27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 82 (50+32)   Starter: 83 (51+32)

Män
M 200 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Giovanni InostrozaTurebergs FK
22.49
PB
  
2Erik MartinssonGefle IF
21.93w
  
3Gustav Kjell
22.09
Turebergs FK
22.09
PB
  
3Philip Green
22.25w
Hammarby IF
22.25w
  
5Andreas Engwall
22.34w
Hammarby IF
22.34w
  
5Erik Hermelin
22.43
IFK Lidingö
22.43
PB
  
5Nicklas Holm
23.32
Hellas FK
23.32
SB
  
6Truls Axelson
Truls Axelson 93, Spårvägen
22.34w
Spårvägens FK
22.34w
  
6Carlos Jonsson
23.78
Hässelby SK
23.78
PB
  
7Isak Barrow
23.04
Huddinge AIS
23.04
PB
  
7Jonatan Paulsson-Bixo
23.82
Östersunds GIF
23.82
PB
  
8Andreas Movin
23.52
IFK Lidingö
23.52
SB
  
Final B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Erik Nyberg
22.57
Hammarby IF
22.57
PB
  
2Michael LuxemburgTäby IS
22.51
PB
  
3Jonathan Holm
22.88
Strands IF
22.88
PB
  
3Erik Lidén
23.16
IFK Lidingö
23.16
PB
  
4Andreas Almlöf
23.18
Hammarby IF
23.18
PB
  
5Sven JakobssonTäby IS
23.89
PB
  
6Jonas Tollefors
23.56
Vallentuna FK
23.56
PB
  
Final C
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Trausti Stefánsson
21.99
Spårvägens FK
21.99
PB
  
3Rikard Hällberg
23.66
Upsala IF
23.66
PB
  
3Alex Bierhance SöderbergHammarby IF
24.11
PB
  
M 300 m     


Final A

Final

1Ernesto Turro HerreraIFK Lidingö
37.02
PB
  
3Filip Hedlund
39.58
Hellas FK
39.58
PB
  
4Gustav Zetterlund
39.95
KFUM Örebro
39.95
PB
  
Final B
1Ahmed Bahaa
Ahmed Bahaa 00, Mälarhöjden
37.97
Mälarhöjdens IK
37.97
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

3Anton Roos
Anton Roos 97, Huddinge
51.93
Huddinge AIS
51.93
PB
  
4Adam Westermark
53.31
Turebergs FK
53.31
PB
  
Final B
1Henning André
51.68
Nyköpings BIS
51.68
PB
  
2William Frobe
52.09
Täby IS
52.09
PB
  
4David SvenssonIFK Tumba
52.91
PB
  
M Stav     


Final A

Final

2Jonas Asplund
4.72
IFK Märsta
4.72
SB
  
6Isak Hampel Klang
4.22
Hässelby SK
4.22
SB
  
P17 200 m     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
16Kevin Reisenbuk
Kevin Reisenbuk 98, EST
26.54
98EST
26.54
PB
  
19Alvar Maidla
Alvar Maidla 98, EST
27.27
98EST
27.27
PB
  
P17 1500 m     


Final A

Final

3Jacob Nystedt
4:24.63
Hässelby SK
4:24.63
PB
  
4Martin Jacobson
4:30.08
Hammarby IF
4:30.08
PB
  
5Fars Tekeste
4:32.14
Järvsö IF
4:32.14
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

2Patrik Lindstedt
16.41
Hässelby SK
16.41
PB
  
5Salesi Pettersson HafokaSpårvägens FK
10.82
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

1Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
6:08.48
KFUM Örebro
6:08.48
PB
  
2Axel Aflodal
6:20.50
Hässelby SK
6:20.50
SB
  
3William Måhl
William Måhl 99, Vallentuna
6:31.35
Vallentuna FK
6:31.35
PB
  
5Axel Boij Du RietzHellas FK
6:57.93
PB
  
P15 80 m häck (83.8 cm)     
Heat 1
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Nikolai Kronmann
11.72
Söderhamns IF
11.72
PB
  
Heat 2
Vind: -1.5
Vind: -1.5
3Johan Stenlund
Johan Stenlund 99, Östersunds GIF
12.44
Östersunds GIF
12.44
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

2Leo BergströmTäby IS
1.82
PB
  
3Staffan Risberg
1.79
Turebergs FK
1.79
PB
  
4Ernesto Turro HerreraIFK Lidingö
1.76
PB
  
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

3Otto Sundell
Otto Sundell 00, Söderhamn
45.97
Söderhamns IF
45.97
PB
  
4Albert OttanderEstuna IF
45.21
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
3Tove Olsson
26.24
Sågmyra SK
26.24
PB
  
Final B
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Caroline Kihlblom
25.03
Turebergs FK
25.03
SB
  
K 300 m     


Final A

Final

2Saga Berneryd
41.77
Danderyds SK
41.77
PB
  
3Sara Hermansson
41.84
Huddinge AIS
41.84
PB
  
5Agnes Johansson
43.06
Högbo GIF
43.06
PB
  
6Ebba Kuylenstierna
43.25
Mälarhöjdens IK
43.25
PB
  
Final B
1Mika Söderström
42.91
Vallentuna FK
42.91
PB
  
2Filippa Carlson
Filippa Carlson 99, Råby-Rekarne
43.88
Råby-Rekarne FIF
43.88
PB
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

2Isabell Norstedt
11:02.49
IFK Helsingborg
11:02.49
PB
  
K Stav     


Final A

Final

5Alexandra BarteeGefle IF
3.22
SB
  
F19 200 m     

Vind: -0.3

Final A

Final

Vind: -0.3
4Ida Ekroth
Ida Ekroth 96, Upsala IF
26.87
Upsala IF
26.87
PB
  
5Amanda Jansson
26.92
Örbyhus IF
26.92
PB
  
6Yasmin Jelassi
26.96
Hammarby IF
26.96
SB
  
7Klara Zetterberg
26.97
Upsala IF
26.97
SB
  
F17 400 m     


Final A

Final

5Isabelle Haugen
1:03.56
Hellas FK
1:03.56
PB
  
F17 1500 m     


Final A

Final

3Ebba Simensen
Ebba Simensen 97, Brännans FF
5:18.93
Brännans FF
5:18.93
PB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: -0.6

Final A

Final

Vind: -0.6
3Emma Jansson
14.79
Falu IK
14.79
PB
  
7Jenny Wingqvist
15.61
Hässelby SK
15.61
PB
  
Heat 2
Vind: -0.3
Vind: -0.3
5Anna Engelin
Anna Engelin 98, Östersunds GIF
15.86
Östersunds GIF
15.86
PB
  
F17 Stav     


Final A

Final

4Frida Jonsson
Frida Jonsson 98, Östersunds GIF
3.12
Östersunds GIF
3.12
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

9Linnea Carpenter
Linnea Carpenter 98, Östersunds GIF
11.13
Östersunds GIF
11.13
PB
  
F15 2000 m     


Final A

Final

1Julia Rajan
7:00.39
IFK Lidingö
7:00.39
PB
  
3Marie Ebbestad
7:11.43
Gottsunda IF
7:11.43
PB
  
7Laura Brigitta King
Laura Brigitta King 99, EST
8:13.66
99EST
8:13.66
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
3Anna Ardbo
12.45
Täby IS
12.45
PB
  
4Hanna Axelsson
12.64
Upsala IF
12.64
PB
  
Heat 2
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Madeleine Ruyter
12.57
PB
  
F15 Höjd     


Final A

Final

4Kärt Õunapuu
Kärt Õunapuu 00, EST
1.52
00EST
1.52
  
4Klara HammarströmHässelby SK
1.52
PB
  
6Kaili Nurk
Kaili Nurk 00, EST
1.47
00EST
1.47
  
10Lauren Sirp
Lauren Sirp 99, EST
1.37
99EST
1.37
SB
  
F13 Längd (zon)     


Final A

Final

12Eliise Anijalg
Eliise Anijalg 01, EST
4.39
01EST
4.39
+0.4 PB