägens FK
17.94
  
4Arwid Koskinen
17.54
Huddinge AIS
17.54
SB
  
5Mats Olsson
Mats Olsson 86, Hässelby
17.35
Hässelby SK
17.35
SB
  
6Niklas Lindstedt
17.33
Hässelby SK
17.33
PB
  
7Jonas Meyer
16.96
Örgryte IS
16.96
  
8Simon Pettersson
15.80
Upsala IF
15.80
SB
  
9Tim Wunger
15.29
Falu IK
15.29
  
10Gabriel Heen
15.16
Huddinge AIS
15.16
  
11Alexander Persson
15.00
Huddinge AIS
15.00
PB
  
12Bengt Petersson
13.91
Huddinge AIS
13.91
  
13Jeffrey Ige
13.83
Huddinge AIS
13.83
SB
  
14Andreas ErikssonIK Heros
13.75
SB
  
Arrhenius18.4418.3418.9218.75x18.66
Arrhenius17.8517.5817.92xx18.27
Ståhl17.15xx17.94xx
Koskinen17.27x17.54xx17.34
Olsson15.9116.8916.8616.9517.1317.35
Lindstedt16.5316.8216.9516.8017.33x
Meyer16.2416.8216.72x16.96x
Pettersson15.49x15.8015.6615.6415.58
Wunger14.9415.29x
Heen15.1615.0115.00
Persson14.8215.00x
Petersson13.9113.3313.66
Igex13.83x
Erikssonx13.4513.75
M Vikt     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Markus Johansson
21.36
IF Göta Karlstad
21.36
SB
  
2Leif Arrhenius
Leif Arrhenius 86, Spårvägen
19.31
Spårvägens FK
19.31
SB
  
3Robert AlnerothGefle IF
19.26
  
4Hans Eriksson
Hans Eriksson 86, Västerås
18.96
Västerås FK
18.96
  
5Karl-Erik LudvigssonIF Göta Karlstad
18.77
SB
  
6Tim Söderqvist
17.42
Dals Södra FFI
17.42
PB
  
7Anton Andersson
16.77
Umedalens IF
16.77
PB
  
8Alexander Persson
16.43
Huddinge AIS
16.43
PB
  
9Johan BjörnstadUllevi FK
16.31
PB
  
10Chris Arnoldsson
16.11
Huddinge AIS
16.11
SB
  
11Mikael Leindahl
15.47
GoIF Tjalve
15.47
  
12Mats Olsson
Mats Olsson 86, Hässelby
15.28
Hässelby SK
15.28
SB
  
13Niklas CederströmIFK Lund
15.10
SB
  
14Mattias Grundström
13.57
Ängelholms IF
13.57
  
Johanssonx19.1320.40x21.3620.60
Arrhenius18.52x19.31x18.94x
Alneroth18.8119.1418.8619.0419.26x
Eriksson17.3318.96x18.67xx
Ludvigsson18.2618.6717.9718.6718.2018.77
Söderqvist16.5116.9417.4216.3416.8316.76
Andersson15.7016.3615.9616.5616.7416.77
Persson15.7816.1616.4315.9815.82x
Björnstad15.3616.2616.31
Arnoldssonx15.0516.11
Leindahlx15.2115.47
Olsson15.28xx
Cederström15.10x15.04
Grundström13.57x13.53
Kvinnor
K 60 m     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Irene Ekelund
7.26
Malmö AI
7.26
PB NU20R
  
3 SWE AT, 1 SWE F19 AT
2Khaddi Sagnia
7.40
Ullevi FK
7.40
PB
  
3Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.41
KFUM Örebro
7.41
PB
  
4Karolina Nikamo
7.56
Upsala IF
7.56
PB
  
5Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
7.60
Spårvägens FK
7.60
=PB
  
6Caroline LarssonIK Orient
7.65
  
7Daniella Busk
7.65
Malmö AI
7.65
  
8Sara Söderberg
7.68
GoIF Tjalve
7.68
PB
  
Heat 1
21 feb
21 feb
1Irene Ekelund
7.43
Malmö AI
7.43
  
2Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
7.62
Spårvägens FK
7.62
  
3Karolina Nikamo
7.65
Upsala IF
7.65
  
4Malin Johansson
Malin Johansson 90, Atleticum Växjö
7.89
Atleticum Växjö SK
7.89
  
5Lisa SkagerstenVarbergs GIF
7.92
  
6Julia Seigerroth
Julia Seigerroth 97, IK Hakarpspojkarna
8.01
IK Hakarpspojkarna
8.01
SB
  
Heat 2
21 feb
21 feb
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.47
KFUM Örebro
7.47
  
2Caroline LarssonIK Orient
7.60
  
3Evelina Nilsson
Evelina Nilsson 94, Skellefteå AIK
7.70
Skellefteå AIK
7.70
PB
  
4Claudia Payton
7.82
IF Göta Karlstad
7.82
  
5Maria Svedberg
Maria Svedberg 97, IK Hakarpspojkarna
8.04
IK Hakarpspojkarna
8.04
SB
  
6Caroline AnderssonIF Göta Karlstad
8.17
  
Heat 3
21 feb
21 feb
1Khaddi Sagnia
7.50
Ullevi FK
7.50
  
2Daniella Busk
7.61
Malmö AI
7.61
  
3Sara Söderberg
7.70
GoIF Tjalve
7.70
PB
  
4Caroline SandsjoeMalmö AI
7.84
  
5Yasmin Jelassi
7.90
Hammarby IF
7.90
PB
  
6Rebecca Ilehag
8.00
Huddinge AIS
8.00
  
K 200 m     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Irene Ekelund
23.98
Malmö AI
23.98
  
2Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
24.46
Spårvägens FK
24.46
PB
  
3Pernilla TornemarkMalmö AI
24.84
  
4Lisa Lilja
25.30
Malmö AI
25.30
  
Final B
22 feb
22 feb
1Estelle MontlerUllevi FK
25.18
  
2Malin Johansson
Malin Johansson 90, Atleticum Växjö
25.37
Atleticum Växjö SK
25.37
  
3Isabelle Eriksson
25.84
IFK Lidingö
25.84
  
Pernilla NilssonMalmö AI
DNF
  
Final C
22 feb
22 feb
1Caroline AnderssonIF Göta Karlstad
26.09
  
2Nina Lundin
Nina Lundin 95, Göteborgs KIK
26.37
Göteborgs KIK
26.37
  
Linnéa FrobeTäby IS
DNF
  
Klara Helander
DNS
Upsala IF
DNS
  
Heat 1
21 feb
21 feb
1Irene Ekelund
24.15
Malmö AI
24.15
  
2Isabelle Eriksson
25.53
IFK Lidingö
25.53
SB
  
3Nina Lundin
Nina Lundin 95, Göteborgs KIK
26.16
Göteborgs KIK
26.16
  
Heat 2
21 feb
21 feb
1Lisa Lilja
25.13
Malmö AI
25.13
PB
  
2Linnéa Frobe
25.95
Täby IS
25.95
PB
  
Daniella BuskMalmö AI
DNF
  
Heat 3
21 feb
21 feb
1Pernilla TornemarkMalmö AI
25.00
  
2Saga Berneryd
26.61
Danderyds SK
26.61
SB
  
Sara Söderberg
DNS
GoIF Tjalve
DNS
  
Heat 4
21 feb
21 feb
1Klara Helander
25.80
Upsala IF
25.80
PB
  
2Lisa Skagersten
26.29
Varbergs GIF
26.29
SB
  
Frida Persson
DNS
Hammarby IF
DNS
  
Heat 5
21 feb
21 feb
1Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
24.63
Spårvägens FK
24.63
PB
  
2Estelle MontlerUllevi FK
25.25
  
Heat 6
21 feb
21 feb
1Pernilla NilssonMalmö AI
25.18
  
2Malin Johansson
Malin Johansson 90, Atleticum Växjö
25.49
Atleticum Växjö SK
25.49
  
3Caroline AnderssonIF Göta Karlstad
25.99
SB
  
K 400 m     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
54.38
Hässleholms AIS
54.38
  
2Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
55.25
Spårvägens FK
55.25
SB
  
3Matilda HellqvistUllevi FK
55.60
  
4Jessica Bloodworth
56.21
IFK Växjö
56.21
  
Heat 1
21 feb
21 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
56.30
Spårvägens FK
56.30
SB
  
2Kim McCabe
57.75
IFK Lund
57.75
  
3Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
58.78
  
Heat 2
22 feb
22 feb
1Matilda HellqvistUllevi FK
56.70
  
2Jessica Bloodworth
56.93
IFK Växjö
56.93
  
3Caroline Kihlblom
57.99
Turebergs FK
57.99
SB
  
4Linnea Ivarsson
1:00.05
IK Lerum FI
1:00.05
PB
  
Heat 3
22 feb
22 feb
1Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
57.24
Hässleholms AIS
57.24
  
2Sara Bley
Sara Bley 91, GoIF Tjalve
57.85
GoIF Tjalve
57.85
SB
  
3Sofia Andersson
58.56
IFK Växjö
58.56
  
4Saga Berneryd
1:00.58
Danderyds SK
1:00.58
  
K 800 m     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Anna Silvander
2:03.36
IFK Lidingö
2:03.36
PB
  
2Ida Holm
2:09.71
Täby IS
2:09.71
PB
  
3Lovisa Bivstedt
2:10.61
Hässelby SK
2:10.61
PB
  
4Madeleine Björlin-Delmar
2:13.59
IFK Göteborg
2:13.59
PB
  
5Lovisa Lindh
2:14.44
Ullevi FK
2:14.44
  
6Vilma Jonsson
2:15.36
Danderyds SK
2:15.36
  
Heat 1
21 feb
21 feb
1Anna Silvander
2:12.74
IFK Lidingö
2:12.74
  
2Lovisa Bivstedt
2:13.57
Hässelby SK
2:13.57
PB
  
3Madeleine Björlin-Delmar
2:14.19
IFK Göteborg
2:14.19
PB
  
4Patricia Striner
2:14.29
Malmö AI
2:14.29
PB
  
5Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Glanshammar
2:19.49
Glanshammars IF
2:19.49
PB
  
Heat 2
21 feb
21 feb
1Lovisa Lindh
2:12.62
Ullevi FK
2:12.62
  
2Ida Holm
2:12.95
Täby IS
2:12.95
SB
  
3Vilma Jonsson
2:13.47
Danderyds SK
2:13.47
PB
  
4Jessica Edlund
2:15.86
Umedalens IF
2:15.86
  
5Emma Jansson
2:28.72
Hässelby SK
2:28.72
PB
  
K 1500 m     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Charlotta FougbergUllevi FK
4:22.87
SB
  
2Ronja Fjellner
4:29.22
Örgryte IS
4:29.22
PB
  
3Yolanda Ngarambe
4:29.54
Turebergs FK
4:29.54
PB
  
4Lisa Öhberg
4:34.62
Hälle IF
4:34.62
  
5Isabell Norstedt
4:41.36
IFK Helsingborg
4:41.36
  
Emma Jansson
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Elina Johansson
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
K 3000 m     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Sarah Lahti
Sarah Lahti 95, Hässelby
9:38.43
Hässelby SK
9:38.43
SB
  
2Charlotta FougbergUllevi FK
9:39.82
  
3Tova Eurén Magnusson
9:45.58
Göteborgs KIK
9:45.58
PB
  
4Louise Nilsson
9:47.35
Malmö AI
9:47.35
  
5Lisa Öhberg
10:04.42
Hälle IF
10:04.42
PB
  
6Nora Falaki
10:05.27
Malmö AI
10:05.27
PB
  
7Carolina Johnson
Carolina Johnson 96, Linköpings GIF
10:06.65
Linköpings GIF
10:06.65
PB
  
8Frida KristianssonIK Ymer
10:07.08
PB
  
9Thea Boström
Thea Boström 98, GoIF Tjalve
10:09.84
GoIF Tjalve
10:09.84
  
10Isabell Norstedt
10:16.30
IFK Helsingborg
10:16.30
PB
  
11Dace Landström
10:24.12
Vallentuna FK
10:24.12
PB
  
Ronja Fjellner
DNF
Örgryte IS
DNF
  
K 60 m häck     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Adriana Janic
8.40
Malmö AI
8.40
PB
  
8 SWE F19 AT
2Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
8.57
KFUM Örebro
8.57
  
3Malin Skogström
8.63
Hässelby SK
8.63
PB
  
4Fanny LindströmMalmö AI
8.67
  
5Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
8.67
Lidköpings IS
8.67
  
6Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
8.71
Västerås FK
8.71
=PB
  
7Sofia Linde
8.73
Täby IS
8.73
  
8Amanda ÖbergIK Ymer
8.75
  
Heat 1
22 feb
22 feb
1Adriana Janic
8.42
Malmö AI
8.42
PB
  
2Fanny LindströmMalmö AI
8.61
PB
  
3Malin Skogström
8.68
Hässelby SK
8.68
  
4Amanda ÖbergIK Ymer
8.74
PB
  
5Sofia Linde
8.81
Täby IS
8.81
  
6Andrea Nybäck
8.85
IF Göta Karlstad
8.85
SB
  
7Matilda Nilsson
Matilda Nilsson 93, IK Hakarpspojkarna
9.74
IK Hakarpspojkarna
9.74
SB
  
Heat 2
22 feb
22 feb
1Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
8.62
KFUM Örebro
8.62
  
2Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
8.72
Lidköpings IS
8.72
  
3Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
8.80
Västerås FK
8.80
  
4Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
8.85
IF Göta Karlstad
8.85
  
5Julia Seigerroth
Julia Seigerroth 97, IK Hakarpspojkarna
8.90
IK Hakarpspojkarna
8.90
PB
  
6Ellinor PerssonTäby IS
8.93
  
K Höjd     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Sofie Skoog
1.87
IF Göta Karlstad
1.87
SB
  
2My Nordström
My Nordström 90, GoIF Tjalve
1.85
GoIF Tjalve
1.85
SB
  
3Ellen BjörklundIFK Lund
1.76
  
4Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.76
  
5Louise EkmanGefle IF
1.73
  
6Sofia Linde
1.73
Täby IS
1.73
  
7Matilda Nilsson
Matilda Nilsson 93, IK Hakarpspojkarna
1.73
IK Hakarpspojkarna
1.73
  
8Bianca SalmingTäby IS
1.69
  
9Madeleine SerenhovIFK Lidingö
1.69
SB
  
10Vendela von CorswantÖrgryte IS
1.69
  
10Lovisa ÖstervallIFK Tumba
1.69
  
12Moa Thorstensson
1.65
Spårvägens FK
1.65
=SB
  
1.651.691.731.761.791.811.831.851.871.89
Skoog--ooxooooxoxxx
Nordström--ooxoooxxoxxx
Björklund-xoooxxx
Erlandssonooxxoxoxxx
Ekmanoooxxx
Lindexooxoxxx
Nilssonoxxoxxoxxx
Salmingooxxx
Serenhovxxoxoxxx
von Corswant-xxoxxx
Östervalloxxoxxx
Thorstenssonxxoxxx
K Stav     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Angelica BengtssonHässelby SK
4.60
  
2Michaela Meijer
4.30
Örgryte IS
4.30
  
3Malin DahlströmUllevi FK
4.20
  
4Josefin Herstedt
4.00
Hammarby IF
4.00
  
5Lisa Gunnarsson
4.00
Hässelby SK
4.00
  
6Hanna Jansson
3.92
Ullevi FK
3.92
  
7Amanda GabrielssonWärnamo SK
3.92
  
7Sara Cannmo
Sara Cannmo 96, Hovslätt
3.92
Hovslätts IK
3.92
PB
  
9Fanny Berglund
Fanny Berglund 88, Göteborgs KIK
3.81
Göteborgs KIK
3.81
SB
  
10Sara Eriksson
3.81
Ullevi FK
3.81
SB
  
11Elin Olsson
Elin Olsson 93, Kvarnsveden
3.70
Kvarnsvedens GoIF
3.70
  
12Theresia Wängborg NybergÖrgryte IS
3.70
  
13Emma Kiviniemi AnderssonSpårvägens FK
3.56
PB
  
3.42
4.45
3.45
4.50
3.70
4.60
3.81
4.70
3.92
4.00
4.08
4.14
4.20
4.30
4.40
Bengtsson-
-
-
o
-
xxo
-
xxx
-
-
-
-
-
o
o
Meijer-
xxx
-
-
-
-
-
-
xxo
-
xxo
-
Dahlström-
-
-
-
-
-
o
-
o
-
xxx
Herstedt-
-
o
o
o
xxo
xxx




Gunnarsson-
xxo
xo
xo
o
xxo
xxx




Jansson-
-
xo
o
xo
xxx





Gabrielsson-
-
o
o
xxo
xxx





Cannmo-
-
o
o
xxo
xxx





Berglund-
-
o
xo
xxx






Eriksson-
xo
xxo
xxo
xxx






Olsson-
o
o
xxx







Wängborg Nyberg-
-
xo
xxx







Kiviniemi Anderssonxxo
o
xxx








K Längd     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Erica Jarder
Erica Jarder 86, Spårvägen
6.58
Spårvägens FK
6.58
  
2Malin Marmbrandt
6.26
Västerås FK
6.26
=PB
  
3Malin Olsson
6.26
IFK Lidingö
6.26
  
4Sara Kviberg
6.11
Hässelby SK
6.11
PB
  
5Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
6.11
IF Göta Karlstad
6.11
SB
  
6Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
6.06
Västerås FK
6.06
PB
  
7Johanna DyremarkIFK Tumba
5.99
PB
  
8Linda Bergh
Linda Bergh 89, Hässelby
5.89
Hässelby SK
5.89
SB
  
9Charlotte SkogströmHässelby SK
5.82
PB
  
10Jasmin Sabir
5.77
Hammarby IF
5.77
  
11Thilda SärnevångIF Udd
5.75
SB
  
12Ellinor PerssonTäby IS
5.67
PB
  
13Hanna Hoff
Hanna Hoff 97, IFK Växjö
5.56
IFK Växjö
5.56
SB
  
14Andrea Nybäck
5.51
IF Göta Karlstad
5.51
  
15Elvira Richardsson
5.50
IFK Kristinehamn
5.50
  
16Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
5.28
Spårvägens FK
5.28
  
Mikaela JerresandTäby IS
NM
  
Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, GoIF Tjalve
NM
GoIF Tjalve
NM
  
Jarder6.456.566.46x6.466.58
Marmbrandtx6.196.26xxx
Olssonx6.106.266.106.14x
Kviberg6.096.055.78x5.986.11
Hansen6.115.935.795.90x6.00
Stenlöf5.815.875.815.936.016.06
Dyremark5.595.905.82xx5.99
Bergh4.595.895.84xx5.89
Skogströmx5.82x
Sabir5.775.615.69
Särnevång5.675.755.62
Persson5.675.595.46
Hoff5.56xx
Nybäckxx5.51
Richardsson5.44x5.50
Griksaite5.085.155.28
Jerresand
Ullgrenxx
K Tresteg     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Jasmin Sabir
13.13
Hammarby IF
13.13
PB
  
2Fanny Ernestam
Fanny Ernestam 98, KFUM Örebro
12.87
KFUM Örebro
12.87
PB
  
3Malin Marmbrandt
12.68
Västerås FK
12.68
  
4Angelica Ström
12.56
Spårvägens FK
12.56
SB
  
5Emma Ehrlin
12.44
Ärla IF
12.44
SB
  
6Ewa Marcinkiewicz
12.30
Västerås FK
12.30
SB
  
7Frida Lindström
12.12
Huddinge AIS
12.12
  
8Madeleine NilssonGefle IF
12.08
  
9Hanna Hoff
Hanna Hoff 97, IFK Växjö
12.07
IFK Växjö
12.07
=PB
  
10Elina Rapp
Elina Rapp 93, IFK Växjö
11.99
IFK Växjö
11.99
SB
  
11Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
11.90
Spårvägens FK
11.90
SB
  
12Elvira Richardsson
11.77
IFK Kristinehamn
11.77
  
13Fatima Koné
11.75
Ullevi FK
11.75
  
14Matilde Andersson
11.65
Upsala IF
11.65
PB
  
Sara PernbrinkHammarby IF
NM
  
Hanna Gille
Hanna Gille 96, Sävedalen
NM
Sävedalens AIK
NM
  
Madeleine RossiHammarby IF
NM
  
Sabirx12.5512.7013.1312.8812.89
Ernestamx12.87xx12.87x
Marmbrandt12.3112.2512.40x12.68x
Ström11.4112.4612.5012.56x12.10
Ehrlin12.18xxxx12.44
Marcinkiewicz11.9512.30x12.2212.17x
Lindström12.12xxx12.1111.93
Nilsson12.0412.0811.9211.97xx
Hoffx12.0711.94
Rappx11.99x
Griksaite11.84x11.90
Richardssonxx11.77
Konéxx11.75
Anderssonxx11.65
Pernbrinkxxx
Gillexxx
Rossixxx
K Kula     
Inne 21 feb

Final A

Final
Inne 21 feb
1Fanny Roos
Fanny Roos 95, Atleticum Växjö
16.67
Atleticum Växjö SK
16.67
PB
  
2Agnes Larsson
15.00
IF Göta Karlstad
15.00
  
3Jessica Samuelsson
14.79
Hässelby SK
14.79
SB
  
4Sofia Linde
14.48
Täby IS
14.48
PB
  
5Maria Nilsson
13.75
IK Orient
13.75
PB
  
6Jennie Söderholm
13.31
Västerås FK
13.31
  
7Lisa Carlsson
12.78
Falu IK
12.78
  
8Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
11.82
Västerås FK
11.82
SB
  
Roos16.0116.06x16.6716.0016.46
Larsson15.0014.7413.20x14.9414.07
Samuelsson13.5413.8414.20xx14.79
Linde13.9112.8413.69x14.48x
Nilsson13.0413.1913.4612.9512.7713.75
Söderholm12.72x13.31x13.08x
Carlssonx12.78xx12.3012.13
Stenlöf11.21x11.4711.8211.4511.71
K Vikt     
Inne 22 feb

Final A

Final
Inne 22 feb
1Eleni Larsson
20.62
Huddinge AIS
20.62
  
2Marinda PeterssonMalmö AI
18.13
PB
  
3Alessandra WallUllevi FK
17.94
PB
  
4Amanda Eriksson
17.75
IFK Umeå
17.75
PB
  
5Linnéa Jönsson
17.70
Upsala IF
17.70
PB
  
6Anneli Ståhl
Anneli Ståhl 90, Spårvägen
17.21
Spårvägens FK
17.21
SB
  
7Felicia HastIFK Lund
16.70
PB
  
8Grete Ahlberg
16.53
Hammarby IF
16.53
  
9Linnea Larsson HuuskoTurebergs FK
14.37
  
Emma Thor
Emma Thor 97, Tureberg
NM
Turebergs FK
NM
  
Larsson19.7119.3320.62xxx
Petersson18.13x17.6116.9218.1018.05
Wall13.6216.2017.94x17.5715.57
Erikssonx15.5017.0917.75xx
Jönsson17.7017.1517.16xxx
Ståhl17.21x17.1016.69xx
Hast16.5316.70x15.6316.58x
Ahlberg15.6316.10x16.53x15.32
Larsson Huusko14.37xx
Thorxxx