4.12
31.12
19.1
16.1
15‐16.1
15.1
15.1
11.1
6.12
16.1
15.1
31.12
31.12
9.1
17.1
15‐16.1
15.1
15.1
19.12
16.1
14.1
31.12
31.12
9.1
2.1
15.1
13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
Tävlande: 42 (20+22)   Starter: 46 (22+24)

Män
M 200 m     

Vind: -1.9

Final A

Final

Vind: -1.9
4Gabriel Aravena-AdamssonKalmar SK
23.94
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
47.32
  
2Felix Francois
48.02
Örgryte IS
48.02
  
M 5000 m     


Final A

Final

2Adelegn Zewdu
15:43.71
Keep Up RC
15:43.71
PB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

2Per Lindman
Per Lindman 96, Finspångs SOK
10:40.7m
Finspångs SOK
10:40.7m
PB
  
3Joakim Johansson
11:01.4m
Örgryte IS
11:01.4m
SB
  
4Fredrik Karlsson
12:34.4m
Vittsjö GIK
12:34.4m
SB
  
5Alexander Rahm JohanssonIK Orient
14:37.0m
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Oliwer Åstrand
52.97
Örgryte IS
52.97
SB
  
2Anton Levin
55.41
Malmö AI
55.41
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

2Thobias Nilsson MontlerMalmö AI
1.92
PB
  
M Stav     


Final A

Final

1Jonathan Nordh
4.30
Örgryte IS
4.30
PB
  
4Fredrik Karlsson
3.00
Vittsjö GIK
3.00
SB
  
M Längd     


Final A

Final

2Mathias Ström
6.60
Örgryte IS
6.60
+2.0 SB
  
M Tresteg     


Final A

Final

4Erik Dahlqvist
12.31
IK Orient
12.31
–0.6 PB
  
5Emil Quick
Emil Quick 95, Kalmar SK
11.65
Kalmar SK
11.65
+0.2 SB
  
M Kula     


Final A

Final

1Jonas Meyer
17.39
IK Orient
17.39
PB
  
2Viktor GardenkransMalmö AI
16.21
PB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Jakob GardenkransMalmö AI
43.95
PB
  
2Jonas Meyer
42.62
IK Orient
42.62
PB
  
3Jonathan Gren
40.21
Örgryte IS
40.21
SB
  
M Spjut     


Final A

Final

2Paul Thuvesson
48.23
Vittsjö GIK
48.23
SB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: -2.4

Final A

Final

Vind: -2.4
2Sophia Hofer
27.20
Malmö AI
27.20
PB
  
4Tove Lagerlöf
27.45
IF Kville
27.45
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

3Beatrice Brink
4:54.67
IF Kville
4:54.67
PB
  
4Erika Lindeblad
5:06.63
Kalmar SK
5:06.63
SB
  
5Stina Petersson
Stina Petersson 86, IK Hakarpspojkarna
5:23.75
IK Hakarpspojkarna
5:23.75
SB
  
6Sandra Vallin
5:37.87
Brattås CK
5:37.87
PB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Caroline Mubiru
1:08.62
Malmö AI
1:08.62
PB
  
2Karin YtterbergIK Ymer
1:09.07
PB
  
3Julia Seigerroth
Julia Seigerroth 97, IK Hakarpspojkarna
1:13.12
IK Hakarpspojkarna
1:13.12
SB
  
4Astrid Lees
1:14.93
Brattås CK
1:14.93
SB
  
5Sofia Overgaard
1:17.63
IF Kville
1:17.63
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

3Elin Lindeblad
1.56
Kalmar SK
1.56
SB
  
K Stav     


Final A

Final

2Moa SjödellIFK Lund
2.60
PB
  
3Christina GarametsosMalmö AI
2.60
SB
  
K Längd     


Final A

Final

1Jonna Lindéen
5.56
Kalmar SK
5.56
+1.5 SB
  
2Sophia Hofer
5.43
Malmö AI
5.43
+1.9 PB
  
5Vendela Oltmans
Vendela Oltmans 01, IK Hakarpspojkarna
4.84
IK Hakarpspojkarna
4.84
+1.6 PB
  
K Tresteg     


Final A

Final

3Martina Damgren
Martina Damgren 90, IK Hakarpspojkarna
10.13
IK Hakarpspojkarna
10.13
0.0 SB
  
K Diskus     


Final A

Final

3Merja Alm
26.40
IF Kville
26.40
PB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Marinda PeterssonMalmö AI
56.50
  
2Ebba Olsson
47.65
Brattås CK
47.65
  
Oreglementsenligt redskap
3Merja Alm
35.55
IF Kville
35.55
  
Oreglementsenligt redskap
K Spjut     


Final A

Final

3Corinne WessmanIK Ymer
27.62
PB
  
4Evelin Hammarström
27.20
FI Kalmarsund
27.20
SB
  

© 2022 Friidrottsstatistik