0
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 100 m Vind: -1.0 Final A Final | Vind: -1.0 | ||||||||
3 | Adam Stålberg Adam Stålberg 91, Upsala IF 11.61 | 91 | Upsala IF | 11.61 | =SB | ||||
M 200 m Vind: -2.1 Final A Final | Vind: -2.1 | ||||||||
3 | Viktor Björklund Viktor Björklund 96, Upsala IF 23.96 | 96 | Upsala IF | 23.96 | =SB | ||||
M 400 m Final A Final | |||||||||
1 | Isak Andersson Isak Andersson 96, Upsala IF 49.63 | 96 | Upsala IF | 49.63 | =PB | ||||
M 1500 m Final A Final | |||||||||
5 | Archibald Casteel Archibald Casteel 96, Hellas 4:19.22 | 96 | Hellas FK | 4:19.22 | =PB | ||||
M 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Albin Sjöblom Albin Sjöblom 93, Tureberg 8:51.36 | 93 | Turebergs FK | 8:51.36 | =PB | ||||
2 | Henrik Löfås Henrik Löfås 83, Upsala IF 8:57.56 | 83 | Upsala IF | 8:57.56 | =SB | ||||
M 2000 m hinder Final A Final | |||||||||
3 | Hjalmar Åhman Hjalmar Åhman 97, Lidingö 7:16.33 | 97 | IFK Lidingö | 7:16.33 | =PB | ||||
4 | Niklas Gavelfält Niklas Gavelfält 77, Hellas 7:22.36 | 77 | Hellas FK | 7:22.36 | =PB | ||||
M 110 m häck Final A Final | |||||||||
2 | Isak Andersson Isak Andersson 96, Upsala IF 16.04 | 96 | Upsala IF | 16.04 | =PB | ||||
3 | Fabian Delryd Fabian Delryd 96, Täby 17.35 | 96 | Täby IS | 17.35 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Hunter S Mabon Hunter S Mabon 69, Studenterna 17.93 | 69 | FK Studenterna | 17.93 | =PB | ||||
M 400 m häck Final A Final | |||||||||
2 | Nicklas Holm Nicklas Holm 97, Hellas 57.08 | 97 | Hellas FK | 57.08 | =PB | ||||
4 | Fredrik Lorentzon Fredrik Lorentzon 97, Lidingö 59.71 | 97 | IFK Lidingö | 59.71 | =PB | ||||
6 | Marcus Gunderyd Marcus Gunderyd 93, Täby 1:03.90 | 93 | Täby IS | 1:03.90 | =SB | ||||
M Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Fabian Delryd Fabian Delryd 96, Täby 2.11 | 96 | Täby IS | 2.11 | =PB | ||||
2 | Jonathan Kruse Jonathan Kruse 95, Upsala IF 1.89 | 95 | Upsala IF | 1.89 | =SB | ||||
M Stav Final A Final | |||||||||
2 | Johan Eriksson Johan Eriksson 88, Tureberg 3.60 | 88 | Turebergs FK | 3.60 | =SB | ||||
3 | Erik Hermelin Erik Hermelin 96, Lidingö 3.50 | 96 | IFK Lidingö | 3.50 | =SB | ||||
4 | Oskar Lundqvist Oskar Lundqvist 97, Upsala IF 2.90 | 97 | Upsala IF | 2.90 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Viktor Ohlsson Viktor Ohlsson 89, Eskilstuna FI 3.40 | 89 | Eskilstuna FI | 3.40 | =SB | ||||
2 | Panagiotis Avramidis Panagiotis Avramidis 65, Hanviken 3.40 | 65 | Hanvikens SK | 3.40 | =PB | ||||
3 | Hunter S Mabon Hunter S Mabon 69, Studenterna 3.10 | 69 | FK Studenterna | 3.10 | =PB | ||||
M Längd Final A Final | |||||||||
2 | Carl Sténson Carl Sténson 93, Hellas 6.83w | 93 | Hellas FK | 6.83w | +3.0 | ||||
M Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Gustav Norén Gustav Norén 96, Upsala IF 13.68w | 96 | Upsala IF | 13.68w | +2.7 | ||||
M Kula Final A Final | |||||||||
3 | Vladimir Petrovič Vladimir Petrovič 76, Täby 12.43 | 76 | Täby IS | 12.43 | =PB | ||||
4 | Christian Hansson-Bergén Christian Hansson-Bergén 90, Lidingö 11.61 | 90 | IFK Lidingö | 11.61 | =SB | ||||
M Diskus Final A Final | |||||||||
1 | Simon Pettersson Simon Pettersson 94, Upsala IF 50.46 | 94 | Upsala IF | 50.46 | = | ||||
M Slägga Final A Final | |||||||||
1 | Christian Hansson-Bergén Christian Hansson-Bergén 90, Lidingö 46.60 | 90 | IFK Lidingö | 46.60 | =SB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Tony Settle Tony Settle 75, Eskilstuna FI 45.97 | 75 | Eskilstuna FI | 45.97 | =SB | ||||
M Spjut Final A Final | |||||||||
1 | Axel Lönegren Axel Lönegren 94, Upsala IF 66.16 | 94 | Upsala IF | 66.16 | =PB | ||||
4 | Anton Cigéhn Anton Cigéhn 98, Täby 40.91 | 98 | Täby IS | 40.91 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 200 m Vind: -4.0 Final A Final | Vind: -4.0 | ||||||||
3 | Fanny Ernestam Fanny Ernestam 98, KFUM Örebro 26.19 | 98 | KFUM Örebro | 26.19 | =PB | ||||
K 400 m Final A Final | |||||||||
2 | Tove Olsson Tove Olsson 98, Sågmyra 59.27 | 98 | Sågmyra SK | 59.27 | =PB | ||||
K 800 m Final A Final | |||||||||
1 | Louise Sundström Louise Sundström 94, KFUM Örebro 2:28.72 | 94 | KFUM Örebro | 2:28.72 | =SB | ||||
2 | Ida Ekroth Ida Ekroth 96, Upsala IF 2:31.00 | 96 | Upsala IF | 2:31.00 | =PB | ||||
K 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Erika Bergentz Erika Bergentz 73, KFUM Örebro 5:04.72 | 73 | KFUM Örebro | 5:04.72 | =SB | ||||
2 | Erica Wesström Erica Wesström 92, Upsala IF 5:10.65 | 92 | Upsala IF | 5:10.65 | =SB | ||||
K 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Josefin Gerdevåg Josefin Gerdevåg 81, KFUM Örebro 10:57.80 | 81 | KFUM Örebro | 10:57.80 | =PB | ||||
2 | Kerstin Vinje Björkqvist Kerstin Vinje Björkqvist 84, Upsala IF 11:08.94 | 84 | Upsala IF | 11:08.94 | =PB | ||||
3 | Åsa Nylander Åsa Nylander 67, Tumba 11:19.88 | 67 | IFK Tumba | 11:19.88 | =SB | ||||
4 | Monica Kingstedt Monica Kingstedt 61, Huddinge 11:25.60 | 61 | Huddinge AIS | 11:25.60 | =SB | ||||
K 1500 m hinder Final A Final | |||||||||
4 | Ellinor Östervall Ellinor Östervall 99, Tumba 6:33.63 | 99 | IFK Tumba | 6:33.63 | =PB | ||||
K 100 m häck Vind: -3.9 Final A Final | Vind: -3.9 | ||||||||
2 | Tove Olsson Tove Olsson 98, Sågmyra 15.67 | 98 | Sågmyra SK | 15.67 | =SB | ||||
5 | Lisa Olsson Lisa Olsson 97, Hellas 17.44 | 97 | Hellas FK | 17.44 | =PB | ||||
6 | Emilia Stenström Emilia Stenström 97, Huddinge 18.08 | 97 | Huddinge AIS | 18.08 | =PB | ||||
7 | Frida Carlsson Frida Carlsson 96, Hanviken 19.48 | 96 | Hanvikens SK | 19.48 | =PB | ||||
K 400 m häck Final A Final | |||||||||
1 | Johanna Dyremark Johanna Dyremark 97, Tumba 1:02.75 | 97 | IFK Tumba | 1:02.75 | =SB | ||||
3 | Julia Gustafsson Julia Gustafsson 94, KFUM Örebro 1:06.33 | 94 | KFUM Örebro | 1:06.33 | =PB | ||||
4 | Lisa Thor Lisa Thor 98, Huddinge 1:17.84 | 98 | Huddinge AIS | 1:17.84 | =PB | ||||
K Höjd Final A Final | |||||||||
1 | Lovisa Östervall Lovisa Östervall 97, Tumba 1.71 | 97 | IFK Tumba | 1.71 | = | ||||
K Stav Final A Final | |||||||||
2 | Lydia Hemmingsson Lydia Hemmingsson 99, Upsala IF 2.90 | 99 | Upsala IF | 2.90 | =PB | ||||
4 | Mathilda Eriksson Mathilda Eriksson 98, Tumba 2.40 | 98 | IFK Tumba | 2.40 | =SB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Camilla Sandström Camilla Sandström 93, Hanviken 2.70 | 93 | Hanvikens SK | 2.70 | =SB | ||||
2 | Anna-Maria Edvinsson | 83 | 2.40 | =SB | |||||
3 | Johanna Hellman Johanna Hellman 99, Lidingö 2.30 | 99 | IFK Lidingö | 2.30 | =PB | ||||
K Längd Final A Final | |||||||||
1 | Johanna Dyremark Johanna Dyremark 97, Tumba 6.13w | 97 | IFK Tumba | 6.13w | +3.1 | ||||
2 | Frida Lindström Frida Lindström 90, Huddinge 5.79w | 90 | Huddinge AIS | 5.79w | +4.2 | ||||
3 | Fanny Runheim Fanny Runheim 99, KFUM Örebro 5.78w | 99 | KFUM Örebro | 5.78w | +3.0 | ||||
4 | Paulina Toresäter Paulina Toresäter 97, Upsala IF 5.25w | 97 | Upsala IF | 5.25w | +6.7 | ||||
Final B | |||||||||
2 | Josefine Havdelin Josefine Havdelin 95, Lidingö 5.01w | 95 | IFK Lidingö | 5.01w | +4.4 | ||||
K Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Fanny Ernestam Fanny Ernestam 98, KFUM Örebro 12.03w | 98 | KFUM Örebro | 12.03w | +2.3 | ||||
K Kula Final A Final | |||||||||
2 | Elin Helgesson Elin Helgesson 96, Huddinge 11.80 | 96 | Huddinge AIS | 11.80 | =PB | ||||
4 | Malin Eriksson Malin Eriksson 91, KFUM Örebro 11.53 | 91 | KFUM Örebro | 11.53 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
2 | Jennifer Hemström Jennifer Hemström 95, Lidingö 9.66 | 95 | IFK Lidingö | 9.66 | =SB | ||||
K Diskus Final A Final | |||||||||
1 | Anna Wikström Anna Wikström 87, Tumba 47.69 | 87 | IFK Tumba | 47.69 | =SB | ||||
2 | Johanna Wikström Johanna Wikström 87, Huddinge 36.95 | 87 | Huddinge AIS | 36.95 | =SB | ||||
4 | Julia Gustafsson Julia Gustafsson 94, KFUM Örebro 27.01 | 94 | KFUM Örebro | 27.01 | =PB | ||||
K Slägga Final A Final | |||||||||
1 | Eleni Larsson Eleni Larsson 93, Huddinge 59.90 | 93 | Huddinge AIS | 59.90 | = | ||||
2 | Linnéa Jönsson Linnéa Jönsson 95, Upsala IF 56.32 | 95 | Upsala IF | 56.32 | = | ||||
3 | Astrid Molander Astrid Molander 94, Tumba 41.81 | 94 | IFK Tumba | 41.81 | =SB | ||||
4 | Alice Nilsson Alice Nilsson 00, KFUM Örebro 25.42 | 00 | KFUM Örebro | 25.42 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
2 | Alexandra Lundström Alexandra Lundström 92, Lidingö 30.19 | 92 | IFK Lidingö | 30.19 | =SB | ||||
K Spjut Final A Final | |||||||||
2 | Amanda Engman Amanda Engman 97, Upsala IF 31.57 | 97 | Upsala IF | 31.57 | =SB | ||||
3 | Cecilia Möller Cecilia Möller 93, Huddinge 30.76 | 93 | Huddinge AIS | 30.76 | =SB |