31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
Arena: Sätrahallen
Tävlande: 75 (43+32)   Starter: 93 (47+46)

Män
M 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nil de Oliveira
6.87
Spårvägens FK
6.87
PB
  
2Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
6.88
Spårvägens FK
6.88
PB
  
3Gustav Kjell
6.92
Turebergs FK
6.92
PB
  
Heat 2
1Nil de Oliveira
6.90
Spårvägens FK
6.90
SB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nil de Oliveira
21.47
Spårvägens FK
21.47
SB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erik MartinssonGefle IF
48.02
PB
  
2Alexander NordkvistHuddinge AIS
48.02
PB
  
3Axel Bergrahm
Axel Bergrahm 92, Spårvägen
48.56
Spårvägens FK
48.56
PB
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Andreas Almgren
1:48.76
Turebergs FK
1:48.76
PB
  
2Kristian Uldbjerg Hansen
Kristian Uldbjerg Hansen 96, DEN
1:51.97
96DEN
1:51.97
PB NU20R DUR-19
  
3Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
1:53.70
Spårvägens FK
1:53.70
SB
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
3:44.34
F Stenungsunds FI
3:44.34
SB
  
2Goran Nava
Goran Nava 81, SRB
3:44.55
81SRB
3:44.55
SB
  
3Staffan Ek
Staffan Ek 91, Björnstorp
3:45.62
Björnstorps IF
3:45.62
PB
  
4Robin Rohlén
3:48.12
IFK Umeå
3:48.12
PB
  
5Tim Sundström
Tim Sundström 89, KFUM Örebro
3:49.13
KFUM Örebro
3:49.13
PB
  
6Andreas Kramer
3:50.96
Sävedalens AIK
3:50.96
PB
  
8 SWE P19 AT
7Johan Walldén
Johan Walldén 87, Spårvägen
3:53.04
Spårvägens FK
3:53.04
SB
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Petter Olson
8.14
Hässelby SK
8.14
SB
  
2Jonathan Holm
8.23
Strands IF
8.23
SB
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Otto Brinkman
Otto Brinkman 97, Spårvägen
2.15
Spårvägens FK
2.15
=PB
  
2Emil Svensson
2.13
Örgryte IS
2.13
  
3Mehdi Katib
2.11
Hammarby IF
2.11
SB
  
4Oskar LundqvistUpsala IF
2.07
PB
  
5Fabian DelrydTäby IS
2.07
  
6Jakob ThorvaldssonIFK Lidingö
2.04
  
7Isak Persson
2.04
Örgryte IS
2.04
SB
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Carl Sténson
5.31
Hellas FK
5.31
PB
  
2Erik Thorstensson
5.21
Spårvägens FK
5.21
=PB
  
3Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
4.96
KFUM Örebro
4.96
SB
  
4David Kappelin
4.86
Örgryte IS
4.86
  
5Filip GyllenstenIF Kville
4.86
SB
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Max AnderssonTierps IF
7.31
PB
  
2Alexander Wittlock
7.06
Spårvägens FK
7.06
SB
  
3Petter Olson
6.95
Hässelby SK
6.95
SB
  
4Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
6.88
Spårvägens FK
6.88
SB
  
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erik Ehrlin
15.76
Hammarby IF
15.76
PB
  
2Mathias Ström
15.49
Örgryte IS
15.49
  
3Isak Persson
15.40
Örgryte IS
15.40
PB
  
4Daniel LennartssonÖrgryte IS
15.25
  
5Simon Karlén
15.10
IF Göta Karlstad
15.10
SB
  
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bob Bertemes
Bob Bertemes 93, LUX
19.70
93LUX
19.70
PB NR
  
2Arttu Kangas
Arttu Kangas 93, FIN
19.35
93FIN
19.35
SB
  
3Mesud Pezer
Mesud Pezer 94, BIH
19.19
94BIH
19.19
PB
  
4Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
18.06
Spårvägens FK
18.06
SB
  
Bertemes
Kangas18.8019.3518.85x19.1618.68
Pezer
Ståhl
M Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hans Eriksson
Hans Eriksson 86, Västerås
19.04
Västerås FK
19.04
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1William FrobeTäby IS
8.29
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Irene Ekelund
7.39
Malmö AI
7.39
=SB
  
2Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
7.60
Spårvägens FK
7.60
PB
  
3Jessica Östlund
7.64
Hässelby SK
7.64
PB
  
4Claudia Payton
7.73
IF Göta Karlstad
7.73
  
7Linn Gustafsson
Linn Gustafsson 97, Mariestads AIF
7.89
Mariestads AIF
7.89
SB
  
Heat 1
1Irene Ekelund
7.39
Malmö AI
7.39
SB
  
2Jessica Östlund
7.66
Hässelby SK
7.66
PB
  
3Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
7.68
Spårvägens FK
7.68
PB
  
Heat 2
1Claudia Payton
7.73
IF Göta Karlstad
7.73
  
4Linn Gustafsson
Linn Gustafsson 97, Mariestads AIF
7.95
Mariestads AIF
7.95
SB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Irene Ekelund
23.45
Malmö AI
23.45
SB
  
2Frida Persson
24.25
Hammarby IF
24.25
=PB
  
3Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
24.37
Spårvägens FK
24.37
  
Final B
1Isabelle Eurenius
24.60
Spårvägens FK
24.60
PB
  
2Jessica Östlund
24.74
Hässelby SK
24.74
PB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anna Silvander
2:04.97
IFK Lidingö
2:04.97
PB
  
K 60 m häck     
Inne
Inne
Final 1
1Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
8.60
KFUM Örebro
8.60
SB
  
2Emma Tuvesson
8.74
Hammarby IF
8.74
SB
  
3Sofia Johnsson
8.78
Hässelby SK
8.78
  
4Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
8.79
IF Göta Karlstad
8.79
SB
  
Final 2
1Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
8.55
KFUM Örebro
8.55
SB
  
2Emma Tuvesson
8.70
Hammarby IF
8.70
SB
  
3Sofia Johnsson
8.73
Hässelby SK
8.73
SB
  
4Jessica SamuelssonHässelby SK
8.80
SB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sofie Skoog
1.86
IF Göta Karlstad
1.86
SB
  
2Vendela von CorswantÖrgryte IS
1.80
  
3My Nordström
My Nordström 90, GoIF Tjalve
1.77
GoIF Tjalve
1.77
SB
  
4Bianca SalmingTäby IS
1.74
PB
  
5Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.74
SB
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Michaela Meijer
4.06
Örgryte IS
4.06
  
2Hanna Jansson
3.96
Ullevi FK
3.96
PB
  
3Amanda GabrielssonWärnamo SK
3.86
  
4Sara Cannmo
Sara Cannmo 96, Hovslätt
3.86
Hovslätts IK
3.86
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malin Olsson
6.18
IFK Lidingö
6.18
  
2Malin Marmbrandt
6.07
Västerås FK
6.07
  
3Sara Kviberg
5.93
Hässelby SK
5.93
PB
  
4Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
5.92
IF Göta Karlstad
5.92
  
5Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
5.89
Västerås FK
5.89
PB
  
6Malin Skogström
5.88
Hässelby SK
5.88
PB
  
7Jasmin Sabir
5.87
Hammarby IF
5.87
PB
  
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jasmin Sabir
12.40
Hammarby IF
12.40
SB
  
2Frida Lindström
12.17
Huddinge AIS
12.17
SB
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jennie Söderholm
13.51
Västerås FK
13.51
SB
  
F19 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
8.79
Västerås FK
8.79
SB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Victoria Almerén HanssonRåby-Rekarne FIF
8.62
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Bianca SalmingTäby IS
14.46
PB