0
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 |
Män | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 100 m 25 jul Vind: +0.4 Final A Final | 25 jul | Vind: +0.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Pascal Mancini Pascal Mancini 89, SUI 10.30 | 89 | SUI | 10.30 | = | 0.149 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alex Wilson Alex Wilson 90, SUI 10.38 | 90 | SUI | 10.38 | = | 0.134 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Florian Clivaz Florian Clivaz 94, SUI 10.48 | 94 | SUI | 10.48 | = | 0.168 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Suganthan Somasundaram Suganthan Somasundaram 92, SUI 10.55 | 92 | SUI | 10.55 | = | 0.142 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Steven Gugerli Steven Gugerli 85, SUI 10.60 | 85 | SUI | 10.60 | = | 0.138 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Bastien Mouthon Bastien Mouthon 94, SUI 10.60 | 94 | SUI | 10.60 | = | 0.150 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Rolf Fongué Rolf Fongué 87, SUI 10.60 | 87 | SUI | 10.60 | = | 0.166 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Reto Amaru Schenkel Reto Amaru Schenkel 88, SUI DQ | 88 | SUI | DQ | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Semi 1 25 jul Vind: +0.5 | 25 jul | Vind: +0.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alex Wilson Alex Wilson 90, SUI 10.28 | 90 | SUI | 10.28 | = | Q 0.125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Rolf Fongué Rolf Fongué 87, SUI 10.46 | 87 | SUI | 10.46 | =SB | Q 0.123 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Bastien Mouthon Bastien Mouthon 94, SUI 10.51 | 94 | SUI | 10.51 | =PB | Q 0.134 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Steven Gugerli Steven Gugerli 85, SUI 10.63 | 85 | SUI | 10.63 | = | q 0.148 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Henry Munuve Henry Munuve 82, KEN 10.74 | 82 | KEN | 10.74 | = | 0.229 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Pascal Müller Pascal Müller 88, SUI 10.74 | 88 | SUI | 10.74 | = | 0.138 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Semi 2 25 jul Vind: +0.5 | 25 jul | Vind: +0.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Reto Amaru Schenkel Reto Amaru Schenkel 88, SUI 10.31 | 88 | SUI | 10.31 | = | Q 0.157 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Pascal Mancini Pascal Mancini 89, SUI 10.35 | 89 | SUI | 10.35 | = | Q 0.143 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Florian Clivaz Florian Clivaz 94, SUI 10.46 | 94 | SUI | 10.46 | =PB | Q 0.166 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Suganthan Somasundaram Suganthan Somasundaram 92, SUI 10.53 | 92 | SUI | 10.53 | = | q 0.167 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sylvain Chuard Sylvain Chuard 96, SUI 10.76 | 96 | SUI | 10.76 | = | 0.165 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Hamid Hoxha Hamid Hoxha 94, SUI 10.86 | 94 | SUI | 10.86 | = | 0.161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Pin Wanheab Pin Wanheab 85, CAM 10.88 | 85 | CAM | 10.88 | = | 0.147 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 25 jul Vind: +0.6 | 25 jul | Vind: +0.6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Steven Gugerli Steven Gugerli 85, SUI 10.58 | 85 | SUI | 10.58 | = | Q 0.168 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Rolf Fongué Rolf Fongué 87, SUI 10.59 | 87 | SUI | 10.59 | = | Q 0.152 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pascal Müller Pascal Müller 88, SUI 10.69 | 88 | SUI | 10.69 | =PB | q 0.147 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jonas Werner Jonas Werner 90, SUI 10.83 | 90 | SUI | 10.83 | =PB | q 0.144 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 25 jul Vind: +1.2 | 25 jul | Vind: +1.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Pascal Mancini Pascal Mancini 89, SUI 10.59 | 89 | SUI | 10.59 | = | Q 0.150 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sylvain Chuard Sylvain Chuard 96, SUI 10.64 | 96 | SUI | 10.64 | = | Q 0.137 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Hamid Hoxha Hamid Hoxha 94, SUI 10.76 | 94 | SUI | 10.76 | = | q 0.136 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 25 jul Vind: +0.6 | 25 jul | Vind: +0.6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alex Wilson Alex Wilson 90, SUI 10.35 | 90 | SUI | 10.35 | = | Q 0.139 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Bastien Mouthon Bastien Mouthon 94, SUI 10.55 | 94 | SUI | 10.55 | =PB | Q 0.160 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Florian Clivaz Florian Clivaz 94, SUI 10.56 | 94 | SUI | 10.56 | = | q 0.163 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 4 25 jul Vind: +1.2 | 25 jul | Vind: +1.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Reto Amaru Schenkel Reto Amaru Schenkel 88, SUI 10.26 | 88 | SUI | 10.26 | =SB | Q 0.155 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Suganthan Somasundaram Suganthan Somasundaram 92, SUI 10.51 | 92 | SUI | 10.51 | =PB | Q 0.159 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Henry Munuve Henry Munuve 82, KEN 10.65 | 82 | KEN | 10.65 | =PB | q 0.170 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Pin Wanheab Pin Wanheab 85, CAM 10.75 | 85 | CAM | 10.75 | =PB NR | q 0.146 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jonas Gehrig Jonas Gehrig 91, SUI 10.82 | 91 | SUI | 10.82 | =PB | q 0.153 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 200 m 26 jul Vind: -0.1 Final A Final | 26 jul | Vind: -0.1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alex Wilson Alex Wilson 90, SUI 20.96 | 90 | SUI | 20.96 | = | 0.126 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Joel Burgunder Joel Burgunder 91, SUI 21.18 | 91 | SUI | 21.18 | = | 0.117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pascal Müller Pascal Müller 88, SUI 21.36 | 88 | SUI | 21.36 | =SB | 0.153 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Bastien Mouthon Bastien Mouthon 94, SUI 21.40 | 94 | SUI | 21.40 | = | 0.162 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Marc Schneeberger Marc Schneeberger 81, SUI 21.62 | 81 | SUI | 21.62 | = | 0.149 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sylvain Chuard Sylvain Chuard 96, SUI 21.76 | 96 | SUI | 21.76 | = | 0.146 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 26 jul Vind: -0.5 | 26 jul | Vind: -0.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Reto Amaru Schenkel Reto Amaru Schenkel 88, SUI 21.24 | 88 | SUI | 21.24 | = | Q 0.156 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Bastien Mouthon Bastien Mouthon 94, SUI 21.51 | 94 | SUI | 21.51 | = | Q 0.152 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 26 jul Vind: -0.9 | 26 jul | Vind: -0.9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alex Wilson Alex Wilson 90, SUI 21.27 | 90 | SUI | 21.27 | = | Q 0.141 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Pascal Müller Pascal Müller 88, SUI 21.68 | 88 | SUI | 21.68 | = | Q 0.145 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sylvain Chuard Sylvain Chuard 96, SUI 21.96 | 96 | SUI | 21.96 | = | q 0.138 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 26 jul Vind: +0.2 | 26 jul | Vind: +0.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Joel Burgunder Joel Burgunder 91, SUI 21.29 | 91 | SUI | 21.29 | = | Q 0.140 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Marc Schneeberger Marc Schneeberger 81, SUI 21.60 | 81 | SUI | 21.60 | =SB | Q 0.132 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m 26 jul Final A Final | 26 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jonathan Vilaine Jonathan Vilaine 91, FRA 46.96 | 91 | FRA | 46.96 | = | 0.159 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Silvan Lutz Silvan Lutz 90, SUI 47.20 | 90 | SUI | 47.20 | =SB | 0.199 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Daniele Angelella Daniele Angelella 91, SUI 47.67 | 91 | SUI | 47.67 | = | 0.159 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 25 jul | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Silvan Lutz Silvan Lutz 90, SUI 47.23 | 90 | SUI | 47.23 | =SB | Q 0.159 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Claudio Wäspi Claudio Wäspi 88, SUI 48.46 | 88 | SUI | 48.46 | =SB | q 0.168 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 25 jul | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Johannes Wagner Johannes Wagner 87, SUI 47.98 | 87 | SUI | 47.98 | = | Q 0.187 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jérôme Bellon Jérôme Bellon 93, SUI 48.11 | 93 | SUI | 48.11 | = | q 0.206 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 25 jul | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jonathan Vilaine Jonathan Vilaine 91, FRA 47.34 | 91 | FRA | 47.34 | = | Q 0.216 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 4 25 jul | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Daniele Angelella Daniele Angelella 91, SUI 48.17 | 91 | SUI | 48.17 | = | Q 0.163 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 800 m 26 jul Final A Final | 26 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Hugo Santacruz Hugo Santacruz 88, SUI 1:52.87 | 88 | SUI | 1:52.87 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Roland Christen Roland Christen 91, SUI 1:53.83 | 91 | SUI | 1:53.83 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Guillaume Laurent Guillaume Laurent 90, SUI 1:54.47 | 90 | SUI | 1:54.47 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 1500 m 26 jul Final A Final | 26 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Christoph Graf Christoph Graf 93, SUI 3:57.86 | 93 | SUI | 3:57.86 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Thomas Huwiler Thomas Huwiler 89, SUI 3:58.51 | 89 | SUI | 3:58.51 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nicolas Bocherens Nicolas Bocherens 89, SUI 3:58.80 | 89 | SUI | 3:58.80 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 5000 m 26 jul Final A Final | 26 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tolossa Chengere Tolossa Chengere 80, ETH 14:25.25 | 80 | ETH | 14:25.25 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Andreas Kempf Andreas Kempf 88, SUI 14:28.41 | 88 | SUI | 14:28.41 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Abraham Eshak Abraham Eshak 95, ERI 14:30.06 | 95 | ERI | 14:30.06 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Neil Burton Neil Burton 82, GBR 14:31.21 | 82 | GBR | 14:31.21 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ruben Oliver Ruben Oliver 76, SUI 14:32.07 | 76 | SUI | 14:32.07 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Christopher Gmür Christopher Gmür 88, SUI 14:43.21 | 88 | SUI | 14:43.21 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 3000 m hinder 25 jul Final A Final | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marco Kern Marco Kern 87, SUI 9:25.10 | 87 | SUI | 9:25.10 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 110 m häck 26 jul Vind: -0.2 Final A Final | 26 jul | Vind: -0.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tobias Furer Tobias Furer 87, SUI 13.82 | 87 | SUI | 13.82 | = | 0.170 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Brahian Peña Brahian Peña 94, SUI 13.95 | 94 | SUI | 13.95 | =PB | 0.125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Andreas Kundert Andreas Kundert 84, SUI 14.39 | 84 | SUI | 14.39 | = | 0.168 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Kevin Achouri Kevin Achouri 90, FRA 14.52 | 90 | FRA | 14.52 | = | 0.165 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Raphael Holdener Raphael Holdener 94, SUI 14.53 | 94 | SUI | 14.53 | = | 0.181 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Michael Page Michael Page 88, SUI 14.53 | 88 | SUI | 14.53 | = | 0.140 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Daniel Beer Daniel Beer 91, SUI 14.68 | 91 | SUI | 14.68 | = | 0.144 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 26 jul Vind: +0.5 | 26 jul | Vind: +0.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Brahian Peña Brahian Peña 94, SUI 14.08 | 94 | SUI | 14.08 | =PB | Q 0.152 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Raphael Holdener Raphael Holdener 94, SUI 14.44 | 94 | SUI | 14.44 | =PB | Q 0.182 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Daniel Beer Daniel Beer 91, SUI 14.56 | 91 | SUI | 14.56 | =PB | q 0.151 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 26 jul Vind: +0.4 | 26 jul | Vind: +0.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tobias Furer Tobias Furer 87, SUI 13.66 | 87 | SUI | 13.66 | =PB | Q 0.169 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kevin Achouri Kevin Achouri 90, FRA 14.42 | 90 | FRA | 14.42 | =SB | Q 0.152 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 26 jul Vind: +0.7 | 26 jul | Vind: +0.7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Andreas Kundert Andreas Kundert 84, SUI 14.23 | 84 | SUI | 14.23 | =SB | Q 0.196 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Michael Page Michael Page 88, SUI 14.55 | 88 | SUI | 14.55 | = | Q 0.148 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m häck 26 jul Final A Final | 26 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kariem Hussein Kariem Hussein 89, SUI 49.24 | 89 | SUI | 49.24 | = | 0.167 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Andreas Ritz Andreas Ritz 89, SUI 51.49 | 89 | SUI | 51.49 | =PB | 0.153 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Karim Manaoui Karim Manaoui 89, SUI 53.64 | 89 | SUI | 53.64 | = | 0.156 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 25 jul | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alex Lunghi Alex Lunghi 90, SUI 53.64 | 90 | SUI | 53.64 | = | Q 0.202 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Fausto Santini Fausto Santini 87, SUI 53.92 | 87 | SUI | 53.92 | =SB | Q 0.183 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 25 jul | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Andreas Ritz Andreas Ritz 89, SUI 51.95 | 89 | SUI | 51.95 | = | Q 0.145 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jonathan Puemi Jonathan Puemi 91, SUI 53.31 | 91 | SUI | 53.31 | = | Q 0.148 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 25 jul | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kariem Hussein Kariem Hussein 89, SUI 51.09 | 89 | SUI | 51.09 | = | Q 0.170 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Karim Manaoui Karim Manaoui 89, SUI 53.48 | 89 | SUI | 53.48 | = | Q 0.171 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Höjd 26 jul Final A Final | 26 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Roman Sieber Roman Sieber 92, SUI 2.06 | 92 | SUI | 2.06 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Vivien Streit Vivien Streit 92, SUI 2.00 | 92 | SUI | 2.00 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Stav 25 jul Final A Final | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marquis Richards Marquis Richards 91, SUI 5.40 | 91 | SUI | 5.40 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mitch Greeley Mitch Greeley 86, USA 5.30 | 86 | USA | 5.30 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Patrick Schütz Patrick Schütz 83, SUI 5.00 | 83 | SUI | 5.00 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Längd 26 jul Final A Final | 26 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Yves Zellweger Yves Zellweger 87, SUI 7.49 | 87 | SUI | 7.49 | +0.2 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Benjamin Gföhler Benjamin Gföhler 94, SUI 7.36 | 94 | SUI | 7.36 | +0.1 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Christopher Ullmann Christopher Ullmann 93, SUI 7.19 | 93 | SUI | 7.19 | –0.1 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Tresteg 25 jul Final A Final | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Andreas Graber Andreas Graber 92, SUI 16.21 | 92 | SUI | 16.21 | +1.0 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alexander Hochuli Alexander Hochuli 84, SUI 15.90 | 84 | SUI | 15.90 | +0.7 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Roman Sieber Roman Sieber 92, SUI 15.07 | 92 | SUI | 15.07 | +0.8 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Nils Wicki Nils Wicki 87, SUI 14.91 | 87 | SUI | 14.91 | +1.7 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Kula 25 jul Final A Final | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gregori Ott Gregori Ott 94, SUI 17.33 | 94 | SUI | 17.33 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Diskus 26 jul Final A Final | 26 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lukas Jost Lukas Jost 89, SUI 52.28 | 89 | SUI | 52.28 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Stefan Grob Stefan Grob 84, SUI 48.42 | 84 | SUI | 48.42 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Slägga 25 jul Final A Final | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Martin Bingisser Martin Bingisser 83, SUI 65.10 | 83 | SUI | 65.10 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Spjut 26 jul Final A Final | 26 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Roland Thalmann Roland Thalmann 75, SUI 65.80 | 75 | SUI | 65.80 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Laurent Carron Laurent Carron 94, SUI 65.02 | 94 | SUI | 65.02 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m 25 jul Vind: +0.4 Final A Final | 25 jul | Vind: +0.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mujinga Kambundji Mujinga Kambundji 92, SUI 11.33 | 92 | SUI | 11.33 | =PB =NR =NU23R | 0.162 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Charlène Keller Charlène Keller 94, SUI 11.83 | 94 | SUI | 11.83 | = | 0.154 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Cornelia Halbheer Cornelia Halbheer 92, SUI 11.94 | 92 | SUI | 11.94 | = | 0.140 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Michelle Cueni Michelle Cueni 83, SUI 11.94 | 83 | SUI | 11.94 | = | 0.130 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Aurélie Humair Aurélie Humair 89, SUI 12.01 | 89 | SUI | 12.01 | = | 0.148 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Salomé Kora Salomé Kora 94, SUI 12.12 | 94 | SUI | 12.12 | = | 0.156 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Lena Weiss Lena Weiss 94, SUI 12.12 | 94 | SUI | 12.12 | = | 0.149 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Marisa Lavanchy Marisa Lavanchy 90, SUI DNS | 90 | SUI | DNS | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Semi 1 25 jul Vind: +0.4 | 25 jul | Vind: +0.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marisa Lavanchy Marisa Lavanchy 90, SUI 11.63 | 90 | SUI | 11.63 | = | Q 0.133 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cornelia Halbheer Cornelia Halbheer 92, SUI 11.90 | 92 | SUI | 11.90 | = | Q 0.123 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Aurélie Humair Aurélie Humair 89, SUI 11.98 | 89 | SUI | 11.98 | = | Q 0.159 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lena Weiss Lena Weiss 94, SUI 12.02 | 94 | SUI | 12.02 | = | q 0.151 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Miriam Wey Miriam Wey 91, SUI 12.27 | 91 | SUI | 12.27 | = | 0.150 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Semi 2 25 jul Vind: +1.0 | 25 jul | Vind: +1.0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mujinga Kambundji Mujinga Kambundji 92, SUI 11.49 | 92 | SUI | 11.49 | = | Q 0.158 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Charlène Keller Charlène Keller 94, SUI 11.80 | 94 | SUI | 11.80 | =PB | Q 0.150 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Michelle Cueni Michelle Cueni 83, SUI 11.93 | 83 | SUI | 11.93 | = | Q 0.148 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Salomé Kora Salomé Kora 94, SUI 11.95 | 94 | SUI | 11.95 | = | q 0.173 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Eveline Rebsamen Eveline Rebsamen 94, SUI 12.24 | 94 | SUI | 12.24 | =PB | 0.156 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 25 jul Vind: +1.2 | 25 jul | Vind: +1.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Salomé Kora Salomé Kora 94, SUI 11.83 | 94 | SUI | 11.83 | =PB | Q 0.161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cornelia Halbheer Cornelia Halbheer 92, SUI 11.86 | 92 | SUI | 11.86 | =PB | Q 0.131 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lena Weiss Lena Weiss 94, SUI 12.06 | 94 | SUI | 12.06 | = | q 0.156 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 25 jul Vind: +2.2 | 25 jul | Vind: +2.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marisa Lavanchy Marisa Lavanchy 90, SUI 11.57w | 90 | SUI | 11.57w | Q 0.135 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Michelle Cueni Michelle Cueni 83, SUI 11.94w | 83 | SUI | 11.94w | Q 0.173 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 25 jul Vind: +0.1 | 25 jul | Vind: +0.1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mujinga Kambundji Mujinga Kambundji 92, SUI 11.71 | 92 | SUI | 11.71 | = | Q 0.142 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Charlène Keller Charlène Keller 94, SUI 11.95 | 94 | SUI | 11.95 | = | Q 0.155 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 4 25 jul Vind: +1.8 | 25 jul | Vind: +1.8 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Aurélie Humair Aurélie Humair 89, SUI 11.90 | 89 | SUI | 11.90 | = | Q 0.181 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Miriam Wey Miriam Wey 91, SUI 12.06 | 91 | SUI | 12.06 | =PB | Q 0.170 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 200 m 26 jul Final A Final | 26 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mujinga Kambundji Mujinga Kambundji 92, SUI 23.26 | 92 | SUI | 23.26 | = | 0.144 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Agnė Šerkšnienė Agnė Šerkšnienė 88, LTU 23.40 | 88 | LTU | 23.40 | = | 0.160 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Joëlle Golay Joëlle Golay 87, SUI 24.03 | 87 | SUI | 24.03 | = | 0.236 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Fanette Humair Fanette Humair 91, SUI 24.11 | 91 | SUI | 24.11 | = | 0.160 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ellen Sprunger Ellen Sprunger 86, SUI 24.16 | 86 | SUI | 24.16 | = | 0.139 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Charlène Keller Charlène Keller 94, SUI 24.55 | 94 | SUI | 24.55 | = | 0.147 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Cornelia Halbheer Cornelia Halbheer 92, SUI 24.87 | 92 | SUI | 24.87 | = | 0.138 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 26 jul Vind: -0.2 | 26 jul | Vind: -0.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Agnė Šerkšnienė Agnė Šerkšnienė 88, LTU 23.61 | 88 | LTU | 23.61 | = | Q 0.179 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Charlène Keller Charlène Keller 94, SUI 24.67 | 94 | SUI | 24.67 | = | q 0.144 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 26 jul Vind: -0.3 | 26 jul | Vind: -0.3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ellen Sprunger Ellen Sprunger 86, SUI 24.02 | 86 | SUI | 24.02 | = | Q 0.152 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Fanette Humair Fanette Humair 91, SUI 24.18 | 91 | SUI | 24.18 | = | q 0.158 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 26 jul Vind: +0.7 | 26 jul | Vind: +0.7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Mujinga Kambundji Mujinga Kambundji 92, SUI 23.78 | 92 | SUI | 23.78 | = | Q 0.146 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Joëlle Golay Joëlle Golay 87, SUI 23.90 | 87 | SUI | 23.90 | = | q 0.197 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 4 26 jul Vind: +0.9 | 26 jul | Vind: +0.9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Valérie Reggel Valérie Reggel 87, SUI 24.43 | 87 | SUI | 24.43 | = | 0.150 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cornelia Halbheer Cornelia Halbheer 92, SUI 24.65 | 92 | SUI | 24.65 | = | q 0.142 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m 26 jul Final A Final | 26 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Léa Sprunger Léa Sprunger 90, SUI 54.12 | 90 | SUI | 54.12 | = | 0.134 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Selina Büchel Selina Büchel 91, SUI 54.78 | 91 | SUI | 54.78 | =PB | 0.254 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Simone Werner Simone Werner 93, SUI 55.01 | 93 | SUI | 55.01 | = | 0.154 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Vanessa Zimmermann Vanessa Zimmermann 90, SUI 55.08 | 90 | SUI | 55.08 | = | 0.172 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Annina Fahr Annina Fahr 93, SUI 56.04 | 93 | SUI | 56.04 | = | 0.158 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Pascale Gränicher Pascale Gränicher 88, SUI 56.29 | 88 | SUI | 56.29 | = | 0.175 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 25 jul | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Léa Sprunger Léa Sprunger 90, SUI 53.49 | 90 | SUI | 53.49 | =PB | Q 0.135 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Vanessa Zimmermann Vanessa Zimmermann 90, SUI 54.31 | 90 | SUI | 54.31 | =PB | Q 0.188 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pascale Gränicher Pascale Gränicher 88, SUI 56.17 | 88 | SUI | 56.17 | = | q 0.160 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 25 jul | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Selina Büchel Selina Büchel 91, SUI 55.08 | 91 | SUI | 55.08 | =PB | Q 0.192 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Annina Fahr Annina Fahr 93, SUI 55.59 | 93 | SUI | 55.59 | = | Q 0.201 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 25 jul | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Simone Werner Simone Werner 93, SUI 56.48 | 93 | SUI | 56.48 | = | Q 0.170 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Angela Klingler Angela Klingler 86, SUI 56.65 | 86 | SUI | 56.65 | = | Q 0.246 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 800 m 26 jul Final A Final | 26 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Pamela Märzendorfer Pamela Märzendorfer 82, AUT 2:12.57 | 82 | AUT | 2:12.57 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Stefanie Barmet Stefanie Barmet 92, SUI 2:13.34 | 92 | SUI | 2:13.34 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Joëlle Flück Joëlle Flück 86, SUI 2:13.55 | 86 | SUI | 2:13.55 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lisa Stöckli Lisa Stöckli 94, SUI 2:13.75 | 94 | SUI | 2:13.75 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sara Jost Sara Jost 93, SUI 2:14.01 | 93 | SUI | 2:14.01 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sandra Pool Sandra Pool 88, SUI 2:14.28 | 88 | SUI | 2:14.28 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 1500 m 26 jul Final A Final | 26 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fabienne Schlumpf Fabienne Schlumpf 90, SUI 4:22.89 | 90 | SUI | 4:22.89 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lisa Kurmann Lisa Kurmann 89, SUI 4:24.13 | 89 | SUI | 4:24.13 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Delia Sclabas Delia Sclabas 00, SUI 4:25.22 | 00 | SUI | 4:25.22 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Astrid Leutert Astrid Leutert 87, SUI 4:30.12 | 87 | SUI | 4:30.12 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Priska Auf Der Maur Priska Auf Der Maur 92, SUI 4:31.97 | 92 | SUI | 4:31.97 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Florence Peguiron Florence Peguiron 89, SUI 4:32.55 | 89 | SUI | 4:32.55 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Perrine Truong Perrine Truong 87, SUI 4:35.65 | 87 | SUI | 4:35.65 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 25 jul | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fabienne Schlumpf Fabienne Schlumpf 90, SUI 4:23.94 | 90 | SUI | 4:23.94 | =PB | Q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 5000 m 25 jul Final A Final | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nicola Spirig Nicola Spirig 82, SUI 16:18.96 | 82 | SUI | 16:18.96 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Livia Burri Livia Burri 87, SUI 16:31.32 | 87 | SUI | 16:31.32 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mirja Jenni Mirja Jenni 76, SUI 17:05.98 | 76 | SUI | 17:05.98 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Evelyne Dietschi Evelyne Dietschi 96, SUI 17:11.77 | 96 | SUI | 17:11.77 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 3000 m hinder 26 jul Final A Final | 26 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Martina Tresch Martina Tresch 89, SUI 10:35.19 | 89 | SUI | 10:35.19 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Arlette Meier-Hunger Arlette Meier-Hunger 75, SUI 10:58.48 | 75 | SUI | 10:58.48 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Cléa Formaz Cléa Formaz 92, SUI DNF | 92 | SUI | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 100 m häck 26 jul Vind: +1.5 Final A Final | 26 jul | Vind: +1.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Noemi Zbären Noemi Zbären 94, SUI 12.92 | 94 | SUI | 12.92 | =PB | 0.170 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lisa Urech Lisa Urech 89, SUI 13.02 | 89 | SUI | 13.02 | =SB | 0.126 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Linda Züblin Linda Züblin 86, SUI 13.54 | 86 | SUI | 13.54 | =SB | 0.138 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Valérie Reggel Valérie Reggel 87, SUI 13.91 | 87 | SUI | 13.91 | = | 0.150 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Elodie Jakob Elodie Jakob 93, SUI 13.93 | 93 | SUI | 13.93 | = | 0.191 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Eveline Rebsamen Eveline Rebsamen 94, SUI 14.04 | 94 | SUI | 14.04 | = | 0.144 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Ramona Baumgartner Ramona Baumgartner 92, SUI 14.18 | 92 | SUI | 14.18 | = | 0.166 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Julia Schneider Julia Schneider 92, SUI 14.24 | 92 | SUI | 14.24 | = | 0.155 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Semi 1 26 jul Vind: +0.2 | 26 jul | Vind: +0.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Noemi Zbären Noemi Zbären 94, SUI 13.06 | 94 | SUI | 13.06 | = | Q 0.173 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Valérie Reggel Valérie Reggel 87, SUI 13.78 | 87 | SUI | 13.78 | = | Q 0.150 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Julia Schneider Julia Schneider 92, SUI 14.28 | 92 | SUI | 14.28 | = | Q 0.142 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Estefania García Estefania García 91, DOM 14.31 | 91 | DOM | 14.31 | = | 0.159 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Clélia Reuse Clélia Reuse 88, SUI DNF | 88 | SUI | DNF | = | 0.144 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Semi 2 26 jul Vind: +0.4 | 26 jul | Vind: +0.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lisa Urech Lisa Urech 89, SUI 13.12 | 89 | SUI | 13.12 | =SB | Q 0.137 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Eveline Rebsamen Eveline Rebsamen 94, SUI 13.97 | 94 | SUI | 13.97 | =SB | Q 0.130 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Linda Züblin Linda Züblin 86, SUI 13.99 | 86 | SUI | 13.99 | = | Q 0.146 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Elodie Jakob Elodie Jakob 93, SUI 14.05 | 93 | SUI | 14.05 | = | q 0.171 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ramona Baumgartner Ramona Baumgartner 92, SUI 14.14 | 92 | SUI | 14.14 | =SB | q 0.141 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 26 jul Vind: +0.4 | 26 jul | Vind: +0.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Linda Züblin Linda Züblin 86, SUI 13.62 | 86 | SUI | 13.62 | =SB | Q 0.161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Elodie Jakob Elodie Jakob 93, SUI 14.09 | 93 | SUI | 14.09 | = | Q 0.182 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ramona Baumgartner Ramona Baumgartner 92, SUI 14.28 | 92 | SUI | 14.28 | = | q 0.173 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 26 jul Vind: +0.4 | 26 jul | Vind: +0.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Noemi Zbären Noemi Zbären 94, SUI 13.02 | 94 | SUI | 13.02 | = | Q 0.192 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Eveline Rebsamen Eveline Rebsamen 94, SUI 14.07 | 94 | SUI | 14.07 | =SB | Q 0.168 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Estefania García Estefania García 91, DOM 14.11 | 91 | DOM | 14.11 | = | q 0.155 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 26 jul Vind: +0.8 | 26 jul | Vind: +0.8 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Clélia Reuse Clélia Reuse 88, SUI 13.62 | 88 | SUI | 13.62 | = | Q 0.147 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Valérie Reggel Valérie Reggel 87, SUI 13.72 | 87 | SUI | 13.72 | =PB | Q 0.140 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Marina Müller Marina Müller 93, SUI 14.36 | 93 | SUI | 14.36 | =PB | q 0.135 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 4 26 jul Vind: -0.2 | 26 jul | Vind: -0.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lisa Urech Lisa Urech 89, SUI 13.15 | 89 | SUI | 13.15 | =SB | Q 0.129 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ellen Sprunger Ellen Sprunger 86, SUI 13.81 | 86 | SUI | 13.81 | =SB | 0.139 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Julia Schneider Julia Schneider 92, SUI 14.20 | 92 | SUI | 14.20 | = | q 0.153 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m häck 26 jul Final A Final | 26 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Valentine Arrieta Valentine Arrieta 90, SUI 57.39 | 90 | SUI | 57.39 | = | 0.160 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Robine Schürmann Robine Schürmann 89, SUI 57.64 | 89 | SUI | 57.64 | = | 0.194 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Petra Fontanive Petra Fontanive 88, SUI 58.11 | 88 | SUI | 58.11 | = | 0.169 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Michelle Müller Michelle Müller 97, SUI 1:00.47 | 97 | SUI | 1:00.47 | = | 0.191 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Bettina Meyer Bettina Meyer 88, SUI 1:01.18 | 88 | SUI | 1:01.18 | =SB | 0.166 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Gaelle Overney Gaelle Overney 89, SUI 1:02.13 | 89 | SUI | 1:02.13 | = | 0.229 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Charline Gonin Charline Gonin 91, SUI 1:02.55 | 91 | SUI | 1:02.55 | = | 0.185 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Eléonore Paupe Eléonore Paupe 92, SUI DQ | 92 | SUI | DQ | = | 0.170 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 25 jul | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Petra Fontanive Petra Fontanive 88, SUI 58.65 | 88 | SUI | 58.65 | = | Q 0.154 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Eléonore Paupe Eléonore Paupe 92, SUI 1:01.44 | 92 | SUI | 1:01.44 | =PB | Q 0.163 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Charline Gonin Charline Gonin 91, SUI 1:01.64 | 91 | SUI | 1:01.64 | =PB | q 0.175 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 25 jul | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Valentine Arrieta Valentine Arrieta 90, SUI 59.53 | 90 | SUI | 59.53 | = | Q 0.182 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gaelle Overney Gaelle Overney 89, SUI 1:01.15 | 89 | SUI | 1:01.15 | =PB | Q 0.256 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Bettina Meyer Bettina Meyer 88, SUI 1:01.28 | 88 | SUI | 1:01.28 | =SB | q 0.162 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 25 jul | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Robine Schürmann Robine Schürmann 89, SUI 1:00.10 | 89 | SUI | 1:00.10 | = | Q 0.187 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Michelle Müller Michelle Müller 97, SUI 1:01.62 | 97 | SUI | 1:01.62 | = | Q 0.172 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Höjd 25 jul Final A Final | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Salome Lang Salome Lang 97, SUI 1.83 | 97 | SUI | 1.83 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Giovanna Demo Giovanna Demo 87, SUI 1.80 | 87 | SUI | 1.80 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ellen Sprunger Ellen Sprunger 86, SUI 1.77 | 86 | SUI | 1.77 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Beatrice Lundmark Beatrice Lundmark 80, SUI 1.74 | 80 | SUI | 1.74 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Elisabeth Graf Elisabeth Graf 89, SUI 1.74 | 89 | SUI | 1.74 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Nathalie Lauber Nathalie Lauber 94, SUI 1.74 | 94 | SUI | 1.74 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Livia Odermatt Livia Odermatt 95, SUI 1.71 | 95 | SUI | 1.71 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Deborah Vomsattel Deborah Vomsattel 96, SUI 1.71 | 96 | SUI | 1.71 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Längd 25 jul Final A Final | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Irène Pusterla Irène Pusterla 88, SUI 6.52 | 88 | SUI | 6.52 | +0.5 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Estefania García Estefania García 91, DOM 6.11 | 91 | DOM | 6.11 | +0.6 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Barbara Leuthard Barbara Leuthard 81, SUI 6.10 | 81 | SUI | 6.10 | +0.5 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Linda Züblin Linda Züblin 86, SUI 5.96 | 86 | SUI | 5.96 | +0.6 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Fatim Affessi Fatim Affessi 93, SUI 5.92 | 93 | SUI | 5.92 | +0.5 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Vera Falkenberg Vera Falkenberg 95, SUI 5.87 | 95 | SUI | 5.87 | +0.6 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Valérie Reggel Valérie Reggel 87, SUI 5.86 | 87 | SUI | 5.86 | +0.8 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Tresteg 26 jul Final A Final | 26 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Barbara Leuthard Barbara Leuthard 81, SUI 12.99 | 81 | SUI | 12.99 | +0.8 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Fatim Affessi Fatim Affessi 93, SUI 12.40 | 93 | SUI | 12.40 | +0.1 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Kula 26 jul Final A Final | 26 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jasmin Lukas Jasmin Lukas 87, SUI 13.91 | 87 | SUI | 13.91 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lea Herrsche Lea Herrsche 93, SUI 13.78 | 93 | SUI | 13.78 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Catherine Fournier Catherine Fournier 92, SUI 13.28 | 92 | SUI | 13.28 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Linda Züblin Linda Züblin 86, SUI 13.27 | 86 | SUI | 13.27 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Elisabeth Graf Elisabeth Graf 89, SUI 13.02 | 89 | SUI | 13.02 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Valérie Reggel Valérie Reggel 87, SUI 12.98 | 87 | SUI | 12.98 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Ellen Sprunger Ellen Sprunger 86, SUI 12.37 | 86 | SUI | 12.37 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Diskus 26 jul Final A Final | 26 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Elisabeth Graf Elisabeth Graf 89, SUI 47.66 | 89 | SUI | 47.66 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Pauline Vaglio-Agnes Pauline Vaglio-Agnes 92, FRA 46.33 | 92 | FRA | 46.33 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Slägga 25 jul Final A Final | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nicole Zihlmann Nicole Zihlmann 86, SUI 61.62 | 86 | SUI | 61.62 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lydia Wehrli Lydia Wehrli 90, SUI 54.12 | 90 | SUI | 54.12 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Spjut 25 jul Final A Final | 25 jul | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ásdís Hjálmsdóttir Ásdís Hjálmsdóttir 85, ISL 57.47 | 85 | ISL | 57.47 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nathalie Meier Nathalie Meier 93, SUI 52.47 | 93 | SUI | 52.47 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Salina Fässler Salina Fässler 94, SUI 52.36 | 94 | SUI | 52.36 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Christa Wittwer Christa Wittwer 82, SUI 50.02 | 82 | SUI | 50.02 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sandra Lienert Sandra Lienert 94, SUI 46.42 | 94 | SUI | 46.42 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Linda Züblin Linda Züblin 86, SUI 45.56 | 86 | SUI | 45.56 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Elodie Jakob Elodie Jakob 93, SUI 43.34 | 93 | SUI | 43.34 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|