29.7
3.8
26.7
31.7‐1.8
31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
Tävlande: 48 (27+21)   Starter: 50 (29+21)

Män
M 100 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Daniel Rosberg
11.14
Hammarby IF
11.14
PB
  
3Erik Hermelin
11.25
IFK Lidingö
11.25
PB
  
5Kenan Erdogan
Kenan Erdogan 96, Mälarhöjden
11.34
Mälarhöjdens IK
11.34
PB
  
7Petter Berner-WikUpsala IF
11.48
PB
  
Heat 1
Vind: +0.6
Vind: +0.6
2Sebastian LandströmIFK Lidingö
11.41
PB
  
4Oscar Jacobsson
11.50
Västerås FK
11.50
=PB
  
Heat 2
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Braulio RibeiroIFK Nora
11.11
PB
  
3Rikard HällbergUpsala IF
11.57
PB
  
5Lasse Ohtamaa
11.64
Väsby IK
11.64
SB
  
Heat 3
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Max Andersson
11.27
Tierps IF
11.27
PB
  
4Jonas Asplund
11.93
IFK Märsta
11.93
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

3Martin Hammar
51.14
Rånäs 4H
51.14
PB
  
Final B
1Björn Seifert
52.38
Upsala IF
52.38
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Joel Norling
4:29.88
Tierps IF
4:29.88
SB
  
4Bienvenue Musore
4:03.12
Tyresö FK
4:03.12
SB
  
7Johan Lindberg
4:13.59
Upsala IF
4:13.59
SB
  
8Jonatan Alvaeus
4:14.51
Upsala IF
4:14.51
SB
  
Final B
1Magnus Wallenius
4:19.68
Västerås FK
4:19.68
PB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Niclas Wallin
10:33.35
Huddinge AIS
10:33.35
PB
  
M Stav     


Final A

Final

5Sergej Nikolajev
3.83
Hässelby SK
3.83
SB
  
M Längd     


Final A

Final

1Adam StålbergUpsala IF
7.18
+1.6 SB
  
5Niklas Alsing
Niklas Alsing 95, Östersunds GIF
6.50w
Östersunds GIF
6.50w
+2.2
  
6Lasse Ohtamaa
6.46
Väsby IK
6.46
+1.8 SB
  
P19 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

1Anton Johansson
Anton Johansson 96, KFUM Örebro
39.88
KFUM Örebro
39.88
PB
  
2Erik Hermelin
31.86
IFK Lidingö
31.86
PB
  
P17 100 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Johannes Turesson
11.54
Högbo GIF
11.54
PB
  
Heat 1
Vind: +1.2
Vind: +1.2
2Jakob Samuelsson
11.85
Hässelby SK
11.85
PB
  
4Gabriel Rosshagen
11.98
Hässelby SK
11.98
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

4Christopher HansenUpsala IF
1.60
PB
  
Kvinnor
K 100 m     
Heat 2
Vind: +0.4
Vind: +0.4
2Hanna Axelsson
12.33
Upsala IF
12.33
PB
  
4Helene BourdinTäby IS
12.55
SB
  
5Therese Aspsäter
12.87
FK Studenterna
12.87
PB
  
K 300 m     


Final A

Final

1Moa Seger
Moa Seger 99, Glanshammar
41.25
Glanshammars IF
41.25
PB
  
2Vilma Jonsson
42.21
Danderyds SK
42.21
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

4Åsa Söderlund
1:02.46
Västerås FK
1:02.46
SB
  
5Emelie Svensson
1:03.96
IFK Mora
1:03.96
SB
  
K 600 m     


Final A

Final

Lilly Wizén
Lilly Wizén 55, Gotländsk FI
1:56.00
F Gotländsk FI
1:56.00
SB NR55
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

3Hanna Bergström
13:07.30
Huddinge AIS
13:07.30
PB
  
K Längd     


Final A

Final

3Sofia Jäger StenbergSundbybergs IK
5.41w
+2.8
  
4Ida Thunberg
5.37w
IK Stål
5.37w
+3.0
  
5Paulina ToresäterUpsala IF
5.13
+0.1 SB
  
K Diskus     


Final A

Final

4Nina Björkman
31.21
Västerås FK
31.21
PB
  
F17 100 m     
Heat 1
Vind: +0.4
Vind: +0.4
2Victoria Almerén Hansson
12.40
Råby-Rekarne FIF
12.40
PB
  
4Hanna Aabakken
13.20
Västerås FK
13.20
PB
  
F15 2000 m     


Final A

Final

1Linnea DennerporthVäsby IK
7:01.01
PB
  
3Cornelia Alm
7:08.41
Täby IS
7:08.41
PB
  
F15 Stav     


Final A

Final

4Maja Rudin
Maja Rudin 00, Huddinge
2.07
Huddinge AIS
2.07
PB
  
F15 Diskus (0.75 kg)     


Final A

Final

5Linnea Wiklund
25.49
Västerås FK
25.49
PB
  
F13 Stav     


Final A

Final

1Alva Sundin
2.87
Täby IS
2.87
PB
  
F12 Höjd     


Final A

Final

1Sonia Gauffin
Sonia Gauffin 02, Högbo GIF
1.53
Högbo GIF
1.53
PB