18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 70 (36+34)   Starter: 75 (38+37)

Män
M 100 m     

Vind: +2.2

Final A

Final

Vind: +2.2
2Ludwig Olofsson
11.37w
Boden FI
11.37w
  
3Daniel Persson
11.49w
Bromma IF
11.49w
  
5Filip Björklund
11.80w
Upsala IF
11.80w
  
6Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
11.83w
Upsala IF
11.83w
  
M 200 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
1Isak Andersson
21.89
Upsala IF
21.89
PB
  
2Olle Forslin
22.12
Hässelby SK
22.12
PB
  
3Edwin Råsberg
22.20
Hässelby SK
22.20
PB
  
4Sebastian BrandmaierUpsala IF
23.88
PB
  
5Mattias Sunneborn
22.42
Spårvägens FK
22.42
SB
  
5Fredrik Lorentzon
23.91
Sävedalens AIK
23.91
PB
  
6Sebastian LandströmIFK Lidingö
22.67
PB
  
7Patrik Sjöö
22.75
Hässelby SK
22.75
SB
  
Final B
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Noa Jonsson
Noa Jonsson 99, Hässelby
22.93
Hässelby SK
22.93
PB
  
1Daniel Persson
23.37
Bromma IF
23.37
PB
  
2Viktor Kårefjärd
23.64
Råby-Rekarne FIF
23.64
PB
  
3Andreas Rosén
23.52
IFK Umeå
23.52
PB
  
4Nicholas Jansson
23.86
Huddinge AIS
23.86
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Carl Sjöstedt
53.95
IF Göta Karlstad
53.95
PB
  
M Diskus     


Final A

Final

5Andreas ErikssonIK Heros
41.47
PB
  
6Mikael FranssonGefle IF
35.86
PB
  
7Jakob Petersen KlingbergKvarnsvedens GoIF
32.87
PB
  
P19 100 m     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
3Joar Husmark
11.49
Falu IK
11.49
PB
  
4Tobias Jonsson
11.57
IK Orient
11.57
PB
  
P19 200 m     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
2Daniel Rosberg
22.72
Hammarby IF
22.72
PB
  
3Sebastian WesslénHammarby IF
22.95
PB
  
P19 Längd     


Final A

Final

1Eric Hallquist
Eric Hallquist 96, Östersunds GIF
6.04
Östersunds GIF
6.04
+1.3 SB
  
2Jesper Frykholm
6.89
Glanshammars IF
6.89
+2.0 PB
  
4Erik MartinssonGefle IF
6.72w
+2.3
  
5Tobias JonssonIK Orient
6.50
+1.6 PB
  
P19 Diskus (1.75 kg)     


Final A

Final

1Tor Lindberg
51.09
IFK Umeå
51.09
PB
  
2William Ullberg
44.87
Riviera FI
44.87
PB
  
P17 Längd     


Final A

Final

2Albin Boestad
6.35w
IFK Lidingö
6.35w
+3.8
  
3Viktor Wahlén DiederichsenSpårvägens FK
6.21w
+2.1
  
P15 80 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
2Malte Åhman
9.92
IFK Lidingö
9.92
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

1Desbele Berihu
6:21.34
Högbo GIF
6:21.34
PB
  
2Jonathan Dahlberg
Jonathan Dahlberg 99, Skellefteå AIK
6:21.55
Skellefteå AIK
6:21.55
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

2Felix Johansson
5.71
Piteå IF
5.71
+1.1 PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     


Final A

Final

4Otto Sundell
Otto Sundell 00, Söderhamn
33.16
Söderhamns IF
33.16
PB
  
Kvinnor
K 80 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Victoria Almerén Hansson
10.24
Råby-Rekarne FIF
10.24
PB
  
5Lovisa Bivstedt
10.72
Hässelby SK
10.72
PB
  
K 100 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Lovisa ÖstervallIFK Tumba
12.58
PB
  
2Susanne Johansson
13.04
Kvarnsvedens GoIF
13.04
SB
  
3Magdalena Mosell
13.05
Söderhamns IF
13.05
SB
  
4Ellinor EnglundhSäters IF
13.23
SB
  
4Amanda Lindblom
Amanda Lindblom 98, Råby-Rekarne
13.31
Råby-Rekarne FIF
13.31
SB
  
5Emelie Öberg
Emelie Öberg 97, Linköpings GIF
13.36
Linköpings GIF
13.36
PB
  
6Levina Ahlgren
13.39
Upsala IF
13.39
PB
  
7Amanda Seger
13.47
Gefle IF
13.47
PB
  
Final B
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Ida Westfält
13.44
Vemhåns IK
13.44
PB
  
K 200 m     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
1Linda Frödin GladTurebergs FK
25.05
SB
  
1Jonna Claesson
Jonna Claesson 00, Stora Skedvi
26.53w
Stora Skedvi IK
26.53w
  
2Sara Ulin
26.14
Falu IK
26.14
SB
  
2Emelie Öberg
Emelie Öberg 97, Linköpings GIF
26.71w
Linköpings GIF
26.71w
  
3Lisa Piscator
Lisa Piscator 97, Kristinehamn
26.76w
IFK Kristinehamn
26.76w
  
4Vilma Åkerman
27.55w
Gefle IF
27.55w
  
K 300 m     


Final A

Final

2Ella Arvidsson
Ella Arvidsson 99, Östersunds GIF
43.62
Östersunds GIF
43.62
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Charlotte Schönbeck
2:08.29
IFK Lidingö
2:08.29
  
2Nathalie Rohlén
2:14.99
Spårvägens FK
2:14.99
SB
  
7Anna Engelin
Anna Engelin 98, Östersunds GIF
2:20.54
Östersunds GIF
2:20.54
SB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

4Johanna Hellgren
1:06.23
F Bålsta IK
1:06.23
SB
  
K Diskus     


Final A

Final

3Lena Björk
44.13
IFK Lidingö
44.13
SB
  
4Emma Swärd
Emma Swärd 89, Södertälje IF
42.47
Södertälje IF
42.47
SB
  
6Freja LiljedahlGefle IF
37.52
PB
  
F19 200 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
4Susanne Johansson
26.52
Kvarnsvedens GoIF
26.52
SB
  
F19 Längd     


Final A

Final

2Ida Westfält
5.16
Vemhåns IK
5.16
+1.2 PB
  
F19 Diskus     


Final A

Final

3Maria Olsson
34.82
Järvsö IF
34.82
PB
  
4Frida Nilsson
Frida Nilsson 95, Södertälje IF
33.84
Södertälje IF
33.84
PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

3Louise EkmanGefle IF
5.39
+1.0 SB
  
6Linneá AnonsenGefle IF
5.00
+1.9 PB
  
F17 Diskus     


Final A

Final

2Ellen Pettersson
37.84
Örbyhus IF
37.84
PB
  
4Amanda Nordin
Amanda Nordin 97, Skellefteå AIK
31.12
Skellefteå AIK
31.12
PB
  
8Johanna EdgrenSK Bore
27.94
PB
  
F15 2000 m     


Final A

Final

3Emilia Engström
7:35.39
Avesta OK
7:35.39
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

1Lisa Weyhenmeyer
5.38w
Upsala IF
5.38w
+2.7
  
3Karolina SvenssonMarieby GIF
5.17
+1.9 PB