21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
Tävlande: 279 (160+119)   Starter: 362 (199+163)


select distinct results14.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results14.Ind AS Indiiy, results14.ID AS ID, results14.ID AS IDI, Events.TF AS type, results14.eventname AS en2, results14.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results14.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results14.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results14.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results14.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results14.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results14.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results14.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results14.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results14.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results14.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results14.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results14.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results14.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results14.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results14.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results14 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results14.ID AND CASE WHEN results14.Sex=1 and (results14.secondarypos not rlike ('K|F') or results14.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results14.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results14.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results14.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results14.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results14.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results14.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results14.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results14.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results14.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results14.iid LEFT JOIN world.countries ON results14.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results14.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results14.IID=combinedmen.parentid AND results14.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results14.IID=combinedwomen.parentid AND results14.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results14.iid=womenpbestsweden.iid AND (results14.Sex=2 OR results14.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results14.iid=womensbestsweden.iid AND (results14.Sex=2 OR results14.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results14.CID= 12851999 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results14.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results14.AGO=12 THEN 999999 ELSE results14.AGO END, results14.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 100 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Fabio Cerutti
Fabio Cerutti 85, ITA
10.46
85ITA
10.46
  
2Massimiliano Ferraro
Massimiliano Ferraro 91, ITA
10.51
91ITA
10.51
  
3Tim Abeyie
Tim Abeyie 82, GHA
10.52
82GHA
10.52
  
4Rion Pierre
Rion Pierre 87, GBR
10.57
87GBR
10.57
SB
  
5Arnaud Remy
Arnaud Remy 86, FRA
10.61
86FRA
10.61
  
6Craig Lynch
Craig Lynch 90, IRL
10.64
90IRL
10.64
PB
  
7Pierre-Alexis Pessonneaux
Pierre-Alexis Pessonneaux 87, FRA
10.66
87FRA
10.66
  
8Dylan Rigot
Dylan Rigot 89, FRA
10.75
89FRA
10.75
  
Final B
Vind: -1.7
Vind: -1.7
1Steven Gugerli
Steven Gugerli 85, SUI
10.65
85SUI
10.65
  
2Giovanni Galbieri
Giovanni Galbieri 93, ITA
10.66
93ITA
10.66
SB
  
3Christian Carson
Christian Carson 92, GBR
10.80
92GBR
10.80
  
4Bastien Anyla
Bastien Anyla 86, FRA
10.85
86FRA
10.85
  
Steven Colvert
Steven Colvert 90, IRL
10.75DQ
90IRL
10.75DQ
  
Final C
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Dewi Hammond
Dewi Hammond 94, GBR
10.50
94GBR
10.50
  
2Davide Deimichei
Davide Deimichei 88, ITA
10.61
88ITA
10.61
=SB
  
3Keith Pike
Keith Pike 94, IRL
10.73
94IRL
10.73
  
4Eanna Madden
Eanna Madden 94, IRL
10.77
94IRL
10.77
PB
  
5Yanier Bello
Yanier Bello 95, SUI
10.81
95SUI
10.81
  
6Daniel Obeng
Daniel Obeng 93, GBR
10.82
93GBR
10.82
  
7Stefano Anceschi
Stefano Anceschi 84, ITA
10.83
84ITA
10.83
SB
  
Heat 1
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1Tim Abeyie
Tim Abeyie 82, GHA
10.37w
82GHA
10.37w
q
  
2Emmanuel Biron
Emmanuel Biron 88, FRA
10.43w
88FRA
10.43w
q
  
3Massimiliano Ferraro
Massimiliano Ferraro 91, ITA
10.44w
91ITA
10.44w
q
  
4Fabio Cerutti
Fabio Cerutti 85, ITA
10.46w
85ITA
10.46w
q
  
5Arnaud Remy
Arnaud Remy 86, FRA
10.48w
86FRA
10.48w
q
  
6Pierre-Alexis Pessonneaux
Pierre-Alexis Pessonneaux 87, FRA
10.58w
87FRA
10.58w
q
  
Heat 2
Vind: -2.4
Vind: -2.4
1Giovanni Galbieri
Giovanni Galbieri 93, ITA
10.67
93ITA
10.67
SB
q
  
2Steven Gugerli
Steven Gugerli 85, SUI
10.76
85SUI
10.76
q
  
3Joel Burgunder
Joel Burgunder 91, SUI
10.82
91SUI
10.82
Q
  
4Davide Deimichei
Davide Deimichei 88, ITA
10.84
88ITA
10.84
q
  
5David Hynes
David Hynes 85, IRL
10.89
85IRL
10.89
  
Steven Colvert
Steven Colvert 90, IRL
10.66DQ
90IRL
10.66DQ
  
Heat 3
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1Rion Pierre
Rion Pierre 87, GBR
10.66
87GBR
10.66
q
  
2Dewi Hammond
Dewi Hammond 94, GBR
10.84
94GBR
10.84
q
  
Heat 4
Vind: +3.6
Vind: +3.6
1Craig Lynch
Craig Lynch 90, IRL
10.52w
90IRL
10.52w
q
  
2Sylvain Chuard
Sylvain Chuard 96, SUI
10.72w
96SUI
10.72w
q
  
3Gareth Hopkins
Gareth Hopkins 91, GBR
10.76w
91GBR
10.76w
q
  
4Thibaut Van Tilbeurgh
Thibaut Van Tilbeurgh 90, FRA
10.77w
90FRA
10.77w
q
  
5Stefano Anceschi
Stefano Anceschi 84, ITA
10.81w
84ITA
10.81w
q
  
6Hamid Hoxha
Hamid Hoxha 94, SUI
10.88w
94SUI
10.88w
q
  
Heat 5
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Christian Carson
Christian Carson 92, GBR
10.67
92GBR
10.67
PB
q
  
2Keith Pike
Keith Pike 94, IRL
10.82
94IRL
10.82
q
  
3Daniel Obeng
Daniel Obeng 93, GBR
10.83
93GBR
10.83
q
  
6Keith Doherty
Keith Doherty 95, IRL
11.05
95IRL
11.05
SB
  
Heat 6
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Bastien Anyla
Bastien Anyla 86, FRA
10.69
86FRA
10.69
=SB
q
  
2Yanier Bello
Yanier Bello 95, SUI
10.80
95SUI
10.80
q
  
3Eanna Madden
Eanna Madden 94, IRL
10.81
94IRL
10.81
PB
q
  
M 200 m     

Vind: -1.5

Final A

Final

Vind: -1.5
1Alex Wilson
Alex Wilson 90, SUI
20.75
90SUI
20.75
SB
  
2Marcus Lawler
Marcus Lawler 95, IRL
21.05
95IRL
21.05
SB
  
3Reto Amaru Schenkel
Reto Amaru Schenkel 88, SUI
21.17
88SUI
21.17
  
4Jordan Kirby-Polidore
Jordan Kirby-Polidore 93, GBR
21.19
93GBR
21.19
SB
  
5Bastien Mouthon
Bastien Mouthon 94, SUI
21.25
94SUI
21.25
  
6Rion Pierre
Rion Pierre 87, GBR
21.37
87GBR
21.37
  
7Jerrel Feller
Jerrel Feller 87, NED
21.69
87NED
21.69
SB
  
Steven Colvert
Steven Colvert 90, IRL
20.90DQ
90IRL
20.90DQ
  
Final B
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1Pierre-Alexis Pessonneaux
Pierre-Alexis Pessonneaux 87, FRA
20.94
87FRA
20.94
SB
  
2Nigel Levine
Nigel Levine 89, GBR
21.01
89GBR
21.01
  
3Silvan Wicki
Silvan Wicki 95, SUI
21.11
95SUI
21.11
PB
  
4Conrad Williams
Conrad Williams 82, GBR
21.19
82GBR
21.19
  
5Roy Ejiakuekwu
Roy Ejiakuekwu 95, GBR
21.40
95GBR
21.40
  
6Jean-Baptiste Formet
Jean-Baptiste Formet 91, FRA
21.46
91FRA
21.46
  
7Angel Chelala
Angel Chelala 89, FRA
21.60
89FRA
21.60
SB
  
8David Hynes
David Hynes 85, IRL
21.65
85IRL
21.65
  
Final C
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Tim Abeyie
Tim Abeyie 82, GHA
20.99
82GHA
20.99
SB
  
2Kevin Moore
Kevin Moore 90, MLT
21.04
90MLT
21.04
PB NR
  
3Fabio Squillace
Fabio Squillace 88, ITA
21.11
88ITA
21.11
SB
  
4Joel Burgunder
Joel Burgunder 91, SUI
21.34
91SUI
21.34
  
5Davide Deimichei
Davide Deimichei 88, ITA
21.64
88ITA
21.64
SB
  
6Samuel Gordon
Samuel Gordon 94, GBR
21.73
94GBR
21.73
  
Final D
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1Zak Irwin
Zak Irwin 96, IRL
21.45
96IRL
21.45
  
2Lemarl Freckleton
Lemarl Freckleton 92, GBR
21.60
92GBR
21.60
  
3Kostas Skrabulis
Kostas Skrabulis 92, LTU
21.64
92LTU
21.64
SB
  
4Jermaine Hamilton
Jermaine Hamilton 95, GBR
21.70
95GBR
21.70
SB
  
5Carl ArmfeltSWE
21.76
SB
  
Final E
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Levi Roche Mandji
Levi Roche Mandji 95, ITA
21.61
95ITA
21.61
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Mame-Ibra Anne
Mame-Ibra Anne 89, FRA
45.44
89FRA
45.44
PB
  
2Nigel Levine
Nigel Levine 89, GBR
45.68
89GBR
45.68
SB
  
3Daniel Awde
Daniel Awde 88, GBR
46.13
88GBR
46.13
  
4Richard Buck
Richard Buck 86, GBR
46.18
86GBR
46.18
SB
  
5Bram Peters
Bram Peters 92, NED
46.56
92NED
46.56
  
Luke Lennon-Ford
Luke Lennon-Ford 89, GBR
DQ
89GBR
DQ
  
Final B
1Andrew Steele
Andrew Steele 84, GBR
45.82
84GBR
45.82
SB
  
2Brian Gregan
Brian Gregan 89, IRL
46.06
89IRL
46.06
SB
  
3Johan WissmanSWE
46.19
SB
  
4Miguel Rigau
Miguel Rigau 85, GER
46.43
85GER
46.43
  
5Marc Macedot
Marc Macedot 88, FRA
46.48
88FRA
46.48
SB
  
6Will Oyowe
Will Oyowe 87, BEL
46.67
87BEL
46.67
SB
  
7Angel Chelala
Angel Chelala 89, FRA
47.34
89FRA
47.34
  
Final C
1Johan Delasse
Johan Delasse 84, FRA
46.51
84FRA
46.51
  
2Richard Morrissey
Richard Morrissey 91, IRL
46.55
91IRL
46.55
SB
  
3Samuel García
Samuel García 91, ESP
46.56
91ESP
46.56
SB
  
4Rory Evans
Rory Evans 89, GBR
46.57
89GBR
46.57
  
5Patrice Maurice
Patrice Maurice 89, FRA
46.79
89FRA
46.79
  
6Jonathan Vilaine
Jonathan Vilaine 91, FRA
47.03
91FRA
47.03
  
7Jeffrey Levacque-Nanko
Jeffrey Levacque-Nanko 93, FRA
48.09
93FRA
48.09
SB
  
Final D
1Thomas Schneider
Thomas Schneider 88, GER
46.73
88GER
46.73
SB
  
2Jonas Plass
Jonas Plass 86, GER
46.94
86GER
46.94
  
3Brian Murphy
Brian Murphy 82, IRL
47.01
82IRL
47.01
SB
  
4Luca Galletti
Luca Galletti 80, ITA
47.26
80ITA
47.26
  
5Roberto Severi
Roberto Severi 89, ITA
47.56
89ITA
47.56
  
6Tom Druce
Tom Druce 86, GBR
47.59
86GBR
47.59
  
7Patrick Swan
Patrick Swan 88, GBR
48.23
88GBR
48.23
SB
  
Final E
1Dan Putnam
Dan Putnam 91, GBR
47.33
91GBR
47.33
  
2Abdoulaye Dembele
Abdoulaye Dembele 87, FRA
47.68
87FRA
47.68
  
3Daniele Angelella
Daniele Angelella 91, SUI
47.82
91SUI
47.82
  
4Jérôme Bellon
Jérôme Bellon 93, SUI
48.15
93SUI
48.15
  
Final F
1Samuel Heymans
Samuel Heymans 89, BEL
47.64
89BEL
47.64
PB
  
2Teo Turchi
Teo Turchi 87, ITA
47.69
87ITA
47.69
SB
  
3Paul Bennett
Paul Bennett 92, GBR
48.13
92GBR
48.13
SB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Guy Smith
Guy Smith 90, GBR
3:50.12
90GBR
3:50.12
  
2Thomas Huwiler
Thomas Huwiler 89, SUI
3:50.52
89SUI
3:50.52
PB
  
3Zouhair Oumoussa
Zouhair Oumoussa 84, FRA
3:50.85
84FRA
3:50.85
SB
  
4Benoît Calandreau
Benoît Calandreau 89, FRA
3:51.31
89FRA
3:51.31
SB
  
Final B
1Alois Moutardier
Alois Moutardier 85, FRA
3:51.10
85FRA
3:51.10
SB
  
M 110 m häck     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
1Ladji Doucouré
Ladji Doucouré 83, FRA
13.77
83FRA
13.77
  
2Tobias Furer
Tobias Furer 87, SUI
13.92
87SUI
13.92
  
2Othman Hadj Lazib
Othman Hadj Lazib 83, ALG
13.92
83ALG
13.92
  
4Koen Smet
Koen Smet 92, NED
14.03
92NED
14.03
  
5Yidiel Contreras
Yidiel Contreras 92, CUB
14.08
92CUB
14.08
  
6Dario De Borger
Dario De Borger 92, BEL
14.42
92BEL
14.42
  
7Ivan Mach di Palmstein
Ivan Mach di Palmstein 92, ITA
14.47
92ITA
14.47
  
Final B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Cherif Banda
Cherif Banda 92, FRA
13.89
92FRA
13.89
PB
  
2Julián Ortíz
Julián Ortíz 90, ESP
14.27
90ESP
14.27
  
3Michael Page
Michael Page 88, SUI
14.44
88SUI
14.44
  
4Sylvain Manoha
Sylvain Manoha 88, FRA
14.46
88FRA
14.46
SB
  
5Dennis Lovallo
Dennis Lovallo 85, ITA
14.52
85ITA
14.52
  
Heat 1
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Koen Smet
Koen Smet 92, NED
13.85
92NED
13.85
q
  
2Ladji Doucouré
Ladji Doucouré 83, FRA
13.86
83FRA
13.86
q
  
2Othman Hadj Lazib
Othman Hadj Lazib 83, ALG
13.86
83ALG
13.86
q
  
4Yidiel Contreras
Yidiel Contreras 92, CUB
13.87
92CUB
13.87
q
  
5Tobias Furer
Tobias Furer 87, SUI
14.01
87SUI
14.01
q
  
6Dario De Borger
Dario De Borger 92, BEL
14.33
92BEL
14.33
q
  
Heat 2
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Ivan Mach di Palmstein
Ivan Mach di Palmstein 92, ITA
14.23
92ITA
14.23
q
  
2Julián Ortíz
Julián Ortíz 90, ESP
14.35
90ESP
14.35
q
  
2Carlo Giuseppe Redaelli
Carlo Giuseppe Redaelli 87, ITA
14.35
87ITA
14.35
q
  
4Cherif Banda
Cherif Banda 92, FRA
14.37
92FRA
14.37
q
  
Heat 3
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1Michael Page
Michael Page 88, SUI
14.47
88SUI
14.47
q
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Thomas Barr
Thomas Barr 92, IRL
48.90
92IRL
48.90
PB NR NU23R
  
2Rhys Williams
Rhys Williams 84, GBR
48.95
84GBR
48.95
SB
  
3Kariem Hussein
Kariem Hussein 89, SUI
49.08
89SUI
49.08
PB
  
4Varg Königsmark
Varg Königsmark 92, GER
49.41
92GER
49.41
PB
  
5Wouter Le Roux
Wouter Le Roux 86, RSA
49.54
86RSA
49.54
SB
  
6Georg Fleischhauer
Georg Fleischhauer 88, GER
50.37
88GER
50.37
SB
  
6Ben Sumner
Ben Sumner 83, GBR
50.37
83GBR
50.37
  
8Fadil Bellaabouss
Fadil Bellaabouss 86, FRA
52.18
86FRA
52.18
  
Final B
1Tom Burton
Tom Burton 88, GBR
49.66
88GBR
49.66
PB
  
2Tobias Giehl
Tobias Giehl 91, GER
50.43
91GER
50.43
  
3Medhi Omara Besson
Medhi Omara Besson 88, FRA
50.56
88FRA
50.56
SB
  
4Antonio Vieillesse
Antonio Vieillesse 86, MRI
51.11
86MRI
51.11
SB
  
5Adrien Clemenceau
Adrien Clemenceau 88, FRA
51.23
88FRA
51.23
  
6Jacob Paul
Jacob Paul 95, GBR
51.41
95GBR
51.41
  
7Hugo Grillas
Hugo Grillas 89, FRA
52.21
89FRA
52.21
SB
  
Final C
1Jacques Frisch
Jacques Frisch 87, LUX
51.46
87LUX
51.46
SB
  
2Jonathan Puemi
Jonathan Puemi 91, SUI
51.51
91SUI
51.51
  
3Christopher Hassaine
Christopher Hassaine 90, FRA
51.92
90FRA
51.92
SB
  
4David Perrier
David Perrier 86, FRA
51.98
86FRA
51.98
SB
  
5Andreas Ritz
Andreas Ritz 89, SUI
52.86
89SUI
52.86
  
6Benjamin Chevrol
Benjamin Chevrol 86, FRA
53.41
86FRA
53.41
  
Final D
1Yann Senjaric
Yann Senjaric 89, CRO
51.84
89CRO
51.84
  
2Michael Baker
Michael Baker 90, GBR
52.18
90GBR
52.18
  
3Lorenzo Vergani
Lorenzo Vergani 93, ITA
52.40
93ITA
52.40
  
4Tom Moakes
Tom Moakes 90, GBR
52.49
90GBR
52.49
  
5Ben Kiely
Ben Kiely 94, IRL
52.52
94IRL
52.52
SB
  
6Martin Carrere
Martin Carrere 90, FRA
52.71
90FRA
52.71
  
7Enrico Tirel
Enrico Tirel 93, ITA
52.82
93ITA
52.82
  
Final E
1Alex Lunghi
Alex Lunghi 90, SUI
53.00
90SUI
53.00
PB
  
2Anton NilssonSWE
53.47
SB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Vivien Streit
Vivien Streit 92, SUI
2.10
92SUI
2.10
PB
  
M Stav     


Final A

Final

1Thiago Braz
Thiago Braz 93, BRA
5.61
93BRA
5.61
SB
  
2Melker Svärd JacobssonSWE
5.51
  
3Fábio da Silva
Fábio da Silva 83, BRA
5.36
83BRA
5.36
  
4Marquis Richards
Marquis Richards 91, SUI
5.21
91SUI
5.21
  
5Germán Chiaraviglio
Germán Chiaraviglio 87, ARG
5.21
87ARG
5.21
  
6Nicolas Boutron
Nicolas Boutron 84, FRA
4.91
84FRA
4.91
SB
  
Kasey Burlingham
Kasey Burlingham 86, USA
NH
86USA
NH
  
Mathieu Collet
Mathieu Collet 95, FRA
NH
95FRA
NH
  
Augusto Dutra
Augusto Dutra 90, BRA
NH
90BRA
NH
  
Mitch Greeley
Mitch Greeley 86, USA
NH
86USA
NH
  
M Längd     


Final A

Final

1Elvijs Misāns
Elvijs Misāns 89, LAT
7.95
89LAT
7.95
+1.6 SB
  
2Benjamin Gföhler
Benjamin Gföhler 94, SUI
7.33w
94SUI
7.33w
+4.1
  
3Simone Cairoli
Simone Cairoli 90, ITA
7.27w
90ITA
7.27w
+2.8
  
4Christopher Ullmann
Christopher Ullmann 93, SUI
7.24w
93SUI
7.24w
+2.2
  
5Benjamin Gabrielsen
Benjamin Gabrielsen 95, DEN
7.18
95DEN
7.18
–1.6
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Fabrizio Schembri
Fabrizio Schembri 81, ITA
16.36
81ITA
16.36
+1.9 SB
  
2Manuel Ziegler
Manuel Ziegler 90, GER
15.95w
90GER
15.95w
+2.3
  
3Andreas Graber
Andreas Graber 92, SUI
15.35
92SUI
15.35
+1.1
  
4Denis Finnegan
Denis Finnegan 86, IRL
15.13
86IRL
15.13
+1.9
  
M Kula     


Final A

Final

1Rimantas Martišauskas
Rimantas Martišauskas 86, LTU
18.43
86LTU
18.43
SB
  
M Spjut     


Final A

Final

1Roberto Bertolini
Roberto Bertolini 85, ITA
73.34
85ITA
73.34
SB
  
2Lee Doran
Lee Doran 85, GBR
72.70
85GBR
72.70
  
M 4x100 m     


Final A

Final

1Irland 
Irland  
39.88
IRL
39.88
  
  David Hynes, Craig Lynch, Keith Pike, Steven Colvert
2Schweiz 
Schweiz  
40.03
SUI
40.03
  
  Steven Gugerli, Suganthan Somasundaram, Hamid Hoxha, Rolf Fongué
3Storbritannien 
Storbritannien  
40.34
GBR
40.34
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     
Final 1
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Benjamin Sedecias
Benjamin Sedecias 95, FRA
13.67
95FRA
13.67
  
2Luca De Maestri
Luca De Maestri 95, ITA
13.83
95ITA
13.83
PB
  
3Job Beintema
Job Beintema 95, NED
14.11
95NED
14.11
SB
  
4Alain-Hervé Mfomkpa
Alain-Hervé Mfomkpa 96, SUI
14.16
96SUI
14.16
PB
  
5Anthony Constantin
Anthony Constantin 95, FRA
14.18
95FRA
14.18
PB
  
Final 2
1Benjamin Sedecias
Benjamin Sedecias 95, FRA
13.66
95FRA
13.66
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Jamile Samuel
Jamile Samuel 92, NED
11.12
92NED
11.12
PB
  
2Verena Sailer
Verena Sailer 85, GER
11.17
85GER
11.17
SB
  
2Bianca Williams
Bianca Williams 93, GBR
11.17
93GBR
11.17
PB
  
4Mujinga Kambundji
Mujinga Kambundji 92, SUI
11.33
92SUI
11.33
PB NR NU23R
  
5Margaret Adeoye
Margaret Adeoye 85, GBR
11.43
85GBR
11.43
  
6Rachel Johncock
Rachel Johncock 93, GBR
11.51
93GBR
11.51
  
7Annie Tagoe
Annie Tagoe 93, GBR
11.53
93GBR
11.53
=PB
  
8Phil Healy
Phil Healy 94, IRL
11.56
94IRL
11.56
  
Final B
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Joey Duck
Joey Duck 89, GBR
11.61
89GBR
11.61
SB
  
2Mica Moore
Mica Moore 92, GBR
11.65
92GBR
11.65
PB
  
3Hannah Brier
Hannah Brier 98, GBR
11.72
98GBR
11.72
  
4Tiffany Tshilumba
Tiffany Tshilumba 96, LUX
11.78
96LUX
11.78
  
5Michelle Cueni
Michelle Cueni 83, SUI
11.82
83SUI
11.82
  
6Catherine McManus
Catherine McManus 92, IRL
11.84
92IRL
11.84
  
Final C
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Fanette Humair
Fanette Humair 91, SUI
11.73
91SUI
11.73
PB
  
2Federica Giannotti
Federica Giannotti 92, ITA
11.74
92ITA
11.74
PB
  
3Louise Kiernan
Louise Kiernan 87, IRL
11.80
87IRL
11.80
=SB
  
4Sabrina Galimberti
Sabrina Galimberti 94, ITA
11.88
94ITA
11.88
  
5Aurélie Humair
Aurélie Humair 89, SUI
11.90
89SUI
11.90
  
Heat 1
Vind: -2.4
Vind: -2.4
1Verena Sailer
Verena Sailer 85, GER
11.24
85GER
11.24
SB
q
  
2Jamile Samuel
Jamile Samuel 92, NED
11.37
92NED
11.37
q
  
3Bianca Williams
Bianca Williams 93, GBR
11.48
93GBR
11.48
q
  
4Mujinga Kambundji
Mujinga Kambundji 92, SUI
11.60
92SUI
11.60
q
  
5Rachel Johncock
Rachel Johncock 93, GBR
11.66
93GBR
11.66
q
  
6Joey Duck
Joey Duck 89, GBR
11.86
89GBR
11.86
SB
q
  
Heat 2
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1Margaret Adeoye
Margaret Adeoye 85, GBR
11.28
85GBR
11.28
PB
q
  
2Phil Healy
Phil Healy 94, IRL
11.53
94IRL
11.53
PB
q
  
2Annie Tagoe
Annie Tagoe 93, GBR
11.53
93GBR
11.53
PB
q
  
4Daniella BuskSWE
11.58
PB
Q
  
17 SWE AT
5Michelle Cueni
Michelle Cueni 83, SUI
11.75
83SUI
11.75
=SB
q
  
5Niamh Whelan
Niamh Whelan 90, IRL
11.75
90IRL
11.75
q
  
7Michaela D'Angelo
Michaela D'Angelo 89, ITA
11.97
89ITA
11.97
SB
Q
  
8Alina Cravcenco
Alina Cravcenco 89, MDA
12.33
89MDA
12.33
SB
  
Heat 3
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Corinne Humphreys
Corinne Humphreys 91, GBR
11.71
91GBR
11.71
PB
q
  
2Tiffany Tshilumba
Tiffany Tshilumba 96, LUX
11.87
96LUX
11.87
q
  
3Catherine McManus
Catherine McManus 92, IRL
11.91
92IRL
11.91
q
  
4Fanette Humair
Fanette Humair 91, SUI
11.97
91SUI
11.97
SB
q
  
4Pernilla NilssonSWE
11.97
Q
  
6Aurélie Humair
Aurélie Humair 89, SUI
11.98
89SUI
11.98
q
  
7Louise Kiernan
Louise Kiernan 87, IRL
12.03
87IRL
12.03
q
  
Heat 4
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Eva Berger
Eva Berger 95, FRA
11.70
95FRA
11.70
PB
Q
  
2Mica Moore
Mica Moore 92, GBR
11.71
92GBR
11.71
q
  
3Hannah Brier
Hannah Brier 98, GBR
11.72
98GBR
11.72
q
  
4Sabrina Galimberti
Sabrina Galimberti 94, ITA
11.92
94ITA
11.92
q
  
5Maria Aurora Salvagno
Maria Aurora Salvagno 86, ITA
12.16
86ITA
12.16
SB
q
  
Heat 5
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Federica Giannotti
Federica Giannotti 92, ITA
11.98
92ITA
11.98
q
  
2Giulia Arcioni
Giulia Arcioni 86, ITA
12.00
86ITA
12.00
Q
  
K 200 m     

Vind: -1.0

Final A

Final

Vind: -1.0
1Jamile Samuel
Jamile Samuel 92, NED
22.72
92NED
22.72
PB
  
2Léa Sprunger
Léa Sprunger 90, SUI
23.26
90SUI
23.26
=SB
  
3Agnė Šerkšnienė
Agnė Šerkšnienė 88, LTU
23.33
88LTU
23.33
  
4Kelly Proper
Kelly Proper 88, IRL
23.38
88IRL
23.38
PB
  
5Joëlle Golay
Joëlle Golay 87, SUI
23.42
87SUI
23.42
PB
  
6Hanne Claes
Hanne Claes 91, BEL
23.54
91BEL
23.54
SB
  
7Joey Duck
Joey Duck 89, GBR
23.55
89GBR
23.55
SB
  
8Estela García
Estela García 89, ESP
23.68
89ESP
23.68
SB
  
Final B
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Niamh Whelan
Niamh Whelan 90, IRL
23.78
90IRL
23.78
SB
  
2Daniella BuskSWE
23.80
SB
  
3Giulia Arcioni
Giulia Arcioni 86, ITA
24.03
86ITA
24.03
SB
  
4Pernilla NilssonSWE
24.05
SB
  
5Charlène Keller
Charlène Keller 94, SUI
24.19
94SUI
24.19
  
6Michaela D'Angelo
Michaela D'Angelo 89, ITA
24.27
89ITA
24.27
  
7Alina Cravcenco
Alina Cravcenco 89, MDA
24.65
89MDA
24.65
SB
  
Final C
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Eva Berger
Eva Berger 95, FRA
24.33
95FRA
24.33
  
2Cornelia Halbheer
Cornelia Halbheer 92, SUI
24.51
92SUI
24.51
  
4Louise Kiernan
Louise Kiernan 87, IRL
24.89
87IRL
24.89
  
Final D
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Niamh McNichol
Niamh McNichol 97, IRL
24.47
97IRL
24.47
PB
  
2Simone Werner
Simone Werner 93, SUI
24.55
93SUI
24.55
SB
  
3Annalisa Spadotto Scott
Annalisa Spadotto Scott 96, ITA
24.63
96ITA
24.63
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Madiea Ghafoor
Madiea Ghafoor 92, NED
52.36
92NED
52.36
PB NU23R
  
2Emily Diamond
Emily Diamond 91, GBR
52.41
91GBR
52.41
  
3Seren Bundy-Davies
Seren Bundy-Davies 94, GBR
52.73
94GBR
52.73
PB
  
4Elena Bonfanti
Elena Bonfanti 88, ITA
52.95
88ITA
52.95
SB
  
5Elea Mariama Diarra
Elea Mariama Diarra 90, FRA
53.14
90FRA
53.14
SB
  
6Janin Lindenberg
Janin Lindenberg 87, GER
53.52
87GER
53.52
  
7Gemma Nicol
Gemma Nicol 86, GBR
53.85
86GBR
53.85
  
Final B
1Laura Maddox
Laura Maddox 90, GBR
52.73
90GBR
52.73
PB
  
2Amy Allcock
Amy Allcock 93, GBR
52.83
93GBR
52.83
PB
  
3Maria Enrica Spacca
Maria Enrica Spacca 86, ITA
53.18
86ITA
53.18
SB
  
4Emma Pullen
Emma Pullen 89, GBR
53.58
89GBR
53.58
  
5Josefin MagnussonSWE
53.90
SB
  
6Harriet Pryke
Harriet Pryke 90, GBR
55.02
90GBR
55.02
  
Final C
1Vanessa Zimmermann
Vanessa Zimmermann 90, SUI
55.15
90SUI
55.15
  
2Sinead Denny
Sinead Denny 91, IRL
55.22
91IRL
55.22
SB
  
3Annina Fähr
Annina Fähr 93, SUI
55.45
93SUI
55.45
  
4Dorothé Évora
Dorothé Évora 91, POR
55.54
91POR
55.54
SB
  
Final D
1Pascale Gränicher
Pascale Gränicher 88, SUI
55.49
88SUI
55.49
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Kseniya Savina
Kseniya Savina 89, UKR
2:06.66
89UKR
2:06.66
  
2Melissa Courtney
Melissa Courtney 93, GBR
2:06.81
93GBR
2:06.81
SB
  
3Micaela Lopes
Micaela Lopes 92, POR
2:10.48
92POR
2:10.48
SB
  
4Livia Müller
Livia Müller 95, SUI
2:10.82
95SUI
2:10.82
  
K 100 m häck     

Vind: -3.3

Final A

Final

Vind: -3.3
1Noemi Zbären
Noemi Zbären 94, SUI
13.10
94SUI
13.10
  
2Aisseta Diawara
Aisseta Diawara 89, FRA
13.20
89FRA
13.20
SB
  
3Sarah Lavin
Sarah Lavin 94, IRL
13.23
94IRL
13.23
PB
  
4Serita Solomon
Serita Solomon 90, GBR
13.30
90GBR
13.30
  
5Lucy Hatton
Lucy Hatton 94, GBR
13.52
94GBR
13.52
  
6Chrystie Lange
Chrystie Lange 95, FRA
13.89
95FRA
13.89
  
7Nicole Kroonenburg
Nicole Kroonenburg 89, NED
13.93
89NED
13.93
  
8Gemma Werrett
Gemma Werrett 86, GBR
14.03
86GBR
14.03
  
Final B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Yasmin Miller
Yasmin Miller 95, GBR
13.45
95GBR
13.45
SB
  
2Sara Balduchelli
Sara Balduchelli 87, ITA
13.48
87ITA
13.48
PB
  
3Chloe Fagon
Chloe Fagon 95, FRA
14.00
95FRA
14.00
  
4Irina Strebel
Irina Strebel 96, SUI
14.25
96SUI
14.25
PB
  
Heat 1
Vind: -2.8
Vind: -2.8
1Noemi Zbären
Noemi Zbären 94, SUI
13.18
94SUI
13.18
q
  
2Serita Solomon
Serita Solomon 90, GBR
13.33
90GBR
13.33
q
  
3Sarah Lavin
Sarah Lavin 94, IRL
13.37
94IRL
13.37
SB
q
  
4Aisseta Diawara
Aisseta Diawara 89, FRA
13.42
89FRA
13.42
q
  
5Yasmin Miller
Yasmin Miller 95, GBR
13.79
95GBR
13.79
q
  
6Sara Balduchelli
Sara Balduchelli 87, ITA
13.88
87ITA
13.88
q
  
7Heloise Kane
Heloise Kane 95, FRA
14.08
95FRA
14.08
q
  
Heat 2
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Lucy Hatton
Lucy Hatton 94, GBR
13.31
94GBR
13.31
PB
q
  
2Chrystie Lange
Chrystie Lange 95, FRA
13.67
95FRA
13.67
q
  
3Nicole Kroonenburg
Nicole Kroonenburg 89, NED
13.73
89NED
13.73
SB
q
  
4Gemma Werrett
Gemma Werrett 86, GBR
13.78
86GBR
13.78
q
  
Heat 3
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1Chloe Fagon
Chloe Fagon 95, FRA
14.07
95FRA
14.07
q
  
2Irina Strebel
Irina Strebel 96, SUI
14.31
96SUI
14.31
q
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Vera Barbosa
Vera Barbosa 89, POR
55.37
89POR
55.37
SB
  
2Annerie Ebersohn
Annerie Ebersohn 90, RSA
56.56
90RSA
56.56
SB
  
3Stina Troest
Stina Troest 94, DEN
57.02
94DEN
57.02
  
4Shona Richards
Shona Richards 95, GBR
57.74
95GBR
57.74
  
5Jessie Barr
Jessie Barr 89, IRL
58.72
89IRL
58.72
SB
  
6Hayley McLean
Hayley McLean 94, GBR
58.99
94GBR
58.99
  
7Francesca Doveri
Francesca Doveri 82, ITA
59.09
82ITA
59.09
SB
  
Final B
1Petra Fontanive
Petra Fontanive 88, SUI
56.21
88SUI
56.21
PB
  
2Valentine Arrieta
Valentine Arrieta 90, SUI
56.60
90SUI
56.60
PB
  
3Laura Wake
Laura Wake 91, GBR
57.50
91GBR
57.50
  
4Robine Schürmann
Robine Schürmann 89, SUI
57.51
89SUI
57.51
PB
  
5Frida PerssonSWE
58.15
SB
  
6Vilde Jakobsen Svortevik
Vilde Jakobsen Svortevik 94, NOR
58.28
94NOR
58.28
SB
  
Final C
1Aisha Naibe-Wey
Aisha Naibe-Wey 93, GBR
59.30
93GBR
59.30
  
2Jessica Turner
Jessica Turner 95, GBR
59.76
95GBR
59.76
SB
  
3Graciella Woutersen
Graciella Woutersen 88, NED
1:01.50
88NED
1:01.50
SB
  
Final D
1Bettina Meyer
Bettina Meyer 88, SUI
1:01.49
88SUI
1:01.49
SB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Isobel Pooley
Isobel Pooley 92, GBR
1.86
92GBR
1.86
  
2Giovanna Demo
Giovanna Demo 87, SUI
1.82
87SUI
1.82
SB
  
3Madara Onužāne
Madara Onužāne 89, LAT
1.78
89LAT
1.78
  
4Maura Mannucci
Maura Mannucci 85, ITA
1.78
85ITA
1.78
  
5Deborah Vomsattel
Deborah Vomsattel 96, SUI
1.74
96SUI
1.74
=SB
  
6Nathalie Lauber
Nathalie Lauber 94, SUI
1.74
94SUI
1.74
  
7Hayley Pitman
Hayley Pitman 89, GBR
1.70
89GBR
1.70
  
7Elodie Tshilumba
Elodie Tshilumba 98, LUX
1.70
98LUX
1.70
  
K Stav     


Final A

Final

1Lucy Bryan
Lucy Bryan 95, GBR
4.35
95GBR
4.35
SB
  
2Giorgia Benecchi
Giorgia Benecchi 89, ITA
4.25
89ITA
4.25
=SB
  
3Karla da Silva
Karla da Silva 84, BRA
4.25
84BRA
4.25
  
4Giulia Cargnelli
Giulia Cargnelli 88, ITA
3.95
88ITA
3.95
  
5Gloria Riva
Gloria Riva 92, ITA
3.80
92ITA
3.80
  
6Miriam Galli
Miriam Galli 91, ITA
3.80
91ITA
3.80
  
7Annie Burlingham
Annie Burlingham 86, USA
3.80
86USA
3.80
SB
  
8Helen Falda
Helen Falda 96, ITA
3.60
96ITA
3.60
PB
  
K Längd     


Final A

Final

1Kelly Proper
Kelly Proper 88, IRL
6.45
88IRL
6.45
+1.7 SB
  
2Abigail Irozuru
Abigail Irozuru 90, GBR
6.25
90GBR
6.25
+0.5
  
3Jade Nimmo
Jade Nimmo 91, GBR
6.11w
91GBR
6.11w
+2.6
  
4Vera Falkenberg
Vera Falkenberg 95, SUI
5.83w
95SUI
5.83w
+3.3
  
5Eleonora D'Elicio
Eleonora D'Elicio 89, ITA
5.82
89ITA
5.82
+1.3
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Silvia Cucchi
Silvia Cucchi 78, ITA
13.07
78ITA
13.07
+1.4 SB
  
2Santa Matule
Santa Matule 92, LAT
13.05
92LAT
13.05
+1.4
  
3Madara Apine
Madara Apine 89, LAT
12.81
89LAT
12.81
+0.3
  
K Kula     


Final A

Final

1Keely Medeiros
Keely Medeiros 87, BRA
16.26
87BRA
16.26
  
K Spjut     


Final A

Final

1Coralys Ortiz
Coralys Ortiz 85, PUR
52.57
85PUR
52.57
  
K 4x100 m     


Final A

Final

1Schweiz 
Schweiz  
44.14
SUI
44.14
  
 Mujinga Kambundji, Fanette Humair, Joëlle Golay, Léa Sprunger
2Irland 
Irland  
44.45
IRL
44.45
  
 Sarah Lavin, Niamh Whelan, Catherine McManus, Phil Healy
3Wales 
Wales  
44.66
GBR
44.66
  
 Hannah Brier, Hannah Thomas, Mica Moore, Rachel Johncock
4Schweiz 
Schweiz  lag U23
45.68
lag U23SUI
45.68
  
 Salomé Kora, Charlène Keller, Melanie Keller, Samantha Dagry
5Schweiz 
Schweiz  lag U20
46.12
lag U20SUI
46.12
  
 Irina Strebel, Ajla Del Ponte, Muswama Kambundji, Inola Blatty