9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10

Män
M km terräng     
18 okt

Final A

Final
18 okt
1Adhanom Abraha
11:36
Eskilstuna FI
11:36
  
1Adhanom Abraha
37:52
Eskilstuna FI
37:52
  
2Jonas LeandersonMalmö AI
11:43
  
2Mikael Ekvall
Mikael Ekvall 89, Strömstad LK
38:13
Strömstad LK
38:13
  
3Andreas Åhwall
11:48
Hässelby SK
11:48
  
3Haben Idris
Haben Idris 87, Hässelby
38:17
Hässelby SK
38:17
  
4Napoleon Solomon
11:50
Fredrikshofs FIF
11:50
  
4Johan Larsson
Johan Larsson 83, Strömstad LK
38:19
Strömstad LK
38:19
  
5Alexander Palm
Alexander Palm 93, Spårvägen
11:55
Spårvägens FK
11:55
  
5Andreas Åhwall
38:48
Hässelby SK
38:48
  
6Daniel Lundgren
12:01
Turebergs FK
12:01
  
6Alexander Palm
Alexander Palm 93, Spårvägen
39:01
Spårvägens FK
39:01
  
7Jonas Leandersson
12:07
Enhörna IF
12:07
  
7Daniel Lundgren
39:11
Turebergs FK
39:11
  
8Haben Idris
Haben Idris 87, Hässelby
12:10
Hässelby SK
12:10
  
8Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
39:21
Spårvägens FK
39:21
  
9John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
12:12
Spårvägens FK
12:12
  
9John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
39:30
Spårvägens FK
39:30
  
10Karim Mohammadi
12:15
Spårvägens FK
12:15
  
10Alexander Söderberg
39:53
Spårvägens FK
39:53
  
11Lars Södergård
12:15
Vallentuna FK
12:15
  
11Oscar Carlsson
40:14
Apladalens LK
40:14
  
12Anders Grahl
12:22
Enhörna IF
12:22
  
12Andreas McConville
41:00
FK Studenterna
41:00
  
13Anton Danielson
12:24
GoIF Tjalve
12:24
  
13Tim Sundström
Tim Sundström 89, KFUM Örebro
12:24
KFUM Örebro
12:24
  
13Martin Stjernlöf
41:10
Eskilstuna FI
41:10
  
14Martin Öhman
41:23
Hässelby SK
41:23
  
15Staffan Ek
Staffan Ek 91, Björnstorp
12:24
Björnstorps IF
12:24
  
15Lars Södergård
41:32
Vallentuna FK
41:32
  
16Johan Hydén
12:26
Hammarby IF
12:26
  
16Johan Hydén
41:43
Hammarby IF
41:43
  
17Joel Durén
Joel Durén 94, Hässelby
12:26
Hässelby SK
12:26
  
17Ola Nyberg
41:43
KA 2 IF
41:43
  
18Henrik Löfås
12:28
Upsala IF
12:28
  
18André Rangelind
41:44
IF Göta Karlstad
41:44
  
19Alexander Söderberg
12:29
Spårvägens FK
12:29
  
19Andreas Åkesson
41:52
Örgryte IS
41:52
  
20Martin Öhman
12:36
Hässelby SK
12:36
  
20Daniel Berggren
Daniel Berggren 87, Trollhättans IF
41:55
Trollhättans IF
41:55
  
21Jonathan Cleghorn
12:38
Spårvägens FK
12:38
  
21Linus Hultegård
42:03
Sävedalens AIK
42:03
  
22Jonatan Fridolfsson
12:40
Sävedalens AIK
12:40
  
22Jonas Linderholm ArnklintHuddinge AIS
42:15
  
23Patrik Sällstedt
12:41
Enhörna IF
12:41
  
23Thomas Stevens
42:21
Uppsala LK
42:21
  
24Nacerddine Hallil
12:43
Hässelby SK
12:43
  
24Filip Segerberg
42:27
Hammarby IF
42:27
  
25Erik Folkesson BlomIFK Mora
12:44
  
25Jens Munk Nielsen
42:33
Spårvägens FK
42:33
  
26André Rangelind
12:44
IF Göta Karlstad
12:44
  
26Niklas Sydow
Niklas Sydow 80, Fredrikshof
42:38
Fredrikshofs FIF
42:38
  
27Anton Wåhlin
12:45
Malmö AI
12:45
  
27Nils Spetz
Nils Spetz 91, Hammarby
42:42
Hammarby IF
42:42
  
28Albert Mollén
12:46
Sävedalens AIK
12:46
  
28Johannes Fahlström
43:30
FK Studenterna
43:30
  
29Andreas Åkesson
12:46
Örgryte IS
12:46
  
29Martin Ronnerstedt
43:32
FK Studenterna
43:32
  
30Augustin NinganzaFalu IK
12:48
  
30Joel Vikner
Joel Vikner 91, Västerås
43:33
Västerås FK
43:33
  
31Niklas Jonsson
12:49
Hammarby IF
12:49
  
31Carl Wistedt
43:52
Huddinge AIS
43:52
  
32Daniel Berggren
Daniel Berggren 87, Trollhättans IF
12:50
Trollhättans IF
12:50
  
32Robbin Kantarp
44:13
Finspångs AIK
44:13
  
33Jonatan Alvaeus
12:51
Upsala IF
12:51
  
33Johannes Tegner
44:14
Fredrikshofs FIF
44:14
  
34Henrik PeterssonMalmö AI
12:52
  
34Martin Florin
44:29
Huddinge AIS
44:29
  
35Jonatan Björnberg
12:54
Team Blekinge LF
12:54
  
35Pontus Karlström
44:46
Hässelby SK
44:46
  
36Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
12:54
Spårvägens FK
12:54
  
36Isak Lidström
Isak Lidström 88, Studenterna
44:52
FK Studenterna
44:52
  
37Oskar Danielsson
12:57
GoIF Tjalve
12:57
  
37Anders Söderlund
44:56
FK Studenterna
44:56
  
38Hampus BörjessonUllevi FK
13:02
  
38Jakob Wernqvist
44:58
FK Studenterna
44:58
  
39Filip Segerberg
13:04
Hammarby IF
13:04
  
39Patrik Lind
45:09
Ärla IF
45:09
  
40Rickard Gunnarsson
13:06
Hässelby SK
13:06
  
40Martin Holm
Martin Holm 84, Studenterna
45:52
FK Studenterna
45:52
  
41Johan Lindberg
13:09
Upsala IF
13:09
  
42Hugo Hultqvist
13:14
Upsala IF
13:14
  
43Adam Lindström
13:16
Hässelby SK
13:16
  
44Niklas Berglund
13:17
IFK Umeå
13:17
  
45Aleksej PirgholizadehÄrla IF
13:19
  
46Oskar Kanmert-GustafssonHammarby IF
13:21
  
47Alexander Persson
13:21
Hammarby IF
13:21
  
48Alexander Holmblad
13:22
Spårvägens FK
13:22
  
49Pontus Petersson
Pontus Petersson 92, Skillingaryds FK
13:24
Skillingaryds FK
13:24
  
50Alexander Holm
Alexander Holm 92, GoIF Tjalve
13:26
GoIF Tjalve
13:26
  
51Marcus Waerme
13:30
Ullevi FK
13:30
  
52Gustav Berlin
13:35
IK Akele
13:35
  
53Bienvenue Musore
13:36
Tyresö FK
13:36
  
54Pontus Karlström
13:37
Hässelby SK
13:37
  
55Emil AnderssonÄrla IF
13:38
  
56Rikhard HänninenÄrla IF
13:40
  
57Perseus Karlström
13:42
Eskilstuna FI
13:42
  
58Christopher NilssonUllevi FK
13:43
  
59Robbin Kantarp
13:45
Finspångs AIK
13:45
  
60Patrik Lind
13:46
Ärla IF
13:46
  
61Erik ThorstenssonÄrla IF
13:51
  
62David KarlssonIK Akele
14:07
  
63Anatole Ibanez
Anatole Ibanez 85, Råby-Rekarne
14:20
Råby-Rekarne FIF
14:20
  
64Jaouad Khamlichi
14:48
Tyresö FK
14:48
  
65Robin Johansson
15:00
Turebergs FK
15:00
  
66Sofian Haji
Sofian Haji 96, Eskilstuna
15:08
Eskilstuna FI
15:08
  
67Gulled Mohamed Ali
15:42
Katrineholms SK
15:42
  
M22 km terräng     
19 okt

Final A

Final
19 okt
1Napoleon Solomon
25:43
Fredrikshofs FIF
25:43
  
2Linus Rosdal
Linus Rosdal 92, KFUM Örebro
26:30
KFUM Örebro
26:30
  
3John Kingstedt
26:39
Huddinge AIS
26:39
  
4Albin Olausson
Albin Olausson 92, KFUM Örebro
26:43
KFUM Örebro
26:43
  
5Joel Durén
Joel Durén 94, Hässelby
26:49
Hässelby SK
26:49
  
6Martin Regborn
Martin Regborn 92, KFUM Örebro
26:52
KFUM Örebro
26:52
  
7Emil Svensk
Emil Svensk 93, GoIF Tjalve
26:56
GoIF Tjalve
26:56
  
8Jonatan Fridolfsson
27:07
Sävedalens AIK
27:07
  
9Gustav MilessonHögby IF
27:08
  
10Jonathan WeichbrodtMölndals AIK
27:19
  
11Hampus BörjessonUllevi FK
27:23
  
12Anton Rehn
27:30
Högby IF
27:30
  
13Björn Hammar
Björn Hammar 92, Sävedalen
27:45
Sävedalens AIK
27:45
  
14Niklas Jonsson
27:55
Hammarby IF
27:55
  
15Alexander Holm
Alexander Holm 92, GoIF Tjalve
27:55
GoIF Tjalve
27:55
  
16Adam Lindström
28:08
Hässelby SK
28:08
  
17Johan Fagerberg
28:08
Finspångs AIK
28:08
  
18Linus WirénIK Ymer
28:28
  
19Anton Nilsson
29:01
IF Göta Karlstad
29:01
  
20Michele Alemayoh
29:16
Hammarby IF
29:16
  
21Elias Johansson
29:19
Sävedalens AIK
29:19
  
22Alexander Holmblad
29:45
Spårvägens FK
29:45
  
23Linus Gustafsson
30:03
Spårvägens FK
30:03
  
24Emil Mårtensson
30:10
Hässelby SK
30:10
  
25David KarlssonIK Akele
30:16
  
26Oliver Wykman
30:46
Högby IF
30:46
  
P19 km terräng     
19 okt

Final A

Final
19 okt
1Kalle Berglund
Kalle Berglund 96, Spårvägen
19:20
Spårvägens FK
19:20
  
2Andreas Jansson
19:21
Hässelby SK
19:21
  
3Gabriel Steffensen
19:24
Sävedalens AIK
19:24
  
4Vidar Johansson
19:28
Sävedalens AIK
19:28
  
5William Levay
William Levay 96, Spårvägen
19:43
Spårvägens FK
19:43
  
6Anders Fox
Anders Fox 95, Spårvägen
19:49
Spårvägens FK
19:49
  
7Oscar Claesson
19:51
IF Hallby
19:51
  
8Daniel StrandbergMalmö AI
20:05
  
9Alexander Nilsson
20:18
Mölndals AIK
20:18
  
10Christopher KoosMalmö AI
20:22
  
11Weldemariam HaileLudvika FFI
20:26
  
12Daniel Bucht
Daniel Bucht 96, Sävedalen
20:36
Sävedalens AIK
20:36
  
13William Fransson
William Fransson 96, KFUM Örebro
20:38
KFUM Örebro
20:38
  
14Erik Berzell
20:46
Järla IF
20:46
  
15Abdi Yusuf
Abdi Yusuf 96, Hammarby
20:51
Hammarby IF
20:51
  
16Hugo Lindell
20:56
Rånäs 4H
20:56
  
17Adam Abdirezak
21:02
Malmö AI
21:02
  
18Björn Cederberg
21:04
Vänersborgs SK
21:04
  
19Samuel Lundell VakkuriHammarby IF
21:15
  
20Filip Artursson
21:16
Hässelby SK
21:16
  
21Ludvig Danielson
21:18
GoIF Tjalve
21:18
  
22Tobias AndervangIK Ymer
21:28
  
23Anton Nilsson
Anton Nilsson 95, GoIF Tjalve
21:35
GoIF Tjalve
21:35
  
24Martin Hammar
21:43
Rånäs 4H
21:43
  
25Joar Edlund
22:28
Väsby IK
22:28
  
26Hannes OttossonIK Sisu
22:47
  
27Anton Persson
23:04
Hässelby SK
23:04
  
28Anton Wijk
Anton Wijk 96, Upsala IF
24:29
Upsala IF
24:29
  
P17 km terräng     
18 okt

Final A

Final
18 okt
1Emil Danielsson
12:21
Dala-Järna IK
12:21
  
2Suldan Hassan
12:23
Ullevi FK
12:23
  
3Warsame Doley
12:25
Malmö AI
12:25
  
4Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
12:35
Sävedalens AIK
12:35
  
5Andreas Kramer
12:42
Sävedalens AIK
12:42
  
6Adelegn Zewdu
12:56
Keep Up RC
12:56
  
7Simon Sundström
13:02
IFK Lidingö
13:02
  
8Mohammed MohamoudUllevi FK
13:09
  
9Jacob Nystedt
13:12
Hässelby SK
13:12
  
10Martin Wuopio
13:14
IK Akele
13:14
  
11Simon Wallenlind
13:23
Mölndals AIK
13:23
  
12Simon Hector
13:28
Huddinge AIS
13:28
  
13Johan Lamm
Johan Lamm 98, Mölndal
13:30
Mölndals AIK
13:30
  
14Erik Djurberg
13:30
Upsala IF
13:30
  
15Christoffer Ahl
13:33
Hammarby IF
13:33
  
16Stefan Stojanovic
13:36
Huddinge AIS
13:36
  
17Tim Yngesjö
13:38
Nyköpings BIS
13:38
  
18Ville Johansson
13:39
OK Kolmården
13:39
  
19Christoffer Hagman
13:40
Västerås FK
13:40
  
20Gustav Nordling
13:41
Spårvägens FK
13:41
  
21Lukas Högfeldt
13:45
Borås SK
13:45
  
22Sebastian Nilsson
13:49
Mölndals AIK
13:49
  
23Erik Karlsson
13:51
Högby IF
13:51
  
24Olle Meijer
Olle Meijer 98, T Blekinge
13:54
Team Blekinge LF
13:54
  
25Daniel Eriksson
13:57
Mölndals AIK
13:57
  
26Khalid Nooh
13:58
Ullevi FK
13:58
  
27Lukas MårtenssonIF Udd
13:59
  
28Edwin Andersson
14:02
Hässelby SK
14:02
  
29Alexander ÅkessonMalmö AI
14:03
  
30Abdullahi Adan
14:04
Hammarby IF
14:04
  
31Fabian Olsson
14:07
Hässelby SK
14:07
  
32Hampus Eriksson
14:07
Sävedalens AIK
14:07
  
33Axel Alness-Borg
14:08
IFK Lidingö
14:08
  
34Olof Nordling
Olof Nordling 97, Spårvägen
14:08
Spårvägens FK
14:08
  
35Rikard Karlsson
14:14
Hässelby SK
14:14
  
36Valdemar Crispin QuinonezSpårvägens FK
14:17
  
37Mikael Landels Barnes
14:19
Spårvägens FK
14:19
  
38Miguel Palm
Miguel Palm 98, Lidköpings IS
14:20
Lidköpings IS
14:20
  
39Lucas Brandt
14:22
IS Göta
14:22
  
40Alexander WaermeUllevi FK
14:35
  
41Albin CarlssonIK Akele
14:41
  
42Erik Brax ElvmarkerIstrums SK
14:45
  
43Samuel Nilsson HaglandHuddinge AIS
14:49
  
44Jacob ÅkerstenTäby IS
15:04
  
45Abdi Shureh Ahmed
15:08
Hammarby IF
15:08
  
46Jesper LindströmIF Hagen
15:09
  
47Oskar Bäckström
15:24
IFK Umeå
15:24
  
48Marcus Bredberg
15:37
Mölndals AIK
15:37
  
49Marcus Arvidsson
15:51
IFK Umeå
15:51
  
50Ludvig Johansson
15:54
IFK Lidingö
15:54
  
51Jakob Maandi
Jakob Maandi 98, Åkersberga
16:10
Åkersberga SK
16:10
  
52Axel Westholm
Axel Westholm 98, Åkersberga
16:11
Åkersberga SK
16:11
  
53William Fagrell
17:28
Åkersberga SK
17:28
  
54Elias Egelrud
Elias Egelrud 98, Åkersberga
19:41
Åkersberga SK
19:41
  
P15 km terräng     
18 okt

Final A

Final
18 okt
1Vasco Vilaça
Vasco Vilaça 99, Västerås
13:15
Västerås FK
13:15
  
2Omar Abdullahi
13:27
Sävedalens AIK
13:27
  
3August Mollén
August Mollén 99, IK Norrköping FI
13:39
IK Norrköping FI
13:39
  
4Linus Nygren
Linus Nygren 99, Ulricehamn
13:50
Ulricehamns FK
13:50
  
5Axel Djurberg
13:54
Upsala IF
13:54
  
6Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
14:02
KFUM Örebro
14:02
  
7Rasmus Ahlgren
Rasmus Ahlgren 99, Spårvägen
14:11
Spårvägens FK
14:11
  
8Niclas Wallin
14:12
Huddinge AIS
14:12
  
9Jonatan Gustafsson
14:18
KFUM Örebro
14:18
  
10Jonathan Edemalm
14:20
Sköldinge IF
14:20
  
11Markus Hjält
14:22
Mölndals AIK
14:22
  
12Samuel Eriksson LidbrinkSpårvägens FK
14:29
  
13Olof Silvander
14:33
Danderyds SK
14:33
  
14Nils Öberg
14:36
IFK Lidingö
14:36
  
15Anton Ledell
14:38
Huddinge AIS
14:38
  
16Simon Wiklund
14:46
IK Wilske
14:46
  
17Tobias Tranderyd
Tobias Tranderyd 99, KFUM Örebro
14:47
KFUM Örebro
14:47
  
18Gustav NorlanderÄrla IF
14:57
  
19Eliott Glans
15:06
F Bålsta IK
15:06
  
20Fredrik Stenbeck
15:09
Åkersberga SK
15:09
  
21Jonathan Bergdahl
15:12
Huddinge AIS
15:12
  
22Erik Herne
15:18
OK Ravinen
15:18
  
23William Måhl
William Måhl 99, Vallentuna
15:20
Vallentuna FK
15:20
  
24Noa Fridell
Noa Fridell 99, Eskilstuna
15:26
Eskilstuna FI
15:26
  
25Philip Sjöberg
15:32
Gottsunda IF
15:32
  
26Oskar Persson
Oskar Persson 99, Åkersberga
15:33
Åkersberga SK
15:33
  
27Arvid Friberg
15:40
Danderyds SK
15:40
  
28Assar Markström
15:50
Åkersberga SK
15:50
  
29Vilgot Ljunggren
15:52
Spårvägens FK
15:52
  
30Björn Ternström
16:18
Gottsunda IF
16:18
  
31Oscar Stenberg
16:25
IFK Lidingö
16:25
  
32Rasmus Ternström
16:48
Gottsunda IF
16:48
  
33Ludwig Branth
18:42
Gottsunda IF
18:42
  
Kvinnor
K km terräng     
18 okt

Final A

Final
18 okt
1Meraf Bahta
13:35
Hälle IF
13:35
  
1Meraf Bahta
28:27
Hälle IF
28:27
  
2Charlotta FougbergUllevi FK
13:50
  
2Louise Nilsson
29:33
Malmö AI
29:33
  
3Maria Larsson
13:57
Örgryte IS
13:57
  
3Sanna Mustonen
29:34
Hässelby SK
29:34
  
4Madeleine Larsson
14:05
Hässelby SK
14:05
  
4Hanna Lindholm
29:47
Hammarby IF
29:47
  
5Linn Nilsson
14:06
Hälle IF
14:06
  
5Lisa Öhberg
29:59
Hälle IF
29:59
  
6Hanna Lindholm
14:07
Hammarby IF
14:07
  
6Frida Lundén
Frida Lundén 84, Studenterna
30:01
FK Studenterna
30:01
  
7Tova Eurén Magnusson
14:08
Göteborgs KIK
14:08
  
7Cecilia KleistIK Akele
30:04
  
8Lisa Öhberg
14:18
Hälle IF
14:18
  
8Linn Nilsson
30:08
Hälle IF
30:08
  
9Cecilia KleistIK Akele
14:24
  
9Frida Aspnäs
Frida Aspnäs 87, Spårvägen
30:16
Spårvägens FK
30:16
  
10Sarah Lahti
Sarah Lahti 95, Hässelby
14:32
Hässelby SK
14:32
  
10Lena Eliasson-LööfHässelby SK
30:19
  
11Louise Wiker
14:38
Hässelby SK
14:38
  
11Madeleine Larsson
30:28
Hässelby SK
30:28
  
12Sofia Öberg
14:41
IFK Lidingö
14:41
  
12Louise Wiker
30:34
Hässelby SK
30:34
  
13Anna Silvander
14:49
IFK Lidingö
14:49
  
13Cecilia Norrbom
31:01
Spårvägens FK
31:01
  
14Frida Aspnäs
Frida Aspnäs 87, Spårvägen
14:51
Spårvägens FK
14:51
  
14Johanna BäcklundRånäs 4H
31:18
  
15Dace Landström
14:55
Vallentuna FK
14:55
  
15Sara Holmgren
Sara Holmgren 90, Sävedalen
31:27
Sävedalens AIK
31:27
  
16Maria SandströmMalmö AI
15:01
  
16Dace Landström
31:30
Vallentuna FK
31:30
  
17Elina Johansson
15:07
Spårvägens FK
15:07
  
17Josephine AmbjörnssonHässelby SK
31:38
  
18Caroline ErlingsonMalmö AI
15:19
  
18Charlotte Karlsson
31:47
Hässelby SK
31:47
  
19Jennifer Asp
Jennifer Asp 92, Spårvägen
15:22
Spårvägens FK
15:22
  
19Karin Spjuth
Karin Spjuth 72, IK Hakarpspojkarna
32:04
IK Hakarpspojkarna
32:04
  
20Erika Svanborg
15:32
Sävedalens AIK
15:32
  
20Sandra SödergrenFIF Gnistan
32:41
  
21Anna Lindh
15:38
Rånäs 4H
15:38
  
21Ida Gudmundson
Ida Gudmundson 82, Studenterna
32:44
FK Studenterna
32:44
  
22Emma Jansson
15:46
Hässelby SK
15:46
  
22Jenny Nilsson
33:52
Hässelby SK
33:52
  
23Jenny Nilsson
15:52
Hässelby SK
15:52
  
23Ulrika Orrhult
Ulrika Orrhult 72, Studenterna
34:15
FK Studenterna
34:15
  
24Jennie Hurkmans
15:59
Turebergs FK
15:59
  
24Stina Petersson
Stina Petersson 86, IK Hakarpspojkarna
34:16
IK Hakarpspojkarna
34:16
  
25Guénaëlle Piou
16:04
Enhörna IF
16:04
  
25Helena Edling
Helena Edling 74, Studenterna
34:37
FK Studenterna
34:37
  
26Zara Lundgren
Zara Lundgren 87, Nordanstig
16:28
Nordanstigs FK
16:28
  
26Zara Lundgren
Zara Lundgren 87, Nordanstig
35:06
Nordanstigs FK
35:06
  
27Emma Svensson
16:52
Upsala IF
16:52
  
28Anna-Karin Sörling
18:00
Eskilstuna FI
18:00
  
K22 km terräng     
19 okt

Final A

Final
19 okt
1Maria Larsson
21:48
Örgryte IS
21:48
  
2Tova Eurén Magnusson
22:22
Göteborgs KIK
22:22
  
3Frida KristianssonIK Ymer
22:52
  
4Moa Enmark
23:50
Gefle IF
23:50
  
5Emilia Ohlin
Emilia Ohlin 93, Trollhättans IF
23:56
Trollhättans IF
23:56
  
6Jennifer Asp
Jennifer Asp 92, Spårvägen
24:14
Spårvägens FK
24:14
  
7Malin Strand
Malin Strand 93, Sävedalen
24:20
Sävedalens AIK
24:20
  
8Sophia Geirup
25:04
Ullevi FK
25:04
  
9Julia Wangenheim
25:23
Hammarby IF
25:23
  
10Rebecka Andersson
Rebecka Andersson 93, Strömstad LK
26:12
Strömstad LK
26:12
  
11Rebecca Arnesson
26:30
IFK Växjö
26:30
  
12Emma Forss
Emma Forss 94, Hammarby
28:10
Hammarby IF
28:10
  
F19 km terräng     
19 okt

Final A

Final
19 okt
1Hedda Bångman
Hedda Bångman 95, Trångsviken
14:31
Trångsvikens IF
14:31
  
2Carolina Johnson
Carolina Johnson 96, Linköpings GIF
14:40
Linköpings GIF
14:40
  
3Moa Rothman
Moa Rothman 96, Västerås
15:13
Västerås FK
15:13
  
4Malin Jonsson
Malin Jonsson 96, Sävedalen
15:21
Sävedalens AIK
15:21
  
5Amanda Trense
15:31
Täby IS
15:31
  
6Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Glanshammar
15:41
Glanshammars IF
15:41
  
7Kristina Häggström WeddingMotala AIF
15:44
  
8Maja Hultin
16:00
IK Orient
16:00
  
9Johanna Andersson
16:07
Mölndals AIK
16:07
  
10Isabell Norstedt
16:07
IFK Helsingborg
16:07
  
11Malin Nyström
16:15
IFK Mora
16:15
  
12Madeleine Björlin-Delmar
16:26
IFK Göteborg
16:26
  
13Linnea Kjellström
17:02
Hovslätts IK
17:02
  
14Malin Börjesjö
17:05
Sundbybergs IK
17:05
  
15Kristina Sundström
17:07
Sävedalens AIK
17:07
  
16Nicole SörensenFalu IK
17:14
  
F17 km terräng     
18 okt

Final A

Final
18 okt
1Astrid Rosvall
14:56
Hässelby SK
14:56
  
2Patricia StrinerMalmö AI
15:02
  
3Cornelia Karlsson
15:03
Sävedalens AIK
15:03
  
4Klara Henriksson
15:05
Hässelby SK
15:05
  
5Isabella AnderssonTurebergs FK
15:20
  
6Sara Christiansson
Sara Christiansson 97, Trollhättan FIK
15:32
Trollhättan FIK
15:32
  
7Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
15:35
Mölndals AIK
15:35
  
8Emma Larsson
Emma Larsson 98, Kvarnsveden
15:38
Kvarnsvedens GoIF
15:38
  
9Emma Gustafsson
15:47
Hässelby SK
15:47
  
10Ida Tryggveson
15:58
F Bålsta IK
15:58
  
11Clara Brogren
Clara Brogren 97, IFK Växjö
16:12
IFK Växjö
16:12
  
12Sabina Forsberg
16:17
Glanshammars IF
16:17
  
13Maja Sjöblom
16:18
Hässelby SK
16:18
  
14Ida KellströmRoma IF
16:22
  
15Ebba Simensen
Ebba Simensen 97, Brännans FF
16:25
Brännans FF
16:25
  
16Hanna Södergren
16:25
FIF Gnistan
16:25
  
17Alexandra SimonsenMölndals AIK
16:26
  
18Julia Arvidsson
16:33
IFK Växjö
16:33
  
19Sofi Virk Reimers
16:34
Hässelby SK
16:34
  
20Ebba Björkqvist
16:38
Sävedalens AIK
16:38
  
21Beatrice Svensson
Beatrice Svensson 98, Linköpings GIF
16:41
Linköpings GIF
16:41
  
22Louise Gårdmark
16:42
IFK Lidingö
16:42
  
23Anna Dahlgren Rosén
16:48
Högbo GIF
16:48
  
24Moa Carlsson
Moa Carlsson 98, Sävedalen
17:00
Sävedalens AIK
17:00
  
25Nelly Höglund
Nelly Höglund 98, Kvarnsveden
17:11
Kvarnsvedens GoIF
17:11
  
26Elsa Olsson
17:16
Umedalens IF
17:16
  
27Anna Bengtsson
17:28
Sävedalens AIK
17:28
  
28Salina Kifleyesus
17:33
Hässelby SK
17:33
  
29Helena Thim
Helena Thim 98, Upsala IF
17:43
Upsala IF
17:43
  
30Caroline Bark
17:43
IK Akele
17:43
  
31Ebba Edqvist
Ebba Edqvist 98, Vallentuna
17:44
Vallentuna FK
17:44
  
32Alice Östvik
Alice Östvik 98, Eskilstuna
17:49
Eskilstuna FI
17:49
  
33Ylva Nilsson
Ylva Nilsson 97, Åkersberga
18:36
Åkersberga SK
18:36
  
34Emma Jansson
Emma Jansson 98, Westmannia
18:40
IK Westmannia
18:40
  
35Moa Gålnander
18:48
Upsala IF
18:48
  
36Ida Hamrin
Ida Hamrin 98, Åkersberga
21:12
Åkersberga SK
21:12
  
37Sofia Håkansson
22:14
Åkersberga SK
22:14
  
F15 km terräng     
18 okt

Final A

Final
18 okt
1Mika Söderström
14:57
Vallentuna FK
14:57
  
2Emma Magnusson
15:07
Mölndals AIK
15:07
  
3Vilma Jonsson
15:51
Danderyds SK
15:51
  
4Lovisa Henning
15:57
Öbacka LK
15:57
  
5Malin Dahlbäck
16:07
Åkersberga SK
16:07
  
6Sara Gunnarsson
16:34
Mölndals AIK
16:34
  
7Linnea Smalström
16:39
Sävedalens AIK
16:39
  
8Clara Havinder
Clara Havinder 99, Björnstorp
16:43
Björnstorps IF
16:43
  
9Frida Ahlund
16:51
Upsala IF
16:51
  
10Julia SamuelssonHögby IF
17:26
  
11Isa Ek
Isa Ek 99, Björnstorp
17:35
Björnstorps IF
17:35
  
12Maja Nilsson
Maja Nilsson 99, Lidköpings IS
17:39
Lidköpings IS
17:39
  
13Tilda Lundström
17:58
Eskilstuna FI
17:58
  
14Ebba Olsson
18:23
Umedalens IF
18:23
  
15Ida Sandör
19:22
IK Akele
19:22