9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 45 (16+29)   Starter: 49 (17+32)

Män
M 100 m     
7 jun
Vind: +1.3

Final A

Final
7 jun
Vind: +1.3
1Odain Rose
Odain Rose 92, IFK Umeå
10.54
IFK Umeå
10.54
SB
  
2Jonathan Wulff
10.81
Hammarby IF
10.81
SB
  
Heat 4
7 jun Vind: +1.7
7 junVind: +1.7
1Odain Rose
Odain Rose 92, IFK Umeå
10.55
IFK Umeå
10.55
SB
  
Heat 5
7 jun Vind: +1.9
7 junVind: +1.9
1Erik Hagberg
10.57
Upsala IF
10.57
PB
  
M 800 m     
8 jun

Final A

Final
8 jun
1William Levay
William Levay 96, Spårvägen
1:52.36
Spårvägens FK
1:52.36
PB
  
M 2000 m hinder     
7 jun

Final A

Final
7 jun
1Erik Norrbom
5:52.81
Turebergs FK
5:52.81
PB
  
2Andreas Jansson
5:55.24
Hässelby SK
5:55.24
PB
  
M 110 m häck     
7 jun
Vind: +1.3

Final A

Final
7 jun
Vind: +1.3
1Amir Shaker
Amir Shaker 89, Råby-Rekarne
13.85
Råby-Rekarne FIF
13.85
PB NR
  
M Höjd     
8 jun

Final A

Final
8 jun
1Fredrik KonradssonIFK Umeå
2.10
=SB
  
2Jakob ThorvaldssonIFK Lidingö
2.07
SB
  
3Fabian DelrydTäby IS
2.04
  
M Tresteg     
7 jun

Final A

Final
7 jun
1Moteba Mohamed
15.30
Hässelby SK
15.30
+0.3 SB
  
M Diskus     
7 jun

Final A

Final
7 jun
1Johnny Karlsson
55.90
IFK Umeå
55.90
  
M Spjut     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Olof Hansson
71.75
Hässelby SK
71.75
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
8 jun
Vind: +1.6

Final A

Final
8 jun
Vind: +1.6
1Charles Mitala
13.96
Malmö AI
13.96
PB
  
P17 Höjd     
8 jun

Final A

Final
8 jun
1Oskar Lundqvist
2.08
Upsala IF
2.08
PB
  
P17 Slägga (6.0 kg)     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Alexander Larsson
72.71
Upsala IF
72.71
  
Kvinnor
K 200 m     
9 jun
Vind: +1.5

Final A

Final
9 jun
Vind: +1.5
1Linda Frödin GladTurebergs FK
24.37
PB
  
2Jessica Samuelsson
24.88
Hässelby SK
24.88
SB
  
K 400 m     
7 jun

Final A

Final
7 jun
1Elin Moraiti
55.16
Hässelby SK
55.16
  
K 800 m     
8 jun

Final A

Final
8 jun
1Sofia Öberg
2:07.89
IFK Lidingö
2:07.89
SB
  
2Lisa Forsberg
Lisa Forsberg 89, Spårvägen
2:09.63
Spårvägens FK
2:09.63
SB
  
3Patricia Striner
2:09.81
Malmö AI
2:09.81
PB
  
K 1500 m     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Kajsa Barr
Kajsa Barr 92, Sundbyberg
4:22.99
Sundbybergs IK
4:22.99
PB
  
K 3000 m     
7 jun

Final A

Final
7 jun
1Cecilia Kleist
9:40.74
IK Akele
9:40.74
PB
  
2Agnes Sjöström
9:40.86
IK Westmannia
9:40.86
SB
  
3Louise Wiker
9:41.50
Hässelby SK
9:41.50
SB
  
4Isabelle Brauer
9:43.66
Hässelby SK
9:43.66
PB
  
K 100 m häck     
7 jun
Vind: +0.8

Final A

Final
7 jun
Vind: +0.8
1Stine Meland Tomb
14.13
Hammarby IF
14.13
PB
  
K 400 m häck     
8 jun

Final A

Final
8 jun
1Stine Meland Tomb
58.05
Hammarby IF
58.05
SB
  
2Fjóla Signý HannesdóttirFalu IK
1:00.97
SB
  
K Höjd     
7 jun

Final A

Final
7 jun
1My Nordström
My Nordström 90, IK Norrköping FI
1.85
IK Norrköping FI
1.85
=PB
  
2Caroline AnderssonGefle IF
1.80
PB
  
2Victoria DronsfieldIF Göta Karlstad
1.80
SB
  
4Sofia Linde
1.72
Täby IS
1.72
  
K Stav     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Elienor Werner
3.85
Hässelby SK
3.85
PB
  
2Hanna JanssonFalu IK
3.75
PB
  
K Längd     
8 jun

Final A

Final
8 jun
1Ida Hansen
5.99
KFUM Arvika
5.99
+0.3
  
K Tresteg     
7 jun

Final A

Final
7 jun
1Rebecka AbrahamssonFIF Gnistan
12.50w
+2.5
  
K Diskus     
7 jun

Final A

Final
7 jun
1Heidi Schmidt
49.20
Täby IS
49.20
  
K Slägga     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Eleni Larsson
63.58
Huddinge AIS
63.58
  
2Malin Johansson
Malin Johansson 92, Atleticum Växjö
59.96
Atleticum Växjö SK
59.96
  
3Amanda ErikssonFalu IK
57.76
PB
  
F19 100 m     
8 jun
Vind: +2.6

Final A

Final
8 jun
Vind: +2.6
1Sandra TörnrosGefle IF
11.90w
  
F19 100 m häck     
8 jun
Vind: -0.7

Final A

Final
8 jun
Vind: -0.7
1Sofia Linde
14.06
Täby IS
14.06
  
F19 Slägga     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Matilda ÅströmGefle IF
53.89
SB
  
F17 200 m     
9 jun
Vind: +2.3

Final A

Final
9 jun
Vind: +2.3
1Irene EkelundKils AIK
23.24w
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
9 jun
Vind: 0.0

Final A

Final
9 jun
Vind: 0.0
1Daniela Karlsson
14.28
Västerås FK
14.28
  
Heat 2
9 jun Vind: -0.9
9 junVind: -0.9
1Daniela Karlsson
14.22
Västerås FK
14.22
SB